Srovnávací měřítko

Featured Image

Nechci v žádném případě vyvolávat dojem, že bych sympatizoval, či se snad dokonce ztotožňoval s činy jako byl žhářský útok ve Vítkově. Nicméně některé výnosy soudů v tomto demokratickém a právním státě mne poněkud zarážejí. Vybral jsem pro vás ze (lž)iDnes informace o vraždách a rozsudcích od začátku měsíce listopadu a posuďte sami.

Soudkyně snížila tresty za brutální vraždu zlatníka, zdály se jí tvrdé
12. listopadu 2010  7:17
Vrchní soud snížil tresty dvěma ženám z Tábora, které v prosinci 2009 zavraždily budějovického zlatníka Pavla Klora. Jedna stráví ve vězení o tři roky méně, druhá o dva……. Krajský soud v srpnu poslal čtyřiačtyřicetiletou Renatu Kadlecovou do vězení na 18 let, teď tam stráví o tři roky méně. Devětatřicetiletá Jana Kukačková zůstane za mřížemi 14 let místo původních 16 let.
Zdroj

Matkovrah půjde do vězení na 14 let. Soud zmírnil výjimečný trest
11. listopadu 2010  14:46,  aktualizováno 15:47
Vrchní soud zmírnil Martinu Fišerovi výjimečný trest za vraždu matky. Do vězení půjde na 14 let, namísto původně vyměřených 21 let. Čin spáchal v roce 2005 ve Zlíně.
Zdroj

Žena utekla s probodanou paží a hrudníkem, manžel dostal 7 let
11. listopadu 2010  14:17
Královéhradecký soud rozhodl o trestu pro muže, který se letos v červenci pokusil ubodat svou ženu v České Skalici na Náchodsku. Pavel Humeňuk dostal 7 let a nařízenou protialkoholní léčbu.
Zdroj

Bil přítelkyni nohou od stolu a řetězem, soud mu už podruhé snížil trest
11. listopadu 2010  12:00
Krajský soud ve Zlíně již podruhé vyhověl odvolání Martina Skopálka z Morkovic na Kroměřížsku a snížil mu původně desetiletý trest za brutální týrání mladé ženy na 7,5 roku.
Zdroj

Soud poslal za synem do vězení i jeho otce. Vraždili spolu
11. listopadu 2010  9:46,  aktualizováno 10:20
Plzeňský krajský soud poslal na 14 let za mříže Antonína Wertheima za to, že se podílel na vraždě nepohodlného svědka. Tu spáchal před dvěma lety v Kařezu na Rokycansku spolu se svým synem a dalším komplicem.
Zdroj

Opil se a ubodal známého, soud mu dal 10 let na zpytování svědomí
10. listopadu 2010  10:25,  aktualizováno 10:45
Pražský vrchní soud zamítl odvolání Martina Kouby, který letos v dubnu v Holicích na Pardubicku ubodal známého kuchyňským nožem. Muž tak stráví za mřížemi deset let.
Zdroj

Přišla pro splátku 384 korun, zavraždil ji. Dostal 13,5 roku
9. listopadu 2010  11:13,  aktualizováno 12:51
Vrchní soud v Olomouci snížil Tomáši Filadelfimu o rok trest za vraždu. Ve vězení tak stráví 13,5 roku. Šestadvacetiletý útočník podle soudu loni v Boleradicích na Břeclavsku ubodal pracovnici firmy Provident Financial, která si k němu přišla pro dvě splátky.
Zdroj

Soud zamítl stížnost exministryně Kovářové v případu vraždy věřitele
5. listopadu 2010  16:09
Nejvyšší soud zamítl stížnost pro porušení zákona, kterou podala bývalá ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová ve prospěch Jiřího Horta potrestaného za vraždu. Hort si odpykává trest 13,5 roku vězení.
Zdroj

Uhořelý bezdomovec v chatce je obětí vraždy, policie dopadla podezřelé
5. listopadu 2010  12:22
Pražští policisté dopadli čtyři mladíky, kteří údajně upálili muže v zahradní chatce. Tři z nich čelí obvinění z vraždy a pokusu o ni: dva jsou dospělí, hrozí jim až výjimečný trest, zatímco třetímu nebylo osmnáct a měl by dostat méně. Čtvrtý dopadený ještě neoslavil patnáctiny, takže není trestně odpovědný.
Policisté obvinili dva mladíky ve věku 23 a 19 let, kterým nyní hrozí 15 až 20 let vězení, případně výjimečný trest.
Zdroj

Měl jsem černo před očima, hájil se u soudu muž, který uškrtil manželku
4. listopadu 2010  16:10
Měl jsem černo před očima, neuvědomoval jsem si, co dělám. Těmito slovy se hájil pětapadesátiletý muž z Otrokovic, který v březnu zavraždil manželku.
Hlavní líčení bude pokračovat 22.listopadu, kdy se očekává i vynesení rozsudku. Muži hrozí 15 až 20 let vězení i výjimečný trest.
Zdroj

Za uškrcení seniora poslal soud vraha na 15 let do vězení
4. listopadu 2010  11:43,  aktualizováno 12:58
Ostravský krajský soud poslal na 15 let do vězení Štefana Václavku, který v únoru zavraždil v Ostravě penzistu. Odsouzený muž před vraždou u své oběti bydlel a se známými vymýšlel po jeho smrti způsob, jak se těla zbavit. Nakonec se pokusili mrtvého rozpustit v kyselině.
Zdroj
 

Na Nový rok ubodal milence manželky. Soud mu potvrdil deset let
3. listopadu 2010  14:16
Vrchní soud v Olomouci dnes potvrdil pětapadesátiletému Františku Cinovi trest deset let vězení za vraždu. Cina letos 1. ledna v Kojetíně na Přerovsku pobodal milence své ženy, který krátce po útoku následkům zranění podlehl.
Zdroj

Spory s otcem chtěl muž z Uherskohradišťska řešit vraždou
2. listopadu 2010  11:05
Rodinné spory mezi otcem a synem na Uherskohradišťsku skončily pokusem o vraždu. Pětačtyřicetiletý muž napadl třiasedmdesátiletého otce a několikrát jej bodl do hrudníku. Starší muž v nemocnici bojuje o život, násilník skončil ve vazbě. Za pokus o vraždu mu hrozí až 18 let vězení.
Zdroj

Citace z rozsudku nad vítkovskými žháři:

Obžalovaní David Vaculík, Jaromír Lukeš a Ivo Müller a Václav Cojocaru, t.č. všichni ve vazbě ve věznici v Ostravě se uznávají vinými, že v rámci své příslušnosti k extrémistickým skupinám a hnutím spojené s rasovými projevy ve snaze se v rámci těchto hnutí i vůči společnosti zviditelnit provedením větší akce před 120. výročím narození Adolfa Hitlera připadajícím na 20. dubna 2009, které si členové těchto skupin obvykle připomínají pořádáním nejrůznějších akcí (?). Dne 18. 4. 2009 kolem 23:45 hodin po předchozím plánování, po té, co obžalovaný Jaromír Lukeš  znalý místních poměrů ve Vítkově, okrese Opava, vytipoval dům 58 v ulici Opavská ve Vítkově  obývaný početnou romskou rodinou s malými dětmi v úmyslu založit požár a usmrtit obyvatele domu pro jejich příslušnost k této etnické skupině včetně osob mladších 15 let, po té co po vzájemné dohodě společně přijeli do Vítkova automobilem Š Favorit, registrační značky 1T80393  obžalovaného Davida Vaculíka, který nejprve řídil obžalovaný Václav Cojocaru a dále ve Vítkově obžalovaný Jaromír Lukeš…………………………………………………………………………………………………………………..
……. Tím způsobili v celém domě rychle se šířící požár a následné úplné vyhoření domu. Hořícím benzinem byla potřísněna nezl. Natálie Kudriková, která spala na válendě pod oknem, a utrpěla zranění bezprostředně ohrožující život, popáleniny 2. a 3. stupně na 77 % povrchu těla a popálení horních cest dýchacích. Popáleniny byly lokalizované téměr na celém obličeji, na přední části hrudníku, v bederní krajině a v celém rozsahu dolních a horních končetin, na některým místech dosahovaly až 4. stupně a v důsledku těchto poranění byla poškozená hospitalizovaná od 19. 4. 2009 do 2. 12. 2009 ve FN v Ostravě a následně byla opakovaně hospitalizována 7 i více dnů, podrobila se 14 operacím, nadále se podrobuje pravidelným rehabilitacím spojenými s hospitalizacemi………………………………
………. Čímž spáchali obž. David Vaculík, Jaromír Lukeš, Ivo Müller a václav Cojocaru jednak pokus tresného činu vraždy podle ustanovení §8, odst. 1, §219 odst. 1, 2, písmeno a) b) e) g) trestního zákona účinného v úplném znění do 31. 12. 2009 spáchaný formou spolupachatelství podle §9, odst. 2 téhož zákona a dále trestný čin poškozování cizí věcí podle ustanovení §257, odst. 1 trestního zákona účinného v úplném znění do 31. 12. 2009 spáchaný formou spolupachatelství podle §9, odst. 2 téhož zákona, odsuzují se obž. David Vaculík, Jaromír Lukeš, Ivo Müller, a to každý z nich, podle ustanovení §19, odst. 2 za použití §29, odst. 2 a §35, odst. 1 trestního zákona účinného do 31. 12. 2009 k úhrnému a výjimečnému trestu odnětí svobody v trvání 22 roků.
Zdroj: http://data.idnes.cz/soubory/krimi/A101020_ABR_ROZSUDEK.PDF

Shrňme si to!  Vypusťme vše, co podle novinářů pachatelům hrozí a omezme se toliko na vynesené rozsudky!

Dokonaná vražda zlatníka ve dvojici…………………………………rozsudek 18 a 16 let snížen na 15 a 14 let
Dokonaná vražda (uškrcení) seniora…………………………………15 let
Dokonaná matkovražda…………………………………………………..rozsudek 21 let snížen na  14 let
Dokonaná vražda nepohodlného svědka ve skupině……………14 let
Dokonaná vražda věřitele…………………………………………………13 a půl roku
Další dokonaná vražda zástupce věřitele……………………………13 a půl roku
Dokonaná vražda soka v lásce………………………………………….10 let
Dokonaná vražda známého v opilosti…………………………………10 let
Brutální týraní mladé ženy …………………………………………………7 a půl roku
Pokus trestného činu vraždy manželky s těžkým ublížením ……7 let
Pokus trestného činu vraždy ve Vítkově……………………………..22 let

Nemůžu si pomoci, ale ani v jednom jediném případě dokonaných vražd nebyl vynesen stejně vysoký rozsudek jako v případě pokusu o trestný čin vraždy ve Vítkově a navíc byly všechny rozsudky přesahující 15 let dodatečně sníženy. Za pokus o otcovraždu hrozí (alespoň podle novinářů) pachateli až 18 let vězení. Proč právě 18, sakra? On je pokus o vraždu otce méně opovrženíhodný než vypálení rodiny? K tomu si přičtěte, že (rovněž podle novinářů) za dokonané upálení bezdomovce ve skupině hrozí pachatelům 20 let. Proč, když za pokus o totéž a rovněž ve skupině byl vynesen rozsudek 22 let?

Chápete to?

No a ještě si předkládám k uvážení, že:

Začal soud za žhářský útok v osadě Bedřiška. Může padnout i doživotí
9. listopadu 2010  9:59
Za zavřenými dveřmi soudní síně dnes začíná hlavní líčení v případu žhářského útoku v ostravské osadě Bedřiška. Do pokoje, v němž spala třináctiletá dívka, zde někdo na začátku března hodil zápalnou láhev a jen díky shodě okolností a štěstí nedošlo ke tragédii. Před soudem stane žena a její mladistvý syn, sousedé napadených Romů. Oba čelí obžalobě z pokusu o vraždu. Ženě hrozí v případě prokázání viny až doživotí, mladíkovi pět až deset let vězení.
Veřejnost rok po žhářském útoku ve Vítkově spekulovala o dalším rasově motivovaném činu, policie ale později zadržela sousedku a jejího sedmnáctiletého syna, kteří lahev do okna údajně vhodili kvůli dlouhotrvajícím sousedským sporům.
Zdroj

Z toho nemůžu než usoudit, že životy jednotlivých občanů této země nemají ani zdaleka stejnou cenu.


12.11.2010 Katoda

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
182x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017