SPD – první dojmy po volbách - zpět na článek

komentářů 548

 1. Ty vole, dyt to je pomalu kratsi jak tweet :) Jak tomu nekdo muze rikat clanek? Kdyz uz klikam na clanek, tak cekam, ze to bude mit delku clanku.

  Jako uznavam, ze v tomto pripade mi strohost nevadi =)

 2. Na demokracyji je krásné to, že si můžete vybrat svini, která vás okrade.
  A kdyby někdo váhal, oni se ty svině vyberou samy…
  Samosebou platí, že každé hovno zabalené do staniolu vypadá jako cukrový bombon.
  A nabídka je pestrá.

 3. Nejvíce mě rozesmává ta „víra“ v politický program strany. A jak ti, co nejsou ve vládě (netýká se to jen SPD) se ohánějí tím, že musejí přece plnit program, díky kterému dostali hlasy.
  A pak si vždycky vzpomenu, jak plní tyto strany programy, když jsou náhodou ve vládě. Nebo ukázkový příklad „plnění programu“ je KSČ po vítězných volbách 46 :D
  Volit někoho „podle programu“ je číčovina. Naopak, koukám a čtu projevy leadrů a nejvyšších postav. Přesně ty excesy, ujetá slova, mlžení i očividné lhaní. To je to čtení mezi řádky, které dá jasnou zprávu, jak je to žhavé s jejich programem a jak bude vypadat jeho plnění.

  1. Dávat za příklad plnění programu KSČ a rok 1946, to je úlet.

   Program strany, to je základ. Na studování a sledování projevů lídrů nemám čas, to bych nedělal nic jinýho. Kromě toho, pokud některý umí dobře lhát a klamat tělem, poznáš hovno. A někdo to ani neumí a stejně mu jeho voliči věří.

   1. Ono je ale potřeba ty lídry sledovat. Papír snese všechno. Neřikám ten program nečíst, ale dobrý vidět co jsou zač ti lidi, co by ho měli naplňovat. A pokud mě nepřesvědčí že jsou schopni a nebo dokonce ochotni ten program naplňovat, tak můžou mít program sebehezčí ale maj smolíka.
    A to teda pominu, že program SPD byl snůška keců.

 4. SPD = Svoboda a Přímá Demokracie. Svoboda u mne znamená třeba to, že nebudu selektivně bránit některým médiím v přístupu na svoje tiskovky. Výběr těch, kteří o mně smí psát je podle mne vše, jen jen svobodné. Ta strana svými činy popírá i svůj název. Děkuji, nechci.

  1. Média jsou verbež, napíšou nebo natočí, co chtějí, věci si trochu přiohnou, aby to bylo zajímavější a mělo to větší sledovanost. Některá média jsou jen bulvár. Něktěří lidé (zpěváci, herci…) odmítají s médii komunikovat, něktěří je opakovaně žalují. Některá média upravují fotky z reportáží (a to ještě tak blbě, že je to poznat). Některá média vlastní Babiš.

   Není divu, že si SPD vybírá, koho si pozve na tiskovku.

   1. špatný argument.
    SPD bude čerpat veřejné peníze za umístění ve volbách a proto je její konání i veřejná záležitost. Proto je zcela legitimní, že tam má mít přístup každý, kdo je akreditován jako novinář a provozuje médiá jako určitou formu veřejné služby.
    Co se týče „kreativních úprav“ v médiích, tak se jich dopouštějí jen médiá, které si nenechávají obsah např. autorizovat. Patří tam hlavně facebookový fanklub pana Okamury, který tam má drsnou cenzuru a taky zjevné, rychle vyvratitelné lži.
    Víte, co se týče médií, tak ono to zase není úplně jednoduché něco zfalšovat a publikem manipulovat. Pod článkem v respektovaném médiu musí být podepsán autor, který tím dává všanc svoji profesionalitu a budoucnost. Proto nikdo v dobrých médiích nelže (co se týče faktů), maximálně se může dopustit vlastních spekulací v případě interpretací.

    1. Vodotesny Kapr: Co jste to zase vymyslel za nesmysl? :-) Příjem veřejných financí ani v nejmenším neimplikuje nutnost vpustit na tiskovou konferenci každého joudu ohánějícího se novinářským průkazem. Strany mají výčet povinností stanovený zákonem a nic o novinářích tam není.

     1. Zajisté, zákonem to dané není. Ale kromě zákonů jsou i zvyky a mravy, které jsou (třeba u mně) leckdy důležitější. Ve smyslu „ucházíme se o veřejnou příze a chceme býti veřejně činní a proto poskytujeme náhled na svou činnost formou tiskovek, které mají štábní kulturu“. Nikdo nežádal u vpuštění papparazi na dámské toalety.
      Nevím, co vše se skrývá v pojmu „joudové“ u vás. Já mluvím o akreditovaných novinářích. T.j. list požádá o účast, dostane ji (nebo ne, ale to se ví předem) a pak přijedou jeho reportéři, kteří mají přístup do hlavních prostor, kde tiskovka probíhá. Toť normální cesta.
      Tiskovka SPD byla z hlediska organizace nestandardní a proto poprávu kritizována. Toť vše. Když nic jiného, tak to ukazuje aspoň na to, že SPD nezvládá ani standardní organizaci standardních akcí. To se divím, protože zorganizovat koncert Argemy v kulturáku pro davy a davy tisíců fanynek bude asi taky náročné :).

      1. Vodotesny Kapr: Bývalo zvykem, že novináři byli mravní a nelhali. Dnes přední média prvoplánově lžou i o sněhové nadílce, v (marné) snaze zvýšit sledovanost a tak se nemohou divit, že se s nimi mnoho lidi nebaví.

       Xindl, který nazýváte „akreditovaní novináři“, jste si mohl nechat od cesty, viz jak se en-bloc chovají třeba ke ctihodným držitelům legálních palných zbraní a palným zbraním obecně, čest výjimkám.

       1. Kdy (a kde) to bylo zvykem? Nežijete spíš v představě o tom, jaký by novinář měl být (a jaký nikdy nebyl, ale jakého Vám ho vykreslili ve škole a jak se vykreslují sami)?

        Já takovou dobu totiž nezažil, ale zažil jsem dobu, kdy jsem si myslel, že takoví jsou. A myslel jsem si to tak, jako jsem si myslel, že 1 a 1 jsou 2. Akorát u toho druhého to platí dodnes, zatímco u toho prvního jsem měl možnost se o neplatnosti přesvědčit.

        BTW to „marné“ v závorce je tam úplně mimo. Debilizace zpráv prokazatelně ke zvýšení sledovanosti vede. Bohužel, protože na to dojíždí i odborná média a prakticky se tak pod tlakem konkurence stává bulvár úplně ze všeho (mám zkušenosti s jednou konkrétní oblastí a to byste se divil, co za neskutečné sračky lidé požadují).

        1. fatdwi: Vy jste to zažít nemohl, patrně to zažil Vodotěsný kapr.

    2. Komiku :-)

     Jen jeden příklad za všechny, už hodně starý, v dobách největší slávy Občanského juda. Tehdy poprvé krachly cestovky kvůli krachu tuším Travely či jak se to jmenovalo. Mnoho menších cestovek s nimi mělo venku lidi. Jednu takovou přivedlo OJ na buben. Teď k „faktům“: reportérka srdceryvně vzlyká do kamery obvinění nad zlou cestovkou, kde „nikdo není, jak můžete vidět“ a vypočítává, kolik lidí je kvůli jejich neschopnosti ztraceno v dálkách bez možnosti návratu (možná tam i umřou a sežerou je lidojedi, že jo).

     Realita: natáčení proběhlo v neděli odpoledne (velké překvapení, že je zavřeno, že).

     V té době už byli všichni postižení dané cestovky doma (vrátili se pokud si to ještě pamatuji právě o víkendu).

     Ale jistě, není nic jednoduchého zfalšovat a publikem manipulovat a chudák redaktorka měla jistě z ostudy kabát. Cestovka si stěžovala, bylo jim to prd platné. Bylo zavřené? No bylo, jakápak lež, říkat, že to bylo v neděli přece nemusíme. Že byli dovolenkáři již doma? Hmm, my jsme slyšeli něco jiného. Od koho? To je naše věc. Proč jste se nás nezeptali v pracovní době? To jsme neměli čas.

     Prober se, to už i ti Okamurovci mají víc mozku.

     1. Občanské Judo ale nebylo zpravodajství. byla to komerční show co se tvářila jako obrana spotřebitele.

      1. To na věci mění konkrétně co?

       1. konkretne to, ze to nemuzes srovnavat se zpravodajstvim. To je jako tvrdit ze vsechny zensky jsou bisexualni a dokladat to pornofilmama.

        1. Prosím o citaci, ze které plyne, že OJ je zpravodajství a kde o něm píše Vototesny Kapr. O ničem takovém totiž nebyla řeč, byla řec o údajné nesnadnosti falšování faktů v „respektovaných médiích“.

         1. N@va je respektované médium? :-DDD OJ právě že NENÍ zpravodajství, tudíž dokazovat jím úroveň zpravodajství je tak trošku… chucpe ;-)

          1. Zjevně jste nepochopil, že fakt, že Vy osobně Novu nerespektujete neznamená, že není respektovaná (řekněte to majitelům oné cestovky – oni se tak hloupě nesmáli), neb o tom, co bude respektovat masa nerozhodujete. Je to jako kdybyste se smál, že Adele není oblíbená zpěvačka, protože Vám se nelíbí.

           Dále jste zjevně zcela mimo pokud jde o meritum věci, neb nešlo o dokazování nebo úroveň zpravodajství, ale o snadnost manipulace faktů v médiích. K tomu jste se ale jaksi vůbec nevyjádřil, jen se hihňáte jak debil.

          2. Vy jste zjevně nepochopil fakt, že pojmem „respektované médium“ se myslí respektovaným mezi například odbornou veřejností, důležitými státními složkami, zpravodajskými agenturami a podobně, nikoliv mezi plebsem hltajícím černou kroniku v 19:30 a demagogické OJ.

           okud jde o snadnost, tak záleží na tom v JAKÝCH médiích. V těch respektovaných, AKUTEČNĚ

          3. Vy jste zjevně nepochopil fakt, že pojmem „respektované médium“ se myslí respektovaným mezi například odbornou veřejností, důležitými státními složkami, zpravodajskými agenturami a podobně, nikoliv mezi plebsem hltajícím černou kroniku v 19:30 a demagogické OJ.

           Pokud jde o snadnost, tak záleží na tom v JAKÝCH médiích. V těch respektovaných, SKUTEČNĚ respektovaných, to tak snadné není, protože to likviduje důvěryhodnost jak autora, tak média. Pokud jde o N@vu a obecně média určená pro plebs, tam je to o dost snadnější, tam na nějaké důvěryhodnosti nikomu nezáleží, protože plebs bude hltat cokoliv, jen když to bude trošku vděčné téma (např. „reportáže“ o silniční pyráťy). Důležité u takových bulvárních chrličů je prodat reklamní čas.

           Já se nehihňám jak debil, já se směji těm Vašim kravinám o respektované N@vě :-D

     2. Nova není respektované médium, ty analytiku. Kdo kouká na Novu, potažmo televizi vůbec, si vládu Bureš/Pitomio/zbylá_stafáž zaslouží.
      Respektované médium je to, co si to odzdrojuje, a kde pracují lidi, kteří by si pak neškrtli v seriózním zpravodajství po takovéhle reportáži.

      1. :-) Můžu tedy slyšet, co to jsou ta „respektovaná“ média?

       Poněkud ti ušlo, že fakt, že ty něco nerespektuješ je irelevantní, pokud to respektují davy. A v devadesátkách byla Nova „něco“, pořadům jako OJ nebo NVO věřila většina lidí (v mnoha ohledech i já, stejně jako ve zmiňované reportáži není jednoduché lež odhalit, často je to pro nezúčastněné nemožné).

       Realita je prostě taková, že jsi naivka, pokud jsi schopen plácnout hovadinu o tom, že není jednoduché fakta falšovat a manipulovat publikum. Naopak, je to velmi jednoduché a účelově se to děje neustále, proto taky estébák to lžidnes koupil. O to jsem zvědavější, co je podle tebe tím „respektovaným médiem“. Klidně přihoď i něco o tom, kdo rozhoduje o „respektovanosti“, ať se pobavím.

       1. byl jsem v pokušení uvést Julius Šuman :)
        ale odpovím jinak.
        Jsou to taková média, ze kterých si nechá udělat svodku o politické a ekonomické situaci v ČR GRU v procesu plánování akce „Molnija“, nebo Oracle, když si de koupit pár baráků na Chodově.

        1. Oracle při plánování baráku na Chodově bere názor z „médií“? :-))) Víš vůbec, co to slovo znamená?

         Nebylo by lepší chlapsky přiznat, že jsi ujel než ze sebe dělat dál blbce?

         1. Víte, co čtou menežeři Oraclu na obědě? Protože já jo. Je to E15.
          A víte, proč se stěhovali z Chodova na Waltrowku? Protože já jo. Byl zvěřejněný metropolitní plán.
          Ještě nějaké dotazy?

          1. Pouze jeden: jak to souvisí s tím, že falšovat informace v médiích a manipulace publikem není snadná?

        2. Vodotesny Kapr: Takže víš kulové, kromě toho že Okamura m-u-s-í pustit na tiskovku každého s novinářským průkazem, protože prostě tak je to morální, mravní a správné :-D

      2. Vodotesny Kapr: Prosím písemný výčet „respektovaných médií“.

  2. johny, to už jsi zapoměl na ukrajinu? Dva nachlup stejné boingy 777? A krym? Fakt chceš věřit falešným mediím?

  3. johny_r: Tak to u Vás dostala Svoboda hodně na prdel. Svobodný politik si na svou soukromou tiskovou konferenci může pozvat koho chce dle své svobodné vůle a je to tak naprosto správně, nevím co je na tom zase k nepochopení.

   1. Svobodný politik? Soukromá tisková konference? To je co? :-DDD Pokud politik pořádá tiskovou konferenci jako politik, není a nemůže být soukromá, stejně jako policajt ve výkonu služby není soukromá osoba. Ať si pozývá, koho chce, ale nemůže se pak divit, že je (u normáních lidí) za populistického šaška, který šel do politiky kvůli tintili.

    1. Max original: To se kardinálně pleteš, politik v zásadě nepodléhá žádnému nadřízenému a může si tak dělat téměř cokoliv, třeba pořádat soukromou tiskovou konferenci. Naproti tomu výhradní činnost policajta je plnit rozkazy nadřízeného, nejvyšší nadřízený je myslím policejní prezident (když tak mě opravte).

     1. Nadřízenými politiků jsou (vlastně měli by být) občané. Já se vůbec nedivím, že je ta demokracie takový nebetyčný bordel :-)

 5. Tenhle vysoce intelektuální počin, kde anonymní autor veřejně odhaluje nejtitěrnější pohnutky svého politického Já, bych si s dovolením vytisknul.
  Ukážu ho své ženě, která se nedávno podivovala, co za kretén může volit SPD, resp. „Pitomio and his melody makers“

  1. Koho zajímá tvoje vypatlaná čůza?

   1. podpantofláku, který musí ženě všechno hlásit.

   2. třeba mě, honimíre…

    1. tak si jdi obskočit a nemel tady hovna o svobodě a demokracii o které víš hovno když si podpantoflák.

     1. tě sere že si zapíchá a ty furt ne a ne, viď?

      1. jasně, mě netlačí sperma na pytel jak tobě podpantofláku.

       1. jo, to je videt :-)

        1. :-DDD +1000

 6. Okamura, který byl v dobách své “kariéry” v cestovním ruchu přezdíván lidmi z ostatních cestovek “Prase Pekari” je nepochybně obdivuhodným příkladem toho, jakej vyjebanej hochštapler a píčus může bezpracně vegetovat na poměrně vysoký noze, i když umí úplný hovno. Stačí prořízlá huba, šikmý voči a kecy o xenofobii v Japonsku, aby se mu dostalo prostoru. Dokonce z toho dokázal vytěžit kariéru v politice, když teď rozšířil stádo kuřbuřtů soudruha Bureše. Účel světí prostředky teď a světil je i tehdy, když najímal pro cestovku průvodce bez licence, který pak při vejšlapech po Praze vykládali japončíkům s foťákama na krku, že Karlův most byl postaven v 17. Století.

  1. :)
   no… nejhorší je, že ukazuje cestu, jak na to. Nevím, jestli odsuzovat, nebo závidět. Neboli, já vím, ale nevím, co ostatní.

  2. mimochodem, xenofobie v Japonsku, to jediné má reálný základ v jeho výblitcích. Neviděl jsem ze světa moc, na vesnici stále zdravím pantáty i tety, ale zatím jsem nepotkal xenofobnější národ, jako jsou Japonci. Právě ta jejich uhlazenost a korektnost v osobním styku je o to mrazivější, když po času zjistíš, za co tě ve skutečnosti mají :). No a býti Korejec v Japonsku, toť horší než cikán na Vandasově čajovém dýchánku.
   Je srandovní poslouchat páně Okamury metahistorické exkursy o muslimských divizích SS a nevzpomenout si na to, s jakým potěšením a brutalitou masově vraždili japonští vojáci obyvatele Nankingu.

   1. Já vím, že japonci tenhle přístup k naplaveninám mají. A obzvlášť korejci a vietnamci pohrdaj. Nemluvě a černoších, to nemá cenu zdůrazňovat. Jim za to ale nikdo do rasistů nenadává, protože nejsou bílí.
    No a Tomio dřív všude rád vyprávěl, že v japonsku byl pro ostatní děti gaidžin. Na tom si vystavěl svůj obraz. V té době ho ovšem oficiální média doslova žrala jako výkladní skříň a příklad úspěšného míšence. Od chvíle co se postavil proti EU má ovšem utrum.

   2. Jo, Japonci jsou ksindl co je nesnáší celá Asie. Nacisti byli za války taky pěknej dobytek, ale Japoncům nesahaj ani po kotníky. To co byl i u nacistů exces provozovanej jednotkama zvláštního určení složenejma z obzvlášť odpornýho ksindlu a kterejch se štítili i normálni esesáci tak byl u Japonců v zásadě standard. Paradoxní je, že Pitomio, takto kříženec Čecha, Korejce a japonce je pro Japonce něco jako kdyby ho jeho matka měla se psem.
    Navíc Tomio není v podstatě kulturně žádný Čech, narodil se a z části vyrůstal v Japonsku a zkoušel se tam i uplatnit, než zjistil že míšenec jako on je Japoncům dobrej akorát tak na pucování hajzlů a případně cvičnej terč pro boj s mečem a do Čech přivandroval čistě jako ekonomický migrant.
    Ono je to vidět i na jeho chování, na Češích nebo ČR mu nezáleží, jde mu čistě o jeho osobní prospěch a zisk, ať to stojí co to stojí. To i ten zkurvenej Babiš se aspoň v druhé řadě snaží ČR nějak prospět, protože jeho vlastní prosperita je přímo navázaná na prosperitu ČR.
    Přitom paradoxně Tomio má schopnosti na to aby založil a vedl normální standardní politickou stranu a aby se s ní dostal do parlamentu. Jenže to by z ní nemohl tolik rejžovat.

    1. Ano, souhlasím, s jedno vyjímkou.
     Tomio má intelekt a a motivaci vést politickou stranu, ale nedostal by se do parlamentu, pokud by šel standardní cestou. On prostě musí jít na hranu, jitřit společnost pseudoproblémy a nabízet jejich zdánlivé (a rychlé) řešení, jinak by se neprosadil.
     Dokonce si myslím, že si toho je i plně vědom a jedná zcela racionálně – t.j. že tam není osobní puzení proti muslimům a imigrantům; spíše čistý kalkul. Proti tomu by sice mluvila vypjatá rétorika, která naznačuje osobní angažovanost, ale i to se dá zracionalizovat.
     Nicméně je Tomio nemoudrý (je jen vychytralý), protože mu nedochází staré a platné „Kdo seje vítr…“. Když jedna parodie na muže činu ve 20. letech 20. století vedla plamenné kecy po mnichovských hospodách, málokdo si dokázal představit kremační pece o 20 let později. Meříkám, že to musí dospět tak daleko (není to deterministické), ale je lepší netahat tygra za chvost. Pak můžeme nevěřícně koukat, jak nám hoří baráky a děcka a bude nám kurva jedno, kdo za to může.
     Negativní, a vypjatě negativní kampaně zvlášť, nejsou dobré. To se to Češi nenaučili?

     1. kalkul to je určitě. On by se tam možná i dostal. Senátorem se stal ještě v dobách kdy měl ještě poměrně normální rétoriku, ale trvalo by mu to dlouho. a jemu se čekat nechce, tohle je rychlejší cesta.

     2. „Negativní, a vypjatě negativní kampaně zvlášť, nejsou dobré.“

      Máš pravdu, z pohledu výsledku kampaně nejsou jen dobré. Jsou nejlepší. A „nenaučil“ se to nikdo, je to zcela normální věc lidské psychiky a funguje to na Čecha stejně jako na Japonce. Jen důvody a prostředky se různí dle společensko-historického kontextu.

      1. Jenomže mně nezáleží na výsledku voleb. Nemůžu tady volit a jsem tady jen na omezenou dobu. Konec-konců, i perfektní výsledek voleb se záhy může zhroutit, když (cojávímco) Tomio potká svojí Nagyovou a po ostudě prchne do Kjóta.
       Ale ten jed ve společenské atmosféře tady zůstane dlouho. Po euforii 90.-tých let a poklidu nultých let tady nějak začíná přituhovat (nemyslím jen ČR). Víte, já se vám přiznám, že takovéto trauma mám za sebou. Přes dvě hranice a jste tam.
       Udělejte si nějaký večer pohodu a pusťte si film „Lepa sela lepo gore“ (hezké vesnice hezky hoří). Pak už nikdo neřešil, kdo za co může a jakže to dopadli nějaké volby.
       Jako malí kluci jsme zapalovali suchou trávu, podobně jako mnoho z vás. Mysleli jsme, že důležité je to množství trávy a velikost ohně, ale až pozdě nám doteklo, že záleží hlavně na větru, jestli to JZD vzplane, nebo ne. A to dělají lidi jako Okamura – sejí vítr, jak jsem napsal.

       1. Hmm. Na jedné straně nechápeš, proč se negativní kampaně dělají. Když ti to řeknu, mluvíš o tom, že tě výsledek kampaně nezajímá. Jenže to zase nezajímá toho, kdo kampaň dělá.

        Tomio spíš než Nagyovou najde v počítači dětské porno, pokud bude moc držkovat.

        Vítr seje každý, kdo chce vyhrát. Máme to tak zakódováno, takže se jakkoliv podivovat nad tím, že se někdo „nepoučil“ je jako se divit, že lidi pořád dýchají.

        1. Chápu, proč se dělají negativní kampaně, ale nesouhlasím s tím. Ten, kdo dělá negativní kampaň, a dokonce takovou ve stylu „vyhladit muslimy“, je hodně nemorální. Má určitou společenskou zodpovědnost, jelikož moutí veřejné vody a při vědomí této zodpovědnosti se podle toho musí chovat. Pokud se nechová, je hajz a zmrd a za takovéhohle musí být označen.
         Veřejný diskurs o „připrchlících“ a „slimácích“ třeba vnímají i děti, doma u televize a z rozhovorů dospělých. Copak si budou myslet o světě kolem a co si pomyslí o tmavších lidech – že jsou to ti přičmoudlíci, kteří vraždí?
         Už jen to, že tady zcela otevřeně diskutujeme o kolektivní vině a že v debatách zcela volně padají dehonestující výrazy spojené s etnikem, ukazuje na ducha doby, který začíná být nedobrý.
         Okamura se na tom veze a jitří to a proto je to svině, byť by jeho program „přímé demokracie“ byl nejúžasnejším politickým zřízením slunečných zítřků.

         1. Vodotesny Kapr: Žvásty o kolektivní vině si můžete strčit víte kam. Podstata ilegální imigrace je ta, že osoby se zdržují na území EU ilegálně a tedy každý konkrétní jednotlivec je vinen.

          1. Milý pane. Budete se dál zhovaďovat pseudoargumentama, nebo vám nalinkuji veškerou právní úpravu od Ženevy, Newyourského protokolu, systému Dublin, systému CEAS až po lokální zákony ČR, které se týkají azylového řízení? Pokud se vám nelíbí české zákon, tak to upravují evropské směrnice, pokud se vám nelíví EU, tak to upravují české zákony, vyberte si.
           Podám Vám to jednodušejs, v holých větách, ať to pochopíte hned, jakožto jedinec mdlé mysli:
           1. Každý má nárok na mezinárodní ochranu
           2. Má právo zažádat o azyl v cizí zemi
           3. Má právo požadovat, aby jeho prosba o azyl byla projednána
           4. Má povinnost podrobit se výsledku azylového řízení

           Takže všichni ty negři z gumovývh člunů mají právo poprosit nás o pomoc. Tu buď dostanou, nebo ne.
           Chápete, nebo to chcete s barevnými obrázky širokoúhle se stere o podmazem?

          2. Vodotesny Kapr: Na Vaše lhaní nemám čas, válečný uprchlík má povinnost přihlásit se v první bezpečné zemi. Vyjížďka v gumovém člunu z Turecka do Řecka opravdu nemá nic společného s nárokem na azyl, ale jedná se o ilegální imigraci.

          3. Lež. Jedna existuje diskreční opatření, jednak je na prvním místě zohladňovaná rodinná vazba (doporučení žádat o azyl tam, kde již má rodinu). Nevyznáte se v tom a plácáte. Ignorelist a ciao.

          4. Vodotesny Kapr: Trvale lžete, neexistuje nic takového jako doporučení žádat o azyl tam, kde již má osoba rodinu. Existuje tzv. Právo na slučování rodin, ale takto sloučená osoba nevstupuje na naše území na základě azylu.

          5. Lžete vy, kapře – zejména vám to boří Článek 31.
           Tady to máte dozdrojované:
           https://krabice.wordpress.com/2016/07/02/migrant-neni-uprchlik/

          6. Vámi nalinkované právní úprava je notně stará (50. a 60. léta). Doporučuji zákon 326/1999 a pak ještě pár dalších, hlavně z r. 2003 o hromadných migracích, co se týče české legislativy.

          7. jo, jsem vůl, ten 326 taky (hlavně co se týče transferu cizinců do dalších krajin), ale gros jsem měl na mysli zákonem 325/1999.

          8. A na EU scéně jsou to nařízení (!!! ne směrnice !!!) z r. 2003 a 2013 (Dublin II a Dublin III), které definují přímo předmětnou věc – který stát bude vyřizovat azylové řízení (tedy ne automaticky stát vstupu).
           Podotýkám, že nejsem příznivcem nařízení a nechovám sympatie k EU, ani k uprchlíkům. Ale pokud tady nějaká pravidla jsou, tak je dobré o nich vědět. Nebo se do EU vstupovalo jen kvůli tomu, ať jsme tak tlustí, jako Němci? No, už je Češi překonali…

          9. Vodotesny Kapr: Takové vykecávání nemá cenu, prostě neustále lžete. Válečný uprchlík ze Sýrie žádající o azyl se nade vší pochybnost musí přihlásit úřadům v první bezpečné zemi. Pokud tak neučiní a vstoupí například do Německa, jedná se o ilegálního imigranta, na azyl nemá nárok a podle práva patří vyhostit.

           To že se azylové řízení možná bude vyřizovat v zemi jiné na věci nic nemění.

          10. Navíc to není uprchlík před válkou, ale ekonomický migrant.

         2. Vodotesny Kapr: rozumím, že s tím nesouhlasíte, oháníte se „společenskou zodpovědností“ a svižně jste onálepkoval ideového nepřítele. Jestli doma dětem říkáte, že je Okamura „hajzl a zmrd“, tak jste lepší než on konkrétně v čem? Copak si ty děti budou myslet o světě kolem sebe a co budou považovat za normální označování lidí, se kterými nesouhlasí?

          Když si chceš hrát na morální autoritu, chce to domyslet dále než jen k vlastní omezenosti (ano, ta omezenost má pochopitelně na schopnost něco domýšlet vcelku zásadní vliv).

          1. hajzl a zmrd píšu na tomto webu. Děckám to klidně řeknu taky, pokud by byl zájem (ovšem nikoli nezbytně) a to následovnou formou:
           „Tento pán je hajzl a zmrd, protože nám lže, bezdůvodně ponižuje jiné lidi a chce za to od tatínka peníze formou daní.“
           Děti nemají problém s vulgaritama a brutalitou, ale s nespavedlivostí a křivěním světa. Viz pohádky – nevadí, že se sekají hlavy a hoří zámky, ale dobro musí v posledku zvítězit.
           Zdechlo mi doma jehňátko a 3 letý syn to okomentoval následovně „je mrtvé, viď? Ale nevadí, nevadí, bude jiný…“. Smrt a krev není hrůzná, pokud bude svět narovnán.

          2. Smrt a krev není hrůzná, pokud bude svět narovnán.

           Parádní revoluční rétorika. Oni i Bolševici měli plnou hubu „spravedlnosti“ – samozřejmě té jejich.

           Jenže problém se spravedlností je v tom, že kdo chce může jako „spravedlivé“ a „rovné“ vnímat co chce. Stačí, když „správně“ identifikuje své „utlačovatele“.

           Ať se jedná o „Židy“, „Buržousty“ nebo „W.A.S.P.ovské bělochy“.

          3. Pane Mrcasíku, já píši o dětské psychice :)
           Reaguji na dotaz, jestli bych i před dětma mluvil sprostě. Dětem sprostá mluva nevadí a nevadí ani krev atd. Ale zkuste jim prohodit polštáře v postelích a neusnou, protože ten „červený byl tady a ten modrý patří tam“. Od 2. do 4. roku jsou v takovém citlivém stavu, který kamarádka dětská psycholožka nazývá „svět v rovnováze“. Malé, z našeho pohledu bezvýznamné věci jim dokážou rozhodit denní program a ty podstatné (z našeho pohledu) vůbec nevnímají.
           Nejsem kamarádem ideových hnutí, jakýchkoliv. Myslím, že chlap se má starat o rodinu a barák a ne o ideje a barikády. Tady došlo k nedorozumění.

   3. Pf, Japka se tim zvladli jen proslavit. Seoul je nadherne mesto, krasna metropoloe. A plna rasismu :D Vuci Severnim Korejcum(mysleno uprchlikum), vuci Japoncum(PREKVAPIVE :D) a hlavne vuci bilejm, protoze toho si bilej vsimne :) Ale vetsinou to skrejvaj, na to tam clovek musi bejt dyl. Takovy to tradicni „zapominani“, mumlani a tak. A mladsi generace tak rasisticka neni, tohle se tyka spis lidi 50+.

    O Cine nevim, cert vi.

    1. tak vuci severnim korejcum muze jen tezko jit o rasismus. Dyk je to stejnej narod a dost casto tam maj i pokrevni pribuzny. To ze se nesnasej nesouvisi s rasismem.
     S Japoncema asi trochu jo, ale hlavne je nesnasej za ty zverstva co jim delali za okupace. Trochu podobny jako kdyz Cesi co zazili valku nesnasej Nemce.

 7. Jsem poměrně silně a nemile překvapen, že se tu vyskytlo vícero diskutujících, kteří to SPD opravdu hodili. Měl jsem za to, že na tenhle web chodí převážná většina lidí se svým dobrým názorem a zejména životním rozhledem, který překoná první horizont. Tak evidentně ne, jinak by se nechytili na tuhle parodii politiků.
  Šéf bohapustý ukřičenec, cizák, co křičí, že tu nechce jiné cizáky, tunelovač vlastních projektů a příživník na všem, co alespoň trochu smrdí korunou. A pod ním pak výkvět české inteligence. Jeden neumí ani zabrušovat, ani vybrušovat a asi ani manažerovat. Druhej se bojí mikrovlnek. A tak dále. Prostě stádečko, které se bez něj neumí nikam pohnout a bude čekat na jeho názory. Navíc jejich předvolební Facebook byla hodně silná káva s mazaním normálních příspěvků a banům. Přímá demokracie v akci :-D

  1. Místopředseda sněmovny a šéf SPD prodává před Vánoci na svém profilu sushi sety. :)))

   https://www.facebook.com/tomio.cz/photos/a.185333081477515.45875.179497582061065/1846610795349727/?type=3

  2. Takoví sem sice chodí, ale dnes už většinou nedebatují a nepíší – to dělají na svých malých soukromých sitech, kam se přesunuli aby jim tam různí primitivové nedělali bordel.

   V diskusích byli dominantním – a moderujícím – prvkem někdy do roku 2014 nebo 2015. Jenže pak sem přišla „nová vlna“ milovníků „rychlých a jednoduchých endlosungů„, staré jádro se dílem rozkmotřilo, dílem znechuceně odešlo a dílem se nechalo vyštvat (kdo pamatuje, ten si dosadí jména), a výsledek vidíte tady.

   Ale není to až taková katastrofa, magorů je jen pár a když si je dáte do ignore listu, zůstanou převážně rozumné příspěvky.

  3. Ehmmm…. ja zase cumim, pro co asi hlasovali ostatni. Kdyz vynechame strany, co se nikam nedostaly, tak proboha komu to chcete hodit? Teoreticky ODS ale ti uz se predvedli. Jinak tam mame estebaky, sorosjugend, komouse, komouse light, eurohujery 1, eurohujery 2 a eurohujery 3.

   Poradi podle https://cs.wikipedia.org/wiki/Volby_do_Poslaneck%C3%A9_sn%C4%9Bmovny_Parlamentu_%C4%8Cesk%C3%A9_republiky_2017. Zapomnel jsem snad nekoho?

   Okamura ve me nevzbuzuje duveru. Ostatni ale taky ne. Mam snad doufat ze z junyje nas vyvedou eurohujeri protoze to jsou sfine prolhane a zatimco hlasaji krasne eurozitrky tak tajne planuji czexit???

 8. A jak se to ty kurvy šikmooké dozvěděli, že mám cihelňu ?

 9. SPD jsem volil z lenosti, i když je to celkem dement a jeho poslanecká sebranka je banda debilů do počtu je to pro mě jednodušší než řezat prounijním sráčům palice osobně. Sice bych raději volil nějakýho Radovana Karadžiče co to vezme pěkně po šachysticku ale i Okamura mezi těma hovnama dobej. EU mi otevřeně vyhlásila válku a tak má Okamura mojí podporu. No a ohledně účinosti propagandy sluníček, tak collateral damage co mu dokážu odpustit je někde na úrovni půlky spálený republiky.

  1. Ano, přesně o tyhle volliče mu šlo.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017