SPD – první dojmy po volbách - zpět na článek

komentářů 548

 1. Mohl byste prosim opravit gramaticke chyby? Clanek ve sve stavajici podobe uvedenou hypotezu spise potvrzuje.

 2. Srdceryvná obhajoba kokota snažícího se kokotskou formou sám před sebou obhájit své kokotství 😂 Pobavilo moc, díky, rád jsem si přečetl.

 3. Já tenhle typ odcházení z EU nechápu. Proč vám ta EU vlastně vadí, když chcete, aby se opouštěla pod vedením takových lidí, jako je Okamura a jeho SPD? To mi přijde jako řešit požár kuchyně tím, že celý barák vítězoslavně vrhnu do propasti. Nebo vám na EU nevadí to, že jde proti osobní svobodě, ale naopak vám vadí to, že jde proti osobní svobodě málo a raději byste tu měli domovní důvěrníky, uliční výbory, špehování, zavírání za názory atd.? Zkrátka mi přijde, že se z EU občas dělá až příliš velké zlo. Taky jsem proti ní, ale když vidím, kdo nejvíc volá po odchodu z ní a jaká sorta lidí by ten Czexit pravděpodobně vedla, tak se toužím k EU připoutat masivním železným řetězem. Alespoň prozatím.

  1. Víte, máte vlastně pravdu.
   Do té chvíle než se podívám jací lidé EU vedou a jací nás nutí k hlubší integraci (sakra to je všeříkající synonymum :))) ). Ne vážně, chápu lidi co Okamury volili aby se situace pohnula.

   1. Ti mi tedy pořád přijdou jako menší zlo. Nechci se nikoho dotknout, ale když kdekoliv vidím Okamuru se vyjadřovat, působí na mě jako kardinální čurák. Ani nesdílím ten pocit, že by nás jako nějak ohrožoval a nastolil tu totalitní diktaturu (imho na to zdaleka nemá), spíš na mě působí jako totální mentál. A lidi, kterými se obklopuje, to je jak casting na celovečerní tragikomedii a la Kocourkov. Já si prostě neumím představit, jak si někdo může myslet, že svěřit takovým lidem vyvedení naší země z EU, je dobrý nápad. :)

    1. Ja to sice vidim jako vytloukani klinu klinem, ale kdyz se podivam na panoptikum, ktere vede EU, tak vase charakteristika se da pouzit beze zmeny.

     1. Ne, neda. To panoptikum co broji proti EU je mnohem vetsi banda kretenu.
      Podobna sebranka veleduchu to tady vedla 40 let a z jedny z nejvyspelejsich zemi sveta temer nedotcene valkou udelala rozvojovou zemi.
      V zasade nemam problem s opustenim EU, ale ne pod vedenim tech debilu co to prosazujou ted. A treba se poserte, espedaci.

      1. +1

       Navíc snad si někdo proboha nemyslí, že Pitomio fakt věří těm žvástům, co plká. Ten už byl v životě lecčíms, třeba „českým ambasadorem Evropského roku mezikulturního dialogu, který organizovala Evropská unie“. Oportunista a hochštapler. Nic jinýho.

       1. Chtěl prachy za hlasy a z funkcí, řekl, co bylo třeba a dostal je. Příště řekne něco jiného, neboť pochopil systém a nevleče za sebou kotvu nějakých předcházejících tradic a očekávání.

     2. Tak jako jsou tam kreténi, ale taková veledíla jako je třeba Rozner, jsem tam teda neviděl.

      1. rozner mi prijde jeste jako jeden z tech lepsich. Ten je akorat blbej. Zaplatil si misto na kandidatce a ted bude ctyri roky v tichosti brat poslaneckej plat. Argema nenese a uctenky je treba platit, tak co. Par mega mu to hodi.
       Takovej Koten je horsi. Nejenom ze je to masibl co se boji mikrovlnek, ale jeste ke vsemu je ruskej svab.

       1. To je ten magor, co ve sněmovně povídal něco o plynování lidí?

        1. ne, to byl zase jinej kreten. to byl nejakej funkcionar. Koten je predseda bezpecnostniho vyboru. Bleeee.
         Inkluze v praxi.

  2. marek28: Podle Vás SPD vám háže dům do propasti, fajn, a jaká JINÁ STRANA vám pomůže důstojně opustit EU? ODS? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D v

   1. to muselo dát práce…přitom taková blbost…. viď? :)

   2. Já tady žádnou takovou stranu nevidím. Alternativy k EU mi přijdou horší (myslím ty reálné alternativy, ne hypotetické), takže kdyby bylo referendum, určitě hlasuju pro setrvání v EU.

    1. ja taky. Pokud prijde nekdo rozumnej s rozumnym, zivotaschopnym, proveditelnym a vyhodnym planem na czexit, tak proc ne. Akorat se obavan ze to bysme se museli nejdriv opravdu stat druhym Svycarskem. :-(

     1. Vám by nebyla dobrá ani Tereza Mayová!

      1. tak ta teda rozhodně ne. Zejména ty její předčasné volby se jeví jako majstrštyk z ranku politické idiocie.

       1. Takže vlastně podporujete setrvání ve zkorumpované EU.

         1. tak CHCÍPNI

          1. až po tobě.

          2. jsem prý blbej, takže blbec dává „rádoby inteligentovi“ přednost.

          3. Teďs mi to teda nandal. Seš borec, fakt. Respekt. Dobře ty.

      2. Británie je dobrý příklad. Brexitáři vyhráli, ale jaksi neví, co teď. Někteří z nich, například Farage, dokonce zbaběle utekli z politiky. Myslím, že v ČR by to bylo ještě mnohem horší. Být fanatik není nikdy dobrá věc, ať už je to fanatismus za EU nebo proti ní.

       1. Co to zas meleš? Šlo jim o krk, protože po výhře je EU chtěla zlikvidovat (fyzicky). Následující plán je 5 let británii držet v EU jakoby vyjednáváním, a to bude dostatek času vyměnit obyvatelstvo, začít občanskou válku a na nějaký referendum o BRexitu se zapomene.

        1. EU chtěla Británii fyzicky zlikvidovat? To zas běží na HBO nějaký nový seriál nebo co?

         1. spis mu dosly prasky.

         2. EU chtěla zlikvidovat ty kteří se zasadili o referendum o brexitu. Tereza Mayová je stejně jejich nastrčenej kašpárek, proto se jí nic nestalo a nestane. EU chce zničit všechno, nový světový řád EuroAmerikána proti Asii…

       2. Tyhle bolševické šplechty o zbabělém útěku bych čekal spíš někde na Haló novinách. Nigel Farage je narozdíl od úředníků a politiků z Brusele člověk, který není na prdění do židle v parlamentu existenčně závislý. Šel do politiky s určitým cílem, něco pro něj udělal, cíl se splnil, tak odešel. Není jako ty zkurvené vyžírky, co by bez aparátu v Bruseli zašly na úbytě.

        1. A jak ten jeho krok hodnotíte? Takže on se vysokou mírou podílí na tom, že to lidé odhlasují, ale jakmile „vyhraje“ (protože mu nevěřím, že to chtěl, imho by byl spokojený ve věčné opozici), tak řekne, že svůj cíl splnil a odchází? To byla naopak chvíle, kdy měla ta pravá práce teprve začít. Dosáhl brexitu, tak ať si za tím sakra stojí a udělá všechno pro to, aby byl pro Brity co nejvýhodnější, ne? Jak říkám, zbabělost, ale vy si tomu samozřejmě klidně říkejte jak chcete.

        2. A kurva. Za toho boha som nenasiel nic okrem politiky a papagajovania na statnej BBC com by sa Farage zivil. A teraz si chce aj ponechat dochodok z tej zlej EU.
         Ale ja viem, to su vsetko oficialne falsovane spravy na zdiskreditovanie skveleho politika…

 4. Též jsem SPD volil z důvodů skoro jako v článku.

 5. Pro velmi rychlé zařazení této strany stačí, že její předseda jako v současnosti největší český nacionalista a vlastenec je ze čtvrtiny korejec, ze čtvrtiny japonec a z poloviny moravák…:-)

  1. Inteligent napadne vyrok, hlupak recnika. Pro mne za mne at je Okamura treba Pigmej. Pro mne je dulezite, jestli je schopen podryvat slunickare a vyvolat referendum o vystoupeni z EU.

   Jestli bych pak jeho volil i po vystoupeni z EU, uz je samostatna debata.

   1. Za zajímavé považuji, že ekonomických migrantů z jihu se pan předseda bojí jako čert kříže, ale ekonomičtí migranti z východu mu nijak nevadí..

    1. Ti z východu, to jsou kteří? Slováci? Ukrajinci? Rusové? Pokud jsem tu takové potkal, měli práci. Je tu např. dost doktorů s ruským / ukrajinským přízvukem.

     Migranti z jihu, to je ta svoloč z Afriky, co sem táhne všemi možnými způsoby, protože bílý muž se o ně postará, ostatně jako se o ně staral, když jim v té Africe vládl.

     1. Ano, z východu myslím Ukrajince, Bulhary, Rumuny a další. Ekonomičtí migranti, kteří tady pracují za podmínkek, za kterých by Čech nepracoval, a to i v případě těch lékařů.

      1. Jo, pracujou tady, jinými slovy se o sebe staraj tak nějak sami. Na rozdíl od těch čmoudů, co jenom natahujou ruku a čekaj, jak je bílý nakrměj, protože je přece nehumánní nechat je pochcípat hlady.

       Taky proto mám rád Vietnamce, který jsou tady kratší dobu než cikáni a maj svoje večerky, restaurace a obchody s hadrama, na rozdíl od cikánů, který se za mnohem delší dobu naučili jenom krást barevný kovy a stát frontu na pracáku a sociálce. (Ne všichni samozřejmě, taky jsem poznal cikány, co pracovali, ale ty dva to holt nevytrhnou.)

       1. Jo, pracujou tady, jinými slovy se o sebe staraj tak nějak sami.
        To jistě, ale pak nacházíte odpověď, proč máme mzdy ve výši 1/3 německých a dalším importem tento stav konzervujeme…

        Na rozdíl od těch čmoudů, co jenom natahujou ruku a čekaj, jak je bílý nakrměj, protože je přece nehumánní nechat je pochcípat hlady.
        No stejně všichni zdrhli do Německa, tak to že si je platíte skrze německé firmy, které stahují peníze odsud díky ekonomickým migrantům z východu vám nevadí?

        1. Zrovna teď tu máme rekordně nízkou nezaměstnanost, tak nechápu ty nářky, že nám UKčka berou práci. Navíc není jejich chyba, že náš zkurvený stát nastavil podmínky tak, že je lepší bejt doma na dávkách než pracovat za minimální mzdu. Podobně ale odcházejí někteří Češi pracovat do Německa.

         K tomu druhému odstavci: A to je jako argument pro co? Udělat tu pro černý migranty ráj na zemi, aby se jim do toho Německa nechtělo a zůstali u nás?

         1. Zrovna teď tu máme rekordně nízkou nezaměstnanost, tak nechápu ty nářky, že nám UKčka berou práci.
          Podívejte se na její strukturu. Rekordní počet volných míst je jenom u lidí se základním vzděláním a vyučením. Výše už je naprosto normální stav.

          K tomu druhému odstavci: A to je jako argument pro co?
          Díky nízkým mzdám utíká velké množství peněz na západ.

         2. rekordne nizka nezamestnanost je casove omezena zalezitost zpusobena nebyvalou konjunkturou. Az ta skonci, tak nezamestnanost zase vyleti a prvni kdo pujde na dlazbu budou nizkokvalifikovani zamestnanci. A u tehle profesi je smutnou realitou ze ukacko je pro ne citelna konkurence. To nesouvisi s vysi davek, ale ze zatimco Cech chce slusne bydlet, slusne zit a vychovat tu deti a na to potrebuje prijem o urcite minimalni hladine, tak ukacko muze jit s mzdovymi pozadavky mnohem niz, protoze celkovou vysi platu nahoni hodinama a poustevnickym stylem zivota. Ukacko je schopen par mesicu nebo let drit 12-14 hodin denne, zrat suchy rohliky a cinsky polivky a bydlet po deseti v jedny cimre, protoze z usetrenejch penez zivy rodinu na Ukrajine, zatimco Cech potrebuje k zivotu v Cechach mnohem vic penez. No a gastarbeitri svejma nizkejma narokama srazej cenu prace. Nekdy i natolik, ze ji Cech za tu cenu delat proste nemuze.

          1. Furt je lepší tu mít UKčko coby levnou pracovní sílu než nějakého šmejda, co nepracuje vůbec, ale jen čeká, co mu kdo dá.

          2. a co si myslis ze se stane az ekonomika pujde dolu a ukacka na dlazbu? Minulou krizi platila vlada nadbytecnejm congum a ukackum letenky domu a odstupny, protoze ji to prislo lepsi nez aby tady oxidovali a zivili se vselijak. Ba ne, lowcost gastarbeitri nejsou zadny velky terno.

          3. Úkáčka na dlažbu nepůjdou. Jako první půjdou na dlažbu nízce kvalifikovaní Češi, u kterých bude zaměstnavatel automaticky predikovat, že za mzdu po redukci mzdových nákladů už nebudou chtít pracovat.
           To právě u lidí z UA neplatí. Jsou rádi, pokud je zaměstnavatel na shodné pozici s Čechem platí stejně, ale na rozdíl od Čechů jsou ochotni jít např. na 2/3 původního platu.
           Mohu dokumentovat dvě Ukrajinky z volyňské oblasti, které dělaly původně 200-220h za 20k čistá ruka a nyní dělají cca 210h za 15.
           Ještě pořád se jim to vyplatí – dle jejich vyjádření by na stejný příjem v hřivnách /momentálně je to s korunou i cenami na UA cca 1:1/ musely mít na UA dvě, ale spíše tři zaměstnání, prakticky 16h denně, nezřídka trhačky. Jen s výjimkou nedělí, ty se tam ještě pořád nějak světí.
           Něco jsem s nimi probíral a něco jsem se dověděl i odjinud, takže mohu být klidný, že neměly sebemenší důvod mi lhát.
           Naopak mi se skromností jim vlastní zamlčely, že vízum od polských kurev je stojí 300 éček, takže se za rodinou a příbuznými podívají cca jednou za půl roku. Nemají ani simky českých operátorů, ekonomické simky/tarify UA operátora mají prý jen kvůli příjmu volání, jinak ani nevolají domů…Neumíte si vůbec představit, jak skromně ti lidé umí žít a za jaké málo umějí být vděční.
           Kdybych si po každém rozhovoru s nimi stoupl před zrcadlo, musel bych si nafackovat, jak jsme my Češi rozežraný a nevděčný národ.

       2. jo, pracujou. Nekteri. Zdaleka ne vsichni. A zdaleka ne tak, aby se to dalo povazovat za prinos. Rumunsky kapsari se zrovna neflakaj. Vietnamsky varny drog jedou na plnej ceres a velka cast zbozi ukradenyho po obchodech skonci v jejich vecerkach. Ukrajinci a podobni gastarbeitri maj velmi nehezky skore nasilny kriminality vcetne znasilneni. Mafie a gangy jsou pro nasince pomerne malej problem pokud nema jo smulu. Krom toho gastarbeitri kurvej ceny prace protoze Cech nedokaze dlouhodobe srazit zivotni naklady a zivotni tempo tak, aby jim moh konkurovat. Coz se tyka predevsim lidi s nizkou cenou na trhu prace. Takze v horsich dobach vsichni calujeme nase nezamestnany, zatimco ukacka vyvadej vydelany prachy za hranice.
        Jakozto volici SPD by ti to fakt nemelo bejt jedno.

        1. Vietnamci do svých večerek zboží kradou? Dosud jsem si myslel, že ho výhodně kupujou třeba v Kauflandu, když je něco v akci, apod.

         1. voni ne. Kupujou kradeny zbozi, hlavne potraviny a drogerii, od fetek a bezdaku co to kradou po obchodacich. Jinak jo, v akcich nakupujou taky a dost toho tahaj ve velkym z Nemecka a vselijak. Vietnamci jsou pricinlivy.

   2. Já bych si dovolil luxus výjimky. Nemyslím, že kdo se vyjadřuje k Okamurovi, přičemž jeho výroky mu za to nestojí, je nutně hlupák.
    A ty cíle a schopnosti… no jo, slibem nezarmoutíš.

    1. komentovat Okamurovy vyroky je navic dost vosajstlich, protoze ten pan rika zasadne jen to co se mu momentalne hodi do kramu a na nejakou nazorovou konzistenci sere jeste vic nez Zeman.

     1. můžeš něco takového jmenovat? Fakt bych chtěl vědět co Okamura říká kam vítr tam plášť? Sleudji ho už od doby kdy vstoupil do politiky a za celou tu dobu neřekl že tady chce Islám, neotočil se tedy tak kudy foukal vítr. Domnívám se že to je z vaší strany jen „pomluva“.

      1. třeba to jak napadal Babiše že zlevnění piva je populismus, aby to nakonec sám zařadil do programu? Nebo jak se snažil procpat jako multikulti ambasador a nakonec skončil jako bojovník proti multikulti? Nebo jak navlík svoji přitelkyni do muslimskýho šátku, poslal to na FB, okomentoval jak jí to krásně sluší a pak po nějkaý době na muslimský šátky plival špínu? A to toho brouka Pytlíka zas tak moc nesleduju.

       1. Ani jedno si nepamatuju, to jste si teď vymyslel, že ano. Nebo to bylo vytrženo v kontextu: „jako že jí šátek sluší“ rečeno ironicky?

        1. nebylo to ironický, bylo to v době kdy byl Tomio ještě multikulti.
         https://www.expres.cz/tomio-rozpolcenost-nazoru-ddu-/zpravy.aspx?c=A150926_131648_dx-zpravy_khor

         1. Díky to je přesně to co jsem potřeboval, usvědčil ses sám. hned pod fotkou ženy je nadepsán komentář Okamury:
          „O víkendu jsme šli s přítelkyní v Londýně kolem centrální meštiy a tak jsme tam ZKUSILI nakouknout. Samozřejmě se musela Monika DOOBLÉKNOUT a tak se stala na 15minut arabskou ženou. S vázáním nám velmi ochotně pomáhala přítomná muslimská žena. Fajn zážitek. Máte podobnou zkušenost a jak se Vám či partnerce/partnerovi líbilo v muslimském oblečení? “

          Neboli ironicky poukázáno na to že do určitách míst se musí žena zahalovat i když není vyznavačka islámu. Je to prostě typická narážka na islamisty a pan generátor náhodných slov, kokot shane to NEPOCHOPIL!!!! Pravdo lásko sluníčkářská mrdka usvědčila sama sebe jak ohýbá pravdu!!!! Máte dokonce v komentářích napsáno že tam šli ze zvědavosti…. JAHAHAHHAHAA kreténe!!!!

          1. Lol, racionalizace v přímém přenosu. :D

    2. Zarmoutis slibem, ktery nesplnis, samozrejme. Jenze kdyz ja si prehraju, koho uz jsem za toho 1/4 stoleti volil, tak SPD uz nemohla byt nejaka zasadni chyba. Nemaji majoritu, ale jsou tam. Zadna jina strana, ktera ma v programu CZexit, na tom neni lip. Pokud to i Okamura zkurvi, tak ale porad si muzu rict, ze lip bych nevybral.

     Ja ho nemusim, je to prospechar jaxvina a krivej jak klika vod polepsovny. Jenze je jedinej, kdo ma sanci, pokud ji neprosere. Kdyz se budu topit a lano mi hodi lhar vrah a pedofil, tak porad lepsi, nez ten kravatak, co je sice cistej, ale na mne se vysral.

     Uplne jina vec je, pokud by (a ze tomu verim cim dal tim min) doslo k uspesnemu CZexitu, kdo by to mel pak kocirovat dal. Rozhodne u mne SPD dal nema sanci. Bud CZexit neprosadi a nebo pro mne nejsou schopni neco ridit po CZexitu. Vystoupeni z EU by nebyla zadna prdel, protoze kazdy stat bude po zasluze postaven ke zdi, pro vystrahu. Takze rizeni statu v nouzovych ekonomickych podminkach neni pro suliny, jakym Okamura je. A svedomi mam zcela ciste, ze se na nej vyseru, protoze si za to muze jen a pouze zcela on sam.

     1. ja nejakemu janosikovskemu czexitu neverim. Ne, ze bychom na to nemeli koule, i kdyz i to je faktor. Spise cela ta procedura trva tak neskutecne dlouho, ze to :
      a, vysmrdi donekonecna nekonecnymi prutahy (ostatne Brexit se taky vlece jako smrad)
      b, drive zkrachuje EU, nez se Czexit podari, takze to uz bude bezpredmetne
      c, EU bude tak dlouho sikanovat Visegrad (Polaky, Madary, SLovaky a nas), az se nase staty spoji a zaridi si Visexid (optimalni volba podle mne a jedina rozumna)
      d, moje oblibena teorie – ukrajinizace prostoupi celou EU, ktera hospodarsky zkrachuje a zoufali lide provedou zoufale ciny a zvoli nejakeho neonacistickeho Banderu, Hitlera, Mussoliniho atd.
      Po Merkelova , Junckerovi a spol. zadna velka zmena.

 6. Volil jsem SPD. Proč? Protože se mi líbí jejich program. Nevolil jsem je proto, že bych je považoval za tzv. „menší zlo“. Program, to je oč tu běží, případně jak je mi sympatický lídr a další přední členové strany. Okamura mi nevadí. A nepřipadám si jako kokot, proč bych měl? Pokud se SPD v mých očích nějak společensky neznemožní, ale zatím se to nestalo.

  Bylo mi jasné, že SPD nevyhraje volby a že to nebude nejsilnější strana. Ale bylo mi jasné, že se tam dostane. A nějaký euroskeptik by ve sněmovně být měl. (A Svobodní to nejsou, to je tak slabá strana, že volit je nemá smysl.)

  Nedávno tu Dfens ve svém článku doporučoval hodit to někomu, kdo bude chtít czexit, což je mimochodem i SPD. Více nedávno (= spíš dávno) tu Dfens dal prostor (= asi tři články, z toho jeden rozhovor) jednomu předsedovi jakési pidistrany jenom proto, že prosazovali zrušení nebo nezavádění modrých zón. Ukázalo se, že je to spíš populista (s některými opravdu ujetými programovými body) a ta strana upadla v zapomění, nedostala ve volbách snad ani procento. Nicméně Dfens je tu podpořil, protože iniciativu „stop zónám“ považoval za dobrou věc.

  Pokud někdo volí podle svého nejlepšího svědomí, nelze ho považovat za dementa nebo kokota. Je možné považovat někoho za řekněme nemoudrého, pokud si svůj hlas dobře nerozmyslel, tzn. hází to straně, aniž by znal její program, případně to hází „na protest Babišovi, aby se to dřív zhroutilo“… než se zhroutil komunismus v ČSSR, trvalo to 40 let.

  1. smarja, program. Jako jo, ja chapu ze nekomu ten jejich program prijde pritazlivej. Jsou objektivne horsi programy i kdyz teda subjektivne ne o moc. Ale nepochopim, jak si nekdo muze myslet ze ta banda retardu v cele s politickym podnikatelem bude schopna svuj program prosadit. Dyk i Veverky, Usvit a Zeleni byli ve srovnani s SPD think tank plnej fundovanejch odborniku. SPD se stiti i Babis a to uz je co rict, vzhledem k tomu, jak zoufale hleda partaky.

   1. Tak jestli se jim podaří něco prosadit, to se teprv ukáže. Mají na to čas 4 roky nebo do předčasných voleb.

    1. Ja nevim, co zde cekas…tady vsichni blaboli o svobodach a pak sli volit ODS jako „nejmensi zlo“. Kdyby SPD neco ze sveho programu prosadila tak bych se vubec nezlobil. Na full scope stranu nema a ani mit nebude, ale to je mi v soucasnem nastaveni jedno. To, ze s nimi nechce spolupracovat bures je jen pozitivni kvalifikace.

     1. pozitivni kvalifikace by to bylo, nebejt ovsem toho, ze se Tomio snazil k Buresovi mermomoci vecpat co mu sily stacily a trvalo mu dost dlouho nez pochopil, ze o nej Andres fakt nestoji.

      1. Babiš sám většinu nemá a s někým se spojit musí. Menšinová vláda je na hovno, zažili jsme to kdysi s ODS. Resp. možná to Babiš hraje na pat a předčasné volby, protože čeká, že po nich bude ještě silnější.

       Koalice ANO + SPD + KDU-ČSL by byla poměrně logická. (Samozřejmě ně dokonalá, ale asi nejlepší, co by se dala složit, ono totiž tak nějak není s kým, koalice s komančema by byla politická sebevražda, piráti zas něchtějí jít s Babišem ani s SPD, ČSSD taky s ANO moc nekamarádí, ODS povstala z popela a tak nějak neví, jestli by pro ni bylo lepší se s Babišem spojit nebo ne, pak už je tam jen TOP 09, kde se Kalousek s Babišem navzájem obviňují, kdo je větší zloděj, takže poslední možnost je KDU-ČSL, která jde s každým, tak proč ne s Babišem. Jo a ještě STAN, což je maličká nová strana a úplně nejslabší, takže taková nevýznamná.)

      2. to jsou bláboly shane, podle mě babiš+SPD je jasné, hledá se třetí, piráti+ODS jsou ze hry venku, zbývá KDUČSL a ČSSD a nebo komunisti.

      3. Tak to je zcela logické, pokud chci prosadit program a nemám většinu, musím se s někým spojit. Okamura už před volbami deklaroval, že se spojí klidně s ďáblem, když prosadí svůj program. Jenže program SPD – odvolatelnost politiků, referendum, se burešovi nehodí v jeho privatizaci a kumulaci funkcí (viz jednací řád vlády, vyhazování náměstků,..) a podle mě na SPD nemá žádnou účinnou metodu. Tradiční strany umí zdiskreditovat, viz socani – sebral úspěchy a neúspěchy nechal socanům, případně má svoje agrofert gestapo s kompro. No a šašky z SPD více už nezesměšní a nemá na ně nic čím je vydírat. Takže pro mě, jako nevoliče SPD, když něco náhodou SPD prosadí, bude to plus, když ne tak se postaví do té dlouhé řady politických vohnoutů jako socani, ODS, KDU, TOP, veverky, atd..

       1. Žiješ na tomhle světě úplně zbytečně, pro tebe volby nic neznamenají, protože stejně vidíš Bábu jako výherce všeho. Vůbec nechápeš, že Bába aby prosadil své zákony bude taky potřebovat nějaké strany. Takže pokud se spojí s SPD a vznikne nějaký alespoň kompromis zákona, pořád to bude mít větší smysl než všechny polistopadové vlády co tady už byly a dotáhli to až do stavu že lidé utíkají pryč ze země.

        1. Jenže Babiš se s SPD spojit nechce. Kapišto? A zdás e, že to dochází i Pitomiovi, soudě podle posledních výroků.

         1. Nechce se spojit s nikým…

         2. Jak jsem si tak všiml, tak ten hajzl zkurvenej ve vší tichosti odinstalovává odinstalační soubory, maže po sobě stopy a zdá se, že to nikomu nějak zásadně nevadí.
          Je si jistej skoro neomezenou podporou hradního pána, co je schopnej kvůli hajzlovi zkurvenýmu jít až na hranu ústavy.
          Je si taky jistej hladem bolševika po korytech, Okamuru nevyjímaje – to je jenom blbější a hubatější varianta Filipa.
          Doufal jsem, že to zmrdovi posere pod rukama, ale asi si budu muset nechat zajít chuť.
          Přál jsem mu to – circa jedno giga za předčasný volby a ten tanec na minfinu, jak by ta kráva hledala zašitý prachy.
          Nic z toho se mi nesplní, pojedem šúsem rovnou do prdele, zahučíme do té nejtemnější a největší řiti, jakou si lze představiti..
          Ve svým věku fakt nepobírám, jak někdo TOHLE může volit. Notabene v předčasných volbách TOMU dát ještě o pár procent navrch. Prostě slovy vnoučat fakt nepobírám…

          1. ehm. Nejhorsi strany v poradi, jak moc mi vadi:
           1. TOP09, KDU CSL, Pirati, Starostove / vsecko Sorosovy jehovisticke stetky, ktere zde chteji tahat muslimy
           2. CSSD / v podstate odpadli komunisti, kteri lezou Sorosovi do prdele a chteji tu tahat muslimy taky
           3. ANO / v podstate zlocinecka mafie s kapem Babisem, ale aspon, ze ji v EU nemaj radi
           4. ODS a vsecko, co si hraje na pravici plus KSCM / oboje strany mi vadi, ze to jsou krewteni, ale KSCM mi asi vadi min, protoze bojuje proti EU a NATO
           5. SPD mi nevadi, ale ani me neoslovuje.

        2. To si asi něco projektuješ, by mě zajímalo, kde něco takového ve svém příspěvku píšu. To za prvé. A za druhé Bureš není Bohouš či Gross, který si potřebuje z náhrad a úplatků splatit hypotéku či zbohatnout, tedy co nejdříve být u moci. Bureš míří výše a má čas si počkat, je na koni, stojí za ním Miloš, ve volbách může jen posílit a i vláda bez důvěry není k zahození, pročistit ministerstva od nepohodlných lidí se vždy hodí.

         1. hezký příspěvěk, ale radši bych byl pro to aby se SPD spojilo s Burešem a prosadili alespoň jeden jedinej zákon který předkládá SPD. Jakýkoliv jeden a budu spokojenej.

    2. Neměl na to Okamura už 4 roky teď?
     Jinak … rozhodovat se podle programu je ok. Ale současně se min já rozhoduji podle odhadu .. víry a zbožného přání:-) … nakolik lze „nosiči“ toho programu věřit aspoň pozdrav. A tady je to fuck bída … nejen u Okamury, samozřejmě.
     Osobně si myslím že Okamura je max populista a je mu u prdele úplně všechno, krom jeho momentálního prospěchu. Nějaké EU nevyjímaje.
     Jinak si nemyslím, že volit SPD může jen dement … byť já ji nevolil … protože nejen letos stála každá volba s alespoň minimální šancí ne na zvolení, ale aspoň na ten příspěvek, fest za hovno. Jednu chvíli jsem přemýšlel, že s výjimkou Báby a bolšánů si dám lístečky do klobouku a prostě to losnu. Pak mi to přišlo jako moc práce:-), ale rozhodně si nemyslím, že bych takový výsledek byl nějak výrazně horší než jakákoli jiná možnost.

     1. ne neměl na to 4 roky už teď. Respektive tam měl dvě křesla, všechny zákony které předložil smetli ze stolu. Po volbách už je smést ze stolu nemůžou a je škoda že se o nich v TV nehovoří, protože pak by se ČSSD už do sněmovny nedostala vůbec.

    3. Oni už na to jednou 4 roky měli.

     1. No, to jeho hnutí Ústvit se rozpadlo, proběhl tam puč a vyštípali ho pryč ze strany. Prosazovat něco z programu, když má strana dost starostí sama se sebou, jde blbě. Kromě toho, tehdy jsem je nevolil a moc se o ně nezajímal, tak nevím, jaký měli program a jestli něco prosadili.

      1. Z Úsvitu ho vyštípali proto, že je komplet vytuneloval. Najděte si díl Reportérů ČT o této kauze. Je to zároveň i pravděpodobný důvod, proč Pitomio ČT nemůže ani vidět.

       1. Jo, fakturky na milion mesicne za poradenstvi a tak.
        Jestli me pamet neklame, tak Pitomio nejak figuroval i v ty prapodivny kauze okolo rozkradeni fondu IvCRN nebo BPI nebo jak se ten spolek zrovna jmenoval. Ale abych mu jo nekrivdil, ten pripad byl dost zamotanej a utichlo to driv nez se to vyjasnilo.

        1. Sami říkáte že televize je jedna velká propaganda, které se nedá vařit, ale jakmile pro uhnjní reportér telelvize něco řekne co se vám hodí do krámu je to hned pravda nic než pravda a superpravda. Jste vykurvení Bolševici!

         1. já nic takovýho neříkám. Tak vychladni, blbečku.

          1. pičo jedna zkurvena neser mě ty prazmrdská kundo, umím urážet víc než ty, tak si sbal ty svoje prouhijní mrdky a táhni do piče a nebo běž nastavit prdel africkým čmoudům.

          2. nic moc, teda. Děti na základce to uměj líp.

         2. Skret: pusť si tu reportáž, vypadá docela důvěryhodně. Mluví tam i lidi ze současného Úsvitu, ukazují smlouvy atd…

          1. mám věřit těm falešným Bártovým pučistům ? :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

          2. Máma říká pro hlupáka každý hloupý.

 7. Pokud někdo volí podle svého nejlepšího svědomí, nelze ho považovat za dementa nebo kokota
  Přijde vám korektnější termín užitečný idiot?

  1. Proč zase užitečný idiot?

   Podívám se, co je na jídelníčku a vyberu si. Když to vezmu postupně podle volebních výsledků: Babiše ne, protože EET, čapí hnízdo, ovlivňování médií a vůbec. ODS tu už byla a dotáhla to až do opozice, kdysi jsem je volil, pak ale přestalo být jasné, jestli jsou ještě vůbec pravicoví… Piráti, nová strana, v čele je nějaký dredovatý týpek, nějak mi nesedli. Pak je SPD, ty jsem volil. Proč nevolit KSČM, to snad je jasné každému. ČSSD jsou vlevo, někdy se jim říká „komunisti-light“, měli v čele vždycky super osobnosti jako Grosse, Paroubka, Sobotku (nevadil mi jenom Zeman, o kterém i Václav Klaus prohlásil, že je chytřejší než on)… KDU-ČSL je děvka prodejná, která jde do koalice s každým, kdyby vyhráli komunisti, tak půjde i s nima. TOP 09 s Kalouskem v čele mi je sympatická zhruba stejně jako Babišovo ANO. Pak už je tam jen STAN, který se tam dostali jen těsně a moc jsem tomu nevěřil. Všechno ostatní jsou už strany pod 5%, resp. nejsilnější z nich jsou Svobodní s 1,5%, což není mnoho.

   A teď mi jako řekni, koho jsem měl volit, abych u tebe nebyl za dementa, kokota nebo užitečného idiota? Případně se pochlub, komu jsi to hodil ty.

   Za užitečného idiota jsou spíš všichni, kdo se na ty volby vysrali a nehodili to nikomu nebo kdo to hodil nějaké pidistraně. Tyto propadlé hlasy se de-facto rozdělily mezi strany, co překročily těch 5%. Nicméně, je to jejich volba, já jsem se například t.č. vysral na prezidentské volby, protože s tý sebranky jsem si nevybral nikoho a nakonec jsem si i řek, že je jedno, kdo na tom hradě bude sedět a usmívat se na nás z poštovní známky. Místo toho jsem jel na víkend na výlet a užil jsem si to líp než kdybych místo toho „karlil vola“.

   1. odpovědi se už nedočkáš, tady jsou taky prouhnijní neziskový mrdky a zaprodanci.

   2. „Za užitečného idiota jsou spíš všichni, kdo se na ty volby vysrali a nehodili to nikomu nebo kdo to hodil nějaké pidistraně. Tyto propadlé hlasy se de-facto rozdělily mezi strany, co překročily těch 5%.“

    – Jistě, za dementně vymyšlenej systém můžou nevoliči.

    Vidím, že druhá nejčastější hysterie po Okamurovi bývá proti nevoličům.

    1. Jak jsem napsal, je to jejich volba a právo k volbám nejít nebo to hodit komukoliv, třeba naprostým nýmandům. Ale je holý fakt, že propadlý hlas se nakonec rozdělí mezi vítězné strany v poměru podle volebních výsledků. Každý nevolič dal vlastně Babišovi cca 39% ze svého hlasu. Jaký volební systém by tohleto odstranil? Možná při nějaké jiné metodě by to bylo třeba 35 nebo 43%, z každého propadlého hlasu, ale vždycky se ty propadlé hlasy nějak rozdělí mezi vítězné strany.

     Pokud někdo k volbám nejde a pak nadává na Babiše (nebo na kohokoliv jiného), měl by nadávat především sám sobě. Pokud k volbám jde, může si říct „aspoň jsem to zkusil“. I kdyby to hodil nějaké malé straně, to je furt lepší, než nejít k volbám vůbec.

     Jinak házet to malým stranám vyjde ve finálu stejně. Ještě tak volit stranu, o které aspoň někdy někdo slyšel, ale u těch hodně malých to vypadá, že je volili snad jenom jejich členové.

     1. Slyšel jste někdy o Karlu Janečkovi a jeho volbách se zápornými hlasy?

     2. hele, foxi, víš proč jsi užitečný idiot (bez urážky)? Já ti to řeknu. Já tě tu vídám docela dlouho a můj dojem je, že jsi normální rozumný chlapík. A v tom je ten problém. Ty nejsi Espéďák. Typický espeďák je někdo jako Skřet a ta strana a její program je dělaná právě pro lidi jako je Skřet. Ne pro lidi jako jsi ty. Zajdi si nikam kde se espéďáci slejzal, třeba na FB. Espéďáci lidi jako jsi ty nikdy nepřijmou mezi sebe. Nikdy nebudeš espéďák. Už teď jsi to schytal, že jsi agent Západu. Ty jsi espéďákům dobrej jen abys jim hodil hlas. Ve finále, pokud by se dostali k moci tak budou rozlišovat mezi „My espéďáci“ a Oni. A už nebudou dělat rozdíl mezi tebou a třeba mnou. Proto jsi užitečný idiot. Protože to házíš straně, pro kterou jsi buď stoprocentně s nima nebo proti nim. A ty nejsi a nikdy nebudeš stoprocentně s nima.
      Jsi stejný užitečný idiot jako živnostník volící komunisty v roce 1946. Protože když přišlo na lámání chleba, tak tomu živnostníkovi-voliči šlápli na krk stejně jako šlápli těm co je nevolili. A vůbec je nezajímalo jak kdo volil. Seš živnostník, tak naval živnost a táhni.

      1. Mně je tak nějak u prdele, jestli mě espéďáci vezmou mezi sebe nebo ne ;-)

       1. tak si pak nechoď stěžovat :)

      2. Tak Okamura už není nácek, ale komouš, no ten generátor náhodných slov selhává čím dál tím víc, měl by ho urza vypnout, než zase spálí diskové uložiště.

       1. Porozumění psanému textu ti moc nejde, co? Hele, my víme že espéďáci jsou banda retardů. Nemusíš nás o tom furt ujišťovat.

        1. Kdo my? Ty, tvé druhé já a Urza?

         1. ne, tech 7 milionu lidi co SPD nevolilo ;-)

 8. „Všechno ostatní jsou už strany pod 5%, resp. nejsilnější z nich jsou Svobodní s 1,5%, což není mnoho.“
  To je ovšem důkaz kruhem. Kdyby všichni, kteří uvažují jako Vy volili kupř. ty Svobodné, neskončili by s 1,5%…

  1. Svobodní jsou tu dost dlouho a kam to dotáhli? Na 1,5%? (Dokonce i Dfensovi se znechutili.) V politice to funguje úplně stejně jako v kterémkoliv jiném marketingu, když chceš prodat auto, musíš ho především umět prodat, jinak je ti na hovno, jak kvalitní výrobek to je. Stejně politická strana, musíš ji především umět prodat. Přesně takhle funguje ANO, Babiš prodal voličům svůj program = zvolili ho. A je to nejúspěšnější strana.

   Jednou v životě jsem volil malou stranu, je to už dávno (snad 15 let), byla to shodou okolností strana, která se vymezovala proti EU, jinými slovy byla pro czexit už tehdy. Volby projela a pak už o ní nikdo nikdy neslyšel. Tak takhle fungujou volby.

 9. Okamuru jsem nevolil, ale tim jak z nej delaji Pitomia a jeho volicum nadavaji do dementu je pro me stale tim vice volitelny ;-)

  Osobne je pro me SPD volitelna vic nez ANO, Komunisti, a cela cernoprdelnicka sekce, CSSD a ODS a Zeleni. Ja chci taky primou demokracii a tak podobne…

  1. By mě zajímalo, jak si kurva ty spďácí tu přímou demokracii představujete. Myslím jako v realitě.

   1. velmi jednoduš, vyvstane li nějaká otázka třeba: „Nákup obrněných vozidel Pandur za x miliard“ a vyvolatelé petice seženou 100.000 podpisů (nevím jestli se to neměnilo na 500.000) tak se vyhlásí referendum na tuto otázku s možností ANO nebo NE. no a pokud se referenda zůčastní nevím plácnu 35% oprávněných voličů, tak je výsledek pravomocný.
    Takže kdyby parkanová s kalouskem kupovali padáky, pandury či Grippeny a dostli dií by podepsalo petici, tak dostane lid možnost říct: „NE my to nechceme“ a pro vládu je to zásadní a nesmí ten nákup provést. Takto se dá referendovat téměř o všem.
    Samozřejmě že můžete argumentovat že se tím budou příjmat jen zákony, které jsou vhodné pro lidi a tím dojde k devastaci ekonomiky země. Nevím, ale vidím kam jsme to za 25let dotáhli, takže se domnívám, že lidé budou vést svou zemi lépe než zkorumpovaní politici.

   2. Jednoduše.

    „Lidové referendum požaduje zákaz motorkářů! Jsou to jen mizerní vrazi malejch děcek a stojí fúru peněz Veřejné Zdravotnictví, čímž okrádají nás všechny! Na Nově ukazovali ty jejich nehody.“

    „Lidové referendum požaduje zákaz těch americkejch útočnejch pušek civilistům. Na Primě ukazovali že se s nima jen páchaj zločiny, a navíc sou americký, a zbraně mají mít jen profesionálové.“

    „Lidové referendum požaduje pokuty podle výše příjmu. Všichni ví, že řidiči BMW jsou to zbohatlíci a hajzli co vybržďujou slušný řidiče a malý pokuty na ně neplatěj.“

    „Lidové referendum požaduje…“

    Za celé to slavné „lidové referendum“ si dosaďte spojení „diktatura lůzy“ a máte to. O to tu jde až v prvé řadě.

    A i kdyby o to nešlo, stačí třítýdenní mediální kampaň aby „Lid“ vyvolal referendum o zákazu úplně čehokoli, protože:
    http://dfens-cz.com/omezenci-omezuji/

    1. No já to vím, že to takhle dopadne. Obzvlášť když vidím, jaký magoři se na to úplně třesou…

     1. Právě. Jediná „přímá demokracie“ která není totalitou frustrátů bylo „lidové veto“ Svobodných, ve kterém by referendum mohlo zákony rušit, v žádném případě ale vytvářet nové zákazy.

      1. Ale vždyť to on navrhuje. Né že si lid zvoli minimální mzdu 60.000,-Kč a poserte se. Referendum se bude týkat jen schvalovaných zákonů. VŽDYŤ VY TEN PROGRAM SPD VŮBEC NEZNÁTE!!!!!!!

       1. No tak navrhne zákon že se zakážou motorky, udělá se referendum a je to. Brnkačka

       2. A to je tak strašně těžký, navrhovat zákony vychcaně tak, aby se to hodilo jedné zájmové skupině, že jo? bože ty seš blbej, jak daleko vidíš… ty programe :D

        1. jasně, tady jsou tak obrovský problémy ale bude se zavádět zákon o motorkářích, vy jste fakt retardi…

         1. Vy nějak vidíte korelaci mezi existencí problému, případně jeho intenzitou a obsahem právní úpravy? Nebo jinak, pokádáte takovou korelaci za nutnou?

    2. Nevím o tom, že by motorkáři byli v USA zakázáni, a to je tam všeobecná vzdělanost horší než v ČR.
     Navíc dost těžko může být jakékoliv referendum o věci, která je v rozporu s ústavou.

     1. Zákaz jízdy na motocyklech po veřejných komunikacích zřejmě nebude hodnocen jako protiústavní. Tanky, formule jedna, atd., ty tam také nemohou.

      1. Tank ani formule zřejmě nejsou motorka.

       1. OK, přímo – není protiústavní určit druh vozidla, které je možno provozovat na pozemních komunikacích. Ústava ani LSZP nedávají přímo právo motorku provozovat, resp. nebrání tomu, aby toto právo bylo omezeno zákonem.

        (Já vím, že tak tupý nejste, ale pro jistotu jsem polopatický).

     2. V USA není „přímá demokracie“, proto nikdo nemohl zakázat motorkáře. Kdyby tam přímá demokracie byla, „Progressive Coasts“ by už dávno zakázali nejen motorkáře, ale každou tradičně chlapskou zábavu a součást životního stylu.

      Ústava s tím nemá co dělat, protože (v ČR) jednak neříká vůbec nic o právu lidí se prohánět na motorkách nebo vlastnit zbraně, jednak je gumová a jednak je Okamurovým cílem zlikvidovat i Senát a tím odstranit pojistky proti demontáži jakékoli části Ústavy, která by drze bránila prosazování „přímé demokracie“, protože „vox populi, vox dei“, žhe.

      1. Ty USA si dostuduj, pak se můžeme bavit dál.
       Ano, ústava není taxativní výčet – tvé vývody však neimplikuje.

       1. Implikuje, protože v Ústavě neexistuje nic, co by mohlo jakkoli zakázat zákazu jízdy na motocyklech po veřejných komunikacích, což ti ostatně výše napsal i právník. Tvrdíš-li opak, důkazní břemeno je na tvé straně.

        Ad USA – chceš tvrdit, že když se dá dohromady určitý počet Američanů, mohou prosadit návrh zákona který něco zakazuje? Alenotak. Kdyby to byla pravda, návrhy na zákaz zbraní by se projednávaly 2x měsíčně na základě „občanských iniciativ“ a nikoli jednou za dva oky na základě iniciativy senátorské nebo kongresmanské.

        1. po pravdě řečeno, nechápu co sem tahá USA. K přímé demokracii mají asi nejblíž Švýcaři, kde řádí referndum každou chvíli. Nutno dodat že Švýcaři zřejmě chápou úskalí s referendem spojená.

         1. Ani ne. Podle Švýcarko-Češky, kterou znám, jsou ta referenda dost často diktatura maloměšťáků vynucujících si konformitu a takovou skoro až zahnívající Normalizaci.

          Typu „zakažte všechno, co se mi nelíbí“.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!