Soumrak intelektuálů v Čechách

Featured Image

Vítejte ve světě, kde se lidé s koupeným titulem povýšili na intelektuály, uzurpovali si patent na jedinou pravdu a všem za cedulí Praha by nejraději sebrali volební právo.

Já si intelektuála představuji jako člověka, který vystudoval něco smysluplného, který vytváří reálnou nadhodnotu ve formě konkurenceschopného produktu. Jako přesah své činnosti je jeho komentování událostí ve společnosti, protože do systému přispívá nemalou částkou, něco v životě dokázal a má morální právo se vyjádřit. Bohužel spousta zmrdů to bere přesně obráceně – cvičí se pouze v rétorice bez obsahu, aniž by ve svém životě kdy pracovali – vyjma brigády před lety, kdy si uvědomili, že práce není nic pro ně. Nicméně právě a jen tyto kreatury vidíme v ČT dnes a denně vykládat recept na správné myšlení.

Všimněte si, kolik zbytečných soukromých škol po republice existuje, a především, co se na nich studuje za pavědy. Za hodnotově hezky znějícím právem na to, co si chci vystudovat, se skrývají peníze rodičů, které jejich ratolesti přesvědčily, že bez titulu Mgr. budou totálně bez šance. A tak taťka s mamkou si utrhnou od huby, vezmou padesát až sto tisíc ročně, zacálují soukromou VŠ, a jejich línej ignorant se za ty prachy profláká k titulu. Mezitím samozřejmě tráví čas po kavárnách a čajovnách mezi hromadou dalších darmojedů, kteří svou existenci též založili na parazitování rodičů. V rámci ohnivých diskusí nad šíšou velmi brzy dochází k názoru, že ti jejich rodiče jsou úplný hovada, protože „myslet jinak než myslíme my, intelektuálové, může jenom idiot.“ Tedy dojdou k poznání, že se narodili do nesprávné rodiny. Nicméně finanční podporu dále považují za jakousi povinnou dávku, která alespoň částečně smazává ubohost názorů těch, kteří je zplodili.

Mezi nejzbytečnější tituly bych si dovolil zařadit tyto:

  1. Kulturní antropolog. Nejen že to je obor vystudovaný jedním budoucím neúspěšným prezidentským kandidátem, ale i tento člověk sám o sobě popírá smysl takového titulu. Věnuje se on snad kulturní antropologii? Osobně si myslím, že společnost potřebuje kulturního antropologa. Tak jednoho dva. Ale co ty zbývající tisíce?
  2. Politolog. Vzhledem k tomu, jaké vážnosti požívá v Čechách profese politik, vůbec nechápu, jak se někdo může od rána do večera hrabat v takové žumpě jako je česká politika. Když si budete z masochismu pouštět každý den ČT24, zjistíte, že politologů je v tomto státě jak nasráno.
  3. Presstitut. Schválně nepíšu novinář, protože poslední novinář umřel v roce 1938. Už jen tím, že otevřete jakýkoli plátek, okamžitě poznáte, v čím žoldu daný pisálek slouží. Takže když se chci něco dozvědět něco objektivního o světě, děkuji Bohu, že umím číst i anglicky a rusky.

Proklamované právo na vzdělání bylo ultralevičáky překrouceno na právo vystudovat/koupit si takový titul, který je právě in. Největší paradox na tom je, že si levičák vůbec něco kupuje. Tedy – ono to nejde z jeho kapsy, takže vlastně ok. Ostatně jejich vzor Marx taky parazitoval na svým kámošovi.

Dalším teritoriem těchto nevzdělaných vzdělanců jsou neziskovky typu člověk v plísni, kde také nemusíte prokazovat extrémní kreativitu či matematické schopnosti. Stačí, když se umíte hezky vyfotit s nějakým černouškem, jak mu dáváte čokoládu. Posilněný černoušek připluje za čas do Evropy a kolegové intelektuálové z dalších stát sajících neziskovek nám následně vysvětlí, jak je morálně nezbytné jejich kolegy parazity živit.

Jediné, co by dokázalo poslat tyhle netáhla k lopatě nebo za rudl, by bylo zrušení veřejnoprávní TV. Velmi logicky o tom nedávno argumentoval člověk, kterého jsem neměl nikdy rád, ale v tomhle jsem s ním zajedno. Nikde jinde než v ČT totiž tyhle lidi neuvidíte, takže její neexistence by donutila jmenované parazity živit se něčím užitečnějším. Možná by se někteří uchytili v hybridním nováckém pořadu karaoke+travesti show, což by aspoň část společnosti pobavilo. Jejich účast v neverending seriálech „Vaří, kdo v prdeli má díru“ by asi taky nikoho nepohoršila. K práci je asi nikdo stejně nedonutí. Ale aspoň by neotravovali svět. A možná i to gay porno by mělo větší smysl.

 


10.12.2017 Pako

 

12345 (273x hodnoceno, průměr: 1,97 z 5)
12 316x přečteno
Updatováno: 10.12.2017 — 22:22
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!