Soudy v krizi

Featured Image

My všichni pasivně přihlížíme tomu, jak se nám i ten poslední pilíř státní moci metamorfuje. Jinými slovy, soudnictví kráčí definitivně v prdel.

Zde si přečtěte komentář Petra Hájka. Je to fajn, srdce mi plesá, že si to alespoň pár lidí přečte, neboť pan Hájek se do médií lehce protlačí. Hned se mi ale přitíží, když si uvědomím, že už jsou to pouze jednotlivci z celé politické garnitury, kteří umí používat mozek – ba co více – tlučou se za svobodu „obyčejného člověka“.

Hle, ne Paroubek, toto je text někoho, komu ještě na každém člověku záleží. Ti ostatní mají osobní zájem na posilování moci systému, a utáhnout šroub je v tomto případě mnohem lehčí, než ho povolit. Na tom druhém totiž mohou jedině tratit.

Pan Hájek z Hradu, ve svém elegantním obleku, pán velkomožný, si neváhá ušpinit ruce ve sračkách pro svobodu jiného, úplně obyčejného bezcenného občana, ačkoli za to bude pranýřován seshora až dolů ve všech sdělovacích prostředcích a nakonec i v diskusi pod nimi, to když ovce spořádaně zabečí, jak jim bylo doporučeno.

Ano, je to tak. Tihle lidé nás soudí. Morálně zpustlí lidé, kteří podlehli sebeklamu, že jsou něco více než ostatní, vždyť možnost ovlivňovat osudy jiných bez jakékoli zodpovědnosti (tu má přece zákon) je tak opojné. Kdy jste si naposledy řekli, že jestli něco nedopadne tak a tak, že se budete klidně i soudit? A ještě pořád si myslíte, že soudy jsou tou poslední instancí, která vrátí v případě nouze všechno do zákonných a morálních kolejí?

Na D-FENSu je nesčetně článků, které vám dokážou, že se můžete vinou nefunkčních soudů dostat i do existenčně neúnosné situace, k čemuž postačí např. ztráta občanského průkazu (např. ho můžete ztratit zcela nedobrovolně). Vy máte pocit, že soudy jsou v našem Kocourkově funkční? Jak kdy a jak pro koho. Pokud jste nicka nebo ještě hůř, pokud jste persona non grata, bojte se už teď.

Osobně se obávám chvíle, kdy bych se musel v ČR soudit, ať už z pozice obžalovaného nebo obžaloby.

Co se vůbec stalo? Nějaká paní organizovala koncerty, asi white powah, a taky vylepovala nálepky, na kterých byla url adresa serveru Národního odporu či podobné. Bylo zjištěno, že by se mohlo jednat o propagaci hnutí sm. k potl. pr. a sv. ob. Aby mohla být obviněna z trestného činu, muselo státní zastupitelství nashromáždit důkazy (ta otrava, měli by s tím něco udělat, aby to šlo všechno hned). Někoho napadlo, a bývá to u „extrémistů“ běžná praxe, že dotyčná by mohla utéct z republiky. I šup s ní do vazby. Dotyčná již přes rok tráví život ve vazební věznici. Stát ještě důkazy neshromáždil, vždyť za rok nejde zmonitorovat jeden server, to dá rozum.

Můžete se do této situace dostat i vy? Ano, můžete. Společenská objednávka může znít „zavřít, až zčerná“. Národ jásá. Pouze pár lidí vč. páně Hájka pochybují, zda je to normální.

Soud nepovolil dotyčné propuštění z vazby, neboť si během ní „dopisovala s jinými pravicovými extrémisty“.

Stát zjevně ví, kdo je pravicový extrémista a kdo není. Také ví, s kým komunikujete, a může to použít proti vám. Nejhorší na tom ale je to bezpráví – jak je možné že tak stupidní „důvod“ znamená zamítnutí propuštění z vazby ve věci údajného trestného činu za vylepování samolepek? Co to s tím má kurva co společného?

Nedávno jsem zaznamenal nějaký soud s nácky na ČT24. Soudce tam v přímém přenosu pronesl: „trest je uvalen v nejvyšší možné sazbě, neboť dotyčný neprojevil lítost a do soudní síně přišel v mikině značky Thor Steinar.“

TOHLE vám přijde normální? Kde je zbytek republiky, proč nikdo nebije na poplach?

Chlapci z Vítkova dostali dvacet let v procesu, za který by se nemusela stydět ani Brožová-Polednová.  Společenská objednávka totiž zněla jasně. Metr pro kriminalitu spáchanou romy je nejen jiný, je diametrálně jiný. Jak by také ne, když v těch nejvyšších funkcích, které o tomto rozhodují, sedí takovýto člověk?

Myslím si, že soudy v poslední době vysílají jasný signál; jste nám na háku. Legislativa a exekutiva už jsou pro občana pouze průšvih a nyní bych rád prohlásil, že juridikativa si také přilehla po hlavě do fekálu. Jací lidé, takové činy, a pokud jsou na těch místech lidé s nulovým morálním kreditem, nelze se donekonečna divit.

Je-li tohle počínající system self-shutdown, pak ano prosím, ale pokud právě naopak, ptám se, co dál.


11.11.2010 Smrtihlav
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
93x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!