Smrt v přímém přenosu jako clickbait - zpět na článek

komentářů 106

 1. já teda nejsem nějakej grammar nazi, ale „mají, co chtěli“ mě už zlomilo oči :-D .. jinak celkem souhlas ..shrnuje to věta „Za blbost se platí“

  1. Vskutku. Být grammar nazi, musel byste psát „mně zlomilo oči“.

   1. U silně naškrobených punčoch, pytláckých nástrah z příliš slabého drátu či velmi husté polévky pak oka.

    1. Jak zlomis oka na polevce? Leda ze by byla studena, to by se eventuelne dalo, ale zas… na studene se nedelaji oka, tam je jednolity skraloup ztuhleho tuku.

     1. Dostal jste mne, gastrofašisto. ;-)

     2. Tak na zcezene hovezi polevce jsem videl i lojove oka.

      1. Děkuji ti náčelníku, že ses mě zastal.

      2. Lojová oka, když už! :)

 2. …mají, co chtěly a o co se celou dobu snažily.
  Váš grammar nazi

  1. nemyslím si, věta se nevztahuje jen na obě pipky, které nepochybně mají, co chtěly, ale také na jejich genderově nedefinované sociální okolí, které je popsané v další větě, což by činilo -i legitimní

   1. Pravda Rytířským křížem s perem a červeným inkoustem jsem zatím vyznamenán nebyl, ale domnívám se, že v první větě je nevyjádřený podmět „ony“ (vizte začátek věty druhé) a tudíž tam musí být ypsilon. V další větě už je měkké i v pořádku.
    (Druhou možností je pak ta, že by autor článku zmr. Fendrychovi onikal. U toho si však nejsem jist oslovováním pátým pádem, například v židovských anekdotách tomu tak není, a také se tam pro tuto možnost vysloveně nehodí druhá věta.)

 3. Pro ty, kteří rádi čtou knihy sira Terry Pratchetta:
  „V Bílině se sejdem. U Tesca. Tak za pět minut u Tesca. Stíháš?“
  „JÁ ANO. ALE OBÁVÁM SE, ŽE VY NE. PŮJDU VÁM NAPROTI.“

  1. Dobře ty, zrovna jednoho dožvýkávám….

 4. Kupodivu to muze byt jeste horsi. Tyhle dve pipky se zabit nechtely, video bylo spise kouzlo nechteneho. Ale existuje minimalne jeden pripad, ve kterem pipka v primem prenosu spacha sebevrazdu:

  https://forum.deathaddict.com/threads/itzdolly-heartbreaking-video-shows-12-year-old-katelyn-nicole-davis-hang-herself.4715/

 5. Dival jsem se na to video, nikoliv ovsem na Nove nebo kde, ale tady ….
  https://www.youtube.com/watch?v=2EoFhP4qMA0

  Nerekl bych tak uplne, ze ty holy byly vylozene pipky, nebo spatne, nebo zavrzenihodne, spise byly takove „normalni“ , jak se samy dnes povetsinou titulujou.

  Tzn. za kazdou cenu „trendy“, i kdyz zily v nejakem prdelakove u Mostu, tak proste musely streamovat cestu z jedne prdele do druhe, protoze aby nebyla nuda , i kdyby mely na kanalu jednoho pritroubleho Lojzu, ktereho balily pri rizeni, na ktere skrz veskere ostatni aktivity ani nemely cas…

  Vubec ten koktejl je smrtici, dve mlade samice bez kolika se hecujou pri live streamu a chovaji se do znacne miry jako typicti samecci v toku, kdyz si nacechravaji peri a ukazujou svaly, pohrichu, jejich ridicske schopnosti nic moc a vysledek je predem dany.

  Presto jedna z poslednich vet: babicko, mam te rada….

  1. Mít někoho rád není žádná zásluha. Někoho rád má kde kdo, nebo to alespoň říká. (A to někteří ani neví, co to znamená.) Určitě se najde dost citových masochystů, kteří si nad tím popláčou. Hezké, že jste si všiml. V tom videu je prostě všechno.

 6. Teda mít pocit zadostiučinění protože se někdo jiný zabil za volantem. To už musí být slušný komplex ze všeho a všech. Neříkám, že je potřeba je litovat nebo jít za ně zapalovat svíčky. Ale stejně tak nechápu co některé vede k tomu, že nad smrtí onanují a vylévají si žluč.
  Ano řidička neodhadla schopnosti své a svého auta. Bohužel pro ní to byl omyl fatální ze kterého už se ani nemůže poučit, smůla. V době nehody netelefonovala a věnovala se řízení, to co dělala několik minut před tím s nehodou nemá význam. Ostatně by mne zajímalo kolik z těch co jásají nad vyčištěním genofondu je tak poctivých, že by kvůli pití zastavili u kraje a pak teprve začali otevírat lahev a pít. Nebo mají celou cestu obě ruce na volantu mimo doby kdy řadí rychlosti.
  Že se takový cancík objeví zde, kde do roztrhání těla i duše většina pravidelných čtenářů včetně adminů webu, obhajují nesmyslnost rychlostních omezení a dalších dopravně buzeračních akci, je trochu překvápko.
  Ne já necitím ke slečně žádnou zášť. Taky nedodržuji rychlost, taky piju za volantem, taky si pouštím muziku a zpívám si a nebo čučím okolo, a když to provoz nevyžaduje tak se nevěnuji plně řízení. Jen mám asi trochu lepší skill a dosud jsem měl více štěstí než ona, proto tu mohu psát. Taky už jsem udělal za volantem chybu jen jsem asi měl lepší auto než je brouk a neměl jsem tolik práce to ustát. Nevíme ale co přesně se ji stalo, jestli jen vjela do té mírné zatáčky až moc rychle nebo třeba trefila díru případně se lekla odstaveného vozu před ní a začala moc brzdit. Svěděk uvedl, že tam jeho rodinka šla čůrat. Nevíme jestli se třeba prcek necukl směrem do silnici a řidička nezazmatkovala.
  Tak snad té příčině budou media věnovat stejně pozornosti. Protože mě to třeba zajímá víc než kdo to řídil, nebo co poslouchá za muziku. To je ten materiál, který se pak dá použít v autoškole.

  1. Je to cesta E442 do Mostu v obrnicich,
   https://www.google.cz/maps/place/50%C2%B030'16.7%22N+13%C2%B041'32.3%22E/@50.5046289,13.690118,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x0:0x0!8m2!3d50.5046289!4d13.6923067

   Je to tam mirne doleva, nicmene je tam jeste rozsireni s odbocovacim pruhem doprava z hlavni silnice smerem k zakladni skole Obrnice.

   Podle toho videa trefila protihlukovou barieru az za pripojovacim pruhem, to znamena, ze jela v levem pruhu, misto mirne doleva jela rovne prejela do praveho pruhu, pak do odbocovaciho a vzpamatovala se, az kdyz pred sebou videla po prave strane barieru, jasne nevenovani se rizeni, odbocovaci pruh je nerovny s obrubniky a vegetaci, to neni zrovna misto, kde to na posledni chvili vyberete ve VW New Beetle ve stopadeasti km/h

    1. takze srovnanim fotek a informaci si dovolim shrnout fakta a pravdepodobny prubeh nehody.

     Mirna leva zatacka, rychlostni dvouproda silnice, rychlost 140 km/h, zadne zaludnosti na ceste, patrne zadny dest, aspon nikdo ho nezminuje.
     Ridicka se nevenuje rizeni, cca jeste minutu pred narazem nedrzi volant a nediva se na cestu. Pote vyjizdi z leveho jizdniho pruhu mimo silnici vpravo a narazi levou zadni casti do protihlukove steny pote, co strhla rizeni doleva a nasledne dostala smyk a otocila auto do protismeru. Auto je VW New Beetle, po narazu zustala zcela zdemolovana leva zadni cast az ke strednimu sloupku na strane ridice, predek a prava cast zustaly relativne neposkozeny.
     Zadna brzdna draha. Ridicka zemrela v nemocnici po prevozu vrtulnikem, spolujezdkyne prezila.

     Prubeh nehody patrne nasledujici. Najezd do mirne levotocive zatacky 140 km/h, nevenovani se rizeni, auto pokracuje rovne do praveho pruhu, nacez si ridicka uvedomi svou chybu a zatoci silne doleva, cimz destabilizuje vozidlo do pocinajiciho pretaciveho smyku, ktery ridicka vzhledem k relativne vysoke rychlosti a spatnym ridickym schopnostem a celkove nesoustredenosti neumi zkorigovat, nasledne auto opousti silnici, narazi na vyvyseny ostruvek , otaci se o 180 stupnu a tvrde narazi do protihlukove steny, pod kterou zustava zaklineno.

     Tento druh nehod je zcela bezny na rychlostnich okruzich, treba na Nurburgringu v Nordschleife jsem hodin o 180 stupnu s naslednym vyletem mimo trat videl snad stovky.

     Zkratka dnesni ridici necekaji smyk, neumi ho rozpoznat a kdyz ho dostanou, nevi, co maji delat…

     1. Jel jsem tudy v posledních dnech 3 x a také jsem se pokusil analyzovat tu nehodu. Problematickou jízdu cca 10 min před ní jsem nebral v úvahu, neb v době nehody řidička koukala před sebe, volant držela oběma rukama a na jízdu se v rámci možností soustředila.

      Především zatáčka je celkem nezáludná a předpokládám, že slečna tudy „do Biliny k Tescu“ nejela prvně. V době nehody bylo sucho. Kdysi se tam stal velmi podobný karambol a auto nabořilo do stejného místa v bariéře, jenže tehdy pršelo. Je to také někde na youtube. Zatáčka trošku vynáší, ale nic, co by se nedalo ve 140 projet, s normálním autem. Mezi ně NewBeetla neřadím, ale i s ním by to šlo. Projel jsem si tu zatáčku vnitřním obloukem o dost vyšší rychlostí. Tj. myslím, že rychlost nebyla důvodem, proč k nehodě došlo.

      Nejdříve jsem si myslel, že řidička jela v pravém pruhu a že ze zastávky nebo z nájezdu za ní tam holce někdo vjel/vběhl (je tam v okolí celkem živo, dost cikáňat atd) a ona zazmatkovala, strhla auto příliš doleva a pak zase doprava a přejela ostrůvek, který auto otočil.

      Spekulovalo se o vyjetých kolejích (nejsou tam), o zvlněné vozovce (není, jen mírné hrbolky). Jedny z posledních slov řidičky: „posral nás pták“. Pustila stěrače (stíraly i po nárazu). Je možné, že si to rozmazala po skle, auto to mezitím táhlo doprava a pozdě si všimla, že směřuje do bariéry nebo na ten malý ostrůvek (pokud jej registrovala), proto ten volant doleva. Smyk, volant doprava a přes ostrůvek do bariéry.

      Ad rychlost, těch 140 tacho mohlo být 130 reál, ale to je fuk, myslím, že nehoda by se stala i kdyby jela 90.

      Ad Nordschleife, tam se podobných nehod stane spousta, pochopitelně. Akorát to povětšinou nekončí krkem propíchnutým třískou z protihlukové stěny.

  2. „Že se takový cancík objeví zde, kde do roztrhání těla i duše většina pravidelných čtenářů včetně adminů webu, obhajují nesmyslnost rychlostních omezení a dalších dopravně buzeračních akci, je trochu překvápko.“
   Jedna věc jsou rychlostní omezení (a dopravní předpisy vůbec) a druhá věc jsou fysikalní zákony a používání zdravého rozumu. Taky překvápko?

 7. „Dvě naprosto bezcenná stvoření bez mozku a špetky vychování to narvou do stěny a dostanou přesně to, o co si už dlouho koledovala“
  – to jako fakt?

  Ty je znáš obě osobně, že víš, že jsou špatně vychované?
  Bezcenná stvoření? Fakt? A ty jsi kdo že určuješ jejich cenu, nějaký pasák? Pro mě nemají cenu kokoti bez respektu, jako jsi ty.

  Dlouho si o to koledovaly? Máš nějaké zákulisní info jak často pyrátili? Nebo už někoho předtím sejmuly? Mě to příjde krutý, takhle exnout při první fatální chybě.

  Podle mě zbytečně vyhasl jeden mladý život, ale ty tady onanuješ, že dobře jim tak…. Chce se mi z tebe blít soudruhu.

  1. Kvalita clanku na DFENs upada. Ja byl taky mlady a takovych kokotin jsem delal sto za den, akorat jsem u toho umel mnohem lepe ridit a taky byl tehdy ridsi provoz. A taky jsem se za cely zivot tusim trikrat vyboural a trikrat nabourali mne bez meho zavineni, z toho jednou auto bylo na odpis, ale vsecko nastesti bez zraneni.
   Podle meho nazoru, kdo jsme bez viny, at prvni hodi kamenem….

  2. V tom videu je příkladů naivity, arogance, lhostejnosti a totální nezodpovědnosti dobrej tucet, vše zakončený totálním nepochopením fyzikálních zákonů. Naproti tomu vy jste neuvedl jeden jediný, který by šel proti tomu. Sebereflexe???

   1. Hej Jacku a co jako z toho ? Zabila sama sebe, nikoho s sebou nevzala, akorat po sobe zanechala video, ktere pustim svymu mladymu, nez jednou udela autoskolu a dostane klicky od auta…

    Byla to kravlena a potrestala sama sebe, co vic ? Ja potkam za den tolik kravek a blbu, ze kdybych je mel vsecky nejak adekvatne „potrestat“, tak bych musel pozabijet ctvrtinu populace zemekoule, coz jen v Indii predstavuje pres 250 milionu lidi.
    A i kdyz to byla krava, ver tomu, ze porad lepsi, nez to, co nam sem EU hrne z Pakistanu, Afghanistanu, Cecenska a subsaharske Afriky, to mi ver…

    1. Co z toho? Nic. Není třeba v tom prispevku hledat víc, než tam je. Zrakvila sebe a slouží nechtěně jako odstrašující příklad, podáno způsobem a médiem, kterymu cílová skupina rozumí. Nepreju ji to, ale je to její zodpovědnost. Taky jsem blbnul a přivodil si v životě pár debilnich úrazu, nikdy teda ne v autě. Ale na její level jsem to fakt nedotahl.

     1. Když jsme u toho pouštění dětem… Tohle znáte?
      https://en.wikipedia.org/wiki/Canada%27s_Worst_Driver

      Ano, je to reality show ala how to basic v autě okořeněná pár náročnějšíma kouskama, ale v rámci možností si drží úroveň a je tam názorně ukázán princip akce-reakce a i spousta dobrejch rad pro začátečníky. Podle mě normální a zábavnej pořad, fakt to není Pošta pro tebe nebo nějaký podobný emo-drama kraviny. Na show ze zámoří až podivně normální. K nalezení např. na Youtube.

      1. kdyz jsme u tech videi.

       Je rozdil, kdyz miri koza, ktera je hrda na to, jak ridit neumi a co vsecko jeste u toho stiha (pravda, patrne stejne mizerne, jako ridila)

       Znam spoustu videi, kdy ridic zdanlive dela tisice veci kolem rizeni, bavi se , gestikuluje… nicmene to je proto, ze se naopak plne venuje rizeni a ma to plne pod kontrolou , treba tadyhle fakt nejedou pomalu a jak tam haze ty kontra, skocte treba 2:56 a uvidite sami…

       https://www.youtube.com/watch?v=Tyie_2TovnA

    2. Možná právě to – že těch kriplů je na silnicích tolik, že už se tam skoro nedá jezdit.

  3. Asi tak, ale třeba je to jen přepis rozhovoru nějakých žlučovitých soudružských dědků někde ze 4. cenové.

  4. Nevím, komu nadáváte do soudruhů, ale slony jsme spolu nepásli. Samozřejmě je to házení sviní na zeď, ale vaše otázky nezůstanou nezodpovězeny.
   Že nemají žádné vychování je jasně vidět. Pokud se takhle chovají dobře vychované děti, tak já jsem mongolská sonda na venuši.
   Svojí cenu si každý může stanovit sám. Pokud je jeho největší přínos pro společnos to, že se sám zabije a předtím i potom alokuje nemalé zdroje, nemá smysl se přít jakou cenu má. Jsou samozřejmě lidé, pro které má kdejaká kravina cenu. Zřejmě se najsou i tací, kteří by je přesto chtěli mít doma aby je já nevím, oblažovali svou přítomností třeba. Aby jim někdo říkal, že je má rád, jestli jim to stačí k životu. To ovšem není objektivní hledisko. Cena byla určena. SAMA si to udělala. Už chápeme?
   Dlouho – Při řízení auta je několik minut naprosté ignorace toho, že řídím a co se odehrává ne dlouho, ale ZATRACENĚ DLOUHO. I kdyby to bylo poprvé v životě. Podle komentářů to rozhodně poprvé nebylo. Navíc dopracovat se do podobného stavu mentální inkompetence a přístupu k ovládání vozidla chce cvik. A tady vidíme při „práci“ mistra.
   První fatální chybě? Ona může být nějaká druhá fatální chyba?
   Život nemá cenu jen proto, že je mladý. Máte to nějak pomotané. Jo že z ní mohla s někakou enormní námahou za deset let vyrůst průměrná pipka… možná, nebo mohla přejet nějaké děti na přechodu. Chtěl měl mohl. Mohl jste vyhrát ve Sportce a taky nic. Skutečnost je tak nějak jen jedna.
   Dovolím si také jednu otázku. Respekt k čemu přibližně?

 8. Je mrtvá. Myslím, že to nadšené hýkání ze smrti mladého člověka byste si měl nechat pro sebe, vypadáte pak jako…No to si zase nechám pro sebe já.

  Otázka k zamyšlení – kdyby byl každý hodně nerozvážný a hodně nezodpovědný čin v mládí potrestán smrtí, kolik z nás by tu teď bylo?

 9. Opravdu velmi nechutný článek, že mi je až líto, že jsem ty slátaniny (stejně jako slátaniny vymatlaného Fendrycha) vůbec četl. Fakt nechápu, jak může někdo, koho těší smrt mladé dívky, která byla prostě jen trochu hloupá, žít sám se sebou. Jsme jen lidi a děláme kraviny. Někdo výjimečně, někdo často a někdo pořád. Celý „přenos“ je sice deklarací nudy a omezeného intelektu, ale neobsahuje nic tak strašného, co by bylo třeba potrestat smrtí. Ty dvě holky mohly za jiných okolností vyrůst v normální mladé ženy. Žádné zadostiučinění ve smrti jedné z nich a těžkém zranění druhé opravdu nedokážu vidět ani při sebevětší snaze.
  Naopak jsem ocenil paní, která po nehodě utěšovala zraněnou, a i když jí nemohla jakkoli pomoci, udělala pro ni momentálně asi to nejvíc, co mohla. Ještě se občas najde naštěstí zcela odlišný charakter, než autor tohoto článku. Obávám se, že paní nebude mít dlouho sladké spaní a kdyby to náhodou četla, chtěl bych jí vyjádřit úctu.
  Zvláštní osobou pak byl otec spolujezdkyně, který šel vyzvednout mobil a ukončil „přenos“. Je pravda, že na dojmem intelektuála zrovna nepůsobil, což může být ale také hodně zkreslující, vezmem-li v úvahu, co se právě stalo.

  Co se příčiny nehody týká, jsou to čiré spekulace a je třeba počkat na důkladné vyšetření, ale moje teorie je zcela odlišná od uvedených: Těsně před nehodou řidička konstatuje, že je posral pták. Není to zřetelné, ale pravděpodobně v tom okamžiku spustí stěrače. A to byla možná zásadní chyba, která se podle mého nemusela trestat smrtí. Mohlo dojít k tomu, že stěrač rozmázl výkal ptáka a zastínil řidičce na chvíli výhled, což se stalo zrovna v místě, kde silnice přechází do mírného oblouku (natolik mírného, že ani křáp jako VW New Beetle by s ním neměl mít a priori problém, i když je pravda, že nedotáčivost toho sráče je fakt neuvěřitelná). V témže okamžiku se spolujezdkyně ptá na rychlost, čímž dále odvede pozornost od špinavého okna k rychloměru… je to na trest smrti?
  Ukazuje-li rychloměr tohoto werku cca 140-150 km/h, reálná rychlost bude nejméně o 20 km/h nižší, takže vůz se zřejmě nacházel pod nebo na hranici nejvyšší dovolené rychlost na placené rychlostní komunikaci.

  1. Rychlost 140 je potvrzena, podle neho nazoru neni nijak zavratne vysoka, tu zatacku by podel street view projelo i 15lete decko klidne i dvoustovkou, pokud by ovsem sledovalo jizdni pruh a nezabyvalo se chlapem na streamu a domlouvanim rande. Moje teorie je ta, ze jak necumela dopredu, ale doprava na spolujezdkyni a na kameru, tak si ridila odstup nikoliv podle stredovych svodidel vlevo, ale podle protihlukove bariery vpravo a uz ji nedoslo, ze ta protihlukova bariera tam jde o dobrych deset metru doprava a pak se prudce vraci. Coz je podle me primarni pricina nehody – nevenovani pozornosti rizeni. Ten ptak asi nehral roli, jakkoliv rozmazany ptacinec na prednim skle muze byt problem, ale abych kvuli toho sjel z dvouproude silnice, to fakt ne.
   Dalsi fakt je, ze kdyz uz vjela doprava do toho bus stopu, tak jeste porad mohla vydriftovat ven, mozna odrit pravou stranu, ale ona pri sve ridicske mizerii hodila jen hodiny a zapichla to skoro kolmo do steny.

  2. Mne kupříkladu fakt, že řidička zahynula a spolujezdkyně je zraněná, netěší, ale na druhou stranu mi jich není nijak zvlášť líto. A také nemám, na rozdíl od profesora Leacocka, problém s tím, abych se zasmál kvalitnímu černému až morbidnímu vtipu na toto thema.
   Každopádně článek, pod kterým diskutujeme, beru jako značně hrubou záplatu na značně hrubý pytel zmr. Fendrycha, který staví do role neomylného kazatele té jediné správné morálky.

  3. I v mé generaci byly některé holky 18-19 kravky a pak větší skupina těch rozumnějších.
   Jenže tenkrát by takhle mladé, nezkušené a samotné holce nikdo z rodičů auto ani nepůjčil, ani nekoupil – takže si mohly rozbít hubu leda tak na kole, nebo s frajerem na pincku.
   Jistě, při hodně nešťastné konstelaci si i pádem z kola na držku či zahučením pincka do příkopu asi šlo zlomit vaz.
   Ale vážně nepamatuju, že bych podobným způsobem přišel o vrstevníka či vrstevnici.
   Asi tak nejhorší úraz, co si pamatuju z naší generace, byla otevřená zlomenina LDK a půl sedřeného těla. Neboť léto, tričko a kraťasy, v kombinaci s výše zmíněným příkopem + smykem předního kola na kravinci starší ČZ175. Toť bohudík vše…

   1. dve dvaadvacitky se hecujou pred chlapem na streamu, neumi ridit a nesleduji ani cestu a z predpisu si delaji srandu a vybouraji se, co co uz. Za komaru jsem prisel o spoluzaka na MZte, kdyz mu nedala prednost z vedlejsi baba s maluchem a on ji napalil zboku, az ji prevratil a zrusil komplet motorku, sam utrzil zlomenina spodiny lebecni a finito. Takze podobne nehody se stavaji permanentne porad a porad dokola, par procent umre, vetsine je dano prezit a poucit se z toho, ti co za volantem dozijou ctyricet, tak uz povetsinou zklidni a vyjezdi se, nez je zase zacne trapit unava, pomalejsi reakce, horsi zrak a neschopnost rychle reagovat.
    S tim se proste nic neda delat. Leda si koupit bytelne vetsi auto a vyhybat se nejexponovanejsimu dopravnimu chaosu a ridit defenzivnim zpusobem.

  4. Potrestat smrti? Smrt tu preci nebyla trestem…pouze dusledkem…a ani si nemyslim, ze by „nemela stesti“…stesti maji ti, kdo takovou pumelici preziji…

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017