Smíchovské omalovánky - zpět na článek

Počet komentářů: 19

  1. Proč ještě někdo řeší pražské omalovánky? To je svérázné umění architektů, kteří mohou….naposledy Veselská v Letňanech…ulice tak 500m a na ní pruhy pro auta, stejně široké pro cyklošmejdy, rovně, doprava, různě se křižují, skoro steejně dokonalé jako v Holešovicích u mostu. Jen cyklošmejdy tam nevidět…mimochodem před chvílí v Holešovicích cyklošmejd místo aby si užíval cyklostezky, tak to pral po chodníku

    1. A aby se to nepletlo, na přilehlém chodníku u té Veselské je navíc značka „Stezka pro chodce“ C7a s dodatkovou tabulkou Cyklistům vjezd povolen.
      Doteď to byla vcelku bezproblémová komunikace (drobné potíže jen na křižovatce na konci), tak jsem zvědav, jak to bude vypadat po zásahu odborníků.

    2. gogo> „místo aby si užíval cyklostezky, tak to pral po chodníku“

      A divíš se mu? Když se ty cyklotrasy dělají tak debilně, že se na to cyklisti bojí vjet?

      1. cyklotrasy nedělají debilové (doufám), proto si myslím, že je v tom nějaký úmysl…třeba škodit úplně všem

  2. Ač cyklista, trend integrace cyklistické dopravy na vytížené městské cesty je pro mě naprosto nepochopitelný.

    Dobry clanek, akoratze autor nechape jednu zakladni vec.
    Kdyz uloha nema reseni, je treba ZMENIT PERSPEKTIVU.
    Treba ta studie vubec nema za cil slouzit cyklistum.
    Treba ta studie ma za ucel vytesnit lidi (auta) z mesta ven.
    Kdyby vsude rozvesili cedule ZDE SOROSOVO, asi by to lidi nasralo.
    V Londyne vyhlasili zpoplatnene zony, podarilo se jim vylidnit centrum, zastavit byznys, ale hnev lidi se obratil proti zastupicum.
    Cili na to jdou od lesa.
    Kdyz rozvesi ceduli zde cyklistovo, lidi se taky naserou, ale ne na Sorosa, ne na zastupice, ale na cyklisty.
    Vysledek bude stejny, projede min aut, vybere se vic pokut, pokrachuje byznys.
    Cili pocinani zminene firmy dava perfektni smysl, plni presne to, co bylo v zadani,
    tj. sabotovat dopravu po Praze, udelat z ni misto k nepreziti, zpusobit co nejvic skod co nejjednodussim zpusobem, pod zaminkou rozvoje cyklistiky.
    Ona cyklistika je vubec takove placebo, pocita se s tim, ze lidem seberou auta (treba zprisnenim emisnich limitu nad fyzikalni moznosti spalovaciho motoru), nasledne je nasilim prevekslujou do elektromobilu a pak lidem vypnou proud, zatimco budou valit dotace do kol.
    Mno. Nejak v posledni dobe je od rana do vecera v zidovizi cyklistika, kde se stari pitomci v teplousskych obleckach a chovanim primadon predhaneji, kdo se driv zabije na rovne asfaltce se zastavenym provozem. Hm. Co budou delat roztreseni dedci v prazskem provozu s bimbajicima se igelitkama na riditkach v lednove namraze asi tak. Zase mi z toho vysla depopulace. Zajimave :), ale me to neprekvapuje.

    1. Hele, a co když jde o část důchodové reformy? Tuhej cyklista – nulovej důchod.

  3. Nikoho to nezajímá

    1. Zajímá to všechny, kteří v tom musí žít. Však ono na vás taky dojde v té zatáčce na Vídeň, nádhero! Jen vyčkej času.

  4. To je sporne, jestli to nikoho nezjima. Pad do pekel probiha po malickych kruccich. Zacina to omalovankama. Pokracuje to barevnou revoluci, jako v Belorusku a Venezuele, scenar je copy – paste. Dalsi stupen je obcanska valka vyvolana barevnou revoluci, jako na Ukrajine, nebo intervence NATO, jako byla/je v Jugosce, Syrii, Libyi, Jemenu, Afghanistanu atd. a na spadnuti je Iran. Pak je otevrena valka, jako kdyz po sobe strili jedny ruske tanky vlastnene Armenii po jinych ruskych tancich, vlastnenych Azerbajdzanem. Nebo kdyz Gruzinci strileji po Rusech. Nebo Cecenci. Dalsi level je, kdyz rupne v kebuli majitelum jadernych zbrani, jako kdyz Kim ma dost americkych sankci a zacne posilat japoncum darecky v podobe balistickych raket.
    Anebo kdyz se skorpi Indie a Pakistan, anebo rovnou Indie a Cina.
    Nicmene za tim vsim je porad jedno a to same tripismenkove ustredi, jedni a ti sami lidi a jedny a ty same chore mozky loutkovodicu, ktere tyhle veci vymysleji na full time, protoze nic jineho nemaji na praci. A porad ty same blbe vlady a volici, kteri jim to zerou.
    Protoze nejmocnejsi zbrane dneska jsou propaganda, dezinformace a manipulace verejnosti. Kdo ma nejsilnejsi hlasne trouby a nejlepsi indoktrinaci, vyhrava.

  5. Dá se proti tomuhle něco reálně dělat, když tam člověk nemá trvalé bydliště a jenom tamtudy občas jezdí?

    Nedalo by se třeba Eltodo zažalovat, že pokud navrhuje dopravní opatření která pak realizuje a vydělává na tom, je ve zcela zjevném střetu zájmů? (A že je tento „obchodní model“ prakticky jediný způsob podnikání, který Eltodo zná…)

    1. To celé není iniciativa Eltoda, ale IPR a Praha sobě, což je partička kolem Čižínského, Cácha a vůbec AutoMatu. A i když máte v místě trvalé bydliště a vaše lokální radnice je rozumná ( http://stop.p13.cz/cs/zari-2020/jizdni-cyklopruhy-na-komunikacich-jeremiasova-a-bucharova/14931/ ), tak je Vám to plat prtné, protože idea, že automobilista je třídní nepřítel, plně opanovala magisrát.

    2. Dokážete, Jane Mrcasiku, svůj příspěvek nějak konkretizovat?
      Pokud vím, tak ELTODO dopravní opatření nenavrhuje. Ale ten barák je velký a možná je v druhém nebo třináctém patře nějaké utajené pracoviště…

      1. Při opětovném čtení zjištuji, že svůj příspěvek musím upřesnit.
        ELTODO dopravní opatření navrhuje, ovšem právě jako součást procesu realizace – podobně, jako elektronik navrhne zapojení obvodu a pak ho realizuje.
        V upřesňovaném příspěvku jsem měl použít výraz „nepožaduje“ a vy pravděpodobně také, navrhnout a realizovat opatření je jeden proces, jehož autor nemůže být ve střetu zájmů.
        ELTODO je a.s., ovšem jeho majoritní vlastník je znám a vždy se udávalo, že je splat s ODS.
        Tedy: Dokážete, Jane Mrcasiku, konkretizovat, kde ELTODO požaduje dopravní opatření, která pak navrhuje a realizuje?

        Vysvětlující příklad: V obci zastupitelstvo požaduje několik nesmyslných okružních křižovatel, z nichž tři již nechalo navrhnout a dvě realizovat.

      2. Pokud mne paměť nešálí, před nějakou dobou zde vyšel článek, že ELTODO samo za sebe podalo návrh na přemalování pruhů na Smíchově, jehož realizaci pak pochopitelně též dostalo. V diskusi jsem se nad tím pohoršoval a bylo mi sděleno, že je to normální.

        1. Tak pardon, navrhovatelem který se pak stal realizátorem nebylo v daném článku ELTODO nýbrž Sinpps.

          O ELTODO mi ale několik lidí řeklo, že toto dělá se semafory – lobbuje za to, že je někde potřeba semafor, který potom samo dodá. A že je to významný podíl jejich příjmů.

          1. Jan Mrcasik 29.9.2020 v 14:20

            Věřím tomu, že ELTODO zákazníkům nebo budoucím zákazníkům nabízí své výrobky. V praxi jsem se setkal s tímto postupem u výrobců nejrůznějších produktů.
            Pokud výrobce něco prodává, je to obvykle zdroj jeho příjmů.

            1. To mohou dělat u soukromníků. U státní správy je naopak nemorální a neetické nechat se přesvědčovat reklamou k utrácení za cokoli, pro co nebyla nezávisle identifikována jednoznačná veřejná potřeba.

              Co třeba iPhony nebo Mercedesy, neměla by si je státní správa houfně pořizovat poté, co jí na ně někdo pošle reklamu?

              1. Měl jsem za to, že hovoříme o samosprávě. Státní správa se přemalováváním pruhů na Smíchově nezabývá, dtto instalováním semaforů.
                Nabízení produktů je skutečně totožné s „utrácením za cokoliv, pro co nebyla nezávisle identifikována jednoznačná veřejná potřeba.“?

                Vaše poslední věta je dosti hloupá a u vaší osoby se nebojím použít výraz překvapující.
                Proč si to myslím?
                Reklama na iPhony nebo Mercedesy zamořuje mediální prostor natolik, že další nátlak by mohl být kontraproduktivní. Reklama jsou informace o produktech, pořizování těchto pak má svá pravidla, možná jste při nějaké slyšel slova jako „soutěž“, „výběrové řízení“, „výzva“.
                Slyšel?
                Starosta sousední vsi nehledá semafor, na to je obec příliš malá, ale zařízení pro ekologickou likvidaci komunálních odpadních vod.
                Zařízení, která mu podle vás nemorálně a neeticky nabízí několik firem, nebude obec pořizovat houfně, vybere si jedno.
                Za neetické a nemorální považuji, že je takové zařízení nabízeno včetně obstarání dotací.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017