Směnit bezpečnost za svobodu…?

Featured Image

Přestože se už nějakou dobu chystám napsat článek z mé dosud obvyklé tematiky (auta), zcela náhodou mne napadl námět na tento. A, jak jinak, souvisí to se současnou situací kolem, jak by řekl pan domácí, čínské komunistické chřipky.

Už ani nevím, proč, ale ocitl jsem se na jednom z předních webů co do prezentace mediální žumpy, novinky.cz. A koukám, článeček o tom, jak si švýcarské úřady v Ženevě (ano, v tom všude propagovaném vzoru demokracie) legálně vynutí povinnost obyvatel hlásit, kdo, kde, s kým a proč. No, to by nás nemuselo asi nijak extra překvapit, ostatně každý, kdo četl například stať z knihy “V soukolí okřídleného šípu” od doc. Ing. Petra Hrdličky o tom, jak se mu v letech 1965-7 žilo ve Švýcarsku, a trochu se nad tím zamyslel již určitě tento stát za takovou úžasnou demokracii nepovažuje. Důležité bylo, co jsem se dočetl v diskuzi, kde samozřejmě zaznívaly hlasy…no, radši to sem přepíšu doslovně, to bude ostatne nějlepší a nejautentičtější. Zachovají se tak alespoň i pravopisné chyby, což často vypovídá o jejich intelektu (ačkoliv ne vždy, protože často se stává, že má člověk smůlu a češtinář je nahovno, takže místo pravopisem je prudí literaturou apod.). Předesílkám, že nejsem “fanoušek” ani Babiše a jeho crew, ale ani současné opozice a obě skupiny mne serou tak nějak stejně.

Tak například:

Rozhodnutí je na místě, jenom u nás jsou pindaly, kteří nechtějí respektovat rozhodnutí vlády. Ony nebudou čekat na to, aby se to úplně vymklo kontrole a lidé budou umírat na ulici jako v Španělsku. Lidé, kteří nechtějí respektovat u nás nařízení vlády ať si uvědomí, že nežijí v tyhle zemi jenom ony.

No tohle udělat naše vláda tak by naše opozice nejspíš, v zájmu obrany svobody a demokracie, rozpoutala občanskou válku.

To bych zavedla i tady, lidi na to kašlou, je jim fuk nějaký opatření..

Když tak čtu příspěvky některých Pražáků tak ani nejde uvěřit že mezi námi žijí takový lidé kteří jsou opravdu dutí jak polena!!!A ani se nedivím protože když tak poslouchám některé politiky jako například 10% Kecala Fialu a nebo toho co huli trávu z copami na hlavě kteří melou podle toho jak fouká vítr jednou hot podruhé čihí !

S ohledem na množství nosičů a to i nevědomých, tak to je rozumný nápad. Pokud se má šíření nákazy přibrzdit, tak je potřeba využít všech prostředků zabraňujících mísení obyvatelstva a to vak na malém, tak velkém území. Zkrátka: do práce, na nákup a domů. to nemusí být na dlouhou dobu, jen na dobu inkubační, než se nákaza projeví u a z těch „utajených infikovaných“ budou skutečně nemocní, kteří zůstanou v karanténě.

No, to snad stačí. Kdo má silný žaludek, může si počíst pod libovolným článkem sám, je to tam furt to samé dokola. Již jsem předeslal, že celá politické “reprezentace” mne sere zhruba stejně, takže kritika podobných opatření nevychází z toho, že bych snad nesníšel Babiše, nebo adoroval opozici. Dále bych rád předeslal, že ač ještě ne ani třicetiletý, nechodím do kina ni do divadla (poněvadž tam povětšinou hrajou sračky), nechodím do barů ani klubů (protože to tam obykle je plné dementů) a nechodím ani do hospody, protože jako nekuřák nechci smrdět jako kontrolor kvality v podniku tabákové režie…ee, sakra, to ne, tady mne už zase to dobrodiní na úkor svobody nějak předběhlo…no nic. Teoreticky by mi tedy nemuselo vůbec vadit, pokud nějaká lampasácká dutá a nenažraná hlava zakáže do podobných podniků chodit, nicméně i tak mi to vadí. To, že tam nechci páchnout ani za zlaté prase, je totiž moje svobodné rozhodnutí a nepotřebuju fakt nikoho, aby vysvětloval, proč do školy ne, když je někdo středoškolák, ale do školy jo, protože chodí na zákaldku nebo do prváku na střední. (Mimochodem, i kdybych byl podporovač omezení, tak minimálně ten bordel a absence logiky zákazů by mi asi fakt přišel divnej.)

Ale konečně k meritu článku; mojí odpovědí všem těmhle “zakazovatelům” (pan domácí by jistě našel k tomuto výrazu synonyma typu buřtožrout, volič Babiše a podobné) je věta, kterou v nějaké podobné podobě (přesně se to neví, je to už nějaký pátek starý citát) pronesl Benjamin Franklin (kdo neví, kdo to je, ať přestane psát příspěvky na novinkách a zopakuje si dějepis…aha, tohle se tam vlastně nedozví…no tak třeba wikipedii). Ta věta zní (a napadla mne právě při čtení podobných komentářů a dala tak námět tomuto článku):

“Ti, kdož jsou ochotni vyměnit své svobody za alespoň krátkodobý pocit bezpečí, si nezaslouží ani jedno a ve finále přijdou o obojí.”

Dál záleží již jen na každém samotném soudruhovi, či soudružce, jak si to přeberou. Děkuji za pozornost a dobrou noc (psal jsem to večer…).


11.10.2020 Didier

12345 (182x hodnoceno, průměr: 3,37 z 5)
7 520x přečteno
Updatováno: 11.10.2020 — 22:10

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!