Smart časožrouti - zpět na článek

Počet komentářů: 317

  1. inu, citaci z cimrmanu bych asi napsal „dfensi, co chces rici?“. mel jsi dnes chut si kopnout do apple? protoze jinak ten tvuj clanek po dlouhe dobe vazne nechapu. k tematu. castecne jsem to to resil u symbianu, takze to necham na tom, ze napriklad updatovat adresar pomoci jejich aplikace nokia suite byl porod na telefonenech nize nez E60. jeste ze outlook to zvladl. u wm6.5 … mit tam tenkrat aplikace a adresar bez moznosti pouziti utlouku, tak s tim telefonem krapnu o zed (k cemuz nemel daleko). prechod u wm10 byl zajimavou zalezitosti, kdy na jednom telefonu chybela aplikace na backup. android… nevim co k tomu rici vic, nez bylo napsano. ios byl naproti tomu raj. po chvili zvykani na to, ze aplikace nema zalozku nastaveni a neni v ni milion „priecinku“ co delaji buhvico a nikdo normalni na ne stejne nesaha, jsem objevil prave tu krasu, ze vypnu stary sesynchronyzovany kus a zapnu novy, prihlasim se a za chvili ho mam v uplne stejnem stavu, jako driv. tzn svuj cas mohu venovat uzasne prokrastinaci v podobe cuceni do zdi. a ze nekdo pouziva neco jineho nez ja? tak at. nezijeme v totalite.

    1. Tak hlavně že ste spokojenej dyž nějakej cucákům dáte všechna svoje data.

      Nakonec by bylo nejlepší si lehnout do vany a napíchat si do těla kabely a hadice, však voni se stroje postaraj, hlavně pohodička, ne?

      1. omlouvam se, ale nerozumim? jak dat cucakum vsechna svoje data?

        1. Sroloval na diskusi níže o těch klaunech nebo klaudech nebo kýho čerta. Co si jako myslíte, že se to přenese P2P mezi sebou? I vy naivko.

          1. mate na mysli cloud? ne, osobne/privatne ho nevyuzivam v jakekoliv podobe od jakekoliv firmy. tedy jak dam cucakum vsechna sva data?

            1. Vědomě. Jelikož, jak bylo řečeno, se to nesynchronizuje P2P, tak se to, asi celkem logicky, synchronizuje client-server a nazpátek, na pozadí s korporátním klaudem. Dáváte data z ruky pryč. Kam se tak jako asi přihlašujete, vrátnýmu na pátý nástupiště? Pokud ani toto nepobíráte, tak to buď neumím vysvětlit, nebo vám není pomoci.

              1. jeste jednou bych rad zopakoval, ze telefon k zadnemu cloudu pripojeny nemam. tudiz stale nechapu, jak davam cucakum sva data?

                1. Jo, jabko není připojený do klaudu a synchronizuje se to tepelaticky, okej.

                  1. Pan jiný Michal zcela zjevně svá japka nemá připojena do cloudu a buď je nepotřebuje synchronisovat vůbec, nebo k tomu užívá jiných postupů (než těch cloudových, jež Apple dost hovadsky uživatelům vnucuje, to je neoddiskutovatelná fakt; dosud však v tom hovadismu nepokročili tak daleko, aby to bez toho nešlo — jde to, a pořád relativně snadno).

                    Přesně co je na tom nepochopitelného?

                  2. evidentne nevite o tom, ze synchronizovat jablecna zarizeni muzete skrz kabel nebo domaci wifi. tudiz zde plamenne ukazujete pouze svoji hloupost.

    2. Já jsem asi ten geek, tak to nebudu rozpitvávat, ale odinstalovat jde od iOS 10 takřka vše, takže si vystačím i s 16GB a podobné prozření jsem měl taky jenom s jabkem. Je to věc osobních preferencí a hodně taky zkušeností s jinými tel. a OS. Na nikoho ale na rozdíl od ostatních zarytých věrozvěstů, které potkávám spíš mezi uživateli Android tel., neplivu na ostatní. Ať si každý provozuje co ho baví.

  2. Jsou to moderní Tamagotchi. Jednou denně napít (nabíječka), neustále to na Vás řve….

    Dnešní konzumní elektronika (a její software !) je to neustálé iluzi pokroku. Smartphony jsou již 7 let softwarově naprosto to samé a opravdových pokroků se udělalo málo, spíše ve standardech. Nejsme ale jen u smartphonů. Já už mám podobnou kravinu i v autě. Poslední update „Improved pedestrian detection“ způsobil, že auto řve jako blázen, když se blížím k chodci na 50 metrů. A pročítat veškeré změny dopředu … kdo na to má čas ? Kromě toho bych si musel seznam změn dohledat na webu, ten VW šunt je dopředu neukáže.

    Dneska se neustále se do něčeho šťourá a nové verze se vydávají jen proto, aby pomyslná „cílovka“ ukojila pocit, že má neustále něco nového. Moderní jedenácté přikázání zní: „Aktualizovati pravidelně budeš“. Posedlost aktualizacemi je vidět i v hodnocení aplikací. Vůbec nechápu proč je tak početná armáda uživatelů posedlá neustálými aktualizacemi. Možná proto, že už jsme si zvykli, že když aplikace vyleze, je vesměs rozbitá a dovést ji do funkční podoby trvá další roky.

  3. Přesně takhle D-Fensi funguje iPhone, zastrčís simku a jede, můžeš klidně mít každej den, novej. To ale to řidič Alfy nemůže pochopit, protože bytostně potřebuje aby nic nefungovalo.

    1. Vsechna svoje osobni data predam nejakymu klaunu, pardon, cloudu, neprectu si co jsem v te licenci schvalil a jsem neskonale stasten ze mi moje data velky bratr milostive zpetne zpristupni. Tak funguje i-fšechno dneska.

      1. Tak si je tam (do mraků) neukládejte když se o ně bojíte.

        1. V ten moment je ten váš přenos dat ve stylu zasunutí anální, pardon, celulární sondy tak nějak v prdeli…nějak se vám ta že argumentace sype. Jinými slovy, D-F má naprostou pravdu, pro normálního člověka je to šrot na piču. Pro pitomý ovce je to cajk, hlavně že dostanou nažrat a ostříhat, pohoda.

          1. V tom telefonu už je všechno potřebný nainstalovaný, takže strčim simku a jedu. A protože si to neukládám do cloudu, ale na NAS tak tam holt musím dohrát co jsem si zazálohoval. To je všude stejný.

            1. To nevysvětlíš a ani se nesnaž. Prostě jsi debil a kup si třeba trubku a volej z okna. Nebo se nejlíp vymaž, páč jsi blbá ovce, tak táhni. Já už tyhle debaty nerozvíjím léta, jenom ztráta času.

    2. Hele … nejede. Je to mrdka. Ja chapu, ze si asi mam kazdej rok kupovat za 20k novej model, ale treba 5s neumi data a volat zaroven. Tedy pracovne fail, protoze kdyz sem pripojenej VPN a nekdo mi zavola, tak se mi vse rozpoji, protoze apple.
      Aplikace napevno nainstalovane, ktere nejdou odstranit – ibooks, wallet, health, watch, podcasts, stocks, safari, find friends. Uz sem snad vse vyjmenoval.

      Kdyz nainstaluju aplikaci a pak ji smazu a pak ji chci zase zpet, tak ji mam ulozenou v „appstoru“ a mam si ji jakoze „synchronizovat“ zpet do telefonu.
      Vetsinou se mi proste jen „zatoci“ ikonka a nic se nestane.

      Nejdou mazat docasna data atd.

      Mas tam jeste neco dal iFanBoy?

      1. Heh, todle dělal naposled SE W810i. Už můj nynější W595, pořád železo starý 8 let, se od ničeho neodpojuje ať volám, jak chci…checht.

      2. Stáhni iOS 10 a ibooks, watch, podcasts, stocks, find friends si smaž, zbytek ne. Pak ten tel. reklamuj nebo vyhoď, zbytek na 5S funguje, máš očividně vadný kus.

      3. Zkus změnit operátora. U kyslíků se mi VPN při hovoru nerozpojuje.

      4. ad data a hlas naraz. Skuste vymenit operatora. Toto je ‚vlastnost‘ GSM sieti. Simultanne data a hlas z technologickych dovodov nie su mozne.

        Ak by ste predsa len mali problem aj v sietach 3G/4G, mate vadny telefon. Simultanne data a hlas umoznoval uz prvy 3G iPhone.

  4. Přiznám se, že kdybych v onom období začátku konce pracoval u Nokie, že bych k tomu konci též nechtěně dopomohl. V životě by mě totiž nenapadlo (a taky jsem se tomu tehdy z pozice nezúčastněného náležitě posmíval), že by někdo DOBROVOLNĚ vyměnil mechanickou klávesnici inherentně vybavenou hmatovou zpětnou vazbou za dotykový display, na který se musíte při psaní pořád dívat a baterii která vydržela minimálně týden za baterii, která nezůstane nabitá ani celý den. Nemluvě o takových drobnostech, jako že ty „nové“ telefony byly důsledně jednopádové, zatímco ty staré s nemoderními tlačítky a mrňavým displayem mi upadly na zem nesčetněkrát a nikdy to neznamenalo nic horšího, než posbírat kryt, baterii a dát to zase dohromady. Měl jsem ty „nové“ mobily spíš za technologického demonstrátora, který čeká ještě mnoho let vývoje baterií, nízkopříkonové elektroniky a hlavně několik geniálních vynálezů okolo klávesnice :-) Být tehdy u Nokie, doporučoval bych opatrně vyčkávat a bez publicity vyvíjet ty chybějící technologie, využívajíce pro to tehdejšího značného finančního potenciálu firmy…

    1. Poslední spolehlivý a běžné potřeby pokrývající mobil od NOKIA byl E71 – má stále mnoho známých a E72. Páduvzdorné (mnohokrát neplánovaně ověřeno), s pohodlnou plnohodnotnou klábosnicí, trackballem (dotykový „display“ v úrovni joysticku), se všemi nutnými aplikacemi – mapy, navigace, emaily, čtení .jpg, .pdf, .wmf, .doc, atd., slušné fotky, bezproblémová správa dat – spojení s „velkým“ compem, komunikace s kdečím – handsfree, tiskárna atd. Nejsou prachuvzdorné – jsa truhlář, občas to rozeberu a vyfuním . Je to fakt plné …. ale stále funguje. Mnohým z nás deset, dvanáct let.

    2. Nokia asi musela, ale podle mě zabalila dost nešťastně. Postrádám nějaké prémiové normální tel.

    3. pre informaciu, Nokia ako firma vyvijajuca telco zariadenia a riesenia doteraz funguje a to vcelku uspesne. To co nefunguje je divizia vyrabajuca consumer electronics. Tu odpredali MS za celkom zaujimavy balik $$$.

  5. iOS <3 … Facebook nemám, spotify nemám. A mám skoro nejnovější iPhone, právě protože mi čas vůbec nežere. Mám ho právě proto, že ostatní mě začaly neskutečně srát až do chvíle, kdy jsem si řekl, že Android si už nikdy nekoupím. Přišel absolutně nelogický nákup iPhone 5s za 10 tisíc z bazaru. Po chvíli sžívání se s telefonem jsem pochopil jak ho ovládat a od té doby jsem se nic nového učit nemusel. Následoval také nákup MacBook Pro, abych zjistil, že Apple dělá přesně to, co po něm zákazníci chtějí. Možná ne zákazník D-Fens, ale zbytek zákazníků (což je tak polovina zbytku světa). Není jednoduché to popsat, jsou to každodenní záležitosti, díky kterým vezmu iPhone do ruky a udělám něco, co proběhne bez větších komplikací. A díky čemu bych musel ostatní telefony omlátit o zem. Namátkově … kvalita foťáku (i v noci celkem slušně zachytí služ. č. fízla) na video. Diktafon dobré kvality. Synchronizované poznámky (napíšu si na ntb nákup, zavřu notebook a jedu na nákup) – otázka několika minut. A třeba aplikace Záchranka (kterou podporují i ostatní platformy je dobrý důvod proč nejít do tlačítkového telefonu). Taky samozřejmě e-mail, Waze a kalendář (synchronizovaný s MacBookem). Doporučuji také vyhledat lokálního neznačkového dealera s telefony (u mě funguje vietnamec, který dealuje a opravuje telefony asi 15 let), vždy odejdu s tím co jsem chtěl. Nákup nového telefonu a prodeje starého trvá asi tak 5 minut (s tím, že automaticky dostanu slevu jakožto stálý zákazník). A asi další 2 minuty, aby mi nalepil na telefon ochranné sklo a já si vybral kryt na telefon. Oříznutí sim karty a uvedení do provozu samozřejmostí. Co se týče následného zálohování a backupu tak s iTunes nebo iMazing na MacBooku opravdu žádný problém. Co se týče zůstatkové ceny a míry opotřebení (morální) tak vše taky hraje pro iPhone.

    1. A baterky, ty můžete nosit s sebou dvě a za chodu je vyměňovat? Checht, prej dělá co zákazník chce. Jo, zákazník chce dělat béééééé…

      Výměna akumulátoru i srajfounu – tři stovky akumulátor, tři stovky výměna a litr nastavení času…

      1. Problém s baterií jsem ještě na žádném iZařízení neměl. Co se týče kapacity, lze použít powerbanku (třeba na cesty).

        1. Aha, takže místo toho, abych měl v kapse malej akumulátor nebo dva, tak budu tahat vobrovskej bazmeg se všema elektronikama, vobalama a ztrátama, který stejně nedovolí tu uloženou energii pořádně využít. Makes sense. Pak mi řikejte, že uživatelé tady toho nejsou pitomci.

          1. tato reakce je jasnou ukazkou snahy dehonestovat ostatni, kteri necuraji stejnym smerem. myslim, ze byste se uplatnil v totalite. nebo jako dobroser.

            1. LOL. Myslím, že statistika rozložení socanskejch vohnoutů a zmrdů ve společnosti koreluje s rozložením uživatelů tady těch jablek, voken a guglbotů poměrně přesně. Ti mozkem myslící a skutečně svobodomyslní jedinci používají minimálně těžké modifikaci guglbota, když už ne úplně alternativní systémy (Symbian, BB OS, S40, Tizen, Sailfish…).

              Pak je tam pár takovejch, kteří na to (co to je za šrot) ještě nepřišli (ale směřují tam), případně jsou k tomu okolnostmi donuceni (zaměstnání), ale uvědomují si, co to je za šrot, a tak s tím nakládají.

              Totalitu budují právě ovce jako vy. The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing. Nevědomost, většinou bohužel spíše adorace šmejdu znamená vítězství pro zmrdikorporace jako mrkvo$oft, gugl a jabko. Debilita zmrdimanažerů a hlavně tržní úpadek alternativ ve prospěch velké troiky pak znamená úpadek těch ostatních (Nokia, BB). Tím jsme do totality šmejdu vhánění všichni, i ti, kteří o to nestojíme. Tak, jako ovce odhlasují i prolomení ústavních práv (svoboda obydlí, svoboda nevypovídat proti sobě), nevidím v tom zase až tak markantní rozdíl.

              1. Spíš bych řekl že Android (původně Geoworks) používají vohnouti.

              2. necham si tedy poradit, co bych mel pouzivat za chytry telefon/operacni system, tak abych nebyl socansky vohnout a zmrd. symbian/s60 mam v kapse a pouzivam ho kazdy den k telefonovani a psani smsek. ovsem ergonomie pro vetsi praci je tragicka. s40 uz snad ani nemyslite vazne?
                a ted co s tim? nebudeme pouzivat korporatni telefony, auta, whatever… vratime se do prvobytne pospolne spolecnosti a budeme si vse pestovat sami? btw michat to s prolomenim ustavnich prav… zajimave.

                1. Jestli seš vohnoutí koblihožrout tak ti musí stačit papírovej stolní kalendář jako Andrejovi.

                  1. koblihy si kupuji zasadne za sve. tak to zkus znovu a lepe.

          2. Nikoli, pane Michale. Ta reakce je reakcí člověka, co zatím trpí syndromem zdravého rozumu – se všemi okolními příznaky. Vy Michale, máte jinou chorobu.

            1. a jakou, ze zvedavosti?

          3. Já ten „obrovskej bazmeg“ tahám jen, pokud jedu někam na víc jak den. A funguje jako taková rezerva, většinou ho ani nepoužiji. Z toho bazmegu nabiju telefon 5x. Navíc nemusím ten bazmeg použít jen já, ale také např. přítelkyně nebo kdokoliv, kdo si zrovna doma zapomněl 2 náhradní akumulátory. Co se týče obalů a elektronik tak u mě se jedná např. jen o nabíjecí kabel k telefonu (který vozím v autě). Za den provedu přibližně 100 hovorů a nějaké zprávy. Během toho používám navigaci, e-mail a internet. Samozřejmě poznámky a občas i foťák a video. Kalendář je samozřejmost, bez něj bych nevěděl kdy má třeba moje přítelkyně svátek (páč jsem pitomec). Večer hodím telefon na nabíječku a ráno celý koloběh znovu. Já si nestěžuji, můj další telefon bude opět iPhone právě protože mě vůbec nesere a nedělá ze mě otroka. Je to asi stejné jako jezdit na kole. Nemám rád cyklisty, ale pokud je nepotkávám na silnici, je mi to fakt jedno.

            Jo a abych nezapomněl, také nosím hodinky které mě stály asi 25 tisíc (z druhé ruky) a je to mechanismus plný pružinek. Ale samozřejmě chápu, že je to vohnoutství, protože každý kdo není pitomec má přece digitálky / quartzky / cokoliv co je nenáročné na údržbu a nezotročuje uživatele např. natahováním těch hodinek. Také nevím o tom, že bych jakkoliv podpořil vzdání se práva nevypovídat proti sobě, a už vůbec ne koupí iPhone.

            1. No, většina lidí už vůbec žádné hodinky nenosí. Hodinky jsou už jen buď zlozvyk (setrvačnost z dob minulých), či doplněk oděvu a celkového image, případně prachsprostá snobárna (proč ne!!, nehodnotím negativně). Užitnou hodnotu to má nulovovou a mne (ale i dost jiných lidí) to prostě na ruce obtěžuje, překáží, těžko se hledá smysl. Nehledě k tomu, že běžný život v podstatě znalost času na vteřiny a minuty (leckdy ani na hodiny) vůbec nevyžaduje (a pokud ano, nedoporučuji takový život žít).

              1. Ani snobárna, ani doplněk oděvu nebo image. Jen se mi to prostě líbí. Je na to celkem slušný second market, pokud je dám do inzerce tak věřím, že do týdne budou pryč (tak jak pozoruji aktuální trh).

                1. Kdo nepoužívá iPhone a nejezdí Merglem, neví co je to život a ustrnul ve středověku.

                  1. A nemá cibule za 25k+ z druhé ruky (případně 50k+ nový).

                    Jo, dokonce jsou takoví blázni, kteří to sbírají, a pak si pořízují předražený šrotovní vrtičky (jednu jsem dostal na opravu, a skutečně to je hajzl, ale bohužel nestojí pár stovek, jak by kvalitě odpovídalo), aby se jim to natahovalo samo (ty dražší cibule se natahují pohybem automaticky, no a sběratel ty desítky cibulí jaksi nenosí jak vekslák všechny na sobě, že). De gustibus non est disputandum, taky sbírám nějakej šrot, ale nebudu za blbečka a tvrdit, že nejsem deviant. Jsem, protože průměrnej obyvatel to nedělá, není to norma, čili je to deviace. (prosím náhodné kolemjdoucí aby si nastudovali, co to pojem deviace znamená, a neosočovali mě z používání nadávek a neplkali něco o nebezpečných úchylácích)

                    Tak nějak mi chybí tahle upřímnost a soudnost. Když jsem prostě v něčem divnej, tak proč to zapírat? Že je někdo v něčem divnej ještě neznamená, že to je špatně. Špatně je to popírat a přetvařovat se, což je hyperkonformnost, tolik vlastní dnešní době plné kdejakejch sluníčkářů.

                    1. krasne receno. jen je problem v tom, ze kdyz to clovek nepopira, tak se objevi hromada lidi oznacujicich ho za zmrda a vohnouta. a jestli dotycna vec ma negativni vlastnosti? no, ja vim, ze ma. ale vubec mi to nevadi. proto take nechapu, proc vadi vam to, ze me to nevadi (nase diskuze vyse, urcite to najdete).

                    2. Kup si Mergla, iPhone a Rolexy a pak piš něco o autech, telefonech a hodinkách.

                2. Já mám rád (velmi a velmi rád) hodinky v podobě ozubeného šrotu, umně sestaveného do šperku. Říká se tomu stylu steampunk a z některých kreací jsem naprosto paf a ty lidi bych líbal (a ty věci přeplácel). Možná tedy máme stejnou úchylku – jen se jinak projevuje :) .

                  1. Steampunk mám taky rád, jen je to občas až moc drahá sranda, tak občas zajdu do Cross clubu. Já mám steinhart kiga bronze limited edition … 44mm (mají je v chornoshopu za 37k).

                  2. S lidma co si normálně přiznaj, že maj úchylku, nemám sebemenší problém :) Jádro mých příspěvků ve zdejší diskusi (snad se mi jen nedaří to správně podat), je odpor k nynější hyperkonformnosti. Projevující se mj. i popíráním negativních vlastností něčeho i když jejich existence je objektivní fakt a naopak masovým protlačováním téhož i přes tato negativa.

                    Úchylky nejsou nic špatnýho, každej má svoje a každej dělá, nakupuje, používá něco jinýho. Potud v pořádku.

              2. … Užitnou hodnotu to má nulovovou a mne (ale i dost jiných lidí) to prostě na ruce obtěžuje, překáží

                Cože? Hodinky na ruce? O tempora, o mores. Ty přece patří do kapsičky u vesty!

                1. Nebo do kapsičky u gatí (do té malé vlevo od levého z dvojice sámků, které mužské kalhoty tradičně měly, tedy ty kalhoty, do kterých se ještě vešel „pinďour s koulema“, tak byly střiženy). Některé značky to furt tak šijou, to kupuji.

                  1. No, kalhoty je nejlepší si nechat šít na míru, ne? Stran vcházení se, slušný krejčí se optá, na které straně račte ponášet :)

      2. Baterku to žere přiměřeně. Mám třetího iphona a nikdy jsem jí neměnil.

        1. Přiměřeně…v zátěži za tři hodiny v hajzlu? Bavíte mě :D

          1. Mě to stačí i když nevím co to je v zátěži, ale protože to držím v ruce maximálně 2min v kuse, vydrží mi i dva dny. A když to mám v autě na AUX tak to mám (někdy) i v nabíječce.

            1. Např. v kuse jdoucí navigace a prohlížeč.

              Taky jsem ještě nezmínil historku, kdy se jabkošrot po deseti minutách na slunci s puštěnou navigací přehřál a vypnul. Jak zhas displej, tak to začalo nabírat teplo už k tomu, jak to topí jak kamna. Úžasnej stroj, opravdu :D:D Můj telefon ani stand-alone navigace, který jsem kdy viděl, se v autě na slunci fakt nepřehřívaly a nevypínaly. Ano netopily jak kamna samy od sebe.

              1. Vo tý doby co mi v mládí bouchnul plynovej zapalovač frajersky hozenej na palubce, nenechávám na slunci nic co by mohlo bouchnout, takže mě se to nestane.

                1. Mě se to nestane, ROFLMAO. Pražilo jak v peci a v autě nebylo kam to dát tak, abych to měl při ruce a nenaboural když se budu chtít podívat, kam mám jet, a zároveň tam nepražilo slunko. Slyšet to nebylo vůbec. Tolik k pánu měsetonestane. Když peče slunko, tak sakra větší část předku interiéru vozu je tomu vystavena, to je, co? To si to mám nalepit na strop nebo kam? A proč vůbec? Proč to peče jak kamna?

                  1. Připlaťte si za klimu.

                  2. Tak von upek epla na slunci. Jediná cesta – hledat lampárnu, na který si lze stěžovat. Já ji asi zřídím a budu provozovat. Bude to ale pětikilo za kus, výživnější stížnosti litr.

                    1. Heh, mam pocit ze len zariadenia apple sa mozu na slnku upiect. Alebo som to pochopil nespravne?

                    2. Ono se také může stát leccos jiného – mobil se může na sluníčku pěkně zarosit (a zkratovat, jako když ho hodíš do vody).

                  3. Tak si pořiď klímu socko….

          2. Zase lež, že tě to baví. Který iP se ti v té tvojí zátěži za 3 hodiny vybil… Anebo ti neřekli, že ta dioda vzadu se dá vypnout…

    2. Jo přesně, strčím simku a jedu. Doma to pak proženu compem kvůli synchronizaci.

    3. Tak nevím. Foťák a diktafon snad najdete v dobré kvalitě u mnoha telefonů, nejen u iPh. Docela mě ale dostal ten nákup. To fakt takhle někdo dělá, že si napíše seznam na notebooku a pak si ho v obchodě čte z telefonu?
      Jsem asi blbej, ale nákup si napíšu na kus tvrdého kartonu z nějakého obalu a strčím ho do kapsy nebo do peněženky. Holt nejsem ajťák, takže hledat mermomocí využití pro smartfon jako nákupní seznam mně připadá ujetý.

      1. Já jsem holt vůl a všechno ztratím nebo zapomenu. Řeknu přítelkyni ať mi napíše co potřebuje koupit (třeba do kuchyně), ona mi to sepíše na papír a já si to jen vyfotím a odškrtávám v krámu. Já si napíšu co si potřebuji koupit (aktuálně tam mám solvinu a zimní boty). A jednou za čas si udělám takový výlet po městě a odškrtávám co jsem nakoupil. Také mám další poznámku a tam mám napsáno co mi kdo dluží (třeba rozepsány splátky co mi ty lidi už dali nebo co mi mají ještě dát) / jelikož zápisník jsem už 3. ztratil nebo tam pak něco zapomněl napsat atak. Také mám v poznámkách servisní historii mého 20 let starého auta … zapisuji si kilometry, den, cenu opravy a pod tím mám rozepsané co se dělalo … a na konci mám napsáno co ještě musím udělat. Většinou když někam jedu a něco mi začne vadit (např. vynechává zadní stěrač), napíšu si to, jelikož jinak bych to na 100% zapomněl. Většinou to pak vytisknu a dám spolu s autem na servis a oni to potřebné dodělají. Co se týče telefonů, nevím jak u ostatních, ale kvalita toho videa z iPhonu je opravdu dobrá a nevím kde bych u konkurence hledal lepsí (pokud se nebavím o high end telefonech za 20 tisíc), u iPhonu je to tak trochu záruka že to bude fungovat když budu potřebovat. Také hudba, tak kvalitní sluchátkový zesilovač jako u iPhonu lze hledat jen těžko (a poslouchám vždy když jdu někam pěšky).

        1. Jo a abych nezapomněl, taky tam mám recepty, třeba hovězí vývar. :D

        2. Přesně tak. Kdo jezdí Merglem má servis zdarma a nedostává od toho žádný doklady. Potřebuje tedy iPhone aby si tam poznačil kdy si Mergla koupil a kdy byl v servisu. A Ultrazmrdi mají aplikaci ‚Mercedes me‘ propojenou s Merglem a ta jim ukáže na které straně golfovýho hřiště ho zaparkovali, když se jim při golfu zamotá palice. Nic jedu na golf vy piče.

          1. Fuck, nemam mergla, nelíbily se mi v crashtestech. A jsem moc chudej abych si koupil novýho.

      2. Já si to píšu normálně do poznámek přímo na telefon, na onanii v podobě psaní na jedno zařízení a synchronizaci na druhý asi nejsem dost moderní. Kusy tvrdýho kartonu nemám moc při ruce, navíc s sebou tahám tolik krámů, že mi občas nestačí kapsy…

        1. Freude Freude, vzdycky na te dojde :-D

    4. Chvalis tady neco, co uz davno existuje.

      Pouzivam google notes, gmail a dalsi. A kupodivu to mam proste vse take synchronizavane. Ja zadnej problem s androidem nemel. Vse mi fungovalo presne podle pozadavku a nastaveni. Zadne zasekavani, restarty. Kvalitu fotaku sem mel taky dobrou.

      Naopak jak sem psal odpoved picusovi z panelaku, tak bych do vyctu problemu, ktere ja nachazim, pridal nemoznost stanhout vetsi objem dat nez 100MB pomoc dat, ale je nutnost pripojit na wifi …
      Takze kdyz sem si na sluzebce potreboval nutne obnovit telefon … tak to byl trosku smolik, protoze wifi nebyla a mel sem jen data.
      FAIL.

      Vy mate synchronizovanej nakup a picoviny, ktere pokladate za potrebny, ale jak clovek potrebuje fungovat, tak je to v riti.
      Nevim, proc by se mel telefon rozhodovat za me, zda neco udela nebo ne.
      Muze me varovat, muze me varovat podruhe, ale kdyz mu vyslovne reknu, ze chci stahnout 10GB po datech, tak mi to ma kurva dovolit.

      1. … Pouzivam google notes, gmail a dalsi …

        Hm, v kontextu diskusí varujících před velkým bratrem tuhle a támhle (a obzvlášť na applovském cloudu) bych si dovolil mít vůči tomuto přístupu jisté drobné výhrady. Zatímco Apple možná někde trochu narušuje soukromí svých uživatelů, a možná některá data na jejich cloudech nejsou úplně bezpečná před sdílením/analýzou, jedna z mála věcí v tomto světě jistých je to, že Google je v tomto směru daleko horší — pravděpodobně druhý vůbec nejhorší hned po Facebooku.

        Já osobně jsem Google prakticky přestal používat i k prohledávání Webu, neboť opravdu ani docela málo netoužím po tom, aby někdo udržoval a analyzoval záznamy o tom, co kdy kde jak hledám. O tom, že bych si u nich ukládal cokoli tak podstatného jako třeba maily, kontakty apod. ani nemluvě.

        1. Jako starej ajťák (kterej už to nedělá, ale kdysi programoval síť, která měla jet celá pod utajením) ti doporučuji: smiř se s tím, že net a compy jsou ze své podstaty, čistě z technického hlediska, nezabezpečitelné. Nelze to ani technicky ani softově ani žádným jiným jednáním zabezpečit a tebe utajit. Dokonce i když to nebudeš ty používat, bude se o tobě vědít všechno, protože o tobě naplkají jiní. Smiř se spíše s naprostou otevřeností, s životem s nastavenou hrudí a rozzářenýma očima, vstříc světu. Utajení a soukromí dávno skončilo. A upřímně, je k ničemu.

          1. No, to myslím není ani docela málo rozumný přístup — jeho negativa jsou docela hezky zpracovaná např. zde.

            1. Tyto věci jsou dobře známé … a já tvrdím, že jediná cesta, jak podobně perverzní chování lidí prolomit, je to nevzdat. Tu upřímnost, jednoduchost, otevřenost, čistotu úmyslů a konání.

      2. To o omezení objemu dat jsem netušil ale když na golfovým hřišti poslouchám celej den muziku streamovanou z Apple Music tak to jede přes 4G a to si myslím že toho poslechnu víc než 100 mega.

    5. Do toho se voe nepouštěj. Buď jseš mladej nebo zarytě blbej. Pochop, že ti, co ti omlátí všechny ty argumenty o hlavu prostě Apply neměly a nemají! Jestli ano, tak MBP viděli v krámě a iPhone používali minimálně. Nebo jim to prostě nesedlo, i to se dá pochopit. Navíc je to kva srahé, dát za tel min 10k ( a to je riziko vadného kusu – viz argumenty kolegy výše) a za notebook 25k+, to si fakt každý nemůže nebo nechce dovolit. A vysvětlovat, že se všechna ta jablečná hebla pospojují a dávají zejména smysl, když je používáš dohromady je prostě nevysvětlitelné. Ještě jsem nečet reakce pod tvým komentářem, ale stejně jsi blbá ovce a kolaboruješ s FBI a NSA.

  6. Android 6 je v pohodě, problém je spíš ten balast, který si tam přidává výrobce – sony. Samotný android 6 žádný facebook a podobné kokotiny neobsahuje a obecně vůbec neprudí…

  7. Jsem si vědom, že těžiště článku je jinde, ale shodou okolností jsem jednak majitelem Dacie a druhak jedím z těch ichtylů, co pro jistou ovocnářskou společnost vyvíjejí iOS, takže mě úvod článku zaujal hned dvojnásobně :-)

    Pokud DF sepíše nějaký seznam bodů, které ho na iOSu nejvíc serou, můžu buď poradit jak na to, nebo v případě bugů šťouchnout do „procesu“, aby se to opravilo. To druhé samozřejmě bez záruky, jelikož jsem toliko malé kolečko v korporátním orloji.

    1. Beru za slovo. Co me sere na iOS iPadu nejvic?
      1. Padajici mailovy klient – emaily z MS Utlouku s mime-prilohami. Nelze vubec zobrazit. Drive aspon chybove hlasky ze pozadejte odesilatel at vam to posle znova. Po updatu na nejnovejsi verzi jen nekotrolovane pady. Blackberry problem nema, zobrazi a neni tam nic zvlastniho, treba jen bezny html text. Obzvlaste e-letenky jsou vtipne, tam uz i-werk ani nezkousim.
      2. Nefunkcni synchronizace s korporatnim MS Utloukem ohledne kalendare. Pokud je zmena uz u existujici schuzky, ne vzdycky umi zmenu propagovat. Zcela nahodne. Blackberry problem nema, vsechno spravne obousmerne propaguje (v pripade potreby i do toho i-werku).
      3. Zasekavajici se klavesnice (umrtvuje se tlacitko prepinani na cislice), vlastnost noveho upgrade na 10.1. Klavesa se zprovozni – treba zapnutim a vypnutim diktovani. Uzasne.
      4. Nahodne destrukce lokalni kopie mailovych dat. Castejsi pri roamingu. Fajn pro doplatky za nadlimitni roaming vsechno znova po takovem padu mailu stahovat.
      5. Ostani bugy jsou prkotiny a neresim je.
      Pochybuju ze se tohle zlepsi.

      1. Ad 1, 2 a 4: s Outlookem jsem se rozloučil v okamžiku nástupu k Jablku, což už je pár let. Nicméně – zkoušel jste přímo Outlook appku od MS? Tam je asi šance na kompatibilitu s MS světem.

        Microsoft Outlook – email and calendar od vývojáře Microsoft Corporation
        https://appsto.re/cz/8OwV4.i

        Dále ad 1: pády Mail aplikace dokážu poslat správnému týmu. Máte přímo nějakou zprávu, při jejímž načtení ten klient spadne? Ideální by bylo najít nějakou takovou (ne tajnou) a přeposlat mi jí, protože kdybych ten pád dokázal sám zreprodukovat, tak by to bylo vůbec nejlepší. Nechci zveřejňovat svůj mail, ale můžete mi poslat na sebe kontakt na veřejný anonymní mail vohryzek@mailinator.com, já to obratem smažu a ozvu se.

        Ad 3: zajímavé, to se mi neděje :-) Napište mi prosím co je to za iPad a jaké máte nainstalované klávesnice, tedy jazyky pro applí klávesnici i případné 3rd party klávesnice, viz seznam v Nastavení > Obecné > Klávesnice > Klávesnice.

        Ad 2 a 4: zapátrám v systému, jestli něco na to téma evidujeme.

        1. Cenim snahu. Z bezpecnostnich duvodu nelze pouzit jina nez originalni reseni MS a jabka co maji certifikaci. Tedy i na nefunkcni zato bezpecnou provazbu mezi sebou, ze :-)

          Asi nejjistejsi verze jak vyprodukovat pad: email v beznem plaintextu (ci html uzivajici fixni vzdalenost fontu jako courier) zabalit jako prilohu mime-type a preposlat jako prilohu jineho mailu z outlooku dal. Jestli se v historicky kratke dobe dostanu k normalnimu pocitaci zkusim vyrobit nejaky anonymni exemplarik.

    2. Mně iPhone od verze 10 špatně ukazuje počet nepřečtených mejlů, třeba 800 a podobný čísla. A už vážně jedu na Golf.

    3. – dat do pice default aplikace.
      – mazani temp dat
      – 5s neumi data + volat zaroven (odstraneno u novejsich modelu)
      – appstore > purchased apps > kliknu na „oblacek se sipkou dolu“ > na vterinku se ukaze „download“, ale zase je zpet oblacek a nic se nestane (nestahne, nenainstaluje)
      – manage storage > secteni vsech viditelnych polozek/aplikaci mi neda hodnotu „total Used“ … ty cisla se neshodujou = nevim co mi zabira misto v telefonu. Nejde tam proste mit normalni management, kde vidim vse do posledniho detailu?

      1. -> jde to
        -> nikdy jsem neresil. proc take. nebo mate jen 16gb verzi?
        -> s mou byvalou 4S jsem telefonoval behem tetheringu
        -> tipuji na problem, ktery vyresi DFU. nebyl na telefonu nahodou JB?
        -> a proc to resite? pro vas je evidentne lepsi uplne jiny operacni system, kdyz misto prace s telefonem resite telefon samotny.

      2. * Dát do píče výchozí aplikace lze od iOS 10. Přesněji smaže se ikona z plochy a uživatelská data a nastavení, binárka se nesmaže. Nicméně všechny systémové appky mají prý nějakých 150 MB, takže to není velká ztráta.
        * Was ist das temp data?
        * Jestli to 5S neumí, tak už to nikdy umět nebude :-)
        * To vypadá jako bug. Zkusil jste to vypnout a zapnout? :-) Zkusím zapátrat.
        * A hapruje tam nějaká zásadní kapacita? Ten seznam se mi načítá asi půl minuty a položek má tři prdele, vůbec si nedovedu představit, že ty desítky čísel sečtu a neudělám při tom chybu. IMHO je hlavní myšlenka v tom, že ten seznam se řadí sestupně od největších položek, aby člověk mohl v nouzi rychle uvolnit nějaký ten GB. Nikdo asi neměl ambici vytvořit nějaký přesný storage manager – taková věc nezapadá do jablečné filozofie, takže pochybuji, že někdy bude.

        1. * Jestli to 5S neumí, tak už to nikdy umět nebude :-)

          ale on to umi. Ako kazdy iPhone od modelu 3G a vyssie. 2G/GSM siete to nevedia z principu a to je trosku ine.

    4. Nejsem DF, nicméně jedna jediná věc, která je zcela spolehlivě na iOSu naprosto nejhorší, je uzavřenost — a z ní vyplývající problematičnost jailbreaku. Podrobněji znovu zde, už jsem to sem někam dával výše.

      Upřímně se obávám, že ani neporadíte jak na to, ani nebudete s to šťouchnout do “procesu”, aby se to opravilo, mj. i proto, že Apple tyto opravdu enormně zhovadilé a svinské praktiky postupně zavádí i do Mac OS X — vizte např. postupné problematizování instalace a spouštění aplikací ze zdrojů, jež nám Velký Bratr z Cupertina výslovně neschválil — nejprve bylo nutné to přepnout v předvolbách; pak se to po nějakém čase automaticky přepínalo zpět — a od Sierry už to na „nekecejte mi sakra do toho, nejsem ani debil ani malé děcko, a vím, co odkud instaluji a spouštím“ přepnout nejde vůbec, a je nutné každou aplikaci povolovat individuálně. Ano, zatím ještě mám k dispozici sudo — zatím… :(

      Kromě toho jsou také v posledních letech dost značné problémy s designem, ale to je relativně méně podstatné — nicméně také s tím, obávám se, nic nenaděláte (mj. zčásti právě vinou uzavřenosti systému, jinak by se mnohé — byť ne vše — dalo řešit pomocí 3rd party pluginů, upravujících adekvátně funkčnost na úrovni objektových API).

      Do třetice pak je velký problém nesouvisící vůbec s technologií
      jako takovou, a ten lze vyjádřit zhruba slovy „chovají se tam jako kokoti a normálnímu člověku z toho je na blití“ :(

      1. Ale jo, dost bohužel souhlas. A možná to potvrzuje tezi DF z článku, že se to postupně řítí do hajzlu. Je to čím dál tím víc spíš Fashion než Profi, a to u Applu fakt mrzí – viz nový MBP… Mě taky začínají pěkně srát. Ještě chybí, aby to začalo padat a aktualizovat se jako vidle a můžu do toho hodit vidle taky. :-(

        1. „Profi“ bohužel zemřelo se Stevem (plusmínus, netvrdím, že je tam nutně kausalita, spíše časová korelace). Kde je Xserve? Kde jsou WebObjects? Kde je PowerMac? (Ne, iUrna opravdu není profesionální stroj, ani náhodou.) Kde je 17″ PowerBook s matným displejem? A tak dále, ad infinitum, ad nauseam :(

          Jasně, i[HS]račky generují větší revenue, o tom není sporu. Obchodně je patrně rozhodnutí zcela zaříznout „profi“ část validní; ale dokonce i kdyby bylo úplně debilní, má na ně Tim (nebo kdo tam vlastně dneska rozhoduje, moc to nesleduji) plné právo — ale to nic nemění na tom, že je to ukrutná otrava. A zhruba někde od 10.10 nahoru už to i dost poletuje, a vnucování aktualizací je čím dál tím otravnější…. :/

      2. Šťouchnout do procesu můžu u zjevného bugu, který je jako takový vedený, nikoli u základní filozofie celého systému – to není bug, ale feature, i když chápu, že se to třeba někomu nelíbí. Takže ano, s uzavřeností nic nenadělám, s designem také ne a s pistolkami jakbysmet.

        1. Hm, já bych o jednom zjevném bugu také věděl, tedy v Mac OS X, nikoli v iOSu — stál nás už hrůzu zbytečné práce, a obávám se, že ještě další hrůzu práce stát bude. Je známý pradávno, a Apple na jeho opravu kašle jak na papeže: http://openradar.appspot.com/radar?id=5616653219921920

          1. Nejvtipnější pradávný bug jsou samovolné změny L/R balance audia. Dají se o tom najít zmínky už deset let (!) staré.

            1. Nejstarší možná; za nejvtipnější bug osobně stále ještě považuji tuto krásnotu :) Ano, pochází dávno a dávno z dob, kdy applovští programátoři ještě mívali smysl (mj. také pro humor).

      3. Ještě k té instalaci aplikací z neznámých zdrojů – položka „Allow apps downloaded from anywhere“ v panelu Security&Privacy se dá obnovit:
        sudo spctl –master-enable

        Následně je třeba restartovat Preferences. O sudo bych strach neměl, nejde o to omezit uživatele za každých okolností, ale o to omezit uživatele, který (nejspíš) neví, co dělá.

        1. Pardon, obnovení je samozřejmě takto:
          sudo spctl –master-disable

          Ten -master-enable to zase uvede do výchozího stavu, kdy je instalace z neznámých zdrojů zakázaná.

    5. nejsem D-F, ale na telefonu mě neuvěřitelně štve, že se mě ptá, čím dál tím méně a místo toho se mi vnucuje. Už se neptá, jestli chci tu podivnost jako číselný kód na otevření telefonu, ale rovnou nabízí uvést číselnou kombinaci. A je peklo dostat se z toho ven. Neustále prudí, že je třeba zálohovat a zvýšit kapacitu úložiště a varianty jsou teď hned, zítra, později, chybí varianty nikdy, jdi se vycpat, chcípni potvoro. O milionu nesmyslných ikonek ani nemluvě. A když mě pracně naučil „přejet“ display pro otevření, tak to zrušil, asi zkouška bdělosti, či co. :-)

      1. Rozumím, ale zrovna vnucování passcodu je opravdu pro „vyšší dobro“ Vašeho soukromí – ten mrtvý terorista, kvůli kterému se Apple chytnul s FBI, by mohl vyprávět… :-)

        Mít nastavený alespoň 4místný passcode je rozhodně rozumné. Navíc, pokud máte alespoň iPhone 5S, tak v 99 % případů můžete k odemčení telefonu použít Touch ID, výjimkou je čerstvý boot telefonu, některé zásadní změny v nastavení, případně dlouhá doba nepoužítí Touch ID. Takže můžete mít klidně nastavený 12místný passcode, protože zadávat ho budete stejně jen jednou za uherák. Ale jestli opravdu trváte na tom, že passcode mít nechcete, tak to nastavit jde a zase takové „peklo“ to fakt není. Například při nové instalaci telefonu stačí na té obrazovce, která po Vás žádá zadání nového passcodu, kliknout na „Passcode Options“ a zvolit „Don’t Add Passcode“.

        Jestli telefon prudí, že je třeba zálohovat a zvýšit kapacitu úložiště, tak asi máte zapnuté zálohování a nedostatečnou kapacitu úložiště na iCloudu, ne? Zdarma je totiž jen 5 GB, což většina lidí časem překročí. Pokud tedy nechcete utrácet za větší úložiště, tak stačí vypnout zálohování: Nastavení > iCloud > Záloha. Zálohovat pak můžete např. v iTunes na desktopu, jde to i bez připojování telefonu kabelem, přes WiFi.

        „Nesmyslné ikonky“, tedy předpokládám systémové aplikace, které nepoužíváte, můžete od iOSu 10 vymazat jako běžné aplikace.

        Ta změna odemykání na tlačítko je drsná, to uznávám :-) Ale jde o zvyk. Tím, jak začaly převažovat zařízení s Touch ID v tlačítku, tak ten nový systém dává větší smysl.

    6. Asi je to s jabkama fakt na piču, když už ani Vohryzek nemá na pořádný auto.

      1. Hehe :-) Já jsem ale nikdy netvrdil, že Dacie je moje jediné auto.

  8. Well, se Sony Ericem jsme se tak nějak minuli. Starší Nokie mi až tak nevadily. Ovládání bylo intuitivní a chvíli to i vydrželo (Nokie 3210, kterou mi ukradli, mi bylo upřímně líto). Začalo se to srát s prvníma dotykovýma a přechod na smartfouny už byl pro Nokii labutí písní.

    Svého současného androjda považuji za nutné zlo, do ajfounu bych opravdu, ale opravdu nešel. Své (již zastaralé) Prestigio PAP5300DUO mám rád ZEJMÉNA proto, že druhou SIMku lze v okamžiku odchodu z práce vypnout :) , a taky, že androjd 4.1.2 je (oproti novějším) ještě snesitelný. 5.3″ display oceňuji tím více, čím blběj vidím. Nebudu ho měnit, dokud nebudu muset. Případně se na rozloučenou na něm naučím rootovat nebo vyzkoušet alternativní OS (Cyanogen). (Podobně, jako jsem čistě z hecu do starýho noťasu onehdá vrazil Linux Mint 18 a děcka doma čuměly, že vono i bez Mrdkosoftu to jako normálně funguje, což jim v informatice na gymplu neřekli.) Socyjální aplikace neužívám, a jejich aktualizace jsem důsledně odinstaloval (fakt nevím proč třeba apk. Facebook má hrubě přes 100 MiB).

    Dobře se mně osvědčil naopak třeba Droid Optimizer (killne aplikace, které zrovna nepotřebujete, čímž znatelně šetří paměť i baterii), Nevolejte.cz (blokuje telemarketing, jakož i další čísla, která si individuálně zableklistujete) a pochopitelně apka Bez Babiše (bez které nevyjdu na nákup). Zavrhnul jsem Waze, neboť přístup k soukromým datům, který vyžaduje, přesahuje míru, kterou jsem ochoten akceptovat. Gůgl má zakázáno sbírat údaje o poloze (pomineme otázku, zdali se tomu dá věřit) a jediná apka, která k nim přístup povolený má, je MapFactor Navigator (offline navigace, která mi už několikrát zachránila prdel, nebyl-li přístup k netu).

    Celkem nerozumím svému IT-bratrovi, který je ochoten sdílet řadu dosti osobních věcí. Směna soukromí za „funkcionalitu zadarmo“ mu není proti mysli a mne označuje za paranoidního. Fakt nechápu.

    1. Bratr není sám, stačí se podívat tady na stránku. Kdokoli, kdo není standardizovaná jablečná, okenní nebo droidí ovce je totalitář :D

      1. A nebo naopak – staci se podivat na lidi jako ty: Kdokoliv pouziva neco, co se ti nelibi, je hned ovce a blbecek, co nevi, co je dobre…Co na tom, ze jemu to funguje k jeho spokojenosti – TY s tim spokojeny nejses, takze prece nemuze byt NIKDO, ze ano…

        1. V poslední době máš nějaký problémy s chápáním. D-F popsal, proč to je na piču. Jako obvykle dolezly ovce a začaly plantat něco o tom, proč to je úplně úžasný, protože ta napičovskost není vada, ale funkce (přesně, jak ostatně psal D-F). Já jen přidal několik dalších důvodů, proč to je na piču a dokonce tu šlo i nemálo případů, že starší zařízení na piču nebyla. Nová jsou, a proto je to pokrokový a cool asi – ehm. No, jistě, úpadková společnost zvrácené hodnoty mívá. Několik dalších lidí tu mj. potvrdilo D-F názor, že když je to na piču, tak jenom debil bude tvrdit, že to tak není. Tak jistě, může se to dát i přesto používat a může jim to vyhovovat.

          Pak mají ovšem napsat, že ano, používají to i přes to, že to je na piču a ví to, a dále že chápou, že někdo se s pičovskostí přístroje, kór za takový prachy, ztotožnit nedokáže. To by byla zdravá logika a pochopení problémů. Já taky občas používám něco, co je na piču, třeba zrovna proto, že nepoužít to by bylo na piče dvě. To ovšem nic nemění na tom, že to je na piču, a nebudu tvrdit, že ne. Ne, místo toho začnou stádovitě bučet, že ta pičovskost je vlastně pokrokově skvělá a mají to používat všichni. No, asi se tím snaží přehlušit hlas vlastního podvědomí, kterej jim taky říká, že kupovat něco takovýho za cenu staršího auta musí znamenat, že se pomátli na rozumu, a že D-F a ostatní má ovšem pravdu.

          1. A pak mas lidi, kterym to proste opravdu vyhovuje tak, jak to koupili.
            Krasny priklad rozporu mezi nama 2: Windows 10. Ty neustale tvrdis, jak je to na picu.. Ja rikam, ze ja to pouzivam, nevnimam jediny problem, pouzivam to ke spokojenosti a jsem plne spokojeny.
            Nevidim v nich ZADNE „na picu“. Fakt ne.

            Chapu ale, ze nekdo jiny je ja nevim, pouziva v korporatnim prostredi a neco se mu tam s nima blbe dela. Ok, potom budu chapat jeho argumenty, ze pro neho jsou na picu.

            Z toho plyne zaver, ze to, co je pro nekoho naprosto na picu pro jineho muze byt naprosto v pohode a nebude s tou veci mit nejmensi problem.
            Tudiz – pokud D-F a ty a jeste par dalsich lidi hodnoti nejakou vec negativne, tak to vubec neznamena, ze ta vec je negativni universalne. Ne, je negatiovni pro vas a pro nekoho jineho muze byt ta sama vec pozitivni.

            1. Ale zajisté Lojzo: Win 10 vám mohou vyhovovat a nikdo zde přece netvrdí, že tomu tak nesmí být. Máte právo na názor, že ve Win 10 není žádný problém. Můžete mít klidně třeba erekci, když vidíte Cortanu – to je vaše věc. Anebo vám mohou vyhovovat například jejich funkce ke zvýšení komfortu a zejména bezpečí uživatelů:

              aeronet*cz/news/analyza-windows-10-ve-svem-principu-jde-o-pouhy-terminal-na-sber-informaci-o-uzivateli-jeho-prstech-ocich-a-hlasu/
              zvedavec*org/pocitace/2016/06/6930-windows-10-si-proste-nainstalovat-musite*htm
              infoworld*com/article/3020152/microsoft-windows/microsoft-walks-a-thin-line-between-windows-10-telemetry-and-snooping*html
              instaluj*cz/magazin/jak-vypnout-telemetrii-windows-10-po-aktualizaci-1511-
              zive*cz/clanky/windows-10-sbira-telemetricka-data-ale-windows-7-a-8-take/sc-3-a-179592/default*aspx
              root*cz/clanky/telemetrie-ve-windows-10-co-se-posila-microsoftu/
              zdnet*com/article/windows-10-telemetry-secrets/
              arstechnica*com/information-technology/2015/08/windows-10-doesnt-offer-much-privacy-by-default-heres-how-to-fix-it/
              pctuning*tyden*cz/software/ladeni-windows/36449-ladime-windows-10-nastaveni-soukromi-sluzeb-tipy-a-triky?start=1
              root*cz/clanky/windows-10-analyza-probihajici-komunikace/
              en*wikipedia*org/wiki/PRISM_(surveillance_program) ………….. *)

              Můžete klidně nad linkovanými zdroji ohrnout nos či snažit se zpochybnit jejich serióznost. Anebo můžete bez dalšího říci, že vás to prostě nesere. Na to vše máte svaté právo ….

              —————————
              *) jelikož zdejším diskusně-redakčním systémem neprojdou více než 4 hypertextové odkazy na příspěvek, byl jsem nucen tečky nahradit hvězdičkami. Zájemci o funkční hyperlinky je i bez mé nápovědy jasné, že má aplikovat obrácený postup.

              1. A co ty, mel jsi erekci, kdyz jsi psal tenhle komentar?
                Jinak ses samozrejme nemusel obtezovat – s problematikou odesilani ruznych veci jsem obeznamen jiz delsi dobu..

                Osobne mam nejakou cast odesilani vypnutou, nejakou mam dokonce zamerne zapnutou. Rozhodne to, co se odesila, me nesere.

                Marne ale dumam, jakou mel ten tvuj komentar souvislost s tim, co jsem predtim napsal :-(

                1. Tak dál marně dumej …

            2. Pořád nepochopil. Pokud nějakej krám objektivě a fakticky vady má, tak ti to může přijít stokrát v pohodě, ale nic to nemění na tom, že tam ty vady JSOU. Já určité množství nepříliš zásadních problémů snesu, jako asi každej, nic není perfektní, ovšem všechno má svoje limity a jak vokna, tak guglbot a jabko jsou daleko za nima.

              Nemožnost si jednoduše během pár sekund vyměnit akumulátor je naprosto zásadní demence a že to někomu může nevadit absolutně nic nemění na tom, že takový zařízení prostě fakticky je tupej šrot. Je to zcela standardní, běžná a dobrá funkce, nedat to tam je zásadní pitomost. Podobně jako např. nemožnost si vyměnit žárovku v autě bez rozebrání půlky motorovýho prostoru je ekvivalentní pitomost na předržku výrobci.

              Absence přisvětlení (pro focení, svícení) je zcela standardní, běžná a dobrá funkce, nedat to tam je zcela zásadní pitomost.

              Narvání zařízení kýblama bloatwaru plnýho reklam je zásadně špatně. Kdo si v prohrabávání reklam libuje (mimo řekněme specifickou oblast zájmu, například že někomu přijdou tak dementní, že se na ně dívá jako na humornou zábavu, ale to nebude tento případ), by se měl nechat vyšetřit.

              Násilné tlačení do nějakejch uzavřenejch vopchotů namísto toho, abych si mohl stáhnout balík s aplikací jakou chci odkud chci je zcela zásadně špatně. To je něco jako tohle násilný tlačení do autorizovanejch servisů aut, v opačným případě trestání neuznáním záruky. Už dokonce i kryptobolševická uhnije seznala, že to není úplně cajk. Trvat na tom, že u telefounu je to správně, je dle mě opět skoro na vyšetření. A tak podobně a tak dále. Většina dnešní produkce má takovejch nedostatků tak moc, že to už není ani k smíchu, to je k pláči.

              Jak říkám, někomu to i přes to může vyhovovat. Čili říct že je to krám pro táákle dlouhej seznam důvodů, ale i přes to je to pro mě použitelný, s tím nemám problém. Ale vehementně tvrdit, že zařízení, který nemá ani dříve běžné, jednoduché, levné a dobré funkce (a místo toho má kýble sraček) krám není i přes ten seznam je prostě kretenismus. Jistě, někdo na to nepřijde. Pokud ovšem i nadále poté, kdy mu tu píčovskost někdo názorně ukáže/vysvětlí, dotyčný bude skálopevně trvat na tom, že je to cajk univerzálně a pro všechny, tak sorry, nic jíno než označení debil si nezaslouží.

              Takovej vohnoutismus a akceptace šmejdu místo toho, aby se poučení přidali k tlaku na výrobce, aby vyráběl produkt, kterej takovejma demencema netrpí, totiž logicky ústí v to, že výrobci na to mrdaj a šmejd pak vohnoutům dopřávaj. Inteligentní člověk se se šmejdem nespokojí, bohužel hlas inteligentních lidí jaksi poslední dobou zaniká v moři miliard vohnoutů, kteří koupí jakoukoli sračku, hlavně že je to todleto novej model a nejlíp v akci…

              1. Ne, nemas pravdu.
                Spousta z toho, co jsi napsal, NEJSOU „objektivni vady“.
                Jsou to vady pro tebe, pro nekoho jinyho ne.
                Ja mam telefon, kde si nemuzu vymenit sam baterku a nepovazuji to za vadu. Kdo jses, abys urcoval, ze ja jsem uplnej debil, ze to nepovazuju za vadu a ze to vada urcite, ale urcite je? Kdo jses, abys urcoval, jake JEDINE reseni je to spravne a ze ta ostatni jsou ZCELA URCITE spatna?

                1. Jsem člověk myslící hlavou :D Pokud má v těle napevno vjebanej akumulátor jen a pouze nevýhody a naopak to má samé výhody, je to celkem zjevné. A to si ještě v životě neviděl, jak se u jabka nastavuje čas, po té výměně akumulátoru. Tam i většina jablečně postiženejch lidí uznává, že v tom červavým ovoci něco začíná smrdět.

                  No jo, tady vidím příznaky hyperkonformity v pokročilém stádiu. Tak moc si chtěl být tenhleten svodobnej anarchista, až se to provalilo někde jinde a začíná z tebe být jablečná ovce. Tak jo, nech se stříhat, já s dovolením půjdu o dům dál. Jen doufám, že se to to podaří udržet v tomto stavu a nepokročí to dál, do stavu, kdy bys mi jako mnoho jinejch tenhle krám násilím cpal jako nejlepší na světě…

                  1. :-D
                    Tak ja jsem jablecna ovce…super.Sice nemam a ani jsem v zivote nemel jediny vyrobek od Applu, ale tak dobre, jsem jablecna ovce, kdyz to rikas..

                    A skusim to tedy jeste jednou.
                    Napevno akumulator ma „jen a pouze nevyhody“ pro tebe. Pro nekoho jineho muze mit nejakou vyhodu. KDO JSES, abys rekl, ze TY mas pravdu a ten druhy, ktery v tom nejakou vyhodu spatruje, je nejaka blba ovce?

                    Cim se ty presne lisis od tech lidi, co ostatnim vnucuji, ze je jedine spravne…jezdit na kole, napriklad? Delas UPLNE TO SAMY.

                  2. Co furt máte s výměnou baterky v jabku? Ohryzek taky rovnou vyhodím, ne?

                  3. Zas žblepty. Akumulátor vyměnit jde a nastavit čas taky. Ty těm svům lžím snad věříš.

                    1. Ty kokote, a výměna mi trvá 10 sekund jako u normálního telefonu, nebo musím u číňana koupit speciální šroubovák (protože v applu jsou píče a vyrobí si speciální hlavu šroubů), celý to rozdělat a pak rolovat jak kripl o 40 let, protože ten shit neumí nastavit čas číslem, jako všechna ostatní zařízení ve vesmíru? Já to dělal, tak zavři hubu. Ta procedura není ani k smíchu, to je k pláči.

                    2. A nebyla chyba spis mezi kalvesnici a zidli? Ja nehajim apple, taky jsem si kvuli tomu musel koupit sroubovak (u starsiho pocitace ne, tam jsou obycejne hlavicky), ale co bylo za problem s casem?

                      Jo, slepenej akumulator, to je trochu neprijemne, ale jsou tam i horsi veci.

                2. Dyť je to tak jednoduchý.
                  Pro mě je napiču všecko, co nefunguje přesně tak, jak chci já.
                  Takové W10 rozhodně dělají mimo mou vůli a mimo má přání až tolik věcí navíc, že mi to zatím úspěšně brání v jejich používání. Ten systém z principu dělá něco, co si já nepřeji.
                  Je to tak i v případě FB i jiných sociálních sítí, mnoha výrobků opatřených zcela zbytečně nějakým processingem a připojením k Internetu, ale i bez připojení.
                  Navíc mne už pár desítek let pěkně sere, že čím novější výrobek to je, tím je funkčně i životnostně horší. Já si uvědomuju, že skláři musí něco žrát, ale všeho s mírou.
                  Příklad 1:
                  Před pěti lety jsem si za 30 tisíc korun koupil dobře vybavený, značkový laptop v oboru renomované firmy. Téže firmy, od které jsem měl ten starý laptop a který mi sloužil bez poruchy osm let. Měl operační systém, který dělal spoustu zbytečných věcí, které dělat neměl a nemusel. A to jsem ho nepoužíval zdaleka tak často, jako ten starý a ani v něm nebylo uloženo tolik dat, co v tom starém, neboť jsem to při přechodu na nový a při zálohování vytřídil a nepotřebné smazal.
                  Prostě nejsem ochoten zaplatit 30 tisíc korun za in laptop, u kterého po 30 měsících provozu vytečou elektrolyty na MB až tak, že to celé málem chytlo plamenem.
                  30 tisíc korun za 30 měsíců? Není to trochu postavené na hlavu?
                  Příklad 2:
                  Okolo roku 1990 byly mnohé japonské firmy běžně schopny vyrábět a prodávat za cenu okolo 25-30.000,-Kč domácí HiFi zesilovače, které měly při dostatečném výkonu /okolo 100W na kanál při 8 ohmech/ harmonické i IM zkreslení několik málo tisícin procenta. Prodávaly se zcela běžně, v rámci „stavebnicových“ sestav různých HiFi přístrojů příslušné firmy a příslušného „modelového roku“.
                  Kdyby někdo pátral, kteréže jsou to takto kvalitní přístroje, tak střelím od pasu třeba Denon PMA-920, nebo Denon PMA-925R a kterýkoli libovolný další z této „devítkové“ řady.
                  Bylo jich v daných letech spousta od různých firem, podobně skvělých parametrů, za prakticky porovnatelné ceny – rozdíly dělaly jen stupně použité nadstandardní výbavy – základní parametry ale měly všechny typy dané řady téměř shodně dobré.
                  Dnes se za tutéž cenu takto kvalitní přístroj nedá pořídit – má zkreslení prakticky o dva řády vyšší – ale pozor! Méně žere!!!
                  Kurva – ale co je u HiFi zesilovače podstatnější parametr, který chci svými penězi zaplatit? Spotřeba, nebo to zkreslení?
                  A proč se stejný a stejně kvalitní přístroj dnes nedá koupit za cenu nižší, než čtvrt miliónu korun?
                  Protože novější, modernější?
                  Protože někdo rozhodl, že prvořadá je spotřeba?

                  1. No, vsak ja nikomu nerikam, co ma nebo nema povazovat za dobre a co za spatne. Co ti nevyhovuje, to jiste nepouzivas. Ale nemam rad, kdyz nekdo zacne tvrdit,ze on ma zcela objektivni pravdu a co on povazuje za spatne, opravdu objektivne spatne je (jak to tu predvadi kolega Behemot)

                    k prikladum:

                    Priklad 1: Koupil jsem si pred casem notebook za cca 28k penez, potreboval jsem kombinaci obyc notebooku, se kterym muzu jezdit k zakaznikum a neco jim tam ukazovat, takze potrebuju baterku, co mi vydrzi alespon 4-5 hodin denne pri beznem provozu + herniho notebooku, na kterem spustim i vcelku narocnejsi hry (nechce se mi tahat kazdy rok na leto na chatu herni PC, tedy na chate chci hrat na notebooku.
                    Koupil jsem nejakej Acer a funguje. Neni s nim jediny problem – pravda, zatim ho mam ani ne dva roky, tak uvidime, jak dlouho vydrzi, ale co mam zkusenosti s jinyma podobnyma notebookama, tak to lidi maj klidne 5 let a funguji porad ok.

                    priklad 2: v roce 1990 melo 25-30k korun zcela jinou hodnotu, nez jakou maji dnes. Priznam se, ze nevim, jak je to dneska se hifi zesilovacema – no okolo 100k penez se stale jeste nesezene zadny rozumny? Ja to fakt nevim, nepouzivam to.. No pokud ne, pak by to znamenalo, ze po tom proste neni takova poptavka, aby se to nekomu vyplatilo vyrabet no.

                    Velmi casto se stane, ze se ukaze, ze pozaduju neco, co nikho jiny nepozaduje a tak to proste nikdo nevyrabi. Holt to tak je, tak to na svete funguje.

                  2. Celé je to o tom, že lidi si -dobrovolně- snížili laťku požadavků na obecnou kvalitu a životnost, způsobili si to sami přístupem „to je celkem dobrý, mně to tak stačí“.
                    Přispěli k tomu i evropští a američtí výrobci, kteří začali v rámci cutting-cost, všeobecného šetření v rámci konkurenceschopnosti zkoušet, kam až mohou zajít a zašlo to až takto daleko.
                    A už nikdy se nenajde cesta zpátky – nebo spíše nikdy už za porovnatelné finance. Protože ty mezitím „nepatrně“ ztratily hodnotu.
                    Výrobci opatrně vyzkoušeli, že i když náročnějšímu zákazníkovi předhodí všestranně osekaný, ale napohled hezký přístroj, co se bude tvářit jako hi-tech a přitom bude mít parametry z té nejnižší třídy, tak to málokdo pozná. Přesněji 98% zákazníků to nepozná a s těmi otravnými dvěma opravdu slyšícími procenty nějak vyjebeme – třeba to stvrdíme ještě tak, že na papír šikovně napíšeme něco úplně jiného a jinak, než přístroj skutečně dovede.
                    Vypíchneme jako důležité a špičkové úplně jiné, ve skutečnosti nedůležité parametry, příslušně to marketingově ohulíme a bude to.
                    A ono se jim to bohužel skutečně povedlo. Stačilo k tomu bohatě -s velikou rezervou- těch cca 25 let.
                    A úplně ve všech oborech lidského konání, potraviny nevyjímaje, včetně těch pro děti.
                    Proto vždycky, když dostanu do ruky k poléčení-údržbě podobný přístroj z devadesátých let, tak se úplně jak děcko těším na to, že až to na závěr, po nastavení budu měřit, tak ne zrovna levná sestava, se kterou měřím zkreslení a která, zjednodušeně psáno, měří od jedné setiny procenta, ukáže úplné hovno, prostě nulu, vůbec nic, neměřitelno.
                    A na druhé straně mám úplnou hrůzu z toho, když po poměrně nákladné opravě musím kontrolně měřit něco soudobého, co z toho zase vyleze za hnůj. A ono to bohužel pravidelně takto je.
                    Už nikdy neudělám to, že bych komukoliv dal způsobem A-B poslechnout jeho moderní přístroj ve srovnání s obdobným přístrojem z devadesátých let, nebo druhé půle osmdesátých.
                    Párkrát jsem to udělal a už to nikdy neudělám, slibuju.
                    Byl jsem ve třech ukázkových případech načančaného šrotu nepřímo obviněn z toho, že jsem ten jeho moderní přístroj, pár měsíců po záruce, neopravil zodpovědně a že ten hrozný zvuk v porovnání „s tím starým křápem“ je způsoben právě mojí nezodpovědnou opravou. Přece je to pár měsíců po záruce a za ty prachy, co to stálo, to přece nemůže hrát tak hrozně oproti tomu škaredému, velkému černému křápu, o celé čtvrtstoletí staršímu! To prostě není možné! Co jste s tím provedl?
                    Ale je to možné. A bude ještě mnohem hůř. Konkrétně z tohoto oboru odešla generace, která slušné parametry toho, pod co se podepsali, pokládali za profesní čest. Ty přístroje totiž konstruovali lidé na svých místech, mistři oboru, převážně ti nejlepší z Japonska a USA.
                    Nebyli tolik limitováni rozpočty i debilními, třeba RoHS předpisy a když už něco nechávali vyrobit kdekoli mimo Japonsko či USA, pohlídali si to – natož aby něco tak zodpovědného konstruoval sám Číňan! V té době nemyslitelné!
                    Jakkoli je Číňan snad pilný, snaživý, pracovitý, učenlivý – sám toho vymyslel jen velmi málo prostě proto, že tam na to do jisté doby nebyli příslušně vzdělaní i erudovaní lidé.
                    Proto se slepě kopírovalo a kopíruje dodnes, úplně sami jsou schopni vymyslet jen nepříliš náročné záležitosti spotřebního charakteru. Různé argumentace typu „ale vždyť se tam vyrábí už všecko, i ty nejlepší procesory na světě“ – ano, VYRÁBÍ.
                    Dodaným výrobním postupem a na dodané technologii. Spousta firem si tímto přístupem také dost zavařila, protože bolševikovi není nic svaté a nikdy nebylo.
                    Pro hrůzu lidí je to těžko pochopitelné, ale nikdy to nebylo, ani nebude jinak.
                    Vymyká se tomu jen mnohem vyspělejší Taiwan a částečně i HongKong a Singapur.

                    1. Tak vidis, mas diru na trhu, muzes se vrhnout do staveni super spickovych zarizeni (bez ironie, pokud to je tak, jak rikas)
                      I kdybys to mel delat v malem, melo by se ti to vyplatit, ne?
                      Opravdu bez ironie

                    2. V pohodě. Já ale psal o sobě v rovině servisu, na který jsem i zařízen a vybaven, ne na výrobu. Díry na tomto trhu ještě nějaké zbývají, neboť spousta skvělých konstruktérů těchto zařízení se „udělala pro sebe“ a to i v ČR. Úspěšně.
                      Je v tom ale jeden zásadní rozdíl.
                      To, co bylo v modelových letech 1990-1995 v HiFi zcela běžné, se dneska vydává za špičkový HighEnd a stojí to nejméně 10x tolik. Přitom cena zcela shodného materiálu, který byl v těch 90. letech na výrobu těch špičkových Denonů použit, dokonce ještě klesla.
                      To je to podstatné, co mě sere.

                    3. No protože to lidi začali nakupovat jako rohlíky, hlavně, aby to bylo levný, žejo. To kvalitní firmy přivedlo k úpadku, a zůstaly jenom sračky. A jelikož není konkurence, tak si za ně můžou říct, co chtějí. A když někdo bouchá v garáži po kusech něco lepšího, tak na to má taky tyhle náklady a stojí to čtvrt mega. Lidí na to je málo, ti co nevymřeli se rozutekli a noví absolventi umí hovno a nemá je kdo vést a předat jim zkušenosti. Kolikrát jsou zásadní chyby co vypadaj přesně jako kdyby to navrhoval študák v poměrně jednoduchejch deskách co jdou do milionovejch produkcí. Čekat, že dneska někdo udělá složitější hi-fi zařízení aby to za něco stálo za pár korun, no, to už dneska ani snad nejde.

                      Dneska sem zas dělal jeden ten UPS plasťák co jsem o nich básnil posledně. Něco se tam tentokrát vysralo ještě mimo obvyklé kondenzátory, které upekl ten slavnej LM7812. Nějakou dobu jsem do toho zíral, ale to je skoro ztráta času. Navíc že to musej rychle zlikvidovat, tak to pošlu zpátky, mohlo to být zajímavý, třeba bych i na něco přišel :D Lidi to po třech letech zahazují do hajzlu, protože chcípnou baterky (v lepším případě civilizovaně) a většinou to v ten samej moment vzdá i elektronika, která už tahala stejně z posledního. Opravovat to je mor, výrobce s tím ani nepočítá, skoro se to nedá pájet. Proč taky? I za tu almužnu – kdybych jenom měnil kondenzátory – to přijde s akumulátorama aspoň na 1500. S lepšíma na dvojku. Novej ten hajzl stojí už jen 4500. Nač se namáhat, ne? Mimochodem tam nedávaj ani ten blbej varistor, už sem ho tam neviděl roky. Je tam jednom prázdná díra. Kde je ta přepěťová ochrana, o které všichni prodejci píšou? To jako že tu špičku veme ten hliníkovej transformátor či?

                      Taky sem si teď hrál s jedněma zajímavě brandovanejma modelama…dělá to Powerman, rusáci. Děs hrůza katastrofa, pojistky tam měly bejt tři, nedali radši žádnou, asi to prochlastali, a kabely od akumulátorů zapájeli rovnou na desku. Ne do desky, do děr, rovnou zespoda. Co se tak koukám na ty UPSky Eurocase, tak je mi to nápadně povědomý. Když vemu, že to má ruskýho majitele…no jo, tak sme doma, pro ECčko to dělá Powerman. Bodeť by pak nestála 2000VA (1,2kW) UPSka 2836,- korun včetně že 9Ah akumulátorů. Modifikovaná sinusovka moje prdel, obdélník jak sviňa to je, samozřejmě. To prostě nemá smysl ani měnit akumulátory. To i za předpokladu nějakýho šrotu za pár stovek kus, přičemž třeba FSP, jak jsem dneska, teda už včera, viděl, si už nechává potisknout čínskej hnůj svým brandem. Pokrok nezstavíš, během tří let zvládli přejít od jakž-takž číny na úplný dno, níž už to nejde. Ačkoli kdo ví, číňan je vynalézavej. Možná to je Leoch, poláckej brand, před nedávnej jsem to tam viděl, vytekla z toho kyselina a sežralo to kabely. Kvalitka, jen co je pravda. Nic levnějšího už snad nebude, dávalo by smysl, že zvolili todle. Chtěj za to kolem 500/kus. Samozhášivej Panasonic (životnost 6-9 let) prodávám za 769,-. Strašný, to je lepší přece za to nakoupit žvára, ne…

                      BTW, ten Powerman co mám já, že 1000 VA/600 W. Dal jsem tam 2×9 Ah Panasonic. A na trafo nalepil pasiv a ještě to podmázl pastou a vycpal silikonovou gumou, aspoň že to je plechový a ne z plastu. Železa maj asi rusáci ještě dost, válcovny předpokládám nerozkradli jak tady. Teď má o 10-20 °C nižší teplotu. Vydrželo to 5,5 minuty, tranzistory měly asi 120 °C, tam budu muset gumu ještě přidat na kostru, jinak to je vo hubu, nejsem zvědavej, aby to někomu vybuchlo, i když jsem tam dal ty pojistky co tam patří. Při těch 1200 W co to EC má mít s těma samejma akumulátorama ten krám vydrží tak 30 sekund, to není ani na vypnutí počítače. Ale hej, stojí to 2836 korun, Line-Interactive, Pokrok, Pokróóók!!

                    4. Heh, koukám, že pokrok se dostavil i do specifikací:

                      EA200 LED 1200W
                      jmenovitý výkon 1200W
                      reálný výkon 720W

                      lol

                    5. S tím nemá smysl se bavit. To je jak s autama: popelnice z papíru, protože té sračce se dvěma vrstvama barvy, ze které to dneska dělají, snad už i bez pozinku, o polovinu slabší než dřív, se nedá říkat plech; nejede to ani rychle, ani to nezrychluje, ale pozor! Je to narvaný kýblama píčovin, který nikdo nechce (ale musí je, kolikrát povinně, platit), který se pořád serou a bez nich to auto kolikrát odmítá fungovat (srovnal s mým předchozím Saabem, kterej nedržel ani volnoběh, ale když sem ho podržel plynem, tak najel klidně bez potíží tisíc kilometrů v kuse) a žere to o 0,02848941649 litrů na megametr míň. A to se vyplatí, Pokrok, Pokrok!!

                      Prostě pokud zařízení při téhleté „modernizaci“ ztratí funkce, kvalitu, životnost, má na hovno ovládání, tak ten, kdo tvrdí, že to je pokrok, musí mít fakt hodně zvrácený hodnoty. Že to nemá to, co to mělo a bez problémů to fungovalo (a stojí 00nic to tam dát) je objektivní fakt. Něco tam je vs. není, to je docela binární logika, nechápu, vo čem se tady kurva bavíme. No jo, teď vlastně je nová doba, kdy už neplatí přírodní zákony, platí to, co si o tom myslíme z genderovýho hlediska. Nebo něco takovýho, já tyhlety nový levičácký manýry moc nesleduju. Panenko skákavá…

                    6. servisdok napsal zkušenost znalce. I laik – uživatel ale pozná rozdíl. Tož, my někteří, nakupujeme pouze věci do roku 1990 výroby. Japonské (ale i jiné) zesilovače, tunery a jiné hračky byly prostě perfektní. Jinak, nejlepší zvuk, který jsem kdy slyšel, v kategorii běžného pokojového HiFi měl zesilovač Loewe z konce osmdesátých let. Nu, a asi nemá cenu ani psáti, jaké mám magnetofony. Ano, japonce z roku 1971 a 1973. Nějak se, potvory, ne a ne opotřebovat a mít blbý zvuk se jim také nechce.

              2. Sakra, nějak se mi podařilo neuzavřít tag, tučné písmo mělo být jen tupej šrot. Mea culpa.

  9. Problém levných telefonů za patnáct stovek (nebo i za tisícovku nebo za pět set) je ten, že to jsou extrémní šmejdy. Kdyby někdo vzal deset let starý SonyEricsson/Nokii/cokoliv a vyrobil to dnešní technologií, tak by to taky bylo za patnáct stovek, jenže by na tom neměl tu marži, kterou má, když navrhne od základu úplně otřesný přístroj s výrobními náklady pět dolarů a prodejní cenou třicet.

    Potřeboval jsem druhý mobil, jen na telefonování – nic víc. Vyzkoušel jsem za posledního čtvrt roku několik různých obyčejných tlačítkových telefonů a nakonec jsem skončil u starého Palm Centro. Například všechny nové levné Nokie od MS mají LCD montována o 90 stupňů otočená (evidentně původně pro přístroje s displejem „naležato“, osazené do telefonů s displejem „nastojato“), takže se na ně nedá dívat – díky degradaci barev vidí levé oko něco jiného než pravé a na displej se nedá zaostřit. Nejhorší je to u malých modelů, které je třeba držet na délku natažené ruky, ty rozměrově větší jsou na tom lépe. Nechtěl jsem moc, ale když jsem po třech dnech používání začal šilhat, šlo to z domu.

    Telefony ostatní jsou většinou čínská noname produkce s nalepenou značkou, vyznačují se třeba tím, že telefon co nic neumí vydrží necelý týden na jedno nabití i když má baterii o kapacitě menšího smartphone, nebo naprosto nelogickým menu (jakýsi seniorský mobil, který jsem v nouzi vzal do ruky, má například FM rádio, které jde po zapnutí vypnout jen vypnutím celého telefonu).

    Takže závěrem možná zbytečně dlouhého komentáře bych jen řekl, že od smartfounů není už kam utéct a jejich výrobci to ví.

    1. Zkoušel jste třeba jako nouzovou zálohu Nokii 108?
      Umí telefonovat, poslat sms, přečíst mail-bez obrázků, má v sobě nouzový fotoaparát něco přes 1Mpix, svítilnu, FM rádio a ještě asi nějaké hry. Vše se dá vypnout i bez vypínání celého telefonu, nic se nezahryzává a nic v něm není zbytečně navíc – za mě by tam ani ten fotoaparát nemusel být. Vydrží asi tak pět dní při asi 8-10 hovorech do pěti minut délky a několik sms.
      To by Vám jako nouzovka nestačilo?

      1. Zkoušel jsem Nokii 130, což by měl být zhruba nástupce. Právě ta trpí displejovým problémem, který jsem popisoval. Dával jsem ten telefon do ruky vícero lidem, než jsem podstoupil opruz s vrácením během 14 dnů a nebyl jsem sám, kdo displej považoval nekoukatelný byť jen na napsání jedné SMS. Nokia 112 ještě přímo od Nokie tím problémem netrpí, tam je displej normální, otázkou tedy je, co Nokia 108.

      2. Pro běžný LCD monitor mám 2 x +1. Tu N108 vlastním jako alternativní a brýle na psaní sms ještě nepotřebuju. Ale to nemusí být mým pohledem směrodatné, nicméně tenhle telefon s ostrostí/kontrastem displeje ještě problém určitě nemá.
        Myslím, že jako člověk s již mírně sníženou schopností akomodace bych na takovou závadu přišel možná dřív, než člověk se zdravým zrakem.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017