Skrytá hrozba: ČSSD - zpět na článek

komentářů 108

 1. Obsah dobrý, stav věcí je potřeba neustále připomínat v konkrétnostech, jakkoliv je směr pro mnohé očividný. Aneb, každý den někdo nový [objeví očividnou věc](https://xkcd.com/1053/) :-)

  Nicméně dávám za tři skrz (ne)čitelnost. Opravdu je nutné psát ve stylu „co věta, to odstavec přes pět řádek“? To je jak stream of consciousness od Kerouca.

  Autorovi bych doporučil sloh zestručnit, zúdernit. Ubrat závorek. Tohle se čte jak nějaká vnořená matematická formule. Ne každý má chuť a energii každou větu parsovat na x-krát, zbytečně to textu ubírá na účinku.

  1. Sakra! Nedávno si tu někdo pod jedním článkem stěžoval, že je moc chaotický a skáče od myšlenky k myšlence. Pak u jiného, že je takový moc nepřehledný a těžko čitelný a připomíná spíše brainstorming. A teď tu čtu tohle… Nějak nám tu začínají přibývat lidi, co mají problém s něčím tak elementárním jako je čtení a udržení pozornosti. Zvláštní, mně se všechny ty články četly naprosto bez problémů. Mimochodem, ten text jde v prohlížeči zvětšit. Ctrl + kolečkem na myši nahoru.

  2. Souhlas a mimoto mi nepřijde jako příliš chytré linkovat odkazy na svůj vlastní blog. Nevadí mi to kvůli reklamě nebo tak, to budiž, ale spíš bych radši odkazy na články v mediích než úvahy z blogu. Ale to je asi jen můj subjektivní pocit. Jinak článek obsahově dobrý a tohle svinstvo, tu podstatu vnímám stejně jako autor. Obávám se, že po volbách se jen promění pořadí prvních dvou stran, ale pokračovat to bude pořád stejně dál. Volit budu svobodné, nevím koho jiného no, kdo má aspoň minimální šanci na 5% :(

   PS: nějak sem čekal, že svobodní mohutně využijí pro svůj prospěch úspěch SaS na slovensku(moc pěkná zkratka), popřípadě AfD v německu, ale nějak sem se nedočkal. Samozřejmě že v tom naše tendenční media hrajou taky velkou roli.

   1. Linkuji své vlastní texty, neboť se domnívám, že k situaci přidávají postřehy (dle mého názoru zajímavé), jež v mainstreamových médiích nenajdete; protože ale chápu, že to třeba mnoho lidí nezajímá, už na začátku článku na to čtenáře upozorňuji, aby si to mohl každý kdyžtak dogooglit. Samozřejmě mě mrzí, že Vám to nevyhovuje, na druhou stranu, kdybych o těch věcech pořád nepsal, ani by mě nenapadlo, že je toho tolik.

   2. Jak si představujete to mohutné využití?

    Mě naopak přijde, že se to bere dobrým směrem, Matějka se konečně dostává zase na veřejnost a moc se s nikým v diskuzích nemaže (ne že by někteří jiní místopředsedové byli blbí, ale pořád se nimrali v teorii a nebyli sto jednoznačně natvrdo říct, jak to je), přičemž magoři jako Hampl byli opět odkázáni do patřičných míst. Protože ten kdyby se dostal na nějakou pozici, to by teprv ukazovalo, že to jde do prdele.

 2. ODS se do věcí osobních a firemních srala celkem málo. Nárůst veřejného dluhu v době největší krize od 30 let mě žíly nerve a naopak mi přijde normální. Ano, soláry (na to ovšem zadělali socani) a zelené spojenectví bylo pekelné, ovšem v porovnání s dneškem šlo vlastně o neškodné dětské hrátky.

  1. Soláry eště mohli zastavit, ale každej jeden z nich co byl u kormidla už v tom měl svoje vlastní podíly. Že by za nic nemohli teda ani omylem. Obrovský i roční náklady co to stojí jsou mj. důvod, proč je potřeba látat rozpočet urgentně a zavádí se pomalu už i daně z oken.

 3. No co se týká Svobodných, uvidíme co se vyklube ze spolupráce se Soukromníky teď v krajských volbách a jestli spolupráce bude pokračovat. Osobně se mi ta strana zatím docela líbí. Snad jen ten vztah k Uhnii mi u Soukromníků vadí.

 4. Jak jednou řekl kolega: „Mě nesere co je tam za zmrdy, mě sere to, že kdyby tam zvolili mě, tak budu úplně stejný…“
  Ve volbách, než po straně, půjdu spíše po osobnosti. Stejně je to ale nebude stačit… Volby a tím i dění ve státě v podstatě rozhodují vohnouti s koblihou v hubě. A jak občas čtu diskusi na novinách, tak jak píše autor – světlo na konci tunelu už není – jenom tma.

  1. Ta věta Vašeho kolegy mi připadá velmi… moudrá.
   Fakt mě zaujala.

  2. Na konci tunelu je další kobliha. A to se vyplatí!

 5. Co se týče jakékoli myslitelné naděje, že volby něco vyřeší … tak jsem začal být extrémní skeptik. Ať už Svobodní, nebo kterákoli jiná, nebo nová, nebo staronová, nebo osvícená strana nemá prostě nárok. A proč? Protože po rozumných politických stranách není u voliče poptávka.

  Obávám se, že volební výsledek kolem 2% u Svobodných naprosto přesně charakterizuje zájem voličů o pravicovou politiku. Lidé, kteří by u nás chtěli něco rozumnějšího než současný neosocialismus jsou v naprosté menšině a to ještě každý z nich si představuje něco trochu jiného.

  Jediné témá, které má nárok na přízeň voliče je téma uprchlíváků … ale to si také vykryl Bureš, takže se obávám, že cesta vpřed vede jedině přes dno žumpy.

  1. Já píšu dlouhodobě, že v současné situaci je daleko důležitější trpělivé vzdělávání, vysvětlování apod. Počínaje samozřejmě vlastními dětmi, rodinou, bezprostředním okolím. V oblasti politického boje a vztahů se státem pak aktivní obrana proti různým šílenostem typu sprdel., minimalisace toho, co člověk odvede na daních (pochpitelně aniž by se nechal zavřít, to moc rozumné není).

   Myslím, že politická strana není potřeba ani k jedné z těch věcí. O té bude mít smysl reálně uvažovat třeba za deset let. Nepotěší to, ale přece jen snad máme o něco lepší vyhlídky než třeba naši rodičové v roce 1970 či prarodičové v roce 1940.

   1. Občas mi připadá, že máme vyhlídky jako naši prarodičové v roce 1947…

   2. Ale samozrejme, ze vzdelavani a vysvetlovani probiha … jenom je to opravdu na dlouho a narazi to na odpor. Ovce nechteji byt svobodne a zodpovedne, ovce chteji mit co zrat a mit sympatickeho bacu a prisneho ovcackeho psa …

  2. No uprchlíky si perfektně vykryli s Bohušem, protože socialisti, co tady uprchlíky chtěj, můžou volit ČSSD a ti co je nechtěj, můžou volit ANO. No a ve výsledku se už Bohuš s Burešem nějak dohodnou, co bude vyhovovat víc jejich zájmům. :-)

 6. To je takový hezký, až smířlivý článek…ale bohužel je to o tom že jedno zlo je větší než druhé zlo které je možná horší než třetí zlo.
  Bohužel s tím nic neuděláme, bureš vyhraje na celé čáře a s ním všechny ty děsivé osoby typu pelikána nebo ťoka. a to nemluvím o těch exotech např v našem kraji.
  Přesto zatím neemigruji a vím že budu volit Svobodné. Třeba těch 5% dají a budou mít ještě šanci se nějak projevit než si jejich genitálie dá agent k snídani…

 7. Dle mého názoru netřeba hodnotit, jestli je ta či ona strana horší. U voleb to je jako mít v rukou dvě hovna a plést z nich pomlázku. Nevidím rozdíl mezi stranami. Já vidím problém v tom, že strany nejsou nuceny dodržovat svůj volební program a názor, podle kterého se nějak rozhoduje. Líbí se mi konstatování výše, „Volby a tím i dění ve státě v podstatě rozhodují vohnouti s koblihou v hubě.“

  1. Motáte tam nesmysly. Zmiňujete jako problém to, že strany nejsou nuceny dodržovat volební program. My, normální lidé, jsme jen rádi, že strany žádný volební program nemají a hlavně, že ho nedodržují. Jde o to, že VŠE, co vidíte na plakátech, jsou lži, Prvoplánové lži. Ti lidé jsou podvodníci, každý, kdo je na plakátech. Abyste mohl být na bilboardech a být tváří strany (u těch standardních, „velkých“), musíte sehnat desítky milionů korun, koupit si to. Kde na to chcete vzít? Nu, vy na to nemáte, tedy se zavážete spolustraníků tím, že jim slíbíte ty tunely a prebendy a místa a odměny a dotace – všem, co vám pomohli či se vzdali svého místa na plakátech či na ministerstvu či dozorčích radách státních firem. Musíte lhát a krást, jinak byste se ani volitelným politikem s potenciálem ministerského postu nestal. Volební program – ten reálný, jest:
   sehnat dvěstě mega pro stranu na příští volby, sehnat dvěstě mega pro ty, co nám pomáhají, sehnat dvěstě mega pro ty, co na nás něco ví a rozmáznou nás, když jim tu hubu penězma nezavřeme.
   O jakém volebním programu jste vlastně mluvil? O něčem pro lidi?
   Tím se strany vůbec nezabývají, doslova a do písmene, na to nemyslí nikdy, ani na vteřinu.

   1. Vysvětlete mi ty zamotané nesmysly, prosím. Z mého pohledu jste právě potvrdil, co jsem napsal. Billboard, potažmo webová nebo mluvená prezentace mi sděluje, co má daná strana na mysli, proč ji volit. Ty vyzubené ksichty neznám, takže musím číst. Kecy na prezentacích jsou lži? Ano. Proč? Protože program není nutno držet. Takže vidím v problém v tom, že všichni říkají „A“, ale dělají „B“ bez zodpovědnosti k těm, co je platí a volili je. Proč tedy chodit k volbám? Děláme ze sebe šašky? Strany by se mohly rvát mezi sebou přímo (kdo má větší špínu na ostatní vyhrál) tak, jak se tomu děje mezi volbami. Ušetřilo by se za billboardy a volební autobusy.


    Vemte si to jako prodejní výstavu. Máte nějakou nabídku a nějakou cenu. Zákazník obchází stánky a sleduje, co ho láká nejvíc. „Nemám rád kyselé žížaly, sice jsou levné, ale stejně to nekoupím. Hele gumoví medvídci s příchutí ušního mazu. Nic moc, jdeme dál. Čokoláda s příchutí višně, z toho jsem se posledně posral. Atd.“ Co se mu zamlouvá (nebo alespoň nepříčí), to může koupit.

    1. Jde o tohle. Vy voláte po dodržení nějakých slibů. Strany ale nemají žádný zájem na jejich rozumné formulaci a na jejich dodržování. Strany tady nejsou pro lidi (myšleno nás občany). Program (ať je jakýkoliv) není potřebí dodržet. Ze dvou důvpdů. První je ten, že volební program je zcela vágní a obecné vyjádření nějakých údajných postojů strany a kandidátů. Neexistuje zákon, který by tyto formulace překládal a mluvil o jejich významu a nutnosti je realizovat (dodržet). Pokud by takový zákon existoval (já osobně jsem zásadně proti tomu), stejně by si ho strany napsaly samy, resp. by samy zařídily jeho výklad a tedy kontrolu, na oficiální úrovni. Druhý důvod pro napstou absenci zodpovědnosti stran jest to, že český volič (a vy k nim patříte) nemíní investovat jedinou kWh (svůj čas a energii) do kontroly, do komunikace, do starání se o věci veřejné, do neutuchající spoluzodpovědnosti a nucení politiků pracovat a skládat účty. Dokud se tím vy osobně nebudete zabývat, nic se nezmění.

     1. Souhlasím, ale dodám, že to vnímám jako začarovaný kruh. Aby se mohlo něco změnit, musí být volitelný někdo ochotný dělat změny. Jak poznám, že to udělá a má dostat při volbách hlas? Připadá mi, že tady je možná pouze střelba naslepo.

    2. Billboard,… mi sděluje, co má daná strana na mysli, proč ji volit..

     „Jsem sociální demokrat. Myslím to upřímně.“

     1. Socan to myslí upřímně asi tak, že je potřebí krást tou měrou, aby taky něco málo zbylo na lidi. To veřejně před lety zaznělo, řekl to vysoce postavený socan na kameru a takoví jsou všichni. Bez výjimky. Oni mezi sebe ani jiné lidi nepustí.

      1. Nejsem si jist, zda víte, o co kráčí.

       Samozřejmě, vysoce postavení socani jsou, bez ohledu na stranickou příslušnost, všichni stejní. O tom není sporu.

  2. To chceš jako tvrdit, že Paroubek nepřivedl lidu zpět toho Elvise?

 8. Podle mě je to tak naprosto v pořádku. Každý slušný člověk chápe důležitost rovnosti příležitostí, sociální demokracie ji navíc povýšila na rovnost výsledků. A na rozdíl od salónních žvanilů ji sociální demokracie uvádí do reálného života. I hloupý člověk má právo stát se ministrem! A díky ČSSD mu to není odepřeno.

 9. Pánové, v článku je cítit beznaděj.

  Uvědomte si, že kdyby mohly volby něco zásadně změnit, už by je politici dávno zrušili. A vítěztví svobodomyslných lidí, kriticky uvažujících inteligentních lidí už není možné. Sociálně potřebného stáda bude vždycky víc a kdo se na ně zaměří, vyhraje. Blbečků a sociálních demokratů se taky najde dost. Všimli jste si, že když jakákoliv partaj svým levicovým rozhodnutím nasere lidi, tak oni pak chtějí ještě víc levice???

  Takže trpte pro své názory, nebo se přidejte k bandě. Já trpím tou blbostí okolo, nadávám a jsem osočován, že si zbytečně ničím zdraví a prudím okolí. Neboť přestože psi štěkají, karavana kráčí dál. Ve změnu v lepší už nevěřím a logicky jsem si odvodil, že lépe už bylo.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!