(Skoro) deset let s Ibizou - zpět na článek

Počet komentářů: 112

  1. Udělali jsme srovnatelnou zkušenost se Suzuki Swift předchozí generace. Má dobrý podvozek, rychlé řízení, je vcelku bezproblémové. Závady (do 130tkm): nefunkční rychloměr, vrzající přední sedačky, stěrače předního okna nevracející se do výchozí polohy.
    Vzhledem k tomu, že občas používám i Ibizu 6J se stejným motorem 1.4 63kW (naj. ca 120tkm), můžu říct, že si jsou obě auta z uživatelského pohledu hodně podobná.

    Plusy u Suzuki – živější motor 69kW, vyšší spolehlivost (u Salátu jsou to sice drobnosti, ale objevují se pravidelně. Naposledy přestal zavírat zámek pátých dveří – řešenou výměnou, aktuálně nefungují ostřikovače předního okna, zlobí stahování bočního okna u řidiče, občas odchází žárovky H7), prostornější interier; v nouzi – porouchané druhé auto – jsme v tom v pěti (dva dospělí, tři děti) dali 500 km.

    Plusy u Seatu – lepší pozice řidiče za volantem (sedí se níž, k volantu se nemusíte natahovat), uvnitř je tišší.

    Líbí se mi i nový Swift: (teda vizuálně moc ne, ale) oproti předchůdci je nižší, lehčí (necelých 900 kg), uvnitř ergonomičtější, motor 1.0T 82kW stačí, výroba se přesunula z Maďarska zpátky do Japonska.

    1. Líbí se mi i nový Swift: (teda vizuálně moc ne, ale) oproti předchůdci je nižší, lehčí (necelých 900 kg), uvnitř ergonomičtější, motor 1.0T 82kW stačí, výroba se přesunula z Maďarska zpátky do Japonska.
      Nová generace obvzláště v plné výbavě se velmi povedla. Hodně se zlepšil interiér. V zásadě pokud se B segment používá, jak má, tak nemá moc konkurenci v dané cenové hledině.

      1. A uz konecne zvladli to udelat s automatem a klimou? Ja jsem koupil mamce nekdy v roce (?) 2000 Chevy Geo Metro, coz byl samozrejme Swift a tyhle vyfikundace to melo v zakladu.

        1. Nějaký automat nabízí. Jen si nejsem jistý, jestli se nejedná o variátor. Je to jedna z těch japonských úchylek, které nikdy nepochopím.

          1. Husty. Udelat ze Swiftu motorovou pilu. Ja na to auticko vzpominam rad, pro starsiho cloveka uplne idealni vozitko. Trihrnek v litru, s automatem a klimou, veslo se to vsude, jezdilo na smrad v nadrzi. Nahradni dily za pusu.

            1. 1.2 66 kW má CVT. 1.0 82 kW má 6 stupňovou dvojspojku.

      2. mam predchozi generaci a jsem spokojeny, 1,2/69kW atmosfera je na moje denni dojizdeni do prace naprosto v pohode, za nejakych 5 let a 66tkm jsem jeste nemenil nic a doufam ze to tak jeste par let vydrzi, protoze vazne nevim jakym autem bych tohle nahradil. Malinke turba mi na denni hrkani 20km tam a zpatky moc vhodne neprijdou, navic z pohledu historickeho jsem trapic malych kubatur, vse v atmosfere s par kW a nutnosti pri jizde myslet na to jak pracovat s energii, volit stopu pruletu zatackou a kdyz je chut, podradit a vytahnout to k omezovaci – myslim ze tohle vsechno s malym preplnenym motorem mizi a smeruje to k sterilnimu jizdnimu stylu kde nemusim moc myslet a planovat, v podstate pak jen doplnit autonomni rizeni a nechat se odvezt z A do B. A taky proto me nova generace neoslovuje, jednak vzhledem (podivny, pouze petidverovy tvar) a hlavne vyberem motoru:jen male turbo, nebo hybrid plus spousta asistentu :/ marne vzpominam na model z 1996 ve tridvirku a jen s 1,3/55kW, ktery jsem vyhrabal na bazosi za 15kkc a tri roky s nim lital bez jakekoliv pece nez ho sezrala rez – na dalnici to nebylo,ale mesto a klikate okresky byla radost

        1. Stejná atmo 1.2 se nabízí i u nového modelu a s lehčím autem to líp pojede. Ten vzhled je zvláštní, ale naživo se mi to líbilo víc než na fotce…

        2. Pokud se v tom bude menit predepsany olej a nebude se motoru nakladat za studena,zak to vydrzi hodne. Benefitem je retezovy rozvod, ktery navrhoval nekdo, kdo tomu rozumi.
          Samozrejme je zde i predpoklad na strane uzivatele, ze nebude mental a neposle motor do plynu.

          Problem lze ocekat v pripade prevodovky, pokud v ni idiot za volantem nebo idioti v servisu nevymeni kazdych 45 kkm dle predpisu vyrobce olej, tak to bude stejna pisnicka jako u minuleho a predminuleho modelu. Jinak bude prevodovka slouzit bez problemu.

  2. Konečně jsem pochopil kde je hranice kdy se TO vlastně nesere. Tři závady ročně je tak fpohodě a bez sraní. I tato úroveň se nesere by u mne znamenala jednu skutečnost, nasrat a už nikdy více. Zlatá Fabia I za tři roky stovka a bez oprav.

    K opravě brzd. Ušmikne se závit, čep se navrtá a vyřízne do něj M10/1,5 závit. Vezme se šroub M10 jakosti nejméně 8G ufikne se šestihran, srazí hrany a našroubuje se uřízlou stranou (estetika) do díry v čepu. Následně se vezme M10/1,5 závitník, na autě!! se nic nestruží provede se postupný závit a našroubuje čep. Práce na půl hodiny i se sundáním kola.

  3. Citajuc tuto recenziu, len sa usmievam. Utvrdilo ma to akurat, ze vw nikdy. Mam 11 rocneho ceeda 1.4 80kW. Okrem spotreby ako jedny tycky, jedna spojka, dvoje oblozenia brzd a jedna sada kotucov bol jediny zasadny problem kladka rozvodov niekde nad 100kkm. V noci som prisiel dom (z relativnej nahanacky po D1, mozno to spustilo ten problem) a rano uz nenastartoval. Vymenene rozvody vramci zaruky, zvysok motora ok. Momentalne 280 tisic, zdvihla sa akurat spotreba oleja pri vysokych otackach pri dialnicnych 160, tak som tam dal hustejsi olej a zatial ok. Jebat sa mi hentak auto, mrdnem s nim o stlp.

    1. Áno, nepriamovstrekové atmo benzíny sú dnes overená, spoľahlivá technika, kde sa prakticky nemá čo pokaziť (u výrobcov, ktorý to nadimenzovali ako treba). Ale tá zvýšená spotreba oleja znamená, že ten motor už je zrelý na takú menšiu GO, minimálne tesnenia ventilov a piestne krúžky. Pri 280kkm je to štandard.

      1. Na GO kaslem, hustejsi olej problem zatial vyriesil a skor ci neskor bude treba druhe/vacsie auto, to ten problem vyriesi trvale. To ze motor je atmo ale nesuvisi s rozpadajucim sa stahovanim okien a ktoviecoho este co dfens popisal v tej hrozostrasnej recenzii. Pamatam si strycovu alhambru, je to uz dost rokov, ale tiez to bola mrdka co skoncila s rozsypanym motorom niekde v poliach. A este kamaratov Golf 4 GTI so zhorenym motorom. No proste VW. Diky neprosim.

  4. Dieselgate a další potíže německého průmyslu vyplývají z jedné jediné skutečnosti. A to že je Německo pořád pod úplnou okupační správou USA. Jaká je tam skutečná demokracie vidíme z činů dosažené proamerické neomarxistické protektorky Angely Hitlerové, která zcela decimuje svůj vlastní národ a protěžuje muslimskou sběř. A to způsobem zcela nesrovnatelným se zbytkem Eurábie.

    Kdyby byli nezávislý demokratický stát, tak hodí američanům fakáče, poukážou na to že i oni fixlují, protože v reálném provozu nemůže euro 5 splnit vůbec žádné auto. A mohli poukázat na to, že celý emisní systém je podvod a nesmysl. Ale oni to neudělali.
    A že v USA mají trochu měkčí systém emisí oproti Evropě? D“vod je ten, že amíci jsou pořád ještě zvyklí na pocit svobody, na rozdíl od evropanů již zotročených kulturními marxisty. Takže američanům musí utahovat šrouby pozvolněji než třeba Francouzům, kteří nedávno stanné právo uzákonili natrvalo a nikdo se tím už nevzrušuje.

    Otázka je jakto, že všechny automobilky drží basu s EU, když to ekonomicky závažně poškozuje je i jejich zákazníky. To jinak než konspirací racionálně nevysvětlíte.

    1. Ale prdlajs, okupační správa skončila v květnu 1955. Demokracie tam bohužel je, skopčáci jsou bohužel ale tak zblblí, že Merkelovou i Schulze volí dobrovolně.

      Systém emisí je v USA různý stát od státu, od porovnatelného s evropský po úchylně striktní v Kalifornii.

    2. Dieselgate vznikl proto,že americký soudní systém je diametrálně odlišný od evropského.U nás by nikoho nenapadlo soudit se s automobilkou kvůli lživému uvádění průměrné spotřeby či emisí – pokud automobilka uvádí průměrnou spotřebu 5l/100km,tak průměrně inteligentní evropan ví,že reálná spotřeba bude tak 6,5l/100km a více to neřeší,protože i kdyby se chtěl soudit,tak by se soud táhl léta a k ničemu by to nevedlo.Američané si holt nenechali srát na hlavu a počet vyhraných žalob a následná ztráta trhu byly pro germánský moloch fatální.Prostě amíci chytili soudruhy z VW na švestkách a nic víc bych v tom neviděl.Pokud tedy chcete znát reálnou spotřebu,emise etc u nových vozidel,tak je hledejte na webech amerických prodejců a zjistíte,že snad kromě Subaru nám všechny automobilky lžou o stošest a VW měl prostě jenom smůlu,že byl první.
      Ohledně držení basy automobilek s EU či nějaké konspirace to vidím tak,že automobilky musí akceptovat legislativní normy dané Bruselem.Zhovadilosti,které se rodí v chorých mozcích přeplacených dobroserů v Bruseli,zásadně prodražují výrobu potažmu finální cenu vozidel,z čehož automobilky rozhodně žádnou radost nemají.

      1. Uhnije uz s tim podvadenim ohledne prumerne spotreby zatoci a auta budou mit povinne mereni spotreby.

        Jen mi neni zcela jasne, k cemu se treba moje auto domeri, kdyz v zime zcela bezne nechavam auto treba pul hodiny venku brmlat, aby si zena sedla do vyhrateho (v teple garazi kurvi auto jen blbec) a ja pak treba na jednicku se hrabu po polnackach nekam do kopcu. Zeby za to treba byly flastry, nebo zeby to rovnou nejaky urad na dalku chcipal, ne?

      2. Celá slavná dieselgate podle mého soudu stojí na odpovědi na jedinou otázku: Pokud pojedu přesně podle podmínek toho testovacího cyklu po silnici (tj. nebudu mít otevřenou haubnu, bude se hýbat volantem atd.) bude výsledek stejný jako na válcích ve zkušebně?

        Pokud odpověď z ní ano, tak je to v pořádku, zcela bez ohledu na to, za kolik pak jezdí většina reálných zákazníků. Pokud se někomu nelíbí, že mu auto žere o polovinu víc, nechť si stěžuje u politiků a úředníků, kteří vymysleli ten debilní cyklus.

        Zní-li odpověď „ne“ a auto ve zkušebně jede podle úplně jiného programu, může se ze strany automobilky jednat o podvod. Ačkoli nesmyslnost deklarovaných údajů je často taková, že bych se nedivil, kdyby soud poslal do háje i žalující stranu. (Mám dojem, že v nějakém případě, kdy někdo naletěl podvodníkovi a investoval do jakéhosi perpetuum mobile to tak dopadlo.)

        1. V zásadě máte pravdu a je nasnadě,že v reálu bude spotřeba vždy vyšší než hodnota deklarovaná výrobcem,protože testovací cyklus probíhá za ideálních podmínek.Fakt ale je,že např.takový VW Golf IV 1.6 16V z r.2001 má udávanou spotřebu v průměru 7,5l/100km,což je v souladu se skutečností.Takže za všeobecným lhaním ohledně spotřeby a emisí stojí tlak lobby ekofašistů,díky kterému automobilky způsob měření upravily.
          Nikým nevolení byrokrati EU se snaží vnucovat Evropě „dobro“ a výrobci se brání – tady vytvořením špatného programu,jinde instalací kurvítek.Každopádně,kam bruselský dobrosár šlápne,tam to zmrví.

        2. nechť si stěžuje u politiků a úředníků, kteří vymysleli ten debilní cyklus.
          Všimně si, že v měřící cyklu vychází emise CO2 lepší než je realita. To se úplnou náhodou hodí automobilkám. Spíše je velmi reálný scénář, že měření bylo vhodně zlobováno tak, abych vycházelo pro automobilky výhodně.

          1. Automobilky by byly padlé na hlavu, kdyby chtěly měřit v nějakém složitém a těžkém cyklu. Důležité ovšem je, aby měli všichni stejné podmínky, aby se výsledky testů daly porovnat. To se právě ale v současnosti neděje, jakmile má auto nějaký elektromotor, tak k testu přijede s plnými baterkami a vykáže nesmyslně nízkou spotřebu, protože nabíjení před testem se do výsledků nezapočítává.

  5. JJ:
    Vy jste občas opravdový humorista, JJ. 40 000 amerických vojáků ve více jak 20 základnách, jenom v Německu (z celého počtu 60 000 US vojáků v Evropě) plus největší evropská základna Rammstein. A to prosím pěkně 70 let po 2. světové válce a 28 let po pádu železné opony. Kolik desítek základen s desítkami tisíců vojáků vlastní Německo (nebo jakýkoliv jiný stát) na území USA ?

    Víc mě pobavila jen informace z „nezávislé“ České televize, že Rusko má na území Evropy 100 000 vojáků, jaká hrůza! Jen jaksi zapomněli uvést že na svém vlastním území (v evropské části).

    Člověk s vaší inteligencí a přehledem přece musí umět rozlišit oficiální bláboly o ukončení okupace v roce 1955 od skutečné reality. Tedy že Německo skoro ve všem hlasuje ve prospěch USA a jeho zahraniční politika je zcela proamerická. Dokonce se vzdávají i vlastní energetické plynové soběstačnosti, protože se USA nelíbí výstavba dalšího podmořského plynovodu.

    1. Nejvyssi hora Evropy je Elbrus. Kdyby na to ti volove nezapominali, tak by se nemohli divit, kolik ze vojaku maji Rusove v Evrope.

      1. Vzhledem k tomu, že Evropa není kontinent, ale jen světadíl, je hranice čiště myšlená. Existuje i definice, kupodivu Francouzská :-), která vede čáru jinak a potom je nejvyšší Bílá Hora (ta nad Šamonicí).

        Jinak obě definice se pletou, východní hranice Evropy střeží Spišský hrad, nebo spíše už Strečno. Pražští extrémisté tvrdí, že Asie začíná tuším za Negreliho viaduktem.

        1. Ano, ano, správně!

          Aneb jak zahrát do autu kaBrňákovo vyvrácení mýtu o ukončené okupační správě Německa (blijící emotikon). Jak on je přesně ten známý fakt, že kdyby Němci chtěli naráz vybrat zbytek zlatých rezerv z FEDu, Američané jim ukáží dlouhý nos (poněvadž svěřené rezervy fyzicky nemají)?

          1. Ten podminovaci zpusob neni nutny, Nemci se o svoje menove zlato v USA prihlasili uz pred ctyrmi lety pote, co nebyli pusteni k osobni kontrole. Bylo jim receno, ze to mozna daji do kupy do roku ’19… a tim to skoncilo.

            1. Němci udávají, že 530 tun z plánovaných 700 tun do roku 2020 už je doma ve Frankfurtu

            2. Ale houby… Skopčáci sami tu repatriaci zlata rozvrhli tak, že má končit v roce 2020 nebo tak nějak. Navíc informace o skutečném průběhu se dostávají ven s výrazným zpožděním kvůli bezpečnosti. Například De Nederlandsche Bank o převozech informovala až po jejich ukončení.

              Audit zásob v New Yorku skopčáci udělali, jen odmítají zveřejnit detailní informace. Pokud jsem to správně pochopil, tak Fed nechce do sejfů pouštět politiky a podobnou verbež, ale lidé z centrálních bank se tam za určitých podmínek dostanou.

              1. Pravda, ja jsem o tom cetl nekdy pred dvema lety, taxe asi mezitim ledy hnuly. Mea culpa.

    2. No jo, když někdo není schopen rozlišovat mezi přítomností armády z úplně jiného titulu a okupační správou, tak je to potom těžké… Jak vypadala okupační správa, nejdřív vojenská a potom civilní, si račte něco zjistit.

      Německá politika, že je proamerická? No naposledy tak někdy začátkem devadesátých let.

  6. Zažil jsem teď nákup Toyoty a je to všude stejné ba horší – neznalost personálu a celkově hrůza, chceš utratit peníze a ne malé a je ti z toho ještě smutno.
    1. auto dorazilo a měsíc déle
    2. v jiné specifikaci – ještě jsem upozorňoval, že nesedí čísla v interním kodu na smlouvě a v techničáku – to prej mě nemusí trápit a den před předáním volají, že je auto v automatu místo manuálu.
    3. kola prej neumí zapsat do TP – zimní origo – a když koukám do TP tak tam byly :) no úroveň prodejců
    4. jediné co je zachránilo, že ten automat skoro věnovali…

    1. Myslíte o měsíc později?

      1. Ano, překlep

    2. No neviem, niektore firmy maju dar zamestnavat idiotov. Toyota je jedna z nich. Dvakrat som sa pokusil kupit Toyotu (roku 1996 v Kosiciach, roku 2012 v Londone, ON) a dvakrat som narazila na idiotov.
      No keby mi dodali automat miesto manualu – preto som k nim siel ze este maju manualny pickup – tak by som im povedal nech si ho strcia do prdele.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017