Silniční propadlo za tři mega aneb o tomhle ještě určitě uslyšíme - zpět na článek

komentářů 290

 1. V naší ulici / obytná zona / nainstalovali zpomalovací prahy, během tří měsíců byly přemístěny do oblasti bez domů – díky vibracím a zpomalování a zrychlování vozidel……..

  1. tak toto u nás nefunguje.
   Důchodce je hluchej a smrad ani vibrace necítí. Ovšem rychle jedoucí auto(což znamená i 30), které jest nuceno zastavit před jeho domem, to je jako druhý důchod. Takovou moc zde máme! Máme schopnost zastavit auto i zcela bezdůvodně. Všichni jsou spokojeni.

  2. Tieto klasické a aktívne retardéry sú na prd – otravuje to šoférov aj obyvateľov. V Reichu majú ešte lepší systém – praobyčajná šikana pred dedinou, vo forme ostrovčeka v strede cesty, čo treba obísť, je to tak akurát na 50 km/h a nákladiaky to spomalí ešte na menej – hotové inteligentné zariadenie – to si skoro nikto netrúfne dať rýchlejšie. A na rozdiel od tejto poklopovej eletrickej haraburdy, to vydrží večnosť a nerobí to žiadny extra hluk, keď po tom prejde auto. A ak to niekto fakt preženie, skončí ako pred 2 rokmi ten blbec z DS pred Kittsee: v poli na streche …

 2. Na Autoforu je k tomu podrobnější článek – http://www.autoforum.cz/zivot-ridice/do-cr-miri-novy-novy-zpusob-trestu-za-prekroceni-rychlosti-rany-dava-okamzite/ a je ktomu i krátké video
  https://youtu.be/KxpvwKiOpag. Každopádně je to kravina na n+1, nehledě k tomu, že nic neřeší. OK – za cenu možného poškození vozidla, donutí řidiče v dané chvíli spomalit, takže dalších 50 m pojede pomaleji, ale nic mu pak nebrání po 50 metrech opět zvýšit rychlost na hodnotu jakou je zvyklý. To by museli těch sraček tam namontovat co 200 m jedno přes celou vesnici. Vyhozené 3 Mega z okna.

  1. Nejen, ze zrychli na puvodni rychlost, on zrychli i vice, aby dohnal tu casovou ztratu, kterou prave mel. Presne tento efekt jsem pozoroval, kdyz jsem jeste bydlel v kralikarne a na silnici pred ni nasroubovali leziciho fizla. Pote, co nekomu ruply nervy z poslouchani drncani kazdeho auta a rachoceni jeho nakladu a cca 1/3 toho zazraku nekam zmizla (ciste nahodou zmizly zrovna ty elementy, kde jsou stopy kol aut), byl zase klid.

  2. Tady je příjezd z polí, obec má oddělené chodníky a mírnou levou zatáčku, za níž je náves, více domů a na konci benzínka a téčko se stopkou na silnici II tř. Takže všichni přijedou k obci, vidí široko daleko a uberou plyn tak na 70-80 a v té mírné zatáčce postupně zpomalují dál. Obec logicky měří na začátku obce, protože na návsi už by naměřili pirátům tak 60-70 max.
   Uvidíme jaký názor na propadlo bude mít naložená tatra z nedalekého lomu a jak se bude občanům líbit ten rachot tří náprav.

   1. Doufejme, ze z te Tatry nevypadne kaminek, ktery by nedejboze udelal efekt „zasekly zvonek“.

    1. půjde tam dát klín aby zůstalo propadliště propadlé?

 3. Je treba troubit behem prujezdu celou obci abych upozornil na nebezpeci chodce. To vite, i kdyby to zabranilo jedinemu tuknuti…

  1. Vzhledem k tomu, jak vypadaji domy okolo inkriminovaneho mista a je na nich zrejme, jak si oddechly po ukonceni bombardovani Brna, tak to troubeni by mohlo mit fatalni nasledky.

   1. taky mě napadlo na nesmyslných nebo dementně nastavených semaforech troubit. Bohužel bych byl asi sám a idioti co tam bydlí by nepochopili proč troubím a seřizovač semaforů tam určitě nebydlí.

    1. No, na trase do Mělníka je na I/16 také jedna taková vesnice – dokonce je tam buzersemafor z obou stran. Troubím pravidelně (výjimečně si to odpustím, když je tam moc jiných aut, abych neděsil řidiče). Je pouze jediná skupina ofčanů, na jejichž žádost by tohle svinstvo mohli odstranit – a to jsou bydlící. Tak jim dávám příležitost.
     P.S. K dobrému tónu patří také troubit na tom přejezdu k bývalé teplárně v Mělníce. Tam je to ovšem z důvodu té již zrušené buzerbudky.

  2. Dovolím si, z vlastní zkušenosti doporučit: http://www.lowrangeoffroad.com/off-road-accessories/hella-horns-and-acoustical-signal-devices/hella-triple-tone-high-low-air-horn-kit-12v-trumpet-style-with-melodic-sound-option-003001681.html , pro osobní auto je to asi optinální cena/výkon. Jen je potřeba instalovat s min 30Amp pojistkou, menší při delším zatroubení okamžitě shoří.

 4. nebojte sa, BigBrother už chystá diaľkovo ovládané (s možnosťou killer switch-u v rukách opicajtov) tesloidné sračky… to pre tých čo by furt chceli riadiť a nesadnú poslušne do samoriadiacej mrdky ktorá bude pod kontrolou zločineckých totalitariánov štátnej mafie úplne stopercentne

  ďalší stupeň: killer switch do hlavy… veď viete, bezpečnosť, terorizmus… keby to malo…

  1. strejdo, kdy letíme na mars, tam prej není potřeba stavební povolení ani na rafinerii

   1. Nevím, kdy tam poletíte Vy, ale zdá se, že automobilismus má slušnou šanci se tím směrem rozšířit. Před chvílí skončil přímý přenos, tesla je zaparkovaná na parkovací oběžné dráze a zítra by se měla vydat tím směrem. Synchronní návrat bočních stupňů byl ovšem divadlo, co člověka zvedalo ze židle.

    1. To byl animák natočenej v Area 51 přeci. Jak můžeš bejt tak naivní.

     1. Tak jezdit tedy už máme čím, tak teď už jen ten pivovárek a letíme. Jo a cigány a muslimy neberem.

 5. Který zákon opravňuje obce řešit přestupky bez projednání ničením majetku občanů? Jak propadlo bude reagovat na případy krajní nouze, civilní vozy s přednostním právem neřkuli rovnou na ministerskou kolonu spěchající na vinohrad do sklepa?

  1. Ministerske kolony se to netyka, ta oznami svuj planovany prujezd s predstihem a mezi nadsenymi mavaci bude stat i navoneny starosta s vypinacem.

   1. To nebude v případě akutní žízně zas tak jednoduché :))

 6. Tak tohle by měla EU zakázat! Nějaké „pomazánkové“ nebo „tuzemský“ jim vadí; ale že se taková mizerná kurva jmenuje stejně jako slušný člověk, to jim nevadí?!? :(

  1. jojo, hned jsem si na Vás vzpomněl:)

 7. Hned jsem si na Vas vzpomnel. Ale nejste v tom sam, mne zase udelali reklamu v Nemecku. Abych se tam bal jezdit.

 8. Mám pocit, že platí cosi jako zásada přiměřenosti trestu spáchanému přestupku. Až tu obec zažaluje víc lidí o náhradu škody, kterým to zařízení poškodilo podvozek, protože projížděli místem rychlostí 53.45 km/h, pak to ti šašci ještě rádi sami stáhnou z provozu. Poškození podvozku rozhodně není adekvátním trestem za banální přestupek typu překročení rychlosti o pár km/h.

  1. To si snadno zdůvodní, že jste si o způsobil sám, byla . Věc za tři mega na kterou jsou dotace a potenciál v každé druhé obci? I kdyby vás měli u soudu zastřelit…

   1. Dost bude záležet kdo si tam tu káru ydemoluje, zdůvodnit poničení vlastní vinnou jde snadno pokud je překážka statická, ale tady jde o past která dynamicky mění stav. Hrát by to asi šlo i na kalibraci radaru atp.
    Podle mě je celá ta prasečina na hraně legálnosti, vinu určuje sw a z pricipu není možné ošetřit vyjímky definované zákonem (krajní nouze a pod).

   2. Zdůvodňovat mohou cokoliv, ale před soudem budou muset dokázat, že:

    – trest v podobě zdemolovaného podvozku odpovídá povaze a závažnosti údajného přestupku (překročení nějaké od stolu stanovené rychlosti o pár km/h), tedy že byla opravdu dodržena zásada přiměřenosti
    – dotyčný opravdu jel rychleji, že tedy nedošlo k chybnému vyhodnocení situace řídícím SW pasti na mamuty

    Poškozený by pak mohl vymáhat po místní obecní mafii jak úhradu škody na svém majetku, tak i související náklady (pronájem auta s řidičem po dobu opravy jeho auta, ušlý zisk / výdělek, časová ztráta, způsobená nutností řešit náhradní dopravu apod.)

    1. Chybné vyhodnocení? Kde žijete? Bude to mít bumážku, že to měří správně a hotovo. Certifikace samozřejmě bude stát peníze a bude jedním ze způsobů, jak budou pánové z Longevusu dojit daňové poplatníky i v dalších letech po instalaci.

     Zásada přiměřenosti už mě jen (hořce) pobavila. Berou se tu řidičáky za neplacení alimentů, rozdávají likvidační pokuty, radary se umisťují „šikovně“ (Holasice) a Vy si myslíte, že je tu vůle trestat stát zaplacením způsobené škody? Chcete říct, že ten pan Čada, co argumentuje hodnotou lidského života na úrovni milionů Vás se škodou v řádu desítek tisíc nepošle do míst, kam slunce nesvítí? Jistě, on není soudce, ale dle mého ten systém nahrává jeho vidění světa (nestala se ani jedna nehoda, ale musíme dbát na bezpečnost občanů šikanou) než Vašeho (našeho).

    2. Přesně, obec při případném soudním sporu musí dokázat (naštěstí tady ještě existuje presumpce neviny, tedy zatím), že řidič porušil pravidla silničního provozu, tedy že v daném úseku jel více než 50 km/hod. Jak si takový důkaz ovšem dovozce představuje, je vidět v jejich technickém manuálu – viz http://www.actibump.cz/assets/actibump.pdf, strany 27 až 28: jakýsi nekabrovaný radar vám změří rychlost v jistém místě za cedulí a za 35 metrů vám přední nápravu rozmlátí jáma na mamuta, což se případně po (každých) 150 metrech opakuje.
     A tady vidím základní problém, který s tím buzerační obce ale i prsící se dovozce mohou mít – nekalibrovaný radar typu Jedete doprovázený rychlostí a usměvanvým ksichtíkem, co je k mání za 50 až 100 tisíc a je už skoro na každé vesnici dvakrát, umí všechno jiné, než přesně změřit rychlost. Je to jasně vidět zejména když se k tomu radaru blíží dvě a více aut – číslice často naskakují jak na lotynce, protože „radar“ je z odrazů úplně mimo. Kalibrovaný, který je něco jiného je ovšem za úplně jiné peníze, musí se servisovat, pravidelně kalibrovat – to polovina obcí nebudce dělat, protože na to v rozpočtu nebudou mít prachy.
     Takže jeden dva soudní spory a ten níže Sysopem zmíněný beton tam naleje sám starosta.
     Nebo se pokusí změnit přes kámoše legislativu a přehodit důkaz neviny na řidiče, koneckonců když to dnes je v oblasti MeeToo, je to jen o tom zlobovat pár poslanců……

     1. Nechci Vám brát iluze, ale presumpce viny v českém dopravním právu už dávno platí, vizte například objektivní odpovědnost provozovatele vozidla nebo změny v přestupkovém zákoně (http://road-fens.cz/co-znamena-novela-prestupkoveho-zakona-pro-ridice/).

      1. Nebo se pokusí změnit přes kámoše legislativu a přehodit důkaz neviny na řidiče, koneckonců když to dnes je v oblasti MeeToo, je to jen o tom zlobovat pár poslanců……
       Myslíte něco jako MeeToo proti rozflákaným silnicím, buzerbudkám a dalším věcem. Položím vám myšlenkovou otázku. Dají se na kvalitně opravených silnicích..zlikvidovaných buzerbudkách vydojit nějaké peníze pro sebe a kamarády?…. Myslím, že odpověď znáte

   3. Já to chápu naopak, že právě musím jet rychleji, když pojedu 90-100kmh tak pružina nestihne vytáhnout kolo přes odpor tlumiče a prakticky danou překážku přeletím. Úspěšně to fungovalo na kočičích hlavách v tišnově. jel jsem pomalu a div jsem si nezlomil vaz, letěl jsem kilo a jen to tak jemně vrnělo.

 9. To byste nevěřili, co dokáže kýbl vteřinovýho lepidla.
  A nebo na tom zastavit, zavolat cajty a podat žalobu na obec, že mi zlomila polonápravu.

  1. Hodne ridkej samonivelacni beton udela taky dobrou praci.

   1. Pánové mají dojem, že si tam obec od nějakého starostovo kamarádíčka nepořídí kamerovej systém?

    1. A ten bude k cemu? Ze pak druhej den rano budou radni koukat na typka s kapuci, co tam vyklopil kolecko betonu a zase zmizel ze zaberu?

     1. A kdo to jako udělá, snad Vy ?
      Přespolní to „nějak projedou“ (umím si představit to zpomalování služebních SUV typu fábie :-) a místní si to zalévat betonem asi nebudou.

      1. Zrovna bych tipnul mistnaka z opacne strany te prdele, co ho bude srat, ze uz tam nemuze jezdit 70, jako delal doposud.

       1. vzhledem k tomu, ze dneska to kazdej druhej John Deere, porizeny za EU dotace, vali 60 i s privesem plnym hnoje, tak tomu propadlu moc nadeji nedavam. Jelikoz Pepa v John Deere bude mit nejaky schodek urceny k demolici osobaku tezce v pazi.

       2. jo! tuhle zkušenost mám, nejvíce vždy prasí místní, a „vono se s tím musí něco udělat“, ale petenti nemají chuť na adresný konflikt s místním hovádkem které tam buď tůruje letitý vrak nebo létá esůvéčkem, a tak instalují značky, semafory a retardéry.

   2. Alebo pootočiť radar smerom do poľa, zastriekať ho aj s kamerovým systémom čiernym sprejom, prelepiť radar aj s kamerovým systémom čiernou páskou – viem všetko dočasné riešenia, ale zase rýchle.

   3. Jo, presne to mne napadlo taky. Ale dostat ten beton dovnitr zas tak jednoduchy nebude, podle fotek je to propadlo dost tesne. Nejspis na to budou potreba dva lidi – jeden pres propadlo rychle projede autem, aby se otevrelo, a druhy rychle dovnitr strci kus dreva, aby se nemohlo zavrit. Objem prazdneho prostoru uvnitr taky neni uplne maly, jeden kybl to asi „nespasi“. Ale ve dvou je to pracicka maximalne tak na minutu.

    Drsnejsi jedinci pak taky muzou zkusit klapku propadla privarit k ramu.

    Ale ono je to nejspis stejne akademicka diskuze, protoze to propadlo jeste ani neni schvalene k pouziti v CR. To taky muze trvat i 2 roky, pokud to teda vubec nakonec schvali.

   4. Zbytecna prace, staci na to hodit ocelovou desku.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017