Šarlatán aneb Buzna story - zpět na článek

komentářů 209

Přidat komentář
 1. To, že opravdu existují velmi vnímaví lidi, jsem přestal zpochybňovat po jedné akci s „proutkařem“.
  Soused mi říká: „Mám na zahradu pozvaného specialistu na vodu, nechceš se na to podívat?“ No zahrada – nějakých 50x250m. Potřeboval tam aspoň jednu, ideálně dvě, protože je to taková nudle a s potrubím by tam byl docela oser. Asi 3h chodil po tom pozemku s kusem natvarovaného, 10mm² holého měděného drátu, na střídačku s /asi/ ocelovou pružinou. Chodil ve spirálách, zastrkoval si do země tenké, vysoké dřevěné kolíky, dohromady asi tak 30. Při dalším kolečku některé sebral a tak to nějak „upřesňoval“ – bylo nám hloupý se vyptávat na podrobnosti. Soused na něj dostal tip, jako na velmi spolehlivého, který když označí místo, že tam ta voda je, tak tam prostě na 100% je.
  Tak postupně vybral tři místa, dvě z nich jakoby v protilehlých rozích té nudle. Ke každému z těch kolíků dal štítek s pokyny, jak a jak hluboko kopat či vrtat. U toho třetího místa řekl „tady si udělejte pitnou studánku, je to metr a něco málo. Bude málo vydatný, ale furt a bude to dobrá voda“. Oba jsme tím byli dost ohromení. Zajímavý byl moment, kdy soused po „akci“ říká „co Vám budu dlužen?“ a pán na to: „Až budete mít vodu, tak mi zavolejte“.
  Sousedovi to samozřejmě nedalo, vzal na druhý den lopatu, krumpáč a šel kopat „pitnou studánku“. Vykopal asi půl metru – šutr jak kráva, tak čtvrt kubíku. Zavolal na pomoc našemu spolužákovi-kameníkovi, co s tím. Přijel, nějakým způsobem šutr rozsekl na 4 kusy, se sousedem ty šutry vytáhli. Odkopal ještě trochu zeminy pod tím šutrem – a začalo to dost mokvat.
  Asi 2-3 místa, tenoučké praménky, ale za nějaké 2 hodinky tam bylo skoro pů metru vody a dál už nestoupala.
  Podobné to bylo s vrtáním těch studní – jedna z nich měla mít 19 a druhá 12m. Protože to ale nutně potřeboval, tak najela vrtací souprava – ten pán se u obou těch míst pro studně trefil naprosto přesně místem a v toleranci asi 0,5m hloubkově – pokud teda měřili v rámci těch vrtů přesně. Oba vrty jsou tak vydatné /v jednom je trvale sloupec asi 10-11m a v tom mělčím asi tak polovina/, že byl problém s rourami a skružemi, museli to tím vrtákem „projet“ ještě 2x, u druhého snad 3x, prostě vody 3 prdele, že dole to strhávalo boky. Z toho hlubšího vrtu je podle rozborů, co nechával soused dělat, „slabší Magnesia bez bublinek“ :D Všechna tři místa dávají kvalitní, zdravotně nezávadnou, prakticky kojeneckou vodu.
  Pán si řekl, za celou tu odpolední šichtu, s fantastickým výsledkem, jen tisícovku.
  Tehdy jsem přestal přemýšlet o podvodnících a šarlatánech. To byl prostě člověk, jakých asi moc nebude.
  Nebyl ani odsud odněkud poblíž, byl z asi 70km vzdálené, střední dědiny tak 450-500 lidí, kde podle sousedova „pátrání“ mají sice obecní vodovod, ale všichni mají také svoje, prvotřídní studně. Sídlí tam už přes 25 let i malá rodinná firma /ne jeho/, co opravuje, prodává a instaluje kvalitní čerpadla, darlingy a všecko ke studním potřebné.
  Pán je sice už v letech /bylo mu tehdy kolem 75/, ale prý ještě funguje a je furt čiperný. Následníka mezi dětmi bohužel nemá, má tři dcery a ani jedna podle něj nemá potřebné „vlastnosti“. Co přesně tím myslel, ví jenom on a čert. Je to amatér, třebaže v minulosti dlouho pracoval u bolševických VaK.

  1. Ale no teda, fuj, bů, takový šarlatánství, magie a ojebávky. Počkej tady na eksperty, voni ti to vysvětlí.

   Pro ty ostatní dva příklady za všechny: Tinman Walker (pravděpodobně ze San Fran) a Colleen Mulvihill (LA).

   1. Zrovna proutkarstvi nikdo moc nezpochybnuje. Je to celkem uznavana zalezitost. K lecitelstvi to ma ale hodne daleko.

    1. Bavil jsem se s chlapama, co vrtali u nás. Tvrdili, že jejich zkušenost je, že třicetimetrovou studnu na dva kubíky vody a víc navrtají fakticky všude, kromě Příbramska, kde je občas moc kompaktní skála, aby tam byly trhliny s vodou.

     Proutkaře jsem tam měl dva – jeden z nich byl současně hydrogeolog, druhý byl prostě proutkař. Ten první kombinoval proudkaření s odbornm odhadem, místa ukázali plus mínus metr stejná.

     Já proudkaře také uznávám, ale od Sysifosu nidko z nich ty prachy nedostal a bylo více takových sledovaných testů a pokud vím, tak nic.

     1. *proutkaře, sakra, že jsem se nenarodil později, inkluzi je pro mě jako dělaná.

     2. Proutkari jsou takove hezke placebo…
      Ale tak lidi plati za ruzna placeba, tak proc by ne za proutkare…

      1. Jo tohle placebo mám za bráchu, kdysi mu jeden proutkař vrazil do ruky dva ohnutý dráty, chytnul ho za předloktí a prohlásil jo tyto máš. A od tý doby se brácha začal učit. On ale nehledá vodu on umí hledat sítě:vodovod, kanalizaci, silové kabely. Bolo zajímavé sledovat okolí když si bráchu pozvali, co by zaměstnance rozvodných závodů, on dojel na místo, vystoupil z auta si vzal dva zrezlý ohnutý svařovací dráty a šel hledat. Po té co prošel lokalitu a řekl kudy kabel vede, potom teprve vytáhl elektronickou hledačku a zkontoloval si co našel.
       Na parcele jsem chtěl studnu, brácha v té době teprve začínal tak jsem pozval proutkaře. Ten našel dva prameny a v místě křížení vyznačil místo, když jsem řekl že nejbližší studna je cca 200 m daleko řekl tady vrtejte tady bude vody dost. Vrt dával za 5 hodin 20 m2 vody. Když přišel brácha z práce říkám mu že jsem tu měl proutkaře, brácha si vzal ty svařovací dráty a místo našel taky.

       Kdysi jsme na jedné stavbě potřebovali vytyčit přípojku vody pozval jsem bráchu a jen jsem slyšel tady jsou silové kabely tady je hlavní řád, tady je odbočka a tady mi se mi to ztrácí, 40 cm od označeného místa bylo zavřené šoupě.

       Podobné schopnosti má i moje účetní, té na hledání stačí narovnané kancelářské sponky. Taky se snažila mi schopnosti předat, ale prohlásila že jsem na to dřevo.

       1. A kam se snažila Ti ty sponky vrazit? :D

        1. Položila mi je na ruce, nikam mi nic nevrážela. Do účetní už ho také nemám chuť vrážet, to tak před 20 lety, teď už do ní vrážím jen prachy.

       2. Jojo, takovejch historek jsem slysel asi tisic (bez prehaneni)
        Skoro kazdej, koho znam, nekoho takovyho zna…
        A ze si bracha nejde vydelat snadny prachy? Neustale se hledaj lid, kteri toto umi a prokazou to v kontrolovanem testu. Prekvapive nikdo z nich si ty prachy jeste nevyzvedl.
        Asi jsou to vsechno milionari a nepotrebuji prachy….a nebo – Co s nima, vzdyt jenom kazej charakter, ze jo…

        1. V kontrolovaným testu? Jaký, třeba?

         1. No, kdysi davno jem cetl o https://cs.wikipedia.org/wiki/James_Randi , je tam info o te vyzve za milion dolaru, kdo neco prokaze…
          Jak jsem ted koukal, tak dneska uz je potreba, aby tam sel pouze nekdo, kdo uz neco prokazal…coz jsem koukal, ze v oblasti proutkareni neco takoveho nabizel trebas cesky Sisyfos (pred par lety tam bylo neco pres 3 miliony)
          Trebas tady jeden delal ramena, co vsechno umi, ale pak se podle komentaru nedohodl na podminkach testu :-)) Prekvapive :-))

          1. Dělal ramena a nedohodl na podmínkách testů…to myslíš sebe, žejo?

           Kdysi sem něco zaznamenal, ale to byly nějaký šaškárny uvnitř nějaké hrobky (že televyzný studyum), asi trochu daleko.

           Celkem realistický mi příde prostě přivézt studnaře a proutkaře na 10 náhodně vybranejch pozemků, jedni ať si použijou ty svoje techniky a mapy, druhej svoje proutí. Každej označí bez vědomí toho druhýho jedno místo, pak to studnaři vyvrtají a hodí se do grafu a tabulky statistika jak se trefí s polohou a vydatností.

           Jenže todle nikdo nezaplatí.

          2. No, tak to chapu…protoze presne takhe se ten test neda delat.
           Protoze kdyz to udelas takto, tak se nedozvis ani hovno v situaci, kdy proste kam vrtnes, tam je voda.
           Btw znam z vlastni zkusenosti jinou situaci, kdyz jsem ja a soused delal na chate vrty.
           Proutkari proutkarili jak vztekli, a u souseda vrtali ty diry dve, protoze z ty prvni, proutkarema oznaceny, teklo asi 100 litru denne

           jinak je zcela uzasny, jak lidi presne vi, co jsem si kdy ja domlouval s nejakym clovekem, pricemz ani se mnou ani s nim o tom nemluvili, zato maji skvele informace. Mozna to jsou takovi…mentalni proutkari, asi…

        2. Já jsem historky nejen slyšel, ale já jsem to i viděl a je to fascinující podívaná na ty ohnutý dráty co se „samy“ natáčejí správným směrem.
         Protože bratr tvrdí, že je ryzí amatér a že si není jistý, hloubku pramenů vydatnost a podobně neumí určit.
         Účetní to má jako koníčka a geopatogení zóny hledá známým jen tak z dobré vůle a zadarmo. Jako účetní si vydělá prachy velice slušný.

         1. Si rikam, ze by na tom principu mohl jit postavit trebas nejakej motor nebo neco….pac to musi byt sila, co to produkuje…

     3. No. Kdyby některé maminky nejedly namísto antikoncepce placebo, bylo by na světě možná o něco málo líp.

     4. S vrtacema jsem se nejakej cas pohyboval po stavbach a ono okridlene „ve ctyriceti metrech je nakonec voda vsude“ jsem videl dost pokulhavat, kdyz kolikrat dira uz mela devadesat metru a sucha jak duchodkyne po prechodu.

      Na druhou stranu – na predchozim baraku jsem mel proutkare, protoze jsem si nehodlal rozkurvit zahradu vrtama a prachem vukol. Deda tam chodil asi hodinu, presne oznacil misto, rekl hloubku i vydatnost. Nebyl mistni, jel ke me hodinu autem. Sekl se s hloubkou na sedmi metrech o metr, vydatnost sedela. Dostal petikolo a dal jsem nad tim nepremyslel.

      1. Třeba měli na mysli 140? :D

   2. https://www.sisyfos.cz/paranormalni-vyzva

    Ruzni senzibilove se uz o prokazani svych paranormalnich dovednosti pokouselo, ale ve sledovanem testu se to jeste nikomu nepovedlo.

    Vzdy selzou a smutne odchazeji se svyma virgulkama a nechapaji, proc to nefungovalo.

 2. Spíš je zajímavé, že se řeší furt gayové, ale co ten zbytek?

  Sexuálních úchylek jsou mraky a má je kdekdo, vsadím boty, že kdyby DOOPRAVDY vyložili karty na stůl i lidi zde diskutující a často se homofobně profilující, bylo by tam fetišů, bisexualit, sadomasáren, polygamií, orgií a bůhvíčeho taky kopec. Vlastně dokonale normálních je možná ne menšina, ale zdaleka ne drtivá většina.

  Jenže snesl by to ve skutečnosti ten dnešní svět? Dnes je to tak, že skoro v každém druhém filmu, ale i v katalogu IKEA je to samý gay a všechno je duha. Dva chlapci za ruce nebo líbající se děvčata, to je trend doby. Ale co takový otrok v kůži převlečený za psa nebo šedesátník v plínce hrající si na miminko? To je ještě kůl, nebo už je to pro média fuj?

  Jde mi o to, že o ostatních úchylkách se mlčí a nebo jsou fuj. Kdo rád stejné pohlaví je borec, ale kdo malé holčičky, na toho se jde s pochodní a vidlema.

  Přijde mi to nefér.

  1. V Ally McBeal byl transsexuál (hrála ho ta herečka, co v Housovi Caddyovou). A ještě jeden film o transsexuálovi Vojákova dívka (Vojákova holka): https://www.csfd.cz/film/88585-vojakova-divka/

   1. transky jsou ještě kůl, ty jsou pravda v docela hodně filmech, třeba i ve výborné scifi Dark. Protože ono to ještě nevypadá až tak fuj, když se to povede.

    Ale co takoví ti, co třeba nají rádi hovna?

    Nebo „2 girls one cup“?

    1. Pornofilmu jsou mraky. Do normalniho filmu tohle nenaroubujes.
     A hlavně, když vynechas porno, tak ve filmu sice jsou homosexualove, ale ne homosexualni sceny.
     Mimochodem, dalsi slavnej film s bisexualy – Basic Instinct se Stoneovou. A tusim i Body of Evidence s Madonnou.

     1. ja mel za to, ze porno se neresi :D

      BTW treba z nove produkce – Lucifer z Lucifera je otevrene bisexualni.

      1. Neříkáme bisexuální. To neexistuje. Jsou to prostě lidé, kteří to neřeší. Možná bychom je mohli označit za nevybíravé, tedy vlastně skromné.

       1. Někde sem zahlídl, že existuje několik hledisek dělení a tak nějak v tom není obecně úplně jasno…

     2. V Basic Instinct byla Roxy dost přešlap. Byla hezčí, než S. Stone a to by se asi stávat nemělo..

    2. Tak ono se hodi neznechutit divaka k pobliti. Ale obecne se ve filmarine objevuje kde co.

     1. Viz Salo aneb 120 dnů Sodomy.

     2. no dobře, někteří blijou u francouzáka mezi chlapama, někdo neblije při šukání ovcí, naopak se skvěle baví

      1. Jenze z pohledu na gaye bleje min lidi, nez z 2girls one 1cup a to pritom neni zadny extrem.

       BTW vis o tom, ze se stale toci extremni filmy? dobre proslul treba Srpski film?

       1. tak samozřejmě v art scéně jede úplně všechno. Dodnes nezapomenu na jeden „skvělý“ japonský art snímek, na který mě na promítačku dotáhl kdosi z mých bohémských známých, „Visitor Q“, ve velmi realisticky vypadajcí scéně tam borec tam šukal mrtvolu, která ho přitom posrala, to už se zvedal kufr i mě a překvapivě jsem šel radši na cigáro a pak rovnou pryč :)

        1. Pospec: dík za doporučení. na CSFD to má hezkých 66%. Koukám, že režisěr má na svědomí taky „Zabijáka Ichiho“ to musím vidět :-)

         1. je to už hodně dávno, byl jsem zhulenej jak paprika a očekával hustý art film, který mě pošle do vesmíru, ale zrovna k tomuhle ta sugesce moc nepasovala, poslalo mě to spíš na vzduch :)

  2. Tak vo věcech který se projevujou akorat behem sexu (ruzny ty sadomaso, fetiše a tak) se blbe toci neco jinyho nez porno. Jeste se to obcas objevi v komediich.
   O pedofilech je tu jeden z nejslavnejsich vubec – Lolita. On je Humbert teda spíš hebefil, ale i tak to byl obrskandal.
   Film o transsexualech bylo tusim Dobrodruzstvi Priscilly, královny pouště. Hral tam Aragorn z Pana prstenu (Weaving).
   O bigamii nebo orgiich tech filmu musely bejt kvanta. Si vybavuju Eyes Wide Shut s Cruisem.
   Atd.
   Homosexualita je asi nejvdecnejsi tema, na bisexualite je ostatne stejne nejkontroverznejsi ta homosexualni cast.

   1. Weaving hrál Elronda.

    1. Jasne, mas recht. Se mi hipisaci pletou.

  3. Problém není s buzíky jako takovými. Problém je politické pozadí, které to má, boj proti patriarchátu, heteronormativitě jako taktika revoluce proti kapitalismu. Aneb starý špatný marxismus, který pochopil, že bez rozbití rodiny a v zásadě křesťanského pohledu na svět (aniž by se muselo nějak zvlášť věřit či kostelničit) žádná revoluce nebude.

   1. no mi jde spíš o to, že je to prostě asi ta nejčastější úchylka, ale o ostatních ticho. Ať si v posteli dělá kdo chce co chce s kým chce (pokud souhlasil nebo aspoň štěknul nebo zabečel), přece proto není důvod rozbíjet všecku tradiční společnost.

    Beztak 70 % gayů je podle mě ještě furt latentních, doma mají manželku a děti a buřty chodí kouřit do parku a do klubu.

    1. No protoze je to jedno z toho, co je snadny videt a je to bezny v kazdodenni interakci. Ale jak chces v beznem filmu prevest rec na nejake fetise? Homosexualni postava se snadno reprezentuje a nijak ti nenarusuje film. Proste ma misto zensky doma chlapa. Ale nejake obskurni fetise uz ti ten film musi posunout jinam, protoze jak by na ne v bezne konverzaci prisla rec?

     1. byly takový filmy, „pianistka“, „sekretářka“, „human centipede“ (neviděl ale to bude asi fakt megahyperbrutal) :)

      no třeba bačové a jejich ovečky, to bývá maximálně fakt v komediích, nikdy nejsou líčeni jako kůl citliví lidé, co mají rádi zvířata

      1. Human centipede jsem viděl. Jako bylo to pěkný, ale že bych to musel vidět dvakrát? A existuje druhej díl.

      2. stonozka byla tak nejak v klidu, nic co by bylo primo videt. byly drsnejsi filmy.

    2. Pripadne jak to poznas? Proste by tam musela bejt scena, jak si dotycnej dava kaviar z zensky a jak ji tam pribehove naroubujes, aby byla opodstatnena… ;)

    3. Jenže tohle už dneska nestačí. LGBT se musí opěvovat, podporovat a hlavně považovat za zcela rovnocenné jako normální lidi.
     Lidská sexualita je složitá. Část lidí bude striktně tam či tam a pak šedý střed. A hodně věcí je naučených, viz antické Řecko.

     1. no o to mi celou dobu v tom vlákně jde.

      beru homosexualitu jako jednu z běžných úchylek, které má kdekdo, každý trochu jiné. U někoho to je dokonce jen dekadentní kratochvíle a ne skutečná orientace.

      přesto mediální masáž, kdy se to cpe úplně všude a do všeho je absurdní. Přece lidstvo po tisíciletí ví, že to vlastně k lidské společnosti patří, ale doteď se to nechávalo na noc do ložnice a dál se o tom nemuselo furt mlet.

      1. Protože homosexualita má přesah mimo tu ložnici. Když se budu s manželkou na veřejnosti držet za ruku a občas si dáme pusu, tak to nikomu divný nepřijde, pokud nepřekročím takovej ten obecnej rámec „veřejné mravnosti“ a nepolezu jí do vejstřihu nebo ji nazačnu strkat ruku pod suknu nebo ji někde mezi lidma rovnou nesklátím. Jenže u homosexuálů maj lidi potřebu se vyjadřovat i k takovejm nevinnejm věcem jako držení za ruku nebo pusa. Nebo už jen k samotnýmu faktu že je někdo homosexuálm, aniž by se nějak homosexuálně veřejně projevoval. A nezahejte do toho nějkaý estetický hledisko, denně vídám spoustu ženskejch do kterejch bych ho nestrčil ani pod nátlakem a rozhodně bych nechtěl vidět jak se s někým líbají.
       No a dokud tohle budou lidi řešit, tak to holt bude téma. Fetišisti, koprofágové, chcankofilové, zoofilové a jiný svoje neřesti provozujou v soukromí, nikdo to nevidí a co oči nevidí, srdce nebolí.

       1. asi na tom něco bude

        já teda jinak ten homohate nesdílím, mám pár gay známých a všichni jsou fajn :) a do většiny by to člověk neřek

        spíš ta propaganda je dost otravn

      2. Protoze to delaji blbe. Homosexualita bude vsem u prdele, pokud ta postava bude cokoliv, jenom ne gay. Zni to zmatene? OK, rozepisu to :D Pokud chci mit ve filmu gaye, tak ho tam pridam. Problem je, ze vetsina reziseru/scenaristu tam cpou postavu gaye. Nikoliv homosexualni postavu. Pokud je primarnim znakem postavy, ze je homosexualni… proc tam je? Co pribehu prinasi? Zatimco pokud je dobra postava homosexualni, bude to vetsine jedno, protoze proste homosexualove existuji, no a co.

       Stejne jako je problem napsat dobrou zenskou postavu, prorotze vsichni z nich delaji chlapa v suknich. Misto aby napsali dobrou postavu a pak proste prehodili pohlavi a pripadne upravili par veci.

    4. jinak k tem fetisum a podivnejm praktikam a latentnim gayum, Deadpool rad pegging a v obou filmech na to byla narazka :)

     1. tak pegging to už dneska ani není úchylka, pfff :)

      1. bezny namet ke konverzacim to taky neni. nebo aspon ja si nevsiml, ze by chlapi po zapase ve sprchach probirali, ktery dildo je lepsi na to spravny drazdeni prostaty a rite :)

       1. protože chlapi o tom obecně nemluví, o sexu jako takovém. Chlapi mluví pouze o tom, jestli sklátil tuhle nebo tamtu, protože chlapi jsou macho a hovor se připouští pouze o dobývání samic jejich prznění a popravdě o tom mluví většinou spíš takoví ti jednodušší mladší borci s gelem na palici případně zlatým řetězem, mezi intelektuální partou to moc nejede.

        zato baby se umí docela rozjet, když dají trochu víc vína a proberou kolikrát první poslední, člověk se pak přes polovičku naopak překvapivě dozví, kdo z jeho kámošů rád co :)

        1. Kdyby to normalni bylo, normalne se o tom bavime a jedou na to reklamy v bedne :)

  4. Tak ono to asi dává smysl – když si poklidně žijete s manželkou, tak je všem krom vás dvou celkem putna jestli si večer skočíte do latexu nebo máte ve sklepě mučírnu. Ale když je „manželka“ chlap, tak je to asi složitější, protože tím chlapem je pořád, ne jen v posteli. Mám teplýho kamaráda a chápu, že ten život holt přináší nepříjemné momenty, protože prostě chca nechca jste za tu „buznu“ pořád, nejde si to nechat nějak do soukromí. Proto je k tomu holt obecně uplně jiný přístup než k zájmům, které jde provozovat soukromě.

 3. Tak uz aj na filmove ceny zaviedli kvoty?Teda kolko teplych, ciernych,….jebnutych musi film zobrazit?

  1. To je v produkci Hollywoodu už nejméně 10 let, ale spíš déle. Předevčírem jsem koukal jedním okem na nějaké béčko z 2011 a byli tam skoro přesně 1:1:1:1 bílí, opice, kriplové a buzeranti.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!