S Trikolorou na (jedné) lodi. - zpět na článek

komentářů 56

Přidat komentář
 1. Byls a budeš naivka.

  1. Jednou to přece musí vyjít :-)

  2. Ja osobne zatim Trikoloru nesleduju. Je cas. Dost casu. Budu resit pred volbama, jako vzdy. Do te doby projde Trikolora medialni zum… medialnim ohnem. Chcat proti vetru se v Cesku nevyplaci. Takze pockam, uvidim.

   Sam jsem kdysi rekl, ze jestli mladej zalozi stranu, tak mu to hodim. Za tech 30 let uz ode mne dostal sanci kdekdo. Nakonec vzdy parlamentni strany. Nejsem fanda jedne partaje, protoze partaje jsou vyhradne o lidech a ti prichazeji a odchazeji.

   Ziji v Systemu, ktery jsem si nezvolil. Zvykat susene kobylky s pocitem svobody nekde v jeskyni nehodlam. Verit, ze prijde nejaka jina, lepsi demokracie, nemohu. Takze plavu v tech srackach a snazim se udrzet na hladine. Pokud Trikolora bude hlasat moje myslenky a pokud uvidim sanci na jejich prosazeni, klidne ji to hodim. Je to jako JukeBox. Obcas to chce jinou pisnicku.

   1. Sysop: ale no tak, nezvolil? Narodil ses do něj, ale od dosažení plnoletosti (pokud nebylo před sametem) sis to zvolil, ne že ne. Přijmout zodpovědnost je základ.

    1. fatdwi:
     A ty odpovědnost bereš…?

     :OD

    2. Samozrejme, ze soudruzi mi dali OP a za soudruhu jsem se stal i dospelym de iure.

     Nicmene, kam se narodim, jsem si nezvolil. Uplne stejne, jako jsem byl pokrten. Jenze na krestany seru, zadnou zodpovednost necitim a nemam. Vyznavam spis pohanske hodnoty. Muzu totez udelat se Systemem? A proc mam na sebe brat zodpovednost za neco, co udelali jini? Takove uredniceni naruby?

     Zodpovednost mohu citit jen za to, co jsem ovlivnil treba volbama. Jenze oba vime, jaky vliv maji volby na realny chod Systemu, takze ano, nejakou miru zodpovednosti za prasarny mnou zvolenych partaji citim, to ano. Mel jsem predvidat (kde ja jsem to jen slysel….?).

 2. Klaus je nebezpecny demagog, to že se na něj nabalují i dobří lidé neznamena že sám je dobry.

  1. Zkus být konkrétnější, ať nejsi za demagoga sám.

   1. https://m.facebook.com/jan.molacek/posts/1724957854240224

    Tohle si pamatuju. Merkelova řekla A. Klaus píše „Merkelova popírá A, lharka nemecka“, veze se na protiněmecké /protimerkelovske náladě.

    Můžeš věřit jedné ze dvou možností: buď je to vul a nerozumí jednoduché větě.
    Nebo ví že jeho voliči si nebudou dohledávat jestli VKJr mluví pravdu, staci že Merkelova mluvila o odsunu, rádi se přidají k nadáváni na Merkelovou a VKJr je pro ně tím padem o hrancem českých zájmu.

    1. To teda není moc dobrý příklad. Jednak jde v zásadě o banalitu, jednak nemá až tak docela nepravdu. Sudeťáci seli vítr a sklidili bouři. Já se jich kdysi taky zastával. Ale když vidím, jak jsou Němci schopni kolektivně zblbnout (klimapanika, migranti, boj proti hejtspíč), rozumím svým předkům daleko lépe.

     1. Je to dobrý příklad, protože ukazuje jak je VKjr ochotny lhát a živit nenávist aby získal body.

      1. VKjr. má zásadní výhodu v tom, že jedna část politické konkurence lže a živí nenávist násobně více a druhá část je zoufale neschopná. Aneb jednooký mezi slepými. Dokazujete to vlastně i vy, když nám za něj nenabízíte žádnou alternativu.

       1. to Tomas Eybl

        +1,

        (zato nadávat do lhářů a demagogů umí sluníčko Áčko na výbornou)

      2. Jo, je ochotny lhat docela malo. To se u politika ceni. Uvedom si konecne, ze lhat se v nasem systemu SMI. A je jen na lidech, jak se s tim srovnaji, nebo nesrovnaji.

     2. Tak já nepochybuji, že pan Áčko má k dispozici celý archív co kdy VKml plácl a co kdy plácl každý, kdo by se snad mohl v jakémkoliv „liberálně“ skeptickém uskupení angažovat.
      Nicméně poptávka tu je a bez ohledu na to, jak se budou svazáci v politických neziskovkách snažit, voliče si VKml najde. Skoro bych řekl, že tihle eurosvazáci udělají kampaň za Klause.

  2. Cili navrhujes spis koho?

   1. Zoufale doufám v to že DFENS vstoupí do ODS. Pres vsechno co bylo a co je v té straně špatně má větší smysl hledat změnu zevnitř než z venku.

    Je sice ctnostné proti mafii bojovat, ale když vidíš že ji neporazis je lepší se přidat.

    1. To řikal ten komouš, co mne lámal do KSČ, taky. Budem to prej vylepšovat tak jako zevnitř.

     1. Myslel to holt uprimne. Byla by z toho kristalove cista KSC.

    2. Jako ze kdyz se vyklepe obsah partaje, necha program a stanovy a naplni novejma lidma, tak to bude cajk?

     Novi lidi musi tvorit nove strany, ne prebirat ty zajete jako zubar ordinaci. Pokud ma bejt nekde cisto, tak z gruntu a ne nejakym jakyms-takyms cistenim.

 3. Snizit dane? O kolik?
  Eliminovat funkce statu? Ktere?
  Zrusit zakony? Ktere?

  1. Pro začátek by stačilo snížit počet zaměstnanců všech ministerstev na 50%.

   1. Tady by ale vznikl problem. Zatimco na funkcich uradu by to poznat nijak nebylo, tak ale ulice by byly plny nepouzitelnejch socek. V podstate vytvoreni domaci imigracni vlny.

 4. Rozdrobit politickou scénu na desítky pidistran nahovno, v čele každé jeden egoušek a nemakačenko štítící se práce a neschopný se prací či podnikáním uživit. A jejich jediná vize je ta, že oni budou velcí šéfové co budou jen rozkazovat a makat za ně budou druzí.
  Přitom by v reálném životě nedokázali udržet při životě firmu o 10 zaměstnancích a cpou se do čela státu s 10 miliony občanů.
  Tragédie.

  Klaus jr. je stejný živel štítící se práce jako jeho fotr, který měl čuch na to že prognosťáky a podobné zašívárny pro nemakačenka jako on, nadobro končí. A tak se stal maskotem zvenčí organizovanéhk rozkladu a rozkrádání našeho státu estébáky a papaláši.
  Jenže junior si neuvědomuje, že dnes už nikdo takového maskota jako byl jeho tatík, nepotřebuje. Vše rozkradeno, vše rozprodáno, vládnku tu de facto zahraniční korporace a oligarchové, zatímco bezzubé vlády se tu střídají jako svatí na orloji.
  Jediné vlády co vydrží déle jsou ty, co umožní korporacím nebo oligarchům přivlastnit si a rozkrást ještě nějaký zbývající nerozkradený sektor, a nebo nějakým zákonem umožnit povinný penězovod z kapes občanů.

  1. kaBrnak je stejný živel štítící se práce jako jeho fotr.

  2. Úplně si vybavuju, jak lidem museli ty kupónovky rvát z rukou a ty prachy jim násilím rvát do kapes. Jak když za někým přijel dederón s kufrem marek, jak ty chudáky musel nutit, aby jim prodal třeba firmu.
   Když se někomu nevede dobře, tak ta historická slepota je až zarážejicí. No, na někoho se to hodit musí. Přiznat si, že jsme byli blbci a neuměli v tom chodit je holt těžké.

   1. +1 taky si ty doby pamatuju a tak dementni komouse proste ignoruji….

 5. Pro mě osobně momentálně lepší volba není. Jediné co mi (HODNĚ) vadí je, že je VK pro setrvání v EU. Ale bohužel – u nás není žádná volitelná strana, která by byla pro vystoupení.. :( Pokud někdo nesouhlasí – rád si nechám poradit, prosím podělte se koho volíte vy… :-)

  1. Kanimúru, čistě jako zoufalý protest proti tomu, co se tu děje. Ale Trikolora by mohla být alespoň trochu pozitivní volba (pro něco).

  2. Jako bývalému voliči zrušených Realistů je mně tento jeho postoj vcelku sympatický.
   Ano. Pryč z neosocialistické EU je ideál, ale momentálně velmi těžko realizovatelný bez značných škod.
   Daleko lepší strategií by byla sebevědomá vláda, důsledně odmítající a ignorující všechny nesmysly a veškerý ten ultralevičácký zápach, který se sem z Brusele valí. Pochopitelně i za cenu ztráty nesmyslných dotací.
   Je šance, že bychom tak mohli být příkladem i pro další…

   Můj hlas má mladý Klaus jistý. A to jsem jeho otce fakt nemusel.

 6. Mnozí z nás co jsme zde pravicovějšího smýšlení uvítali, že se něco takového na naší politické scéně událo (VKmT).
  .
  Zaregistroval jsem se jako podporovatel, s chutí pomoci při programu a rozjezdu.
  .
  Kupodivu reakce byly jen typu: setkání příznivců a přijede i nějaké poslankyně. Na takové to utužování kolektivního nadšení již nejsem, tudíž jsem to nechat těm, co to mají rádi.
  S napětím jsem očekával, nějaké vybídnutí ke spolupráce, leč dostalo se mi jen ujištění, že „ti co spolu mluví“ program formulují a mají jej již vytvořený. Bylo to pro mne trošku zklamání, leč i tak jsem byl k tomuto kroku tolerantní.
  Nakonec mne dorazil mejl ve kterém mi vyhrožovali, že pokud nezaplatím příspěvek 100,-Kč budu ze seznamu příznivců vyškrtnut.
  Jistě a snad i každý pochopí, že nejde o vcelku bezvýznamnou částku jednoho sta korun ale o formu nátlaku až vydírání, což mne dosti popudilo a na oplátku jsem poslal mejl, že z principu nezaplatím, tudíž předpokládám, že svoji výhružku splní a budu vysvobozen.
  .
  Kupodivu i nadále mne zvou na utužování kolektivu. Ani nejsou schopni dodržet výhružku. Dokonce mne informovali, že již vybrali 3mil. Kč.
  .
  Mne zklamali a tím i ztratili.
  .
  Špatný začátek má vždy špatný konec. Nic se tím nezmění, ani ta oslava na lodi.

  1. Já jsem dostal jen tohle, žádnou výhružku jsem nezaregistroval:

   TRIKOLÓRA hnutí občanů
   To:Otto
   Aug 30 at 2:17 PM
   Vážený pan / Vážená paní: Otto

   Děkujeme Vám, že jste se zaregistroval/a jako příznivec Trikolóry hnutí občanů.

   Tímto Vás prosíme o zaslání ročního příspěvku, který předsednictvo stanovilo v minimální výši 100 Kč.

   Jako registrovaný příznivce se budete moci účastnit orientačních elektronických hlasování na http://www.volimtrikoloru.cz, akcí hnutí, diskusních setkání, dostávat pravidelné informace (e-měsíčník), či kandidovat do veřejných funkcí na kandidátkách hnutí. Uhrazení příspěvku je také předpokladem budoucího řádného členství.

   Platbu prosím proveďte na účet: 3402078007 / 2010, s variabilním symbolem: 12001289
   Do zprávy pro příjemce uveďte přesně toto: DAR příspěvek RP

   Variabilní symbol si prosím uložte, je zároveň číslem Vaší registrace jako příznivce hnutí.

   Upozorňujeme, že chcete-li zaslat příspěvek převyšující částku 1.000,- Kč, je nutné vystavit a podepsat darovací smlouvu. Do limitu se započítávají i případné již poskytnuté dary od jedné FO/PO v daném kalendářním roce, pokud tedy jejich součet překročí limit 1.000 Kč, je také nutné vystavit darovací smlouvu. Ohledně přípravy darovací smlouvy a pokynů k zaslání se prosím obraťte na prispevky@volimtrikoloru.cz, ideálně odpovědí na tento mail.

   O úhradu Vás prosíme do 14 dní od obdržení této zprávy.

   S pozdravem a přáním příjemného dne

   Ing. Daniel Kolář

   člen přípravného výboru hnutí Trikolóra

   1. Dobrý den,

    dostali jsme email od Ing. Daniela Koláře s textem k uhrazení příspěvku 100 Kč. Chci se vám za vedení Trikolóry omluvit, protože i když byl tento email skutečně oficiální, jeho vyznění bylo určitě nevhodně formulované.
    Pan Kolář není členem přípravného výboru, je asistentem Václava Klause ml.
    Je správné a standardní, že každý příznivec by měl v nějaké dohledné době uhradit alespoň 100 Kč a myslím, že formulace do 14 dnů apod. nebyla zcela domyšlena.

    Mgr. Aleš Hrubý

    Trikolóra

    koordinátor za Olomoucko, Olomoucký kraj

    1. No a našel jsem jak to bylo doopravdy:

     Vážený pan / Vážená paní XXX,

     děkujeme Vám, že jste se zaregistrovali jako příznivec Trikolóry hnutí občanů.

     Tímto Vás prosíme o zaslání ročního příspěvku v minimální výši 100 Kč.

     Jako registrovaný příznivce se budete moci účastnit orientačních elektronických hlasování na http://www.volimtrikoloru.cz, akcích hnutí, diskusních setkání, či kandidovat do veřejných funkcí na kandidátkách hnutí.

     · Platbu prosím proveďte na účet: 3402078007 / 2010, s variabilním symbolem: 7000245

     · Do zprávy pro příjemce uveďte přesně toto: „DAR příspěvek RP“ a Vaše datum narození ve formátu dd/mm/rrrr

     Variabilní symbol si prosím uložte, je zároveň číslem Vaší registrace jako příznivce hnutí.

     Upozorňujeme, že chcete-li zaslat příspěvek převyšující částku 1.000,- Kč, je nutné vystavit a podepsat darovací smlouvu. Do limitu se započítávají i případné již poskytnuté dary od jedné FO/PO v daném kalendářním roce, pokud tedy jejich součet překročí limit 1.000 Kč, je také nutné vystavit darovací smlouvu. Ohledně přípravy darovací smlouvy a pokynů k zaslání se prosím obraťte na prispevky@volimtrikoloru.cz, ideálně odpovědí na tento mail.

     V případě, že platbu neprovedete do 14 dní od obdržení této zprávy, budete z databáze registrovaných příznivců vyřazen.

     S pozdravem a přáním příjemného dne

     Ing. Daniel Kolář

     člen přípravného výboru

     1. Tak to asi v mezičase zeditovali a tu větu „V případě, že platbu neprovedete do 14 dní od obdržení této zprávy, budete z databáze registrovaných příznivců vyřazen.“ vyhodili…

 7. Ahoj. Chtěl jsem Vám jen říct, že dosavadní vývoj této diskuze je přesně ukázka příčin, proč je pravice rozjebaná jak transvestita ve Valdicích. Takže si to shrneme, předchozí stav na české pravicové scéně? 0 subjektů k užití. Současný stav 1. Ale je to špatný protože VKml řekl něco nepěkného o Führerin Merkelin (ačkoliv je to objektivně pěkně zkurvená svině, ale nevadí…), programové pilíře (rozuměj – program ještě neexistuje, resp. nebyl zveřejněn) nejsou dost konkrétní a kdokoliv, kdo by chtěl trikoloru podpořit je nenapravitelný optimista. Mimochodem, Svobodní dojeli přesně na to, že na tohle reflektovali. Takže každému chtěli vyjít vstříc. Jenže požadavky „každého“ se samozřejmě vylučují. Takže zatímco teď se tu dočteme „Snizit dane? O kolik? Eliminovat funkce statu? Ktere? Zrusit zakony? Ktere?“, tak pokud se to někdy objeví v programu, dočteme se zase, že ten program „je moc podrobnej a složitej pro normální slušný lidi voe.“
  Aby bylo úplně jasno, Trikolora není a nebude svatá trojice. Je a bude to kompromis jako prase. Protože ohne Kompromis jsou tu Svobodní a kam to vede lze vyčíst z jejich výsledků. Ostatně v článku chválený Řezáč je něco, co mě osobně naopak při výletě po hladině Lipna způsobovalo mírnou nevolnost, protože sice mluví hezky, ale jen když chce. Když ale někdo upozorňuje na to, že si ze svého ouřadu dělá privátní dojnou krávu, je jeho projev poněkud prostší „Polib mi pr***, krávo!“ Viz: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/polib-mi-kravo-hajil-starosta-byznys-s-rybarskymi-listky.A100819_155410_domaci_hv
  A jasně, bez zkušenosti ze Svobodných a se Svobodnýma bych asi po potkání tohoto pána kvapem upaloval od Trikolory co nejdál. A takových figur se kolem trikolory stahuje dozajista hezká sebranka. Jenže to je právě ten problém. Křišťálově čistý je jenom Standa Gross a ten už odletěl na svoji planetu popít s Elvisem, kdy v družné zábavě očekávají ještě návrat Špidly, který už léta trénuje, aby tam mohl vyběhnout po mléčné dráze. Nikdo jiný v politice nikdy tak čistý nebyl a nebude.
  A to je klíč k celému problému. Zatímco buřtožrouti neřeší, že Bureš je mafián desítky let napojený na politický prostředí. Ale dal jim koblihu a dvě kila. Neřeší, že Piráti melou sračky, jsou to marxisti a ještě dementi. Ale jsou Cool. Neřeší, že největší renegát a bojovník proti systému a uprchlkům je toho systému desítky let součástí a produktem a že se jedná o toliko Amabsadora EU pro Multikulturalismus.
  Kdyžto „Spravedlivý“ a „Chytří“ pravičáci naplijí úplně na všechno, co není úplně recht. Jenže v politice čehokoliv většího, než jednotlivec, nikdy nic z podstaty věci nemůže být úplně recht. A tak zatímco „Spravedlivý“ a „Chytří“ podjebou v principu cokoliv, pak se strašně diví, proč v téhle zemi neustále „šéfují“ projekty, jejichž cílovou skupinou jsou buřtožrouti. Protože pravicový voliči hledají Šalamounovo Hovno, které by mohli sežrat a díky tomu pak najít Svatý Grál. (Ostatně, pokud přemýšlím, proč se ODSka zkurvila, myslím, že je to přesně proto, že její představitelé se rozhodli změnit cílovku z nestabilního pytle blech na buřtožrouty). Takže mám pro vás mesidž: Šalamounovo hovno, je furt jenom hovno a navíc nejspíš nepůjde sežrat, protože za ty roky muselo zkamenět.
  A pokud chcete aby byla Trikolora (či jiná strana Vašeho srdce) lepší než je, pak nezbývá, než vstůpit a to lepší z ní udělat. Protože nikdo jinej to z Vás neudělá (bo by se z těch protichůdných požadavků stejně musel posrat). Naopak, politický subjekt, který má být úspěšný, je zatraceně drahej špáß. Takže, buď můžete být jako Svobodní, Matějka, Realisti, bez peněz a neviditelní, nebo do strany (hnutí, teroristické buňky, triády…) pustit kapitál, což sebou samozřejmě nese to, že ten kdo platí bude něco chtít. Jenže pokud se kvůli tomu obyčejní lidé politiky nebudou účastnit, budou funkce v zastupitelské demokracii v podstatě jen na prodej.
  Shrnuto v jedné větě: Buď se naučíte dělat kompromisy, nebo to bude nekompromisně o Vás bez Vás.

  1. bingo

  2. Vyjádřil jste neradostnou skutečnost naprosto přesně.

   Ano, ti „jediní správní“ neustále diskutují o chimérách a zatím jim uniká, že moderní virulentní forma ultralevice a marxismu jim bere svobodu doslova před očima. :-(

   A bohužel se to týká i D-Fense.

   1. Bude to těžké, velmi těžké. Rozhodně souhlasím s dedkem i vámi .

 8. Tak popravdě já jakožto ódeesák jsem v té straně už spíš ze setrvačnosti. Vznik Trikolóry docela vítám a čekám zatím na programovou konferenci v září. U ODS mi vadí, že se nevyjadřuje ke spoustě tématům, řeší jen EET a Babiše. Nic víc. Poslední rozumný lidi v té straně vidím pány Kuberu, Skopečka a Zahradila.

  Ad výstup z EU. Ono by to šlo, pokud bychom měli export orientovaný třeba do USA a vytvářeli bychom svoje vlastní hodnoty. My jsme ale v první řadě montovna západních firem a exportujeme v první řadě do Německa. Ve výrobě jsme svázaný normami a předpisy EU a naše výrobky by tudíž ani nebyly někde v USA konkurenceschopné. A kdybychom odešli, tak nás Němci ekonomicky zlikvidujou a ještě se u toho budou tvářit pokrokově a demokraticky… Pokud by se EUSSR rozpadl, tak by stejně vznikla dřív nebo později skupina států určená k vzájemnému volnému obchodu a pohybu zboží a kapitálu, což byla původní myšlenka EU. Volný obchod, zboží a kapitál má něco do sebe. Ale nic víc.

  Ideově je mi Trikolóra taky docela blízko, v dnešní době propagace všemožných menšin a zelený ideologie to bude docela razantní protipól. Tohle jsou témata, ke kterým se má ODS vyjadřovat především, pokud se chce nazývat konzervativní stranou.

  1. Vidím, že už jste taky pěkně indoktrinovaný EU. Vy pracujete v automotive průmyslu? Já nechápu to pejorativní označení montovna. Většinou má taková továrna úroveň organizace práce, efektivity, čistoty, dodržování bezpečnosti o velký kus dál, než zbytek zaměstnavatelů, včetně státního sektoru. Pokud pobočka funguje a má místo ve firemní strategii na příštích xy.. let, je matce jedno, jestli je v EU, Turecku, nebo jinde. A co se týče norem, tak ty důležité jsou mezinárodní – konkrétně automotive – ISO/TS 16949, railway ISO/TS 22163. A kdo chce exportovat, musí být certifikován bez ohledu na nějakou EU.

  2. A můžu se zeptat jak by vystoupení z EU ovlivnilo export..? To jakože se na hranici postaví plot a hotovo..? Volný pohyb zboží není dán EU ;-)

   1. Volný pohyb zboží není možná dán členstvím EU, členstvím v jednotném hospodářském prostoru však zcela jistě. Co Česku přinese stát mimo rozhodovací mechanismy JHP, ale s povinností se jejich výsledkům podřídit?

 9. Co tak vidim v okoli, tak bych se lehce bal, co za zmrdy se do Trikolory hlasi, nebo chce hlasit, aby to pak nedojelo na overbastarding. Ale jinak jim vcelku fandim a verim, ze by VKml mohl tu rozstristenou pravici trochu sjednotit. Ja teda kdyz uz jsem ten krajsky mistopredseda Svobodnych (coz vzhledem k poctu clenu a mistopredsedu neni zase tak tezke), pujdu nejdriv pod vodu s timhle parnikem, ale pak se treba uvidi.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!