S malým měkkým v Praze taky nezaboduješ! - zpět na článek

komentářů 84

Přidat komentář
 1. Já se asi podělám smíchy.:DDD 1***

 2. Dobře, tak jsme se zasmáli (co jiného nám zbývá, že), ale podobná videa, nebo dvě sedačky za půl mega na šestce, jsou jen příznakem dle mého názoru nereformovatelného systému. Kdo v Praze změní tenhle přístup? ANO a socani určitě ne a co dovede TOPka a ODS jsme už také viděli.

  Osobně si myslím že dojde ke katarzi až v okamžiku, kdy někomu opravdu jebne v hlavě ze vší té šikany, vezme qér a vystřílí nějakému ouřadovi rodinu. Nebo třeba magistrát. Ostatně, ani bych se nedivil – například ve videu s Tunou, které D-FENS nalinkoval, promlouvá řidič co dostal několik pokutových složenek týdně za šikanu v Blance. On se někdo pro koho to bude ta poslední kapka nakonec najde. Bude se pak plakat, bude se lkát, ale ostatní ouřadové si (i třeba mimoděk) uvědomí že policie je neochrání, ta chrání systém jako celek, pro který jsou oni postradatelní…

  1. Pokud tím naznačujete, že zmíněný krok by mohl reálně pomoci… no, nebyl bych příliš optimistický. Jen se podívejte, jak moc a čemu reálně pomohl Timothy McVeigh v Oklahoma City, nebo třeba Andrew Joseph Stack v Austinu…

  2. Neřekl bych, že pro pár pokut bude někdo střílet někomu rodinu, spíš se dostane na 30kmh.cz, vytáhne si hlavu z prdele a stane se z něj normální nepřítel systému, jako my ostatní.
   Účastnil jsem se dvouhodinového ústního jednání o přestupku (abych si zvýšil skill) a z jednání i řečí úředníků na chodbách jsem pochopil, že jsou to naprosté morální mrtvoly, stejně tak by vymáhaly nošení žlutých hvězd nebo nedostavení se do transportu. Těm se nemá čím rozsvítit – možná tak nakládačka jednomu konkrétnímu pomůže, ale nikoho dalšího to neovlivní – oni přece dělají svou práci a hájí zákon.

  3. Ale ne, najala by se ochranka všech úřadů v předražený zakázce, kondolovalo by se, důrazně (ale fakt krutopřísně!) odsuzovalo, vlajky by vlály na půl žerdi, možná by i nasvítili Petřín. No a samozřejmě lidem by se sebraly zbraně a jelo by se vesele dál. Ta změna musí přijít od každýho jednotlivce, aby se lidi přestali chovat jako zmrdi a aby vedli svoje potomstvo k nějakýmu slušnýmu chování. Kdy (jestli) to přijde je ve hvězdách. Nebo by mohlo pomoct, kdyby nebejt zmrd bylo pro jednotlivce ekonomicky výhodnější. Ale to je jenom další pohádka.

   Video je svým smutným způsobem vtipný a článek taky. U toho kompostu už jsem se neudržel a smál se nahlas :)

  4. Ostatně, ani bych se nedivil – například ve videu s Tunou, které D-FENS nalinkoval, promlouvá řidič co dostal několik pokutových složenek týdně za šikanu v Blance.
   Imho pánové z videa jsou idioti. Metoda řešení je naprosto jednoduchá a levná. Pracovně ji nazvěme Empire strikes back. Stačí zařadit trojku a projet celý úsek tachometrovou 50, pak se čůraci u radaru můžou vzteknout zlostí.

   1. Co tak nejlíp jít rovnou pěšky, ne? Zmrd u tlčítek je placenej za to, že tam sedí, tomu je to buřt. Normální člověk si svýho času většinou trošku cení…

    1. Ono pokud si člověk udělá bilanci zisku a ztrát, tak prodloužení průjezdu o několik minut je v porovnání se správním řízení nebo sprdelí dost malá ztráta.

     Nebavím se o zmrdu u tlačítka. Bavím se o zmrdovi na magistrátu, co kasíruje.

     1. Několik minut na úsek dává ve výsledku při počtu těch úseků tak hodinku denně minimálně, protože tyhle šméčka rostou všude ve velkým. Ročně ztráta více než dvou týdnů života.

      1. Ešte viac sa mi tá matematika “pozdáva” takto:
       denne 2.000.000 vodičov, každý stratil 30 minút, čo vo výsledku dáva 41.000 hodín, resp. 114 rokov. Takže denne sa zmarí jeden ľudský život, len kvôli nezmyselným obmedzeniam dopravy.

       1. Opravdu mi chcete tvrdit, že Blankou projede denně približně třetina obyvatel Slovenska nebo kalkulováno v místních poměrech cca dvojnásobek obyvatel Prahy?

        1. Tydle píčoviny jsou jenom tam či co?

         1. Když odhlédnu od toho, že tato kalkulace je na úrovní mentality dopravních expertů v ČR, tak jsme se bavili o Blance, ale samozřejmě můžeme to rozšířit i na větší oblast. Pokud si uděláte srovnání se správním řízením, tak je toto časově velice efektivní metoda útoku.

          1. Netvrdil ste náhodou že to má jako projíždět tacho podle těch čísilek? A to si hrajem na blbý že by se to mělo jako týkat jenom myšiny a ostatních zbuzerantělých úseků ne, tam může vesele pyráťyť? No tak, tak jaký najednou sme se bavili kdesicosi…a těch zbuzerantělejch úseků je už tolik, nejen v Pze, že když se započtou i zbytečné zácpy sekundární (v okolí nich i když přímo tamtudy člověk nejede), tak to v průměru něco jako půlhodinu na cestu, zejména na trochu delších cestách (30+ km), dá s přehledem. U někoho 10 minut, u jinejch co jezdí pracovně celej den klidně dvě hodiny, průměr někde kolem té půl hodiny bude.

          2. Je to naprosto jednoduché. V Blance, v Praze a na podstatné části silnic doprava funguje pouze díky porušování předpisů. Zmrdi to zjistili a postavili na tom byznys. Holt když se to bude furt ohýbat a strkat hlavu do průseru, tak budou mít zmrdi žně. Čili je cílem s tím přestat a nechat je utopit v jejich sračkách. A imho nedodržovat rychlost ve služebáku, kde má člověk často na hrbu GPS s logováním je tuplem strkání hlavy do průseru..

   2. https://www.novinky.cz/domaci/438830-ridici-nestaci-sledovat-menici-se-povolenou-rychlost-v-blance-a-magistrat-kasiruje.html

    Nikdo mi nevymluví, že nejde o kasírování. Kdysi dávno jsem tu psal, že tyhle nastavené rychlosti se dříve nebo později budou svévolně a bezdůvodně nesmyslně měnit dle libovůle policie a hle, došlo na má slova… Dolínka jako radního, odpovědného za dopravu, pověsit za koule do průvanu!

    1. Za chvíli zřejmě přiběhne Lukas B. aby se tu rval do roztrhání těla, že tohle ten důvod není a ani změny nejsou svévolné, ale jsou super promyšlené a hotové dobrodiní, protože čím nižší rychlost, tím větší kapacita, takže ne výběr pokut, ale aby tam nebyly zácpy. Ono ani těch 60 v v Lochkovským tunelu není o ničem jiném. Zatím nejvíce zářezů na pažbách mají nějací ti anarchisti, co fízlům zapalovali úspěšně auta a snad i vyřadili nějakou mýtnou bránu, jen houšť a větší kapky.

     1. Já mám nejlepší propustnost, když na silnici nikdo nepřekáží, 70-90 v dědině, 110 v tunelu a mimo dědinu :D Stačí jeden blbec co jede 45/80 a je za ním štrůdl, tak o propustnosti při 70 si může kecat někde s vrátným na hlavním nádraží.

      BTW co je zač ta banda co se tak stará o naši silniční propustnost si ten blb může počíst http://neovlivni.cz/razie-v-tsk-policie-obvinila-primo-reditele-mestske-firmy/

      1. Když čtu o nějaké takové razii, tak si vždy řeknu, který že to kmotr zapomněl předat krabici s vínem na příslušná místa? Protože už dávno nevěřím tomu, že takové razie mají za účelem dosáhnout nějaké nápravy věcí do nezávadného stavu…

    2. Už loni, kdy s těma rychlostma začali prvně blikat i při minimálním provozu jsem psal, že to smrdí, a už tou dobou se hlásili první lidi. IMHO pak po tom průseru s vracečkou lóvy vychytali automatiku a pak to rozjeli. Že se to stane bylo naprosto jasný, protože zmrd nezneužije jen tu pravomoc, kterou nemá, ale dobře ovcím tak.

    3. Nikdo mi nevymluví, že nejde o kasírování.
     O tom nikdo soudný nepochybuje. Podobně na Rozvadovské. Opět není nic lepšího než to tam prohučet na tachometru 70 km/h. Zmrdi mají hovno a 30 sekund navíc člověka nezabije.

     1. “If a law is unjust, a man is not only right to disobey it, he is obligated to do so.”
      Thomas Jefferson

      Jakmile vidím nesmyslné omezení, tak mám tendenci ho porušit a pak si s úřadem vytřít prdel, co nejvíc ho zaměstnat a hezky si to správko užít. je to podobné jako s klíštětem nebo tasemnicí, taky člověk neřeší, jestli je výhodnější čekat až se parazit napase.

      1. Samozřejmě je několik vrstev útoku. Vaše “konfrontační” ve spojení s otevřeným účtem v nějaké právní kanceláří může být velmi úspěšná. Volba vrstvy útoku se odvíjí řekněme kulatně od finančních zdrojů dané osoby..

     2. Já jezdím teda kilo odstavným vokolo čárek, když je volno a malej provoz…

   3. Pokud by tohle dělala většina, za týden bude z 50ky 30ka…

    1. Toho bych se nebál, protože pak by mělo smysl jezdit původní cestou přes Veletržní..

 3. Pan Karel může být rád, že nezaparkoval, protože to děvče, co na něj čeká, není žádná hvězda a navíc “budu s Tebou i ve zlém” v jejím případě neplatí. :-)
  Jinak, co se týká Magistrátu hl. m. Prahy, těším se, až uvidím primátora/primátorku jezdit MHD, chodit pěšky nebo při mimopražských výletech jezdit ve Škodě Citigo.

  1. všechny holky co potkáš v praze jsou jen naplavený zlatokopky, proto jela po borcovi s SUVčkem.

 4. Chlapek v SUV si moze gratulovat. Sice nezaparkoval, ale zbavil sa blbky, do ktorej by bola skoda investovat cas a peniaze. Samozrejme cely ten klip je ujety. Ako pokračovanie by mohli natocit video, kde nasrati majitelia aut v Prahe defenestruju Stropnickeho, Krnacovu a spol.

  1. A nebo v pokračování by moh tu bloncku přebrat cyklistovi třeba řidič nákladní rikši.

 5. Pustit něco takového na veřejnost…
  Člověk si říká, že ti radní nejsou zrovna ajnštajnové, ale tohle je úplná absence soudnosti. Úrovní mi to připomíná oslavné básničky Stalinovy nebo takové ty budovatelské filmy.

 6. Asi 99.99% populace je jasné, že v našich klimatických a geomorfologických podmínkách není kolo dopravním prostředkem, ale sportovním náčiním. Sám jsem vášnivý cyklista, ale do práce nebo na nákup na kole rozhodně nepojedu. Kolo je v našich podmínkách srovnatelné s motorkou. Taky je to nářadí na relaxaci.
  Na spolky jako Auto*Mat je potřeba se dívat ze správného úhlu. Oni to nejsou cyklisti, cyklisti hrají v tomto úlohu užitečných idiotů. Je to prostě nátlaková organizace, na které se dobře živí. Kdyby prosazovali např. běhnání tak to vyjde nastejno, jen se na tom nedá tak hezky vydělat. Toto video je toho zářným důkazem.

  1. nejde o klima ani o geomorfologii, ale o bohatstvi. Muj deda jezdil v Praze do prace na kole pomalu kazdej den. Jenze to byla 40.leta a i kdyz pominu benzin na pridel tak auto mel stejne jen malokdo a kolo i motorka byl regulerni dopravni prostredek a ne telocvicne naradi. Otec zase jezdil do prace na fichtlu. Geomorfologie ani klima se od valky nijak extra nezmenily, ale holt uz jsme bohatsi a muzem si masove dovolit praktictejsi dopravni prostredky nez jednostop.

   1. v našem chudém kraji je ještě docela dost lidí, co používají kolo jako dopravní prostředek, jako student jsem to taky dělal, protože i když jsem staré auto měl, na benzin nebylo.

    Ale co si budem povídat, za boomem cyklistiky v posledních 15 letech stojí změna životního stylu. Jezdí na tom zejména kancelářský národ, protože popravdě i já jsem se ocitl v takovém života běhu, že mám 0 pohybu a 0 volného času to nějak dohnat, kolo by pro mě asi taky bylo volbou, kdybych si mohl dovolit ztratit těch 30 minut denně, což nemůžu, takže autem a pupek a riziko infarktu roste vesele dál. :/

    ale podnebím to fakt není, znám lidi, co jezdí v -20

    1. Je to jen moda z Brusele a jako obvykle, je to totalni picovina. Aneb jak vybudovat metr cyklostezky za milion KC z penez danovych poplatniku a zklidnit dopravu ve mestech, az vsichni zivnostnici pokrachuji a budou poslusne stepovat na pracaku, o nic jineho nejde. Mimochodem, kdyby si ti buzeranti spocetli, kolik by tratila statni kasa na spotrebni dani, kdyby lidi tady a ted prestali kupovat benzin a sedli na kola, tak by je to dotovani cyklistiky razem preslo.
     Zejmena, kdyz maji ropu za $50 za barel, ale cena benzinu u stojanu je vicemene stejna, jako kdyz stal barel ropy $150, takze vyber z dani bude neofiko mnohem vetsi, nez se docteme ve statistikach.

 7. Story mi pripomina jednoho nejmenovaneho politicky korektniho zamestnavatele, ktery sice hrube podcenil pocet parkovacich mist pred svou supermoderni kancelarskou budovou (rekneme zhruba v pomeru 300 mist na 3000 lidi), coz mu ovsem nebranilo vyclenit 50 mist pro VIP, 20 pro invalidy a 5 pro elektromobily, vcetne nabijecek zdarma.

  Pravda, jednou jsem tam jeden elektromobil zahledl, pohrichu byl privezen na obstarozni odtahovce, sesupnut a zatlacen na misto, nafocen s bandou vymetenych modelu vsech barev, pohlavi a sexualnich uchylek do firemniho prospektu, nasledne opet natazen lanem na stroj Avia Turbo a odvezen v mraku spatne spaleneho dehtu nekam do prdele.

  Myslim, ze tento pocin rapidne zvysil pracovni motivaci vsech zamestnancu teto nejmenovane ostravske firmy. Zejmena, kdyz je nuti denne sharovat auta (v lepsim pripade), v horsim pripade parkovat v nejake prdeli na druhem konci mesta pred hypermarketem a zbylych par kilaku dojizdet dnes a denne zavsivenou mastnou tyci plnou ciganskych kapsaru v smogu, popilku a chemickych vyparech severomoravske metropole, kterou tech 5 elektromobilnich mist zejicich prazdnotou a politicky korektni prospekt fakt nevytrhly.

 8. Jistěže smart zaparkuje ve městě snáz než touareg…
  Nicméně jakékoliv SUV se parkuje líp než sedan stejné kategorie, jelikož je co? – přece KRATŠÍ…

  1. Potvrzuji, stačí mi podívat se dolů do garáže a volný prostor kolem auta, které tam momentálně parkuje. Z toho jasně vyplývá, že ošklivý a fuj fuj SUV Cherokee je menší než svého času etalon českého rodinného auta Octavia sedan. Proto také jezdím po městě pokud možno Jeepem, je skladnější a lépe se s ním manévruje.

   1. To je sice svatá pravda, ale v rámci objektivity je nutno dodat:

    1) jedná se o veteránský Jeep Cherokee, protože ten poslední Cherokee (a kor Grand) má parametry trochu jinde a parkovat s tím je vážně za trest, obzvláště proto, že je z toho hovno vidět

    2) žere to tak 4x víc než ta Octavia sen českých rodin TDi, což může být pro leckoho argument (neříkám, že pro Tebe, nebo pro mne)

    ;-)

  2. Za to ovšem širší, takže v úzkých stáních v podzemkách projektovaných někdy koncem 80./začátkem 90. let si tam stoupne pár tady těch ekspertů a na další místo už slušně zaparkuje tak možná motorka.

   1. Ále, tahle parkoviště (třeba Národní Dividlo) jsou relativně drahá a tedy prázdná a tak není problém najít dvě místa vedle sebe pro širší kočár. A ještě zbyde flek pro bicykl.

    1. Speciálně pod ND jsem to kdysi jednou zkusil, a už nikdy víc: zásadní problém není ani tak šířka stání, jako to, že příjezdové tunely jsou tak úzké a tak kroucené, že se tam s normálním autem nelze vůbec rozumně vytočit, resp. je to asi na milion kývání tam a zpět.

     1. Přes obrubník.

    2. Problém je to poslední dobou třeba i v NS, kde už jsou ceny dost rozumné. Dřív nebylo, teď s těma širokejma mrchama jo. Kór když tam začínaj stávat šimko jak kokoti, nevim jestli proto že neumí točit volantem, nebo schválně aby vylezli, nikdo jinej ne (tedy tam ani nezastavoval vedle) či aby jim to neobouchali. I když, zatím se holt dá zajet do druhýho patra, kde je obvykle půlka parkoviště prázdná, no :D

     Hádám že parkoviště pod tuším BDK či Kotvou projektoval stejnej vůl, jako to pod ND. A u Rudolfina je sice o malinko lepší, ale za to při jakékoli akci beznadějně plno.

     1. Nejspíš norma z dob, kdy velké auto byl Spartak.

      1. Taková doba asi nebyla, protože zároven še Škodou 440 se vyráběla Tatra 603…

       … pravda ovšem bude, že s tou se asi běžně pod ND neparkovalo :D

       1. 603 parkovala u hlavního vchodu na zákazu zastavení. Proto tam už tehdy byl ;-)

 9. kuvá, co furt mate s tů prahů, co se tam cpete, abyste vyďali Babiša či Zemana? Zanějakovou či psychyatyatra na radnici či co to tam majů čisté jak z krystal cukru, z kereho se robi karamel, a ten je hnědej, což se tym pražakum tak nějak hodí při tej guvno prdel slezenici , kurde tuž tam nejazděte a mate pokoj, zafičte třeba na svatý kopeček do Olomuca tam je kurde velky kostel, atam sa za ty Prajdy gajdy pražský pomodlete,

  1. No, v Praze jsou ještě nějaké zajímavé památky, které stojí za návštěvu a kde jsem ještě nebyl, a mám tam nějaké přátele, kteří z toho Dolínkovo cyklodebilova ještě nezmizeli. Jinak bych tam také nejezdil, raději utrácím svoje peníze někde, kde mě nešikanují za to, že mám auto. Tuž asi tak :).

Napsat komentář

D-FENS © 2016