S Majkem bez papírů snadno a rychle - zpět na článek

komentářů 151

 1. Já bych hlavně rád, aby se co nejvíce lidí soustředilo na myšlenku věta postačuje k zadržení řidičáku a značně komplikuje vaše postavení v následném správním řízení. Věta. Věta!!! Cože? Copak je vůbec myslitelné, aby naprosto jakákoli věta postačovala k výše zmíněnému?

  Kde to, kurva, žijeme?!? :(

  1. Od Vás bych očekával, že se budete pozastavovat nad existencí něčeho takového jako je „řidičák“, a takový detail jako důvody k jeho zadržení budou pod Vaši rozlišovací schopnost ;-)

  2. No tak to je sok. Jsou dokonce vety, za ktere lze jit do kriminalu, na elektricke kreslo nebo dostat na ulici pres drzku, zvysenou davku olova apod. Neslychane! Nejsem expertem, ale troufam si odhadnout, ze na zaklade vet by se spousta veci dela i v anarchii. I kdyz v te Vasi, co ji mate jen v hlave mozna ne, na to, uznavam, by bylo potreba vyjadreni jineho experta.

 2. P.S. Jako hezká ilustrace toho, kde to, kurva, žijeme působí doporučení (z odkazovaného FSM, jež by si rozhodně každý měl nastudovat!)

  „V případě, že policista dále trvá na tom, že odborné lékařské vyšetření provádět nebude, nechte tuto skutečnost zaznamenat do úředního záznamu. Dále zavolejte 158…“

  pokud je ovšem spojíme s praktickou zkušeností se současným SNB.

  1. Zavolat na zasahujícího policajta 158 je v praxi poměrně účinné. Určitě je to lepší než volat GIBS, jak se občas na internetu radí. Ono těch možností obecně není moc, v podstatě je ta doktrína postavená na tom, že úkon či zákrok musíte strpět a až pak si stěžovat, pokud ovšem náhodou nevypadnete z okna, někomu omylem nevystřelí šrot z CZUB nebo vám na služebně záhadně selže oběhový systém.

   Je třeba chápat, jak celá ta mafie funguje. Největší bordel při kontrolních kontrolách řidičů dělají policisté od pořádkových jednotek. Jsou to často hovada a rváči s extrémním sebevědomím a přesvědčením, že pokud stojí na straně „zákona“, tak mohou všechno. Mezi nima a těma, proti kterým nás mají bránit, je rozdíl jen v oblečení. Policisty od pořádkových jednotek vyhánějí jejich velitelé ven, když nemají žádné pořádkové věci k řešení, což je v podstatě furt. Mají svoje vytipovaná místa, kde číhají a honí čárky. Je to v podstatě volný lov.

   Na druhém konci linky 158 sedí operátor a někde poblíž něho operační důstojník. O tom, že si policajti z pořádku uspořádali hon na občany většinou nic neví. Policajti z pořádkovýho zase nejsou zvědaví na nějakou publicitu před zbytkem sboru. Zavolání na 158 jde přesně proti tomu. Pokud to uděláte, je o tom někde záznam, velitelé to čtou, objeví se to v těch jejich hlášeních, na místo pojede další hlídka od jiného útvaru a celkově shit is boiling high. O to nestojí.

   1. Četl’s ten odkaz? Urza by byl býval 158 volal. Kdyby mohl.

    1. P.S. Jinak samozřejmě souhlas bezvýhradný — to jsem se snažil vyjádřit hned v původním příspěvku tou závorkou; možná to nebylo dost zřejmé.

    2. Urza mohl volat 158. Nemohl jen natáčet. To, že to neudělal a pak následně volal gibs, je jeho problém.

     1. Pravda, mohl na celé kolo křičet „Sto padesát osm! Sto padesát osm!“ Jinak ale to, co si normální člověk pod „volat 158“ představí, zjevně nemohl, neboť, jak je tam jasně psáno, byl pod pohrůžkou násilí donucen odložit telefon. Bez telefonu se telefonuje docela blbě, aspoň tedy většině lidí.

      1. Vite ocs, uplne klidne mohl nastoupit i telefonem do auta a z nej zavolat…
       Mohlo to probihat treba takto, odlozim si telefon do auta a budu se vam venovat za chvili.
       Jasne v bajich a legendach by pak bylo, tahali me z auta a nenechali me zavolat.

       1. Ja mam „hloupej“ telefon a kdyz ho dam do kapsy, bere zvuk pro zaznamnik dobre. Myslim, ze strcit ho do naprsni, nebo jine vhodne kapsy by jiste slo a tedy v klidu nahravat.

       2. Ále, Urza ma problem ze je resolutni a asertivni akorat v diskuzich. V realnem svete staci kdyz se na nej policajt jen podiva a Urza je zesranej. Pak to ovsem tomu policajtovi tak vytmavi na svem blogu, ze kdyby to ten chudak cet, tak by se urcite nervove zhroutil, svlekl uniformu a odjel s Mirovymi sbory do Afriky sterilizovat cernochy placatejma kamenama :-)

   1. když se člověk rozhodne ujíždět policii, tak musí počítat s následky. Může být ráda že jen dostala do držky a neprolítla jí hlavou odražená kulka od střelby na pneumatiku.

    1. Tam nebola len strelba na pneumatiku a vodicka auta bola zasiahnuta dvakrat. Skutocne moze byt rada ze zije, nakolko jedna z ran jej zasiahla hrudnik. Ale to nie je podstatne. Podstatne je to co sa stalo ked uz auto stalo, vodicka sa vypotacala z auta a spadla na zem. Z vety „Může být ráda že jen dostala do držky“ sudim ze podla vas je v poriadku kopat podozriveho ktory lezi na zemi a je v podstate uz neschopny akejkolvek hrozby. Podla mna to v poriadku nie. A o rok trvajucom zatlkani ze co sa tam vlastne stalo uz ani nehovorim.

     1. ačkoliv v diskuzích toto moc nepoužívám, tak tentokrát udělám vyjímku a opravdu se zastanu policajtů jako chlapa, kterej stíhá „někoho“ kdo ujíždí, v hlavě se mu honí spousta myšlenek, každou vteřinou vyhodnocuje tisíc podnětů, myslet v každé vteřině doma na rodinu na to jestli jeho kolega uřidí auto, jestli nedostanou smyk, jestli jim tam někdo nevjede, adrenalin na maximum. Když ujíždějící auto konečně zastavuje, tak borec tím nemyslím policajta, ale chlapa jako je každej z nás je vyhecovanej na max a prostě jediné na co se zmůže je zastavit příval stresu a jediná možnost jak zabránit dalšímu stresu je vyvinout agresivitu a jak říkate: „obrana musí být větší než útok“ a tak prostě vidí jedinou možnost jak zastavit stres v tom, že eliminuje původce stresu. Podle mě naprosto přirozené. A kopačku do držky, do břicha a nevím kam naprosto schvaluji a kopnul bych si taky. Jsou dva typy ujížděčů, ti kteří jsou naprosto při smyslech, umí svoje auto ovládat a nepouští se do risku a ujíždí pomocí svého umu. o takových ujížděčů se moc nedozvíš, protože ti to nikde neukážou jak fízlům ujeli. A pak jsou ujížděči fetky zkurvené, chcíplé co nic neumí a jejich život je bezcený a při své jízdě kdy auto sotva udrží na silnici kašlou na ostatní účastníky provozu a jsou bezohlední a jediné proč se jim daří ujíždět je právě risk. Takovej člověk si prostě zaslouží byt zkopanej do kuličky kdykoliv ráno vyleze z brlohu. Fetky jedny zkurvené tady obhajovat, pfuj na tebe ty píčo. Do kafilerie rozemlít na sekanou a sekanou odvézt do afriky, tam to smíchat s pískem a založit pole. To jediná možnost jak s těmahle zbytečnejma lidma zatočit. Dneska jsem byl opět v brně kolem bronxu a kurva já mít bouchačku tak mě dneska hledá půl republiky. Už mi ani nevadí slušní cigani, ale vadí mi tady ty fetky co nic nedělají, kšeftujou s drogama a jen otravují lidem život. Normálně bych to likvidoval na potkání. Prodáváš drogy? bum včelka do kebule…

      1. Holy fuck…tak to nenachadzam slov…

      2. On Vám někdo z těch zbytečných lidí vnucoval drogy?

       Mě třeba nikdy žádný drogový dealer život neotravoval. Fakt ne. Ani v tom Brněnském Bronxu, ani na místech kde se prý prodávají běžně, ani v pajzlu, kde se prý prodávají, prostě mi nikdo nikdy nenabídnul drogy. Potkal jsem pár týpků, o kterých jsem si říkal – jo, tenhle by mohl něco dýlovat, ale nikdo mi ten matroš necpal. Kdyby ano, tak bych ho nechtěl, stejně většinou nemám zájem o Strážní věž, Nový prostor, atd.

       Vraždění dealerů bez soudu zkoušeli na Filipínách. Pokud vím, ta se to neosvědčilo ani tam, protože na to pustili policii bez náhubku a ta si začala dělat, co chtěla.

      3. Ty vole, SkReT bude asi hodně jednoduchý hovádko. V jeho světě by asi nechtěl žít nikdo… Nejspíš pude do ignoru (jako první v historii DF)…

       1. V hodnocení s Vámi souhlasím.
        A vzpomněl jsem si blahé paměti na Vosla – Hýkavce, který zde kdysi diskutoval. Ten byl taky hloupej, ale nebyl takový hovado.

      4. Wildcat, LWG, Bateman, Predseda: CO VY JSTE KURVA ZA HOVADA? Takže když vám fetka neukradla auto, neznásilnila dceru, nezfetovala syna, tak je FETKA FAJN? Fetka do každý rodiny? Hýčkej si svou fetku? Až fetka pojede ukradeným autem a smete rodinu (jako že se to tady ve vedlejší dědině stalo) tak je VŠECHNO V POŘÁDKU? JSTE IDIOTI A MĚLI BY JSTE CHCÍPNOUT TAKY!!! Bež v noci bronxem a jsem zvědavej jak nebudeš mít problémy, ty píčo jste tady stejně nafetovaní jako v POSRANECKÉ SNĚMOVNĚ a pícháte si stejnej matroš jako Sobotka s Kalouskem?

       1. Jako agresivní hovado tu vystupujete v první řadě Vy, pane. Pokud tak fungujete i v reálném životě, tak jste podle mého názoru horší než leckterá fetka.

        1. vykuř mi baldu, když ti upřímně od srdce napíšu že jsi kunda, tak jsem horší než fetka co ti ráda zabodne kudlu do zad? TO MYSLÍŠ VÁŽNĚ? neměl by jsi jít na psychiatrii pro dlouhodobou léčbu idiocie? Ptačí mozečku, měl by sis vážit toho že jsem upřímný a na rovinu, ale ty piču poznáš za kávesnicí přes počítač děláš rozbory mé osobnosti, ale v realným životě se třeba potkáme a budeš mě prosit o pomoc, tak jak to dělá spousta lidí se kterýma se pracovně setkávám. ty pizdo jedna ubrečená.

         1. A kde bychom se v tom reálném životě mohli potkat? Abych věděl, kde nemám prosit o pomoc a také kde mám očekávat v přeneseném slova smyslu kudlu do zad.

          1. Tím se vše vysvětluje, sám seš fetka když máš se mnou problém. Neboj s fetkama se nepotkávám, fetky totiž jsou ke svému prostředí, bydlení, potřebám lhostejní. Jim stačí papírová krabice někde pod mostem.

          2. Pro hloupého každý hloupý. Děkujeme Pánubohu, že jsi se včas odhalil. Možnost tvé mylné interpretace čehokoliv tě samozřejmě ani na okamžik nenapadla, zato však možnost byť jen náznaku nesouhlasu (od kohokoliv) s tvými myšlenkami v tobě vyvolává agresi, kterou by ti záviděly i ty fetky a kterou tu bohatě slovně ventiluješ i přesto, že žijeme v demokracii a máme svobodu názorů. Takžen ne, není v pořádku „instantní soud“ bez soudu a střílet na potkání, a to ani (domnělé i reálné) fetky ani kohokoliv jiného. Pokud na tomto tvém názoru i nadále trváš, doporučuji návštěvu nejbližšího oddělení psychiatrie.

          3. Ptal se tě někdo na něco ty prasečí mrdko? Doporučuji fetkám a všem co by mě chtěli zastavit navštívit zvířecí kafilerii, ať ví do čeho jdou.

       2. Re: SkReT

        Já se vůbec nevyjadřoval k feťákům, to Vy původně také ne. Já se vyjadřoval k tomu, že mě dealeři, co vy je chcete střílet na potkání, nikdy nezpůsobili problém. Pokud někdo krade, opatří drogy někomu, kdo není objektivně schopen pochopit jejich riziko, nebo se ovládnout, jezdí s autem ve stavu podstatně snížené ovladatelnosti, někoho znásilní, atd. tak to pochopitelně problém je.

        Na druhou stranu se daleko více bojím unavených kamioňáků, neboť je podstatně více, lidí, co řídí v pracovní či rodiném stresu, protože je jich velmi mnoho. Předpokládám, že drtivá většina násilníků naopak nefetuje (nebo to není důvodem jejich sexuální agrese), už proto, že popisy od narkomanů říkají, že kdo se dobře sjede (alespoń u většiny drob), tak si další chemii do šišky sexem opatřevat nemusí. Například můj zážitek z lékařsky podaných opiátů jde tímto směrem – úplně to člověku stačí, nic není problém, všechno je fajn a okolní svět je víceméně nezajímavý.

        1. Já mám za to že člověk který ujíždí polici a pak vyleze z auta a snaží se utéct a není schopen utéct je pro mě fetka feťácka a znovu opakuji že patří skopat do kuličky, protože to není člověk ale jen kus hadru. Jestli je to tvoje dcera měl by sis to co nejdřív připustit, protože to je jinak strkání hlavy do písku.

         Pokud ty se bojíš víc kamioňáků tak je to možná nějaká fóbie, já se bojím i výtahů, ale přesto do nich vlezu a celou cestu doufám že z něj vpořádku vylezu. Mě prostě fetky co nechodí do ráce nemají žádný žebříček hodnot jsou prostě ztracené existence, které tady nemají co pohledávat.

         1. Nepatří. Navštiv prosím co nejdříve psychiatra, děkuji.

          1. už jednou jsem ti napsal ať mi nepíšeš, že jsem se tě na nic neptal. Laskavě se sám recykluj do koše a přidej si mě do ignoru.

          2. Aspoň se příště podívej na časy příspěvků než zas napíšeš nějaký takovýhle „moudro“, ať nejseš za blbečka úplně… a nebo vlastně nemusíš, aspoň bude větší p*del

        2. to stejné co Mischel… sexualní vražedkyně, která ve svobodném světě neumí žít, má strach a nerozumí mu. A oni ji zavírají a pouští aby ji znovu mohli zavřít. Je to chyba systému, ta baba by byla skvělej bachař někde na urale. Z ní by měli ti největší chlapi respekt. Tady si s ní nikdo neví rady, já bych jí šupnul jako bachařku do lágru, a to bys viděl jak by vězni potom na svobodě sekali dobrotu.

        3. LWG 15.3.2017 v 10:30

         >Předpokládám, že drtivá většina násilníků naopak nefetuje (nebo to není důvodem jejich sexuální agrese)<

         Váš předpoklad může být poněkud mylný – ne vždy, samozřejmě.
         Pokouření marihuany, nebo hašiše, u uživatele většinou nával agresivity opravdu nevyvolá – spíš naopak. Takoví lidé, co zahulí, jsou (obvykle) naprosto v pohodě. Jak správně uvádíte, o (sexuálním, ale i jiném) násilí většinou neuvažují.
         S opiáty to je tak, že člověku navodí pocit jakéhosi rauše – a jestliže máte (stejně, jako já) zkušenost, kdy Vám v nemocnici naprali do žil kapačky s podílem léků na tlumení bolesti po onemocnění páteře – tedy opioidů – pak to znáte.

         Mechanismus působení na mozek a NS je u heroinu stejné, jako u těch opiátů a ani člověk na heru nemá potřebu páchat násilí…až do doby, kdy mu většinou dojdou prachy na uspokojení jeho potřeb. Bo faktor vysokého rizika vzniku závislosti.
         Tam už prostor pro "páchání" je.

         Ale k tomu Vašemu "drtivá většina násilníků naopak nefetuje" – člověk na haluciogenech může velmi (velmi!) často dělat poměrně velké píčoviny.
         A pervitin – ten už z principu vyvolává u člověka pocit síly, energie a nepřemožitelnosti (ne nadarmo byl podáván vojákům Waffen SS za 2. SV) a jeho uživatelé většinou klidem a mírem moc neoplývají.

         Ano – je to obrácená logika vyjádření – tudíž z toho může jen vyplynout, že drtivá většina feťáků jsou násilníci a ne naopak a že Vy máte vlastně pravdu.
         Ale jen jsem chtěl říct, že (určité) drogy mají na kriminalitu vliv zásadní. A to bych, prosím, nerad paušalizoval. A stojím si za tím, že ať si každý užívá toho, co je mu libo.

         P.S. – se skřetem se nebavte – je to nebetyčnej čůrák.

         1. Technicka – pervitin (a metamfetaminy obecne) prilezitostne dostavali za WW2 vojaci a zejmena letci obou bojujicich stran. Ucelem nebyly zmeny vnimani ani povzbuzeni agrese nebo odbourani moralnich zabran, ale tabletky metamfetaminu se davaly coby prostredek na potlaceni unavy coz se hodilo pri dalkovych bombardovacich letech nebo pri nekolik dni trvajicich bojovych operacich. Nevyhodou je, ze efekt je docasny a unava se pak vrati jako kladivo a vojak je pak nekolik dni totalne nepouzitelny. U letcu to tak nevadi, u osadek tanku uz to problem je a velky. Divize co dva dny prochrape je pomerne slaby clanek retezu.

       3. Kto tu kedy hovoril o fetkach? Podstata celeho problemu je v tom, ze policajti musia dodrziavat zakon. To je vsetko. To ze mate nejake problemy s fetkami je z hladiska vztahu verejnost – policia nepodstatne.
        Mimochodom, bol by som zvedavy, pan internetovy tlchuba a virtualny hrdina, ci by ste takto na ktorehokolvek z nas vyskakoval aj zoci – voci. Cosi mi nahovara ze naopak – mlcal by ste ako vos pod chrastou.

        1. Zákon dodržovat nemusí vůbec nikdo; někteří ale mohou mít problémy, když je při tom nedodržení chytnou.

         Jedním z významných zdrojů nespokojenosti je to, že pro esenbácká prasata je výše zmíněné risiko statisticky mnohem nižší, než pro běžné lidi.

         1. Nemozem povedat ze Vas postoj nechapem, ale dovolim si nesuhlasit. Chlpati beru peniaze za to ze „dohliadaju na dodrziavanie zakonov“. Ergo oni su prvi co ho musia dodrziavat. Realita je bohuzial ina.

          1. Představa, že „Chlpati beru peniaze za to ze “dohliadaju na dodrziavanie zakonov”“, je hezká, ale tu o Smolíčkovi mám raději.

           Ve skutečnosti je dost děsivé, kolik lidí si neuvědomuje, že SNB bere peníze pouze, výhradně a jenom za to, že podporuje, udržuje a chrání establishment — nic více, nic méně. Ano, je pravda, že to typicky se zákony souzní, protože establisment ty zákony píše tak, aby mu vyhovovaly; nicméně pokud se občas náhodou narazí na situaci opačnou — nějaký zapomenutý buržuázní přežitek zákona, chránícího fakticky lidi proti establishmentu — pak na něj samozřejmě esenbáci jak na placatý kámen.

           A establishment takový zákon asap změní, jak ostatně lze excelentně vidět např. na sprdeli, prolamující jeden z (velmi mála zbývajících) zákonů chránících lidi před systémem. Not anymore.

          2. Takze vlastne hovorite v podstate to iste ako ja, akurat oklukou. Musim sa priznat ze ani neviem o zakone co chrani obcana pred establishmentom.

          3. Zrovna ten, který explicitně zdůrazňuje, že kdokoli může libovolnému státnímu orgánu bez jakýchkoli sankcí* odmítnout jakoukoli výpověď, pokud se obává, že by jej to mohlo uvést do nebezpečí stíhání, je takovým dost explicitně a zjevně, ne?

           Kanadské zákonodárství neznám, ale u sousedů je to prakticky celý Bill of Rights.
           ___
           * Což právě vinou sprdele přestalo platit.

          4. jakou to má souvislost s kopnutím do držky ujíždějcího sfetovaného kokota? To jako aby se mu omluvil a pofoukal bebinko? pohladil po mastnejch dredech a řekl: „víš já to tak nemyslel pojď, zítra bude růžovoučký den, všichni se budou mít rádi a můžeš si zase píchnout nějaký happy látky do žíly a ukradnout auto a zase tě dohoním, kopnu tě do držky a pak se ti budu omlouvat“ ?
           Jo všeho moc škodí a tady toho humanismu a havlismu už bylo dost.

 3. Víte čemu nerozumím? Proč se pan D-FENS – jakožto někdo, kdo bere boj proti silničnímu fašismu vážně – proti Majkovi a kocourovi nevymezí. Vždyť ten člověk dělá celé myšlence antifízl odporu naprosto neuvěřitelnou medvědí službu, viz zdokumentovaná nefunkčnost celého toho podvodného systému, která dostává dementy do průseru. Na jednu stranu chápu že policajt není kamarád, ale na druhou stranu tady máme naprostého kreténa, co se zcela účelově chová jako prase aby mohl policajty nachytat na švestkách.

  Sorry jako.

  1. Asi mi něco ušlo, nebo úplně nechápu současný smysl toho slova; ale mně tedy přijde, že se „vůči němu vymezuje“ že až. Přehlížím něco?

  2. Myslite jako nevymezi jeste vice nez jiz cini? Jako treba, ze nazalozi youtube kanal, kde bude vysvetlovat vsechny Mikovy chyby, nebo nespusti petici proti Mikovi, nebo neusporada demonstraci pred domem Kocourka? :)))

   Ja si myslim, ze DFens se pomerne racionalne vymezuje a vic nema zapotrebi. Orel much nelapa.

  3. Proč by to dělal? To musí na všechno ventilovat svůj názor? DFENS pomáhá lidem bojovat proti silničnímu fašismu a těm lidem doporučil neřídit se tím, co Majk dělá, to je vše. Od ostatních kauz se to liší tak, že zatímco Majka můžu mít v prdeli, policajty ne, ty musim řešit.

 4. Jeden rebel se proti druhému nevymezuje
  (kontraproduktivní) i když je každý na jiné úrovni a pro jinou věkovou kat. Orel muchu nelapá.

 5. Twl tak pan domácí projevil notnou dávku altruismu a v zápalu dojemné péče o vohnouty, pro které má jinak jen slova pohrdání se jal prostudovat už 30% pořadů jednoho z největších českých JůTubových imbecilů a vyrobit o tom report. Že jde celý D-FENS obsahově už hezkých pár měsíců úplně dohajzlu, to nevidí jen blbec a zdejší vlezdoprdelové a přícmrndkové, ale používat ke kopání do policajtů (protože o nic jiného samozřejmě ani nešlo) největší žumpu YouTube vůbec, to je ubohost kterou bych tedy od pana domácího fakt nečekal :-D Bravo a klobouček.

  1. Lze to brát ale i tak, že účel světí prostředky. Možná nepřesný příměr. Tedy dle mého uvažování a i z praxe to chápu tak, že pomůžeš-li vohnoutům, pomáháš tím sobě a blízkým. Nebo se v klídku díváš, jak zmrd snadno a lehce topí neznalého, nevědomého troubu? Chceš-li něco změnit, zlepšit, musíš zkrátka něco dělat. Samo se ani nic nerozbije.

 6. Vážení, nedochází vám jedna zásadní věc ohledně činnosti bloggera MikeJePražskýMongolZTatarstánu. Kromě medvědí služby těm co zaplatili Kocourkově firmě za právní zastupování, dělá Majk zcela nevědomě skvělou službu všem řidičům.

  Zatímco Dfense zná jen malá část populace, z nízkopříjmových naprosté minimum, tak o Majkovi už dnes slyšel kdejaký vohnout. A lidi si s úžasem začali uvědomovat, že esenbáka není potřeba na slovo poslechnout a všechno mu podepsat, ale že mají ze zákona i nějaká práva která mohou proti esenbákovi uplatnit. To je obrovský pokrok v myšlení českých předposraných vohnoutů.
  Mike je bezesporu zmrd, o tom žádná. Jenže, jak říkala zase moje babička „když bůh dopustí tak i motyka spustí“. Takže motyka Majk nechtěně udělal velmi užitečnou věc. A možná i díky tomu někdy v budoucnu při návratu z ciziny po překročení našich hranic nebudeme mít pocit že jsme se vrátili do policejního státu ČSSR kde esenbák může vše.

  1. Nechci slapat do tvych kruhu, ale zatim je rpaxe takove, ze PRAVE PROTO budou srouby pro vsechny vice utazeny. Takze kazdy pekne sam za sebe si musi vybojovat vetsi prostor.

   Stat necukne, to ani omylem.

  2. Možná, že se některým lidem z Majka rozsvítí, nicméně odhaduji, že pro drtivou většinu lidí bude každý, kdo neplatí pokuty a neposlouchá policajty házen do jednoho pytle s tímto kokotem a až se budou utahovat šrouby, tak tomu veřejnost jen zatleská.

   1. Přesně tak.

   2. Ano, bohužel je to tak. Soudruzi řeknou v televizi, že bezchybným policajtům (a dalším ouřadům) odmlouvají jen ti, co nechtějí platit daně a dodržovat zákony, a je tedy třeba postavit zákon tak, aby k tomu již nedocházelo. Vždyť přece ten, co dodržuje zákony, se nemá ani pak čeho bát. A ta jednodušší většína tomu ještě zatleská a poplácá je po zádech. A navíc se ještě více bude vymezovat proti těm, kteří si to nechtějí nechat líbit. Vidíme to přece živě u EET.

   3. Majk je hlavně pro spoustu lidí odporná zrůda, takovej ten mladej synek bohatýho fotra, kterej může z protekce všechno. To je můj dojem z názoru lidí kolem mě. V podstatě někde na úrovni zlýho manažera, kterej žere děti a vyhazuje chudý lidi z práce a jezdí v černým BMW.

    Majk je velká agitace na to, aby argument „Majkem“ při utahování šroubů měl úspěch. Bohužel.

   4. Již se stalo. Lex Kocourek.

  3. Bylo by skvělé, pokud by to mělo jako vedlejší efekt stav, kdy se lidé budou zajímat o svá práva a budou trvat na jejich respektování. Ale mám takový pocit, že u spousty lidí může zvítězit falešný pocit, že „zaplatím té pojišťovně, co ji propaguje Majk a oni za mě vše vyřeší“. Nemluvě o tom, jak správně podotýká Sysop, že to může naopak způsobit utažení šroubů. Není to tak dávno, co začal být uplatňován paragraf o trestu za hanobení neschopného úředníka. Tak holt vznikne paragraf o hanobení cajta. A to teprve bude průser, protože pokud nezaplatíte za jakýkoliv i naprosto vymyšlený přestupek, tak uslyšíte „ale my si to dosvědčíme, že jste nás urážel a máte to za 10 000,-„.

 7. Docela mě v metodice ČMI zaujalo toto:

  4. PRACOVNÍ PODMÍNKY
  a) teplota (pro přenosné AAD):
  při provozu 0 °C až 40 °C
  při uskladnění -20 °C až 60 °C
  nebo podle technické dokumentace výrobce pro konkrétní typ měřidla

  jaké teploty jsou asi v manuálu drageru?

  1. Dokumentace k Drägerům by se měla válet někde na 30kmh.cz – bude tam téměř jistě i homologační list.

   1. Tak Drager 7410 má v manuálu -5 až 45, případně do -20 na max 30 minut, pokud byl předtím skladován při teplotě nad 0.
    Drager 7510 má v manuálu jen -10 až 50. Pak tam má ještě zmínku o odchylce, kde se hovoří jen o -5 až 50.

    Každopádně při dechové zkoušce např. v -15 by to mohlo pomoci. Viz, případ v JČ, kde takto řidič vyhrál a zneplatnil měření laserem, když policie nebyla schopna prokázat, že neproběhlo za teploty nižší, než je v manuálu, respektive dle tvrzení řidiče a teploty z blízké meteostanice to spíš vypadalo, že byla povolená teplota skutečně překročena.

 8. v hospodě jsem zaslechl totok: jeden maník prý když mu policajt podával dragera se slovy prosím, jebnul s ním o zem, začli pak s tím, že poškození majetku a kdesi cosi, nicméně u správního maník prohlásil, že si myslel , že mu onu věc darují, a jako s darem že může nakládat jako se svým, prej mu to prošlo, ha ha ha

  1. to zni trochu nepravdepodobne, nicmene ze mi muze i pri vsi opatrnosti nedopatrenim ten bazmek spadnout na zem, to se asi muze stat komukoli, ze?

   1. Nieje to náhodou tak že zelená opica ti podá nový v celofáne zabalený náustok, ktorý ty osobne odbalíš a nasadíš na Dräger – ale Dräger drží zelená opica celý čas v rukách a nepustí ho ani keby si bol mimozemšťan. Takže ti vypadnúť nemôže z rúk, resp. odvolanie na darček je nepriechodné. Mne takto držali Dräger pri hube aj keď som sedel v aute, aj keď som stál vonku a to dokonca aj v Rakúsku tak robia (osobná skúsenosť).

    1. Ano, je to přesně tak poměrně všude. Dělají to, aby nedošlo i k nějaké manipulaci ze strany řidiče, a oni nemuseli přístroj nastavovat stále dokola.

     1. Policajt nic nenastavuje, policajt to akorat zapne. Nastavit tam ani neni co. Pristroj se nedava z ruky prave proto, aby zkoumanemu „nahodou“ „neupadl“.

    2. Ahoj, otázku držení testeru po dobu měření policistou jsem před časem konzultoval s Mobilita 2014. Mám s tím osobní problém. Obdržel jsem příjemnou odpověď.

     Dobrý den,

     tato informace nikde obsažená není, ani v interním pokynu policie, který je v příloze.

     Předpokládám ale, že pokud policistovi řeknete, aby Vám nestrkal přístroj do úst, že na to bude nějak reagovat, a pokud ne, tak bych na něj podal stížnost. Jeho nadřízení ji sice pravděpodobně s nějakou argumentací odloží, ale dotyčný policista bude muset svůj postup nadřízenému vysvětlit, což pro něj bude dostatečný trest, nehledě na to, že u některých útvarů postačí k problémům s kázeňským hodnocením i zamítnutá správně podaná stížnost.

     Doufám, že zveřejnění odpovědi nebude bráno negativně. Děkuji.

    3. Když nemůžu zahodit Dragera, zahodím alespoň náústek :-)

 9. Koukám, že ta fízlí taktika „schovejte ten telefon, protože ho vyhodnocuju jako zbraň“ se nějak rozšířila. Zajímal by mě právní rámec takové výzvy ze strany příslušníka a zda je oprávněn použít proti občanovi, který neuposlechne donucovací prostředky.

  1. Představuju si, že tak do pěti let to někdo dotáhne k ÚS a ten to shodí. Do té doby to bude policie v pohodě nadužívat jako všechno ostatní.

  2. Cajti se opravdu učí, že lze mobil použít jako zbraň. A celkem účinnou.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017