Rumburg Krankenpflege contd

Featured Image

Nerad souhlasím s Miladou Emmerovou. Ale jako každého lékaře, který o tom případu něco v novinách četl, mě ta kauza děsí, protože jsem si původně myslel že skončí ve stadiu vyšetřování s tím, že se prostě nic nenašlo.

Ukazuje na to, že ve skutečnosti u každého soudu nejde o důkazy a fakta, ale dojmy. V novinách se pak člověk dočte takové hovadiny, jako že je skoro jasné, že sestra pacienta zabila, protože měl po smrti zvýšený draslík. Co to je za nesmysl? Každý má po smrti zvýšený draslík. Původně jsem si myslel, že ten odběr někdo udělal ještě během posledních chvilek pacientky – v tom spěchu při resuscitaci. I tady jsou dvě možnosti, buď mají už v Rumburku přístroj na okamžité měření elektrolytů v krvi (nepravděpodobné, jedna analýza u nás stojí asi 2 eura, nemyslím že by to v R měli) a pak mohli odebrat částečně roztok podaný do katetru nebo do žíly, takže by v něm byla uměle zvýšená hladina draslíku z podaného infuzního roztoku, nebo ten přístroj na oddělení nemají, a v tom případě nemá cenu při resuscitaci nic odebírat, protože vám laborka vrátí výsledek nejdřív za půl hodiny. A to si s ním můžete víte co.

Nevím, jak moc se dá věřit přesnosti citace v novinách, Dr. Vondráček prý uvedl: „Na monitoru byly komorové arytmie, řešili jsme to dvěma výboji, srdeční masáží a kyslíkovou maskou.“

Pokud to opravdu řekl, tak bych se od tohohle doktora nerad někdy nechal ošetřovat. Doufám, že řekl laryngeální maskou, a jenom to někdo špatně přepsal. Protože zajistit během resuscitace dýchací cesty jenom kyslíkovou maskou prostě nejde. Řešil stav dvěma výboji? V tom případě zřejmě resuscitoval něco mezi dvěma a čtyřma minutama, protože při komorové tachykardii bych já osobně dával šok hned na začátku, a pak po dvou minutách. K dalšímu po dalších dvou minutách se ale Dr. Vondráček zřejmě nedostal, proč proboha?

A to jak druhé ráno zajistil důkazy tím, že vytáhl infuzní set z koše. Byl to opravdu ten infuzní set, který visel u pacientky?

Původně jsem si myslel, že “sestra smrt” může jenom chvíli vydržet, držet se své pravdy a nemůže se jí nic stát. Ne – ona už měsíce sedí ve vazbě! V noci umřela pacientka, ráno jsem vytáhl nějaký set z koše a zjistil jsem, že tu pacientku zabila sestra – k smíchu. Nabírání draslíku mrtvolám – k smíchu. Nabírat draslík zřejmě z katetru, přes který kapal před smrtí draslík – co má ten člověk místo mozku? Přesto se to v téhle šaškárně bere jako důkazy, které proti “sestře smrt” evidentně svědčí a žádný ze znalců se nad tím ale nepozastavil. Nechápu proč, bojí se znalci něčeho? Dostali nějaký úkol?

Miladě Emmerové patří v tuhle chvíli dík, že se o kauze informovala a nějakým způsobem se do ní vložila. Přestože už soudce prohlásil, že na její odborný názor sere. Předhazování vytváření důkazů už soudce předem označuje jako “křivé obvinění”, takže v první instanci je již zřejmě předem rozhodnuto. Naštěstí je Milada Emmerová dostatečně zaháčkovaná ve strukturách ČSSD a ODS, navíc je  Plzeň daleko a proti Rumburku relativně civilizovaná, takže by se jí nemělo nic stát. Já bych na tohle odvahu neměl.


06.10.2015 Áčko
 


Související články:


12345 (9x hodnoceno, průměr: 2,22 z 5)
611x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!