Rozhovor (nejen) o „modrých zónách“: Mgr. Ondřej Pecák pro D-F - zpět na článek

komentářů 16

 1. Osobně fandím spíš právníkovi Pecákovi než facebookové skupině z dřívějšího příspěvku. Principiálně ale fandím oběma subjektům, neboť proti modrým zónám bojují lépe než já. Můj způsob je komplikovaný, sobecký, neefektivní a plošně neuplatnitelný.

  1. Ja bojuju zcela aktivne tim, ze nejezdim do mest, kde maji zony. Nemam to nastesti zapotrebi.

   1. To je, myslím, spíše odboj pasivní (dělám to podobně, až na to, že v té zatracené Praze je poněkud více divadel, než v Mníšku pod Brdy, bohužel; a navíc tam bydlí máma).

    1. Ano, slovo „aktivne“ jsem dal spise pro ironii. Ja jsem si obdobi divadel uzil behem meho zivota v Brne a dnes uz mi to nechybi. Prosel jsem vetsinu klasickych del od baletu, pres opery, operety, cinohry az po muzikaly. Dnes si spise pustim nejake DVD, i kdyz to s kulturou nema nic spolecneho. Mozna si k tomu vezmu „šolnu“ a kukatko…

     Chapu ale, ze navsteva matky substituovat nejde.

     1. Tak já například navštěvuji matku v dílně, do Prahy za ní jezdit nemusím :-)

 2. Výborně !

  V diskuzi pod jiným článkem se na mě jakýsi člověk mdlé mysli ohradil, že si mám parkování na modrých koupit (ve 3 zónách, brzy ve 4 !!!). A že když na to nemám, tak mám zavřít hubu. Tento způsob přemýšlení se dá ale i otočit: Vyhrazené parkování funguje na soukromém pozemku. Pokud chcete v centru Prahy parkovat, pořiďte si soukromý pozemek. Pokud na něj nemáte, musít holt jako my chudší na okraj. Silnice jsou pro všechny, a to i ty obecní. Pokud mě někdo nařkne z toho, že bydlím na okraji (stále je to ale Praha) protože jsem chudý a nemám miliony na vlastní parkování v centru a ať tam radši ani nelezu, mohu tuto demagogii stejným způsobem otočit. Pokud bydlíte v centru a jste pro zóny, pak si kupte soukromý. Pokud na něj nemáte, odstěhujte se. Já vám 40 tisíc ročně kvůli tomu, že bydlíte ve starých, neopravených a dispozičně ve 21 století naprosto nevyhovujících bytovkách či panelových králikárnách prostě dávat nebudu…jenom proto abyste měli kam ty svoje víkendové popelnice zaparkovat.

  Silnice jsou zatím pro všechny. I ty obecní. Jsem obyvatel Prahy, stejně jako vy ostatní. Nehodlám platit přes 40 tisíc ročně za parking (a brzy bude hůř).

 3. Zajímalo by mě, co má tento MlaMoJ na mysli, když mluví o krátkém období svobody před nástupem socialistů. Jestli tím myslel období Klausova klondajku, tak je mi jasné odkud vítr vane. Zvlášť když mu vadí nerovnost (diskriminace) v ceně parkovného a chce mít práva k majetku který mu nepatří (obecní pozemky). Pro tyhle lidi se už v 90 letech vžil název Tržní komsomolci.

  Modré zóny lze pravděpodobně napadnout jen u ústavního soudu, protože o nich zastupitelsky-demokraticky rozhodli pražští voliči. Aby se jeho fanoušci nedivili, až jim po rozhodnutí soudu nasolí zastupitelstva jednotné nediskriminační parkovné ve výši 12 000 kč. Podnikatelé budou spokojeni a rodinky co si tam parkovali jednu orezlou felicii spláčou nad výdělkem.

 4. Technická – divit se nebudou fanoušci, ale to Zastupitelstvo, pokud by takové jednotné parkovné schválí. A zkuste si tipnout, proč ;)

 5. Jednoduše si dělá reklamu.

  1. Jednoduše si kokot.

 6. Pridal jsem se k zalobe hned od pocatku, akorat mne udivuje jak malo lisi se pridalo, ocekaval jsem ze to pujde treba k 2.000 , ale cca pred 14 dny jsem se ve zpravach od p. Pecaka dozvedel ze ma 70 firem a lidi, tento tyden uz mluvil o stovkach. Skoda ze v rozhovoru neuvedl aspon priblizny pocet.

  1. A to se jako divíte? Když se podívám na ten web, tak se mi chce utýct. Dá docela námahu pochopit, co vlastně dělat, pořád tam montuje nějaký pokuty a správní řízení, to mě vůbec nezajímá, takový věci mám vyřešený…

 7. Bohužel je to právník, takže má velmi mlhavé ponětí o tom, jak svět funguje. Jádrem problému je veřejný prostor, a sice že je veřejný. Z tohoto titulu o něm rozhodují volení zástupci a vždy to pro nějakou skupinu obyvatel je problém, stav, který jim někdo vnutil proti jejich zájmu. Přitom by bylo poměrně snadné parkovací místa jednorázově přidělit vlastníkům okolních nemovitostí, převést do jejich vlastnictví, a nechat na nich, co s nimi udělají, jak je využijí a komu budou sloužit. Někdo si z toho udělá své parkoviště, jiný bude vařit na parkovném pro návštěvníky, třetí to nechá pro své zákazníky atd. To by fungovalo, zatímco žádné politické řešení fungovat nemůže, ani to páně advokátovo.

 8. http://www.dotyk.cz/publicistika/kam-tecou-penize-z-noveho-parkovani-v-praze-20161018.html Pražské parkovací zóny: jako obvykle, za vším hledej peníze (nejlépe vyprané přes garážové firmy a konzultanty z Rumunska). Není to sice takovej ranec, jako za Béma, ale pár stovek milionů během pár let se taky neztratí; a navíc se tržby z pražského systému můžou za čas začít zvětšovat. Přikládám stručnou analýzu týdeníku DOTYK o finanční stránce projektu pražského zónového parkování. Příznačné je, že jako kritik vystupuje vrchní měšťák za ODS Rudolf Blažek – ovšem s tím, že systém by měl být ještě přísnější. Ovšem co vydrží Pražáci, to se skutečně jen tak nevidí: stačí se sem tam projíždět po Kulaťáku, najíždět po D8 ráno do Prahy apod, kde, to ještě nedávno jezdilo, tak to nyní beznadějně stojí. Lidi musejí vyrážet minimálně o půl hodiny dřív, živnostníci a dopravci počítat s marným stáním při přejezdech po městě a všichni jsou s tím tak nějak smíření, nikdo nevolá po zprůjezdnění některých úzkých hrdel. Ty zóny jsou to samé: problémy to jsou pro všechny, peníze tečou pryč, a všichni jsou smíření.

 9. Přestože bydlím na vesnici daleko od Prahy a jako garáž (přístřešek pro auto) používám vlastní kůlnu na vlastním pozemku, a do Práglu nejedu když nemusím, přesto všechno jsem moc rád, že Mgr. Pecák do toho jde. Je to moc dobře. A působí to jako živá voda, že se někdo takový najde.

  I když je to boj Davida s Goliášem, přesto si David vede v dosavadních kauzách dobře, například: https://web.svobodni.cz/clanky/pravnik-realitni-maklerky-jak-jsme-zatim-uspeli-v-litomericich (Ano, to je ta kauza provokatérky, která si ze své etnické příslušnosti udělala nový level obživy, když si s ní majitel bytu nepřál uzavřít nájemní smlouvu. Nějací samozvaní aktivisti http://www.poradna-prava.cz/ následně chtěli po realitní makléřce 100 kkč a ombucbába Al-Šabába žádala její hlavu na stříbrné míse).

  Z tohoto rozhovoru i z linkovaného článku na webu svobodných vyplývá, že je to mladý muž zdravých a konsistentních názorů. Takže nezbývá, než mu držet palce (jakkoli je jeho idealismus v posrané České kotlině neběžný a někteří -např. neklan o několik příspěvků výše- ho zjevně nepobrali). Mmch, když už jde o tu „reklamu“ (kterou si podle neklana dělá), myslím, že je dobře znát aspoň jednoho slušnýho právníka …

  1. P.S. (omlouvám se, že reaguji sám na sebe).

   Naléhavé varování: Linknul jsem tady tu Poradnu pro občanství a teprve poté jsem se na jejich stránky podíval podrobněji, netuše, o jak silné emetikum se jedná.
   Pro normálního člověka je přístup na jejich stránky jen na vlastní nebezpečí. Doporučuji opatrnost a příslušná bezpečnostní opatření (kýbl na kolena, monitor a klávesnici zakrýt něčím nepromokavým).

   Jedna taková analýza (kvůli které si asi fakt Echo24 předplatím…)
   http://echo24.cz/a/wGxEL/progresiviste-potichu-ovladli-mista-kde-se-formuje-spolecnost

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!