Rošády na mocenských šachovnicích

Featured Image

Malá rošáda prezidenta Zemana

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, nebo jak se to jmenuje, posvětil Agrofertu nákup mediální skupiny Mafra, pod kterou spadají Mladá Fronta, Lidové noviny, iDnes.cz, Óčko, atd.

V zákulisí se šeptá, že Agrofert jedná i o koupi dalších médií, např. deníku Blesk či dokonce TV Nova (tu jednu dobu vlastnil nejbohatší občan ČR Petr Kellner, jemuž židovské kořeny zřejmě předurčily jeho finanční podnikatelský „talent“ .. ale tyhle žabomyší války jsou evidentně pod jeho rozlišovací schopnost a tak se jí záhy zase zbavil a pochopil, že jeho Eldorado je mnohem větší a hlavně mnohem východněji). Majitel Agrofertu Andrej Babiš (a.k.a. agent StB Bureš, viz např. Ústav pameti národa) dokolečka dokola prohlašuje, že nehodlá těchto nejčtenějších deníků zneužívat k propagaci své strany (hnutí, thinktanku) ANO ani jinak zasahovat do novinářské práce. Fajn.

Pak se tedy ptám, proč dal 3 miliardy za tenhle prodělečný podnik (roční ztráta cca 60 mega)? Pokud, jak říká, nejde o ANO a politiku, tak o co teda? O další „geniální“ investici nebo něco mnohem, mnohem většího?

Třeba o zákulisní boj o moc nad tímto státem cestou ne nepodobnou „the Berlusconi way“?

Soudit tak lze např. podle nedávné schůzky s prezidentem Milošem Zemanem, který zřejmě už před několika lety, když se (za podpory svých věrných) chystal stát se prezidentem ČR, uvážil, že nadešel čas povolat svého dávného známého pana Babiše, který Ing. Zemanovi jistě nemálo vděčí za svůj úspěch v divokých 90.tých letech, kdy pan Zeman řídil/neřídil kormidlo tohoto státu. Kdo však 100% ví, wo co go, je prezidentova šedá eminence, náš český kardinál Richelieu – Ing. Miroslav Šlouf, který zřejmě panu Babišovi vytyčil co možná nejlepší startovní pozici na cestu za politickou mocí už založením hnutí ANO 2011. Vždyť v dokumentu „Tady je Šloufovo“ z roku 2008 novinář Mitrofanov cituje, co mu mezi čtyřma očima řekl Šlouf, že je jisté, že se Zeman v roce 2013 stane prezidentem a ať na to klidně vsadí všechny volné peníze. Mrkněte se na to, stojí to opravdu za to, dokument je na jůtrubce a výrok je myslím někde okolo 58 minuty. A co se týče Mafry, tak ona už se nějaká předražená inzerce nejde, co ji zase postaví na nohy – to jsou totiž v téhle partii malé věci.

Ono na této cestě za absolutní mocí jde také o to, že už zde jeden dost velký „mediální hráč“ působí, majitel Centrum Holdings (Hospodářské noviny, Aktualne.cz, Ekonomia či dokonce Obchodní věstník plus desítky odborných časopisů), také majitel dolů OKD, 45.000 bytů na Ostravsku atd., uhlobaron Zdeněk Bakala (v Mrázkových spisech přezdívaný Bakalář) zase se svojí partičkou, který, jen tak na okraj, nikdy nevysvětlil, odkud vzal cash na nákup těchto mnohamiliardových akvizic a který se evidentně se stávajícím establishmentem nemá zrovna v lásce – vždyť v minulých volbách sponzoroval trio ODS, TOP09, VV a předtím byl velkým kamarádem Václava Havla, což bylo hezky vidět, když mu neskrývaně zatáhl celé jeho 75. narozeniny v pražském kulturním centru DOX s pěti sty význačnými hosty, vesměs „elitou“ ČR včetně Marie Körbelové, spíše známé jako Madeleine Albright. V posledních týdnech se totiž pan Bakala záhadně zbavuje svého fyzického majetku, o čemž se v médiích pochopitelně nijak moc nemluví, jedná se např. o uzavření dolů na Ostravsku, že prý není odbyt pro uhlí a takové ty kecy – např. důl Paskov už to má spočítané a počet nezaměstnaných na Ostravsku zřejmě v příštích měsících o nějakou tu tisícovku zase naroste. Prostě je vidět, že „někdo“ jde Bakalářovi po krku, je to zřejmé i z těch pamfletů odesílaných Zemanovou stranou SPOZ, co teď občané dostávají do schránek, kde se mluví něco o zabavování majetku, jehož nabytí nelze prokázat, takže pan Bakala, který, jak již bylo řečeno, původ jeho miliard nikdy neobjasnil a neobjasní, buď dělá „preventivní opatření“ spočívající ve vyvedení majetku z ČR, anebo zmatkuje, což by na vyučeného dámského krejčího sedělo spíše.

Shrnuto na závěr, o co tady tedy jde? O nic nového a zároveň o nic menšího než o mocenský boj Zemanovy skupiny mající za cíl ovládnutí politické moci v ČR – ne veřejně, ale hezky v pozadí. Lidu se předhodí nějaké to divadlo, jako vždy. Vždyť už starořecký politik a filosof Polybios ve své Teorii střídání ústav hovoří o tom, že po epizodě demokracie nutně nastává období chaosu, kdy si lidé zvolí jednoho panovníka. Myslím, že ve stádiu chaosu ještě nejsme, spíše se potácíme  v takovém mezidobí ve stádiu mezi oligarchií, „ochlokracií“ (lůzovládou) a „patokracií“ [vláda skupiny psychopatů, dosazených různými finančními podnikatelskými skupinami ve prospěch těchto skupin na úkor občanů (MUDr. Jan Hnízdil)]. Ale pro Kocourkov by bylo ideální, kdyby příštím premiérem byl pro změnu třeba kamarád z prognosťáku profesor Klaus, ne?

Velká rošáda prezidenta Obamy

Zde bych si hned ze startu rád vylil srdce, že je poněkud až trapné, jaké si ti naši „vůdcové“ toho našeho Západu pořád vymýšlejí záminky pro takzvané intervence do různých zemí, většinou Blízkého východu. Móóóc špatný však je, pokud si ty záminky vytvářejí sami, což v tomto případě konkrétně znamená, že pokud ten poslední chemický útok v Sýrii byl opět tzv. „white flag action“ (viz Google), který zařídily (pro)Západní tajné služby, aby byla záminka pro vojenskou akci, tak to je s námi opravdu hodně, hodně, jak říkám, ŠPATNÝ, protože to by bylo lautr to samé, co udělal Hitler 1.9.1939 v Polsku, což není nic jiného, než sprostá agrese, za kterou neponese odpovědnost Obama nebo Cameron, ale všichni běžní občané „Západu“, to znamená i my tady v ČR, až Islamisté zvýší svou členskou základnu Džihádistů v boji proti „nevěřícím“ a „někdo“ jim poskytne materiál na „špinavou bombu“ .. nebo se do toho vloží Rusko (se svými 15.000 jadernými hlavicemi), které jen tak mimochodem Sýrii vyzbrojuje a které, jen tak mimochodem, společně s Čínou právě dokončuje největší Rusko-Čínské vojenské námořní cvičení v historii. A do toho ještě ten Izrael, trn v oku všem. To byl taky nápad, zakládat židovský stát v Palestině. Ale to je jiná písnička, dnes v Sýrii hodně indicií nasvědčuje faktu, že to opravdu až tak úplně košér není, že se najednou po dvou a půl letech odehraje chemický útok na území nikoho, zvlášť když občanská válka zde trvá už zmíněného dva a půl roku (nehledě na to, že je spousta otazníků ohledně toho, kdo a proč ji vlastně vyprovokoval) a Assad se pořád drží, zatímco USA je už je v podstatě v bankrotu, pokud v nejbližších dnech senátoři nezvýší strop pro zadlužení, takže Amerika je dost nervózní a netrpělivá a je třeba se posunout někam o krok dál v cestě nad propastí.

Dnes jsem koukal, jak premiér Cameron a prezident Holland vytelili na kameru úplně tu samou větu o tom, že „použití chemických zbraní už prostě tolerovat nelze a je tam proto třeba neprodleně provést vojenský zásah“. Tak odůvodnění mají nacvičené hezky, i když už je trochu ohrané, když v podstatě to samé mleli při zahájení války s Irákem a přitom je dnes už snad každému jasné, že šlo jen a jen o ropu. Já to chápu, černé zlato hýbe světem a když si chceme žít v „konzumní společnosti“, kde všechno je na jedno použití vyrobeno z plastů, které se vyrábějí z ropy, když každý jezdí autem/MHD apod., které taky nejezdí na vodu, tak prostě ten zdroj ropy potřebujeme. A taky je mi jasné, proč pořád používají ty samé výmluvy na chemické zbraně, protože to je zkrátka jediný způsob, jak obejít Radu bezpečnosti OSN (humanitární důvody), kde Rusko a Čína neustále vetuje veškeré snahy o vojenský zásah v Sýrii. Ale pokud se těch pár zástupců v OSN nedokáže domluvit, když jedni všechno vetují snad už jen z principu a druzí to zase obcházejí „humanitárními důvody“, tak potom celé OSN, které si svět vytvořil po druhé světové válce (aspoň doufám) proto, aby se taková hrůza už více neopakovala, ztratilo svůj význam a jsme na nejlepší cestě k dalšímu průseru. Tyhlety výmluvy na „humanitární důvody“ jsou už tak trapné, že tomu snad dneska věří už jen pan Brouček, který se právě vrátil z 15. století. Proč třeba Západ „humanitárně“ nezasáhl v Barmě, kde vojenská vláda vyvražďovala nežádoucí obyvatelstvo po milionech? No protože ve vztahu k Západu byla junta poslušná a svoji ropu a zemní plyn ochotně a za mrzký petrodolar lila do hrdel Shellu a Totalu. Na nějaké lidi vrchních deset zvysoka sere, tak jaképak „humanitární důvody“, navíc v době, kdy se po Havlovsku „humanitárně bombarduje“. Husajn, ten se cukal, nechtěl si nechat platit inflačníma dolarama, tak dostal přes držku, jak by řekl Švejk.

No jo, mohl by někdo namítat, ale vždyť Sýrie přece není žádná ropná velmoc, tak proč takový zájem? Protože jde zase o ropu. O Íránskou ropu. O třetí největší zásobárnu ropy na světě, kterou ALE! nemá Amerika (a její vazalská Evropa) pod kontrolou a jestli chce udržet svoji ekonomiku ještě nějaký ten pátek na nohou (a tím pádem i Evropa, včetně nás), bude dělat vše pro to pod kontrolu ji dostat, aby Indie a Čína, největší konzumenti ropy po USA, zase platili za ropu dolarem a ten se udržel při životě – to je totiž jediný způsob, proč tato naprosto zdevalvovaná měna ještě existuje – protože staré poválečné smlouvy zaručují, že se ropa obchoduje v dolarech (čili petrodolarech).

Ale aby se Západ dostal silné Perské říši na kobylku, musí ji nejdříve pěkně obklíčit, z jedné strany Afghánistánem, z druhé strany Irákem a pak hlavně získat přístavy ze strany od Středozemního moře, kde se dá vylodit a kde jsou poblíž základny nebo místa pro základny, ze kterých mohou startovat bombardéry. Z Iráku to totiž nejde, protože když Írán zablokuje Hormuzský průliv, tak tam neproklouzne ani jachtička, natož celá flotila. A otevřenému konfliktu se přeci chceme vyhnout, v éře výše zmíněného „humanitárního bombardování“. Navíc v Iráku je to samej Talibánec a taky zdržovat se v tom Suezském průplavu, kde stačí jeden cílený útok na jeho vyřazení, to je strategická sebevražda. Nevyzpytatelným krvežíznivým Izraelcům se nedá věřit, takže Sýrie, se svým předlouhým pobřežím, rozsáhlou infrastrukturou, vzdálena několik set km přes porobený Irák tvořící navíc nárazníkovou zónu, zkrátka co by Tomahawkem dohodil od Íránu, na severu krytá Tureckem, to je přece naprosto ideální základna, ne? A Středozemní moře je hezky bezpečné, když už tam teď neotravuje Kaddáfí .. akorát to Rusko, Černomořská flotila, to je very big problem, no … sice Bospor by asi taky nebylo tak těžké zablokovat, ale poštvat si proti sobě Rusa? Prostě něco se s tím Putinem musí udělat, marná sláva. A protože „nas mnogo“, tak asi nezbude, než se s ním o ten Írán šábnout. Nějak. Tedy aspoň doufám, že si to naše (j)elita uvědomuje. Přece jenom to Rusko už není, co bývalo před 20ti lety, za slavné Pouštní bouře, kdy nejkratší vtip zněl „Rus jí“. A Čína, se svou tisícíletou válečnickou tradicí, až stomiliónovou armádou a za situace, kdy tam Západ v touze po dosažení ještě vyšších zisků za ještě nižší cenu přesunul veškerou výrobu a tím i dodal veškeré technologie, včetně vojenských, to je zkrátka dřímající drak.

Tak řekněte sami, nepřipadají vám ty naše každodenní starosti v kontextu s těmi globálními hrozbami a problémy tak nějak malicherné? Jak to říkal v Básnících ten učitel chemie: „Nalevo rakety, napravo rakety, já už můžu být teoreticky 100x po smrti a ona mě tu straší s kouřením ..“


28.08.2013 Jára
 
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
93x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:53
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!