Robert Vašíček pro D-FENSe - zpět na článek

komentářů 332

 1. Volte si koho chcete, taky budu volit koho chci. A sdělovat to tady nebudu po těch reakcích. Ale je dobře, že tu D-fens pana Vašíčka odprezentoval. Každý euroskeptik se počítá!

 2. Existuje vůbec politik, který ví, o co jde nebo (pokud to ví) je schopen (ochoten) to napsat?

  Namátkou: faktický rozbor „zla řepky“ a její dopady na motor (koho to zajímá? Lijeme to tam, protože z toho má NĚKDO prachy a dopady toho někoho nijak nezajímají, tedy coby argument proti je to směšné).

  Tlačení elektromobility a její neekologičnost – opět, koho to zajímá? Je to dokonalý nástroj totality, politici slintají jak příslovečný Pavlovův pes když vidí, jak to jede v Šanghaji (stát ví v každém okamžiku vše o všech elektromobilech, které má v „rajónu“). Koho PROBOHA zajímá nějaká ekologie? Kvůli té se to nedělá a argumentovat tedy tím, že to neekologické je opět směšné.

  Dál se mi to ani nechce komentovat, rozumím, že pan Vašíček by rád v politice vylezl zase o něco výš (LS600h stárne a LS500h vypadá fakt dobře) a šel „rozvracet systém zevnitř“, oblíbená to písnička mnoha příslušníků strany po ’89. Jen nevěřím, že je schopen cokoliv reálného udělat (brusel není městská část). Jak sebekriticky zmínil v rozhovoru zde propagovaný Matějka, politikům nelze věřit a zlo pochází od nich.

 3. Volím SPD a koukám že i D-Feens to pochopil.

 4. Ač bych to nečekal, z SPD se stává volitelná strana.
  Když Svobodní i Realisté nejsou perspektivní, je to jediná strana, která je euroskeptická, má koule a je vidět. Jejich sympatizanti sice vypadají z velké části jako pěkní debilové, jenže když se pak člověk rozhlédne po alternativě, chybí. Takový Jakl asi nebude úplně debil, a taky si zvolil SPD jako hostitelskou stranu.

  1. Majitel SPD umí nechat udělat dobrý komiksy.

   1. Tak jsem googlil, a vygooglil jsem tohle.
    https://www.spd.cz/uploads/stranky/17/dokumenty/nezavisle-noviny-tomia-okamury-zari-2018.pdf
    To je fakt laciné. Ale asi to funguje.

    1. Hitlerjunge Quex :-)

 5. Do EU-reichstagu kandiduje i Antonín Baudyš. Je to syn toho Antonína Baudyše který nám na začátku 90. let zařídil současný zákon o zbraních, se kterým mají dobroserové a eurosojuzníci tak velký problém, asi jako s osinou v zadku.
  A řekl bych že jablko nepadlo dalekonod stromu, Baudyš jr. má umírněné pravicové názory, žádný pošahaný anarcho-tržní komsomolec.

  Myslím že kandiduje za hnutí Cesta odpovědné společnosti. Podle jeho videí to má v hlavě hodně uspořádané a názory dlouhodobě konzistentní. Žádný pošuk typu Matějky.

  1. Baudyš, jo?
   No ten astrolog to má fakt v hlavě hodně uspořádané:

   https://www.youtube.com/watch?v=mJGto_XRiuI

   :O))

   1. Koníček má sice pro někoho úsměvný, ale výše napsané je pravda pravdoucí.

    1. Ada:
     Jó, pravda, pravdička.
     Astrologie, esoterika a další blábolismus jí má obvykle plnou klapačku.

     1. Mě je celkem jedno jestli někdo jede v nějaké ezo vědě, zásluhy Baudyše seniora na podobu zbrojního zákona, na založení Lexu atd jsou prostě skutečnost. A pokud mladej nepadl daleko od stromu, ať si klidně počítá konjunkce, pokud při tom bude vyvíjet podobnou aktivitu jako jeho taťka.
      Lidi věří tolika píčovinám, akorát tu svou většinou nevidí a smějí se těm ostatním.

      1. Ada:
       Jo, pokud jablko – tak to je silnej argument, proč volit vypatlanýho podvodníčka za svýho zástupce.

       1. Tak ho nevolte.

        1. Ada:
         Ani bych nemohl.

         Ale je to taková názorná ukázka, kterak si postavit cestu k jeho volbě – stačí když někdo jiný s ním spřízněný kdesi cosi…

         1. Rodina, politická partaj nebo profese jsou vhodnou zkratkou na třídění kandidátů. Mladej Klaus taky názorově nepadl daleko od starýho, člověk co dělal Klausovi mluvčího nebo vede jeho institut patrně nebude zelený levičák. Syn starého estébáka s vazbou na ksč zase nebude nejspíš konzervativec. Samozřejmě můžu x hodin studovat životopisy a projevy, ale kdo na to má čas že? Pro vás je to astrolog-blázen, pro mě je to syn politika, který se zasloužil o současný stav na poli zbraní, tedy právě vystoupil z šedi s plusovým znaménkem a poznámkou mrknout na něj a ověřit jak daleko od stromu padl.

          1. Ada:
           Astrolog = podvodník, cvok. Nic víc.
           A starej?
           Jo, to byl taky pěknej magor, krom tý astrologie. Ve funkci ministra dost zazářil, jako ostatně jemu podobní exoti.

           Ale kdo chce kam, ať tam jde – někdo blamáž prokoukne, jinej ne. Někdo se zastaví před plakátem, jinej se podívá i za něj.

          2. Já si myslím, že tohle není úplně košer měřítko, může se k němu přihlédnout, ale rozhodně to není relevantní. Je to jako s umělci, neznamená, že když se narodíte do umělecké rodiny, že budete umět zpívat nebo budete skvělý herec. To, že se narodíte do takové rodiny vám zvyšuje pouze šance, že se můžete dát stejným směrem a máte svý jistý, protože rodiče mají nějakou moc v té společnosti, vliv na masy a jsou známí. Ale nezajišťuje to, že budete stejně skvělý, nebo snad lepší než ten rodič.

       2. corona: Tak, hlavně, že volíte „dobře“, to jsou vaše slova :o)

        1. ex.lex:
         Jistěže jsou.
         Já sleduju, kdo co poví a následně i vykoná.

         A jinej ne-e…

         1. corona: Já si myslím, že každý jednotlivec, který chodí k volbám by neměl říkat, koho konkrétně volí, pokud tedy nepatří k nějaké fanoušovské základně toho konkrétního a lítá s vlajkou či transparentem a nahání další voliče do stáda. Z diskuzí se dá dobře vysledovat, kdo jak a proč volí určitého kandidáta či stranu. A co vlastně znamená volit správně? To je přece relativní, co vám nebo mně může připadat jako správné, jinému může připadat jako totální šlápnutí vedle.

          1. ex.lex:
           Ano, podvodník si volí podvodníky, pomatenec pomatence, holohlávek holohlávky.

           Na někoho stačí marketingový blábol, jinej ho prokoukne…

          2. Tak jste nám to nadal, ale v demokracii má hlas každý, kdo má do prdele díru a ten pak spolurozhodne o vašem i mém životě. No není úžasné to vědět? :-)
           Jak se pak dá říkat člověku, který tohle ví a stejně půjde k volbám a ještě je bude považovat za zdroj moci? Zlatá astrologie…

          3. Ada:
           Jasně, že má hlas kdekdo. To stanoví zákon.
           A taky platí, že čím neznalejší volič, tím horší výběr zvolených zástupců.

           Astrologie = podvod, nic víc.

          4. corona
           29.4.2019 v 14:28

           No, vědí, čím víc se do toho nořím, tím víc je to na piču a horší šméčko vidím. Naprosto vyhovující není ani jeden člověk, natož strana, a i ty nejméně špatný obvykle nemají nejmenší šanci ani na příspěvek.

           Tak byste si mohl nechat ty kydy, protože opravdu blahoslavení chudí duchem. Blbí lidi mají jednodušší svět a jsou obvykle šťastnější…

          5. Behemot:
           „…Tak byste si mohl nechat ty kydy, protože opravdu blahoslavení chudí duchem. Blbí lidi mají jednodušší svět a jsou obvykle šťastnější……“


           Ano, ti jsou šťastnější, nemusí mnoho řešit.

           Ale já si do takových rád bácnu, proto ty moje kydy…

           :o)

           (… ale že ten Kanimůra s komiksama umí…)

          6. corona
           29.4.2019 v 17:41

           No jenže vono to má něco do sebe, protože když to proberu zleva do prava a nazpátek, tak to je samej kokot hajzel špina smeti, případně v nejlepším případě nezvolitelnej, tak co?

           Krást tam budou všichni, to se asi shodnem. Takže můžeme vybrat maximálně tak to, jestli u toho hodlají i přivést všechno na buben, nebo to nechat jakž-takž žít a hodit dolů nějakou kost. Nebo snad jdete do defenestrace?

          7. Behemot:
           Defenestrace nehrozí.
           Kost dolů házet? To málokdo, pro mě většinou nevolitelní.

           No, v posledních volbách když jsem prohlížel propaglístky, co mi naházeli do schránky, byl to nudnej obsah.
           Zaujal jen obrázkový papír – děcko se houpe na lustru ve škole, sundavá jej „asistent“, pak nějaká mešita a ještě jakýsi pouliční výjev. Jo, bylo to od „komiksářů“. Maj to zmáknutý, však u nich je vše jednoduchý, když je to one-man-party…

          8. corona
           29.4.2019 v 18:22

           Kost je tak asi jediný, co se dá čekat. Někdo eště nabízí hentu sociální spravedlnost, tzn. obrat všechny a některejm poslat pár šušňů.

          9. Ano, tomu se říká „jednoduché myšlení“, ale na vás to přece neplatí :o).

          10. ex.lex:
           „…Ano, tomu se říká „jednoduché myšlení“, ale na vás to přece neplatí :o)….“

           Já koukám i za ten plakát, takže neplatí.

          11. Tak to zíráte většinou do zdi :o).

          12. ex.lex:
           Ne, za tím papírem, sloužícím k oblbnutí veřejnosti je vždycky něco víc, než jen zeď.
           A většina lidí se tím nezabývá – nedostatek času, nechopnost, lenost, lhaní si sobě atd.

          13. Ten aforismus se mně nabízel. Já většinou upoutávky nečtu, plakáty jsou všude, takže je ignoruji. Reklamy mě iritují. Není to se mnou vůbec jednoduchý :o).

          14. ex.lex:
           Skutečně?
           Ale podvodník v dobrém obleku, hlásající zajímavé budoucno, stojí za volbu do funkce…?

          15. Šaty dělají člověka, mozek ale neoblbnete. Zajímavé budoucno? Na to nepotřebujete astrologa, stačí, když vám cikánka bude hádat z ruky :o).

          16. ex.lex:
           No a nějaká skupina slíbí Odvahu, Dynamiku a Sílu – a šup, už jim lidi ty hlasy házej.
           Pozdě pak plakat nad megapodvody, které byly tím skutečným programem.

           Někteří se ale nepoučí a notoricky pokračují, že…?

          17. Mno, když někdo slíbí odvahu, tak se nabízí otázka, zda je sám odvážný, když dynamiku, zda je dynamický a když sílu, zda je natolik sám silný, že prosadí tu odvahu a dynamiku.

          18. ex.lex:
           Odvahy bylo dost, dynamiky taky, sílu dodal volič.
           Nebo snad ne…?

          19. Volič nabízí jen tolik síly, na kolik stačí sám. To znamená, že když bude mít pocit, že ztrácí půdu pod nohama, bude nabízet přesně takovou sílu. Pokud bude mít mít pocit, že stojí pevně na zemi, nabídne takovou sílu. Síla voliče se odráží v jeho pocitech, nikoliv v jeho myšlení.

          20. ex.lex:
           Ale kdež, volič dodal hlasy. A těch dostala ta „Odvaha“ nejvíc ze všech.

          21. Voličem se stáváte jen na dva dny. Zbytek roku jste občan, který je odkázán na ty dva dny a právě v těch dvou dnech se rozhoduje o tom, jak jako občan budete po určitou dobu žít. Během dvou dnů si rozhodnete osud na příští období jako volič, ovšem jako občan už to pak nemůžete zvrátit a čekáte na další volby a celý proces se opakuje.

          22. ex.lex:
           A ten volič zvolil, pak čučel jak puk. Ale příště zvolil totéž znovu, protože on jest voličem notorickým.
           A pak zase a zase, vždy stačil jen nový plakát…

          23. Pokud hlasy voličů získá někdo opakovaně, vypovídá to o náladě ve společnosti. Ti voliči mají nějaký svůj důvod, zřejmě jsou jejich pocity stálé, proto tak volí – notoricky, anebo volí na truc, člověk je nádoba plná emocí, nemyslím si, že je to nějakým plakátem na zdi. Nic víc v tom není třeba hledat.

          24. ex.lex:
           Ano, netřeba hledat – nač koukat za ten plakát, že?
           Strana příště vyřve nový slogan a hlasy tam budou, bo volič se za plakát nekoukne.

           Tak nezapomeň – Odvahu, Dynamiku a Sílu…!

           :O)

          25. Vy jste těmi plakáty posedlý :o), já pořád, kde berete ta tři slova a ono je to z plakátu? Kdybyste koukal do té zdi, neutkví Vám to tak v paměti :o).

          26. ex.lex
           29.4.2019 v 16:00

           Jo, to je jak to pěkně shrnula ta žénčina v tom Red Pill: chlap má v podstatě na výběr (a má nějakou reálnou rozhodovací moc) v jediným momentě: esli si vezme, nebo nevezme gumu. Pak už může jen nevěřícně zírat, co se děje :o)

           Tak jako ovčan má pravomoc jeden den jednou za 4-5 let (oba dny ne, volit může jednou v jednom, nebo druhým dnu). Pak taky jenom roky zírá, co se děje :D

  2. Ano, to je ten astrolog. Stejně jako byl jeho otec. Což mu ovšem nebránilo prosadit skvělý zákon o zbraních a další věci ze kterých by dnes sluníčkáři srali ježky bodlinama napřed. A různé dredaté neomarxistické smažky typu Antifa (a její politická frakce Piráti), by mu pravidelně chodili vytřískat okna na baráku.

   Možná by nebylo od věci pustit si jeho video s čistě politickou tematikou:
   https://www.youtube.com/watch?v=lplXwE8Fu2g
   Kdyby kandidoval nějaký gynekolog tak byste si pustil jeho profesní video, a pak řekl že ho volit nebudete, protože mluví pořád jen o těch kundách?

   Kdybyste ráčil vydržet do 11. minuty videa tak byste mohl vyslechnout jak fundovaně mluví o problémech se suchem a možných řešeních:
   https://www.youtube.com/watch?v=mJGto_XRiuI#t=10m30s
   Na což všichni političtí lemplové serou z vysoka a jen kradou či si honí politické body na žvanění o pseudoproblémech a věcech které nejsou pro náš život kritické – včetně Klause jr. – a idioti jim tleskají a zas jim to žerou.
   A taky tam mluví o migraci která se suchem souvisí.

   1. kaBrnak:
    Baudyš pět pokupě nemá, jinak by nebyl astrolog.
    Obecný pravdy umí hlásat kdekdo, hlavně, když cejtí koryto.

   2. Tohle je dobrá poznámka, my bychom totiž potřebovali do EP narvat nějaké vědce, nemyslím tím pseudovědce, ale skutečné mozky, protože jak píšete, pseudoproblémy jsme zahlceni až nad hlavu, hlavně každý žvaní o tom co by se mělo, ale neumí to pak prosadit natož realizovat ku prospěchu všech. Jenže skutečného vědce jde velmi těžko přesvědčit, aby si šel sednout do nějakého politického parlamentu, proto v těch parlamentech sedí většinou jen teoretici všeho druhu.

    1. Dnešní vědec je ichtyl co se rochní v nějaké své úzké specializaci a širší rozhled mu zcela chybí, to zaprvé.

     Zadruhé se musíme ptát, když elitní vědec, tak kým (pod)placený. Protože vědec je státní zaměstnanec který když projeví závadové názory, tak je profesně vyřízený byť by byl špička. A krom státního grantového žoldu mu sypou prachy nějaké korporace, pokud nechce jezdit jen v orezlé feldě. Ukažte mi nějakého nezávislého vědce třeba v ekologii nebo farmacii.

     Jako nechvalně známý příklad „elitního vědce“ bych uvedl Grygara a tu jeho partičku dogmatických inkvizitorů Sysifos.
     To už raději „astrologa“ Baudyše který není vědec, ale díky svému řemeslu má značný vhled jak do lidských povah tak i do fungování společnosti. Čím jiným se zabývá astrolog než lidskými archetypy (znamení zvěrokruhu) ve všech povahových rysech a procesy ve společnosti které zpětně ovlivňují jedince (konjunkce apod.) ?

     1. Vědec je hlavně praktik, nejdříve zkouší léta, než vyleze s opravdovým praktickým unikátem, který skutečně je funkční, nemluvím o nějakých elitách, které zviditelňují média, skuteční vědci se do médií fakt nehrnou, proč taky, jejich přínos je viditelný kolem nás, pokud to nějaký politik umí prosadit a nejede jen teorii. My máme velmi málo praktiků, máme velké množství teoretiků, kteří jedou stylem pokus – omyl ihned a pak ti teoretici říkají, ježiši pane profesore, Vy jste měl pravdu, on nám ten olej drží na vodě a neklesá. To je v kostce přesně vystiženo.
      Nemám nic proti astrologům, je to velmi zajímavé téma a když to připepříte psychologií, vychází z toho někdy pozoruhodné závěry.

      1. To ale popisujete vyzkumnika nebo vývojáře, ne vědce.

       1. A výzkumník není vědec? Takže když lékař dělá výzkum, zkoumá Vám mozek a ptá se Vás – a tohle cítíte, pane podotek? A když to přežijete, tak má nový poznatky a může je použít pro další operace mozku, tak to není vědecká práce? Vývoj nové vakcíny, to taky není vědecká práce? Kosmický vývoj taky ne? Vývoj nových technologií taky ne? Jsem uondán, jak řekl Werich, jdu spát :o).

        1. Ne, výzkum a věda sensu stricto se vždy odlisovaly, dokonce i ty pozice se dříve tabulkovaly včetně náplně práce a samostatnosti (sebe)řízení – vědecký pracovník byl zkrátka nekdo jiný než výzkumný, a každý tomu rozuměl.

         1. podotek: Mně je u systému, kdo co tabulkoval, věda je od slova věděti – vědění a proto se říká, že myslet ještě neznamená vědět, mohu si myslet, že jste šedovlasý, ale pokud Vás neuvidím na vlastní oči, jaké máte vlasy, bude to jen moje teorie, proto teprve první výzkumníci teprve postavili základy skutečné vědy (do té doby to byla jen Církev, kdo určoval co je věda) vyvraceli strnulá dogmata, jako že země je placka a lékaři zase tajně pitvali mrtvá těla zvířat i lidí. Teorií Vám nasekám hafo, a pořád budu jen teoretik, který nemá nic ověřeno v praxi, teorie zůstane teorií, i kdyby měla sto vědeckých titulů.

   3. kaBrnak:
    „…Kdyby kandidoval nějaký gynekolog…“

    Pak budu vždy sledovat, co je zač – co kde povídal a následně vykonal, k čemu má tendence atd.
    Profese gynekologa je užitečná – mnohem užitečnější, než třeba zbytečný ouředník, neziskovkářské netáhlo, kšeftpodvodníček, nablblý žurnalista, politologický pisálek aj.

    1. Kdo jiný může vědět líp, že je to všechno na píču, než gynekolog.

 6. Nazdar.
  Protože se často omílá elektromobilita ve všech možných souvislostech, chtěl bych PT obecenstvo upozornit na blog Petra Kubáče
  http://petr-kubac.blog.cz/1701/elektromobily-nebudou
  kde (nejen) tuto otázku rozebírá z pohledu vzdělaného technika. Upozorňuje i na souvislosti, které nejsou na první pohled zjevné a dokonce navrhuje (technicky hodnověrné východisko). Rozhodně doporučuji těm, kdo to neznají – už jen proto, aby se nezesměšňovali blbými argumenty. Těm, kdo četli a znají se omlouvám za zdržování.

  1. Jo, linkuju pravidelně, tak už si docela dost lidí uvědomilo, že na iontové hladině se prostě nikdy nedostaneme na energetickou hustotu o úroven níž (kovalentní vazby). A to je všechno, co člověk potřebuje vědět :)

   1. At uz to co pises znamena cokoliv :-) a dozajiste to muze byt i pravda, tak bych jen tak podotlk, ze historie vynalezu je huste protkana „dukazy, ze to proste nejde“. Nejde litat, nejde vyrabet elektrinu, nejde se dostat do kosmu, nejde jezdit vlakem rychle…Porad neco neslo a vzdycky se nasel nekdo, kdo o tom nevedel a dokazal to.
    Obecne receno, svetu okolo sebe temer vubec nerozumime. Zname nejake zaklady, a to jen ty, ktere jsou videt. Vetsina veci okolo nas jeste nebyla ani pozorovana, nejsou videt…nejaka „temna energie“ ci „temna hmota“ , jak se tomu rika – podle vypoctu je toho tu okolo nas snad i vic, nez toho, co vidime, ale neumime s tim pracovat, neumime to detekovat,neumime nic.
    Myslim, ze za par tisic / milionu let budou nasi dobu prirovnavat k necemu, jak my mluvime o pracloveku s pestnim klinem.

    1. Taky řikám že při nynějších znalostech fyziky.

     Akorát že baterioví věřící fantasmagorici tady vymejšlí co se bude používat pozítří. Poslední vskutku převratná věc, která začíná značně posouvat techniku kupředu pomaličku někde od 80. let, je kvantová mechanika. Dluží se podotknout, že její základy byly položeny zhruba ve 30. letech. Takže trvá nějakýho půl století než se z takové teorie něco použitelnýho dostane do praxe.

     No, akorát že nic převratnýho se v poslední dekádě nestalo a není na obzoru. Mozek své generace, Hawking, udělal nějaký posuny v teorii černých děr a podobných těles, což nám teoreticky možná někde maličko pomohlo (resp. pomůže) někde ve fyzice materiálů. Jinak nic.

     Takže i kdyby se něco převratnýho TEORETICKÝHO vymyslelo zejtra, do praxe se to dostane někdy na sklonku mýho života. Nic, co by mě mělo nějak zajímat a rozhodně nic, kvůli čemu bych si měl teď kurvit život, což mi přesně teď různí pachatelé dobra dělají protlačováním něčeho, o čem víme už od 20.-30. let, že to nikam nepovede.

     1. Prubířským kamenem u jakékoli inovace je postoj státní správy.
      Jakmile to podporuje a dotuje, pak je jasné že je to buď proti lidem nebo je to neživotaschopné.
      A pokud to potírá, pak je jasné, že to je něco co stojí za to.
      Klidně budu mít elektrické autíčko, pokud se prosadí na trhu. Tzn se současnými vlastnostmi by to mělo stát cca půlku toho, co moje benzínové, abych o tom byť jen uvažoval. Ale vono ne…

      1. Ada: Ale jo, bude.

       1. Já se asi přepíšu na bezďáka a pudu na ouřad pro dáfky, šak vy mi to zaplatíte na daních…:D Eště se přihlásím vo auto, to už bude živnotní právo…

  2. Jsem si precetl ten clanek.
   Chapu, ze ten clovek vi, o cem mluvi, atd. Nemam proti nemu nic. Ale jak jsem psal pred chvili – on se zase najde nekdo, kdo nebude vedet, ze to nejde, a neco sestroji. Zatim to tak vzdycky bylo a nevidim duvod, proc by se to melo do budoucna zmenit.
   Nekdo najde nejaky zpusob, jak do te male baterky nacpat tu energii, aniz by horela a bouchala. Ono od doby toho clanku uplynulo par let (doslova) a prijde mi, ze baterky v mobilech uz taky nechorej a nebouchaj tak casto, jako tehdy…

   1. Ta baterie je tady od přelomu minulýho století, je průtoková a jmenuje se spalovací motor. :D

   2. Lojza:
    „…jak do te male baterky nacpat tu energii, aniz by horela a bouchala…“

    Přírodní zákony neukecáš, víš?

    1. No jiste, preci nemuze letat niz tezsiho, nez vzduch, to da rozum…

     1. Lojza:
      Proti tomu, že přírodní zákony neohneš, těžko něco postavíš.
      Že kdysi vědec tvrdil, „cokoli těžší než vzduch nemůže létat“ je lživá fráze, zhusta omílaná různými fantasmagoristy.

      Pokud se zajímáš, pak jistě vidíš, že kouzelné baterky není z čeho udělat.

     2. Toto nikto nikdy nemohol s vážnou tvárou tvrdiť. Teda od doby, ako existujú vtáky.

      1. Na to je jednoduchá odpověď.
       Ptáci létají, protože je Bůh tak stvořil. Člověka Bůh k létání nestvořil, proto by se měl držet země.

       Možná to zní absurdně, ale v historii bylo daleko více daleko absurdnějších argumentů.

  3. Áno, poznám už dávno. Ešte lepší článok než ten o elektromobiloch je ten jeho o vodíkových autách. Tých, čo už vidia, že baterky momentálne nikam nevedú, už je dosť, ale tých, čo si ešte stále myslia, že riešením by mohol byť vodík, je o mnoho viac.
   Toto treba tiež pravidelne zdieľať:
   http://petr-kubac.blog.cz/1701/auta-na-vodik-nebudou

 7. Názorově sympatické, ale kandidatura za SPD je těžké no-go…

 8. Takže repete podpory „jediného správného“ kandidáta na megazmrdské kandidátce… Asi jedna KSČM a budějovické zastupitelstvo D-fensovi nestačilo.
  Tak jo, naházejte to v EU-volbách Pitomiovi, pak se ale nedivte, co je důsledkem vaší volby.

  1. Aha, hmm vskutku vynikající stanovisko.Takže Pitomio je dle tebe pičus.Ano,jistě to není Mirek Dušín,ale je tu něco lepšího než Pitomio,se svou megazmrdskou kandidátkou? Jen abych si doplnil rozhled,..

   1. Jo, někdo holt má Pitomia za pitomia a nebude se ti omlouvat.
    Kolik kandiduje uskupení? Krom včelařů snad všichni. Fakt je polojaponskej „národovec“ (ani ten nacionalismus neumí Češi dělat pořádně :-) ) to best of? No proč ne, jen se pak nediv (ale to ty nebudeš, vždycky se najde nějaký Šereš, kapitalisti nebo jiní spiklenci, že to zas nevyšlo – stejně jako s Bursíkem, Bártou, Babišem ani Bartošem).

    1. Dobře.souhlas, Bursík,Bárta,Babiš-Bureš,Bartoš-to jsou zmrdi od přírody.Pitomio je taky v první řadě kšeftař.Má rád love.Ale kdo ne? i kdyby si něco nahrabal bokem,to bych zkousnul.Ale dle mě je důležitý zastavit ten proces hnijících hoven,kterých jsou lidi v ČR už nasycení.

     A škoda,že tam nejsou ti včelaři.Hned po Pitomiovi by snad byli další v pořadí.–

     1. Pokud bude základním kamenem jeho kampaně to, že hrstka lůzy na základu mi bude posírat život přímou volbou, protože jsem se před tím víc snažil, snažil se chovat prozíravě, pořád se vzdělával, nerezignoval na to, že teď to nejde, holt se musím posunout a mnohé obětovat…. blablablabla…pak no go. Ze střední třídy se stává lovná zvěř – ti dole jim závidí a chtějí je obrat, ti nahoře je chtějí vysosat tím, že těm dole lezou doprdele.
      Motor si rozbít můžeš, ale pak počítej s tím, že tím autem nikam nedojedeš.

      1. Jistě hrstka lůzy je úplně blbá a nehlasovala by pro řepku, fotovoltaiku, EV, migraci, cenzuru a další nezbytnosti a proto je nepřípustné aby o sobě občané rozhodovali sami. Nejlíp to zvládali bolševici. Aby blbci nehlasovali špatně, tak sestavili jednotnou kandidátku NF a blbci to tam hodili, ani za plentu nesměli, aby něco neposrali.

       1. Právě že hlasovala, nechápu, že to nevidíš. Pokud by nehlasovala, bylo by to tu?
        Ale alespoň ta debilní demokracie dosud neumí palácový převrat či křišťálovou noc do 24 hodin, jisté pojistky jsou – uznávám, dost diskutabilní.
        Já jsem monarchista. Svolejme stavy, určeme panovníka a ať to řídí.
        Osvědčené, určitě ne hloupější než demokracie či přímá volba.
        Nejméně hloupé ze všech hloupých řešení.

        1. misaka:
         „…Svolejme stavy, určeme panovníka a ať to řídí….“

         Fajn.
         Definuj „stavy“…

         1. čtyři okna, příjem do dvou kop grošů..šak to znáš ty chytrolíne.

          1. misaka:
           Fantasmagorický nápad.

          2. Naopak, novátorství po staru. Pokud máš argument místo názoru, sem s ním.

          3. misaka:
           Argument?
           Jistě.
           KDO určí ty stavy, nějaká komise…?

          4. Existuje něco jako katastr nemovitostí, něco jako finanční úřad. Oba dva údaje se dají získat. Problém? Ach jistě, spousta chronicky nemajetných by nemohla volit. Kontrola? Maj pravdu, o té se dá diskutovat.
           Naprostá většina buzeračních zákonů tady vzniká z neschopnosti jedněch pochopit, že pro jakýkoliv úspěch je potřeba alespoň troška snahy a tu je třeba vynaložit.
           To vůbec neeliminuje solidárnost těch úspěšnějších, jenom je sere, že je povinná. Alespoň život mne o tomto dosud nepoučil.
           Komisi netřeba, stačí daňové přiznání. Můžeš – nemůžeš. Podvádíš – drakonický trest (předpokládá to jednoduchá kritéria). Nepodvádíš – volíš. Soud nezávislý panovníkovi.

          5. misaka:
           Jo aha.
           A ty tvoje „čtyři okna“ vůbec nebudou ohebný, spoluvlastnictví neexistuje, cokoli na dluh asi taky ne.
           Ten blb za mým rohem s ohromnou vilou a dvacetiarovou zahrádkou, co je patnáct mega mínus a ani insolvenci mu nechtěj povolit, ten by byl vyvolenej?
           Nu a kdo má aktiva v podnicích, akciích a přitom bydlí v baráku rodičů, to bude asi lůza.
           O kopách grošů v příjmu se bude dát dost debatovat – znám kvalifikovaný lidi, co bohužel dělaj za pár babek a taky znám totální netáhla se solidním příjmem, ač jsou blbý jak troky a maj základku.

           Tvoje nápady jsou jak od exotů z KDU-ČSL, třeba Cyril Svoboda a jeho návrh, aby rodiče měli víc hlasů podle počtu dětí, nebo magor Jurečka, co chce odvracet pozoronost od řízení auta, když zapne autonomní řízení…

          6. „O kopách grošů v příjmu se bude dát dost debatovat – znám kvalifikovaný lidi, co bohužel dělaj za pár babek a taky znám totální netáhla se solidním příjmem, ač jsou blbý jak troky a maj základku.“ — Ty ty první fakt považuješ za „chytré“? Pak diskuze dostává jiný směr.

          7. misaka:
           „…Ty ty první fakt považuješ za „chytré“?…“

           Člověk se dostal do potíží ne vlastní vinou, přišel o část majetku, musel změnit zaměstnání a vzhledem k jeho věku měl smůlu a příjem má nízký.
           Další měl zdravotní potíže, nemohl již vykonávat původní funkci – opět pracuje za minimum.
           A jiného smetla tzv. „krize“ a opět díky věku se již nechytil.

           Naproti tomu primitiv se základkou je supervizor, 60 000,-/ měs., vypatlaná hlava, ale ve funkci drží, má tam asi prostředí.

           —-
           Tyhle případy neznáš, protože jsi málo zažil.

          8. Já jsem málo zažil (aniž bys věděl kdo jsem). Ty poměřuješ nepoměřitelné, resp. uvádíš dementní příklady, jsou dementní, pokud nenapíšeš vše. Například jsi neuvedl věk primitivů, okolnosti apod. Čili jsi uvedl, že znáš pár přestárlých, sečtělých a inteligentních lidí, kteří již například nemohou provádět operaci mozku. Bravo. Pokud to má směřovat k tomu, že bych jim upíral volební právo – ne. Zdravotní důvody – lze doložit, proč ne. První příklad jsi dostatečně nepopsal, proto nemohu komentovat. Smetla krize – nevím jak moc, stane se – už je deset let pryč – pořád je smeten? Naproti tomu znáš pár primitivů o kterých jsi nic pořádného jiného nenapsal – lze jen vytušit tvou závist – kteří berou šedesátku – asi někdo uznal za vhodné jim ji přiklepnout a ví proč – ty jsi nám neuvedl, proč ne. Čili?

          9. misaka:
           Ano, zažils poměrně málo.
           Pouze kancelářská práce, neznalost poměrů v průmyslu, stavebnictví, dopravě.
           Na vojně jsi taky dva roky nebyl.

           Ten supervizor za 60 klacků tam drží, protože někomu výše postavenému vyhovuje jeho tupost.
           Není to jediný případ, poměrně hloupá husa s učňákem nahradila kdysi provozního náměstka s VŠ u podniku o 1000 lidech.

          10. Opět pouze náznaky, nějaké podrobnosti – nic. Člověk by čekal daleko víc od takového pamětníka. S tím se pracovat nedá. A zopakování – nic jsi nezažil, já vše. I ty dva roky vojcla jsem dělal, ty holátko – to ze mne dělá bohatýra!
           Ubohé, plytké, bez nápadu….takové….nijaké.

          11. misaka:
           Dva roky?
           Učitel?
           A copak se stalo, že na dva…?
           —-
           Tak náznaky?
           Fajn, tak ten smetenej krizí pracoval jako specialista pro zavádění nových typů spotřebních elektronických zařízení u velkého světového výrobce. Na té funkci byli i lidé bez VŠ, on ji ale měl a k tomu rozsáhlou praxi z provozu vysokofrekvenčních zařízení. Měl tam tehdá asi tak 30-32000 Kč. Během krize došlo k rušení některých provozů, on dostal odstupné cca 200000 a šel. Jenže nikde ho nebrali, jen chvíli dělal překladatele z angličtiny na záskok za ženskou na mateřský. Pak skončil v robotárně za minimál. K tomu zdravotní potíže, nemocná manželka a byl skoro na mizině.

          12. Já na dva roky nebyl, pouze na jeden, text pojednával o tobě a tvém chvástání. Kdybych měl vyplatit pětikorunu za každé „ta tvoje vojna byla vo hovně, ty my, co kroutili dvojku“, přišel bych asi o …..25 korun.
           Specialista na zavádění elektronických zařízení s VŠ, praxí, pohodovou anglinou – tam je někde chyba, kterou nevidím, že neustál. Zrovna v tý robotárně by takovou specializaci mohou potřebovat. Zdravotní potíže jsem již zmínil jako řešitelné.

          13. misaka:
           „Já na dva roky nebyl, pouze na jeden,…“
           – takže špagát. Asi nikoli na exponovaný funcki, bych řekl (ZVČ apod.).

           Ten specialista měl věk nad 50 let v tý době a nikde ho nechtěli. Znám takových situací víc, i z vlastní zkušenosti. To je právě to, žes toho málo poznal.
           V robotárně se asi dostane jak na lepší funkci? Ty si asi myslíš, že mu někdo přepustí flek, nebo co…?
           Zdravotní potíže potíže se řeší kliknutím na ikonku, nebo čím podle tebe…?

          14. Nikoliv, opět si vynechal jiné možnosti, že jsem trošku mladší a tudíž se mne týkala vojna o krapet kratší dobu kvůli tehdejším pravidlům a ne kvůli studiu. Strávil jsem ji u 4 brigády, ty hlavo – a ne u bigošů jako kdejakej ňouma.
           Taky ti unikla možnost, že jsem dělal učitele II. stupně na základce bez pajďáku, což v devadesátkách celkem slušně šlo, respektive se chtělo a muselo chtít kvůli nedostatku pedagogů – dělal jsem zároveň dvě práce – a moc rád.
           A celkem slušně, i přes absenci formálního vzdělání, u žáků a zejména jejich výsledků a přijímaček – byl a jsem spokojen – až na vyslovené trotly došlo u všech k úspěchu.
           Ale nic si z toho nedělej, u takhle zkušeného geroje, co si všechno zažil – tedy nikdo jiný nezažil to co on, lze očekávat výpadky.

          15. Druhotným benefitem pak je motivace lidí v chudobě s tímto něco dělat, aby mohli volit. Například, jistě existuje mnoho nežádoucích efektů, zneužití, korupce – ale pakliže mi je budeš pokládat jako oponenturu, vždy prosím uveď to, jak s nimi naložily existující režimy a jak se s nimi vypořádaly.

          16. misaka:
           „…motivace lidí v chudobě s tímto něco dělat, aby mohli volit….“

           Takže paňár zazobance v 18 letech dostane balík a může, jinej v 25 ještě nedosáhne, bo se živí sám.
           Fakt dobrý. Ale jo, seš zatíženej na ten tvůj feudalismus – málo jsi zažil…


           „…uveď to, jak s nimi naložily existující režimy…“

           Na to mají páky obvykle diktátorské režimy. Jenže i tam korupce obvykle přetrvá, sype se pak už jen těm nejvyšším.

          17. Hele, buď chceš diskutovat, nebo urážet – obojí nejde, tedy se mnou. Alespoň se snaž, pořád se tady prohlašuješ za korunu všeho vědění, se ukaž. Zažil jsi toho alespoň pět staletí, dle tvé dikce.
           1) kolik takových příkladů zazobanců je? Když už se tím oháníš? Minimum, troufnu si tvrdit. Zkus to vyvrátit.
           2) nevím proč, ale neodpovídáš na to hlavní – pokud se mnou nesouhlasíš, jistě znáš režim, který by se s tím vypořádal lépe. Nezaměňuj slovo režim s diktátorstvím – režim je zkrátka uspořádání vedení státu. Záměrně navádíš ostatní čtenáře k dezinterpretaci.

          18. misaka:
           Vedu normální debatu.
           Sice umíme oba česky, ale každej z nás dvou prošel něčím jiným – to je ten problém.

           1.
           Zazobanců dost, znám jich desítky a to nejsem zrovna vyhledavač takových týpků.

           2.
           Ano, znám režim, kde se s korupcí tvrdě točilo. On třeba v SSSR po pádu staré gardy přišel čas strachu na zkorumpované špičky, dokonce byly tresty smrti (1986).


           Ale to hlavní:
           Feudalismus je fuč, máme stroje, máme sdělovací prostředky. Panovník je minulost a bu´dme rádi.
           Nutno řešit jinou věc – jak donutit toho, koho zvolíme, aby fungoval, jak má.
           Takže kontrolu, sledování jeho tahů, atd.
           Tomu nutno věnovat čas – málo lidí se ale zajímá, dost jich čte raději hromy, blesky, sporty a další sračky…
           Já ale ten čas věnuju a sleduju. Taky se pamatuju, co kdo řekl a pak vykonal.
           Kdyby to dělal každý, to by byla pohoda, že…?

           :o)

          19. Problém není v tom, čím si kdo prošel, ale co si z toho vzal. A jaký je. A touto bombou na konec můžeme skončit.

          20. misaka:
           „..čím si kdo prošel, ale co si z toho vzal…“

           Jenže kdo neměl z čeho brát, ten nepobral…

          21. Ano, zářný příklad je viditelný u tebe.

          22. misaka:
           Já měl z čeho brát a taky jsem pobral, takže tu nefantazíruju o kouzelných baterkách, které někdo zítra vyvine, o zázračném vodíku a už vůbec ne o zjevení svatého panovníka, který bude tak dokonalý, že nás povede neomylně ke světlým zítřkům.

           Někdo je realista a jde k věci, jinej je ulítlej fantasta…

        2. Jak jako určeme? Co budem potom dělat s právoplatným dědicem trůnu Karlem Habsbursko Lotrinským? To ho jako pošlem do prdele?

         1. No, toho klidně ano, jako velkého zastánce jeho potomků v případě EU. Šlechticů je….

          1. Máte podezřele republikánské myšlenky, vybírat si podle nálady panovníka. Buď tu nějaký dle pravidel nástupnictví je nebo není. A když je a přesto chci jiného, pak je to vzpoura jako 1618 :-)

          2. Panovníci se volili celkem běžně…

          3. To je pravda, ale obvykle ne za zády toho stávajícího, to pak mělo dost závažné následky.

          4. Coz ale neni tenhle pripad, my panovnika memame. Volba z nekolika pretendentu byla vcelku bezna. De iure na cesky trun nema primy narok nikdo, protoze Karel II abdikoval i s rodinou, navic jsou jeho potomci od vnuka dal plody mesaliance a tudiz podle habsburskych dvornich pravidel nemaji nárok na trun. Viz Franz Ferdinand a Zofie Chotkova. On byl naslednik, jeho deti uz ale ne, protoze Zofka byla obycejna hrabenka.

          5. Nezbývá než dohledat potomky Jiříka z Poděbrad a navázat :) Chlapa, nějakou tu kost mu najdeme. Ten Habsburk, co jsem s ním četl rozhovor, je zastánce nejtvrdší EU – nebrat. Vyhlásíme království a mír zavládne této zemi. S pokorou budeme vzhlížet k našemu nejmilostivějšímu králi a budeme plnit jeho vůli ku prospěchu Boha, spravedlnosti, cti a odvahy národa českého, moravského i slezského.

           Berte s rezervou :)

          6. Panovníky jsme měli různé, pokrokáře i konzervativce.
           Monarchie je hlavně o kontinuitě a tradicích a začít ji tím, že si ani nevzpomeneme na žijícího legitimního následníka trůnu pro jeho nehodící se názory a do toho budeme mluvit o tom jak budeme s pokorou plnit jeho vůli. To už si můžem volit toho prezidenta, je to takové upřímnější.
           Proč navazovat zrovna na Jiřího a ne na libovolného jiného před ním nebo po něm, který se zrovna komu líbil? Takhle tu monarchii nevybudujeme.

          7. Protože Jiřík byl vzorem pro efektivního politika, ani ten Karel IV. mi tak přínosný v porovnání nepřijde. Spikla se proti němu celá katolická Evropa + papež – v tom byl možná krátkozraký – ale byl to vizionář, praktik, trošku podrazák – ale vždy v zájmu své země. A byl konzistentní a přísný na své potomky – právě ta rodová kontinuita je návodem – pokud dokáže panovník cokoliv hodnotného vytvořit, jeho následovník jej minimálně v základních principech bude následovat – pokud se tedy chce vyhnout nevůli lůzy – to právě předvádí v excelentní formě Alžbeta II. – drží hrdost už dávno nefunkčního a vlastně neexistujícího Commonwealthu, který ji ale miluje a nedělá kiksy jako jiné země. Vím, Vám to přijde, že to přeceňuji, mě to přijde, že to podceňujete.

          8. Re: misaka
           30.4.2019 v 9:47

           Co si matne vzpominam, tak napriklad Kcharl schvaloval bombardovani Srbska, v pripade Donbasu vzyval vojenskou intervenci a celkove mi prijde jako dost militantni typek stylem „tseska fojak topra fojak“. Krome toho jeho clenstvi v Bilderbergu a orodovani za EU a NATO pri jeho rakouskem obcanstvi na mne nepusobi dojmem, ze degenerace modre krve neni jeste v tak pokrocilem stavu, aby z ni jeste neco neslo vybrat.

          9. Karl uz ke starej koren, s nim uz nema cenu ztracet cas. Ale treba Windsori maj potencial a bojove zkusenosti. William tolik ne, ale Harry si docela zavalcil.

          10. Harry by ušel, ale ta jeho emancipovaná polonegerská fuchtle…

          11. Jo, tak ta je fakt divná, holt se to nemá ředit….to říkám pořád. Takovejch kostí měl na výběr…

          12. A eště je starší… A rozvedená. Taky nechápu při jeho možnostech.

          13. Že jsou někteří mladší chlapi na starší baby, není žádná novinka pod sluncem, anebo třeba je homosexuál a mají spolu hezký platonický vztah :o).

          14. Má piloťák na vrtulník, šak by to dal, kluk ušatej. I v Orientu byl…co by ne….

          15. Ehm, to sis hodně spletl století i rodokmen….to je jinej Kcharl..

          16. Vsak ja myslel naseho Kcharla jako soucasny vzorek ‚domaci‘ modre krve, ktera by mela zachranovat neofeudalismus.

          17. Tak to ne, já porovnával Jiříka z Poděbrad s Karlem IV. a Jiřík je vítěz – už jenom pro Karlovo loupežení na židech a Jiříkův progres.
           Co se týče dneška – při volbě stavů musí být jisté showstoppery – např. věk. Potom, názory na (ekonomickou) migraci. To už jsou dva negativní a dva je dav. Vyberme jiného :)

     2. Přesně, ale přesně tohle znělo o Babišovi před 2 roky. Do posledního písmenka.

  2. A Dejo, jaký bude hrůzný důsledek naší volby, pokud by SPD dostala dejme tomu 20%? Koenckonců se očekává, že ti hrozní xenofobové posílí a Okamura je s nimi jedna ruka. A to přeci chceme někoho kdo má styky, ne?

   1. Důsledkem přece bude reforma (vámi určitě kritizované) Unie zevnitř. Proč by se jinak všichni ti takzvaní „skeptici“ předstírající „obhajobu národních hodnot“ cpali ausgrechnecht do Evropského parlamentu, že.

    (Ale spíš tam budou stejně jako všichni ostatní akorát předstírat „práci“ a na páteční zasedání chodit s kufříkem, aby byli co nejdřív doma.)

    1. No jestliže se v Bruselu rozhoduje, tak je zcela logické, že se euroskeptici cpou do Bruselu. Jak si to představujete jinak? Jako ozbrojený převrat? Fakt by mě zajímalo jakou jinou cestu by jim eurohujeři doporučili.

     1. No celý roky tu septici vykládají něco o referendu a vystoupení àla Británie (která už taky kouká, jak se z toho exitu vykroutit), tak to už neplatí, když jsou na dohled prachy z Brusele?
      A cože se najednou rozhoduje v Europarlamentu, v tom taky ty typický euroseptiky nepoznávám?

      1. Tak znovu a P O M A L U. Pokud se euroskeptikům nelíbí nesmysly produkované v Bruselu, jakou jinom možnost mají kromě voleb či ozbrojeného převratu? Jak nám nedávno prozradil ten zlý Klaus, místní poslanci jsou jen hlasovacími automaty pro směrnice z Bruselu.

       1. Tak znova: jako protinesmyslovou možnost tu septici navrhovali jakési referendum o CZexitu. To budou prosazovat skrzevá poslancování v Bruseli?

        1. No tak já chápu, že představa, že Vám do těch Vašich evropských hodnot budou házet septici vidle přímo v Bruselu , je pro Vás děsivá.
         Mně se tento přístup zdá naprosto logický, pokud Vám ne, tak halt by se měli v Bruselu demokraticky usnést, že kandidovat do europarlamentu smí jen pečlivě prověření eurosoudruzi uznávající ty pravé hodnoty. Zkrátka nebudou grilovat jen eurokomisaře, ale všechny kandidáty.
         Já myslím, že by to mohlo fungovat. Demokratický to tak úplně není, ale to výběr eurokomisařů taky ne a navíc na to sere Bílej Tesák,vy eurosvazáci máte stejně o demokracii starost pouze pokud jde o Rusko nebo Čínu.

         1. Chápu, že si ten myšlenkový přemet musíte dialekticky zdůvodnit :-). Jen ať kandidují a jsou zvoleni i pitomiovci – tím rychleji si je ten zlej Brusel zglajchšaltuje… (Akorát vy si budete muset najít nové hlasatele těch správně „národních“ hodnot.)

          1. Tak já chápu, že mně vidíte do hlavy naprosto přesně, ale i tak si dovolím tvrdit, že mně nikdy nepřišlo nic divného na tom, že euroskeptici kandidují do europarlamentu.
           Pitomio to má za pár a v příštím parlamentu už nebude, to nic nemění na tom, že v Bruseli raději uvidím, nějakého Pitomiovo podržtašku, než Vás inteligenty, přesvědčený, že miliardu Afričanů klidně ubytujem a uživíme. Nebo už jste Vy chytroniové přišli na to, že Evropa není nafukovací a rozstrkávání krimigrantů nanejvýš problém odsune o pár měsíců či několik málo let?

     2. Vašíček si ovšem myslí, že EP má zákonodárnou iniciativu. No, nemá.

 9. Tady jedna perla:

  Kotleba je na SVK potřebný,jako u nás Okamura.Nejsou fašisti, jen se snaží o ochranu národa před návalem budišničemů,násilníků a vyžírků, kteří přicházejí do Evropy zničit to, co jsme My po 2.sv. válce vybudovali.Tyto zmrdy u nás nechceme!!!Války skončily,tak hajdy domů pracovat na výstavbě své země, a to je ten největší problém.Pracovat neumí a hlavně nechtějí,díky svazačce s NDR.

  ***

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!