Říše krále Miroslava - zpět na článek

komentářů 37

 1. S popisem funkce MP Praha, ale i třeba v Brně souhlasím a tento názor často říkám nahlas. První co na to slyším je, že můj táta taky byl městskej a že je štěstí, že mě neslyší. Jenže…
  Před dvaceti lety v malém jihomoravském městečku měla MP jiné určení než výběr pokut. Strážníci hlídali přechody u školy, v případě náhlé potřeby řídili dopravu. Pomáhali PČR při vyšetřování nehod, sebevražd a jiných laskomin které život na maloměstě přinese. Sami byly první u nehod, houkajících domů a aut. Dohlíželi na noční klid, dokonce kontrolovali rybářské povolenky na obecním rybníku. Když dal Venca Mařeně do držky, tak se Mařena schovala u strážníka doma a ten zatím Vencovi domlouval a když to nešlo, tak ho odvezl na záchytku, příště si to borec rozmyslel… Radar na rychlost? Taky ho zkoušeli, ale v centru obce poté co zde byla smrtelná nehoda! Radar tam ale nezůstal, důvod neznám. Zní to jako z první republiky, ale opravdu to tak může fungovat a nadále to tam funguje. Strážník je zaměstnanec obce a jsou starostové, pro které je lepší když strážník přes noc roznese po dědině složenky za vodné a stočné, protože stejně musí na obchůzku, než aby zabukařil s radarem…

  1. No jo, jenže na takový dneska připadá už tak tucet těch, kde je jejich hlavní náplní práce buzerovat a kasírovat a pomáhají tak leda omylem. A ten poměr je stále horší.

   Přitom řešení by dávno bylo, Kubera to navrhoval několikrát – buď jim úplně sebrat tu pravomoc, nebo výnos nasměrovat do stádní kasy. Obojí jim sebere důvod to dělat a přeci jen zafunguje trh, takže to zruší a zůstanou pouze tam, kde opravdu něco dělají. Protože když taková lopata dělá něco kloudnýho, lidi těch pár set tisíc ročně dají. Ale málokde jsou tak blbí, aby si platili lopaty, který přes neustálý full-time buzerování i jich, nejen přespolních, už nestíhají dělat nic, co má skutečně přínos. I když nevylučuju, že takových pár dědin nebo měst se taky najde.

   1. To mi připomnělo zatím nejděsivější předvolební slogan „Řídit stát jako obec“ hlásají starostové. Pak by zřejmě policie a státní správa fungovala jako kdysi legendární Panduři barona Trencka a žili by jen z toho co při „práci“ ukradnou.

    1. No, já jsem taky slyšel úžasnej volební slogan, podělím se:
     „Řídit stát jako farmu.“ :D

  2. Městská policie není jen Praha Brno. Na začátek bych chtěl říct že ve většině případů tam pracuji případi, lopaty,… Ale teď k mé zkušenosti. Můj táta pracuje jako strážník skoro 20 let v městě okolo 10tis obyvateli. Byl to jeho sen pracovat u polici, pracovat s lidmi, pomáhat lidem. Od nějakých 20 let se věnuje karate, jako Mistr vede místní klub a učí i ty nejmenší, dělá to odjakživa zadarmo, několik poslední let se zaměřil na sebeobranu, na pouliční boj, vede několik kurzů pod záštitou domova děti pro ty děti až po náctileté taky to dělá zadarmo ve svém volném čase, vede další kurzy sebeobrany pro ženy kde dojíždí klidně několik km a za cenu benzínu zase učí sebeobranu, další jeho aktivita je výuka na dětském dopravním hřišti kde učí ty nejmenší jízdu v silničním provozu, učí je značky, křižovatky, taky to dělá zadarmo, do toho několikrát za rok dělá přednášky na téma práva, prevenci kriminality, dopravní přednášky,… Po všech místních základních i středních školách taky zadarmo. V našem městě je to respektovány policajt kterej je ferovej a jak říká pobytu dává jen v krajních případech, to že na něj několikrát vytáhli nůž, když se v místní herně střílelo byl jedinej kdo šel do vnitrozemí PČR čekali na zasáhovku,bespocet zachráněn života, dopadení celostátně hledaných osob, vypátrani zlodějů, vandalu. To všechno dělá za nějakých 25tis hrubého včetně prez časů, s tím že pro spoustu lidí je to fizl, pro mladiství co hlásají v parcích je noční můra. Dělá svoji práci řekl bych dobře protože ho baví nedělá to pro peníze pro to aby se mohl na někom vozit. Nechci aby to vypadalo že se vychloubam jen chci říct že i mezi MP jsou normální lidi kteří tu práci berou zodpovědně a jako poslání pomáhat lidem a ne jen se vozit v autě rozdávat bloky a dělat machra.jsem na svého tátu pyšnej i když je to měsťák.

   1. Vyberte si prosím odpověď, která je pro vás ta správná.
    a) Možná je to tak, ale jedna vlaštovka jaro nedělá, článek vám hnul žlučí, práce kvapná málo platná, opravte si alespoň ty nejhorší chyby než komentář odešlete.
    b) Jste velmi mlád, buďte hrdý na svého otce a ve škole věnujte trochu času pravopisu.
    c) Netušil jsem, že i MP má PR oddělení, ovšem kvalita jeho osazenstva pokulhává stejně jako u zbytku MP. Zkuste to příště jako kolektivní práci příslušníku.

    1. a) Nehnul mě žluči na začátku píšu ze u mp děláji více méně případi a lopaty .S článkem plně souhlasím. b) Píši z mobilu to se dá pochopit,možná jste příliš stár to pochopit, ale zkusím se napravit.
     c) dělat tady PR MP by asi nebyl dobrej nápad. Jen jsem chtěl říct, že v menších městech ta MP může fungovat solidně a neslouží jako výběrčí pro městskou pokladnu.

     1. Ehm, samozrejme, ze na malych mestech, ehm, hehe, ehm, to funguje lepe. Protoze mala mesta jsou z pohledu sveta spise takove vetsi vesnice. A jak je znamo, na vesnici se vsichni znaji a realne hrozi, ze clovek dostane pres drzku, kdyz se bude chovat jako curak, pripadne mu tam nenalejou pivo, budou mu nadavat a tak, kreativite se meze nekladou. Cim vetsi, ehm, mesto, tim vetsi prostor k manevrovani, abych nedostal na ulici pres drzku. Pripadne abych nedopadl jako jistej Brnenskej trn v zadnici, kterej se pomalu boji jit do jeho oblibeny hospody xD Osobne bych si troufl tvrdit, ze do takovych 50 000 obyvatel se starosta realne muze bat o zobak, stejne tak prislusnici. (to dela 20+ sidel v CR)

      A jako vzdy – zalezi na mistnim osazenstvu. Treba Lazne Bohdanec maji necele 4 000 obyvatel(3 460 dle Wikipedie), moje domaci vesnice ma lehce nad 3 000 (tusim 3 100 i se mnou, kterej tam zije jen administrativne :D). A u nas kazdej pozna starostuv ksicht a starosta se nemusi bat vystrcit cumak. Jasne, dost lidi na nej nadava, ale tak nejak chapou ze nemuze udelat vsechno pro vsechny, protoze to by nasralo vsechny =) Tzn. jestlize to specialni komando plne specialnich MP bylo v akci tak dlouho, tak to asi obyvatelum LB vyhovovalo. Ale mohu se mylit a jenom tam nemaji koule se se starostou alespon pohadat.

      1. Ano s tím souhlasim v takovým městě starostu pozná každý, ale ani to mu nemusí zabránit v tom aby si z mp udělal vybírače, postavil ve městě radary, udělal parkovací zóny atd lidem by se zase nakecalo jak je to všechno pro naše dobro a tak dále a spousta lidí by mu to sežrala. Dobrým příkladem lázně Bohdaneč kde celé roky mohli místní County police sestřelit že silnice svým camarem nebi co to měli za nadání blinkru na kruháči. Tam se děly prasarna docela dlouho a myslím že lidi se jich dost báli aby proti nim veřejně vystoupili zase to už je dost malý město a ti sheriff’s ví kde kdo bydlí a kde si ho můžou odchytit. Dokud na těch radnicich budou sedět Zmrdi který tam zase zvolil místní klub důchodců protože mladí to mají v péči tak se není pak čemu divit. Ale po čem hovno to vznikají jedna združeni za druhým a i kvůli pampeliškám jsou schopni organizovat petice a protesty, ale proti reálným sračkám se nepostaví.

       1. ale hovno báli. Vtip je v tom, že ti MP Lázně Bohdaneč především prudili přespolní a to místní nejenže nevadí, ale obvykle to kvitujou. Cizinec holt není našinec a opravenej chodník nebo posekanej park se hodí vždycky.

        Ale o prachy v podstatě nejde, full scale MP s celým rozsahem činnosti nevydělá ani na svůj provoz natož aby ještě naplnila pokladnu. Správní orgány (stavební, Živnostenský, Životní prostředí apod) a jejich sazby pokut naplní obecní pokladnu mnohem spolehlivěji protože mají minimální náklady na provoz oproti MP a mnohem drastičtější pokuty. MP Praha má rozpočet 1.7 miliardy a na pokutách natrhaj pokud si vybavuju něco přes 300 milionů, což není ani na mzdy. Ostatní MP to mají podobně, i ty malé. Jakžtakž by se dalo vydělat na nějaké polofiktivní MP tvořené dvěma maníky v kanceláři co obsluhují stacionární radar na nějaké šikovné rychlostní pasti, ale kolik takovejch je?

        1. Checht, 300 mega? Možná kdysi dávno dyž chodili s lístečkama a bylo klasický správko. Od SPRDELe už to je někde přes miliardu, přesně nikdo neví, už to moc neroztrubujou :D A vymejšlej stále víc rejžovišť.

     2. V tom případě se vám omlouvám za nařčení. To, že za váš psaný projev může technika, mě nenapadlo.

      1. Tak průměrnej vohnout si neumí ani vypnout ty debilní slovníky co mu tam furt strkaj píčoviny, hlavně, že každej druhej machruje jak má tintilionjádro za cenu auta…který je mu úplně k hovnu…

       1. Chlape ja nevím, je nutné na to jít hned tak zostra? No tak neumí, a? To, že neumí zacházet s nějakým nástrojem neznamená, že nemůže mít pravdu. V této diskusi, pokud vím, nikdo s telefonem nemachroval.

   2. Ne,ne Enemy: houvno prostě nehoří!
    Úplně stejným způsobem se kdysi snažili relativizovat ty „hodný“ dozorce v Osvětimi či Jáchymově!
    Smiřte se prostě s tím, že Váš tatík prostě slouží špatnému pánovi a od základu úplně špatný věci ..

    1. Aha, takže na severu Afriky si nomádi netopí vemloudíma hovnama?

     1. Hovna býložravců hoří, teda vysušená…

 2. Všechno je to jen o vohnoutství lidí. Kdo úkoluje a řídí městapo? Radnice. Jaký je tedy problém jako volič a člověk který ten celý cirkus platí ze svých 50% daní, přijít ještě s pár naštvanými spoluobčany na radnici a dožadovat se vysvětlení a nápravy?
  Zvlášť v těchto případech kdy sídlí na radnici TOP09 a ODS, což jsou tydlencty pravicové strany, a pravice to je přece vo svobodě, vosobní zvodpovědnosti a minimální státní buzeraci pyčo!

  Pak si lidi můžou nadávat akorát sami sobě. Oficiálně tu máme zastupitelskou demokracii takže je na lidech aby ji vyžadovali i v praxi, když jí má plnou hubu kdejaký politik sotva vyleze na tribunu.
  Kde není žalobce, není ani soudce.

  Znám i z Brna dost případů kdy se zavedená pozemková mafie na radnici zalekla nasraných voličů a ten úřednický trik, kdy se pomocí kulatého razítka ze zahrádky uprostřed zástavby přízemních rodinných domků udělá stavební parcela s povolením postavit desetipatrovou kancelářakou budovu, jim prostě nevyšel. Protože se báli že je voliči odstaví od koryta.

  A k tomu kňourání latentních pražských homosexuálů co se schovávají za cyklistiku je tu jeden hodně výstižný případ, kdy anarchisti a další fetky jásali, že policie likviduje plešky. Zřejmě neznají ten citát od Niemollera.
  http://paragraphos.pecina.cz/2017/06/ozbrojena-radost.html

  1. Spíš je to hlavně o indoktrinaci všech etatismem už od dětí. (Stačí se na chvíli zaměřit na školství, nedej bože mediální mainstream.) To je pořád: stát zařídí tohle, unie tamto, dotace…potřebujeme tenhle zákon, tamto nařízení, onen zákaz… Pak se není čemu divit, že většina vovcí, dokud se sama nespálí jedná tak ja je vidno(blivno).

 3. Horydoly.cz už dostal mnohá nelichotivá přízviska, ale buzna web ještě ne …holt všechno je jednou poprvé :-)

 4. O něčem uvažuji: Za předpokladu, že městské policie jsou nyní tvořeny převážně neschopnými, hloupými a morálně pokleslými vemeny, nebylo by jednodušší infikovat městské policie lidmi chytrými, zároveň však morálně čistými, kteří by pracovali pro občany a ne proti nim? Proč to dělat složitě a čekat, až se vemena z MP odkopou a následně čekat na proces očisty, který může probíhat všelijak a s velmi, velmi nejistým výsledkem, když by to šlo jednodušeji? Invazi čistých nezkažených lidí by postupně podlehly všechny MP. Neustála by to podle mě ani jedna.

  Pomiňme prosím technické detaily tohoto málo pravděpodobného scénáře, které jsou jistě složité a dá se o nich dlouze a plameně diskutovat. Jde mi čistě o princip.

  Pro se ptám: Co vy na to? Zajímá mě věcná diskuse.

  1. Tím technickým detailem, který máme pominout, myslíte i poněkud obtížný sourcing chytrých a morálně čistých lidí, ochotných věnovat svou chytrost a morální čistotu městské policii za nějakých 20k čistého?

   1. Je to proste nesmysl. Jedina cesta je MP osekat pravomoci a ono se to srovna. Staci se podivat na stav pred zavedenim kasirovani do mestskych pokladen a dnes. Predtim si pomalu ani radnice o MP neoprely kolo a dneska nektere radnice spolupracuji s MP a vymysleji nove vyhlasky na kasirung.

  2. Pro inteligentni lidi je tam docela nizkej plat. Taky je solidni sance pracovat pod idiotem, coz je ubijejici. No a nakonec je tu sance pracovat ve dvojici s idiotem. No a to pak cloveku ten napad zneprijemni uplne. Taky je zde nebezpeci vyhoreni a stani se idiotem, i kdyby jen v ramci pracovni doby.

  3. Čistě z principu je to asi tak totéž, jako že do KSČ mohli vstoupit slušní lidé, a změnit na slušné i ty, kdo tam byli — a mohl tu být ráj na zemi, že?

   Problém libovolné (nejen městské, pro státní, případně nadstátní tam, kde ji mají, např. v USA) policie je daný tím, že má zcela nesmyslně a absurdně větší práva, než libovolný jiný člověk. Podmínkou nutnou (nikoli postačující) pro to, aby policie byla slušná, je to, aby žádný policista neměl naprosto žádné právo činit nic, co nemáte právo činit Vy, DFENs, já, kdokoli bez výjimky.

   1. ocs: To je naprosto pomýlená logika, policie musí mít z principu práce policie taková práva aby mohla účinně likvidovat zločince páchající ilegální činnost a jelikož zločinec páchající ilegální činnost se dost často nezastaví před ničím, musí být práva policie značně rozsáhlá. Samozřejmě že tyto nadstandardní práva nesmějí být zneužívány, proto policie musí být pod trvalou kontrolou.

    Osoba s právy srovnatelnými s civilní osobou je právě MP a proto se hodí pouze jako terénní úředník na vybírání pokut, na nějaké potírání zločinu je nutno zapomenout.

    1. Existuje nejaky dovod preco by normalny clovek nemohol mat sadu prav a zodpovednosti co by mu umoznila zastavit prebiehajuci zlocin a zneskodnit zlocinca? Preco miesto toho mame policiu ktora ma v praxi velmi siroku skalu pravomoci ale zodpovednost existujucu viac-menej len na papieri?

     1. Ale no tak, policie neni jenom dopravka a MP. Jak ty jako soukroma osoba bez nadmernych prav vysetris treba vrazdu?(napr.)

      Ze media(ti hlidaci psi demokracie :D) selhala na cele care a volici maji pamet zlate rybky je vec jina. Navic v CR neni politicka zodpovednost, tak jak kurva muze nekdo chtit policejni zodpovednost?

      A jen tak na okraj, zavarit to policajtovi je zkurvene snadne :) Ale navody tu samozrejme sdelovat nebudu.

     2. Hele tak to zkus. Treba jako obcan zastavit rekneme obchodniky s bilym masem.
      Mas vubec predstavu o realnem prubehu tech tvych idealistickych predstav?

      1. Hlavně že opicajti rozbíjej tydlety gangy různejch rusáků a ukrajinců co sem pašujou holky a pak je držej v nějakejch dírách za pár šušňů, a nelikvidují na udání konkurence celkem slušný bezproblémový podniky…oh, wait…

      2. Problem je v tom ze ani ty ani deacon ste nepochopili ze co som chcel povedat. Mozno som to mal napisat podrobnejsie.
       Tu nejde o to ze ci chcem zastavovat auta, etc…ani mi to nenapadne. Ale nemyslim ze ze existencia nejakej privilegovanej skupiny v state s kopou prav a v podstate nulovou zodpovednostou nie je v poriadku.
       Mat nejake pravo a vykonavat ho je rozdiel, ci snad nie?

       1. Asi ti uplne nerozumim. Ty bys chtel, aby kazdy obcan mel stejna prava jako policajt?

        1. Myslim ze by sa to malo balancovat. Policajti by mali stratit niektore prava – a obcania niektore ziskat.
         A hlavne, opakujem, hlavne, obe skupiny by mali niest uplne rovnaku zodpovednost za svoje ciny. Co akoze plati aj dnes, a je to puha iluzia.

     3. Wildcat: Doporučuji všeho nechat a hlásit se na adrese Ústavní 91, Praha 8.
      Opravdu není možné, aby 10 000 000 lidí mohlo vykonávat domovní prohlídky s automatem v ruce, porušovat listovní a bankovní tajemství, omezovat lidi na osobní svobodě a mnoho dalšího. Vrátilo by to naši společnost o několik desítek tisíc let zpět.

      1. Ja to vidim prave naopak. Preco by tych 45000 mohlo vykonavat to iste bez ucinnej kontroly a casto svojvolne? Pravda, to ze to robit mozu nas sice vracia len nejakych 100 rokov dozadu, ale to nic nemeni na veci ze maju velmi siroke pravomoci a rutinne ich zneuzivaju.
       Pokial so sucasnym stavom suhlasite, odporucam sa hlasit na vami doporucenej adrese.

  4. O cem jako chces diskutovat? To neni scenar s nizkou pravdepodobnosti, to je scenar s nulovou pravdepodobnosti a o tom se nema cenu bavit.
   Ano lze se bavit o tom, co uz tu zaznelo, ze v malych dirach, kde je nedostatek penez k tunelovani, pro ruzne neziskovky atp. a kde lze starostu a zastupistelstvo pomerne dobre sesadit (a nasledne i mestskou policii) tak neco takoveho fungovat muze. Ale globalne zmenit prezmrdovanou organizaci je nemozne. Tam jde uz o moc penez a soukoli zmrdu je velmi dobre promazane, maji za sebou urcite uz nekolik takovych pokusu o sesazeni, minimalne internich, politicke kryti a hlavne oni maji cas. Jedina mozna zmena je shora, a to jeste predpoklada dlouhy boj se stavajici gardou vohnoutu. O tom jak to (ne)lze zezdola jak navrhujes si muzes precist v dopise Stejskala podrizenym.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017