Revolver Smith & Wesson, model 14 - zpět na článek

komentářů 19

 1. Prý přebíjené. Poptávám 1000 – 2000 ks plášťů střel ročně, ale Sellier@Bellot mi je nechce prodat, prý pro ně žabařina. Kde je bereš ty?

 2. Beru od známého, kupuje je někde po tisicích, ale je fakt, že teď je s wadcuttery problém,a le celopláště jsou v pohodě, stejně tak .357 a olovo do pětačtyřicítky.

 3. Sám střílím jen náboji wad cutter … papíru je celkem jedno … Na obranu tuto zbraň nemám

  Ono by to nevadilo, kdyby na obranu byla, právě naopak: wadcuttery jsou — ponecháme-li stranou ty kreténsky zakázané expanse — asi vůbec optimální sebeobranné střely; lepší, než semiwadcuttery, a o ogiválech apod. už vůbec ani nemluvě. Mají lepší účinek v cíli, a menší risiko nechtěného odrazu.

  Samozřejmě, jiná otázka je ta energie; ačkoli člověk je hodně „měkký“ terč, nějakou tu základní penetraci to pořád chce, a možná by to pro sebeobranu trochu prachu přisypat chtělo, o to se nepru; ale to je jiná otázka a nesouvisí se střelou.

  Akorát nejsou tak přesné na velkou vzdálenost, což při sportovní střelbě může být podstatné — při sebeobraně se na 100 m obvykle nestřílí ;) Naproti tomu ze sportu to revolver v dobrém stavu s vhodným střelivem zvládá velmi slušně (a i mnohem dál, ale to už pak chce optiku).

  (A střelci prosím pěkně vědí akorát tak jeden z nich. Your beloved grammar Nazi.)

  zlatá éra moderních revolverů dvacátého století skončila v osmdesátých letech minulého století

  Je spousta moderních revolverů, jež bych si bez nejmenších výhrad a bez váhání dnes nové koupil*, nicméně souhlasím, že žádný nový revolver (a ani jinou zbraň) od S&W smysl kupovat nemá — excelentně to rozebral Chuck tady: http://www.chuckhawks.com/smith-wesson_dark.htm
  ___
  * Ostatně jeden BFR mám zrovna objednaný, akorát že vinou těch debilních zákonů je to jak v té pohádce o kohoutkovi a slepičce, já si to musím objednat od místního dealera, který si to musí objednat od Němců, kteří si to objednají od Magnum Research, a je to ukrutně na dlouhé lokte; kdybych se mohl obrátit na výrobce rovnou, dávno jej mám doma :( To s ničím nijak nesouvisí, jen jsem si chtěl zanadávat a vypustit páru tak trochu…

  1. Re OCS: K tomu SW bych jen podotknul, že mám zmiňovaný K rám v modelu 66-3 a četl jsem o něm podobné zkazky, jako v odkazovaném článku. No nemohu soudit, střílím s ním docela dost a žádná porucha se ne a ne dostavit. Rozhodně nepoužívám jen slaboučké terčové laborace, běžně si sypu dost přes 7grs BA9 na střelu 158grs, což dá „továrně“ silnou ránu, ale ta je hezky plynulá a docela mi to s tím trefuje – tedy v započtení koeficientu „ruce volšové“. ostatně, kdo tímto koeficientem netrpí (znám takové), tak je s ním schopen ustřelit mouše pozadí. Možná je to tím, že tenhle kus je ještě kovařina z r. 88, nikoliv litý kus z novodobých sérií.
   Na terč a ostatně i na lumpa je, dle mého soukromého mínění, v našem imbecidebilním státě, dobré plastem potažené olovo. Nesviní to lauf a v cíli se to hezky deformuje. Používám je do devítky v provedení FP. Až se někdy uvidíme, kopni do mě, předvedu.

   1. Jasně.

    Jinak je to samozřejmě velmi subjektivní, každý to má nastavené jinak, ale já osobně bych si nový S&W nekoupil ani kdyby dělali ty vůbec nejlepší zbraně na celém světě, protože http://clinton4.nara.gov/WH/New/html/20000317_2.html (ano, vím, že se od té doby změnil majitel a že to zas tak moc nedodržují, ale stejně — tohle se prostě nedělá, a kdo to dělá, od toho já nenakupuji; s novým majitelem bych se smířil, kdyby změnil název firmy a logo, aby nenesl tu ostudu).

 4. To je „pěkné“. Tohle jsem neznal. No na svou obranu uvádím, že jsem si ho koupil z druhé ruky a že ho vyrobili za Reagana.
  Na druhé straně výrobců, kteří přímo, či nepřímo spolupracovali se státní mocí bylo a je více. V Evropě bych si tipl, že skoro všichni, kteří existují poslednich sto let.

  1. Však já také mám nějaké ty S&W :) (Kupříkladu jeden vyrobený za Harrisona, což byl naprostý idiot, ačkoli republikán, na rozdíl od Clevelanda, který tam seděl před ním i po něm, a byl jedním z nejlepších presidentů za celou dobu existence USA, ačkoli demokrat; tehdy halt byla jiná doba ;))

   Jak píši, je to subjektivní. Já to nikomu nevnucuji, ovšem podle mého osobního názoru je velký rozdíl mezi „dodržovat debilní pravidla, aby mne ten ksindl nezničil“ (což dělají víceméně všichni, nakonec to dělám i já, ač se za to občas stydívám), a „vlézt ksindlu do zadku tak hluboko, že mu vykukuji mezi zuby“ (což právě udělal tehdy S&W; za srovnání stojí to, že ze všech amerických výrobců zbraní to udělal právě on jediný, nikdo jiný se k němu nepřidal).

   Když už o tomhle mluvíme, naopak chválit velkou chválou zaslouží Barrett, a pokud se někdy rozhodnu koupit si libovolnou zbraň, kterou mají v portfoliu také oni, bude stoprocentně právě od nich. Proč? Protože “Barrett will not sell to or service any California or New York government agencies” (https://barrett.net; velmi podrobně rozebráno v http://www.thegunzone.com/rkba/rkba-50.html).

 5. …mám skoro dvacet let model 14-5 underlug, 6“ .38Spl
  Přesnější revolver jsem v životě nezažil, celkem obstojně jsem s ním střílel i na 100m přes otevřená mířidla. Vyhrál jsem s ním – když jsem měl natrénováno – několik malých mířenkářských pidizávodů. Prohnal jsem tím pěkných pár tisíc ran – bez jakékoli známky opotřebení…jen jsem kápnul trochu červené barvy na mušku. Přišlo mi, že je u mého kusu poměrně velká spára mezi válcem a hlavní, odměnou je ale 100% spolehlivost…měřil jsem to a je v normě. Jen to chce tam necpat prsty, jinak potetovaný prsty od zplodin.

 6. S&W je klasika. Má taky jednu vlastnost, téměř básnickou. V temném parku můžete sociálnímu predátorovi odpovědět: „S tím nesouhlasím! Ani já, ani mí dva kamarádi Smith a Wesson!“ :) S kamarády Heckler a Koch to už neni ono, to už je lepší teplé pivo.

  1. tyhle teorie mi vždycky připomenou tohle:
   https://www.youtube.com/watch?v=3cu8iwru-Q4

  2. Pred strelbou se nic takoveho nerika, ale da se to pouzitpreventivne, napriklad na malomeste pri debate s mistni drbnou na tema vandalismu, prepadeni, nebo kradezi, po dotazu, zda se nebojite parkovat na ulici, nebo jit za tmy sam. „Ani ne, ja mam vsechno dobre pojistene u firmy Smith & Wesson“, pripadne jeste dodat, jak toto mechanicke zajisteni zdravi a bezpeci funguje. Drbna vetsinou projevi zajem a na revolver se rada podiva, oceni, pochvali dilenske zpracovani a pak o vas vsude rozkeca, ze jste silenec, co ma furt u sebe zbran a na zlodeje jablek na zahrade by hned strilel.

   1. No on satanik psal variaci na známou scénu z filmu Sudden impact ze serie filmů o drsném Harrym, pokud neumíte anglicky, tak si to najděte česky https://www.youtube.com/watch?v=RSAyz5c3JmM

    1. On tohle nekdo opravdu potrebuje prekladat?

     1. Je pravda, že ti první dva pánové v ruce toho třetího mluví dost jasně.

 7. Omlouvám se za off topic, sháním informace o pistoli Jericho 45 FS. Fotky tady:
  http://forum.hunting-shop.cz/clanek/1204-jericho-45-fs/
  (Tu recenzi se SM už mám, zajímala by mě ale záměnnost dílů a příslušenství se slavnějším modelem 941, příp. z čeho by do ní mohl pasovat zásobník (2×10 ran je na IPSC docela málo))

  1. Omlouvám se za hloupou radu, protože osobně nic nevím, ale být vámi, tak bych se s těmito dotazy obrátil na lidi z Izraele a USA.

   1. No, děkuju. Kdybych tam někoho znal a uměl jazyk, jistě bych tak učinil. Tady to jenom zkouším, co kdyby náhodou někdo věděl….

  2. Zkuste hodit dotaz do klubu http://www.lopuch.cz/klub.php?klub=zbrane — za kladný výsledek naprosto neručím, ale šance je tam asi docela slušná, z míst, kam chodím, je tam asi největší koncentrace znalostí (možná je to lepší v některých diskusních fórech na strelectvi.cz, možná taky ne, tam nechodím, tak nevím).

   1. Díky, zkusím. Na fórech jako střelectví, nebo zbranekvalitne jsem toho moc nenašel.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017