Více lemplů republice, to je naše agitace!

Featured Image

Dnes ráno jsem si v autě poslechl, že lidovecký impresário Čunek požaduje znovuzavedení povinné vojenské služby. Tato úchylka je u pana poslance v podstatě konstatní a odolává už roky veškerým signálům z okolí, takže se jedná pravděpodobně o serózní záměr.

Samotný armádní background tentokrát komentovat nebudu, protože jsem to už dělal a kromě toho jsem vážně na pochybách, že se ještě odehraje konflikt, který by byla s to vyhrát pravidelná armáda. V prostředí asymetrických konfliktů, hybridních válek a takových věcí je pravidelná armáda asi tak užitečná jako koně, šavle a fedrpuše. Čunek se buď moc čumí na televizi, nebo naopak málo, protože mu nedošlo, že celková strategie velkých konfliktů je postavena na neustálém posouvání bojové linie do vnitrozemí. Už neexistují zákopy ve Francii, u Madridu nelze bojovat za Prahu, neexistují jednoznačně vytyčené linie front a až jednou vletí hovno do větráku, frontová linie povede středem každé ulice a v případě války informační povede skrze váš obývák. Třeba takový tank. Kdysi to byla ultimativní zbraň, která naháněla absolutní hrůzu (doporučuji přečíst knihu Nezapomeň na zlé časy) anebo naopak absolutní pocit převahy. Dnes je tank v podstatě k hovnu a větší hodnotu mají mobilnější a flexibilnější vozidla včetně nepřekonané Toyoty Hilux s kulometem na korbě. Škoda mluvit. Musíte být ze Vsetína, abyste to nepochopil.

Tentokrát však přišel Čunek s vysvětlením, které je překvapivé. Pravidelnou armádu a povinnou vojnu potřebujeme proto, aby se mladí lidé naučili manuální práci.

Jinak řečeno, váš volený představitel vám, občané, sděluje, že jste lemplové a k tomu, abyste byli šikovní, nepotřebujete ruce ani hlavu, ale lampasáka.

Jo, že to furt připomínám, letos jsou volby. Doufám, že se vám takové sračky nevytratí za těch devět měsíců z hlavy a ani vás nenapadne volit stranu lidovou.

Je to absurdní myšlenka. Ještě jsem se nesetkal s tím, že by někdo byl zručnější nebo měl lepší postoj k práci jen proto, že byl v armádě. Naopak, například důstojníci z povolání z dob minulého režimu se ukázali skoro ve všech případech být téměř absolutní netáhla, která by ohledně manuální nezručnosti deklasoval i největší hipster, protože dokázali zkombinovat blbost, lenost a absenci manuální zručnosti do tak působivého mixu, že jen vzdechnete – panebože, jak vůbec tohle může přežít?

Jsem proti.

Já jsem absolutně pro, aby bylo lemplů co nejvíc. Čím víc lemplů, tím lépe se bude dařit mně a mým dětem. Přímo se vyžívám v tom, abych si pořídil nějaký nový skill. Platím dokonce jiným lidem peníze za to, aby mi ukázali, jak třeba správně svařovat nebo úplně zadarmo pomáhám jiným lidem s různými instalatérskými a zednickými pracemi, protože při tom člověk okouká všelijaký hinty. Auto za tři čtvrtě mega mě nenadchlo tolik jako svářečka za padesát litrů a když mi manželka chce udělat radost, dá mi nějaké nářadí. Mainstream pod stromečkem hledá digitální gadgety z Číny a stojí přes noc fronty na novej ajfoun ještě domrdanější, než byl ten minulý. Já se těším na sadu pilníků z Jihlavy.

Všimli jste si třeba, kolik ručního nářadí na trhu je šmejd? Sračky pro Láďu Hrušku. Například vrtačka je navržená na 8 hodin provozu, protože výrobci zjistili, že většina lidí si vrtačku kupuje jen pro nějakou příležitostnou práci, jako třeba stěhování. To taky o nečem vypovídá. Hasáky se zasekávají při nastavování nebo jsou zkřížené. Šroubováky se ohýbají jak hovno a kladiva mají násady ze dřeva na topení. Koupit vrták nebo plátek do pilky v hobbymarketu v podstatě nejde nebo jen jako nouzovka. Pak se třeba stane, že si vybírám vrtačku. Vyzkouším všechny ty krámy pro buzeranty a nakonec mi skončí v ruce obyčejná a už asi dvacet let vyráběná vrtačka Narex – sice nemá milion wattů, ale feels good. Je lehká, tlačítka fungují přesně, má dobrou regulaci otáček (ne jako Makita) a je perfektně vyvážená, takže „nepadá na předek“ a dobře se s ní trefuje. Taková věc vás posune dál, než nějakej lidoveckej zmrd ze Vsetína.

Od určitýho okamžiku musím všechno kupovat „dvakrát“. Je třeba také kupovat plastové hrací nářadí pro čtyřletého syna zvaného Kakuna. Kakuna v podstatě dělá, co viděl u mě. Například hřebíky umí už teď zatloukat lépe než většina uživatelů Linuxu. Asi bude šikovnej. Za pár let bude manuální práce skutečně dobře placená, už teď převažuje u některých profesí poptávka nad nabídkou. Co udělá geek, až se mu ucpe odpad? Nainstalování nových ovladačů nepomůže. Výjimečná příležitost pro Kakunu. Tohle mu nikdo nevezme, ani největší zasranej lidoveckej omezovač, zakazovač a nařizovač. Bude moci žít svobodně a živit se tím, co sám umí, nezávisle na nějakých státních zlodějích od lidovců a jejich zajebaných projektech, programech, reformách a agendách. Dokonce si bude moci i několik lemplů zotročit a vyjebávat s nima úplně stejně, jako oni teď vyjebávají s běžným občanským ksindlem. Ano, já vím, že vám nejde topení a já vím, že musíte do úřadu, ale já vážně mohu až ve dvě odpoledne.

Je zbytečné se tomu bránit. Sem tam se někdo ztopoří a začne vydávat takové ty skřeky, co to z těch mladejch vyroste, že furt tamty internety, fejsbůky a tablety. Hrají Cock of Duty a Black Cocks, zatímco my jsme v jejich věku bojovali na Dukle. Hrají Minecraft, zatímco my jsme stavěli ropovod. Tohle nemám rád. Ať se každej stará o svý haranty. Když někdo dojde svým mozkovým myšlením k závěru, že nejlepší bude, když z jeho dítěte vyroste lempl a hovado, třeba policajt nebo ekoaktivista, že bude úplně nejlepší, když bude nosit vousy, teploušský kalhoty a sako po dědečkovi, říkat slova jako horibilní a holistický, já tomu fandím. Taky fandím tomu, aby co nejvíc lidí dalo svý děti na ekologicko-sociální pseudoškoly a aby co nejvíc dětí hulilo trávu. Kakuna i Jája to pak budou mít snazší.

Čím víc lemplů, tím líp. Kakuna si pak bude moci snáze diktovat podmínky. Proč by lempl měl jít se ženou na večeři, když může tisícovku zaplatit Kakunovi, který je šikovnější, vymění zásuvku nebo opraví zámek a na večeři pak půjde on? Je to totálně fér a Darwin compliant, prostě hovado musí zemřít v chudobě.

Mám několik hintů, jak se stát co největším lemplem.

1. To není moje práce

Jasně definujte, co je vaše práce a co není. Měnit kolo u auta není moje práce. Žárovku už vůbec ne, v novinách psali, že to je hrozně složité, musí se vyndat převodovka, zadní kolo a je třeba diagnostika, a že to máme nechat na servis. Tam jsou takový jako negři a ty na to mají speciální školení, takže ty čtyři šrouby povolí a utáhnou daleko rychleji a správněji. To je jejich práce. Chce manželka nabít do zdi hřebíček? To není jen tak – musíte mít správné kladivo a správný hřebík, ten ocelový, a ty prodávají po dvaceti, takže vám jich zbyde devatenáct, no, teda šestnáct, když počítám i ty ohnutý a zlomený, a je to tedy taky neekonomické. Radši někoho zavolejte. Šňůra u fénu se ukroutila? Není to vaše práce, v návodu píšou, že výměnu kabelu musí provádět opravna a klidně to trvá i deset minut.

Po nějaké době zjistíte, že v podstatě nic není vaše práce a za kdejakou píčovinu platíte jiným lidem. Připravte si peněženku, Kakuna je drahej už teď a kdoví kdy bude mít čas.

2. Znalostní ekonomika

Byly kdysi doby, kdy existovaly dvě skupiny lidí. Jedni věděli a uměli, tak měli prachy. Druhý nevěděli a neuměli, tak měli hovno. Pak to levičáci změnili. Důležitý je všechno vědět a nic neumět. Kdo má data, ten je king a problémy se řeší tím, že se zadají do SAPu. Lidi, co pracují rukama, jsou špinavý, smrděj a hlavně nemají budoucnost, protože je brzy nahradí Ukrajinci, uprchlíci, drony, roboti, nanotechnologie a internet věcí.

Neučte se obsluhovat žádné nástroje ani stroje. To je nebezpečné a hlavně zbytečné. Po čtrvrté industriální revoluci to budou beztak všechno dělat počítače a 3D tiskárny.

3. To je bezúdržbový

Zásadně nic neopravujte, nekontrolujte ani neudržujte. V novinách psali, že ve Švýcarsku je třeba otevření kapoty u auta hlásit úřadům a jak se tam mají dobře. Většina věcí kolem nás nevyžaduje žádnou údržbu, a to až do okamžiku, kdy se rozbijí a musíte si koupit nové, abyste generovali hádépé. Třeba auta. Rozsáhlá komunita dementů si buduje imič na tom, že do auta leje jen olej a kapalinu do ostřikovačů. Hele vole, já si koupil za pytel peněz auto a od prvního dne z něj dělám vrak, to jsem ale smart, že jo? Třeba longlife earlydeath oleje jsou skvělý nápad, na tom už musely automobilky a servisy vyvařit ranec. K neuvěření.

4. Je to lifestyle

Byly doby, kdy být lempl bylo handicap. Rodiče se toho děsili a říkali – co z něj jen bude? Esenbák? Kulturní referent? Profesionální sportovec? To už je teď minulost. Lempl není nadávka, lempl je životní styl. Moderní společnost našla pro lemply víc než plnohodnotné uplatnění a vytvořila řadu profesí, kde může lempl víc než důstojně přežít, nebo se dokonce povyšovat nad ostatní. V mnoha oblastech jsou lemplové oporou moderní společnosti. Být lempl je moderní a někdy nezbytné, v některých kruzích byste se odepsali, kdyby vyšlo najevo, že jste zruční. Ve stínu armády sociálních antropologů, urbanistických ekologů, casual playerů a youtuberů ovšem pomalu vyrůstá umouněný undeground v montérkách, jehož moc roste s každým rozbitým splachovačem. Jednou zúčtujem. Doslova i přeneseně.

Proto znovu a v zájmu svých dětí apeluji, dejte EU a republice co nejvíc lemplů!

 


23.01.2017 D-FENS

12345 (487x známkováno, průměr: 1,63 z 5)
28 573x přečteno
Updatováno: 29.1.2017 — 14:49
D-FENS © 2017