Repre$e.com

Featured Image

Dnes tu máme něco příjemného. Dnes tu máme podnikatelský záměr. ODS má podporu podnikání patrně jako prioritu a i pan ministr Řebíček to tak vidí.

Jeho ministerstvo totiž pomocí poslaneckého prostředníka jménem Sehoř předložilo do sněmovny návrh zákona, který umožní měření rychlosti soukromými subjekty. Jedním z mnoha specifik tohoto návrhu je, že velmi vágně specifikuje podmínky, za jakých podmínek se tato služba poskytuje. A právě toho využívá náš geniální, nový a troufám si říci že reálně velmi výnosný projekt.

Měřit rychlost. Ale ne jen tak jako. Hezky tvrdě skřípnout silniční piráty. Totální kladivo pyčo.

Zákon, bude-li v předložené podobě schválen, pouze stanoví, že měření může privátní očko provádět, které:

– má živnostenský list (no problem)
– má licenci
– má jakési psaní od policie obecní nebo PČR. Když už máte chuť a zájem přivydělávat si buzerováním druhých, jistě vám nebude dělat problém si opatřit patřičné lejstro, protože my hoši vod represe se všichni známe
– naměřené hodnoty a pořízené snímky je třeba neprodleně předat státní správě, ale není stanoveno, zda je třeba předat všechny, zda je možno dělat nějaké kopie za záložními účely například a ostatně i specifikace „neprodleně“ má mnoho podob. Každopádně, i když to neprodleně nebude, tak za to nehrozí žádný trest. Když jste s radarem na výpravě a nemáte žádnou datovou linku (zákon nepožaduje), pak je neprodleně třeba druhý a třetí den. Maximálně vám mohou sebrat licenci, a to klucí vod represe neudělaj.

Dále budeme potřebovat:

– radar alias stroj na spravedlnost (stojí asi jako lepší osobní auto)
– vhodné místo na měření (viz níže, no problem)
– webové stránky (no problem)

A nyní work. Každý spolehlivý podnikatelský záměr stojí na třech nohách, to je známá věc. I my ten náš na tři nohy postavíme.

1. Speedtrap job

bude tvořit jednu třetinu zisku. Je třeba dojednat si s klukama vod represe na magistrátu vhodnou procentní odměnu z vybraných pokut. Už se to skoro takhle praktikuje, například tak činí klucí vod represe z Czechradar.cz, a výpalné se pohybuje mezi 40-70%. Najdete místo, kde je maximální příjem z vybraných pokut, například na dva kilometry dlouhém zcela rovném úseku, a zahájíme rejžunk. Zejména zde varuji před tím, aby se radar umisťoval na bezpečnostně kritická místa, třeba před školu nebo doom doochodců, protože tam někteří zparchantělí řidiči jezdí už takhle pomalu a návratnost stroje na spravedlnost by se nepříjemně prodloužila.

Hint – tzv. maximátor zisku: Spojíme několik radarů za sebe, třeba deset v odstupu jeden metr. Ze zákona se jedná o deset separátních přestupků a vejvar je desetinásobný. Divné? Zákon to neurčuje, tak můžeme dělat, co my chceme, jsme přece jednou klucí vod represe a Olda Vaníčků řekl nezměkčovat.

2. Racket job

představuje druhou třetinu zisku. Pomocí internetových stránek, které nazveme nějak vznosně, třeba www.bezpecna-mesta.cz, nabídneme řidičům tzv. partnerský program. Zájemci o partnership z řad veřejnosti se registrují na internetových stránkách a uvedou registrační značky všech vozidel, kterými chtějí jezdit rychle. V případě, že bude rychlý soukromník nachytán naším přístrojem spravedlnosti, obrátí se na něj správce klientského programu a nabídne mu řešení. Řešení v podobě školících materiálů na téma pomalé a defenzivní jízdy za dva tisíce korun, na které nakopírujeme nějaké sračky z netu. Pro zájemce z řad osob právnických by tu bylo speciální školení za paušál, třeba padesát tisíc za půl roku na celý vozový park. Příslušná obrazová data absolventů partnerského proaktivního bezpečnostního programu státní správa do ruky nikdy nedostane, ani neprodleně, ani později, tedy pokud účastníci partnerského programu budou pravidelně docházet na kurzy a kupovat si materiály. Divné? Ale ne. Zákon přece nedefinuje, zda subjekt musí předat všechna data a pokud vhodně zamaskujeme souvislost mezi školením a snímky, nemůže se nám nic stát. Naprostou výhodou tohoto programu je jeho 100% účinnost – dokud je řidič účastníkem kurzu a odebírá vzdělávací materiály, úřad u něj nezaznamená žádné přestupky. Díky tomu bychom mohli ještě vydojit nějakou dotaci od EU.

3. Celebrity job

další zhruba třetina zisku. Vyfotil náš stroj spravedlnosti celebritu nebo politika? Tak to má problém. Rychlá a bezohledná jízda způsobuje škody na image, viz kauza Husák, kterou klucí vod represe nezvládli kopnout do autu. Celebrita není nějakej hej počkej a tak jí dopřejeme možnost volby: Buď extra V.I.P. partnerský program v atraktivní lokalitě, třeba v Ostravě, s bonusovou cenou zvýšenou o 500%, nebo fotky do Blesku a Aha a inkaso odtud. V případě obzvlášť nesnesitelných celebrit pak takzvanou trojkombinaci: partnerský program, Aha a ještě k tomu úřad s celkovým skoro třínásobným ziskem. Cool, ne?

Sci-fi? Myslíte, že by tohle ani v Kocourkově neprošlo?

Jezdíte na STK a emise za sedm stovek? Nebo je absolvujete dálkově za tři litry? Po silnicích se pohybuje zhruba pětina vozů, které mají STK honoris causa. Tohle byl první projekt privatizace státní správy v dopravě, který byl ještě relativně slušně specifikován. Existuje dohled nad privátními STK, privátní STK musí mít kamery (které jsou stejně většinou vypnuté) a splňovat celou řadu zákonných požadavků. V případě soukromého měření rychlosti nic takového nehrozí, tam je nutné splnit podmínek skutečné minimum a to samozřejmě implementaci našeho třínohého záměru velice usnadňuje.

Takže kdo do toho jde? Vyvaříme ranec, slibuji.

Kdo by nechtěl vyvařit ranec a naopak se postavit na odpor této buzerační blbině, která nemá v žádné okolní zemi analogii, může napsat svému poslanci. Klíčový návrh se má projednávat tuto středu.

Seznam poslanců ODS
Seznam poslanců KDU-ČSL
Seznam poslanců ČSSD
Komouše a zelený na tomhle webu nevedem.


23.10.2007 D-FENS

12345 (6x známkováno, průměr: 3,00 z 5)
250x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:04
D-FENS © 2017