Ratus honkus - zpět na článek

komentářů 164

 1. … a pičusek se vyjádřil … to musí být fakt už vyloženě okurka, kopr a nechuť k životu vůbec, když někomu stojí za to si vůbec všimnout, natožpak zlitanizovat podobnou zhovadilost … DFENS rulezzzz :-D

  1. A Čuráčí Lebka už čeká se svým 4cm hovadem v ruce jako na trní, než se konečně objeví nový článek, aby mohla hned spáchat svůj polodebilní výblitek a dosáhnout tak uspokojení.

  2. Peppa, spravili ste bublaninu aj z tych nezrelych ceresni?

  3. A tvoje děcko už má taky vestičku? :)

  4. Tak hlavně, že čteš články „pičuska“.. tomu říkám kopr a hezky se propálit prvním komentářem :D :D :D :D

 2. ty woe nade mnou, dyť to je ganc ftipne,Dyfens má básnicke střevo, o tom žádná, to s tim Ajchmanem je uplně boží , až sem si uchcal do plinek,
  ale jednu výhradu mám, a to k číslování toho eu, bo tento poslední pokus má číslovku tak 15,z toho 14 neuspěšných, podle toho jak se to bere, ale rajch 3, je určitě rajch 4,

 3. D-Fens je zpátky, kurva jo! :D

 4. To mě pobavilo, hodně.

 5. Nekoho to prekvapuje? Z ciziho krev netece…kdo nekrade okrada rodinu…tohle hulvatstvi se z nas bude dlouho dostavat. Dostane-li se z nas vubec nekdy. Kdyz vidim burese a senila…jsem posledni dobou dost skeptik.

 6. Já si furt nějak úplně nedokážu představit ty láptě… Si vybavím vybavení Inuitů v Grónsku, nebo na Sibiři, takové ty velké ploché cedníky pro chození po sněhu. Google vyhodí zase něco jiného, pracovní obuv co znám taky vypadá nějak jinak. Co to ten vohnout sakra nosil. :-) Škoda stromu.

  1. To je tim, ze nezijes v krajskem meste kraje, kde by chtel zit kazdy. Kdyz ja jsem prisel z JM do JC, take jsem narazil na „lapte“ a nestacil se divit. Ale to tak je, ruzne kraje maji ruzne nazvy.

   1. No jo to bude tím. :-) Ale stejně se mi líbí představa, že by ten vohnout nosil sněžnice (thx diskuze dole). U těhle lidí stejně jeden nikdy neví, co je může napadnout. :-)

  2. kroksky !

   1. V Brne se pro „láptě“ pouziva termin „křusky“.

    1. gronske eskymacke cedniky se jmenuji sneznice :) Lapte, pokud se nepletu, je takovy rusky skorodrevak upleteny z lyka a ovazany kolem kotniku. U nas na severu taky krusky…těžké boty nevalné úrovně :p

 7. Zrovna ted nedavno bylo neco o Machiavellim a zaznelo neco v tom smyslu, ze lidi jsou vlastne prospecharska, prolhana aoportunisticka hovada, ktera se snazi maximalizovat pohodli a minimalizovat rizika. Z tohoto clanku primo cisi, jak pan M trefil hrebik na hlavicku.
  A to zijeme na vrcholu hospodarskeho cyklu, ekonomika slunickove slape, priprchlenci z Eritreje nam vydelavaji na duchody, vsude klid a mir, zajisteny zahranicnimi zakladnami USA a preventivnimi regime changemi, naposled v Armenii, nasi hrdlorezi z CSLA se slunickove skoli v Afghanistanu, az z toho havlisti serou kopretiny…
  Co budou asi tak vohnouti v laptich delat, az v supermarketech nebude ani polyuretanove pecivo z Penamu, ani za zadne penize, dokonce ani za Bitcoin a nase ekonomika prejde na ukrofasisticky model…

 8. Tak, jak se ve skutečnosti nemění naše společnost (potažmo stát) tvořený stejnými úředníky jako ke konci minulého tisíciletí a mění se jen názvosloví – z ruských slovních základů se přešlo na angloamerické a prostřídal se „vnější nepřítel“, tak se nezměnil český lid. Ne že by se nezměnil vnějškově – má mobily, tablety atd. Ale duše zůstává neochvějně česká. Maločeská, v průměru.
  Co se změnilo a to dost podstatně je tzv. Západ, který už není prostorem pro svobodné lidi, ale úzkým koridorem pro sešněrované ovčánky, řízené z centra. I když to centrum není ani v Berlíně, ani v Paříži nebo Bruselu a dokonce neleží ani za Velkou louží. To, čili IT, proti čemu tak brojili naši někdejší komunisté, t.j. nadnárodní kapitál, zbrojařské koncerny atd. teď bezpečně ovládá politiky „Západu“ pomocí Veřejného Mínění, formovaného Sdělovacími prostředky za vydatné pomoci Neziskových Organizací. Máme tady i skvělé #Metoo na vydíraní chlapů, kteří se kdysi provinili tím, že si spletli začínající herečku s kurvou (občas to není tak nepředstavitelné) a dnes po letech chce „další plnění“. Vždy po bohatých. Neslyšel jsem o případu, že by byl obviněn osvětlovač nebo ostřič od kamery.
  Možná i proto jsme zaměnili přátele za nepřátele a naopak. Takže ta rodinka je (kromě reflexní vestičky toho malého sviště) časově zařaditelná kamkoliv do nedávné (?) minulosti.

  Pravda: přibyl internet, spousta neskutečně blbých TV kanálů a nerozlišitelných soukromých radiostanic, též lidé neurčitého a neurčitelného pohlaví, nové způsoby okrádání hejlů…

  Ale za to všechno může Putin!

 9. Tak to je ještě zmrd privátní, který sbírá jen do igelitky. Horší je zmrd podnikavý.
  Kousek od nás je (podle silnice) několik desítek třešňových stromů, které patří obci. Opakuje se to tam rok co rok. Přijede zmrd podnikavý (a ne jen jeden, je jich tam X), v nějaké krabici typu VW caddy (takže buď né úplná socka, nebo na to zneužívá služební auto) plné přepravek. Vysadí haranta s nůžkama na třešeň. Harant kam dosáhne, nůžkama větve ostříhá, zmrd je dole s manželkou podobných parametrů jako popsáno obírá do lísek. Když harant nedosáhne na další, přesadí ho ob strom a jede, dokud nenaplní všechny lísky. Pak objíždí stánky s ovocem v okolí a snaží se to tam bouchnout. Divím se, že ty stromy ještě rodí po letech nájezdů takových vocasů. Každý si odhadem „vydělá“ tak litr….
  Ale asi to bude rodové. Co mi vyprávěl otec, tak alej u cesty je pozůstatkem poměrně velkého třešňového sadu. Otoc jednoho z těch dementů (mmch předseda místního JZD) dělal totéž za režimu s tím, že ještě na zimu několik stromů natvrdku porazil, ucvakal větvičky a prodal je jako barborky. Některý rodový degenerace by se měly zavčasu terminovat…

  1. Vcera jsme sli s rodinkou na prochazku na kopec nad barakem,je tady taky u silnice nekolik tresni, nektere jsou nase, nektere souseda a kdyz to qete, je to takova pekna svatebni alej okolo silnice. Vim zcela jiste, ze soused tresne nikoho trhat nenechava, sam je sklizi a pali. Nu a koukam, ze pod jednou jeho tresni stoji auto, na strese kola, A-cko na SPZ a igelitky se plni. Nereknu, kdyz si nekdo utrhne do huby a jede dal. Ale tohle uz je zlodejina.

   Kdyz jsme je mijeli a oni se ani nijak nesnazili zdrhnout, povidam „Tondovy tresne jsou vyborny a letos brzo zraly. Jak von na to dava ty stary zasoby DDT, tak to ani nema cervavy. To ty novy postriky neumi. Do palenky je to prej jedno, no, ja nevim. Se divim, ze to nekoho necha trhat rukama“. A sli jsme dal. Jen jsem za sebou slysel spesny odjezd.

   1. Tady u nás na okraji osady je les. Jeho vlastník v něm každoročně na podzim těží dřevo. Do loňska to dřevo štosoval vedle cesty k nám do kopce, než ho naporcoval a naložil na náklaďák. Jenže každoročně se mu z té hromady pár kmenů ztratilo. Vím, kdo to dřevo kradl a taky toho dědka majitel dřeva loni načapal při činu. Jak to dopadlo, jen hádám – dědek pak nějakou dobu chodil o holi, takže předpokládám, že dostal pár klackem přes prdel, aby se příště ovládl, až ho začnou svrbět pracky. Zrovna s tímhle dědkem jsem měl konflikt hned po tom, co jsem se přistěhoval do domku, protože měl ve zvyku chodit po mém pozemku, jako kdyby mu to tam patřilo a ještě mi chtěl poroučet, jak mám na svém hospodařit a v jaké hodiny smím používat své auto. Pár sousedů mne taky před ním varovalo, že ten krade, co není přibité. No, postaral jsem se o to, aby se mému pozemku vyhýbal obloukem :).

   2. Sysop: zásah na jedničku:-)

   3. Sysop – dotaz: ty třešně, co jsou na kopci některé vaše a některé souseda, komu patří pozemek? My to měli podobně, zasadili jsme (tedy otec před 50 lety) dvě třesně před plot na obecní pozemek a říkali jsem furt, že jsou naše, ale asi to tak nebylo. PO čase, jak stromy rostly, jsem nabízeli sousedům žebřík nebo štafle, ať si jdou trhat, aby to nespadlo, a dneska už ty třešně netrhá nikdo, u když jsou to rané odrůdy, protože bez štaflí a šplhání to nejde a původní obyvatelé na nějaké lezení zestárli a ostatní nemají zájem, radši koupí kilo za stovku.

    Ale komu ty stromy nebo ty třešně patří, když jsou na obecním a sázel je někdo sám, to by mne zajímalo.

    1. Strom je toho, čí je pozemek, takhle jsme letos o jednu třešeň „přišli“, když sousedi ráčili „zapomenout“ na pár desítek let platící dohodu.

     1. Tady to je: Občanský zákoník: § 506
      (1) Součástí pozemku je prostor nad povrchem i pod povrchem, stavby zřízené na pozemku a jiná zařízení (dále jen „stavba“) s výjimkou staveb dočasných, včetně toho, co je zapuštěno v pozemku nebo upevněno ve zdech.
      (2) Není-li podzemní stavba nemovitou věcí, je součástí pozemku, i když zasahuje pod jiný pozemek.
      § 507
      Součástí pozemku je rostlinstvo na něm vzešlé.

      1. jenom upozornuji aby nekoho nezmatlo ze nyni opet plati srata rimskpravni zasada „stavba soucasti pozemku“ ze je treba si peclive precist prechodna ustanoveni NOZ nebo minimalne od roku 50 do ucinnosti NOZ tato zasada neplatila (bylo tomu presne naopak stavba nebyla soucasti pozemku, kazdy mohl mit jineho vlastnika)

    2. Strom patri majiteli pozemku,drive to tak nebylo.Nicmene ‚nase‘ tresne jsou opravdu nase, protoze kdyz se digitalizovalo, tak minuly majitel nebyl debil a ve spravnych mistech si pohlidal, kde je hranice. Takze i s ofiko toleranci 25 cm jsou stromy moje.

     Ostatne,tady se i tak na nejake katastry nehraje.Dulezite je,kdo strom zasadil.

   4. Už od dob Marie Terezie byly aleje u cest obecní, aby se chudina napásla a vojsko pochodovalo ve stínu. Tedy k aleji u cesty přistupuju tak, že si jako pocestný prostě utrhnu, co hrdlo ráčí. Na rozdíl třeba od bramborového pole nebo ovocného sadu. Nebo kdyby na té aleji visela cedulka Frantova soukromá alej.
    Řekl bych, že to bude nastavení velké části populace.

    1. Ona je cesta a cesta, kolem obecní cesty jsou stromy pravděpodobně obecní, kolem cesty mezi soukromými poli, kterou zpevňuje remízek se stromořadím se těžko jedná o obecní stromy, tedy jsou soukromé. Asi nikomu nebude moc vadit, když si člověk pár utrhne na ochutnávku, ale sklízet do igelitky je zlodějna, ať se oháníte komunismem jak chcete.

     1. Já se neohanim komunismem, jen říkám, jaké moje by default chápání situace. Za vsi, kde má každý ovocné stromy na vlastní zahradě je většinou alej kolem silnice netknuta a hnije to jak to spadne. Tedy i kdybych si vzal batoh, je to ok. Hruška mezi remizky je v mých očích spíše v kategorii sad, tedy něco, co někomu patří a co někdo sklízí. Přespolní většinou potká to prvni.

      1. Tak ve finále by mi ani nevadila ta sklizeň ve velkým. Spíš mi na tom vadí to, že kvůli litru v kešeni (bez odečtení jakejchkoliv nákladů) likvidujou ten strom stylem „po nás potopa“, protože to není jejich, je to pro ně teď pohodlnější a co bude za rok, to nás nezajímá.
       Ale narozdíl o peppy, kterej prásknul do bot mají tyhle keců jak palackej.

  2. Tak zas obecní to je ve smyslu, že na to serou jak na placatej šutr, že? Nebo to snad někdo stříhá, stříká, sklízí a jinak se o to stará? Je to sice kriplovskej styl, ale přece jenom to takhle aspoň trochu prostříhaj a strom je nucenej růst dál. Obecním je to u prdele dokud ze z toho nezačnou lámat haluze na cestu nebo něco takovýho.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017