Random Gender Studies - zpět na článek

komentářů 192

 1. Sem myslel, že si něco počtu, ovšem to je slovní průjem na úrovni 15 letého pubescenta.
  No hlavně, že je jakási výplň webu a další 1000x přežvýkaný bezoár…
  Apropos Ailen K. trpěl ukázkovou poruchou zvanou grafomanie.
  Autore co tam máte dál, buzerační EU nebo cyklozmrdy?

  Well, so topically:
  Slušelo by se dodat, že včera i na YT vlála ikonka duhové zástavy…

  1. Pokud to „duhové“ chápu správně, potom:

   Nejsem hrdý na to, že jsem heterosexuál.
   Proč?
   Neudělal jsem pro to nic.

   Je-li homosexuál hrdý na svou orientaci, pak je buď hrdý na výsledek své dlouholeté dřiny, nebo je to hlupák.

   1. Treba ti „hrdi“, co pobihani v kostymku ruzove vily po ulicich, nemaji nic jineho, na co by mohli byt hrdi. Treba se jen raduji „Aspon, ze nejsem zoofil“, nebo tak.

    1. Na co jsou „hrdí“ je z kontextu věci zjevný, akorát pro to používají špatnej výraz, protože… nevím proč, asi že to zní líp. Významově správně je „nestydím se“.

   2. Máte samozřejmě naprostou pravdu, ovšem ta nesmyslná pseudohrdost na cosi, co je jen historickou náhodou a oč jsem se nikterak nezasloužil, je, stokráte bohužel, zarostlá jak nehet :( Vizte už třeba Havlíčka: S hrdostí národní řeknu: „Já jsem Čech.“

 2. Autor drží nastoupenou linii a stvořil stejný nečitelný mišmaš jako obvykle, beze stopy pochopení problematiky.

  P.T. čtenářům si dovolím připomenout zásadní fakt, že každý jev má svou příčinu, přičemž skupina jevů může mít příčinu společnou.
  V učivu základní školy bývala lekce o t.zv. společenské dělbě práce.
  Jako první se probírala dělba práce mezi mužem a ženou proběhnuvší někdy v pravěku. Od té doby uplynula pěkná řádka let a lidstvo s přírodou a přirozeným řádem věcí důkladně zamávalo.
  Příklad:
  Pro dnešního člověka je, bez ohledu na pohlaví, stejně namáhavé obsluhovat důlní kombajn nebo hnětač těsta, může se to dít i ze stejně vybavené místnosti pomocí stejného rozhraní a dokonce i ze stejného odstupu ovladatele od ovládaného.
  Na základě takového poznatku pozorovatele nepřekvapí, že žije v době perestrojky – nové společenské dělby práce mezi mužem a ženou.
  Průběh takové změny je charakteristický mnoha zmatky, což autor článku dokládá jedinečně.
  Popsat výsledek, průběh jednotlivých fází a konec procesu, pokládám za nemožné, protože nevěřím, že někdo má dostatečné zkušenosti, případně že byla vyrobena křišťálové koule potřebného rozměru.
  _______________________

  Je to jen stručná poznámka, dva články k problematice jsem uveřejnil před deseti lety a od té doby se nic nezměnilo.
  Předpokládat, že vývoj od prvobytně pospolné společnosti ke globálnímu kapitalismu (dříve imperialismu) nebude mít vliv na organizaci vzájemných vztahů mezi jedinci a jejich skupinami v rámci populace, je podle mého názoru chybné.

 3. „Kluci totiž do puberty na sex vůbec nemyslí“
  :-D :-D :-D
  Sem se malem pochcal smichy….pak už sem dal ani nečetl…

  1. Deti zacinaji masturbovat uz tak ve skolce. Sice jeste nevedi proc, ale delaji to. Povedomi o druhem pohlavi a sexu prichazi rozhodne driv, nez v puberte.

   1. Díky… Už jsem se bál že sem mimozemšťan 👽

    1. Deti, ktere si hraji „na doktora“ totiz vubec neexistuji, my jsme rozhodne ve skolce s devcaty takoveto hry nehrali, ignorovali jsme taktez i nahate holky, se kterymi jsme se v lete koupali… Mnozi z nas tyto divky ignorovali velmi intenzivne po dobu treba i nekolika hodin. Naprosto nas nezajimaly casopisy s obnazenymi zenstinami, obrazek v ucebnici na strane 27, dokumentarni filmy z Afriky, sceny z filmy, kde se vyskytovaly zeny nahore bez a podobne.

     Byli jsme naprosto cudni, pili jen vodu a jedli jen chleba, chodili spat jeste pred vecernickem, radi a to na betonovou podlahu, aby rodice usetrili za povleceni, na hrani jsme meli jen klacek a provazek a nikdy jsme nezazlobili. Proste jako kazde jine dite.

  2. Ono je tam těch kravin o dost víc, tohle ale tak praští do očí nejvíc. Jakože pocházím z rodiny, která k tomuhle přistupovala naprosto zdrženlivě a skutečně veškerá moje sexuální výchova šla formou samostudia (když pominu asi tak jediný – tady si ho drž a tref se do mísy), dobrovolně se přiznávám, že na holky jsem myslel už prakticky od školky :) A dávno předtím, než se něco jako sex, kozy atd. začalo probírat otevřeně mezi kamarády, jsme s holkama vědecky bádali vzadu na školní zahradě, kam vychovatelky nedohlídly :) A skutečně za to nemohla nějaká televize, média nebo kamarádi (to přišlo až dýl). Takže jestli jste mimozemšťan, hlásím se do klubu :)

   1. (to přišlo až dýl)
    Co že jste to dýlovali? Nějak to v kontextu nechápu.

    1. Dobře, tak tedy správně česky. Déle, ne dýl :) Že sex v televizi nebo probírání toho tématu s kamarády přišlo až notnou dobu po tom, co mě začly baby zajímat. Což je přesnej opak toho, co popisuje autor článku, tedy že to kluky do puberty nezajímá, pokud nedostanou nějakej impulz z okolí.

     1. Aha, takže pozděj. Tak to máte říct hned, ne?

      1. Vždyť říkám, dýl. S anglickým deal to nic společnýho nemá. To se docela divím, že tohle slyšíte prvně. Nářečí jsou sranda, aneb jak Čech nerozumí Čechovi :)

       1. To není nářečí, to je pičovina. Není vůbec žádnej logickej způsob, jak se ze slova „déle“ může stát „později“, to jsou úplně jiný věci.

        Většina výrazů v nářečích dává smysl. Todle je hovadina, na druhé straně i D-F tady v těch článcích sám píše, že tam na jihu jsou to skoro samí dementi, tak co se člověk diví…podobná, i když ne tak velká, ale pořád hovadina, je lepenka, což je ovšem název pro určitej karton (to z čeho se dělaj ty béžový krabice). Nechápu, jak to někdo může motat s izolepou.

        1. K vaší smůle to a) vidím lidi používat a zdaleka ne jen na jihu, b) z jihu vůbec nejsem a za c) to vychází z „za delší dobu“, nebo časový úsek chcete-li. A světe div se, čas se dá zobrazit i na přímce a dokonce i měřit… Za 30 let mojí existence jste první, kdo tomu nerozuměl. Tak nevím, jak je to s těmi dementy.

         1. Přibližně takhle?
          -Až skončí naší lásky třetí díl
          – tak nech mě spát
          – o chvilku dýl
          – o chvilku dýl!

          Někdo z všech těch doochodců, co mají hool, moože i zblbnout, nemusí mu ani nikdo nic dýlovat.

          1. tímto jako zakladatel tohoto vlákna oficiálně povoluju v tomto vlákně používat slovo dýl i jeho hradeckou variantu dejl!

          2. Tak, o chvilku dýl, jak z toho někdo může vyvařit variantu později, což je naprosto jiné sdělení naprosto jiné věci, nechápu. Hodinky a holínky?

          3. Dnes přijdu z práce o chvilku dýl, počkáte na mě s večeří, nebo se mám cestou někde zastavit?
           Babička tehdy dědu chápala a vždycky s večeří počkala.

         2. Já tomu rozumím, zajímalo mě jak takovou píčovinu chcete vysvětlovat, a očividně se nepletu, nijak, resp. melete hovadiny. Za delší dobu je později, asi k vám takové náročné termity ještě nedorazily.

 4. S clankem se da castecne souhlasit, ale autor to bere vazne, jak nejakou konspiracni teorii.
  Taky je na me ponekud moc krestansky.
  A je to tak dlouhe, ze ztratil moji pozornost uz nekde pred polovinou.

 5. Barn Swallow:
  Napadla mě kacířská myšlenka. Co když ženy tou eskalací shittestu dávají (zcela nevědomky) chlapům najevo: něco je v naší společnosti hodně špatně, vzmužte se a dělejte s tím sakra něco, nebo náš oslabený kmen převálcuje kmen sousední (což byla reálná hrozba až do konce středověku).

  Což se ostatně děje v současnosti islámskou invazí do změkčilé zdegenerované evropy. A chlapi všemu nečinně přihlíži nebo fňukají na internetových blogíscích jak na nějakém mimibazaru.

  Docela výstižné je když v německu HIV pozitivní migráčci na ulici znásilňují jeho manželku a místo aby jednoho nakopl do koulí, druhému zarazil ohryzek do krku a třetímu vrazil prsty do očí, tak dotyčný manžel za rohem hystericky ječí do mobilu „polizei, polizei“.

  Přitom je potřeba aby se muži pochlapili, dali pár facek vysírajícím partnerkám a vykopali islám včetně té kulturně-marxistické páté kolony která z pozice vnitřního nepřítele vede 60 let válku proti naší bílé civilizaci.

  1. Jéžiš, to mi připomíná ty balicí kouče pro zoufalce na internetu. Ti jsou taky přesvědčení, že když je nějaká nechce a posílá je do prdele, tak je jenom testuje (jo, taky tomu říkájí test :D) a ve skutečnosti po nich touží, takže správná reakce je otravovat dál a tvářit se drsně a sebevědomě. :DDD

   1. Ne. Správná reakce je jít otravovat nějakou jinou.

  2. Něco na té eskalaci shit testu asi bude: Ale podle mě je to právě „naučená slabost“ mladých kluků, co za tím vězí. Ono to lze také hypoteticky brát tak, že jak si má ženská vážit muže, který jí zbůhdarma cpe peníze a chová se před ní jako slaboch? Protože co jsem si všiml, to je přesně to, co mnozí kluci dělají: Přistupují k ženským jako k bohyním, a pak si lámou hlavu, jaktože holka radši jde se sebevědomým svalnatcem, přestože ten je logicky „horší manžel“, a nikdy jí nevezme na drahou dovolenou…

   Říká se tomu „player pass“ – „hráčova propustka“. Profesionální „baliči“ to znají a je to právě o jistém prasáctví, které prokazatelně dostává dívky do extáze. Dívka je taky jenom člověk, a ještě ke všemu ženského pohlaví. Mezi savci to chodí tak, že kočka vyleze na kopec, tam zahouká, seběhnou se kocouři, a silnější kocour mrdá… Pokud ženská zahouká, a manžel nepřiběhne o svou lásku bojovat, je to možná z pudového hlediska svého druhu zrada.

   Shit test je taková dětinská záležitost, a mnozí muži se ho dopouští také. Vyprovokování zájmu jakýmikoliv prostředky. Třeba debilní urážkou nebo hysterickým záchvatem. Bohužel – tyhle věci ovládá nižší pudové středisko v mozku, které v případě potřeby dovede vypínat vyšší mozkové funkce. Základní pudové funkce prý mají v mozku „override“, a dovedou spolehlivě vypínat ty vyšší, „myslící“ funkce. Dr. Jekyll a Mr. Hyde. Proto se ze vzteku, ale i „lásky“, tak špatně dostává – a proto je potřeba naučit se ve vztazích myslet.

   Myslet určitě dovedou muži i ženy velmi dobře: Ale lidé mají prokazatelně jeden problém, a to jsou „emoce“. A ty se projevují u každého pohlaví různě. Muži jsou často zaslepení „láskou“, a ženské toho přirozeně využívají, ale co ženská špatně snáší je když je kluk slaboch, a tak mu to ještě osolí…

 6. Smrt ženy na obrazovce není nikdy podána v zábavné formě? Nikdy? Viděl jste už něco, máme-li zůstat blízko mainstreamu, třeba od Tarantina? Zkuste vyhledávač a např. „Tell Miss Laura Good Bye“ …

  1. Smrt jí sluší?

  2. Zařadil byste i Fargo?

  3. A nebo zmíněná Hra o trůny.

   1. Ciste ze zajmu – kde je tam smrt zeny v zabavne forme? Ramsay na lovu? tam je to spis ukazka jeho silenstvi.

    1. Zábavná vlastně ne, ale spíš je to příklad mainstream seriálu, kde fakt ženy bohyně nejsou a muži je klidně vraždí, znásilňují atp.

     1. A proto je tam je jedna kralovna, ktera vede armadu vykastrovanych muzu, ma vykastrovaneho poradce, je v alianci se tremi oblastmi – vsechny vedene zenami (posledni znamy clovek v cele, az na Iron Islands, kde je to pul na pul, ale zase zene asistuje jeji vykastrovany bratr…) Tato kralovna ted presvedcuje krale, aby se vzdal titulu a trva na tom, aby pred ni poklekl a ona mu da jeho uzemi v leno. Bojuje proti druhe kralovne, ktera pouziva sexualitu jako zbran, jejim asistentem je jeji bratr, ktery prisel o pravou ruku a tim o vsechno, co z neho delalo rytire, ktery navic stravil zivot v predstirani celibatu, ale jinak byl jeji hrackou.

      V serialu je ted vic zen v cele, nez muzu, poslednich nekolik dilu nebylo nic jineho, nez zeny, ktere mely sarkasticke poznamky o muzich, od desetilete (uz tretim rokem) holky, po starou statou Eleanoru Akvitanskou. Kdyz se rabovalo, tak hezky rovnomerne, Theon taky malem prisel o poctivost, v knize Ironborn znasilnili Maestera…

      Ano, uznavam, proti knize je to trochu vic protizenske, ale jen kvuli Dorne, ktery ma jiny system nastupnictvi, coz serial ignoroval.

      1. Ale to zmiňujete jen pár žen ve vedoucích pozicích, co všechny ty bezejmené mučené, znásilňované, vražděné? Navíc vojsko Dénerys tvoří hlavně nomádská hovada, pro která jsou ženy něco jako dobytek.

       1. Tedy pánové, kdybyste takto analyzovali postavení žen např. v Shakespearových hrách nebo v Kiplingových knihách, smysl by mi to nějaký dávalo, ale… na toto jen nevěřícně zírám. Následovat bude rozbor série Mark Stone od Jean-Pierre Garena? :-O

        1. A co? Je to výborný seriál. :)

        2. Hele, ja uznavam, ze ten serial (krom tri prvnich rad, ktere relativne ujdou) je brak bez realne hodnoty, ale knizni predloha je jednim z nejlepsich literarnich del, s jakymi jsem se kdy setkal. Martin je skutecny genius a ac s nim ne vzdycky souhlasim, jeho dila jsou naprosto skvela. Myslim, ze zrovna anarchokapitalista by mohl ocenit treba povidku „A song for Lya“, nebo jine, kde cloveka docela desi utok na posledni bastu individuality – soukromi vlastniho mysli.

         Az bude dokoncena ASOIAF, docela se tesim, jak se popere prave s timhle tematem, protoze kolektivni vedomi, jeho vliv na ostatni a telepatie jsou u Martina dost hororove veci. Jedna z nejdrsnejsich scen v knize je bez fyzickeho utoku – telepat se snazi zachranit si zivot tim, ze kdyz umira, pokousi se prenest vedomi do tela zeny, ktera ho osetruje. Co to s ni udela, je strasne.

         1. Co je na seriálu špatného? Není to jen takové to „je to mainstream, tak to pomluvím“? Já jen že se s tím setkávám poměrně často, ale konkrétní argumenty jsem zatím neslyšel (a fakt o ně stojím).

          1. Od chvile, kdy se GRRM vzdalil a D&D dostali volnou ruku nic nedava smysl. Serial zacal genialne. Bylo hodne nachystano. Od zacatku serie 5 se dej zmenil, postavy zacaly jednat nelogicky, herci, jako napriklad M.W., hrajici Aryu, nebo herec, co hral Stannise se verejne priznali, ze nechapou, proc se jejich postava chovala tak a tak, s textem sesouhlasili…

           Hele, to je na dlouhe vypraveni. Drobnosti nevadi (And Lady Sandra is a Bolton), ale teleportujici se Littlefinger, Davos, a Tyrion, potrasajici si rukama a zertujici (Tyrion zabil Davosova syna zakernym trikem s vybusninou), Jon, nic nevysvetlujici, to uz je na povazenou. Ale takove kraviny, jako battle of the bastards, ktery nevysel podle puvodniho scenare a cely byl zmenen (coz rezier sam priznal) vedl k tomu, ze nomohli udelat vzpouru rodu, na kterou se celou sezonu pripravovali a tudiz za Ramsayho jeho muzi i spojenci bojovali do posledniho. Naprosty nelogicky nesmysl. Doporucuji libovolne video od „The Dragon Demands“, nebo serialu se tykajici vodea od „Order of the Green Hand“. Preston Jacobs je spis legrace, ale jeho video „Genetics of dragons“ je asi nejlepsi teorie, jaka existuje – on propocital kvalitativni geneticke znaky 400 skrz historii kralovskeho rodu a vyslo mu to – nadherne ukazal, jak moc prace si s tim GRRM dal, aby to davalo smysl.

          2. Sice s nimi nesouhlasím, ale aspoň jsou to argumenty. Chápu, že to může někomu vadit.

          3. To je jen par prikladu. Me to prestalo bavit, ted, kdy jsem schopny presne predvidat, co kdo udela – ackoli doufam, ze se tak nestane.

           Proc Arya nerekne Sanse o tom, jak spolu Littlefinger a Tywin mluvili? Jak Arya zvladla tu honicku s rozbodanym brichem? Koukni na ty youtubery, maji tam mnohem vic postrehu.

           Jiank otazka za 5 internetu – proc se Jon jmenuje Snow? Bastardi se prece pojmenovavaji podle mista narozeni, Jon se ale narodil v Dorne a Ned sam rika, ze ho mel v Dorne s Wyllou, (A Cat veri, ze s Asharou z Dorne), zijici v Dorne. A ne, bastardi se nepojmenovavaji podle domova otce, ani, pokud je to kral.

          4. Je fakt, že já to zas tak nesleduji. Ano, viděl jsem všechny díly, ale během let, jak vycházely, takže vůbec netuším, o jakém rozhovoru L a T je řeč. :D Při povrchním sledování bez snahy proniknout do hloubky je to každopádně bezva seriál. :)

          5. Pri povrchnim sledovani si nejde zapamatovat postavy, takze je asi jedno, o co tam jde. Ovsem pak to neni hra o truny, uz vubec to nema nic spolecneho s ASOIAF a jeji stezejnim myslenkou – odporem vuci nasili – coz GoT serial zradil v sezone 5, kdy zacal nasili adorovat. Jedna se o pohadku o kozach a dracich, coz je velka skoda.

           Jde o rozhovor v ruinach Harrenhalu, kde Arya slouzi jako senk pro Tywina. V knize to neni, takze tam Arya nic nevi, ale v serialu vi, je ted v Littlefingerove spolecnosti a nic nerekne. Nesmysl.

          6. Konkrétní argument je ten, že TV produkce je z podstaty věci plytká a zkratkovitá. Seriály obecně jsou z té produkce to nejhorší, protože ten formát to vyžaduje. Třeba proto, že střih dnes pracuje s tím, že divák nebude držet pozornost víc než několik vteřin? A sledováním takto nastaveného obsahu se mozek skutečně učí tu pozornost nedržet déle? Čili činit jakékoliv závěry z televizní produkce – jakkoliv možná nadprůměrné je píčovina. Nebo mám snad ze seriálu M.A.S.H. – jak jistě uznají i zarytí fanošuci ostatních seriálů napříč žánry, skutečně nadprůměrná produkce – závěry ohledně kvality zdravotnictví v USA?
           Hele neříkám, že něco takového nesleduju (občas), teď jsem třeba začal sjíždět Peaky Blinders. Ale držím se toho, že je to v podstatě primitivní zábava. Stejně blbá, jako třeba sedět na rybách ve stavu né nepodobném pomrtvičnímu stavu a čumět do vody.

          7. Ale ja nemel skoro zadny problem s tim, jak byla kniha ztvarnena v prvnich trech radach serialu, naopak, to bylo to, co ozivilo muj zajem o Martinova dila a dal jsem se na louskani Ohne a Ledu, ale to bylo v dobe, kdy se Martin ucastnil produkce a blizce spolupracoval. Jenze pak dalo HBO moc D&D (writers), Martin se jeste castecne podilel na scenari pro ctvrtou radu a pak uz jen rekl, ze serial muze skoncit ruzne, ze on do toho mluvit ani nemuze a prestal se k tomu prakticky vyjadrovat.

           Prvni tri rady GoT byl asi nejlepsi televizni pocin posledniho desetileti. Rekl bych rozhodne na urovni Band of Brothers.

       2. Dothraki maji jako hlavni autoritu nabozenstvi – posvatnou matku hor, cele knezstvo jsou jen zeny, az podle jejich rad Khal jedna. Prvni Khal vse konzultoval se svoji matkou. Oni ted nasleduji zenu, kterou uznali za legendarniho meisase a vudce vsech.

        Ano, hodne bezejmenych trpi. Ale stejne tak muzi, to je opravdu rovnym dilem.

        1. Rovným dílem – tak vidíte.

         Nečetl jsem knihy, ale v seriálu jsou pro ně ženy kusy hadru.

         1. Rovnym dilem trpi plebs,u aristokracie jsou v cele skoro vsude zeny, jedine prezily, v knize je jich mnohem, mnohem vic, v Dorne snad vetsina rodu, v serialu to zmenili napriklad pred Doranem vladla v Dorne Princezna – jeho matka. V serialu to zmenili na jeho otce. Ten clen delegace z Dorne, ktery mluvi s Tyrionem pred branami je v knize zena. Serial opomenul treba i Lady Dustin, docela dulezitou postavu.

          1. Teď jo, to je pravda. I když poslední díly to poměrně výrazně zredukovaly. Většinu sérií zase dějem hýbali především muži.

          2. Jen ze zacatku a jen trochu. Nejvic asi Tyrion. Jinak si spocitej, kolik rozhodnuti udelaly jen Catelyn, Cersei a Danny a porovnej s roli Jamieho, Robba, Neda, nebo i Tywina. Me v tom vychazi ty zeny jako dulezitejsi. Respektive muzi delaji mensi bezna rozhodnuti, ale tam,kde jde o vsechno, tam hledej zenu.

           NAvic, najdi mi v serialu jeden priklad, kde muz zlomi srdce zene a ja ti ke kazdemu najdu deset tech, kde zena muzi.

          3. Teď když nad tím přemýšlím, možná že to je to co na hře o trůny lidi tolik přitahuje: Reálný popis mezilidských vztahů: Jak krásná nevinná Sansa zkončí v náručí toho nejhoršího lotra, zatímco psychopatická Cersei ovládne trůn.

           Ale do toho je tam Littlefinger se zlomeným srdcem, Tyrion se zlomeným srdcem… Ženy takto zlomená srdce nemají, nebo to minimálně nedávají najevo. Podle mě jsou charaktery v tomto seriálu skutečně velmi realistické. A možná že to i vysvětluje postupnou „feminizaci společnosti“ – protože chlapi se postupně navzájem vymlátí :-)

          4. No, v knize je to mnohem, mnohem zajimavejsi, vcetne ruznych podivnosti, jako napriklad Connington, ktery v exilu vychovava syna* byvaleho korunniho prince, do ktereho byl zamilovany a nikdy ho milovat neprestal. Nebo se tesim na to, jak Tyrion ponese, az se ukaze (jestli se ukaze, ale myslim, ze ano), ze Penny, trpaslice, je jeho dcera s Tyshou, kterou si tajne vzal, protoze ji miloval a kvuli ktere se nakonec rozhodl (v knize) zabit sveho otce.

           Ne, ze by tam vubec zadna zena se zlomenym srdcem nebyla, treba Lysa, ale ne na cely zivot.

           Problem s temi vztahy je ten, ze ackoli v knize jsou rozpracovane logicky a lidi se chovaji tak, jak by se dalo ocekavat v beznem zivote, v poslednich dilech serialu uz nikdo nejedna logicky, hercii volne prepinaji mezi ruznymi mody, nechovaji se vubec jako postavy, ktere maji ztvarnovat, dokonce si stezuji na to, ze nerozumi textu, nechapou, proc by jejich postava mela tohle delat, takhle se chovat…

           Jinak Cersei v serialu je jeste sladka, hodna, citliva a starostliva matka, proti knizni predloze. A nevim, proc vynechali Daenerysin lexbicky sex a misto toho nam dali Renlyho a Lorase. Asi nejaka kvota na prsa a pera, ale bylo to zklamani.

           * Mozna, aspon si to mysli

 7. Upřímně, článek mi připadá jako těžko čitelný slovní průjem, kde je splácáno všechno možné – hlavní pointa je vždy stejná – ženy jsou zlé, slabé a nanicovaté mrchy a chlapi jsou chudáci degenerovaní nadvládou oněch mrch. Při čtení odstavce, kde je příběh o hodné kolii a zlé kočce, jsem dostala strašný záchvat smíchu, protože to bylo úplně mimo mísu, ostatně jako valná většina celého textu. Ono celkově je to tak blbé, že mě to vlastně ani neštve a je mi to spíš k smíchu. Taky se nějak nemůžu zbavit dojmu, že má autor nějaký problém se ženami a pořád jsem si při čtení říkala, koho mi to sakra připomíná .. pak mi to došlo: Gurzigosta!! Akorát místo zlých teenagerů dosadit zlé ženy a jsme doma. Stejný styl a stejné mindráky.
  PS: Fakt se mi stýská po dobách, kdy měl tento blog nějakou úroveň a chodila jsem tady číst zajímavé a inteligentně napsané úvahy na různé společenské témata. Těšila jsem se na každý nový příspěvek a četla jsem všechno. Teď je každý druhý článek shit, asi má fakt smysl se dívat jen na věci od DFense, občas se něco zadaří Urzovi a zbytek snad lépe úplně ignorovat :(

 8. Článek je velmi dlouhý, na mě příliš, ale respektuji, že si autor dal s tvorbou článku velkou práci, proto délku nekritizuji.

  Nicméně k jedné věci se vyjádřím. Reaguji na odstavec, v němž autor naříká nad zaujatostí soudů při rozvodu a kde lituje chudáka oškubaného muže. Tedy, pokud je muž blb nebo líné jelito, netřeba jej litovat. Pokud je však alespoň průměrně inteligentní a není líný flegmatik, tak:
  1. si sežene schopného právníka (to je základ a při rozvodu téměř vždy i NUTNOST)
  2. trvá na SPRAVEDLIVÉM vypořádání
  3. počítá s tím, že bývalé manželce se nezavděčí – i kdyby ji nechal téměř vše, může se stát, že bude chtít víc
  4. počítá s tím, že rozvod bude pravděpodobně zdlouhavá, náročná a stresující záležitost – hlavně vypořádání majetku
  5. počítá s tím, že rozvod nebude záležitost levná

  1. 1: Podle mě je smutné že toho schopného právníka muž při rozvodu vůbec potřebuje.
   2: Spravedlivé vypořádání – o to mi jde především: Všiml jsem si že to mnozí s oblibou nazývají fňukáním anebo naříkáním, když muž popíše stav tak jak to je doopravdy: Totiž že po rozvodu zpravidla zůstane ženě dítě a velký kus majetku – velký kus majetku na který má nárok právě jenom skrze to dítě, a tak si ho pak hlídá jako „zástavu“. Všiml jsem si že s tím, že „dítě patří matce“ se u nás počítá jako se samozřejmostí: Mužům se nadává „že opustili rodinu“ a tak podobně, a muži na to zpravidla přistupují: „Nebyl jsem doma, můžu si za to sám.“ Avšak ve většině případů muž nebyl doma, a manželka je „nespokojená“ – protože muž dřel a vydělával… Tento jednoduchý fakt rodinného soužití moderním holkám někdo jaksi zapomněl vysvětlit – a ony chtějí jenom tančit a mejdanovat… Zkrátka – podle mě se v moderní rovnoprávné době dopouštíme nespravedlnosti – kvůli popírání faktu, že ženy a muži se ve sporu chovají různě.
   3: To že bývalé manželce se muž nikdy nezavděčí víme my, protože jsme starší. Avšak kdo při sexuální výchově učí mladé kluky životní moudra typu: Žena kterou si vezmeš není ta žena se kterou se rozvedeš? Dovolím si tvrdit že nikdo. Falešná obvinění ze znásilnění která zničila nejeden klučičí život? Tyto pro kluky z právního hlediska možná nejdůležitější záležitosti sexuálních vztahů dneska kluky nikdo neučí…
   4 a 5: Opět – proč musí být rozvod zdlouhavý a náročný a drahý? Vždyť manželská smlouva by měla být jednoduchá smlouva obsahující penále v případě nedodržení?

   1. 2) No týče se to spíš starších mužů, ale párkrát už jsem narazil na chlapa, co fňukal, že mu žena vzala polovinu majetku, na který tak dřel. Přitom si ale vůbec neuvědomoval, že ta ženská chodila do práce taky, vychovávala děti a ještě mu kolikrát dělala služku. Netvrdím samozřejmě, že to tak je vždy, ale rovněž nelze přehlížet tu selektivní slepotu, kterou někteří muži trpí. Já mám jeden takový ukázkový příklad v okolí – JÁ jsem všechno vybudoval. JÁ ji bral na dovolené. JÁ živil rodinu. A že mi žena zatím de facto dělala služku? A co jako, však je ženská…

    4 a 5) Pokud vím, nikdo nikomu nebrání uzavřít předmanželskou smlouvu. Nebo ano?

    1. „Netvrdím samozřejmě, že to tak je vždy…“ V drtivé většině případů to tak právě není…i když žena chodí do práce tak investici do rodiny a majetku je těžko srovnatelná s chlapem v drtivé většině případů. Nemluvě o tom, že děti i s alimenty jdou při rozvodu automaticky ženě.
     A fráze „dělat služku“ je přesně ten ujetý wording…chceš říct, že když se ženská stará o vlastní děti tak je služka? Zajímavé.

     1. Nevím, jak to je častěji. Vy snad jo? Nikdo to neví, jak byste to vůbec chtěl zjišťovat? I kdyby na to téma proběhl nějaký seriozní průzkum, každá strana to může vidět úplně jinak a těžko najít skutečnou pravdu.

      Ne, to tím říct nechci. Chci tím říct jen to, že existují muži, které ženy jako služky částečně berou a automaticky od nich očekávají, že jejich jediným snem bude vychovávat děti a posluhovat jim. Přece to jsou ženy. A když pak chtějí část majetku, tak jsou to najednou hrozně zlé fůrie, které nikdy nic neudělaly a všechno vybudoval chlap.

      1. Já bych řekl, že k nějaké představě stačí triviální matematika. Pokud má žena stejný nebo nižší plat než muž tak nikdy tuto investici nevyrovná, pokud má žena vyšší plat tak si spočítej za jak dlouho se tento rozdíl vyrovná například 6ti letům (2 děti), kdy nepracovala a rodinu živil muž resp. kolik by musela taková žena vydělávat, aby tu investici stihla za svůj život alespoň dorovnat (nemluvě o tom kolik by musela vydělávat, aby to stihla do rozvodu, což je úplná utopie). A pak se zamysli, kolik takových žen asi může v populaci být nebo aspoň kolik jich máš ve svém okolí (jen nápověda, rozdíl platů mužů a žen je v ČR 22%, ve prospěch mužů pochopitelně). A nakonec při rozvodu, jakákoliv žena dostane děti, alimenty a v ideálním případě půlku majetku. A to, že ti sebere děti a ani alimenty žádnou smlouvou neošetříš. Přemýšlej trochu.

       1. Tím ale právě úplně ignorujete, že ta žena se třeba starala o rodinu, VČETNĚ toho muže. To je nic?

        1. A chlap se o rodinu nestara? Nestara se o dum, zahradu, auta, dovolene? To je nic?
         Zde vidis blondatost a ucelovost takove argumentace bez realne naplne.

         Pochopitelne to neignoruju, ja jenom rikam, ze je nejlepsi zacit od toho, co je pomerne dobre vycislitelne a pak se bavit o tom ostatnim. Tak s tim zacni drive nez zacnes argumentovat presne jako ta blondyna. Je dobre rozlisovat realne hodnoty a divadlo typu „ja jsem se obetoval/a pro rodinu“.

         1. A já snad říkám, že to je nic? Že by chlap neměl dostat nic a ženská shrábnout všechno? Ani náhodou.

          A děti, péče o ně atd. jsou tedy vyčíslitelné na kolik? :) Mně dělení na půl přijde celkem fér. A komu ne – může uzavřít předmanželskou smlouvu. Jen musí holt počítat s tím, že s tou ho spousta ženských pošle do prdele, protože žádná nad sebou nechce hrozbu toho, že skončí ve 40 na ulici s igelitkou.

          Ale zase je to opět o tom vyzobávání výhod. Takže nějaký chlap říká, jak má být ženská doma s dětmi, uklízet, starat se o domácnost, zkrátka žít tradičně, ale pak fňuká, že dotyčná chce i prachy? Vždyť tzv. zlatokopectví je u žen naprosto tradiční. Stejná jak když pseudofeministka volá po emancipaci, ale pak očekává, že za ni chlap všude zaplatí.

          1. Děti a péče o ně? Žena se stará a muž to platí. Kde v tom vidíš, že by žena měla při rozvodu dostat něco navíc, kromě toho, co sama přinesla, tuplem když si odnáší tu rodinu s sebou?
           Tvojí teorií o zlatokopectví si ale popíráš svůj vlastní původní příspěvek, kde píšeš, že si to žena zaslouží. Máš v tom zmatek, trochu se ukotvi.

          2. Takže při případném rozvodu bude mít chlap barák, auto, úspory a žena max. tak holou prdel? To mi moc nesedí. Není divu, že v takovém vztahu už prostě dnešní ženy žít nechtějí a chtějí mít vlastní kariéru a děti vychovávat společně. Jako já nevím, ale vám se to fakt zdá tak nepochopitelné, že někdo se prostě nechce celý život kroutit u plotny? Vás by to bavilo? Navíc kdo takovým způsobem ještě dnes žije, že by muž vydělával prachy a ženská byla doma, starala se o děti, vařila, uklízela a do práce nechodila? Já ve svém okolí neznám ani jeden takový pár.

           A čím si to popírám? Já to beru jako fér výsledek. Neberu to jako zlatokopectví, pokud manželství nevzniklo čistě účelově kvůli zisku. ALE muž, který touží a vychvaluje tradiční rodinu atd. by měl mít pro zlatokopectví naprosté pochopení. Však proč jinak by s ním měla ženská být, když ne pro prachy? V historii se snad lidé brali jen a jen z lásky? Ale kde že, vždyť se kolikrát ani pořádně neznali a rodiče s nimi handlovali jak s dobytkem.

          3. Tak teď sis ty vlastní teze o zásluhách vyvrátil definitivně. Ty seš fakt jak ženská, ty neumíš držet linii ani vlastních argumentů.
           Jinak patláš páté přes deváté. Kde jsi přišel na to, že má tradiční rodina něco společného se zlatokopectvím? Zlatokopectví je právě produkt emancipace a socialismu, kdy ženská odchází s daleko většími statky než přišla. V tradiční rodině drží ženská basu nebo chceš-li hubu a krok, protože když odejde tak právě s holou prdelí. A ty se ptáš proč by to dělala? No aby měla dítě.
           Vás by to bavilo?? To jako myslíš vážně?? Ty se už snad úplně pomátl. Rodina má být pro ženskou zábava a když ne tak jde o dům dál?? Jako děti se samy přebalí a uvaří si?? Takže kromě toho, že fotr celý ten cirkus platí tak se má ještě o všechno starat a žena bude dělat tu kariéru a bavit se nebo jak si to představuješ? Hele a dítě jsi někdy viděl? A kojence taky? Jak si představuješ u takového kojence „mít vlastní kariéru a děti vychovávat společně“?

          4. Ale no tak, klid, ať vám neprdne žilka nebo tak, asi je to pro vás osobní téma. Nevím, co vám není jasné, já tvrdím pořád totéž. Najděte mi v tom nějak konkrétní rozpor a já vám ho vysvětlím, nebo si nasypu popel na hlavu.

           Nevím, čemu říkáte zlatokopectví. Já tak říkám tomu, když jde někdo do manželství/vztahu kvůli tomu, aby se finančně obohatil. A tak to fungovalo celá staletí. Tisíciletí. Žena si vzala chlapa, aby byla zajištěná. Jen tenkrát neměla takovou možnost se rozvést. Kdyby ta možnost existovala, myslíte, že by to ženské nedělaly? Ha ha…

           Jak jako má být pro ženskou zábava? :D A kdo o tom rozhoduje, co koho má bavit? Vy? :D Já fakt neznám ženskou, kterou by bavilo měnit pleny, vařit, uklízet, mýt nádobí atd. To je nutné zlo, to není smysl života. Aspoň ne pro drtivou většinu mladých žen. Takže mi přijde fér, když si to s chlapem rozdělí. Samozřejmě mateřská je jiná věc, tam se jeden z manželů musí věnovat děcku nějaký čas naplno, ale fakt nevím, proč by to tak mělo fungovat i dál. Když je dítě starší, můžou se o něj úplně v pohodě starat oba, tomu děcku je fakt jedno, kdo ho odveze do školky a kdo doma vyluxuje nebo vytře.

          5. U nas doma ja varim chutneji, zena rychleji. Pradlo ma zena zpracovane rychleji nez ja, ale zase auto pro ni je vec, do ktere se leje nafta a toci se v tom volantem. Mame doma prace rozdelene a neni v tom problem. Zena se o potomstvo stara rano, ale do skolky jsem vozil ja. Ze skolky vyzvedavala zena, ale pak se o vsechno starala az do vecera, pricemz ja jsem pak umyval a cetl pohadky. Je to o domluve a rozdeleni casu tak, aby nam ve finale (pokud mozno) zbyvalo srovnatelne volneho casu. Pokud jeden od druheho potrebuje zastoupit, pak samozrejme se tak deje. S vyjimkou penez, ty vydelavam vyhradne ja.

          6. Já jsem v klidu a ani se mě to osobně netýká, nerozvádím se. Hele tys to zvládl sám, nejdřív jsi tvrdil něco o zásluhách a práci žen a když by se to mělo dělit tak by podle tebe samotného měly holé zadky. Posyp si tedy dle libosti.
           Hele, vyčkej času. Holky tyhle spravedlivý a pečující typy milujou:)

          7. Drive zenska mela veno a chlap grunt. Grunt zustaval, veno se rozfrcalo. Tedy logicky zenska, kdyby odesla, jde s nahou prdeli a nevidim v tom nic divneho.

           Za minule totality jsem byl ve Francii a znamy, ktery tam emigroval rekl, ze dela v GM a podminka jeho prijeti byla, ze zena musi byt doma. Ze mu daji dost penez na to, aby ji uzivil (rok ’85) a aby mel doma pohodu a klid.

           Ja jsem tento model doma zavedl ihned, ale musim rict, ze pro zenskou s trosku vetsimi ambicemi je to na budku. Sla by pracovat nekam i zadarmo, jen aby nezblbla. Jako vychodisko mam prave chalupu, kde zena blbne na zahumenku, poli, venuje se vsemu zivemu a zelenemu a tim padem psychicky nestrada.

          8. Taky možnost, ale to si naprostá většina lidí nemůže dovolit.

           Btw proto právě nechápu ty věčné nářky. Vždyť tradiční rodina není nelegální, klidně tak lidé mohou žít, nikdo v tom nikomu nebrání.

          9. Nemuze dovolit… hele, zrovna moji sousedi na Sumave: mladi bydli nahore, stari dole. Maji asi 8 ha svych, k tomu 160 ha pronajatych. Na tom dobytek na maso na xeft. Doma dve prasata, hafo karliku, par slepic, pet ofci, ted deda dotahl i nejake husokachny. Plus je myslivec, takze zvlaste ted je veprove u nich narvane v megamrazaku. Brambory a jadro svoje. Mladej je remeslnik, jeho zena je se tremi detmi doma odjakziva. Nejstarsi kluk ted konci stredni. Doma ctyri auta stredni tridy, dva trachtory. Naprosto pohodovi lidi, zadnej stres, pohoda, jazz.

           O pole se stara mladej s tchanem s technikou (+ sousedi v ramci mistniho bateroveho systemu), babka resi to, co beha po dvore, stihaji vylety, mistni zabavy, penez tak akorat na slusnej zivot.

           Jasne, kompromisy spolecneho bydleni. Ale zadny hypoteky, zadny dluhy…

          10. To je spíš výjimečný úkaz. Ne že bych říkal, že to dělají špatně nebo tak, to vůbec ne, ale kolik lidí takhle dneska žije?

           Platový medián v ČR je něco okolo 23 tisíc. Stačí takový plat pro rodinu? Samozřejmě technicky vzato stačí, ale většina lidí nesnáší, když je jejich živ. úroveň menší než sousedů, příbuzných, kolegů atd.

          11. Tady v te prdeli, kde ted jsem, je 120 obyvatel. Takovychto rodin tu napocitam hned pet a to fakt neznam vsechny zdejsi obyvatele, protoze tu jeste nejsem dlouho.

           Jak vysoka mzda staci pro rodinu se samozrejme odviji od spousty dalsich prijmu, eventualne usetrenych vydaju. Kdyz tady v te prdeli clovek zije ve svem a neni debil, ktery vsechny pozemky prodal, pak mu staci i fakt malo.

           Dnes je moderni zit nezavisle. Tedy vsechno svoje a zadne lesteni kliky rodicum. Jasne, je to super, volnost, svoboda,… ale je to taky hodne drahy. Hodne, hodne drahy. Bud to stoji prachy, nebo nervy v hokne. Kazdeho vec a volba.

           Soused naproti je takovy jednodussi typ. Obcanku asi ma, ale jinak… takovy mistni Otik. Hodnej chlap, ale totalne nepouzitelnej. Jenze, jeho rodice mu po smrti zanechali domek s mnoha desitkami hektaru lesu, poli a luk. Jen z pronajmu mu plyne tolik, ze to nema sanci svym primitivnim zpusobem utratit. Kdyz prijde z prace (pomocna sila), udela si vylet se svymi psiky pres kopec „na jedno“, po navratu zbytek dne stravi na zaprazi koukanim do kraje. Obcas mu nekdo z pribuznych prijede uklidit a vyprat, za coz zase maji vysluzky ze zabijacek a sklizni. Kdyz mu do chalupy vlezli zlodeji, odnesli si nekolik stovek tisic. Ve meste by nemel sanci.

          12. Jenze Sumavska obec se 120 obyvateli taky neni uplne repre vzorek, ze?

           Ja zase znam spoustu (30?) paru z meho okoli. Naprosta vetsina ve mestech a par i na venkove. A predstav si – grunt nema vubec nikdo z nich.

           Jinak jeden z argumentu nahore je vic nez nefer – to veno se casto rozfrcalo na udrzeni toho gruntu, takze je ponekud chucpe tu zenskou pak poslat do haje s tim, ze veno neni a grunt je prece chlapa…

          13. Re: noclaf
           15.8.2017 v 9:42

           Moje babka byla z Podkrkonosi a tam to fungovalo stejne (tedy jeste pred 15 lety, co jsem tam byl naposled). A v te dire u Brna, kde jsem se narodil, to u nas na ulici byl snad kazdej druhej barak taky. Nevim, co je reprevzorek, kdyz nevim, kolik Cechu vlastne zije ve mestech a kolik na venkove. Nicmene, psal jsem to proto, ze to neni vyjimecny ukaz. Spis se to odviji od toho, kde se zije. Mesto cloveku nabizi lepsi moznosti vzdelani a konzumu, vesnice (pokud clovek neni linej) zase lepsi kvalitu zivota. Nejsi tolik omezen prostorem, kriminalitou, muzes zit ve zdravejsim prostredi. A prave diky vetsimu prostoru je mozne delat vetsi kejkle v rodinnem souziti. Na pavlaci, nebo v panelove kralikarne se usporny efekt samozrejme nedostavi.

           Co se ferovky mezi chlapem a zenskou tyce, tak uplne fer to nikdy udelat nejde a uprimne – pokud je to 50:50, akorat to vede ke sporum. V kazdem vztahu je lepsi, kdyz je jeden dominantni a je fuk, kdo. Hierarchie zpusobuje mensi chaos, nez rovnopravnost.

           Kamarad napriklad zenu zivil behem prvnich tri let zivota jejich potomka, zatimco ona si vsechny prachy, co ji chodily, syslovala, vcetne prispevku a podpor. Pak ona si nasla vosousta a sla do prdele i s temi penezi s tim, ze „prece jsou jeji“. Ve finale se s nim soudi o pulku baraku, ale hypoteku splaci on v plne vysi.

          14. noclaf: Vy asi začínáte trochu spojovat dvě nespojitelné témata. On už s tím tedy začal bloňdák svojí ženskou argumentací, ale je třeba rozlišovat fungující vztah a rozvod. Zde mnoho chlapců dělá zásadní chybu, hrát si na spravedlivého gentlemana při rozvodu je cesta do pekla. Čest výjimkám, ale ona vás žena i tak oškube, i když gentleman nebudete. Ve zmiňovaném případě žena neodejde, prostě by v té době velmi obtížně přežívala. Dnes to už takové drama není, ale i tak je žena v nerovném postavení a prostě bude. Samozřejmě při rozvodu se snaží vydražit to, že porodila a tři roky seděla doma s dítětem jako obět bohům a tu polovinu manželovy firmy si jako právem zaslouží a najdou se submisivové jako bloňďák, kteří se za ni postaví.
           Pro doplnění, pochopitelně, že fungující vztah popisuje Sysop.

          15. Zhrzenost je sviňa, co? :D

 9. Obsahuje to dost zkratkových myšlenek a nepodložených závěrů. Ale jako mentales Training proč ne.
  Ad) Totálně likvidační oškubání. Obávám se, že je to dnes zažitý vzorec chování. Po bouračce, rozvodu, neplnění smlouvy – obrat provinilce úplně o vše a ještě zadlužit na do smrti, protože jménem civilizace se do těch na zemi kope… Dodnes jsem okolím nazývám hlupákem, že jsem borce co mi vlastní vinnou (nečuměl) přerazil škodou Fobií nohu na desetkrát, neožebračil. Ale kurva proč? Měl povinné a co jsem měl dostat jsem do halíře dostal. Přesto furt poslouchám, „já bych z něj dostal(a) aspoň mega!“. Po poznámce, že příště může být viníkem nehody dotyčný/á většinou blbě čumí a nebo řeknou „se mnou se taky nikdo srát nebude.“ Ok, žijeme v době, kdy se jediná chyba neodpouští, do těch na zemi se kope a sebe menší chybu je třeba potrestat naprosto fatálně. Ale mám dojem, že pohlaví v tom nehraje roly. Jde o genderově univerzální hamižnost, mrchožroutství a všeobecnou debilitu.

  1. Souhlasím s vámi že jde o obecný jev. Podle mě jde o navozování mentálního stavu „oběti“ do lidí: Já jsem oběť, já potřebuju náhradu, a tak dále…

   Nicméně pohlaví v tom podle mě hraje velkou roli, protože muži se od malička učí mlčet a nefňukat, zato holky se od malička učí fňukat a přitahovat na sebe pozornost pláčem a sebelítostí. To co jste udělal je typicky mužský přístup, a také jsem to zažil. „Vklady do protekční banky…“ Ovšem velmi pochybuju, že byste takové nezištné chování vysledoval také u žen… Ženy, co jsem si všiml, na rozdíl od mužů, nic moc neodpouští…

   1. „Ženy, co jsem si všiml, na rozdíl od mužů, nic moc neodpouští…“ Moje současná Squaw je tím pádem výjimečná.
    A co se týče sklonů fňukat, ženy prostě frčí na emocích. Ale není to jejich vyčůranost. Je to jediný důvod, proč jsou ochotné podstoupit těhotenství a porod. Protože z čistě racionálního hlediska je to děs, je to riziko jako prase a navíc dnes to ani není předpokladem finančního zajištění v budoucnu. Takže iracionální emotivnost a hormonální koktejl (né nepodobný drogovému) je fundamentální předpoklad rozmnožování člověka.
    Takže ne, není to něco v co by se ženy vyvinuly, je to něco, co naopak v minulosti, vzhledem k extrémnímu riziku úmrtí během porodu, muselo být ještě silnější.
    Spíš je to celé tak, že lidi jsou namnoze bezduchá hovada, která někdo naučil číst (Jinak mi nevysvětlíte složení PS-PČR, ani akceptování toho Tumoru v Bruseli). No a v případě žen se pak jedná o bezduché hovado jedoucí čistě na emocích – což je teda děs.
    A znám celou řadu krásných, obětavých žen, které jsou srdcem rodin, které tvoří svým často rozmazleným manželům téměř navzdory, stejně jako kundy, které za sebou nechají jen spálenou zemi. Stejně tak znám výborné chlapy a táty a taky píčuse, kteří „na jedno po práci“ chodí denně, svoje děti znají jen z fotky kterou jim manželka strčila do peněženky a exekuce na jejich zlámanou grešli je pak, když je po té co po desáte nablijou dětem do brašničky po návratu z putyky ženská vyhodí, jediný způsob, jak z nich dostat nějaké prachy pro jejich vlastní děti, než to nasypou do beden. Bohužel zlokundy se namnoze vyhýbají pářením z píčusema. To je jediný problém. Udělal bych kolonii zlokund a píčusů a tam by žily smutně až do smrti, která by přišla záhy.

    1. „Udělal bych kolonii zlokund a píčusů a tam by žily smutně až do smrti, která by přišla záhy.“
     :-D

     (ale „žili“ :-P )

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017