Random Gender Studies - zpět na článek

komentářů 192

 1. Ward and his wife …

  https://youtu.be/FaOdjJK2ro0

  Tohle jsi zjevne nevidel

  1. ale vzdyt ja jezdim na motorce od svych deseti let ;-) vrtam se v tom protoze si myslim, ze mlade kluky dnes vychovavame velmi spatne: jako defektivni holcicky.

 2. Občas jsem se pobavil. Ale proč se v tom kurwa vrtáš? Jaký MGTOW? Najdi si někde něco o autech a čti si tam. Nebo líp: kup si motorku!

  Důvod? Auto je auto, letadlo jenletadlo, ale motorka, je MOTORKA!

 3. Upřímně řečeno, nevím, co si o tom mám myslet. Je to vtip, ne to vážně? Chvíli to vypadá tak, pak zase opačně.
  Třeba to s tím násilím… ženy milují násilí a krutost, ať jsou páchané jakkoli. Preferují sice pasivní a dlouhodobější metody (psychika, dříve jedy), ale když na to přijde, dobře vycvičené ženské jednotky na Blízkém východě jsou na bojišti krutější a nemilosrdnější, než lecjaký pomatený extrémista. Horší jsou už jen dětští vojáci. Proti tomu muži spíš milují boj jako událost, proto dávají soupeři častěji možnost ústupu a čestné kapitulace. Možná právě proto, že nebyl ten, kdo by nebyl někdy na hřišti za školou v bitce poražen, takže to každý zná. Ovšem zcela jistě není přílišná militarizace chování dětí dobrá. V rovině hry budiž, ale období, kdy se válčívalo tak nějak permanentně, nebyla historicky zrovna šťastná.

 4. Sorry wut?!

 5. Nejhorší jsou Slovenský kurvy v Praze. Jedinej kdo už ví, jak je vyhnat, je Paroubek.

 6. Představte si že byste byl tak vysoce mocensky postavený že byste vlastnil mediální síť. A měl byste přátele a známé stejně vysoce postavené. A chtěl byste si to postavení uchovat navždy, nejlépe i do dalších generací pro vaše potomky.
  Jenže by hrozilo že přijde někdo schopnější, dravější nebo vynalézavější kdo vás vyřadí ze hry. Každý sebevědomý schopný, vzdělaný a inteligentní muž je pro vás potenciální hrozbou.

  A tak založíte se stejně postavenými magnáty mozkový trust, kde se pravidelně radíte co dál.
  Máte obrovskou mediální moc nad masami a můžete jim vecpat do hlav cokoliv, můžete zařídit aby se o libovolný aušus lidi mezi sebou porvali a stáli přes noc na něj frontu před obchodem, jen správným nasměrováním reklam a product placementu. Tak vás napadne, proč to jednou nevyužít pro vlastní agendu?

  A tak ve všech filmech, časopisech, novinách valíte ženám do hlav feministickou propagandu, agendu proti násilí od zbraní až po to domácí, zároveň propagujete všechny kriply a devianty LGBT jako chudáčky zasluhující podporu a soucit.

  A v další generaci se dostaví výsledek: propagandou zmanipulované rozvedené matky vychovají ze svých synů v lepším případě vykastrované nerdy (nesebevědomé zakřiknuté asociály neschopné najít si dívku) v tom horším homosexuály, transsexuály a schizofreniky co se od dětství pokouší o sebevraždu. A dcery? Ty sají tuhle zvrácenou feministickou propagandu už s mateřským mlékem takže další generace dokončí dílo zkázy které nestihly jejich matky, pokud už z nich nevyrostou rovnou lesby.

  A vy jako potomek mediálního magnáta si můžete oddechnout protože ta generace nerdů, duševních mrzáků, parodií na chlapy, vás v žádném případě nemůže ohrozit. I protože mají dost problémů sami se sebou a smanifestací svojí transhomosexualith na veřejnosti, nebo se utápí v depresích na silných dávkách tlumících a debilizujících psychofarmak.

  A ženy? Ty už vás vůbec nemůžou ohrozit. Žena je tvor od přírody zbabělý a troufne si jen na slabšího. Silnějšímu se vždy podřídí.
  Už náctiletý kluk na diskošce si všimne že prostě „silnější pes mrdá“ ale dalších 10 let tomu odmítá uvěřit.

  Podobnost se současnou realitou je samozřejmě čistě náhodná :)

  1. Ty musis mit strasne zajimavej zivot…

   1. lojzo, ty jsi vážně lojza

  2. Taková myslivna jako jste vy, se narodí jednou za 100 let. Ani nemůžu pokračovat v psaní, jak jsem omráčená genialitou vašeho příspěvku.
   PS: Mimochodem, co je to transhomosexuál?? To je chlap, který se předělá na ženu a líbí se mu ženy? To ale pak není homo, protože je to původně chlap, který je na ženy. Ale když bude na chlapy, tak jako žena taky nebude homo .. to je fakt oříšek.

  3. kaBrnak – 12.8.2017 v 18:11

   +1

   ps: představivost, toť vzácný dar.

 7. Většina z toho mi přijde taková dost zaujatá a ufňukaná. Někým asi dost zhrzeným, kdo holku chce, nemá, tak na ně aspoň nadává. Ale reflektuje to západní zkušenost a kdoví, jak to tam dnes vypadá. Důvěryhodnosti každopádně nepřidají faktické nesmysly (Bible? Wtf? Jako vážně? Paris byl Turek? Ehm…) a stereotypizování.

  KAŽDOPÁDNĚ…Co teda ti dotyční muži chtějí? Pokud jde o kluky, volají po „tradiční výchově“, patriarchátu, síle a tak. Zkrátka historie super, moderna fuj. U holek se jim ale přesně to tradiční chování najednou zdá špatné! Žena chce peníze, no fuj, to je hnus, fňuk. A jak jinak to bylo v historii, pánové? Žena byla s mužem z lásky? Sotva kdy. Většinou šlo o domluvený sňatek a s potomky se handlovalo jako s dobytkem. Případně bylo standardem zcela nepokryté zlatokopectví a každá toužila po tom Lojzovi, co má za barákem nejvíc prasat.

  Tohle je stejná nekonzistence, jakou projevují některé jakofeministky – jsme rovnoprávné, nemyslete si, že budeme uklízet a dělat vám služky, ale jako solte, jste snad chlapi, tak se o nás postaráte, ne?! Oba přístupy jsou k smíchu. Vyberte si. Buď buďte moderní, nebo buďte tradiční. Není fér chtít si vzít výhody z obojího. To platí pro muže i ženy.

  1. Jsem pro tradiční. Byla v drtivé většině ve všem lepší, co do procenta dobře vychovaných, sebevědomých mužů neskonale úspěšnější. Takže já za sebe volím tradici. Asi i proto, že jsem už starý – tradiční výchovu jsem zažil a zároveň ještě silně vnímám ničivé následky té moderní.
   Ženy na to nejspíš budou mít názor jiný – budiž, mějte si jej, ale vychovávat by se mělo dle tradic.

   1. Volíte za sebe – to je super. Dnešní doba je dobrá právě v tom, že si člověk může vybrat a žít tradičně může každý, nikdo v tom nikomu nebrání. Mimochodem jak byste popsal tradiční rodinu?

    1. Nikdo v tom nikomu nebrání? Kde prosím pěkně žijete? Tam musí být krásně…

     Ve světě, v němž žiji já, stokráte bohužel stát ohavně omezuje (mj.) právě ty, kdo chtějí své děti tradičně vychovávat sami v rodině :(

     1. Ano, to je pravda, to svoboda není ani náhodou, tomu se říká svinstvo. Měl jsem na mysli možnost mít tradiční partnerství se ženou – muž pracuje, žena se stará o domácnost.

      1. To sice není zakázáno explicitně, nicméně zátěž berní je nastavena tak, aby to pro většinu běžných lidí nebylo dostupné ekonomicky :(

       A pak se (mj. také) z těch vybraných berní dotují státní školky, jesle, a další organisace, jejichž přímým úkolem je tradiční rodiny rozbíjet a ničit :(

       1. Já myslím, že většina lidí by o to nestála ani bez daní. Silnějším hnacím motorem by byla především životní úroveň. Dneska prostě nestačí zajistit bydlení a něco málo jídla, aby vám ženská byla vděčná. :) Chce to elektroniku, kuch. spotřebiče, auto, pořádně výživné jídlo, výlety, dovolená u moře atd. atd. A to není v možnostech naprosté většiny mužů.

        1. Nesmysl. Postarat se dobře o děti (to jest, dát jim rodinné zázemí a dobře je vychovat) je nekonečně důležitější, než „elektronika, kuch.spotřebiče, auto, dovolená u moře“ — akorát s tím dobrým jídlem bych souhlasil (a výlety jsou důležité, ale lze je dělat prakticky zadarmo).

         A to je bez problémů v možnostech naprosté většiny mužů. Akorát že stát bohužel indoktrinuje, vede (a občas i násilím vynucuje, vizte odkazy výše) pravý opak — a jen málo lidí, bohužel, se tím nenechá zmást; většina stále nevidí, jakým zlem stát je, a stokráte bohužel mu stále naslouchají :(

         1. pro ocs: Nesmysl. Postarat se dobře o děti (to jest, dát jim rodinné zázemí a dobře je vychovat) je nekonečně důležitější, než „elektronika, kuch.spotřebiče, auto, dovolená u moře“ — akorát s tím dobrým jídlem bych souhlasil (a výlety jsou důležité, ale lze je dělat prakticky zadarmo).

          A to je bez problémů v možnostech naprosté většiny mužů. Akorát že stát bohužel indoktrinuje, vede (a občas i násilím vynucuje, vizte odkazy výše) pravý opak — a jen málo lidí, bohužel, se tím nenechá zmást; většina stále nevidí, jakým zlem stát je, a stokráte bohužel mu stále naslouchají :(
          ………………………………………………………..
          děkuji, mluvíte mi z duše !

         2. Nekonečně důležitější pro vás. Většina lidí má očividně jiný názor. Důležité je ale to, že pokud tak chce někdo žít, nikdo mu nebrání. Ano, stát chce daně. Ale kdyby daně neexistovaly, musíte počítat s tím, že lidé by si museli platit spoustu věcí přímo a PŘEDEVŠÍM – životní úroveň by stoupla téměř všem, tudíž opět pár, ve kterém by byl ekonomicky aktivní jen jeden, by nejspíš měl citelně horší životní úroveň než ostatní.

          A hlavně – i ženy mohou mít sny a ne, každá netouží po výchově dětí a celém životě stráveném u plotny. A to tu bude i bez státu.

    2. a já to „jenom zcopnu“, pro zdůraznění!!! moc výstižně (a možná i bohužel příliš slušně) zachycená myšlenka !!!!!!

     Nikdo v tom nikomu nebrání? Kde prosím pěkně žijete? Tam musí být krásně…
     Ve světě, v němž žiji já, stokráte bohužel stát ohavně omezuje (mj.) právě ty, kdo chtějí své děti tradičně vychovávat sami v rodině :(

     1. Ale žít se ženou tradičním způsobem nepochybně můžete. Ženy o to většinou ovšem z nějakého důvodu nestojí. To je ta pointa.

       1. O čem to ve zkratce je? Nechce se mi to číst.

        1. Zkráceně o tom, že sociální stát umožnil chudým ženám být samoživitelkami. Stačí mít víc děcek a máte daleko víc peněz, než můžete získat nekvalifikovanou prací.

         1. Tak to je pochopitelně svinstvo. Ale o tradiční rodině to taky nevypovídá nic hezkého, když k její destrukci bohatě postačí něco prachů.

  2. Mimochodem – tvrdí se, že i v 50. – 70. letech minulého století bylo homosexuálů a dalších úchylek nejméně tolik, co dnes. Jen byly pečlivě skrývány.
   Jenže ani v jiných, tzv. demokratických státech v této době NIKDE neprobíhaly žádné Gay Pride, ani nic podobného. A nepůjde to rozhodně svést na prudérní Ameriku. V oněch letech byla např. silně zvýšená koncentrace LGBT ve Francii, hlavně v řadách umělců, ale ani to nestačilo k zorganizování něčeho podobného, jako je pochod hrdosti LGBT.
   Hrdosti na co, kurva? Hrdosti na to, že vlastním úchylku, co má i své číslo diagnózy?
   Chodí snad heterosexuálové v průvodech, demonstrujíc i se svými partnerkami svou přírodní normalitu, v průvodu markýrujíc heterosex atd.? Měli by začít /hetero/, protože jinak budou množícími se, všelijak defektními skupinami převálcováni a za 10 let se můžeme klidně dočkat toho, že bude heterosexuální pár, líbající se na veřejnosti, považován za něco výsostně odporného. To chcete?

   1. Já Gay Pride atp. chápu. My heteráci nic takového nepotřebujeme. Ale vemte si, že jste gay a během života x-krát slyšíte, že jste vlastně nechutný úchyl, prase, hnus, zvrácenost a tak. Ony ani nejsou potřeba fyzické útoky, tohle v člověku spolehlivě vybuduje komplex. Tyhle Pride průvody považuju za způsob, jak se s tím komplexem tihle lidé mohou vyrovnat. Navíc je to jen průvod, tak co? Já teda nejsem z Prahy, ale to je to taková hrůza? Prostě na chvíli zablokují nějaké ulice a jsou hlasití, nic víc, ne? Na to musí být pražáci přece zvyklí, těch cyklojízd, demonstrací a podobných věcí tam mají hromady.

    1. Homosexuálové (jež nazývat „gayi“ jeví se mi stejně pitomé, jako třeba nazývat cikány „romy“) nic takového nepotřebují, protože homosexualita již dávno v současné euroatlantické společnosti není stigmatem. Jo, kdyby ty své průvody dělali třeba v Qomu nebo v Damašku, to by byla jiná a smysl by to dávalo; ale v Praze je to hovadina prvotřídní — dokonce i kdyby tím nikoho neobtěžovali (jako že obtěžují).

     Samozřejmě, existují lidé, již by právem podobné průvody dělat měli a mohli, neboť jsou stigmatisováni sice neprávem a nesmyslně, ale o to silněji — kupříkladu pedofilové, již si každý druhý idiot plete s těmi, kdo obtěžují děti a ubližují jim (ačkoli to právě pedofilové dělají méně často, než ostatní, již právě touto úchylkou netrpí). Ale ty právě ti bigotní buzeranti* zahnali! Na tom je nejlépe vidět, že ani docela málo nejde o vyrovnání se s komplexem, ale o čistou, ryzí, totálně zbytečnou a naprosto nesmyslnou buzeraci :(
     ____
     * „Buzerant“ se pozná podle toho, že je bigotní pitomec; s jeho sexuální orientací to celkem nijak nesouvisí.

     1. „homosexualita již dávno v současné euroatlantické společnosti není stigmatem“ – Nemohu souhlasit. Běžně vidím na internetu i ve svém okolí nadávky na homosexuály, jak jsou odporní, zvrácení atp. Ne každý je tak odolný, aby si z toho nic nedělal.

      1. A ty jsi nekdy slysel o necem, ci snad videl neco, na co se nekde na internetu nenadavalo? Jakoukoli vec, jakykoli nazor, jakoukoli orientaci, jakekoli presvedceni, jakoukoli filosofii, jakehokoli zivocicha, jakoukoli rostlinu, veci konkretni, abstraktni… Ja ne.

       1. Tak třeba na heterosexualitu jsem fakt nikde nadávky neviděl. Samozřejmě mohou existovat, ale jde o míru. Navíc v případě ještě nepřiznaných homosexuálů mohou ten odpor slyšet třeba i od rodinných příslušníků. Táta měl taky když jsem vyrůstal narážky na buzny, vtípky a tak. Nic proti nim neměl, jen si z toho dělal srandu. Já se smál taky, ale kdoví, jak bych reagoval, kdybych byl teplej. Třeba bych taky pak potřeboval pochod hrdosti.

        1. Přijde takhle syn domů s náušnicí v jednom uchu. Otec reaguje: „Milý synu; náušnici nosí jen piráti a teplouši. Tak doufám, že máš dole u baráku zaparkovanou loď!“

        2. Ale jinak je to samozřejmě pitomost. Srandu si normálně lidé dělají z lidí pomalých, krátkozrakých, dalekozrakých, tlustých, hubených, zrzavých, černých, modrookých*, … whatever. Mít z toho komplex a chtít kvůli tomu pochodovat je samo o sobě nemocí, jež s původním zdrojem srandy nesouvisí zhola nikterak.
         ___
         * Víte, jaký je rozdíl mezi holkou modrookou a klystýrem?

         1. Vtipy jsou jen jedna věc, nesmíte zapomenout na různé projevy nesnášenlivosti, neustálé řeči, jak je to ohavné, nenormální atp.

         2. Holka modrooka sedava u potoka a klystyr se dava do zadku? V psanem projevu to tak nevynikne.

        3. Spoluzacka byla bi, spis na holky, dostala se do komunity homo a co rikala, to bylo docela zajimave. Nemluvolo se tam o heterosexualech zrovna nejlepe. Ackoli nejhur na tom byli bisexualove, o tech tam mluvili jako o zradcich. Chudak holka, byla z toho dost spatna.

         1. Byla z toho dost špatná? No vidíte a teď si vemte, že podobné věci musí kdejaký teplouš poslouchat celý život…

     2. Správně se jim říká sodomité.

 8. Spousta zcela zásadních poznatků o vztazích a ženách. Tohle by si zasloužilo celou sérii článků. Velká chyba že jste to všechno nacpal do jednoho. Tematicky mi to připomíná jeden už zaniklý blog s názvem Alienův kokon.

  Dodnes nechápu tu ženskou zvrácenost kdy matka ze syna nevychová sebevědomého muže, ale vykastrovaného ušlápnutého ochránce „slabšího pohlaví“ jehož jediným potvrzením vlastní hodnoty je, když ho za odměnu libovolná žena pochválí.

  ps:typická ukázka charakteru žen je rozvod Sobotky. Zrovna když je v největším srabu, kopou do něj ze všech stran, kolují o něm desítky kreslených vtipù, tak by v této kritické chvíli potřeboval nejvíc podporu svojí rodiny a manželky. Ale ta mu v nejhorších chvílích jeho života místo podpory šlápne na krk rozvodem a tahanicemi o majetky. Tohle je ten ženský Shit-test.

  1. Je to totiž vytažené ze spousty separátních článků, proto je to takový mišmaš.

   Ono se dá pokračovat dál a dál, myslím že díky internetu se nám zjevily věci nečekané: Například že 70% rozvodů zahajují ženy, a to zpravidla z důvodů „že nejsou ve vztahu spokojeny“. https://www.psychologytoday.com/blog/the-new-resilience/201508/women-initiate-divorce-much-more-men-heres-why

   Zajímavé je, že u nesezdaných párů to tak prý není: Skoro to tedy vypadá, že u vdaných žen často sledujeme snahu zbavit se manžela a získat tak majetek.

   Když pak člověk vidí případy mužů, kteří jsou přes televizi vychováni očekávat svatou bohyni, a narazí „na obyčejnou ženskou“ – a přestože byli zcela objektivně „vyzlatokopováni“ – ještě potom tu ženskou chrání a přistupují na hru „můžu si za to sám, protože jsem se vztahu dostatečně nevěnoval“ – člověku je z toho občas až smutno.

   Zajímavé také je přečíst si „dívčí válku“, tak jak jí zaznamenal Kosmas nebo Dalimil: https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C3%ADv%C4%8D%C3%AD_v%C3%A1lka_(pov%C4%9Bst)

   „A poněvadž toho času dívky naší země, dospívajíce beze jha, usilujíce jako Amazonky o vojenské zbraně a vůdkyně si volíce, vojensky sloužily stejným způsobem jako mladí mužové a po mužsku si hleděly lovu v lesích, nebrali si muži jich, nýbrž ony samy si braly muže, které a kdy chtěly, a jako skythský kmen Plavci neb Pečeněgové, v oděvu se nijak, muž a žena, nelišili.“

   Z toho vyplívá jednak že Čechy leží v „Řeckém“ kulturním okruhu, ale také to, že když se ženské staly velmi emancipované, chlapi se o ženské přestali zajímat, což v důsledku vyeskaluje ženský „shittest“ – který potom ovšem skončí masakrem žen. Když sleduji videa s tématikou MGTOW, přijde mi to jenom jako potvrzení děje „dívčí války“.

   Jinými slovy – důsledky „feminismu“ jsou známé už tisíce a tisíce let, a málokdo si dnes uvědomuje, že manželská smlouva tady byla odjakživa na ochranu žen – ne aby byly ženy „zotročeny“, jak si feministky namlouvají. Historicky museli manželovi ještě platit za to, aby si ženskou vůbec vzal – říkalo se tomu „věno“ :-)

   1. Bez urážky, ale vám asi sebevědomí nechybí, že? Kde berete to přesvědčení, že ženy jsou vlastně takové hloupoučké nesvéprávné bytosti, které nad sebou potřebují mužskou ruku?

    1. Bez urážky, ale kde se bere vaše přesvědčení, že nejsou? ;-)

     Jinak teď jsem o tom napsal článek. Pokud vím, nepíše se v něm že jsou ženy hloupoučké nesvéprávné bytosti, nýbrž že existují dvě cesty: Mužská a ženská, jing a jang – reprezentovány dokonce biologicky jako XX a XY.

     Ženský princip je „následovat a poslouchat“, žena v podstatě representuje číslo 2 v páru: Proto může být zpravidla lépe obelhatelná, pokud muž ví jak vést, dovede jí podvést.

     To samozřejmě nevidím jako smysl „mužství“. Ani netvrdím, že neexistují skutečné Amazonky, nebo „transsexuální“ zženštilí muži. Nicméně tvrdím, že starý odzkoušený patriarchát měl své velmi dobré důvody, protože jednotlivé lidské role v „tradiční rodině“ jsou svým způsobem geneticky, pravděpodobně vývojově, přirozené.

     1. Dvě cesty, mužská a ženská, z genderového, biologického nebo pohlavního hlediska?

      Hledisko genderové je umělá konstrukce k sociologickému popisu společnosti.

      Princip jin a jang je filosofický (tu chybu, překlep, dělám občas také, hlavně díky formaci „Joe Lean And The Jing Jang Jong“), umělá konstrukce k výkladu světového názoru.

      Biologický popis samčích a samičích buněk XX a XY je vědecký a týká se rozdílu mezi organismy, nikoli cesty.

      Starý odzkoušený patriarchát měl své velmi dobré důvody, úplně stejné jako starý odzkoušený matriarchát.
      Tradiční rodina sama o sobě neexistuje.
      Lidské role v tradiční rodině libovolné společnosti jsou dány ekonomicky, nikoli geneticky, vývojově nebo jinak „přirozeně“. Jsem si jist, že někteří čtenáři mají svůj (pra)původ v tradiční rodině židovské nebo muslimské, které se od křesťanské liší. Nebo ne? Když jsou tradiční?

      1. „Biologický popis samčích a samičích buněk XX a XY je vědecký a týká se rozdílu mezi organismy, nikoli cesty.“

       Popíráte snad, že různé organismy volí různé cesty?

       V tradiční rodině všude na světě muž běhá po venku a ženská hlídá rodinný krb.

       1. Nepopírám, jenže:
        Různé organismy volí různé cesty.
        Stejné organismy volí stejné cesty.
        Různé organismy volí stejné cesty.
        Stejné organismy volí různé cesty.

        Některé tradiční rodiny jsou založeny na principu polyandrie (moje ne, ale tím jejich existenci nevyvrátím).

       2. Provedl jsem praktický pokus s tímto výsledkem:
        Vysvětlil jsem ženě, že v rámci udržení tradiční rodiny má sedět doma, hlídat mikovlnnou troubu a žvýkat kůže, aby byly pěkně vláčné. Marně. Strčila notebook do brašny a odešla do kanceláře.

        Dotaz: Žijete v tradiční rodině? Jak jste to dokázal?

      2. Matriarchát, nakolik mi je aspoň známo, je pouze hypotetický konstrukt; lze se s ním setkat v beletrii a ve spekulativní literatuře, avšak v reálné historii lidstva nikdy a nikde neexistoval (resp. byl-li, neexistuje o něm žádný hodnověrný záznam). Jediné, co lze v reálné historii nalézt, je pár matrilineárních společností (ale i těch je jak za groš šafránu; a hlavně je to něco dost zásadně jiného, neboť i ony byly bez výjimky řízeny patriarchálně).

       Tolik ke „starému odzkoušenému“.

       S ostatním souhlas, ovšem mám za to, že pojem „tradiční rodina“ se vztahuje v této části světa implicitně ke křesťanství, aniž by bylo třeba to explicitně zdůrazňovat.

       1. Tak především historický matriarchát není o „vládě žen“, jak si mnoho lidí myslí, ale o odvozování rodu podle matky. Tedy že když se dva lidé „vzali“ (nebo jak se tomu v pravěku říkalo) a měli děti, ty byly primárně považovány za rod matky.

        1. Erm, znovu prosím — „matriarchát“ vs „matrilinearita“, to jsou dvě různé věci, jak už jsem ostatně psal právě a přímo v tom příspěvku, na nějž reagujete…

         1. Jo, přehlédl jsem to a matrilineární četl jako matriarchát. :) Chtěl jsem tím hlavně říct, že takhle nám matriarchát vysvětlovali i ve škole (odvození rodu, ne vláda).

       2. https://en.wikipedia.org/wiki/Mosuo#Matrilineality

        To vypada na jednak matrilinearitu, tak dokonce matriarchat. Nebo ne?

        1. Neznal jsem. Nastuduji, dík!

     2. Vy to tvrdíte, tudíž byste to měl dokázat. Já netvrdím nic, jen nemám důvod se domnívat, že jedno pohlaví je jaksi míň než to druhé.

      Btw jak chcete ženy přesvědčit, že jsou vlastně něco méně a mají poslouchat muže? Když je ten systém funkční a i v zájmu žen, proč o něj většina žen evidentně vůbec nestojí? Jediná naděje je pro vás snad islamizace Evropy, ti mají na manž. podobný pohled.

   2. VyplÍvá … Radši sleduj pravidla prasopisu

  2. Autor Vás ale už na začátku upozorňuje, že jde o směsku poznámek z PC na dané téma.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017