Pumpičkářská invaze - zpět na článek

komentářů 59

 1. Tak konečně jsem viděl i u nás v jednom dni dvakrát evidentně „prasícího“ cyklistu (zjevně oba bez pudu sebezáchovy) – holt „pokrok nezastavíš“ a už došel i do našeho Okresního města! :-D

 2. Coze? Neni zakazano na kole prejizdet prochod pro chodce??? Uz z nazvu, ze je pro

 3. Coze? Neni zakazano na kole prejizdet prochod pro chodce??? Uz z nazvu, ze je pro CHODCE je to snad jasne. Pokud porad neni, tak asi 5ps googleni:
  https://www.cspsd.cz/537-chodci-cykliste-prechody-a-prejezdy

  1. Můžete prosím uvést na kterém místě v zákoně to je zakázáno? Že se jmenuje pro chodce, označuje pouze jeho primární účel. Na tramvajový pás taky mohu vjet i když nejsem tramvaj pokud splním ostatní podmínky. I ten odkazovaný článek příspěkové organizace ministersta hovoří jasně, jen je třeba rozumět psanému textu.
   „by chodci i cyklisté měli převážně na místech k tomu vyznačených“ pokud takové místo není, mohou i jinde.
   „pokud chtějí cyklisté užít přechodu“ ano pokud chtějí užít jakožto chodci musí se stát chodci, to je jejich obrovská výhoda, s autem to udělat nemůžu a musím čekat, dát přednost a tak dále ale nic mi nepřikazuje objedávat jeřáb.

   1. Neoznačuje jeho primární účel. V zákoně je výslovně napsáno, že přechod pro chodce je určený pro přecházení chodců. Chodec je též explicitně definován.

    1. Vyjedu z garáže přede mnou chodník za chodníkem přechod za přechodem cesta, co s tím ?

     1. …ale auta prece pres prechod prejizdeji normalne,jen zastavit nesmi,pokud to vyzaduje bezpecnost nebo plynulost provozu.

      Chodnik prejet mohu, pokud prejizdim na misto lezici mimo komunikaci. Na tom prece take neni nic divneho. Bezna vec.

      Takze: plnej kotel, za jedna, za dve a frcim, ne? Jako hardcore version pak troubim a poustim sterace :-)

      1. …pokud to NEvyzaduje… sorry jako.

      2. Správně, přejedu chodník, přejedu přechod. Běžně se to dělá.

       1. …a pokud u toho prejedes i pumpickare, pak je to bonus, protoze ani na chodniku, ani na prechode nema co delat.

    2. Kde by se cyklista vzal na prechodu pro chodce, kdyz prece nejezdi po chodniku? To jako pri otaceni do protismeru?

     1. Přijel z místa ležícího mimo pozemní komunikaci ?

      1. Jiste. Ale priznam se, ze takovy pripad jsem jeste nevidel. Vzhledem k obratnosti kola tento manevr vetsina lidi dela uplne jinak.

  2. Kdo umí číst, je ve výhodě. Ve Vámi odkazovaném článku se totiž píše, cituji:
   „Pokud chtějí cyklisté užít přechodu pro chodce nebo místa pro přecházení, musí se stát chodci. Jinými slovy, sesednout z jízdního kola a kolo vést.
   Pro přejíždění vozovkyna jízdním kole slouží přejezdy pro cyklisty.“

   1. Jenže on ho neužívá, on je v roli vozidla vjíždějícího z místa mimo pozemní komunikaci, stejně jako traktor.

    1. Přemýšlím nad tím, kolikrát jsem se setkal s případy:
     1) cyklista užívá přechod pro chodce v souladu se zákonem, tj. přes přechod kolo vede
     2) cyklista vjíždí na pozemní komunikaci z místa mimo pozemní komunikaci (případně naopak) a přitom v souladu se zákonem křižuje přechod a/nebo chodník
     3) cyklista prasí na chodníku a z něj vjede na přechod pro chodce aniž by z kola sesedl.
     Možná je to selektivní pamětí, ale nejčastější mi připadá případ č. 3. Následovaný případem č. 1 a až hluboko vzadu je případ č. 2.

     1. Upřímně, já si možnost 1 ze své praxe vůbec nevybavuji. Dokonce jsem byl svědkem rvačky, kdy řidič auta při odjezdu z pumpy v Podolí zastavil, pustil chodce, pomalu se rozjel, načež do auta na přechodu vrazil v plné rychlosti kolista na silničce. Místo, aby byl rád, že se mu nic nestalo, napadl řidiče nejdřív verbálně a pak i ručně.

      1. Možnost č. 1 se občas vyskytne. Takovým většinou i pokynu, že mohou v klidu přecházet. Trojce sice zastavím, ale vytůruju motor do otáček a občas s tím autem cuknu směrem k přechodu.

       1. PP: to je ta lepší varianta, kdy je dotyčný v zorném poli.
        V Brně odbočení doprava z Veveří k výškovým budovám. Čekám na světlech, až přejdou chodci, podívám se, žádní už nejsou, pomalu se rozjíždím, načež přiletí od města exot na horském kole a dobře dvacítkou mi přeletěl po přechodu před kapotou. Být o půl metru dál, měl by ten let opravdový.

     2. Selektivní paměť je sice svinstvo nicméně největší vliv na tuhle statistiku má místo. Vím o přechodech kde se v podstatě nic něž č. 1 nevyskytuje, prostě proto že jediný důvod proč sesednout a tahat kolo na chodník je stopnout provoz na hlavní. Stejně tak vím o místech kde je č. 2 pak dlouho nic a č. 1, jet po chodníku tam jednoduše nedává smysl. Na řadu podobných míst už přimalovali přejezd pro cyklisty, nicméně zdaleka ne všude. Nepopírám hojný výskyt č.3, ale statistiku bych si netroufl dělat. Maximálně závislost na počasí: č. 3 jednoznačně roste s venkovní teplotou.

 4. Pumpickarska invaze je predevsim nasledek rizeneho zaostavani Evropy, kdy nestavime nove dalnice a cesty ve prospech cyklostezek, zbavujeme se atomovych elektraren a strojirenstvi ve prospech psedudoekoposahanych experimentu s nulovou navratnosti jako elektromobily, solary a vetrniky, nenavratne nicime potravinovou sobestacnost pestovanim technickych plodin, ktere likviduji krajinu (repka – vycerpana puda, kukurice – vodni eroze) atd atd atd.

  Ano, ma to spolecneho jmenovatele, Soros, ktery chce zaplavit Evropu priprchlencema, zkolonizovat narodni staty na globalni vazaly sveho NWO, zlomit stredni tridu systemem buzeraci, prikazu, zakazu, zlikvidovat politicke svobody pod zaminkou boje proti terorismu a az to bude komplet, tak nejdrive vsecky nahnat na univerzalni prijem a nasledne do plynu.
  Ano, mluvilo se o tom v Rimskem klubu, ze planeta je premnozena a dolnich 8 miliard znecistuje hornim 10.000 planetu.
  A ma to take politicke reseni, dolnich 8 miliard vyhubit.
  Cyklofasizmus je jedna z forem, jak toho dosahnout, ponevadz zrovna svobodny a nicim nerizeny automobilismus jako jeden z piliru ekonomicke sobestacnosti je pro elity nebezpecny, stejne jako svoboda pohybu bez buzeraci, bumazek a regulaci.
  Kterazto uz se po Evrope stala kvuli ekofasizmu vicemene minulosti, co si budeme nalhavat.

 5. Ty jo, teď Soukup na Barrandově nakládá pražským fízlům tak, že tenhle web je proti tomu mateřská školka. :-D

  1. Soukup se tváří jako hrdina, který se nebojí nikoho a ničeho, ale dává si sakra bacha, aby se ve zlém neotřel o Babiše, těžko mu pak věřit čisté úmysly.

   1. Soukup je stejnej kašpar, jako svět kterej vytvořili kašpaři. Je to gigantická hra, stejně jako gigantickej podvod.

   2. Z čistých úmyslů ho samozřejmě nepodezírám. :-)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!