Protest 411: Den pana Klobouka, press info

Featured Image

dne 7.7.2006 budou řidiči na českých silnicích mít možnost připojit se k protestní akci proti novému silničnímu zákonu, který vešel v platnost pod číslem 411/2005 Sb. a nabude účinnosti 1.7.2006. Jeho podstatou není pouze zavedení bodového systému, ale celá řada změn, které se dotknou každého, ať řidiče, motocyklisty, cyklisty nebo chodce.

Tuto protestní akci vyhlásila redakce internetového magazínu D-FENS (http://www.dfens-cz.com/).
 
Podstatou akce není nic jiného, než důsledné dodržování pravidel silničního provozu.

· Nebudeme překračovat maximální povolenou rychlost mimo obec ani v obci a to včetně omezení rychlosti na 30km/h.
· Rychlost maximální je pro nás rychlostí nejvyšší. Pokud si to situace vyžádá, můžeme jet i rychlostí nižší, abychom úroveň bezpečnosti vlastní i ostatních dále zvýšili.
· Budeme maximálně ohleduplní k chodcům na přechodech nebo místech, na která řidič odbočuje, a dopřejeme jim dostatek času na přecházení vozovky.
· Budeme respektovat plnou čáru a to při předjíždění cyklistů, traktorů a jiných pomalu jedoucích vozidel, protože to zákon tak vyžaduje.
· Celkově přizpůsobíme způsob řízení filozofii klidné jízdy.
 
Cílem akce není způsobit v naší zemi dopravní problémy, proto byl vybrán den s relativně slabším provozem. Pokud by přesto nějaké vznikly, není to vinou těch, kteří pravidla aplikují, ale těch, kteří je tvoří.

Cílem akce je poukázat na to, že i tak neuspokojivá plynulost dopravy bývá mnohdy vykoupena porušováním nebo obcházením dopravních předpisů  jednotlivými řidiči, zatímco hlavní problém zůstává dlouhodobě neřešen. Za skutečnou příčinu bezpečnostní situace na našich silnicích považujeme špatný stav  komunikací a dopravního značení, nevhodná konstrukční řešení s ohledem na současnou intenzitu provozu a pohodlnost na straně úředníků a policistů, kteří  namísto provádění tolik potřebných technických úprav raději přenášejí vinu na nás řidiče a účelově zde nacházejí jedinou příčinu současného stavu.

Samozřejmě netvrdíme, že se úplně všichni řidiči chovají vzorně. Postihování asociálních řidičů bylo však možné již před schválením zákona 411/2005 Sb. a  důvody, proč se tak nedělo, je třeba hledat jinde než v platné legislativě.

Nový silniční zákon shledáváme nepřiměřeně represivním nástrojem, který ve skutečnosti některé popsané negativní jevy dále prohloubí. Zákon zavádí postihy za přestupky, které nikoho neohrožují, neúměrně posiluje pravomoci především obecní policie a jeho uplatnění předpokládá zavedení komplikovaného a drahého úředního aparátu, který všichni uhradíme z našich daní. Systém sledování přestupků skrývá značný korupční potenciál a zastánci zákona nám zapomněli říci, jak je systém proti korupci zajištěný, takže se právem domníváme, že povede k posílení korupce a klientelismu na obecních a městských úřadech.

Požadujeme, aby nám naši poslanci, zastupitelé a úředníci namísto proskripčního systému a  rozesmátých tváří na billboardech vylepovaných při státem sponzorovaných přihlouplých reklamních kampaních nabídli skutečně účinná opatření ke zlepšení bezpečnosti na silnicích.

Pokud sdílíte podobný názor a chcete připomenout našim úředníkům a politikům, že je třeba začít z jiného konce, jistě vám nebude činit problém přidat se k  nám. Je nás každý den víc a my všichni jsme připraveni
 

7.7.2006 důsledně celý den dodržovat veškeré dopravní předpisy.


Odesláno na následující adresy:

—–Original Message—–
From: D-FENS [mailto:dfens9@seznam.cz]
Sent: Monday, June 26, 2006 8:31 PM
To: zpravodajstvi@iprima.cz; info@ceskatelevize.cz; senatorcb@volny.cz; petr@bratsky.cz; stepan.cernousek@ods.cz; mfdnes@mfdnes.cz; svet.motoru@axelspringer.cz; autotip@axelspringer.cz; internet@lidovky.cz; redakce@pravo.cz; idnes@idnes.cz; redakce@novinky.cz
Subject: Nový silniční zákon

Znáte nějaké další? Pošlete jim to sami. Nebo zkopírujte text do mailu a pošlete jej mailem známým. Pan Klobouk děkuje a těší se.
 


26.06.2006 D-FENS
 
 

12345 (1x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
274x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:06

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!