Profesor Fiala je normálně trapnej. - zpět na článek

komentářů 384

Přidat komentář
 1. Uz jsem to tu linkoval driv, ale myslim, ze i s odstupem casu to pobavi. Fiala si totiz v souvislosti s VKml pustil hubu na spacir i na programove konferenci ODS dne 16.3.2019:

  „zpochybňování západní orientace a transatlantických spojenectví Česka, „koketování“ s východními autoritativními režimy a neloajalita, neodpovědnost a anarchistický individualismus. Fiala nikoho nejmenoval, stranické špičky ale nyní řeší postoje svého poslance Václava Klause mladšího. Hrozí mu i vyloučení z ODS.“

  Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/zive-ods-na-programove-konferenci-resi-i-osud-klause-mladsiho-ve-strane.A190316_102054_ln_domov_vlh

  Jinymi slovy, Stranu si rozvracet nedame!

  1. Nevědět ty jména, jeden by si myslel, že čte projev majora Borovičky z Tankovýho praporu.

 2. To, že Zuzana Majerová Zahradníková odejde z ODS bylo zřejmé hned, jakmile došlo k vyloučení Klause. Stejně jako je zřejmé, že s ním bude v jeho nové straně.
  Technikálie: sama ukončila členství, nebyla vyloučena.

  Fiala trapnej byl. K definitivnímu odsudku mi tohle ale nestačí. On totiž trapnej byl už kde kdo.

 3. Na stranu VKML jsem celkem zvědavý, ale myslím, že mnoho šancí nemá bez ohledu na to, jaké kroky VKML udělá a jaký bude mít program. Ať už si myslíme o VKML cokoliv, píše dobře a jeho sloupky na Novinkách mu získaly celou řadu příznivců. Potud vše v pohodě, ale jeho fyzický vzhled a z něho vyplývající styl řeči je obrovský handicap a i když budem sebetolerantnější a budem se soustředit pouze na obsah (a tato schopnost je čím dál vzácnější), podvědomě nás tento faktor bude odpuzovat. Je to smutné ale je to tak – neexistuje nezaujatý člověk. I zkušený soudce vám potvrdí že je složité se na obžalovaného, co vypadá jako ten nejhorší gauner, složité dívat se nestranně. Předsudky prostě v sobě máme zakodované ať chceme či ne.

  VKML tedy bude v řeči v obrovské nevýhodě. Do strany by potřeboval někoho s charismatem, které sám postrádá, jenže na to je IMHO moc velký solista. Dva kohouti, jedno smetiště. Jeho tatínek to charisma měl, ale totálně se zprofanoval svou amnestií, plus je to symbol devadesátek (které osobně považuji za nejsvobodnější a nejšťastnější období od první republiky – dost možná včetně – ale víte jak to je se svobodou a lidmi…)

  Mno, uvidíme.

  1. Vzhledem k tomu, že nám vládne Slovák a „dokonalého“ Drahoše porazil člověk nad hrobem, tak bych řekl, že na tyhle handicapy moc nedáme.
   Záleží co si do strany natahá a to včetně jeho otce. Zatím se mi zdá, že tu partii zvládá dobře a ODS si namaže na chleba.
   To divadlo, který ODS předvedla při vylučování a následně se školským výborem posloužilo víc než 20 mega na kampaň.

  2. V tomhle je společnost nevypočitatelná. Handicap se ve finále může projevit jako výhoda.

 4. No, pan Fiala hlavně vůbec nezná historii Demokratické strany. Ta totiž původně vznikla v USA jako platforma zemědělských států Jihu, hehe. Vznikla už mezi lety 1812-36. Roosevelt pak upevnil popularitu demokratické strany sociálními a ekonomickými reformami. Kennedy a Johnson pak zase chtěli posílit podporu lidských práv a zmírnit segregace, jenomže narazili u jižanských Amíků jinak smýšlejících na silný odpor a popularita demokratů šla do háje. Jeden karikaturista v 70 letech 19. století přimaloval Demokratické straně symbol osla. A to jí zůstalo :oD. Demokratická strana v USA je spojována s reformami ve zdravotní a sociální péči, zasahováním do ekonomiky a s podporou daňového systému, který zatěžuje boháče a obří korporace apod., takže s pravicí to má společnýho asi tolik, jako já jsem japonský císař.

  1. Myslíš třeba „levičáckou“ reformu zdravotnictví obamacare, která přihrála farmaceutickým korporacím a jednomu z nejdražších zdravotnictví na světě, desítky miliard dolarů z kapes milionů chudnoucích američanů?

   Mít „zdravotní pojištění“ tam znamená že tě vrátný vůbec pustí do nemocnice. Do ordinace tě pustí jen pokud máš tisíce na kreditce.

   1. Základní ošetření tam dostane každej, ostatně to tak bude zavedeno v celém světě, protože logicky nemůžeš dát každému stejnou zdravotní péči, když jeden do systému přispívá a druhý se jen veze, to by ti přispívatelé do systému za chvíli vytvořili vlastní interní systém a zbytek nechají svému osudu. Bude podpora tzv. domácího ošetřování v terénu, budou za tebou jezdit domů, když si zlomíš třeba haxnu nebo vyvrtneš kotník, nebo budeš potřebovat pravidelně injekce, obvazy apod., nemocnice budou sloužit jen na operace a složitější zákroky a lůžková oddělení jen pro pojištěné lidi pravidelně platící, já prostě říkám, že ten výběr probíhá, není možné všem zajistit stejně při počtu tolika miliard lidí na jedné planetě, ty nemáš neomezené prostředky ani tu neomezenou pracovní sílu.

    1. pouze Emergency nevim co to presne obsahuje ale nejspis jen zivot ohrozujici .. samozrejme tu raketu za takove osetreni pak po Vas budou vymahat …

     1. Vymáhá po Vás někdo dnes prachy za výjezd hasičů nebo sanity? Za sanitní výjezd platí u nás jen cizinci, kteří nemají pojištění v EU. A pak za poplašné zprávy se platí, kdy si někdo vystřelí z integrovaného záchranného systému, a výjezd skupin stojí statisíce daňové poplatníky. O jakých „raketách“ je tedy řeč?

      1. o tom kolik takove osetreni v nemocnici pacienta stoji

       1. Proto se dělají s ohledem na mnoho faktorů, které v budoucnu budou hrát klíčovou roli, reformy sociální a zdravotní péče a přístup k těm pacientům je přesně takový v tom určitém místě, jak jsou nastaveny v tom systému tyto reformy.

       2. Jo, a ještě poznámka, IZS může fungovat jen do té míry, do jaké má prostředky a pracovní síly na své fungování, takže pokud budete mít na mapě místa, kde nikdo nepřispívá do systému a pracovní síla je mizivá, logicky nemůžete chtít, aby tam fungoval nějaký IZS, to místo budete jen monitorovat a to ještě na dálku, to prostě vyplývá ze základní premisy.

    2. Mě stačí google, píchnu se do prstu, dotknu se myši a do 5 minut mám výsledky a smskou dostanu zprávu kam si mám jít do nejbližší lékarny pro léky.

     1. A v budoucnu už nebudete do té lékárny chodit, protože Vám ty léky z lékárny bude donášet dron.

      1. jj luxus největší.

       1. ex.lex kecá. Do lékárny v budoucnu nebudeme chodit protože na to nikdo nebude mít. A do nemocnice ze stejného důvodu.
        První vlaštovka jsou rychlé záchranky které dnes jezdí k život ohrožujícím stavům bez doktora.

        Náš cíl jsou USA kdy tě bez plné šrajtofle ošetří na ulici paramedici tak abys nevykrvácel dřív než dojdeš domů. Myslím že ti paramedici jsou součástí městských hasičů nebo tak nějak.
        Cílem pak je likvidace stárnoucí původní populace souběžně s dovozem 20-30letých mladíků z afriky a muslimských zemí.
        Všechno je to propojené a naplánované do detailu.
        Dramatické omezení lékařské péče je jedním z osvědčených prostředků genocidy.

        1. Nekecám, v rezidenci mně to přinese dron, ale když poslouchám pana Babiše, tak já se toho asi nedožiju, protože je to byznysmen a nafta je nafta a průmysl je svatej grál, takže skutečná věda zase v prdeli. V rezidenci tě nikdo likvidovat nebude.

        2. K těm záchrankám si možná nejdříve něco zjistěte. Například zde:
         https://cs.wikipedia.org/wiki/Systém_rendez-vous
         Pokud jde o vaše teoretizování o zdravotním systému USA – doporučil bych vám zejména a) poptat se těch, kdo situaci sami znají a začít třeba otázkou, jak moc velké hromady těžce zraněných, umírajících a mrtvých se nachází na ulicích amerických měst a b) vyhledat si na Internetu oficiální statistiky a analýzy, popisující celý jejich zdravotní systém. Velmi rychle zjistíte například procentuální zastoupení nepojištěných, ale hlavně – statistiku jejich sociálního pozadí a ke svému překvapení objevíte, že podstatná část z nich jsou členové vysokopříjmových rodin, kteří si rozhodně pojištění dovolit mohou, jen je prostě odmítají.
         Problémem v USA není ani tak nemožnost si lékaře zaplatit, ale sehnat termín tak rychle, jak jej požadujete.
         Pokud vám jde o finanční náročnost přístupu ke zdravotnictví, tak se prosím podívejte po Evropě a ztratíte také v mnoha ohledech iluze. Zeptejte se například našich stomatologů, proč mají tolik klientů z Rakouska, Švýcarska…

         1. nez zacnete nekoho poucovat o zdravotnictvi USA resp. jejich systemu zdravotniho pojisteni, nejdriv si zjistete fakta, do te doby nema smysl s vami o tom mluvit …

          1. trevor12: Tohle jsou lidi, kteří znají USA jen z turistických tras a od tetky wiki.

        3. re: kaBrnak

         Do lékárny nebudeme chodit, protože na to nikdo nebude mít.

         A to myslíte vážně? To lékárny a farmafirmy zvřou krám, protože se cenovou politikou zbaví VŠECH zákazníků?

         Zvažte, že řada léků je volně prodejných, hrazených čistě pacientem a světe div se, prodávají se. Taktéž u řady léků je nemalá konkurence výrobců a nemálo léčiv se vyrábí dlouhodobě.

         Jasně, moje známá by si asi nekoupila léčiva za cca. dvě mega, to by asi narvala do dětí a smířila se s unavenějším a ve výsledku kratším životem, na druhou stranu léčbu,která má velkou pravděpodobnost úspěchu proti závažnému probléu a stojí řekněme statisíce by asi dalo poměrně dost.

         Prostě jako často, kecáte, zveličujete, atd.

         1. Taky ti to neda na toho debila nereagovat, co? ;-)

         2. S ignore-listem je ten problém, že ta diskuse velmi často „ztratí nit“ a těžko se v tom orientuje, kdo na koho reagoval. Je to obecný problém těchto necenzurovaných diskusí. Zaplať Pane za ně, ale jak jsem si všiml, bohužel se problém trollů a psychopatů s pěti identitami rozrůstá ještě rychleji, než jak rychle klesá všeobecná vzdělanost, rozhled, schopnost chápat dané téma. Kostrbatě tím chci naznačit, že ten obecný trolling se šíří rychleji, než jakým tempem upadá sociální úroveň společnosti a výuky ve školách.
          Pokud někdo, i přes dobrý přístup k informacím, nechápe princip solidárního systému, co z posledních sil jede u nás, tak je to špatný.
          Dotyčný troll zřejmě nikdy neměl nic zlomeného, nepotřeboval složitější operaci či dražší léky k léčení silné hypertenze, na kterou by patrně brzy umřel.
          Jedině tento, u nás už přesluhující, stále mocně vykrádaný a přesto stále jaksi základně fungující solidární systém, je schopen mu tohle všechno zajistit – i bez potřebných statisíců dolarů za operace a následné splátky až do konce života.
          Troll tohle vůbec nechápe, to vidím jako gró problému, ne ten trolling samotný. Půjde patrně o člověka, jenž do naznačeného solidárního systému ještě nepřispěl ani korunou, naopak – jako příslušník generace neziskovkářů je pouze konzumentem této solidární péče.
          Nemá tudíž ani ponětí, kde se ty potřebné velké peníze v systému berou.
          Nebo ta divná choroba, co se šíří jako chřipky na podzim. Myslím to, co jedné a téže osobě dovoluje mít třeba čtyři virtuální identity.
          V pokročilejší fázi pak umožňuje mluvit sám se sebou, odporovat si, dokonce sám sobě nadávat, posílat sám sebe do prdele a označovat se sám za trolla.
          Omlouvám se, že přesně neznám označení té nemoci. Není to ale normální, je to podle mého názoru psychická porucha a já ani netuším, zda je vůbec léčitelná.
          Bohužel se příchodem sociálních sítí začíná projevovat i u mladších školních dětí.
          Internet je dobrý sluha, ale zatraceně zlý pán.

          1. Ignore nedavam. Nic mi nebrani prispevky dementu preskakovat, pokud na ne nemam naladu. Akorat se holt obcas neudrzim, kdyz vidim nejakou do nebe volajici picovinu.

         3. Obří zisky farmafirem zajišťuje solidární zdravotní pojištění. Bez něj to bude v těch pár zbylých lékárnách vypadat takhle: ukažte mi příbalový leták ať si napřed přečtu vedlejší účinky a pak se rozhodnu jestli ho za ty 3 000 koupím.

 5. Já bych si dával velký pozor na to, abych se na politiku nedíval optikou boje dobra se zlem (Klaus jr. vs Fiala), ani jako boje čestných s prohnilými.
  Jak názorně ukázaly současné pseudovolby na Ukrajině,

  1. , tak je to normálně rvačka mafiánskýcu klanů o to kdo bude u koryta. Není vhodné si dělat iluze že u nás je to jiné. Rozdíl oproti Ukrajině je jen ten, že si tu nemusí kandidáti najímat početné polovojenské ochranky aby v rámci předvolebního boje neskončili ve svém bytě rozstřílení kalašnikovem.

   Jeden mafiánský klan je kolem Bakaly pásl Havla, klan kolem Kellnera pase Klause a jeho rodinu (viz amnestie tunelářů z 90. let). Další klany jsou kolem eurosvazáků typu Fiala.
   Kolem Babiše je takový řev jen proto že si vytvořil vlastní klan a vypálil většině ostatních klanů rybník tím že se stal prvním premiérem který pase sám sebe a nectí kartelové dohody o rozdělení moci českých oligarchů.

   1. Ale cti. Maji dzentlmenskou dohodu: Bures se nerese do exekucniho byznysu a necha vydelat Kellnera, Kellner se nesere do zemedelstvi a necha radit Burese. Bakala je jen smutna figurka, co ma dost starosti sama se sebou ;)

    1. Když sleduju tu 5 let trvající protibabišovskou hysterii ve všech médiích, tak mi existence nějaké gentlemanské dohody nepřipadá reálná. Spíš je to důkaz její neexistence.
     Včetně toho jak vohnouty burcují do protibabišovských demonstrací. Už je to tu skoro jak v Kyjevě.
     Jen ti pochodující banderovci s pochodněmi tu chybí.

     Ta včerejší trapárna v Brně kde na jedoho „onkologického pacienta v bomberu a martenskách“ připadalo 10 placených neziskovkářů v jakýchsi růžových buznahadrech, má k banderovcům dost daleko.

 6. S ODSkou to jednu dobu vypadalo dobre…zacala se zvedat ode dna a kdyby ji to vydrzelo, mohla dnes slapat na paty Bureschovi…to ze si musela projit katarzi je jasne a i tenhle krok se vicemene povedl a nejvetsi stenice odpadly(i)…tehdy jsem si rikal, ze maji v cele nejakeho kasparka, ktery neurazi a do niceho nebude moc kafrat, protoze je to slaboch. A ve chvili, kdy se ta strana zmatori, Fialu demontuji a vedeni se ujme skutecny lidr…tak to bohuzel v Cechach byt musi, ovce potrebuji pastyre…viz Buresch, Paroubek atd…ovsem Fiala demontovan nebyl a k tomu vsemu zacal mit pocit, ze on je tim lidrem a zacal se projevovat…a tady zacal konec a nevyhnutelny upadek snahy o cestu vzhuru…osobne bych to shrnul slovy “ Diky za snahu a sbohem „

  1. Když mrtvého koně v kafilerce zavěsí na hák s kladkostrojem, tak to z dálky taky vypadá že se zvedá ze země. Nicméně jezdit na něm už nelze.
   A je s podivem že Fialovi tu jízdu na mrtvém koni, ještě vůbec někdo žere.

   Těmto neoliberálním stranám co v 90. letech plnili důležitou funkci „ekonomických hitmanů“ rabujících národní ekonomiky a surovinové bohatství ve prospěch západních korporací a vlád, už dávno zazvonil umíráček.
   https://www.youtube.com/watch?v=EQpm9_-NBQk

   Teď je západem a jejich tajnými službami (a strýčkem Sorosem) masivně sponzorovaný projekt multikulturalizace a následné islamizace, takže jsou v kurzu multikulti marxisti typu Pirátū a Zelených.
   Fiala se sice pokusil dát ODS masivní injekci eurosvazáctví a multikulti, ze stejných důvodů vyhodil i Klause jr., aby byl atraktivní pro strýčka Sorose a další sponzory co mají za cíl evropský chalifát.
   Ale nebylo mu to moc platné, hlavní podporu mají silně protinárodní a islamizační strany typu Pirátů.

   1. Svět už multikulturní je a islamizace nehrozí, protože to byste musel udělat rozsáhlou reformu evropského práva, protože muslim není to samé co Arab.

    1. Hochu co ty tady meleš za sračky, to je neskutečný. Jeď do afganistánu postavit kostel a uvidíme jestli je svět multikulturní. Jeď do Texasu rozhlašovat něco o Budhismu a uvidíme jestli je svět multikulturní.

     Multikulturismus je jak výše vzpomínaná Marxistická filozofie, která prostě nefunguje.

     Žádnou rozsáhlou reformu nikdo naráz dělat nebude, bude to pozvolna, napřed nás přemrdaj, pak si začnou stěžovat a pomaličku měnit jeden zákon po druhým, ústupky, dvojí metr už je teď, takže časem dvoje nápisy, potom poarabštění a nakonec hotová asimilace. Zapomeň že to bude impulsní věc, bude to salámová metoda, kolečko po kolečku ukrajovat, šroubek po šroubku utahovat….

     1. Tak se v tom utvrzujte, že bude celý svět jeden velký islám, už vidím, jak se celý svět (hlavně ten vyspělý se špičkovými vědci a vyspělými technologiemi) oddává monoteistickému náboženství, jehož základem je zjevení :oD

      1. Všechno, co v koránu není, je proti islámu, a to spalte. Všechno, co už v koránu je, je nabytečné a to spalte.

       Vyndejte si hlavu z análu, jsou to nájezdníci, všechno, co nebude kompaktabilní, má být povražděno a zlikvidováno.

       1. Tuhle hysterii o hordách pološílených nájezdníků, kteří vyvraždí celou Evropu, Rusko, Čínu a USA, odmítám sdílet. Strach má velké oči.

        1. Já si naopak myslím že zbabělost vidět realitu v celé její děsivosti, má malé oči. Ani ne jako kůň s klapkami co vidí jen rovně před sebe. Ale spíš jako krtek. Pro toho existuje jen to co nahmatá ve svém nejbližším okolí.

         1. Ty taky věříš na islamizaci celého světa? Tos mě zklamal. Islám se používá jen na zastrašování, funguje to lépe, než zastrašování třetí světovou válkou, protože tu nechce ani muslim, on kupodivu má taky mozek a on si chce taky chránit to svoje a terorismus tu byl ještě dříve, než my dva jsme se narodili, takže i Arabské státy bojují s terorismem, protože už mají někde ty rezidence a skutečně nemají zájem na tom, aby se jim ty rezidence rozpadly.

          1. Stačí si nechat vyprávět od lidí, kteří měli možnost s odstupem pár let po sobě navštívit Leiden (NL), Malmö (S), Brusel (B), Paříž (F), Grenobl (F) – ve všech těsto městech jsem byl, někde jednou, někde vícekrát. Příliv nepracujících existencí nekompatibilních s evropskou kulturou je v každém z nich opravdu nepřehlédnutelný.

          2. Shi: No však, vždyť Vám pořád říkám, že se to krystalizuje na rezidence a ten zbytek.

          3. Nejvíc mě fascinuje jak si každý myslí že zrovna on bude v té exorezidenci a ne mezi tou lůzou venku.

           Nehledě na to že jediná skutečná exorezidence bude Čína. A tam se dostanou jen to nejlepší z nejlepších. V islamizované Evropě nic takového nebude.

          4. Exorezidence je oblast, to už není celý stát, blázníte? Víte, kolik má Čína lidí? Jak byste chtěl vytvořit exorezidenci na tak rozsáhlém území, musel byste mít špičkové technologie, v podstatě na každou hlavu kameru, něco jako v tom krimi seroši, co jde v bedně. Exorezidence to už je vrchol ledovce, to bude nějakou dobu trvat, nejdříve budou rezidence a rizikové oblasti a oblasti s výstrahou, teprve po vykrystalizování toho promíchaného lidstva můžete utvořit exorezidence.

          5. To bylo za prvé, a za druhé ty exorezidence už budou plánovány v životaschopných oblastech, planeta se mění, ubývá živého prostoru, tvoří se tzv. mrtvé zóny, tam nikdo nebude plánovat exorezidence.

          6. kaBrnak: Pusťte si film „Divergence“, čumím na bednu a koukám, že ho dávají, jestli jste neviděl, shlédněte ho.

        2. Stačí se podívat do historie, jak dopadly bývalý římský území, jak dopadl Byzanc, jak dopadla Indie, Španělsko. Srovnat s děním v dnešní Africe a Indonésii, Afghánistánu, Sýrii, Idii apod. Ne kurva, tam se nic nezmšnilo, furt je to středověk a furt je to středověká nájezdnická mentalita.

         Blbý je, že občas ty opice mají k dispozici moderní palný a v horším případě těžký zbraně.

         1. Morgoši z Pákistánu mají i atomovky.
          Btw, narazil jsem na výborný béčkový indický film o atomových testech v Pokhranu.
          https://www.ulozto.cz/!mQapx7P0y59N/parmanu-the-story-of-pokhran-2018-1080p-bluray-x264-yts-am-mp4

          Jedna pesnička:
          https://www.youtube.com/watch?v=-PDi7lF7nJw

          Nejvíc se mi líbil přístup k atomovým zbraním – Indie je potřebuje pro svou bezpečnost, aby byla mezi velmocemi brána vážně, žádné hipísácké blitky.

        3. No, jest pravdou, ze tezko ocekavat invazi bojovniku na slonech s vozovymi hradbami. Pokud se budeme tocit na tom detailu, ze islamiste se sem ale opravdu nepririti s vojenskym sikem, pak je nutno uznat, ze to je bezpochyby pravda. Dnes uz i ten blbej islamista vi, ze timto zpusobem zatom dostal vsude na prdel, pokud do nej nelije nejakej soudruh zvenci vatu a neumeta mu cesticku.

         Takto se po IS zaprasilo napriklad v Syrii. Naopak v Afganu je videt, ze partyzansky zpusob vedeni boje ma sve vyhody a vyrazne vyssi efektivitu. Takze pokud se budeme bavit o tom, ze obcas vybuchne nejake namesti, kinosal, hytlermarket a nasledne na ferovku nekdo vypali/vystrili mesitu, pak dost verim tomu, ze tohle je celkem realna vize budouci Evropy.

         1. Vize Evropy je Libanon. Horká občanská válka, nebo ostražitý mír.

          1. V soucasnosti je Libanon imigrantstka tragedie, je tam pomalu uz polovina Syranu a zbytek Palestinci s americkymi vojaky :-). V podstate dnesni Libanon je filtr pro pruchod islamistu do Evropy, pricemz Libanonci jsou u toho za divaky. Jako jo, uplne mimo misu ten primer neni. Bordel v Libanonu totiz neudelali ‚domaci‘.

          2. Bývala to spořádaná křesťanská země s francouzským šmrncem, Bejrút – Paříž Východu…
           Co se v šedesátých létech stalo špatně?

          3. Re: Jihocech Honza
           3.5.2019 v 19:30

           Mam tam pratele a tak jednou za dva roky tam vytahnu paty, ale bohuzel v debatach u piva a vodni dymky je co clovek, to nazor. Hisballah tam ma samozrejme silnou zakladnu, takze jejich nazor se bere celkem vazne, i kdyz i mistni se jich boji. Krestane tam maji take silne zastoupeni, do toho se tam mleli arabasi pres caru a Amici samozrejme meli zajem se v oblasti uchytit, na coz potrebujes nejakou zaminku, nejlepe domaci melu. Takze ruzne zajmy nekde to ma vyslednici.

        4. „Tuhle hysterii o hordách pološílených nájezdníků, kteří vyvraždí celou Evropu, Rusko, Čínu a USA, odmítám sdílet. Strach má velké oči.“
         Přesně tenhle názor měli představitelé Libanonu, tohoto „Švýcarska Blízkého východu“.

         1. Libanon, to je ten kus prťavý země, kde zplundrovaly ty nádherný cedrový háje, že z nich zůstaly jen zbytky? A jak se tam mlely furt pámbíčkáři s politiky až k občanský válce tuším rok 1975?

       2. To je hrubě nepřesné. bida‘ je interpretováno tak, že zakázané jsou pouze ty inovace, které neslouží islámu.

        Ti muslimové, kteří zastávali názor, že bida‘ jsou všechny inovace plošně, byli totiž na svých koních s chladnými zbraněmi pokoseni těmi muslimy, kteří vyhodnotili kulomety jako přínosné islámu a tedy halal.

        Psal se tehdy rok 1930, ti první se jmenovali Ikhwan a ty druhé vedl Abdulaziz ibn Abdul Rahman ibn Faisal ibn Turki ibn Abdullah ibn Muhammad Al Saud

        A dnes tedy saúdští wahhabisté coby následovníci ibn Abdula Azize bez problémů akceptují nejen kulomety, ale i kamerové systémy a veškeré „surveillance“ nástroje totální kontroly. I drony.

        1. Vono je to poněkud složitější, protože Saúdové si chtějí žít jako páni, proto musí poddaný držet zkrátka a vykořisťovat je jen tak lehce. A tak nad nima musí mít i mentální převahu.

         Nicméně typickej negr ze (sub)saharské afriky a typickej línej arab zůstal někde tady na té mentalitě. Občas se mlátí mezi sebou, že ale největší nepřítel je pro ně cizák se nijak nezměnilo.

      2. Země se špičkovými technologiemi? No tak ta země kam se přesunuly veškeré klíčové technologie z EU a USA, tedy Čína, samozřejmě islamizovaná nikdy nebude (viz likvidace ujgurů). A ti špičkoví vědci z evropy a USA budou v hrůze prchat ze středověku evropského chalifátu do Číny 21. století a nadšeně vymění evropskou šariu za čínský systém sociálního kreditu.

       Všechno je dávno vymyšlené a naplánované.
       Neslyšel jsi o nově postavených statisícových čínských městech které z rozkazu vlády zejí prázdnotou?
       Na koho myslíš že tam čekají?

       1. Ne, neslýchám o velkých městech v Číně, které zejí prázdnotou, slýchám o vylidněných oblastech napříč planetou, kde se rozpadá infrastruktura, protože tam není voda, zeleň, dobytek hyne, půda nemá živiny a není schopná nic plodit atd., nebo jsou to už kontaminované mrtvé oblasti, a nejsou technologie, jak je vyčistit. A z těchto neživotaschopných míst na planetě se přesouvají ti lidé do lokalit, kde je ještě život, tudíž směřují z nitra pevniny k pobřeží anebo odplouvají úplně dál na jiný kontinent. Takže tzv. města duchů zejí prázdnotou, tam už život skončil.

        1. Žádný kontaminovaný oblasti nejsou. Teda maximálně když je to chvilku nebezpečný pro tu jednu holou opici co chodí po dvou, tak tam pak bují všechna ostatní fauna a flóra.

         Jinak stačí trochu myslet palicí při hospodaření a problém s vodou nebude. Je totiž fakt, že jaksi když z lesa uděláme step pro pěstování stepních obilovin, tak nám jako ve stepi bude pršet jednou za čas příval.

         1. Ne, nebují. A problém s pitnou vodou se bude stupňovat.

          1. Jedinejch takovejch pár oblastí je kolem Černobylu, Francouzská Polynésie a některý ty atoly kolem Bikini. Ve všech je nádherná nedotčená divoká příroda.

          2. Kecy. Voda je běžnější než suchá zem a odsolování mořské vody je už velice levné. Problémy s vodou jsou spíš politického rázu.

          3. Pitná voda je problém a bude problém, vy potřebujete sladkovodní toky, ne nějakou mořskou vodu i kdyby byla odsolovaná stokrát. S politikou tohle nesouvisí.

          4. ex.lex
           Je to v podstatě politický problém, protože (ne)přístup k pitné vodě je většinou dán tím, že daný stát/komunita není schopná pochopit, že tam kde pijou by neměli chodit srát (Afrika) nebo nedokážou zaplatit a natahat potrubí od odsolovacího zařízení na pobřeží, protože pozlacený kalašnikovy a mramorový paláce pro prezidenta jsou hrozně drahý a na vodovod neni. Případně, že když nemám co zrát a pít se svými čtyřmi dětmi, tak že se sedmi se to nezlepší. Nebo, že když se válím před chatrčí a kozy mi sežerou všecko kam dosáhnou, že tam budu mít za pár let poušť. Většina toho není o klimatu, ale o lidech.

           Ze stejného důvodu se vozí potravinová pomoc ze zemí od polárního kruhu do zemí, kde příroda umožňuje tři sklizně do roka.

          5. No, tohle souvisí s tím, že ti lidé, ta jejich mentalita je taková, že oni byli zvyklí odjakživa tyhle rituály provádět, křovák taky neměl záchod, prostě udělal potřebu tam, kde zrovna stál, příroda si poradila s takovým odpadem, jenomže tenkrát ještě nebyl svět plný plastu a materiálů, se kterými si příroda neporadí, a i kdyby byl, do těch končin se vůbec nedostal, protože nebyla globalizace, kdy migruje síla, kapitál a zboží, ovšem pokrok šel kupředu, ale neproběhla s tím souběžná osvěta a mentalita těch lidí zůstala stejná (systém můžete nastavit ze dne na den jiný, ne ovšem mentalitu!), jejich sociální návyky neprošly změnou, takže oni jsou mentálně jinde a vyhodí plastovou lahev plus další odpad do řeky úplně stejně jako tam házely kdysi slupky od ovoce, už jim nikdo nevysvětlil, že slupka se rozloží, ale plast doputuje do moře, kde ho spolkne velryba (to je příklad) a pak má břicho plný plastu a nerozložitelnýho odpadu.

          6. Stačí napsat souhlasím, není to nedostatkem suroviny nebo technologie jak je psáno výše, je to problém v lidech, tedy nedostatek vody je politický problém.

          7. Ada: Já na to nemám nervy. Politika je řízení státu, vztahy mezi státy, správa, ne řízení lidské mentality.

      3. ex.lex

       „oddává monoteistickému náboženství“

       Křesťanství za monoteistické náboženství nepovažujete kvůli trojjedninnosti, nebo proč?

       1. Křesťanství je víra ve Svatou trojici a k tomu má ještě tři směry křesťanství, což je pravoslaví, protestantismus a římskokatolická církev. A aby toho nebylo málo, je křesťanství odvozeno od judaismu. Islám je islám, jeden prorok, jedno náboženství, jedno učení, jeden Bůh a jedno právo, islám nerozlišuje na světské a náboženské, zjednodušeně řečeno má vše v jednom učení. Křesťané učili, že Vás potrestá Bůh, to u muslimů neplatí, jejich učení má mimo jiné v učení taky to, že Bůh nemůže trestat člověka za to, že není plně zodpovědný, tedy, že zlo ani dobro není od Boha, prostě oni razí v podstatě i teologicko-filozofický směr. Oni v podstatě uctívají Boha jako věčného, který neplodil a nebyl zplozen a není nikdo je mu roven. Modlitbu vnímají jako prostředek, který má přinést klid duši a vnitřní mír a učí se tím absolutnímu sebeovládání. Proto mají ty rituály i směr, kterým se modlí. Je to prostě složitější, než to na první pohled vypadá, je v tom přísná hierarchie v tom samotném aktu stát se muslimem, dodržování těch pravidel je nutí k sebeovládání. Hovořil jste někdy se skutečným muslimem? Oni se umí navenek neuvěřitelně ovládat, neřeknou nic, co říct nechtějí. Mají odstup, jsou podezíraví a své komunity a soukromí si bedlivě střeží, ta mentalita je jiná, ovšem to neznamená, že kdo je muslim nemá rozum. Teroristické útoky můžou a nemusí vycházet z muslimské komunity, ty muslimy si klidně může někdo najmout, protože zrovna tak, jako podplatíte křesťana nebo žida, podplatíte i muslima, a křižáky už nemáte, tak jste odkázaný na džihád.

        1. „jedno náboženství“

         O sunnitech a šíitech jste někdy slyšel? A o alavitech, drůzech, ismailitech…těch islámských směrů je taky dost…

         1. Ach jo, šíismus a sunnismus, ano, směry, ovšem šlo a to, že křesťanství oddělovalo náboženství a světský život, což u muslimů prostě takto není, a nemají svatou Trojici, protože šíísmus se řídí zase učením Muhammadova zetě Alího, mají vlastní právo i teologii, zdůrazňují fundamentalismus a taktéž politickou roli islámu a ti šíité zase mají takový ismílovce, to jsou extrémisti, páč uznávají Ismíla.

          1. to je úplně jedno, pomlet je všechny na maskostní moučku, smíchat se saharským pískem a nechat vyhnít v kompostovacím silu a pak tou půdou zalesnit saharu. To je jediné smysluplné využití muslimů k mírumilovnému prospěchu.

          2. Takový hloupý řeči byste na netu vést neměl, nějaký muslim by to mohl považovat za útok.

   2. Odkladate ty rude bryle alespon na spani?

    1. Můžete mi vysvětlit co je rudého na faktu, že ODS vyrabovala tuto zemi a zbohatla na tom hrstka oligarchů na ni napojených a pak zahraniční korporace které tu za pakatel zkoupili celý zbývající průmysl aby zničili levnou konkurenci a mohli sem naopak dovážet svoje drahé výrobky?

     1. No, mně třeba přijdou poněkud rudé ty představy o ničení průmyslu. Valná většina toho průmyslu jela na strojích které tam zůstaly z první republiky a vyráběla morálně zastaralé krámy. Levná konkurence to byla jen proto, protože se to dalo dělat na úkor mezd, a hlavně se to dalo prodávat do RVHP, kde na tom byly prakticky všechny státy ještě daleko hůř (holt neměly tak šikovné lidi mezi první a druhou světovou).

      Takové ty „zničil se textilní průmysl“ jsou sice pěkné, ale konkurovat holkám z Malajsie co to šijí někde na tankeru v oceánu, aby byly v mezinárodních vodách (a tím pádem se na ně nevztahovalo ani těch pár zákonů z místního zákoníku práce) prostě v ČR nejde. Ani nešlo. No a těch pár firem co by teoreticky mohlo konkurovat, protože nebyly úplně mimo mělo zase problém s tím, že po revoluci neměly žádný vlastní kapitál, nebylo tedy z čeho investovat a tak dále. V zásadě se privatizovaly prázdné obálky s nějakým „jménem“, neexistující sítí dealerů protože vše bylo orientováno na prodej do SSSR, vývoz do afrických „spřátelených“ zemí a tak dále.

      Jasně, je určitě pár firem co se rozkradlo. Ale většinu dávno vytunelovali komouši, a v jakémkoli jiném prostředí by byly dávno zkrachovalé. To že je stát udržel „naživu“ bylo jen za cenu nulových investic, minimálních mezd a faktu, že bylo třeba lidi držet u práce, tak se prostě vyrobilo. Pak se to vyvezlo někam v rámci RVHP, ti slíbili že zaplatí, a byla spokojenost.

      1. Tady mně není jasné, proč ten rozvleklý text, když stačilo napsat, že v rámci globalizace proběhla privatizace, což je prodej státem vlastněných podniků a celých odvětví soukromým investorům. A nesmíme zapomenout na tzv. „goodwill“, ten má zvláštní hodnotu, kolikrát nevyčíslitelnou a ta hodnota je velice podstatná. Třeba Nestlé kdysi zaplatila za tzv. goodwill více, než za hmotná aktiva. A připomínám, že některé nadnárodní společnosti, jsou už dnes mocnější a bohatší než celé státy.

      2. Bylo to období, jako ve všem. Teď už jednak asijskej textil taky zdražuje, protože v Číně, Vietnamu, i té Bangladéši cena práce roste (chtějí se mít líp že) a druhak se i zákazníci začínají orientovat zpět na kvalitu.

       Zrovna sem dodával pár UPSek jedné malé, teď už možná střední firmě. Dodávají hadry a látky všude možně sem i do Reichu, akorát pořizovali nový mašiny (co ovšem shazovaly FIčko – po výměně za pomalejší už je to teda lepší – tak jim to shazovalo i počítače). Padly ty největší podniky co fungovaly asi jako všechno ostatní. Je teda fakt, že hodně z nich dostalo na přelomu 80. a 90. let nový mašiny (který pak skončily bůhvíkde), jenže i moderní výroba je na hovno když je na hovno vedení a neví co kam a jak prodat.

       Každopádně ty co to přežily, těm se začíná dařit a už zase rostou český firmy který rozšiřují výrobu a dobrý produkty valí do celýho světa. Blbý je, že je dusí uhnijní i naše byrokracie a daňová zátěž, jinak by to bylo mnohem lepší.

       V textilu je to asi jak s cukrovarama – ty co přežily umělej útlum už zase jedou a valí cukr na všechny strany. Předpokládám to bude dělat bolení hlavy cukrovarům na západě, protože i přes tamní dotace jsou dražší, a pár jich asi časem padne na hubu.

       1. Zdražování se neodvíjí od ceny práce, odvíjí se od ceny vody, protože na výrobu jednoho bavlněného trika je potřeba určité množství vody, voda je potřebná k výrobě úplně všeho, takže my potřebujeme nové technologie, ne zpátečnické mozky.

        1. Jenže my umíme technickou vodu recyklovat (čistit). Tady se navíc s bavlnou nic nedělá, jen se šije z hotovejch látek a nití. Vo pletárnách nevím, pokud něco, tak ovšem ze zvířecích materiálů (vlna, srst psů, karlíků).

         1. Na vypěstování bavlny potřebujete mnoho vody. Pes, králík cokoliv, potřebuje k životu vodu, vše, co zpracováváte dále, potřebujete vodu. Pivo byste neměl bez vody. Prostě sladkovodní voda v krajině je základ úplně celé DNA přírody. Bez není život, bez vody je smrt.

         2. Behemot: Teď byl přímo ukázkový příklad s tím kůrovcem, kůrovec napadal jen stromy, které byly nasázeny v té krajině tzv. „násilně“, do toho lesa a na tu půdu vůbec neměly být vysázeny, protože ta příroda je obrovský živý organismus, je to veliká DNA a když jí něco chybí nebo jí dáte něco navíc, přestane správně fungovat.

 7. No a závěrem této počínající masírky bude cca za čtvrt roku influencerský text „vote VKML“, jediného ochránce tradičních českých hodnot a bojovníka proti migraci, EU, cenzuře a kůrovci.

  1. Pozn. Ale dobrý, proč ne, pořád lepší než dřívější agitace pro komouše nebo ta pro přímodemokraty, co tu běží teď.

   1. Dfensuv Polibek smrti :) Ale je to slusnej sešup – Svobodní, Robejšek, Matějka, komunista-nestraník, espéďák… S takovou casem skonci nekde u DSSS, SPOZ, Hanniga nebo jinyho podobnyho politickyho odpadu co mu slibi Czechout.

    1. Budu klidně volit i ďábla jen aby už byl konec evropské unie.

     1. Nastolení evropského chalifátu bude konec EU. Takže se nemusíš nijak namáhat, stačí jen čekat.

      1. Dávám bolševikovi rok, maximálně dva… Aby to netrvalo podobně dlouho.

      2. Wtf? Chalífat? My budeme mít jednoho panovníka pro celou EU?

       1. se přece v sunitech vyznáte, tak by jste měl přece vědět že nám bude vládnout Aláh který umřel před 1000lety.

        1. Skřete, Vy dycky vyplodíte takovou ptákovinu, že se musím smát :oD.

         1. Promiňte, ale musíte uvést fakta, jinak se smějete vlastní ubohosti.
          Aláh napsal korán, něco jako 101+ přikázání jeho gangu.
          A dodnes se tím zaseklí ubožáci řídí.
          Proto je v jejich zemích bída, smrad, poušť a cholera.
          Pokud dojde k ovládnutí Evropy zdegenerovanými zženštělímy politiky, tak nejvyšší bude Aláh.
          Takže Evropa se bude řídit podle 101+ přikázání Aláhova gangu vymyšlených před tisíci lety.
          Takže se z Evropy stane opět země bídy, smradu, pouště a cholery.
          *(pozn. nevím kdy umřel ten kretén a kdy napsal korán, proto je nutné pojem „tisíc let“ brát jako přibližnou jednotku časového odstupu)

          1. Bůh nic nenapsal, korán je svaté písmo muslimů, jako je talmud svaté písmo židů a jako je bible svaté písmo křesťanů. U těch Židů je to spíše soubor jejich rabínské tradice, no, v každém případě všechny ty učení jsou dogma. Je to neměnné, lpí to na formě a pořád to platí.

          2. Já bych na tvrzení o neměnné formě moc nelpěl ve světě, kde existuje Starý a Nový zákon.

          3. To bude tím, že si myslíte, že když vytvoříte ty svatý zákony dva, že už to není dogma.

  2. Influencer? To je slovo ze slovníku novodobých svazáků a frikulínů. Ve svovníku těch původních svazáků je to „politruk“.
   V obou případech se předpokládá stádové chování ovčanů, kteří nejsou schopní si udělat svůj názor a potřebují aby jim někdo řekl co mají dělat a co si myslet.
   O 100 let dříve to byl velebníček v kazatelně, který lidem každou neděli cpal do hlav co si mají myslet. Tomu v jejich schopnostech současní „influenceři“ ovšem nesahají ani po kotníky.

   1. To:kaBrnak
    Co vlastne presne znamena „influencer“? Mne se to nejak spojuje s anglickym pojmenovanim jakesi choroby…

    1. ovlivnovac

    2. Jožko, je to vobyčejnej lobista, v těch kuloárech se prostě vytvářejí zájmové skupiny a ta seskupení prostě jedou nějaký společný zájem a ten prosazují i navenek. Netřeba v tom hledat vědu.

    3. To znamená pseudocelebrity z Youtůbů a Fejsbůků, které bez myšlení následují děti, mladiství apod. a kupují si a volí, co jim „Influencer“ řekne.

     Jinak řečeno: tom, čím byl Horst Fuch z Teleshoppingu pro starší generaci.

     1. Jo,tak to je asi nejvýstižnější definice :)
      Já se se s tím setkal poprvé když jsem klikl omylem na video nějakého frikulína o kterém jsem nikdy neslyšel, který vypadal něco mezi pražským metrosexuálem a regulerní bukvicí (dnes už to dost splývá) a plácal tam takové kraviny že to snad mohly žrát jen 13leté děti. A považoval se za hen toho influencera.

      S takovou nebude vůbec potřeba žádné Kalergiho míšení s africkými přistěhovalci. Tenhle národ generaci od generace blbne naprosto děsivým tempem a ke kalgeriho kýženému IQ<90 se dopracuje brzo zcela sám.

     2. Co je to taka pseudocelebrita? Jsou filmovi herci pseudocelebrity? Protoze ja bych si celkem vsadil, ze zahranicni Jutub spicka prekona v prijmech nasi filmovou/serialovou spicku s prstem v nose. Neni pak pseudocelebritou spis ten ceskej herec? :) Spicky ve streamech maji statisice divaku v primem prenosu, dostavaji „dyska“, maji prijem z reklamy…

      Spousta techto pseudocelebrit je znama pro dost lidi. PewDiePie je asi nejznamejsi, jeho cena se odhaduje mezi 30 a 150 m USD(tak to dopada, kdyz se odhaduje znacka). Rekneme, ze ma hodnotu „jen“ 15m USD. Ktera ceska celebrita ji ma taky(nebo ji prekona)? Takhle z hlavy me napada Cech a Jagr. Ale je mozny, ze jsem neznalej situace.

      Jako me by zajimalo, kde je ta hranice mezi celebritou a pseudocelebritou. Abych jako vedel, jestli je to v poctu sledujicich, v prijmech nebo kde to teda je.

      Pac ja ten rozdil tak nejak nevidim.

      1. Hehe, pseudocelebrita je člověk, který používá pseudologii.

    4. Chřipka (influenza)?

     1. Vtipe vylez. Je to od slova influence (vliv).

      1. Nepovidej ty we! Akorát že von mluví vo nějaké nemoci, a to je influenza. Zkráceně v angličtině flu. Hledej brejle 8-)

     2. To:Behemot
      Jasne, chripka italsky. No..uz zapominam. U nas v ulici zije jedna byvala barmanka a taky ji prezdivame chripka..protoze ji mel taky kazdej

    5. Infleuencer český ekvivalent nema, blízko je tomu vyraz propagator, ale ten vyzaduje vetsi miru aktivity.
     Influencer je osoba, ktera v urcitych kruzich poziva dostatrcne autority na to, aby jeji nazory, chovani a zaliby ovlivnovaly nazory, chovani a zaliby lidi v jejim okruhu. Predstav si nejoblibenejsiho kluka nebok holku ve tride a zaky co by se mu chteli podobat. Kdyz takovej sezere zizalu, tak ji budou zrat vsichni jeho obdivovatele. Kdyz rekne ze propiska je na hovno a bude psat husim brkem, všichni budou shanet husi brka a kalamare. To je influencer.
     Dfens neni influencer, dfens je propagator neceho.

     1. Dekuju vam vsem za vysvetleni tohoto pojmu. Uz vim, ze to je neco jako kdyz mi tuhle volali, jestli nechci koupit nejaky parfemy, podle predvolby z Bansky Bystrice. Tak jsem se zeptal, jestli jim smrdim na 200 kilometru a bylo..
      Horst Fuchs byl aspon srandovni, aspon co pamatuju a ve svym oboru byl prej naprosto neprekonatelnej. Mam rad lidi co jsou ve svym oboru dokonaly.
      Dfens je predevsim chytrej clovek, v podstate ve svym oboru taky neprekonatelnej.

      1. To nebyl influencer, to byl prodavac. On ani ten Fuchs neni to pravy, ten je taky v podstate prodavac. Influencer je neco jako kdyz znamej Herec dela reklamni tvar treba Vodce. On tu Vodku neprodává, ale ani neztvarnuje roli v reklame. On vyuziva ciste sve popularity, aby lidi nabyli dojmu, ze ta Vodka je skvela, protoze ji pije slavny Herec. Influencer vetsinou nepostupuje okate ze by natočil šot kde propaguje Produkt, ale postupuje tak, ze ten Produkt bud pouziva nebo se o nem pochvalne vyjadruje. V podstate to je neco jako Product placement, ale v realnem svete.

      2. Na čem přesně vydělávají statisíce a milióny českých korun lidi, jako je např. ten Kovy a jemu podobní?
       Zeptejte se např. každého pátého člověka např. v Kunovicích, zdali ví, kdo to je Kovy a co v životě dokázal.

       1. Youtube je plati za sledovanost. Plus dostávaji penize za reklamu, některé plati firmy za propagaci jejich vyrobku a nekteri mohou mit i ziva vystoupeni.
        Youtube funguje podobne jako komercni televize. Prodavaji reklamni misto a plati lidem, kteri jim pritahuji divaky. Akorat ze na novu koukaji statisice lidi, zatimco na úspěšné youtubery desitky milionu (samozrejme nejde o Cechy, jsme maly rybnicek).
        A ne, stat se uspesnym youtuberem opravdu neni snadne.

       2. A propos, zeptejte se kazdeho pateho v Kunovicich zda zna Vasco da Gamu, Jamese Cooka nebo treba Alexandra Flemminga. To ze nekoho zna nebo nezná nejaky vidlak (bez urazky) neni meritkem uspechu.

  3. Já myslím, že když ty, z Vašeho hlediska správný partaje“ velebí daleko silnější média, že byste se mohli smířit s tím, že občas nějaký bloger zveřejní i opačný názor.
   Na FB by ta Vaše parta nahlásila nenávistný příspěvek a automat by to smazal, tady to halt musíte zatím vydržet, ale nebojte, pokrok se nedá zastavit a „nenávist“ se bude potírat všude.

   1. Holt se musíte smířit s tím, že si dovoluju mít odlišný názor od Pana Blogera. Tak mě nahlaste, ať ten závadovej postoj smázne růčo, když vás to tak rozpumprlíkovalo. Nakonec si stejně zalezu na chalupu a mám webový diskuze fpičy na lehátku. Jen mě fascinují ty paradoxy doby :-)

    1. …na lehátku? pán je fanúšik SK kapely z Nitry?

 8. 1. Majerová nebyla vyhozena, nýbrž přišla na schůzi ODS s tím, že chce vystoupit, protože chce přejít ke straně VKML.

  2. ODS má Kuberu a Černochovou, na druhé straně stojí Fialův exporadce Jan „posuňme se doleva k Progresivní Levici“ Klusáček.

  3. Jsou dva druhy konzervativců: „svoboda & individualismus“ VS. „právo & pořádek“. VKLM patří do druhé kategorie, jejímž ideálem je de facto Normalizace: represivní aparát zmlátí každého, kdo neposlouchá Svaté Zákony a vybočuje z řady.

  4. z čehož plyne, že ze situace „ODS posunující se bez VKML doleva + Normalizační strana VKML typu Law&Order“ vytěží jen totalitářští, levicově progresivní Piráti, což je ta absolutně nejhorší varianta. To už je snad méně škodlivý i Babiš! I když, ANOvelikáni Pelikán a Červíčková prosazují neomarxistickou agendu tak tiše a účinně, že se o tom Pirátům zatím ani nesnilo.

  1. V podstate souhlas, jen bych vliv Juniora na predchozi smerovani ODS neprecenoval, podporu ve strane mel prakticky nulovou a stejne tak vliv, coz byl podle vseho duvod jeho excesu. Po volbach se snazil dostat na nejakou stranickou funkci a pohorel, coz vedlo k tomu,ze si zacal zhrzene hrat na vlastni triko. Kubera je mnohem vlivnejsi mez junior.

   1. VKML ovlivňoval ODS disidentsky: jednoduše není možné lézt do zadku Progresivní Levici když máte ve straně osobnost, která je pro Progresivce jako rudý hadr na býka. A VKML se velmi snažil, aby tím rudým hadrem byl, a aby byl hodně vidět.

    Proto dokud byl v ODS VKML, nemohla ta strana „získat“ Progresivně-Levicové voliče jak chtěl Klusáček, a musela chtě nechtě lovit napravo.

    Naopak po vyhození VKML je ODS „politicky korektní“ a může lovit i vlevo.

    No, uvidíme, zda v ODS vyhraje pravicové nebo „progresivní“ křídlo. Lakmusovým papírkem bude hlasování o progresivně-levicové agendě jako homomanželství, diskriminace, hejt spíč a cenzura inetu.

    1. Homomanzelstvi neni a priori levicova vec, vlastne je to pomerne pravicove – stejna prava a povinnosti pro vsechny. Konzervativni to ovsem neni, to je fakt. A co se tyce internetu – Klausuv „proticenzurni“ zakon je stejne omezeni svobody internetu jako jeho cenzura, protoze omezuje prava vlastniku stranek. V konecnem dusledku je mozna jeste nebezpecnejsi nez cenzura, protoze otevira moznost zlikvidovat nepohodlnou platformu bud zahlcenim spamem a tim jejim faktickym znehodnocenim, nebo likvidacni pokutou pokud provozovatel neudrzi nervy a ten hnuj zkusi zmoderovat. V podstate by bylo snadne znicit treba forum lexu zahlcenim prispevky provokateru o potrebe vystrilet cikány a muslimy a pak jej zlikvidovat jako extremisticky web. Ted podobny veci moderatori okamzite mazou, jenze pokud by mazat nesmeli…

     1. tak cenzura ma u nas velkou tradici nevim jak za Rakouska (Rakousko Uherska ale domnivam se ze taky) ale za tak vychvalovane plne svobody a demokracie prvni republiky byla predbezna cenzura (clanky v novinach podlehaly predbeznemu schvaleni, kdyz nebyly schavleny vychazely noviny s bilou plochou na miste kde mel byt inkriminovany clanek)

      1. S těmi „stejnými právy a povinnostmi“ se strašlivě mýlíte, to je levicové brutálně. Co je základem levice? Rovnostářství – neboli, jak praví klasik, „stejnost, která je sestrou rovnosti„.

       Tvrzení, že muž rovná se žena, že homomanželství rovná se manželství, že bílá rovná se černá a krádež rovná se práce, to jsou výsostné domény postmoderní Levice. „Všechno je stejné a proto si všichni můžou NÁROKOVAT totéž“.

       Pravice naopak musí držet linii, že jediná, výhradně jediná rovnost která existuje a existovat smí je PRÁVNÍ FIKCE rovnosti OBČANŮ před zákonem – nikoli však stejnosti pohlaví, identity a kdovíčeho ještě. Takže ne, muž není žena (tzn. např. žena nesmí být nucena zvedat tak těžká břemena), krádež není práce a musí být trestána, a ovšem dva homosexuálové nejsou ani „manželé“, ani „rodina“ o nic více, než nejrůznější marxistické „volnoláskové Komuny“ ze 70. let.

       Co do zbytku – samozřejmě že VKML „Anticenzurní“ zákon byl zprasek, ostatně byl tu o tom podrobný článek.

       Ale „anti-hate-speech“ legislativa – podotýkám legislativa, nikoli „nezávazná doporučení“ – je ještě horší, protože obsahuje ty samé likvidační mechanismy a k tomu ještě politickou ideologii.

       1. Pardon, to mělo patřit pod předchozí Shaneův příspěvek o „pravicové rovnosti homomanželství“

       2. To záleží jak manzelstvi beres.
        Jestli tradičně, jako posvátny svazek muze a zeny pred Bohem, uzavřený podle pravidel stanovenych příslušným posvatnym textem, tak tady maj samozrejme homosexualove smolika, panbicek nema bukvice rad (i kdyz ne tak jako carodejnice nebo ty, co nosi odev ze dvou druhu vlaken). Pokud to beres jako uredni akt ustanovujici pravni vztah dvou osob a z neho vyplyvajich prav a povinnosti stanovenych Obcanskym zakonikem a jinymi pravnimi normqmi, tak neni duvod zavadet tam diskriminujici podminku pohlavi.
        Jinal to není ani tak zalezitost na ose pravice-levice, ale konzervativní-liberalni, coz je vec na pravici ci levici nezavisla.

        1. Potom je ovšem nesmysl mluvit o „manželství“.

         Jednak se jedná o ryze právní vztah vzájemné zastupitelnosti a dědičnosti.

         Jednak neexistuje nic, čím by se takové „manželství“ odlišovalo, leč odlišnost od ostatních forem vztahů bylo jaksi pointou manželství.

         A jednak s takovou může „manželství“ uzavřít i sexuální komuna 3 mužských guru, 20 milenek, 3 przněných dětí a kozy“.

         1. No tak treba Mormoni mivaj jedno oficialni statem posvecene manzelstvi a pripadne dalsi manzelky si berou podle svych vlastnich obradu, takze de iure se nedopousteji bigamie, ale de facto ziji v mnohozenstvi.
          Pokud nepotrebuju statni papir, tak se muzu klidne nechat oddat podle starorimskeho ritu nebo si usporadat keltsky nebo kdovijaky obrad podle sveho gusta a zalezi jen na nas, jestli nas ten akt bude zavazovat nebo ne. Takze ano, pokud si s partou dalších podivinu zalozime zajmovy spolek, tak nas muze spolkovy Velky sachem klidne oddat vsechny dohromady s 20 milenkami, tremi kozami a traktorem Lanz Bulldog.
          To, o cem se celou dobu vede diskuze v mediich a parlaci je jen a jen o zpusobu ziskavani onoho statniho papiru. To jak kdo svatbu bere je jen na vkusu kazdeho soudruha.

        2. shane: Falešné dilemma. Považuje-li někdo manželství za tradiční svazek muže a ženy, nemusí v tom být „posvátnost“, „před Bohem“ či „podle pravidel stanovených příslušným posvátným textem“. Tady se nebavíme o dávno zapomenutém reliktu, který by někteří ultrakonzervativci chtěli oživit. Bavíme se o tom, co je normální, co bylo normální dosud za našeho života.

         1. Bavime se o podobe toho uredniho ukonu. Osobni vztah k snatku si musi kazdej ujasnit sam se sebou. Normalitu bych do toho netahal, momentalne je spis normalni zit na hromadce a plodit bastardy, nez uzavirat snatek. Normalita je dost osemetna, zvlast kdyz spousta lidi je komformnich ne z presvedceni, ale proto ze ma strach z toho „co by tomu rekli lidi“.

          1. Řekl bych, že se spíš bavíme o účastnících, nikoli o podobě úkonu. Co se týká podoby, nechť se muž a žena berou třeba na dně moře nebo na vesmírné stanici. Ale dva muži, dvě ženy, tři muži a pes atd. prostě ne.

       3. Když už u toho jsme, měl jsem pohovor s klientkou 80++ let, která něco potřebovala a potom si prostě chtěla popovídat.

        Kouzelné, jak jí zůstal systém uvažování z doby před druhou válkou. Např. ke všemu přistupovala s naprosto odlišenou mužskou a ženskou rolí, přisuzovala jim jiné kompetence, povinnosti, atd., na což nežehrala, ale brala jako přirozený stav věcí, stejně jako sociální nerovnosti, atd.. To samé s mezilidskou vzájemnou závislostí a potřebou celé vesnice na nějaké úrovni spolupracovat. Například její pohoršení nad tím, že když sousedka žije sama a nekouří se jí z komína, tak se dneska nikdo nezvedne, aby šel zkontrolovat, jestli nemá problém…

        Nutno říci, že jakkoliv chápu určitou míru idealiazace, spousta jejích myšlenek by bylo receptem na stabilitu a klid (a tak trochu i na štěstí). Mám ten dojem, že kdyby to řekla do rozhlasu, tak asi šéfredaktor jde na východní fontu do první linie.

        1. Nj. Ona ještě generace nasich rodicu – muz doma nehrab pokud nechtel a o domacnost a deti se starala zena. V podstate relikt z dob, kdy hlavni zivitel byl muz a zena bez vzdelani a kvalifikace se starala o deti, manzela, domácnost a dělala spatne placene nekvalifikovane prace coby privydelek, cimz byla existencne zcela zavisla na muzi, leckdy i natolik, ze po predcasne smrti manzela umrela s celou rodinou hlady a zimou.

         1. A proč umřela s celou rodinou hlady a zimou? Protože ji nikdo neumožnil nezávislost, kterou muž bral jako samozřejmost pro sebe. Myslím si, že nezávislost je hlavním z pilířů skutečné svobody.

          1. ex.lex: a přesně o tom jsou zbraně – o nezávislosti. Pokud nemáte zbraň, jste naprosto pod kontrolou jakéhokoli grázla který je fyzicky silnější, fyzicky zručnější nebo má jen tupou početní převahu.

           Ale pokud zbraň máte, a umíte s ní alespoň trochu zacházet, 97% grázlů vás podle statistik FBI nechá na pokoji a zvolí si snadnější cíl, a 100% grázlů vám nemůže naordinovat „osud horší než smrt“ protože dokud dokážete pohnout alespoň jediným prstem na ruce, jste smrtící hrozba.

          2. A to je divná logika. Zbraně nejsou o nezávislosti, nýbrž o závislosti. Vy jste závislý na tom, mít po kapsách zbraně, protože systém není schopen Vám umožnit nezávislost na strachu.
           A další divná logika je to, že Vás 97 procent grázlů nechá na pokoji, protože nejsme na divokém Západě, kdy každý nosil zbraň viditelně, jak by ten grázl, když Vás potká na ulici věděl, že máte zbraň? A vzpomínáte na ten nedávný případ u nás, kdy ten člověk v buse vytáhl zbraň na obranu a skončil ubitej? Dnes nikdo nenosí zbraň viditelně kromě policie a armádních sil.

          3. Systém mi není tak nějak z principu schopen zaručit nezávislost na strachu, pokud mě nezavře do polstrované cely a nenacpe koktejlem, že nebudu vnímat – a o takovou nezávislost na strachu fakt nestojím.
           Já si naopak sám můžu zvolit, zda zbraně budu nosit po kapsách či jinde, kolik a jaké. Nebo zda je nosit nebudu a budu na tom stejně jako vy v systému, který bezpečnost není schopen zaručit. Tedy mám oproti vám víc možností a víc nezávislosti.
           Pokud si zvolím vhodnou zbraň a naučím se s ní zacházet, mám mnohem větší šanci, než když ji mít nebudu.
           Grázl pobíhající po ulici ví, že případně zbraň mít můžu (a už je tohle jich část odradí oproti systému, který jim zaručí, že oběť bude odzbrojená). Pokud v případě potřeby dám najevo, že mám čím se bránit, tak si jich další řada najednou rozmyslí dělat nějaké nerozvážnosti (několikrát osobně úspěšně ověřeno).
           Vzpomínám na nedávný případ, kdy ženská v tramvaji vytáhla zbraň a zachránila člověka před ubitím, grázl skončil v base.
           Nebo když prodavačka zastřelila grázla, co podřezával jejího kolegu – čímž také kolegovi zachránila život, grázl skončil pod drnem.
           A taky na příklad, kdy se neozbrojený občan zastal napadeného a sám skončil ukopaný – že mu jeho stát zakázal mít zbraň pro obranu mu fakt život nezachránilo.
           Že nelze nosit zbraň podle volby zjevně či skrytě je smutné, ale žádný zákon není dokonalý, i když ten náš je v Evropě (zatím) nejlepší. V některých státech zase nelze nosit skrytě, nebo jen se speciálním povolením. IMHO by měla to mělo být na rozhodnutí každého slušného člověka, jak se rozhodne, protože jak zjevné, tak skryté nošení má své výhody i nevýhody, přičemž velice záleží na momentální situaci.

          4. „Systém mi není tak nějak z principu schopen zaručit nezávislost na strachu..“ – tím jste vyslovil naprosto vše.
           Závislost na strachu Vás nutí k závislosti na zbrani. Nejste nezávislý, a přesto se cítíte svobodný, to je velice zajímavé, a místo, abyste přemýšlel nad tím, jak odstranit závislost, jak eliminovat strach, co pro tu společnost udělat, aby nemuseli být všichni ozbrojení, tak si tu závislost ještě více přejete. A dokonce chcete nosit viditelně zbraň, což Vám přinese opět pocit (s myšlením to nesouvisí), že máte mimo té závislosti ještě moc, ten chladný kov Vás dělá mocnějším, silnějším a cítíte se neohrožený, ale strach jste neodstranil, takže Vás někdo zezadu klepne do hlavy a tu zbraň Vám sebere než řeknete švec úplně stejně, jako byste tu zbraň neměl, jde totiž o moment překvapení, v tom jsou útočníci většinou ve výhodě a nemají strach, na rozdíl od Vás.
           Kdo má nějakou zbraň na obranu, o tom většinou nemluví, natož, aby ji nosil viditelně.

          5. I v tuhých totalitách se pořád ještě dějí vraždy a přepadení, protože ani tuhá totalita, co povolí zbraně jen těm nejprověřenějším soudruhům nedokáže mít dost policajtů vždy a všude.
           Nemluvě o tom, že to už je pak sám systém, ze kterého člověk musí mít strach.

           Vy máte nějaký realizovatelný plán, jak zabránit všem zločinům? Zatím se žádný takový nepodařilo realizovat, byl byste první.

           Nebo se samozřejmě můžete odevzdat do vůle boží, že když vás přepadnou tak se to holt asi mělo stát a když vás při tom zabijí či zmrzačí, tak je to prostě osud. Já tohle za řešení nepokládám.

           Jinak jsem taky závislý na kyslíku, potřavě, pití a spoustě dalších věcí. Na rozdíl od zbraní, bez kterých se obejdu, stejně jako třeba bez počítače nebo ajfounu, akorát je lepší mít sám možnost si určit, kdy a kam je chci vzít a kdy je naopak nechat doma.

           Většinou taky dávám přednost skrytému nošení, ale přesně v případech, kdy to vypadá na potenciální problém s grázlem, který nepozná, že jsem ozbrojený by možnost přejít do nošení neskrytého mohla být cestou, jak záležitost vyřešit bez boje.
           Nemluvě o takových věcech, jako když jde člověk na střelnici, či místní oddělení s několika puškami, tak neskrytá manipulace by taky ledacos usnadnila.
           O možnosti odložit vestu ve společnosti ani nemluvě.

           Že mám zbraň na obranu a nebojím se o tom mluvit se tu ví už dávno, stejně tak, jako že se ještě nestalo, aby mě někdo zkusil zezadu klepnout do hlavy a vzít mi ji.

          6. Tohle je od Vás v diskuzi podpásovka, základní potřeby jsou pro holý život, pro přežití, nutnost.
           Já vám to nošení zbraně neberu, ovšem systém by měl tedy lidem dát na výběr a utvořit rezidence a zbytek, pokud budete lítat se zbraní v tom zbytku a s vámi ti další, nemám s tím problém.
           Mám realizovatelný plán, ale nenašel by pochopení v těchto časech, lidé jaksi nejsou, řekněme mentálně, ještě připraveni. Vám by se asi taky nelíbil.

          7. Uznávám, že v diskuzi s váma je argumentovat realitou dost tvrdá podpásovka.

           Systém zatím na výběr dává – já mohu zbraně nosit, nebo nenosit, vy se můžete odstěhovat do rezidence dle svého výběru (pokud tam o vás budou stát, což asi obsahuje i to, že budete mít dost prostředků k dispozici, ale to už je váš problém, systém vám to odstěhování nezakazuje)

           Že máte realizovatelný plán, který nelze realizovat, protože nemáte ty správné lidi, s kterými by fungoval a naopak tu jsou i jiní lidi a vy to nejste schopen změnit – tomu neřikám realizovatelný plán.

           Pokud váš plán je nerealizovatelný proto, že ho nejste schopen lidem vysvětlit tak, aby byl pochopen a přijat, tak jste buď neschopný se rozumně vyjadřovat a argumentovat, nebo je špatný ten plán natolik, že ho kromě vás nikdo neakceptuje.

           V obou případech budu brát za základ svých praktických plánů raději existující realitu, než ten váš plán. Pokud ho přivedete k existenci, tak samozřejmě bude součástí reality a jako takový ho budu taky brát. Do té doby je to jen vaše utkvělá myšlenka a nepovažuju za vhodné stavět svá praktická rozhodnutí na cizích nerealizovatelných utkvělých myšlenkách, které dotyční ani nejsou s to pochopitelně vyjádřit.

          8. Pokud Vám systém umožňuje zbraň nosit nebo nenosit a já mám možnost bydlet v rezidenci, je vše v pořádku. K tomu dalšímu se vyjadřovat nebudu. Ta snaha mě vyprovokovat je dobrá taktika, ovšem tenhle styl komunikace, kdy se snažíte o jakoukoliv diskvalifikaci mých slov i myšlení, což jste rozmělnil do tří odstavců, na mě nezabírá.

          9. A ještě k těm zbraním, ono to není černobílé, na někoho totiž vytasená zbraň působí jako rudý šátek na býka (viz ten článek o tom ubitém). Není pravdou, pokud máte všeobecné znalosti psychologie, že všichni stáhnou ocas, když někdo vytáhne zbraň. Lidé mají reakce různé, pokud se jedná o jednotlivce, ne o masovou záležitost, protože každý člověk je originál. Možná, kdyby zbraň nevytáhl, ještě by žil, byli to provokatéři a vytažená zbraň jim posloužila jako „důvod“ k lynči. Měl přece zbraň a my se bráníme.

          10. Častojako rudý hadr na býka zapůsobí vaše snaha deeskalovat konflikt, kterou agresor interpretuje jako vaši slabost. Zkuste někdy projevit strach před vrčícím psem, schválně jestli stáhne ocas … Nestane se to nikdy. Naopak, když sám zavrčíte, tak drtivá většina psů váhá, zda pokračovat v agresi. A s promitivními pouličními zločinci je to velmi podobné.

          11. Shi: Pokud člověka řadíte do chování mezi psy, tak už chápu, proč Vámi Evropany, někteří muslimové pohrdají :o).

          12. K těm zbraním, nikde jsem netvrdil, že všichni stáhnou ocas, neboť vím, že to není pravda.

           Tvrdil jsem, že někteří ten ocas stáhnou, což naopak mám experimentálně ověřeno nejen já. Čili zbraň je schopna přeměnit něteré situace, které by bez ní pro mě mohly skončit nepřijemně (například bojem s grázlem) na situace, které pro mě skončily příznivě (k boji ani jiným škodám nedošlo). Což je pro mě docela dobrý důvod mít možnost tu zbraň mít a případně použít.

           Naopak v situacích, kde by mi její vytažení spíš uškodilo, ji tahat nemusím.

           A dále pokud na útočníka bude zbraň působit jako rudý hadr na býka (kdeže jste to psal o přirovnávání lidí ke zvířatům? Asi vámi taky bude řada lidi pohrdat, že?), tak je tu pořád ještě možnost tu zbraň použít a útočníka zastavit. A rozdíl mezi „došlo k výstřelu z plynovky“ (ale zjevně nedošlo k zásahu, jinak by to bylo nejspíš zmíněno – který novinář by si nechal ujít větu „ani zásah z plynovky však útočníka nezastavil“?) a „útočník byl zasažen několika střelami do vitálních oblastí“ velmi rozšiřuje počet situací, kdy mi zbraň může zachránit život či zdraví.

           Jistota tu samozřejmě není, ale narozdíl od vás (co si řikáte nezávislý a svobodnější) mám mnohem širší pole voleb, jak vyjít ze situace živý a zdravý – prostě proto, že kromě vašich možností mám k dispozici ještě další, jak cíle dosáhnout.

           Možná, kdyby nevytáhnul neúčinnou zbraň, našli by si záminku jinou, nebo ho ukopali jen tak (nebyl by první ani poslední, kdo tak skončil). Možná kdyby místo *hrozby* neúčinnou zbraní *použil* zbraň účinnou, tak mohl žít a bylo by o jednoho či dva grázly míň.

           Viz například ty články o prodavačce, která zachránila kolegovi život.

          13. Strach je jen jiný název pro výsledek intuitivní analýzy rizik. Vy se znažíte popřít jeden z evolučních principů – pud sebezáchovy.

           „ten chladný kov Vás dělá mocnějším, silnějším a cítíte se neohrožen“, člověče se zbraní u pasu jsme byl v ulicích mnohokrát, ale podobné pocity jsem nezažíval opravdu ani jednou.

           „jde totiž o moment překvapení, v tom jsou útočníci většinou ve výhodě a nemají strach, na rozdíl od Vás.“

           O moment překvapení jde, pokud se necháte překvapit, což znamená, že včas nerozpoznáte, že probíhá interview (viz fáze konfliktu podle ex-gangstera Marc MacYounga). Mýlíte se, útočníci taky mají strach, zejména pokud nejsou na drogách, a právě proto probíhá interview, aby zjistili, zda jste vhodná oběť.

           Domnívám se, že vy jste teoretik a navíc ještě hodně špatný.

          14. Dialog mezi násilníkem a obětí, Vy asi hodně chodíte na demonstrace, že? :o).
           Pud sebezáchovy funguje už v základu, pokud funguje dobře, tací lidé se vyhýbají už z principu problematickým lokalitám, nechodí v neosvětleném parku v noci sami, vyhýbají se jakékoliv kolizní situaci, která by vedla ke gradaci násilí apod. Chovají se preventivně, prevence je u nich na prvním místě.

          15. Na demonstraci jsme naposledy byl v roce 1989.
           Prevence – hezká teorie. Ale jak se chcete preventivně vyhnout tomu, že vám na pozemek vleze trojice zlodějů, že se vám do zahradní chatky nastěhuje feťák. Že smažka napadne paní, která jde před vámi na ulici …

           Vyhýbat se jakékoliv kolizní situaci – tím asi nemyslíte, že jsem měl nechat tu paní ať si pomůže sama a plácat se po zádech, jak jsem se hezky vyhnul kolizní situaci, že ne ?

          16. Vy si odporujete, nejdříve mně cpete teorii, že probíhá dialog mezi násilníkem a obětí, já Vám na to dám pěkný aforismus s demonstracemi, ten se mně nabízel, a teď sám říkáte – moment překvapení (to, co razím já) – zloděj, feťák, napadení. Srovnejte si myšlenky.

          17. Aforismus s demonstracemi mi opravdu nedochází, tudíž si myšlenky nesrovnám.
           S tím „interview“ to není ani tak teorie, jako spíš realita:
           http://www.nononsenseselfdefense.com/interview.htm

           Autorem je textu bývalý člen gangu …

          18. Shi: Aha. Položím Vám jednoduchou otázku. Jdete demonstrovat a proti Vám stojí policejní kordon ozbrojený, vyzývá Vás tlampačem, abyste se rozešli, nebo bude proti Vám použito zákonných prostředků. Je to situace, kdy demonstranti nemají žádné zbraně, ale neuposlechnou výzvu. Kdo je v tomto případě oběť a kdo násilník?

          19. Unika mi souvislost s momentem prekvapeni a tematem puvodni diskuse.

           U te demonstrace zalezi na mnoha dalsich okolnostech. Mozna i proto na demonstrace, kde hrozi strety, radsi nechodim.

          20. Necekany stret obcana se zlocincem a predvidatelny stret se statni moci jsou dve zcela ruzne situace.

          21. Shi: My se teď nezaobíráme nečekaným střetem, ten je jasný, napsal jste:
           „O moment překvapení jde, pokud se necháte překvapit, což znamená, že včas nerozpoznáte, že probíhá interview“.

          22. Moment překvapení u demonstrace můžeme vyloučit. Jedná se nyní o ten dialog, o kterém jste přesvědčen, že je funkční.

          23. Vy jste ten odkaz nečetl, že ne?

           Ostatně třeba na národní třídě se ten dav nerozešel, ozbrojená policie tam lidi nepostřílela a režim, co ji tam poslal, padnul – podařilo se davu komunikovat svou nespokojenost se stávajícím stavem dostatečně? Podařilo. Podařilo se polici komunikovat svůj záměr obnovit „pokojný stav“ a nepřipustit srocování – nepodařilo. Má to něco společného s odhodláním prosadit svou kauzu a přimět protistranu změnit své odhodlání na poddání se? Asi tak všechno, že?

          24. Ani vámi zmiňované preventivní chování jim ovšem nemusí vždy zajistit, že nebudou bezdůvodně napadeni. Klidně na osvětleném místě, o jeden blok od policejní stanice, v turisticky atraktivní oblasti na nejkratší cestě z práce domů, mezi desítkami lidí, kdy nedělají nic čím by se lišili od těch lidí okolo.

           Popírání možných rizik (vašimi slovy – závislost na strachu) jde přímo proti vámi zmiňované prevenci (která nemůže fungovat – pokud si nepřipustíte existenci problematických oblastí, nemáte jak je rozpoznat a tedy se jim vyhnout, pokud si nepřipustíte, že stávající systém vám nezaručuje bezpečí (a že ho nezaručuje ani policie, ani nemá za úkol vám ho zaručit, ani v případě, že ji upozorníte na vám bezprostředně hrozící nebezpečí, tak není povinna ve váš prospěch zasáhnout a že na toto téma už padlo i dost rozsudků), tak se těžko můžete nebezpečí (které si nepřipouštíte) vyhnout, či minimalizovat šanci na jeho výskyt a minimalizovat případné dopady na vás)

           To už se nedivím, že vám přijde, že lidé nejsou mentálně připraveni pochopit váš „realizovatelný plán“ (nemluvě o tom souhlasit s ním, či snad dokonce pracovat pro jeho realizaci), když na jedné stránce v jedné debatě popíráte neschopnost systému vám zajistit dokonalé bezpečí vždy a všude a na druhou stranu vyžadujete vyhýbat se nebezpečným mísům, nebezpečným situacím a plánovat si život s ohledem na všechna hrozící nebezpečí.

           Tak existuje nebezpečí, které je třeba brát v úvahu, nebo stávající systém nebezpečí dokonale vylučuje a není se čeho obávat a minimalizace rizik je závislost a nesvoboda? Pokud trváte na obojím současně, nedivte se, že lidi dosud nejsou, řekněme mentálně, ještě připraveni na realizaci vašeho „realizovatelného“ plánu.

          25. gilhad: No, napsal jste toho hodně, ale pokud ani nedokážete rozlišit rozdíl mezi „..jako rudý hard na býka“ a „..když sám zavrčíte na psa..“, těžko si budeme rozumět v dialogu i v myšlenkách. To jsou ty momenty, kdy já rozlišuji, zda je vhodné vynést na světlo nějaké „plány“ – jak jste to nazval.

          26. Plynovka je poměrně neúčinná zbraň, zvláště pokud ji napadený vyhrabe z batohu až když už ho grázl mlátí, to máte pravdu. Že se někdo neubrání přesile hrozbou neúčinnou zbraní není dostatečný argument pro tvrzení, že použití účinné zbraně v obraně nemůže pomoci a mělo by být napadenému zakázáno.

           „Obžalovaný Lukjanovs má poruchu osobnosti smíšeného typu. Obecně nepřihlíží k následkům svého jednání, má zvýšenou pohotovost k agresivitě,“ sdělila znalkyně Šárka Blatníková.

           U Antona Maslakse podle znalkyně převažují emoce nad rozumem. „Jde také o poruchu seberegulace v zátěži,“ řekla expertka.

           Lukjanovs její závěry napadl. „Já mám své emoce pod kontrolou,“ tvrdil naopak soudu.

           Předsedkyně senátu však četla policejní protokoly, Lukjanovs například čelil obvinění z napadení bývalé družky. Kromě toho v jednom nákupním centru vyhrožoval ochrance a dalším zákazníkům. „Od strážníků požadoval jejich zbraň a hrozil, že je s ní zastřelí,“ uvedla jedna ze zpráv.

           V dalším případě Lukjanovse krotila ochranka v jiném obchodě, kde opět razantně vyhrožoval. „Podříznu a zakopu tě,“ tvrdil tehdy. Oba případy se řešily jako přestupek. Kromě toho Lukjanovs byl dříve trestán za řízení pod vlivem alkoholu a zpronevěru.

         2. No já bych s tím nebyl tak úplně hotový. Za války když muž odešel na frontu, tak žena prostě vyvedla volky sama a volky nevolky musela zorat stejně jako oral její muž. Ženská role pak částečně připadla na nejstarší dceru. Úmrtí hlady a zimou v podobném případě asi nebylo úplně běžným. Navíc na té vesnici byly husté příbuzenské vazby, takže pomoc v nouzi byla očekávatelná.

          1. PS: nejstarší dceru tenkrát znamenalo že chudákovi holčičce bylo třeba 6. Četl jsem kdysi paměti nějaké němky z meziválečného období a musím tedy říct že s dětmi se nikdo opravdu ale ani trochu nepáral!

          2. na vesnici to jakžtakž šlo, i když skončit jako polonevolník a služka u ěťastnějšíjho příbuzného taky žádná hitparáda. Opravdový průser nastával u městské chudiny.

          3. Častěji tuhle roli zastávala tzv. teta, tj. nejmladší sestra, jejíž údělem bylo nevdat se, nemít děti a de facto sloužit rodině. Rodina je totiž širší pojem než manželství s dětmi, to je ten hlavní rozdíl proti dnešku

          4. Nevim ma koho je to odpoved, vzhledem k prapodivnymu řazení, nicmene ja psal o pripadu chude vdovy s detma, co skonci na krku pribuznejm. To, ze neprovdani pribuzni zili a pracovali v rodinach stastnejsich pribuznych je mi znamo. Jinak za prvni valky se na polni prace pridelovali i valecni zajatci, i kdyz nevim kdo vsechno ho moh dostat. Nicmene pro erar vyhodna situace, zajatci si svy odmakali a utekovost celkem minimalni. Ostatne, proc by zdrhali? Aby doma dostali mundur, kver a hybaj zpatky na frontu?

          5. Tak případ „tety“ se nedaleko odsud odehrál i v osmdesátých letech minulého století. Matka vážně onemocněla po narození čtvrtého dítěte, v tomto případě nejstarší dcera (asi 10 let?) nastoupila a převzala její práce v domácnosti a drobném hospodářství. Po pravdě řečeno, dodnes je to pracovitá, tichá, spolehlivá paní, nicméně sociálně (z vlastní vůle a přes snahu okolí) de facto odříznutá samotářka.

          6. Tohle driv bejvalo casty, ze kdyz umrela matka, tak nejstarsi dcera prevzala peci o domacnost a otce.

          7. Alice Masaryková?

       4. Tak „levicové brutálně“ říkáte. A kam teda patřili komunisti v minulém režimu, když homosexualita byla považována v době socialismu za sexuální úchylku a homosexuálové museli skrývat svou orientaci?

        1. To se dělo? FYI, československé zákony byly k homosexuálům liberálnější než kupříkladu britské, jakož i celkový přístup společnosti. Ale zásluha komunistů to nebyla, nutno dodat.

         1. Patrne byly, i když trestna byla i u nas. Spis meli komuniste jiné priority nez zrovna boj proti homosexualum.

          1. To teda právě nebyla, ani v TrZ z 1948, ani v TrZ z 1961

          2. §241 Zákona 86/1950 Sb. Ano homosexualita jako takova trestna nebyla, trestny byl homosexualni styk, nicmene je to slovickareni, protoze pokud se homosexual homosexualne nestykal, tak ho nikdo jako homosexuala neodhalil.

           Pohlavní styk s osobou téhož pohlaví
           (1) Kdo se pohlavně stýká s osobou téhož pohlaví, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

           (2) Odnětím svobody na jeden rok až pět let bude pachatel potrestán, dopustí-li se činu uvedeného v odstavci 1

           a) s osobou mladší než osmnáct let, nebo

           b) za úplatu.

           (3) Kdo se nabídne k pohlavnímu styku s osobou téhož pohlaví za úplatu, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

          3. Tak to je to děsivé pronásledování buzerantů :-)

          4. Myslim ze by se ti rok kriminalu za dobrovolnou sukacku asi nezamlouval. Tady lidi rvou jak je likvidacni prijit na ctvrt roku o ridicak a co teprv pul roku krimu natvrdo.

          5. Až na jeden rok. Navíc kde není žalobce, není soudce.

          6. Ani pul roku neni zadna selanka.

         2. Podotek: ano, dělo, ale komunisti nedělali homosexuálům lobošky jako třeba v USA. Amíci komunisty za to pohrdali.

        2. ex.lex: brutální omyl – SSSR byl první stát na světě, který legalizoval homosexualitu a potraty. Cílená destrukce atomické rodiny byl totiž jeden z programových cílů marxismu (a dodnes jím je), a Engels vysloveně agitoval za zrušení manželství a „volnou lásku“.

         Tuhle sexuální revoluci zarazil až Stalin, který řekl že si nenechá zasabotovat svůj vlastní stát a ať si tu sexuální revoluci marxisté prosazují u jeho nepřátel, tzn. na Západě.

         1. Omyl, tohle, co píšete razil Duhring. A Engels byl z něho na mrtvici.

         2. Jene: hlavním cílem marxismu je zničení křesťanství. Gramscimu to došlo, že na kulturu se musí zaútočit u kořenů.

          1. Nejde o zničení nějaké kultury, jde o vyvrácení dogmat. Náboženství jsou dogma. Hmotné a duchovní hodnoty vytvořené lidstvem (kultura) nikdo sebrat nechtěl, marxisti knihy nepálili ani nebourali kostely.

          2. Dogmata nejdou vyvrátit, z podstaty věci.
           Marxisti knihy posílali do stoupy. Kostely nebourali, měnili je v sklady či musea ateismu. Anebo v plavecký bazén, viz chrám Krista Spasitele.

          3. Každé dogma jde vyvrátit, protože dogma je neomylné východisko – teze, nepřipouštějící pochyby, což je v podstatě nesmysl, tím že se v průběhu historie lidstva vyvracely dogmata, tím jste se posouval v pokroku dál a dál. Bez vyvrácení dogma není možný vědecko-technický pokrok ani vyšší intelektuální síla, která je právě klíčem k tomu vyššímu pokroku.

          4. Ano, měnily ty kostely v rámci rozhodnutí, že jsou ateisté, tudíž modly ve formě budov, nepotřebují, to se dá pochopit, ale neničili je, jen jejich účel pozměnili, což je daleko větší přínos, než když to vyhodíte všechno do vzduchu, protože Vaše nenávist je silnější než Vaše ideologie.

          5. Pokud narážíte na bývalý režim s těmi knihami, tak naši měli plnou knihovnu knih všech možných a nikdo k nám nepřišel a nevyházel nám knihy a nespálil je na hranici a nikoho nezavřel do vězení. Tak nevím, jak to myslíte s těmi knihami ve stoupě.

  2. Ke dvojce – ještě tam je „pan čistý“ Kupka. Pokud by se toho chopil tenhle triumvirát, možná by ještě šlo něco dělat.

 9. Já nevím, furt to blití na ODS. Jo jsou trapný. Jo asi lžou a kdyby byli u moci, asi by i trochu kradli. A nedodržovali program, který je napsaný pro pravicové, konzervativní voliče, ale málokdy podle něho ve skutečnosti vládli. Na druhou stranu v koalici se prosazuje těžko cokoliv.

  Ovšem to kafrání libertariánů má takový malý háček, a to je ono klasické „nadávat umí každej, ale jaké nabízíte řešení?“

  Máme tady možnosti:

  – soudruhy starého typu, rudé a oranžové, v podstatě odvaření debilové , kteří pomalu ale jistě poprávu končí na smetišti dějin
  – soudruhy nového typu, které mnoho lidí co nečtou mezi řádky volilo, protože si mysleli, že je to pravice, protože počítače a ajťáci. (kdysi to byli zelení, to samé v jiném kabátku) Z toho bude asi časem stabilní malá strana jako …
  – … černoprdelníci, kteří tam budou asi navždy, protože kdo chodí do kostela, volí nás, my věříme v boha a proto jsme fajn, morální atd., ale jinak úplně bez názoru na cokoliv, podle situace se rozhodnem
  – původními bolševiky stvořeného velkostatkáře krmeného kdovíodkud (Moskva?), který na to jde prostě jak na laciný teleshopping, nabízí v televizi zázračná řešení, všem rozdá prachy, koupí si socky, důchodce, morgoše a přes celkem kvalitní marketing nakecá těm pomalejším konzervativcům, že je vlastně pravičák, protože som ten podnikaťeľ, hej?
  – japončíka, který to hraje na hlas ulice zbídačeného sídliště ve zkrachovalé lokalitě, kde dělnictvo sdílí prostor s morgošema, ale už je nesmí mlátit baseballovýma pálkama jako v 90. letech, dělá to však chytřeji a 1000x kultivovaněji než kdysi Sládek
  – no a pak a to je zde to hlavní, kopec malých projektů sice velmi chytrých, dobře mluvících lidí, ale založených právě na bandě krutě individualistických svérázů, kteří se z podstaty věci vždy dříve nebo později pohádají mezi sebou, protože jeden Sheldon má trošku jinou představu dokonalosti než druhý Sheldon, všichni mají sice IQ 180, ale z výsledku nebude zase nic, jako 100x předtím

  I v demokratické straně musí být jednota a musí se v určité míře poslouchat shora, tak funguje jakýkoliv boj, roztříštěnost je na hovno a nemá žádné výsledky, kverulanti holt prostě celek oslabují, to není žádná známka totality, ale normální logické chování, jinak vyhrajou ti druzí. Nakonec to krásně dojebalo ČSSD, což je asi jediná pozitivní věc z politiky v kocourkově za posledních 20 let.

  No prostě Fiala je možná trapnej a slabej, rád ho moc nemám, ale vedle zmrdů jako je vrchní čobol nebo ten čurák na hradě je to furt aspoň celkem kultivovaný chytrý člověk který nesmrdí na 1000 km zkurveným balkánem, jako ten zbytek.

  A vůbec, není to nakonec jedno? Stejně jsme jen kolonie co musí poslouchat shora, celá ta politika je jedna velká šaškárna, oni se v té televizi handrkujou a nadávají si, pak jdou spolu na pivo a jsou nejlepší kámoši a rozporcujou si medvěda pěkně podle zásluh, divadýlko ….

  1. „nadávat umí každej, ale jaké nabízíte řešení?“

   To mi prijde takove … smutne debilni odstraneni oponenta. hele, ODS je jako obchod a volici jsou jeji zakaznici. Pokud mozny volic na ODS nadava, tak je to druh zpetne vazby pro ODS a mela by si to vyhodnotit, reseni nabizet volic nemusi, protoze on je zakaznik a oni chteji jeho penize(resp. jeho hlas).

   Volba mensiho zla je stale volba zla :o)

   1. no nevím, mi to furt přijde jako zhrzenost. Prostě např. chování nebureše nebo hradního zmrda člověk už ani nekomentuje, protože prostě je rovnou pokládá za kokoty, dá si jen lehký facepalm, vzdychne že žije v zemi takových voličů, ale není zklamán nebo pobouřen, protože nic jiného nečekal.

    Mám pocit že zde se nejedná o názor „možného voliče“, protože antipatie jsou zde dlouhodobě zřejmé, neb tu nejsme v zóně konzervativců, ale libertariánů až anarchistů.

    Jinak mám pocit že lidi furt asi nechtějí pochopit podstatu „demokracie“ na balkáně. Volič je naoko zákazník, ale ve skutečnosti si vybírat moc nemůže, vládnoucí klika vládne a poddaní jsou dole a každý na ně mrdá, jen je obírá a buzeruje, ty ideály z knížek a amerických filmů bych tak nehrotil. Pak se z logiky věci vždy jedná o volbu menšího zla.

    Volič je vlastně zákazník, ale bez peněz na maloměstě kde jsou 3 obchody, kde všude mají to samé. Není to značková drahá výroba na zakázku, ale 3 vietnamské krámky, kde mají stejné šuntovní džíny, jen v jiných odstínech barvy. A pak si zákazník může stěžovat, že chtěl top kvalitu na míru a vlastně úplně něco jiného, ale že mu nabídli jen toto.

   2. Jenže na ODS většinou nadávají ti, co ji nevolí a nevolili, poněvadž celou dobu volí Okamuru a předtím jiné „protestní“ a „antisystémové“ strany.

    1. @Mrcasik
     Byl by k tomu zdroj krome vlastni socialni bubliny?

     Ale jako jo, proc by nenadavali, historicky toho ta strana napachala dost, co se chudsim lidem nelibilo a rozhodne se to nelibilo starsi generaci. Ovsem tohle je taky urcita forma zpetne vazby, stejne jako na komunisty nadavaji lidi a nevoli je. To s sebou nese fakt, ze jsem verejna instituce. Co s tim je mi jedno, nebudu vymejslet reseni zadarmo.

     @Pospec
     Nejsme v JuEsEj kde jsou 2 strany, protoze nejsilnejsi 3PP(ja fakt nevim, jak jinak je nazvat :)) jsou banda retardu. A to myslim smrtelne vazne, v minulych volbach to bylo rozebirano, protoze dost lidi nechtelo volit Hillary ani Trumpa, ale „nezavisli“ byli otresnou sebrankou blbu i proti TEMTO kandidatum. Ale beru, ze ten tygri manik by se mi v Bilem Domecku libil, to zase jo :)

     VV se do parlamentu dostali.
     ANO se do parlamentu dostalo.
     Pirati se do parlamentu dostali.
     Zeleni se do parlamentu dostali. (OK, tohle neni uplne nejnovejsi strana, ale raketovy vzestup a pad pod Bursikem se stal, ne ze ne)

     Ano, je zapotrebi mit pocatecni $$$ na investici a par workoholiku s vizi, kteri si do toho moc nenechaji kecat a maji urcity druh charisma(VV si na tohle koupili Johna IIRC). Do politiky proniknout lze, chce to pretahnout stare zname xichty, nekteri se za par drobnych prodaji jako kurva na silnici. Taky bodne plne profesionalni tym pro PR.

     Spousta malych stran selze na tom, ze neni silne vedeni s mandatem a nepoznaji kretena, ktereho by meli vykopnout, dokud neni pozde. U Piratu v Brne byl jistej Wagner(vystupujici pod nickem Beleg). To byl fetak, zlodej, lhar a dluzil vam prachy jeste pred tim, nez otevrel pusu. (jako bonus na milenky bonzoval na internetech) A Piratum trvalo pres rok ho vykopnout ze strany! A jeste navic 75 % toho procesu bylo vyvesene verejne na jejich forech citelne i pro neregistrovane. Podobne vidim i historii Svobodnych, ale tam Beleg nebyl, tak nevim(ja se pohybuji v Belegove fanclubu, protoze ten clovek je neskutecne zabavna figurka).

     Ale ze by nebylo kde brat, to IMO pravda neni. Ostatne pokud te to tak sere, zaloz si vlastni politicky oddil! A helemese, tu mas reseni! =) Chce to trosku toho casu(no, v pripade Zelenych to trvalo 17 let), trosku tech penez, troska stesticka a pak taky schopnost najit ve strane lidi, co stranu nezlikviduji vlastni blbosti(viz Kacenka JauJau, Rosner od OkaMury a jini idioti).

     Nahodou, na to, jak je to podle tebe ustaleny, se tam stridaji obcas zjevy, ze by clovek neveril xD

     1. mě to nesere, já prostě jen nemám iluze, já volím to menší zlo, protože já prostě idealisticky nevěřím, že někdo nový bude bůhvíjak lepší. Tuhle chybu dělají lidi furt dokola a měli jsme z toho doposud v lepším případě srandu, v horším velké škody, z těch zázračných „neokoukaných xichtů“ a „nových řešení“ apod.

      Takže žádný oddíl zakládat nebudu ani nebudu žádný nový podporovat

     2. ODS si na tohle téma zadala nějaký průzkum právě poté, co vyrazili VKML.

      1. Podle posledniho pruzkumu volebních preferenci se od STEMu za duben vyhazov juniora na preference ODS vliv nema, dokonce jim preference stouply o 2 procenta oproti lednu. Jasne, je to pruzkum, takze to nelze brat do pismene, ale pro urceni trendu to celkem staci. Ani jiny pruzkumy nenaznacujou, ze by Klausuv vyhazov modry ptaky nejak viditelne poškodil.

  2. Pospec: dobrá analýza. Když už je tedy všechno, proč tedy nezkusit vytrolit systém tu Okamurou, tu Kotlebou?

   1. Na trolení systému bacha. Vytrolení systému Hitlerem nebo Gottwaldem se krapítek zvrtlo.

    1. Třeba pro Židy byl Hitler nejlepším politikem. Vše, co jim slíbil, také bohatě splnil. Gottwald taktéž kapitalistům..

     1. Gottwald neposílal kapitalisty do plynových komor, takže tohle srovnání se nepovedlo.

      1. „A my, my jsme stranou československého proletariátu a naším nejvyšším revolučním štábem je skutečně Moskva. A my se chodíme do Moskvy učit, víte co? My se od ruských bolševiků do Moskvy chodíme učit, jak vám zakroutit krk. A vy víte, že ruští bolševici jsou v tom mistry!“

       1. Já jsem Husákovo „dítě“ :oD, jeho projev nemáte? :oD

   2. Okamura jede bomby u nás na sídlišti, zvlášť když přijede hrát Ortel. Znám i docela dost chytrých lidí, co ho volí, právě jako trolení. Na mě je to ale moc debilní i na trolení, krásný byl ten jejich komiks v předvolebním pamfletu, to byla nádhera. Kreslené jak od žáka 4. třídy a zaměřené na imigranty, kteří by na dělnickém sídlišti na severní moravě přežili tak 3 dny…..úplně toho ahmeda vidím před naším non-stop barem maják jak se handrkuje s baníkovcema ….

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!