Proč se mě policie ptá, odkud nebo kam jedu? - zpět na článek

komentářů 73

 1. Dotaz pro zkušenější na test drog. Lze nějak úspěšně přeskočit lízací test a nechat se odvézt rovnou na krev? Zkoušel to někdo? A zkoušel to někdo u alkoholu?
  Děkuji

   1. Díky, to pomohlo. Ale úplně nevyřešilo:)

    Už nevím, jestli jsem to četl přímo tady nebo v nějakém odkazu. Příběh člověka, kterého na základě pozitivního testu zadrželi i s rodinou. Kromě toho, že s nimi jednali jak se sprostými podezřelými, zdržení na X hodin, výslechy tak i výsledek vyšetření krve měl být až za 14 dní (menší nemocnice a zpracování ve várkách?) a po tu dobu mu zadrželi ŘP. Pak se o něj ještě další měsíc dva kvůli lhůtám SŘ přetahoval s úřadem.

    Trochu silné kafe na to, že ten test není důkaz jak je tomu třeba u alkoholu. Jediné řešení mě napadlo způsob testu odmítnout, ale dle linkovaného článku to nejde.

  1. Ak chceš takéto niečo odmietnúť, musíš si to nahrávať. Bez toho sa môžeš dostať do prúseru. Fízli si napíšu do hlásenia, že si sa odmietol podrobiť skúške ako takej a prídeš na pol roka o vodičák. Takže nahrávať, nahrávať nahrávať.

   Test na drogy odo mňa zatiaľ nechceli, alkohol som odmietol zatiaľ štyrikrát.
   Z toho dvakrát sa na to vykašľali úplne.
   Raz mi taký neurotickejší policajt strčil pod nos Dragera bez náustku keď som niečo rozprával (nedržal som sa pravidla, že s policajtami sa nebavíme), nameralo to samozrejme 0,00, tak bol fízel spokoný.
   A raz ma na ten odber krvi vzali (rátal som s tým, na toto si čas urobím vždy). Prikázali mi odstaviť auto, vzali ma na nejakú policajnú stanicu, niečo spisovali. Potom ma vzali na to odborné vyšetrenie, doviezli ma naspäť na staniu a pustili.

   Je treba sa pripraviť na to, že najprv sa ti budú vyhrážať. Napr. že si to musíš zaplatiť sám, že je to zbytočná strata času a že robíš problémy a podobne. Potom sa ťa budú snažiť prehovoriť po dobrom, že predsa vidia, že si nič nepil tak kľudne fúkni a za 2 minúty môžeš ísť. Budú robiť všetko pre to, aby ťa nikam brať nemuseli. Pretože ak áno, budú musieť vypĺňať rôzne dokumenty, stojí ich to čas, počas ktorého by mohli odchytiť niekoho iného a pod.

   Každopádne je to skvelé na previčenie si zákonov o polícii :-) Každopádne je dobré presne vedieť, čo robíš, aby si neurobil nejakú hlúposť. Ja som napríklad trval na tom, že ma musia zobrať na odborné vyšetrenie, miesto aby som im len sucho oznámil, že fúkať nebudem ale lekárskemu vyšetreniu sa bez problémov podrobím.

   Priprav sa, že to bude trvať tak dve tri hodinky. Za to divadlo to ale rozhodne stojí :D

 2. Mimořádně pitomej článek.
  Váhám mezi tím,jestli si imaginární příběh autor zcela vymyslel a nebo zdali si náhodou ve skrytu duše nepřeje, aby něco podobného na vlastní kůži skutečně prožil. Ale možná překvapí a dodá nějaké výstupy toho svého pozorování, jež zmiňuje v úvodu blábolu.

  Vůbec nejsem (a to dokonce ani orgánovi ze všech největších) povinnen vysvětlovat, kam jedu, což – dle mého – už drtivá většina kontrolních pomahačů velice dobře ví. Proto se takhle debilně ani neodváží zeptat. Kam jedu se může zeptat jedině nedoučenej zedník ze Znojma, tč. zaměstnanec MPHM Praha, kterému zákon mj. dovoluje nosit zbraň neskrytě (želbohu).

  Jednou jedinkrát za tisíc let se mě osobně stalo, že mi otázku, kam jedu (doslovné vyjádření by bylo – kampak jedete, pane řidiči? – což mě nevýslovně nasralo) položil výše zmiňovaný zedník.
  Odpověděl jsem – co vám je do toho, mladej pane?

  Výsledek byl více, než ucházející – orgán mi vrátil vše, co jsem mu dočasně zapůjčil a zmizel.
  Žádná atomová fyzika.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017