Proč převažují humanitní obory? - zpět na článek

komentářů 174

 1. První půlkou bych dokonce i možná souhlasil, ten zbytek je klasický český ubrečený přístup

  Nikdo nikdy nikoho nedržel v nějaké díře v Ostravě je jasný že to město vzniklo uměle a když po revoluci jsme uzavřely trhy které jsme měli předtím plus tuneling, tak to bylo opravdu jen otázkou času kdy to město téměř zkrachuje

  Když srovnám třeba paralelu s detroitem v USA tak v tomhle tom ohledu se to dá pěkně srovnat když byl taky jenom čistě zaměřenx na automobilový průmysl

  Za rok z pěti Mily Nového Města z bylo jenom cca 2 miliony obyvatel kriminalita asi 60 vražd na 100000 obyvatel za rok to je asi 50x víc než celém Česku dohromady a mohl bych pokračovat to město je úplně Město duchů a stejně tak vypadá podobně Ostrava i když nespíš tam nebude takhle brutální Počet vražd

  Schopni lidi už dávno utekli a zůstal ten ubrečený zbytek

  1. Tahel emigrantská latina je boží.

 2. Lukas_ze_san_fransisca:
  Pokud Ostrava, tak v tom případě i Detroit vznikl zcela uměle.
  Už teď se za značných finančních ztrát musí lidi stěhovat několikrát za život klidně z východního na západní pobřeží kvůli nové nejisté práci. A to nemluvím o obrovských ztrátách, které utrpíte zpřetrháním 10-20 let budovaných sociálních vazeb, tzv.“sociálního kapitálu“.
  A bude hůř. Jestli si se svým životním stylem kočovného „amerického cikána“ co se neustále stěhuje za prací, připadáte jako těžkej king co není ubrečenej, tak to budete hodně překvapený až po definitivním krachu ekonomiky budete mít i tu životní úroveň cikána.
  A nebude kam se stěhovat, protože města duchů budou úplně všude.
  Ti chytřejěí už teď vidí, že americký sen se nezadržitelně mění v americkou noční můru.
  A dávat to čechům za příklad je opravdu hodně nešťastné.

  1. Tak přece jenom někdo se chytil 😀

   Jo myslím že Když zkrachuje globální ekonomika tak už to bude úplně jedno jestli budu mít peníze jako cigán,

   Jinak o tom se mluví už stejně tak dlouho jako že zlatý rubl konečně zničí krvavý dolar o tom čtu tak 30 let

   Motate nějak plno věcí dohromady Takže nevím přesně na co mám reagovat, nicméně jako King si nepřipadám ale jsem poslední dobou hodně šťastný

   Každopádně USA je úplně v jine situaci z hlediska vzniku měst, máte přímo města které se zabírají jenom konkrétními obory, které jsou většinou na globální a světové špičce, jinak by už dávno zkrachovaly e, není to tak diverzifikované jak třeba v Evropě v konkrétních státech

   Proto se tám lidé často musí stěhovat přes tři časové pásma

   Česko má zase výhodu že sousedi hned s Německem 5. největší ekonomikou světa

   Já když se prvně přestěhoval do Německa tak mě to nestálo skoro nic

   Sociální vazby ta věta mě pobavila 😁

   Když člověk chce tak jde všechno Teda pokud samozřejmě nemá vážně zdravotní problémy

  2. Je to přesně, jak píšete. A proto toli lidí zdrhá z USA do Afriky.

 3. Největší stranda je jak si volnotržní pitomci myslej že vše vzniká uplně samo a že řízení a plánování je uplně fuj. Co je svět světem hraje se jen podle těchto pravidel:
  https://www.youtube.com/watch?v=l53bmKYXliA
  Dát tomu volnej průběh a odepsat třeba ostravu a tatru mj znamená že nebude ocel a nikdo nevyrobí obrněnou techniku prostě ten fuj fuj strategickej průmysl bez kterýho můžem opustit i se svejma fakanama mapu evropy.

  1. Největší stranda je jak si protivolnotržní pitomci myslej, že tenhle vesmír, tato planeta a veškerý život na ní vznikly příkazem Evropský komise.

 4. silent:
  K čemu ocel, když můžeme vyrábět OT za 130 mega z překližky:
  http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-udalosti/428626/pandury-za-134-milionu-maji-dily-z-papundeklu-ukazala-bouracka-expert-zasne.html
  Otázkou je, jakou vojenskou strategii by měla mít naše miniatirní země. Pevnosti na hranicích jsou podle mě v principu dobrý nápad, ikdyž po praktické stránce zastaralý.
  Řekl bych že základem je špičková PVO. A pak nějaká taktika zadržující nepřítele na hranicích, s maximálním využitím terénu. Než dorazí posily nebo spojenci.
  Holt mrňavá země uprostřed Evropy to má těžké.
  Opravdovou šanci bysme měli jen jako nějaký středoevropský svaz s Polskem, Slovenskem, Maďarskem a Rakouskem.
  Z tohoto pohledu byl už i ten varšavský pakt lepší než podlézání Angli a Francii, které se nám v Mnichově hodně nevyplatilo.

  1. kaBrnak: Četl jsi vůbec ten článek z odkazu? Odpovím si sám, ne.

 5. Článek dlouhej jak tejden bez neděle, složitý hledání viníka, přitom se odpověď na nadpis dá zjistit jednoduše. Stačí se zeptat současnejch studentů. Doporučuji to autorovi udělat. Pravděpodobně zjistí to, co já. U většiny byla odpověď stejná. Je to prostě lehčí, dá se to našprtat. Takže nemusej makat, sem tam brigáda a free studentskej život. Těch zapálenejch cikánologů atd. bude minimum. I když ne každej humanitární obor je zbytečná flákárna. Kdo studuje jazyky na překladatelství např., proč ne.

 6. Je dost smutné sledovat, jak se z DF stává diskusní klub levicových pseudointelektuálů…

 7. Integrale: Tohle je teda dobrý, co vy si představujete pod tím „levicový pseudointelektuál“? Já tu teda levé křídlo nikde nevidím.. nevidím, že by tu někdo křičel po rovnosti, je tu spíš spousta liberálů, kteří prosazují svobodu jednotlivce a svobodný podnikání. Ještě tu najdeme nějaký konzervativce. Typickýho socialistu tady teda nevidím žádnýho dle příspěvků. Takže by mě zajímalo, co znamená ve vaší řeči ten „levicový pseudointelektuál“?

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017