Proč nosím zbraň

Featured Image

Přiznám se, že zbraň jako součást oblečení nosím už řadu let a protože se občas setkám s reakcí i střelců proč tomu tak je, tak bych zde rád řekl svůj pohled na věc.

 

Za prvé chci říct, že se necítím ohrožen nějakým konkrétním a stálým nebezpečím, nepracuji a ani se nepohybuji v prostředí, kde by to bylo nutností, která znamená rozdíl mezi životem a rakví, na druhé straně jsem byl v situaci, kdy jsem zbraň na svou obranu vytáhnout musel.

Ovšem to nebyl impuls pro nošení zbraně, spíše šťastný důsledek známého „lepší mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít“. Ale toto rozebírat nechci, spíše bych rád mluvil obecně, proč si myslím, že nosit zbraň je (přes jisté nepohodlí) dobré.

Žijeme sice v celkem bezpečné zemi, kde se nestává pravidlem, že po sobě různé gangy střílí z jedoucích aut, ani ozbrojené přepadení není tak časté, ale přesto si nemyslím, že žijeme v zemi, kde nám nikdy a nikde nic nehrozí. Ono mezi slovní přestřelkou s lidmi na okraji společnosti k situaci kdy jedna strana drží v ruce nůž, nebo podobně nebezpečnou zbraň je poměrně malý kousek a tak jako při řízení auta stačí jen pár chvil k tomu, aby se vám změnil život od základu, může toto nastat i za jasného letního dne.  Ostatně při známém mačetovém útoku si napadení také nemysleli, že to skončí tak fatálně jako to skončilo a jistě by se našlo více příkladů, které dokládají správnost mého tvrzení.

Zákon všem držitelům příslušné skupiny povoluje nosit zbraň pro ochranu života, zdraví a majetku a je to protože stát (ať už si o něm myslíme cokoliv) a hlavně zákonodárce v té době rozumně usoudil, že stát není schopen ochránit své občany vždy a všude a proto nám, držitelům zbrojního průkazu dává možnost postarat se o sebe. Sám vlastnictví zbraně považuji za velký projev svobody i když je poměrně okleštěná a přestože náš současný zákon o zbraních shledávám vcelku rozumným (přesto z obavami sleduji chystanou novelu 2015) a také přes mé výhrady jak si zákon vykládají někteří státní zástupci i soudci, jsem rád za tuto možnost a tento ostrůvek svobody v socialistické Evropě. A taky jsem rád, že naše zbraňová organizace Lex je tady a snaží se, aby politici tento zákon nepřeměnili ve fašismus např. Velké Británie.

Ale to jsem trošku odbočil. Chci jen říct, že vlastnictví a nošení zbraně pro svou ochranu mi dává svobodu v případném konfliktu a hlavně jeden důležitý aspekt, aby grázl neměl moc nade mnou. Ono se to má tak, že útočník si pochopitelně cení svého života a proto když se setká s ozbrojenou obětí, málokdy konflikt vyostří a někdy jen vytažení zbraně stačí k jeho kvapnému ústupu. Někde jsem viděl statistiku, kdy se dotazovali vězňů v USA odsouzené za násilné přepadení, z čeho mají největší strach. Jen minimum mělo strach, že budou dopadeni policií, ale většina se bála, že oběť bude ozbrojena a bude se bránit.
A pokud si snad někdo myslí, že jemu se nic takového stát nemůže, že nemůže být přepaden, napaden a podobně, tak já si to prostě rozhodně nemyslím… a proto nosím zbraň.

Je jen na vás všech, jaký k tomu zaujmete postoj, ale já mám strach jen z toho, že budu bezmocný, když někdo napadne mě, nebo lidi na kterých mi záleží.

 


17.05.2015 DanielX


Související články:


12345 (20x hodnoceno, průměr: 1,25 z 5)
2 805x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:51

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!