Proč nejsem Charlie

Featured Image

Pro Čecha není snadné pochopit multikulti situaci ve Francii, kde žije asi 10% muslimů, což je nějakých 6-7 miliónů lidí. Po WWII. si tam nechali nasáčkovat miliony přistěhovalců, hlavně z kolonií v Africe, jejichž potomkům je dnes asi líto, že se tam mají dobře a při jakékoli zámince vyvolávají nepokoje, což ostatně bývá občas ve zprávách – hořící pařížská předměstí, nepokoje ve Francii roku 2005 a další.

Samozřejmě si stěžují na nezaměstnanost, nezájem úřadů, pochopitelně na rasizmus apod., ale to je asi tak to samé, jako když si u nás stěžuje na nezaměstnanost Cikán cestou na poštu se složenkou ze sociálky. Není od věci připomenout studii, kterou jsem nedávno četl a která se zabývala geneticky zakódovaným násilím, jejíž závěr byl (velmi zjednodušeně řečeno) asi takový, že pro potomky řekněme afrického kmene, jejichž dědkové před sto lety byli tím více uznávaní, čím více hlav zabitých nepřátel uřezali, je geneticky dána mnohem vyšší pravděpodobnost, že bez výčitek vezmou zbraň a budou zabíjet v situaci, ve které by to běžný Evropan, žijící navíc v křesťanstvím tvořené civilizaci, ani nepomýšlel udělat. Tyto skupiny dnes v západních velkoměstech vytvářejí celé městské čtvrti, jako je v Paříži třeba department Seine Saint Denis, který je v podstatě muslimským městem nebo sousední Clichy Sous Bois, kam se bílí bojí chodit i ve dne. A zde se rekrutují radikálové. Proč?

Korán a jeho zprznění

Islám jako takový zakazuje sebevraždu a zakazuje i zabíjení s výjimkou situace, kdy je to v sebeobraně. To je ten omílaný verš z Koránu 2:191 – „Zabíjejte je všude, kde je dostihnete … atd.“, který je s takovou oblibou vytrhován z kontextu, kterému ovšem předcházejí verše o tom, že tohle je de facto povinností muslima pouze v případě, kdy je napaden, je proti němu vedeno násilí apod. Jenomže, bohužel, takhle to vytrhávají z kontextu i ti rádoby islámští učenci, kteří nejsou ani tak učenci, jako spíš samozvaní sektáři oslnění mocí, když to tlačí do hlav těmto frustrovaným dorostencům, kteří pak s vidinou „Ráje se 72 pannami s chlípnými pohlavními orgány, ve kterém jim nikdy penis neochabne“ (tak to skutečně tvrdí) udělají naprosto cokoli zejména po tom, co jim místní imám ještě vysvětlí (další nepravdu), že když se odpálí někde v metru, tak bude mít, jako mučedník, cestu do Ráje zaručenu. Je třeba si uvědomit, že tito lidé vyrůstají v muslimském prostředí (i když v Paříži), kde je Korán posvátný i pro ně, ať jsou to sebevětší grázlové, a kteří se taky bojí třeba pekla. Proto hltají každé slovo o Ráji, byť přednášené polopříčetným „duchovním“, který si jen tvoří vlastní sektu mající s islámem pramálo společného. Když u nás na Cikána, co vám právě vyraboval auto, vytáhnete Panenku Marii a nějaký ten trest pekelný, tak taky nebude zrovna dvakrát ve své kůži ;-)

Kde udělali soudruzi z Charlie Hebdo chybu

Satira je fajn věc, pokud má ovšem nějaký inteligentní smysl, např. politickou provokaci ve smyslu upozorňování humornou formou na nějaké problémy ve společnosti, třeba karikaturami prezidenta, klidně i papeže nebo nějakého islámského vůdce. Jaký má však smysl, když zesměšňuje samotnou podstatu největšího náboženství světa s více než miliardou a půl věřících tím, že zesměšňuje jejich proroka? Jako na co chtěli pánové upozornit, když kreslili Mohameda v nejrůznějších zesměšňujících pozicích, když navíc islám jako takový ani jakékoli zobrazení proroka nepovoluje? Navíc žili v Paříži, věděli dobře, jaká je tam situace s „nepřizpůsobivými“, kolik zločinů, násilí a vražd se tam odehrává, věděli i o mnoha útocích radikálů na podobné karikaturisty v minulosti. Přesto se neváhali snížit k takovýmto malůvkám urážejících samotnou podstatu ke všemu ještě cizího náboženství, místo toho, aby karikovali třeba právě ty pseudoislámské duchovní, kázající bludy. V tomto bodě se dnes všichni hájí svobodou slova, ovšem svoboda jednotlivce údajně končí tam, kde začíná svoboda druhého a dotyční tímto jednáním prostě přesáhli rámec své svobody slova, když v podstatě útočili na svobodu vyznání druhých. Ale i přesto se k tomuto mnoho muslimů dokáže postavit s rozumem a nedělat z toho žádnou vědu, avšak těch několik procent radikálů, islámských fundamentalistů, to prostě bere jako záminku k údajné cestě do Ráje. A toho si museli být karikaturisté dobře vědomi, zejména po tom, co jim před časem už jeden molotovův koktejl v redakci přistál.

Co říci závěrem?

Snad jen to, že kolektiv Charlie Hebdo z úkrytu za monitorem svého PC urážejíce všechno okolo ve světle výše uvedených skutečností na sebe tuto odplatu z řad radikálů, schovávajících se za islám, ovšem s islámem nemajících nic společného, prostě dříve či později přitáhnout museli. A lidé stržení mediálním šílenstvím teď křičí, že jsou Charlie, ale nikomu už nedochází, že kvůli jejich laciným provokacím zemřeli tři nevinní lidé, dva policisté a jeden civilista, jejichž děti by dnes mohly trávit večer s tátou nebýt toho, že jedna redakce prostě nevěděla, kde jsou hranice a na co mají to kulaté na hlavě, díky čemuž by možná mohli domyslet následky svých, na první pohled nevinných, činů. Proto já NEJSEM CHARLIE.


13.01.2015 Jára
 

12345 (2x hodnoceno, průměr: 1,00 z 5)
184x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:52
D-FENS © 2017