Proč nehýčkat motor tím nejlepším?

Featured Image

Nedávno (dva měsíce) jsem se stal majitelem níže zmíněného vozidla německé výroby… a abych to neprotahoval, jdu rovnou k věci. Tento článek by se měl nést v duchu čistě informativním, ovšem s pár otazníky, na které bych uvítal Váš názor.

BMW, E36, M42, 318iS Coupe, techometrovejch 176800, vyrobeno kdysi v roce 95.

Vše ok, jede jak má, žere jak má, nikde nic podezřelýho, je to přeci Němec.. Ale až do chvíle… než se začly OBČAS ozývat hydrostavy -> teplo, studeno, chvilku,po nastartování. Zdechnutí a opětovné nakopnutí silnika pazvuky eliminovalo. Vyřešeno okamžitou výměnou za 10w40 a vše naprosto ok…

Btw, než jsem vylil tech zbylých cca 1.8 l 5W40 CASTROL Hi-Tech SuperNanoTechnology, aneb dá se to i na chleba a hlavně litr za litr pyčo vole chápeš to jako jak já ten motůrek timhle nadčasovým superhnisem rozmazluju!!!!!

Ten mamrd s tim Superviscosity oil for sport´s car jezdil dva roky. Po té nejdůkladnější analýze hned po koupi (kterou jsem si samozřejmě pro můj klid musel nechat až na domů) jsem zjistil jiné nedostatky – a teď pozor nedělám si prdel – od 1. třetiny páky ruční brzdy v poloze zataženo až do její krajní polohy „OBROUŠENO FLEXOU“ , původní majitel (buď Ivan z Ruska nebo Pražák před nim – Rus, taky Pražák, zedník, si asi myslel, že auto je na předek a že s tou ručkou může dělat psí kusy jako Makinnen a ještě se mu to efektně vrátí. Proč ne, když zadní buben je na tohle sakrradobře dimenzovanej.

Odbočil jsem, ale asi jste si udělali obrázek, jak se zrovna v tomto coupé asi jezdilo.

No což, nalil jsem tam výše zmíněný olej (značku záměrně neuvádim, pač seru na výrobce, zajímají mě uvedené normy – pochopitelně že od Poláků krom koberečků ani o hovno víc) a řekl že jako budu jezdit a pak na to mrknu.

Neuběhly ani tři týdny od výměny (max. 1,5 tis km), když jsem si právě vzpomněl na kontrolu hladiny a tak tedy učinil….

Vtáhnu, utřu, zastrčim, vytáhnu a čumim, jestli něco vidim…. Orosilo se mi čelo, sednul si, zapálil startku a dumal, proč to je dosti pod minimem (horní hrana kónusu rysky, víc ani hovno)

Určitě němečtí konstruktéři neudělali sek?? Proč při úplně suché rysce je v motoru stále necelých 1.8l hnisu?? Ten měl přeci vytýct, když nám indikátor signalizuje „sucho“. Nechceme mít v sobě žádný sračky, když doctor řiká jste čistí? Hrdlo ve stylu petlahve (doleju půllitr a stoupne to na min?), nikoliv spojený nádoby?

Dokonce i vim, že auto má stát na rovině a minimálně 2 startky nechat olej stéct do vany a až poté měřit.

Kolik bude v motoru oleje v mém momentálním případě? (horní hrana kónusu)

Kolik deci litrů na kolik stovek kilometrů?

Řešit:
– mechanicky (finanční mrda- hydrostavy, kroužky)
– manuálně (dolévat 10w40)
– manuálně s hi-tech (15w40 do traktorů v JZD a pozorovat)
– jezdit s tím pomalu a závodit maximálně s načipovaným HTP

Nebo řešit rozumně, avšak s brekem a ztrátou smyslu pro život navázáním na manuální řešení a zachovat u toho tu nejchladnější hlavu podáním inzerátu a vrátit se k atmosférický 1.8D Fiestě ´92?? Je BMW auto borce, co potřebujou prodloužit kokot, nebo si prostě jen solidně zajezdit- za tu dobu co ho mám, do něj padla skoro polovina pořizovací ceny (bez benzínu, pochopitelně), troufám si říct, že to je pěknej kus.

Jak byjste řešili vzniklý problém vy?

Je taková spotřeba oleje v normě (to bych se divil), když se tomu celkem extrémně nakládá? Pochopitelně nejsem úplnej kokot a nechám to alespon 20 min zahřát, až pak dávám víc jak 3 cm plynu.

Díky moc za případnou kritiku, odpovědi, rady nebo dokonce i zájem o odkoupení? (Zmrdí daň zaplacena)


20.6.2010 VV

12345 (2x hodnoceno, průměr: 3,00 z 5)
378x přečteno
Updatováno: 27.11.2015 — 23:58
D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!