Proč mě EU a lidé, kteří ji podporují, děsí - zpět na článek

komentářů 313

 1. A to si jako musím vybrat, jestli budu podporovat EU nebo chtít Czexit? Jiné možnosti nejsou? Nešlo by třeba, že bych si byl vědom kladů, které EU prokazatelně přináší, a zároveň viděl i její zápory? Že bych se třeba nechoval jako fanatický magor, který vidí svět černobíle ve stylu „kdo nejde s námi, jde proti nám“?

  1. Klady EU jsou asi takové, jako klady manželství, kdy si manželka říká:” Můj starej je sice ochlasta a každou chvíli mě zmátí, ale nosí domů vejplatu.

  2. to DerrickCuster

   Už jsem tady psal, že problém je mnohorozměrný a že to nemá binární řešení. Pak se tady někteří začli hádat, až jsem si vzpomněl na citát: „Mně by nevadilo žes nevstúpil, ale žes vystúpil …“

   Víme, že k #czexitu nedojde ani zítra, ba ani po nejbližších eurovolbách. Je otázka, zda je EU reformovatelná (já se obávám že z principu nikoliv). Nicméně, pokud bychom reformovatelnost připustili, a chtěli jí dosáhnout demokratickým způsobem (legitimním politickým tlakem voličů), tak by platila následující úvaha:

   Dokud má #..exit jakékoli členské země (kromě nyní GB) mezi jejími občany podporu kolem 20% (jak tu kdosi psal), soudruzi v Bruseli budou na své občany dále zvysoka srát a pojedou si dál po svým. A to dokud se všichni neprobudíme bez internetu (kromě schválených propagandistických stránek), bez aut (uvědomělí soudruzi budou mít kolo), bez žrádla, bez vody, bez nože (to je taky zbraň), bez fungující nemocnice v okolí a bez střechy nad hlavou (těm co dříve byli korektnější by bylo umožněno ji sdílet s novým sousedem Mohamedem).

   Teprve kdyby do EP přišel už dostatečný počet euroskeptiků a další předvolební průzkumy by indikovaly pravděpodobnost odchodu třeba Beneluxu, Visegrádu, Španělů nebo dalších jižanů, řekněme aspoň na 40:60, pak už by se soudruzi v Bruseli konečně museli chytit za nos a položit si otázku, co kurva udělali špatně. Přinejmenším je zcela legitimní chtít je (politické zmrdy) pod tento tlak volbama dostat, a né že ne. To ničemu nemůže uškodit a bylo by to jediné demokratické nenásilné řešení. (Platí to opět za optimistického předpokladu, že zmrdi jsou schopni sebereflexe; ten ovšem řada lidí nesdílí, např. Hampl v knize Prolomení hradeb, opakovaně doporučuji).

   Bohužel se to asi takhle po dobrém neodehraje. Většina ovcí je líná, tupá a zblbnutá propagandou (západní Evropa nezažila totalitu, resp. ti okupovaní se domnívali, že to už patří k válce. Němcům zřejmě dělala dobře, nevím, je to divnej národ). Voliči jsou ještě pořád málo nasraní. Věrchuška utahuje šrouby pozvolna, aby se nestrhl závit, a aby lidu byl ponechán chléb a hry, případně předhozeny obětiny k ukájení nejnižších sociálních pudů (i silniční piráti mohou být příkladem). Čím později lidi procitnou (čím blíže ke stavu popsanému výše to nechají dojít), tím horší rána to pak bude. Já nechci ani občanskou válku, ani chalífát; jen se obávám, abychom za nadšeného hýkání neprojeli point-of-no-return (pakliže se to už nestalo).

  3. DerrickCuster: EU jako každý systém má svoje klady a zápory, takže uvažujete správně. Dobré by bylo, kdyby v té evropské Radě ministrů jsme měli důležité slovo za naši zemi, protože ta Rada ministrů v EU je nejdůležitější orgán, který hýbe tou Evropskou komisí, jelikož ti jednotliví ministři prosazují zájmy svých zemí. Tohle už projde? :oD

  4. „ešlo by třeba, že bych si byl vědom kladů, které EU prokazatelně přináší,“ – můžeme jmenovat jediný klad, který prokazatelně přináší? Protože tyhle klady jsou trochu jako Yetti.. lidi říkají, že existuje, ale nikdo ho nikdy neviděl.

   1. To ses vazne tak hloupej, nebo si delas prdel?

    1. Ve výše zobrazeném příspěvku p. maximiliana nevidím zhola nic hloupého, a už vůbec se nezdá, že by vtipkoval.

     Veškeré „přínosy“ Čtvrté Říše, s nimiž jsem se až dosud setkal a jež jsou na straně jedné lidmi nevzdělanými, na straně druhé aktivními grázly tak vyzdvihovány, nejsou ničím jiným, než mírným omezením vězeňského režimu: EU nám diktuje, co a jak smíme a nesmíme dělat, a v některých drobnostech ten diktát milostivě a blahovolně neutuží tolik, jak by mohla — například nás nekontroluje na hranicích, avšak číslo vytetované na předloktí osobní doklady s biometrickými údaji (což není nic jiného, jen jde o trochu zmodernisovanou variantu přesně téhož) mít musíme, a kdo ne, se zlou se potáže. A tak dále, a tak dále :(

     1. Kupodivu – zatím – po uhniji biometrický doklady netřeba. To je třeba, aby vás pustili z té klece ven, do třetích zemí.

      1. To je teorie.

       Praxe je taková, že třeba zrovna teď jsem se vrátil z dovolené z Irska (člen EU). Na trajekt z Francie (člen EU) bychom se s občankou nedostali, je nutné „kvůli hrozbě imigrantů a tenorismu“ (jak neotřelé!) mít pas.

       1. (Nemluvě ani o tom, že občanský průkaz je úplně přesně stejné svinstvo jako pas; rozdíl v tom, zda tam je jen fotka a popis mého přirození, pardon, genderové role, nebo taky čip s uloženými otisky prsů a vzorem sítnice a vzorkem stolice, je pouze nepodstatný technický, nikoli principiální.)

        1. No a jak jste vlastně pochodil, co se (ne)dá aktuálně obejít?

         1. Na tom trajektu otravovali s pasem.

          Samotné Irsko docela fajn. Zákony tam mají sice taky dost debilní, ale konkrétní provedení se zdá být mnohdy o hodně méně absurdní než tady; kupříkladu skoro všude sice je omezená rychlost, ale skoro všude (vyjma dálnic) je to minimálně o 20 (místy spíše o 40) kph víc, než co se rozumně dá jet čímkoli jiným než snad Lotusem či Porschkou.

          Taky se zdá, že na různá přikázání obecně dost zdravě kašlou. Když je někde zákaz parkování na místě, kde zjevně nedává smysl, obvykle na něm parkuje spousta aut. WC v pubech mnohdy neodpovídají striktním požadavkům EU ani smykem. Policajty jsme za celou dobu viděli jen jednou jedinkrát; jeli mírně nepředpisově vysokou rychlostí po dálnici, a několik aut je přitom ještě značně nepředpisově vysokou rychlostí předjelo, aniž by to kohokoli jakkoli vyvedlo z míry.

          Z pohledu krátkodobého návštěvníka ta země vypadá celkem dost rozumně. Samozřejmě, žít by se tam asi moc nedalo, kdyby nic jiného, tak vinou zákazu zbraní :(

       2. To je možný, letadlem to asi zatím jde. Každopádně, slušný maso, eště, že máme tu uhniji, ne?

        1. Letadlem to naopak naprosto zásadně nejde. Ty současné demokratické letištní procedury jsou zcela neakceptovatelné a normální sebe si vážící člověk by zahájil protestní hladovku, kdyby se s nimi setkal ve věznici jako mukl.

   2. maximilian: Klad – důkaz místo slibů: „Od středy začíná platit nařízení Evropské komise, které stanovuje maximální ceny mobilního volání a SMS do zemí EU. Operátoři tak museli výrazně zlevnit. Zároveň nařízení částečně narovnává situaci, kdy volat s českou SIM kartou do států EU bylo levnější z jiných zemí než z Česka.

    České mobilní operátory nařízení přinutilo v průměru snížit ceny zhruba o polovinu na 5,80 až 5,89 Kč za minutu, někteří virtuální operátoři šli s cenou ještě níže. Nařízení stanovuje maximální ceny volání do zemí EU na 19 centů (4,90 Kč) bez 21procentní DPH a šest centů (1,55 Kč) za SMS.“
    „Vodafone snížil od 7. května cenu hovoru v rámci EU na 5,80 Kč za minutu. T-Mobile cenu snížil na 5,89 Kč za minutu a 1,86 Kč za SMS. Zároveň sjednotil ceny pro tarify i předplacené karty Twist.
    Stejné ceny nabízí i O2. Tento operátor přitom dosud podle ceníku účtoval za minutu hovoru do evropského zahraničí 24,90 Kč. Tedy čtyřikrát víc než po zavedení aktuální regulace.

    Zavedení nových maximálních cen navazuje na zrušení poplatků za roaming z června 2017 a je součástí unijní revize předpisů o telekomunikacích.“

    1. To je klad? Vládou určované ceny? Toho jsme se s velkou úlevou zbavovali po roce 1989!

     Vy jste prostě zcela rudý, ex.lex.

     1. Jan Mrcasik: Dívám se do zrcadla a jsem běloch. No pravda, korunu za 24 hodinový hovor už nedáte, to bejvávalo, takže za kačku už dnes kecat týden nemůžete, takže nevím, čeho jste se zbavovali a upřímně to není můj boj.

      1. ex.lex: lžete. Za 24h hovor dám méně než korunu. Mám totiž neomezené volání za pár stovek měsíčně…

       1. „pár stoviek mesačne“ je rádovo 10 za deň(24h).
        takže 24h hovor vás stojí viac ako korunu.

    2. Tak určitě nevymyslí nějaký zmrďárny, aby si to nenabrali zase zpátky.

     Jináč nevim no, nikam do zahraničí přes telefon nevykecávám. Není e-mail a tydlety instant messagingy a jiný toxy největší konkurencí už dávno? Hlas už v podstatě nikoho moc nezajímá, operátoři rejžují nejvíc na datech.

  5. „Že bych se třeba nechoval jako fanatický magor, který vidí svět černobíle “

   – Já stále nechápu, proč je tak oblíbené říkat, že „tohle není černobílé“ ?

   Hromada věcí v našich životech černobílá je.

   Je v pořádku, když přítel mlátí přítelkyni za to, že mu neudělala oběd? Není – zcela černobíle není.
   Je v pořádku znásilňovat děti? Není… zcela černobíle.
   Je nacismus špatný? Je! Zcela černobíle.
   Je EU úplně na hovno a je to jen armáda drahých úředníků? Je – zcela černobíle.

   (třeba se pletu… pokud se pletu, je to proto, že nemám v tom, co tvrdím pravdu, ne proto, že by ten postoj byl černobílý).

   1. maximilian: Jak to, že nemá EU klady? Máte volný pohyb kapitálu, zboží a lidí? Máte. Máte otevřené hranice? Máte. Máte hafo zboží na krámech? Máte. Můžete si dokonce vybrat, jestli chcete šunku s 90% masa nebo jenom se 40% masa. Máte banány? Toaleťák? Máte. Můžete všichni studovat VŠ, dokonce i v zahraničí? Můžete. Můžete lítat jen občanku po celé EU? Můžete. Stará se o Vás EU zdravotně? Stará, kouřit se už v restauračních zařízeních nesmí, abyste nesmrděli kouřem a nedýchali otrávený vzduch. A že má armádu drahých úředníků? Ukažte mně jakoukoliv vládu, která je nemá! :o) No, a včil hovoř, chlapče ;o).

    1. ex.lex 14.5.2019 v 21:21
     Máte volný pohyb kapitálu, zboží a lidí? Nemáme, ani smykem…
     Kapitálu možná, ale pouhý bankovní převod je opruz…
     Zboží dejme tomu, ale kde se pak berou třeba ty rozdíly u potravin, o kterých se dokonce musí jednat na nejvyšší úrovni…
     Lidí? Když při přestěhování musíte řešit přechodný či trvalý pobyt, daňový domicil, zdravotní pojištění, vyměnit řidičák a hafo další administrativy…
     Zapomněl jste na služby – kolik se toho už napsalo třeba o kabotáži v silniční dopravě, a to není jediný problém…
     Podtrženo a sečteno: v EU zdaleka nefungují její 4 základní pilíře, tudíž EU jako taková fakticky neexistuje – je to jen prázdná skořápka bez obsahu…

     1. Nemel hovadiny.

      Nyni v EU si muzu odpovedet na inzerat v Nemecku, dohodnout kontrakt, sednout do auta a jet do Nemec vysivat.
      Na hranici v Rozvadove se zastavim leda do KFC na hambac, v Nemecku udelam praci, poslu fakturu a hotovo.

      Na lyzovacku do Alp jezdim tak, ze si zabookuju privat, sednu do auta a jedu. Oproti Jizerkam je rozdil v dobe jizdy a kvalite sluzeb, tim to hasne.

      Pri stehovani se musi delat hafo administrativy i kdyz se stehuju z Chodova do Nusli, tak nejak priblize stejne, jako pro stehovani do Ambergu, vcetne zmeny toho „danoveho domicilu“, protoze se zmeni prislusny FU.

      Moje bezpecnostni proverka „NBU Tajne“, je uznavana i v Nemecku, bere se to jako uroven „NATO Secret“, muzu delat i pro zbrojni fabriky.
      A ne ze jenom muzu, ja to tak taky delam.

      Prevod penez je opruz z toho duvodu, ze CR nema Euro, v ramci Eurozony lusknuti prstu. A i tohle ma snadne reseni, viz PayPal, Revolut.

      Obecne v EU se ma obcan EU v kadem zemi EU stejna prava jako mistni. A tak sousedova dcera studuje zadarmo v Lipsku, u nas zase zadarmo studuji Slovaci.

      Chapu, ze pro lopatu u pasu, co se pohybuje v trajektorii kolbenka-lidl-panelak ty EU 4 freedoms, Erasmus apod zas az tak prinos nemaji, aktivnejsim lidem by to setsakra chybelo.

      1. Nicmene vetsina lidi nejsou v te polozce aktivni, zamysli se nad tim, co vyhovuje vetsine ;)

       1. Lopatu na trajektorii kolbenka-lidl-panelak EU neomezuje nijak.
        Naopak lopata z clenstvi v EU profituje, protoze CR se diky one snadne prostupnosti a EU garantovane vymahatelnosti prava stala montovnou pro Nemecko.
        Delnik ve Skodovce ma nyni zaklad v prumeru 40 klacku, s priplatkama 50, ted dostali odmeny 100 litru.

        Nevidim pro lopatu jiny duvod, proc omezovat EU, nez povestne chcipani sousedovy kozy. Aktivnejsi lide to umi vyuzit lip.

        1. Ad vasek:
         Na ja, ale co když ta lopata, krom toho, že lopatuje v kolbence, vlastní zbroják a ráda si chodí zastřílet, třeba i z CZ858? Furt ji EU nijak neomezuje?

         1. Jo, tohle je svinstvo.

          Resitelne zmenou Ustavy.

          Parmament (skladajici se z Poslanecke snemovny a Senatu) se postavil proti, hlavne vladnouci ANO vyjadrenim Ministra Obrany Stropnickeho.

          V pripade spolku jako je EU vzdy budou takove problemove zalesitorsti.
          Oproti prinosum je to naprosta prkotina.

          1. Ad vasek:
           Ještě, že jsem jen grammar nazi. Kdybych byl i typo nazi, docela bych si na Vás smlsnul.
           Sice nejsem lopata z Kolbenky, ale nemyslím si, že nastíněný problém, o kterém Vy sám píšete, že je svinstvo, je naprostá prkotina.

          2. Těch svinstev je mnohem víc. V podstatě je to taková domestikace. Namísto svobody a rizik jsme dostali krmení, ale s ním i plot, ovčáka a řezníka.

           S tou ústavou je to jen dočasný ústupek, boj o každý den. V podstatě jsme ve spolku, kde nám orgán složený s kovaných levičáků na který prakticky nemáme vliv nařizuje zákony. Zatím to je celkem fajn, ale kromě odzbrojování je na stole i sjednocení sociálního systému, imigračních zákonů, daní atd. Můžeme si chodit k volbám jak chceme, ale nemá to žádný význam. Nemluvě o dotacích, které nám prorostly zemi tak, že se dá vydírat jejich odepřením.

           Nemyslím si, že bychom na věci typu Erasmu, Shengenu, jednotné registrace léků atd potřebovali odevzdat komplet rozhodování nějakým úchylným strejcům do Brusele.

          3. Za par dni jsou euvolby.

           Komisare urcuji narodni vlady.

           A jak se tak divam na vysledky cekych voleb, tedy Mylos & Bures, nevim, kde berete presvedceni, ze jsou nejak lepsi ne strejcove v Bruselu

        2. Vy si ty lopaty dost paušalizujete. Na vámi uvedené „trajektorii“ (říkejme tomu trasa) byste (případně s mezistanicí v hospodě) našel třeba i absolventy Fakulty behaviorálních či genderových studií.

         1. Lopatovitost nesouvisi se vzdelanim.

          Z okruhu mych znamych je nejvetsi globalni cestovatel umelecky kovar s triletym ucnakem.
          Ted momentalne rekonstruuje kovove brany a mrize na jakemsi klastere kdesi v Normandii.

          Stacilo mu odpovedet na mail od chlapka, co potkal na Hefaistonu, a nastartovat transita. V ramci EU, samozrejme.

          1. Ad vasek:
           Chcete tím naznačit, že nebýt EU, tak by kovář nemohl nastartovat transita? Nebo by si nemohl přečíst mail a odpovědět na něj? Nebo by se nemohl potkat s chlápkem na Hefaistonu? Nebo by nemohl opravovat mříže a brány kdesi v Normandii?

          2. @ PanPredseda:

           těžko říci, jak přesně v Normandii by cizinec mnohl jen tak přijet a začít dělat řemeslo v zemi, která je na cizince občas slušně vysazená; zkuste si třeba jako někdo z Horní Volty přijet do Česka (nebo ktrerékoliv jiné země ) a otevřít jen tak bez povolení živnost, a uvidíte sám, jak radostně se na vás všichni budou tvářit a žádná cizinecká policie ani úřad na vás určitě neskočí. Některé státy Unie buzerují dodnes a jsou naštěstí limitovány společnými pravidly pro volný pohyb služeb, osob a zboží.

           Mně to někdy přijde, že jsme se jako chudá postkomunistická rozložená země dostali nějakou náhodou do elitního klubu, kterej zrovna měl otevřeno a přijímal chudší členy, a teď místo nějakého standartního fungování a porozumění jenom koukáme, co kde šlohnout, kam se vysrat pod koberec, komu naflusat do jídla a koho pomluvit. Prostě klasická východoevropská mentalita. Místo komunikace a spolupráce a hledání společných zájmů věčné stížnosti a brečení. Hlavně vždycky na někoho hodit vlastní frustraci a vlastní selhání.

          3. @ Cerny Mor
           Presne.
           Staci pokecat s Ukrajincema a Ukrajinkama – vesmes poctivi tvrde pracujici lidi.
           Co jim ta verbez na cizinecke policii provadi…

          4. Ad Cerny Mor:
           Já naopak zastávám názor, že část lidí spíš kouká, jak si od těch elitnějších členů onoho elitního klubu nenechat zalepit ústa stříbrnou páskou, přicvaknout ruku poutama k trubce od topení a nakonec nasrat na hlavu.

          5. Nastartovat tranzita by mohl, cist maily a potkavat chlapky dtto.

           Opravovat mrize v Normadii uz setsakra ne. Uz jen z toho prosteho duvodu, ze ve Francii plati, ze lze najmout na praci cloveka odjinud (puvodne mimo Francii, nyni mimo EU, anzto v EU maji vsichni obcane stejna prava) pouze v pripade, ze nelze na tuto praci ziskat cloveka lokalniho, ktery ma prednost, o toto je nutno poradat urady, urad muze a nemusi povolit a je to bylokraticky oser na 3 az 6 mesicu.

           V realu se pripadny zamestnavatel na cely candrbal zkratka vysere a najme nekoho z EU, treba Slovaka, Polaka, kdyz mluvime o pripadnem czexitu.

           Kdyuz jsem mluvil s Ukrajincema, co mi staveli barak, to byly neuveritelne storky o tuposti ceske byrokracie. Nedavno sel v novinach pripad ukrajinske zubarky, vyhostene z CR kvuli nejakemu potrhlemu formalnimu duvodu, co zila v danem vesnici dlouha leta a nyni jsou mistni bez zubare.

           Co se tyce uskali zamestnavani cizinzu z pohledu ceskeho zamestnavatele: https://dostupnyadvokat.cz/blog/zamestnavani-cizincu
           Tam jsou i takove mnamky, ze stat bude po zamestnavateli pozadovat zaplatit naklady na vyhosteni, ktere is z nejakeho duvodu usmysli.

           Po pripadnem czexitu budou Cesi v Evrope v pozici Ukrajincu.

          6. @Vašek: s Ukrajinci a lidmi z jiných třetích zemí dlouhodobě spolupracuji, Ukrajinci jsou vesměs výborní pracovníci, a přesně ty příhody z úřadů znám. Povolení k pobytu, výslechy úřadů, zamítání žádosti o občanství u lidí, co tady jsou většinu života – bez důvodu, atd atd.

          7. vasek
           15.5.2019 v 12:07

           Jaký kurva najímat na práci? Podnikatel přijede, dodá zboží a službu, předá frakturu a odjede do prdele. Jedinej rozdíl před uhnijí byl, že tam bylo trochu víc papírování a možná ňáký clo – pokud už neexistovala bilaterální dohoda o volným trhu.

          8. Před EU to bylo mnohem snazší a s daleko méně papírováním než teď, kdyby nic jiného tak proto, že teď fakturace byť i jen jediného eura za hranicemi zakládá povinnost KH apod.

          9. @OCS: Ale prosím vás, zažil jste kšeft před EU a po vstupu do EU (když se jedná o země EU)? Zažil jste čekání na celnici, až se debilní celník dobře vyspí a po pár dnech vám uvolní zboží? Nebo když vám nepustí auto přes čáru a pošlou zpátky? Nebo chcete vyvézt nějakou mašinu, potřebujete doklad o původu zboží a celník začne trvat na svém názoru, který je úplně jiný a může vám zlikvidovat kšeft?

           Je škoda, že lidi ztrácí paměť.

          10. Paměť mám výbornou, děkuji pěkně.

           Pravda je, že jsem nevyvážel mašiny (s těmi by to mohlo vypadat jinak, nevím), nýbrž práci a vědomosti. Do světa v (dnešní) EU i mimo ni, od začátku 90. let prakticky bez pausy. Jde to čím dál tím hůře a je to zatíženo čím dál tím šílenější byrokracií; nkoli naopak.

        3. KOKOTINA!!
         Takze si to shrneme, jsem rad, ze jsi vybral automotive. Kdo, prosim pekne, prosazuje ty CO2 limity? Kdo prosazuje do aut stale modernejsi a zelenejsi systemy? Neni to NAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAHODOU EU?
         Kdo prosazuje ekologictejsi a efektivnejsi elektricke vyrobky? (napr. omezeni vysavacu?) Kdo prosadil omezeni zarovek?

         Ja ti nevim, krome tech zbrani je tu fura dalsich veci, ktery jdou z Eu a ktery muzou lopatu nasirat. Krome jineho nedavna zprava z EU, ze dvoji kvalita potravin pro vychodni zeme EU prece neni problem…

         Ten problem je obsirnejsi
         1) Mistni politikove radi omezuji obcany a schovavaji to za EU, coz EU neumi/nechce komunikovat a novinare tu nemame, takze EU u nas sbira vic negativa, nez sama zvlada udelat
         2) EU docela dost omezuje prave lopaty a obzvlaste lopaty konzervativnich zemi(proc se asi nehlasovalo o omezeni rychlovarnych konvic pred referendem o brexitu? protoze jim bylo jasny, ze pak by brexit skoncil 70:30 pro). Viz ty zarovky, viz buzerace ohledne aut, viz levne cinske smejdy, pardon, vysavace atd. atp.
         3) Mistni pseudo-novinari taky moc EU nesvedci, viz nedavna zprava o tom, ze dvoji kvalita potravin dle EU neni problem, zatimco Tuzemsky rum byl problem(dnes Tuzemak), Pomazankove maslo byl problem. Takze to vypada stylem – na CR bic, na zapad cukr.
         4) EU se posledni dobou docela dost sere do lokalnich vlad(viz treba ty zbrane). A ne, fakt to neni tak jednoduchy, jak prezentujes(uz jenom proto, ze pokud do Ustavy nekdo napise, ze obcane maji pravo vlastnit zbrane na sebeobranu a podrobnosti upravuje predpis 3141/51 pismeno C a tam bude napsano, ze zbran musi byt zamcena v sejfu, sejf musi byt v mistnosti za mrizemi a ta mistnost musi byt v suterenu PCR, ze … ale legalne je ta zbran tvoje a je pro sebeobranu, ze ;))

         Hele, beznej lopata nevidi vyhody EU, protoze jsou docela umne skryte, ale za to vidi omezeni, ktera EU produkuje, zatimco cte zpravy o tom, ze on muze zrat smejdy.

         Ja ti nevim, ja ty lopaty celkem chapu.

         1. BTW daji se najit dalsi veci – omezeni olova? (rybari? strelci? pajeci?) Omezeni rtuti? (napr. rtutove teplomery, ktere IMO patri ke spicce v mereni, obzvlaste pokud meris sam sebe)

          1. Všechno se rtutí – akumulátory, baterie, pájky, nedávno kompletní zákaz amalgámů.

           Téměř kompletní zákaz kadmiovejch akumulátorů, všechno součástí RoHS – začalo to olovnatou pájkou, nedávno zakázali olověný závaží na kolech aut. Aktuálně se snaží zakázat olověný střely a závaží.

           Průběžně dochází ke zpřísňování norem na příkony a účinnosti spínanejch zdrojů.

           Omezení výkonu vysavačů, snaží se o omezení konvic a nádržek splachovacích hajzlů.

           Emisní normy na auta, emisní povolenky pro průmysl, energetický štítky budov.

           Povinný kvo-kvo-kvóty pro managorky ve formách.

           GPDR, snaha protlačit americký zákony skrz různý „ochrany“ trhu a „volnej obchod“, omezování svobody slova, cenzura.

           Biopaliva, obnovitelný zdroje, šílený protlačování ekobyznysu včetně hovadin jako třídění.

           Povinný ABS, ESP, íkól, protlačování autonomního řízení, snižování rychlosti, on-line šmírování a omezování řidičů.

           Celej zkurvenej dotační systém (pětiletky, centrální plánování).

           Mám pokračovat?

         2. @deacon:

          A proto by nám pomohlo z elitního klubu vypadnout a sice muset ty pravidla dodržovat pro vzájemný byznys, na kterém jsem závislí jako málokdo, ovšem už nesmět ani ceknout. V lepším případě, jako Norsko, platit miliardy za právo tam dodávat a dodržovat stejné podmínky a neplatit cla, v horším případě jako třeba Vietnam být mimo a dělat jen obchod ve velkém a platit cla a bejt za potenciálního šmajda, kterýho každej může zamáznout kdykoliv se zachce nějak.

          Tuzemák, pomazánkové máslo – to byl náš problém s nepravdivým označením potraviny, ne problém EU; stejně jako balená kobliha, zahnuté banány, zákaz domácích zabijaček, dvojí kvalita potravin… to byly zase naše vlastní výmysly. Směs našich chyb, hoaxů a vlastní dementní obchodní politiky.

          1. Ad Cerny Mor:
           Ale s tím nepravdivým označením potravin to vzala EU tak nějak polovičatě: Proč si stále můžeme objednat španělského ptáčka či moravského vrabce, koupit cikánskou pečeni a dětskou(!) šunku?
           Trošku mi připomínáte mého bývalého spolužáka ze ZŠ, který (později) tvrdil, že „za vše špatné si člověk může svými hříchy a za to dobré může Ježíš“.

          2. Správně. Vypadnout z klubu a nutit k dodržování jeho sadistických regulací výhradně ty, kteří to něj chtějí exportovat – zatímco na ty, kteří chtějí prodávat v ČR nebo třeba v USA, by se perverzní Unijní regulace nevztahovaly.

        4. A co takové emisní povolenky, hm?
         Co „přechod na bezemisní ekonomiku“, hm?
         Co zákaz aut se spalovacími motory?
         Co „strategie přechodu na bezřidičskou dopravu“?

         To všechno EU právě teď plánuje, prosazuje a dokumentuje, nebo už vynutila.

         1. Jan Mrcasik: To je vědeckotechnický pokrok a taky koexistence s přírodou, to je v pořádku.

          1. Zákaz funkčních technologií a násilné vnucování nefunčkních neekologických výmyslů pod hrozbou sankcí je „pokrok“?

           Aha. Vy jste fakt marxista, jak jste tuhle psal. Akorát že nikoli v tom vašem celosvětově jedinečném výkladu, ale původním slova smyslu. komunisti a bolševici se vždy a všude nazývali „pokrokové síly“ :-P

          2. (Je to poněkud OT, ale nedá mi to — v opravdu původním slova smyslu měl Marx hodně blízko k anarchii, a leccos z toho, co napsal /vyjma té opravdu hodně debilní teorie nadhodnoty, což je taky skoro jediné, co od něj většina lidí dnes zná/ dávalo dobrý smysl. Dokud to neopravil Uljanov.)

          3. (On Marx hlavně vůbec nebyl konsistentní a šlo mu hlavně o sabotáž lidstva. Od jeho přátel je zdokumentované, že socialismem opovrhoval a vysmíval se mu, ale nakonec jej přijal s tím, že je nejlepší pro úplný rozvrat.

           Komunistický manifest s třídním bojem a zrušením vlastnictví i manželství byl jen zlatý hřeb.

           Je to podobné, jako když sem před lety psal Bátora junior s tím, že český národ tak nenávidí že mu přeje jen destrukci z kterékoli strany.)

          4. Jan Mrcasik: Mně technologie vyhovují, usnadňují mi práci a šetří mi čas. Nevidím nikde, že by mně někdo vnucoval nefunkční neekologické výmysly. A že se do výrobků dávají kurvítka, tak to si stěžujte u výrobců, kteří to dělají záměrně, aby se hýbal trh a Vy jste si musel pořád kupovat nové, ovšem s technologiemi to neasouvisí, souvisí to s hamižností.

     2. To s tou neexistujucou volnostou pohybu je volovina. Ked sa clovek stahuje do krajiny v ktorej na rozdiel od krajin EU nema pravo byvat, musi prejst kopou sraciek nez konecne bude moct zacat riesit technikality typu trvaly pobyt ci vymena vodicaka. Uz len ten vodicak je dobra kurvaren tuto v Ontariu, pretoze vsetci okrem obcanov zopar krajin si musia robit vodicak nanovo.
      A co sa tyka tej cabotage v nakladnej doprave, nie je tam skor problem s nedodrziavanim zakonov ohladne zamestnanosti v danej krajine? Som si isty ze to tak bolo v pripade leteckej dopravy a isteho dobre znameho dopravcu.

      1. S tou současnou „volností pohybu“ to velmi přesně a rozumně popsal kolega RMP, dej mu Pámbu věčnou.

       Když jsme tu ještě měli Žalář národů, strčil praděd do jedné kapsy šekovou knížku, do druhé revolver, a jel bez nejmenších problémů kamkoli se mu jen zachtělo (v praxi pouze po Evropě; myslím ale, že ani Afrika ani USA by problém taky nebyly, podle dostupných historických informací). Žádná lejstra. Žádné buzerace.

       Tehdejší dobu — kdy na to zhola žádná Čtvrtá Říše nebyla zapotřebí, prostě to fungovalo, protože skoro nikde nevládli socani a skoro nikde nebyla všeobecná kdemohkradcie — s dnešním „volným pohybem“ lze srovnat asi tak podobně, jako akt s pietním aktem :(

       1. To nemusel ani Kopčom. Stačilo mu zobrať kyjak a vyraziť. Takže opäť platí to obvyklé čo bolo, to bolo…
        A k tomu tvrdeniu že za komouša mohol cestovať do viacerých krajín so svojimi obľúbenými hračkami; naozaj by som sa s chuťou pozrel ako by prešiel hranicu do Madarska (kde v je do pekla mäkčeň?) s kvérom pri sebe.

        1. Stran čo bolo, to bolo, zajisté; ale jde o kontext. Je mírně řečeno absurdní přikládat Čtvrté Říši jakési pochvalné zásluhy za to, že nás ukrutně omezuje, ale mohla by ještě víc!

         Stran kvéru, viz následnou diskusi bezprostředně nad odkazovaným příspěvkem.

         Stran háčku, netuším, na čem to píšete; ale standardní české klávesnice, s nimiž jsem se kdy kde setkal, jsou tak debilní, že jsem si pro Maca udělal vlastní, a na iPhone píši většinou raději bez diakritiky, jako v 80. letech :( Pro slovenské to zřejmě nebude jiné. Myslím, že se tomu říká „pokrok“, a že to ostatně úzce souvisí i s diskutovanou nevolností při pohybu :/

         1. P.S. Srovnejte prosím též úzce souvisící 15.5.2019 v 14:35.

         2. No, v prvom rade by sme mali povedať že výčet toho čo môžem alebo nemôžem ťahať cez hranice nemá absolútne nič spoločné s voľným pohybom osôb ako ho definuje EU.

          1. Naproti tomu ale má naprosto vše společné s volným pohybem osob bez toho absurdního přídomku.

          2. I rest my case.

    2. ex.lex:
     Pro mě klady nemá.

     K čemu je mi hafo kamionů, vozící drek buhvíodkud?
     K čemu je mi hromada montovních hal, na ně navázaných ubytoven, agentur, heren, zastaváren a další svinec?
     Co mi přineslo ucpání silnic, větší hromady odpadu, větší podíl pseudovzdělanců z pochybných školiček?
     A k čemu jsou mi nová a nová legislativní omezení?

     1. corona: Hafo kamionů máte proto, aby jste měl banány kazdý den v roce na krámě a ne jenom dvakrát do roka, můžete je žrát každý den :o), přesuňte větší část různého zboží na železnici a nebudete mít hafo kamionů.
      Montovní haly máte proto, že už nemáte skoro žádný průmysl, který jste v rámci globalizace přesunuli privatizací do soukromých rukou, čímž jste ztratili jakoukoliv moc rozhodovat o tom, co se s těmi podniky stane, tudíž buďte rád, že máte aspoň ty montovny. Nejste soběstační vůbec v ničem ani v průmyslu ani v zemědělství, kdyby došlo na lámání chleba, nemáte co žrát.
      Ucpání silnic máte proto, že jste se třicet let škrábali na koulích a hráli si na levici a pravici, čímž jste se totálně vykašlali na obnovení a opravování vlastní infrastruktury, která nyní je jak za krále Klacka, vše se Vám rozpadá, vše je v dezolátním stavu, zatímco vědeckotechnický pokrok jede sto kroků vpřed, Vy ho ani nemůžete využít, protože Vy jste sto kroků vzad, ani k tomu nemáte vhodnou infrastrukturu, navíc neumíte ani čerpat dotace, ale kde co šlohnout, přerozdělit si pro pár vyvolených, to umíte.
      Legislativní znamená zákonodárská moc, tudíž kdo má zákonodárskou moc ten určuje, jak budete jako masa fungovat.

 2. Přijímám fakt, že už v EU jsme a že řeči typu „neměli jsme vstupovat / neměli jsme přijmout Lisabonskou smlouvu“ jsou na hovno.

  Když už tam tedy ČR je (platí to stejně pro EU a NATO) a je s tím srostlá nejen právně, nýbrž i fakticky, není primární otázkou libovolného -exitu ANO/NE, nýbrž JAK. To jsem zatím nikde neviděl ani neslyšel – plán či alespoň strategii pro odchod. Bohužel to není tak, že případný odchod řeší vše. Naopak, je to dost komplexní problém.

  Nikdo nemůže s jistotou říct, že není na EU závislý, protože to by si musel být jistý nejen u sebe samého, ale u svých klientů nebo svého zaměstnavatele (a jeho klientů atd.). EU je spíš způsob, jak se lidé a společnost (zejména ekonomika) chovají, jaké mají návyky atd. Po 15 letech členství už nestačí vytáhnout jeden kabel. Nevěřím, že po okamžitém odchodu z EU by dotační paraziti pokojně zkrachovali a namísto nich by vyrostly svobodné firmičky a podniky českých vlastenců. Mám spíš obavu, že Czexit by byl srovnatelný s privatizací 90. let, ovšem namísto chaosu by to měl pod palcem Andrej.

  Podle mě ČR zatím nemá na víc než na roli rebela v EU, a ani v tom není jednotná. Takový jsou karty resp. takové na stole vidím. Řekněme, že EU je hořící dům. Zatím nehoří tak, abych měl nutkání zabít se raději skokem z okna, ale už bych začal sestupovat s pochcaným hadrem na hubě a hledal cestu mezi plameny. Normální koordinovaný ústup, dokud to jde. Matějka by skočil z okna a možná by před smrtí zopakoval omluvu zato, že do toho baráku původně chtěl jít; Pospíšil by tvrdil, že ten oheň je dezinformace a že teplo je dobré. Správci toho baráku jsou venku v bazénu a dobře se baví.

  1. to Sandstorm
   Velmi výstižné a podané vtipněji, než se podařilo mi v příspěvku výše z 13.5.2019 v 13:59.
   Ano, je čas přípravu koordinovaného ústupu. Brexit, ať už dopadne jakkoli, je první vydrolenou cihlou ze zdi.

   1. → Ano, je čas přípravu koordinovaného ústupu.

    Chlapci, zde se sešikujeme k boji.
    Z oslů sesedat.
    Všichni k nástrojům… Schelingerova pěvecká jízda vlevo, kytarová setnina na křídla a bicí houfnice doprostřed.
    Jirko,
    ano,
    pojď sem, jak se jmenuje ta malá vesnička s tím rozkošným zámečkem?
    Chlumec, Chlumec.
    Znám, znám, snad zde nedopadneme jako sedláci u Watterloo.

  2. → Matějka by skočil z okna… Pospíšil by tvrdil, že ten oheň je dezinformace a že teplo je dobré…

   Fascinuje mě, v co všechno jsou mnozí ochotni uvěřit..:-)) V jaký kraviny..:-) Matějka?, Pospíšil?, kdo to je?..:-))

   1. Honza777
    … kdo to je ?- UTFG.
    Jinak to asi nemá cenu komentovat…

  3. A to je začarovaný kruh.

   Na Czexit se nikdo nepřipravuje, protože kompetentním lidem ideu „Czexitu“ zhnusili uřvaní fanatici a ňoumové – díky čemuž o Czexitu mluví výhradně uřvaní fanatici a ňoumové, díky čemuž se na Czexit nikdo nepřipravuje kompetentně, pročež…

 3. Mám pro tebe 2 zprávy. Jednu špatnou a druhou ještě horší.
  1) Dokud se proti EU budou vymezovat tak hloupí lidé prostřednictvím tak neuvěřitelně debilních elaborátů, nezbavíš se ji.
  2) Dokud si necháš srát na hlavu a budeš dělat otroka v „zaměstnání“ eurofanatikům (viz diskuze a tvá zmínka, že tě nutí lepit po firmě plakáty TOP09), nejenže nebojuješ proti EU, ale svým otroctvím a odváděním práce pro eurofanatiky EU PŘÍMO podporuješ.

  1. Běž do piče.

 4. „jako si do kanceláře nepověsím KSČM plakát“

  Možná je autor frikulín, který nosí na ruce Breitling hodinky, jezdí Audi autem a bydlí v Praha městě (kde se prochází po Karla mostě), ale pokud se vyjadřuje jako hotentot, jsem u výše uvedené části článku skončil.

  1. Co je na té větě jako špatně?

   1. Není v češtině, nýbrž ve frikulínštině; to je na ní špatně.

    V češtině patří neshodný přívlastek za substantivum, jehož se týká: „plakát KSČ(m)“, „hodinky Breitling“, „vůz Audi“, „počítač Apple“ apod. Opačné pořadí je praohavnost (a nejspíše asi kalk z angličtiny).

    Před ně patří přívlastky shodné, jež se ohýbají spolu s nimi: „komoušský plakát“, „drahé hodinky“, „německý vůz“, „zatracený krám“, a tak dále.

    Bohužel se ten nešvar psát to opačně ukrutně rozmáhá :(

 5. Klidně skončete, ale pak se nedivte, že budete skákat podle těch, kteří volí takové skvělé rétory jako je Babiš. Těm je to totiž ukradené, ba právě naopak. Ale nad to jste zřejmě povznesen. ;-)

  1. To je skutečně hodně zajímavý oslí můstek. Nebudu číst text od hotentota, co neumí pořádně česky = budu skákat podle voličů Babiše. Můžu se zeptat, jaký matroš hulíte?

   1. carter: Hehe, nejsilnější „matroš“ tady asi hulím já :oD.

    1. Připouštím, že je to možné, ale není to na první pohled tak vidět :-)

     1. To bezesporu, však Smith taky nebyl vidět, když razil politickou ekonomii v roce 1776 a teprve v našem století je tak úspěšná, že? :o)

 6. Autor tady moc hezky popsal emoce, co vede lidi k tomu, že chtějí nebo nechtějí EU. Ovšem EU nevzniklo náhodou, vzniklo z původního ES, což bylo dřívější Evropské společenství a jehož kořeny sahají až do roku 1950. Tenkrát se totiž Francie, Německo, Belgie, Nizozemsko, Lucembursko a Itálie dohodly, že jako tzv. šestka vytvoří ESUO, což bylo evropské společenství uhlí a oceli, dále Euratom a dále EHS. A právě EHS mělo za cíl odstranit celní překážky a podpořit obchod mezi těmi šesti zeměmi a vytvořit tzv. společný trh. Až koncem let šedesátých se teprve spojilo EHS s Euratomem a s ESUO a vzniklo Evropské společenství té původní zakládající šestky. V roce 1973 si řekly Británie, Dánsko a Irsko, že by nebylo špatné se připojit k té zakládající šestce a tak se k nim přifařili a pak už to jelo, 1981 se přifařili Řekové a 1986 se přifařili Španělé a Portugalci a jelikož těch zemí už bylo hodně, tak ty země vytvořily v rámci toho Evropského společenství společné instituce a společnou zemědělskou politiku. Všechno tohle se událo ještě dříve, než nějací Češi vůbec tušili, že bude sametová revoluce a s ní přijde i úplně jiný systém, který transformuje ten východní blok těch socialistických zemí. Vždyť i Rakousko, Švédsko a Finsko se připojily k EU až v roce 1995. A projekt EU byl vytvořen v roce 1992, do té doby to byl původní projekt ES, který založila ta původní šestka států. Takže ten východní blok, který žil do roku 1989 v socialismu, ty masy lidí, neměly vůbec páru o tom, do čeho vlastně vstupují. A Evropský parlament nemá skoro žádnou pravomoc v té EU, protože nejdůležitější slovo tam má Evropská komise, která je uváděna v život Radou ministrů EU. Evropský parlament ovšem může odmítnout rozpočet EU jako celek. Takže původně to skutečně bylo Evropské společenství, po kterém někteří volají.

  1. Hej, Vy mě cenzurujete, to není fér :o). Dobře, nebudu to sem dávat :o).

   1. Asi to vzali omylem trochu zeširoka, i když, když tak přemejšlím…:D

    1. :oD, hele, ono to není od věci, člověk se naučí být v projevu ještě více sofistikovanější. Obávám se jen, že pak tomu nebude už vůbec rozumět ani ten intelektuálně nadaný čtenář ani ta cenzura.. To byl přesně případ Nietzscheho, v podstatě mu pak už nikdo nerozuměl.

     1. Když už jsme v tom jazykovém okénku, „více sofistikovanější“ je taky pěkná prasečina, jež se nám mezi nedouky v posledních letech ošklivě rozmáhá :(

      Buď „více sofistikovaný“, nebo prostě jen „sofistikovanější“.

      1. Čéče, já nejsem profesor češtiny, ale tak sofistikovanější už to bylo, takže to spojení více sofistikovanější mně přišlo docela košer.

       1. I já poznám ten anglikanismus. Když už jó důraz, tak ještě více sofistikovanější, i když i to tahá za uši.

        1. Buď „ještě více sofistikovaný“, nebo prostě jen „ještě sofistikovanější“. Překvapivě.

         (Anglicismus zrovna tady nevidím, ale možná Vám jen nerozumím. Každopádně mám za to, že zrovna v tomto specifickém případě jsou na tom oba jazyky takřka stejně — kupříkladu „(even) more dumb“ i „(even) dumber“ je v pořádku, „more dumber“ je massabobština.)

        2. Hele, tady se používají dysfemismy a to nikoho netahá za uši, ale já napíšu „více sofistikovanější“ a máte z toho nervy :o).

         1. Ad ex.lex:
          Tak to nepište. Prosím.

          1. Předsedo Vy máte pořád s něčím problém. Je to diskuze, není to slohové cvičení.

  2. Ex.lex: to je nepravda či dokonce lež. Je nezpochybnitelně historicky zdokumentované, že EU vznikla na troskách Společenství národů a vyjednávalo se o ní před i v průběhu WW2 zejména ve Francii a Beneluxu.

   Myšlenka byla od počátku taková, že Společnost národů kdy se mělo o všech národních státech rozhodovat globálně z jednoho Centra byla super, ale zhatil to fakt, že národní státy měly právo veta. Takže „řešení“ je nalákat národní státy opět do nadnárodní organizace – a pak jim sebrat právo veta.

   Právě proto má EU cíleně takovou strukturu, jakou má: „parlament“ na úrovni „Nejvyššího sovětu“ bez pravomoci vydávat či rušit zákony, a Komise na úrovni Politbyra.

   1. Jan Mrcasik: Podívejte se, já jsem totálně apolitický člověk, takže nějaký Nejvyšší sovět a Politbyro, kterými jste zahlcen, to jsou pro mě pouze politické pojmy pro danou historickou dobu, které se mění s časem i vývojem. EU je demokratická autokracie, má skoro všechny její atributy.

 7. Pragmaticky vzato, je to úplně jednoduché.
  Vždycky je lepší být i v blbé partě, než stát sám.
  Parta drží při sobě.
  Když partě nastanou trable, dopadnou chtě nechtě i na toho solitéra vedle.
  Jenže soltérovi jeho trable dá parta vždycky sežrat.
  Příklad?
  OK, můžeme přemoudřele říkat, že € je obr na hliněných nohách.
  A co? Až € padne, odsereme to s korunou úplně stejně, ba možná hůř.

  1. podotek: tak určitě. A smlouvo o ESM (neodvolatelně zavazuje … zaplatit … jakoukoli částku … kdykoli navýšit) jste četl? To se týká jen členů Eurozóny.

 8. https://www.novinky.cz/zahranicni/504838-soud-eu-vsechny-migranty-kteri-spachaji-zlocin-vyhostit-nelze.html

  Generallní pardon pro invazní armádu kriminálníků je již oficiálně posvěcen soudem EU.

  1. Ale hovno.

   Ten rozsudek rika jednoduchou vec. Pokdu byl nekomu udelen azyl z te priciny, ze mu hrozi v zemi puvodu nebezpeci, nemuze byt deportovan z duvodu trestneho cinu, pokud toto nebezpeci stale trva.
   Coz je tak trochu zalezitost pro Cpt. Obviouse.

   Coz defacto znamena, ze pro vyhosteni jest nutno predtim azyl odebrat, napr. se zduvonenim, ze duvod pro udeleni azylu jiz pominul.

   1. Ale hovno, ten rozsudek říká, pokud jsi dostal asyl, klidně se chovej jako prase, nic se ti nemůže stát. A pokud jsi asyl nedostal, chovej se jako ještě větší prase, protože doma by tě za to popravili a z tohoto důvodu pro Tebe dobroserové ten asyl vydupají.

    1. monday: Mě by spíše zajímalo, proč ten azyl vůbec dostal, protože azyl je útočiště a povolení k pobytu poskytované cizím státním příslušníkům z politických důvodů. Takže si kladu otázku: Jaké politické důvody to byly pro udělení azylu, když je evidentní, že ten člověk je násilník a gauner? Kdo má tedy zájem na tom, aby se uděloval azyl násilníkům a gaunerům, kdo v té politice hýbe tímhle „trojským koněm“?

     1. Soudě podle toho co Václav říká, jsou osobní vlastnosti žadatele zcela irelevantní. Naopak, pokud je to uřezávač hlav, mohl by ho ten zlý Asad doma popravit a my mu proto MUSÍME asyl poskytnout. Navíc dopředu vědět nemůžeme, co bude ten člověk zač, i když my xenofobové tušíme, že statisticky významně s některými skupinami budou nadprůměrné problémy.
      K otázce proč to děláme nebo přesně proč to decision makerové dělají, jsou možná jen dvě vysvětlení. Buď jsou blbí nebo jsou navedení. Otázka stojí, proč voliči přesto tyto osoby podporují a na to musíte odpovědět Vy, jako zastánce Bruselu.
      Jinak nejzajímavější je samozřejmě ten paradox, že na Blízkém Východu to bombardujeme z dronů hlava nehlava, s tím, že si to Alláh nahoře přebere, ale jakmile se islamista odrazí od břehu v gumovém člunu, stává se z něho posvátná svatá kráva, o jejíž blaho a bezpečí musí být ve všech směrech postaráno.
      Zkrátka ty statisíce mrtvých V Iráku, Libyi, Sýrii, Afghanistánu a když to dobře půjde v brzké době i v Iránu v důsledku našeho boje „proti terorismu“ jsou všem těm bojovníkům za lidská práva totálně u prdele a vysvětlení je naprosto shodné jako v prvním bodě.

      1. monday: A jak my můžeme vědět, jestli ten zlý Asad nemá konkrétní důvod, proč ho chce popravit? My přece nemůžeme vědět, jaké důvody vedou nějakého Asada k tomu, že někoho popraví, třeba si čistí zemi od gaunerů. Přece tím, že my jsme se vzdali práva popravovat gaunery ještě neznamená, že ostatní to chtějí taky tak. Takže, protože chce zlý asad popravit gaunera, je to politický důvod pro EU mu udělit azyl, aniž by zkoumala, co je to za gaunera? Tak to nemá logiku.

       1. S ohledem na to, jaké úsilí Západ vyvinul při snaze Asada odstranit a s ohledem na to, jak dopadla Libye a Irák, kde se nám podařilo diktátory odstranit, to vypadá, že zcela zjevným cílem Západu je naopak poskytnout těmto pronásledovaným gaunerům co největší podporu.
        A pokud decision makerům jsou statisíce obětí těchto zásahů u zadele, tak jistě chápete, že jim jsou naprosto u zadele i oběti „bejrútizace“ Evropy.

        1. monday: Domníváte se tedy, že původní koncept EU byl rozšířen o záměrné zlikvidování práva trestu smrti na celém území EU za účelem toho, že se počítalo se zaplavením evropského kontinentu takovými lidmi, kteří dělají problémy jak ve svých domovinách, tak v hostitelských zemích a proto je nyní azyl v podstatě nebezpečný nástroj, jak legálně umístit problémové jedince v totálně humánní EU? Potom mně tam ovšem nepasuje ta likvidace diktátorů, proč je budu likvidovat, když si stejně hodlám azyly udílet po svém a bez ohledu na diktátory?

         1. zakaz trestu smrti byl prijat az nejakym dodatkem Evropske umluvy o ochrane lidskych prav ESLP – Strasburk, nikoliv EU (v puvodni nebyl)

          1. trevor12: Koncept EU se vyvíjel už od roku 1950, já si myslím, že už to bylo dříve vymyšleno, ta realizace těch světových konceptů má vždy nějakou dobu, ale to je pouze můj „odhad“. Rozhodně se tam muselo počítat i s likvidací trestů smrti, protože EU je jednotná v základních právech a povinnostech. Nemůžete tvořit celek, kde jeden jede hot a druhý čehý, EU není USA.

          2. EU je v podstatě demokratická autokracie.

         2. Co já se domnívám je naprosto nepodstatné. Podstatné jsou skutky Západu a jejich důsledky. Skutky Západu v oblasti odstraňování diktátorů jsou jasné. Důsledky jsou také jasné, myslím tedy alespoň pro jedince schopné se oprostit od ideologických nánosů.
          Důsledky imigrace nekompaktibilních jedinců jsou také jasné.
          Zdá se mi také zcela zjevné, že na některé “umírněné rebely” nic jiného než diktátorství neplatí. To je snad na příkladu Západem rozvrácených zemí zjevné.
          Na likvidaci diktátorů, kteří likvidují naše oblíbené chráněnce není nic nelogického.
          Zda to dělají naši vládci záměrně či z vrozené debility je mi jedno. Jisté je, že tak jako se Němci po válce tvářili, že netušili nic o holocaustu, stejně se větsina lidí naZápadě tváří, že neví nic o důsledcích naší blízkovýchodní politiky. I Vy pro ní za necelé dva týdny budete hlasovat se všemi důsledky. Právě nás tahají k soudu, za to, že ty Asadovo umírněnce nechceme.

          tedy pokud jste ten real ex.lex

          1. monday: Diktátoři se odstraňují z různých důvodů. To nelze paušalizovat, je to diktátor, tak ho odstraníme. Pokud je budoucím záměrem globální demokratická autokracie, pak to dává smysl. Pro globální demokratickou autokracii musíte sjednotit vše, to znamená, že to začne globalizací jak už jí znáte to jest volný pohyb kapitálu, lidí a zboží a jelikož Vy předvídáte, že celý svět se k Vám nepřipojí hned, tak musíte sjednotit nejdříve jeden kontinent, Vy těch kontinentů máte jaksi více na té planetě. A diktátor Vám těžko umožní, abyste jeho zemi přifařil bez boje k nějaké globální demokratické autokracii. Tak se jich začnete zbavovat a tím jim narušíte tu pospolitost těch národů na těch vzdálených kontinentech. Když promícháte všechny se všemi, další generace už si nebudou pamatovat, že jejich předci byli z nějaké Sýrie. Už ti lidé jsou promíchaní natolik, že to už nelze vzít zpět. Domoviny těch národů se mění a vzhledem ke klimatickým změnám se budou měnit i nadále, jednou bude svět lidí pod jednou demokratickou autokracií celý (přejme jim, aby byla demokratická), slova „vlastenec“ a „rodná“ hrouda zmizí, protože místa na planetě k životu pro člověka bude málo. Že to teď nevidíte to chápu, je těžké si to představit, protože my dva už tu dávno nebudeme. Vy vidíte jen to co máte před očima, proto jste naštvaný, protože se Vám rozpadá Váš uzavřený český svět, máte strach, protože mít strach je totiž normální, ale strach má velké oči a zkresluje realitu. Politika si jede po svém, zrovna tak jako příroda. Obě jsou rodu ženskýho, a hádejte, která zvítězí.

          2. ex.lex
           Já nemám strach. Já už to nějak doklepu a mladí 1) ten Ráj co vznikne podporují, takže si ho zaslouží
           2) si zvyknou, protože to půjde do řiti postupně a halt jim přijde normální, že je na každým kroku bude prudit banda primitivů a že musí důkladně přemýšlet kam mohou jít a kam ne.

           Já zkrátka vidím, že důsledkem západní politiky jsou statisíce mrtvých a budu vždy volit ty, co budou proti této politice, i kdybych měl volit posledního mizeru co jinak stojí za starou belu. Zkrátka mým jménem se to dít nebude.

           Co mě zaráží, Vy jste evidentně příčetný člověk, vidíte kam to směřuje a jaký je cíl a přesto kladete otázku, co vede vrchnost k tomu aby do Evropy hrnula hordy násilných primitivů. Takže odpověď je ta, vrchnost hrne do Evropy hordy násilných primitivů, aby se ten guláš ke kterému to směřuje uvařil co nejrychleji.
           Takže není pravda, že to nevidím, já to vidím. Ale zatímco vy vidíte společnost unifikovaných občanů žijících v budoucnu doufejme v přátelské symbióze já vidím přesně ten dort co uvařili kočička s pejskem.
           Bude to jako na pouti, kde z jednoho rohu tlampač hraje dechovku, z druhýho Michala Davida, ze třetího Gotta a ze čtvrtýho nějaký zahraniční hit.
           Jsme svědky toho, jak každá další generace určitých skupin přistěhovalců je radikálnější a vyčleněnější než ta předchozí, ale furt se budeme tvářit, že se to poddá.
           Ale houby, nedokázali jsme začlenit ani ty, jejichž jméno se nesmí vyslovit a to jsou to v podstatě pohodoví lidé, co maj jen rádi svůj klídek a už se chystáme začleňovat hordy primitivů, který se můžou posrat, jen když v novinách otisknou obrázek toho, kterej na obrázku být nesmí.
           Zkrátka ráj se konat nebude, skončí to nějakým dalším holocaustem a za dalších 50 let se další várka humanistů bude náramně divit, jak se to kurva mohlo stát a jak to kurva lidstvo mohlo dopustit.

          3. monday: Já si myslím, že jste tak nějak ovlivněný těmi zlými zprávami, víte, zlo a dobro tak nějak koexistuje vedle sebe už od nepaměti lidstva. Není mezi nimi to křehké příměří v pravém slova smyslu, ale nelze udělat jen dobro a ani nelze udělat jen zlo, právě proto, že nejsou jen zlí lidé a nejsou jen dobří lidé. S lidmi je potíž, když mají vládce bouří se, když ho nemají, volají po něm, není to s nimi jednoduché. Četl jste Machiavelliho „Vladaře“? Přečtěte si ho. Víte, já se řídím tím, že studovat dnes, znamená zítra jíst a když tomu, co studuji nebudu rozumět, bude mně to vědění na nic. Vy vidíte apokalypsu, já vidím budoucnost pro ty, co rozumí.

          4. → já vidím budoucnost pro ty, co rozumí

           V tom případě jste takříkajíc „můj člověk“. Aneb, a ajak pravil Ken Wilber: Nastávající dobu pochopí nejlepe ti, kteří pochopili princip propojení.

          5. To jsou všechno jen řeči. Google : war on terror body count. Čísla hovoří jasně. A nějaký plky o dobru a zlu nezmění realitu, že Západ ať už zámerně či z debility způsobil smrt minimálně statisíců.
           Já bych řekl, že Vy jste zase tak nějak ovlivněný těmi zprávami, že za všechno může Rusko a Putin a my nic my muzikanti, v Afghanistánu střílíme pastevce za Prahu, v Iráku a Libyi je nyní ráj na zemi a ještě větší ráj na zemi nastane, až konečně toho zlýho Putina odstavíme a ruský jaderný zbraně dostane do ruky nějakej rusáckej Pravej sektor.
           A pokud někde zbude nějakej mráček, tak je to vina xenofobů, zpátečníků a komunistickejch pohrobků.
           Kulový, kecy v kleci největší současnou evropskou hodnotou jsou lži a pokrytectví.

          6. Pseudocelebrity vždy hlásají pseudologie. S tím nehnu ani já ani Vy. Takže my dva můžeme tu pseudologii jenom vystopovat a odhalovat a držet se od ní v uctivé vzdálenosti. Mně je Rusko sympatické, je to krásná země s přírodou, rozmanitou faunou a florou, prezident Putin mně nevadí, nikde nevidím, že by mě uvrhl do bídy a zkázy či drancoval mou zemi, a jestli si někdo dělá chutě na ruský území to se nedivím, je to obrovská plocha, není to vyprahlá poušť, na tu těžko někdo bude mít zálusk.

          7. @ex.lex
           zajímavá kombinace názorů se kterou jsem se prakticky ještě nesetkal. Pro mě dost nepochopitelná, ale třeba je porucha na mém přijímači.

          8. monday: Nejste první ani poslední, to se nám filozofům občas stává, že naše myšlenky nejsou kompatibilní s většinovými názory. Mě to netrápí. Je to jako s těmi mravy, jejich zkáza vzniká teprve tehdy, vychází-li od vznešených.

          9. @ex.lex
           Kdo je tedy u Vás filozofů dnes považován za vznešeného? To abych mohl posoudit, jestli ten úpadek zrovna nenastává.

          10. monday: Tolik vznešených lidí kolem Vás a Vy nevíte, kteří to jsou? :o)

          11. Hlásají Vám vznešené mravy a kolik z nich je skutečně dodržuje? :o)

          12. @ex.lex
           Zvláštní, vidíte, že „vznešení“ nemají vznešené mravy a tedy nastává mravní úpadek a přesto vznešené podporujete a věříte v zářné zítřky.
           Nepodlehl jste primitivní pokrytecké rusofobii s dvojím metrem a přesto podporujete její hlasatele.
           Vy filozofové jste opravdu zvláštní.
           Jo jednoho hlasatele mravnosti jsem znal, měl ji plnou hubu, ale v reálu činil prakticky pravý opak. Byl opravdu dobrej, dokázal promluvit o duševních hodnotách, o nutnosti ochrany životního prostředí a pak odfrčel ve svém osmiválcovém pětilitru.
           Jeho morální následovníci, ti dnešní samozvaní vznešení, po něm zatím pojmenovali jen letiště, ale myslím, že ho nakonec svatořečí.

          13. Osmiválcový pětilitr rozhodně chrání životní prostředí více a lépe, než nějaká ta dnešní připitomělá vysokotlaká litrová přímá stříkačka, která dokáže generovat sazí jako diesel z ponorky.

           To ty normální civilisované = osmiválcové pětilitrové motory nedělaly. Akorát z nich šlo hodně CO2; ale ten nevadí nijak a ničemu, jen zhovadilým byrokratům.

          14. @ocs
           Souhlas. Ale halt by v tom neměl jezdit prominent režimu, který ty litrový generátory mikrosazí prosazuje jako záchranu lidstva.

          15. monday: Ano, věřím na zdravý rozum, a proto nechci, aby se z ČR stalo ghetto, chci aby se stala v budoucnu alespoň rezidencí a vykrystalizovala se do exorezidence. Pokud si ČR bude brát příklad z USA, dopadne špatně a Vy skončíte v ghetu i se svými „aplikovanými větami“.

          16. @ex.lex
           O kousek níže popisujete exoresidenci jako reservaci pro boháče, kde na každýho případá 0,25 policajta.
           Ten Váš zdravý rozum českou chudinu vystřílí nebo ji ekonomicky donutí k přesídlení někam do zemljanek v polopoušti?
           Jinak právě import primitivů má zajistit, abychom se vydali cestou USA s odůvodněním, že prachy na socky došly a na nějaký doktory a školy pro chudinu musíme zapomenout.

          17. monday: Proč bychom měli střílet chudinu? V USA ji taky nikdo nestřílí, ona se postupně likviduje sama drogami, přenosnými nemocemi a střílečkami, protože má přístup ke zbraním, a jelikož v USA společnost dovolila, aby proběhlo toto rozdělení na ultrachudé a ultrabohaté, je to problém té společnosti, není to můj boj. Můj boj je, aby ČR právě neskončila v této pasti.
           Import primitivů nikde nevidím, většina Ukrajinců a jiných nám blízkých ras (nesnáším to slovo) nejsou primitivní, jenom tu dělají práce, které už Čechům smrdí. Ani tu nevidím žádné radikální muslimy, kteří by mě ohrožovali přímo na životě, či bourali kostely a stavěli mešity. Upřesněte, jaké primitivy máte na mysli. Křováky tu nikde nevidím ? I když to je taky sporné, říkat jim primitivní, pro ně klidně Vy budete v jejich společenství primitiv.

          18. @ex.lex
           upřesňuji. Mám na mysli skupiny obyvatelstva vytvářející ghetta a vyznačující se nadprůměrnou kriminalitou a nadprůměrnou závislostí na sociálních dávkách.
           Řeči typu žádní tu nejsou odpovídají za současné situace tomu chlápkovi co padá z mrakodrapu,ale zatím je to dobrý.
           Váš popis vzniku exoresidence odpovídá Vašemu poněkud schizofrennímu (po Vašem filozofickému) přístupu, kdy na jedné straně nechcete následovat cestu USA a na druhé straně doufáte v přebudování ČR na exoresidenci, kde chudí nebudou překážet, protože se po americku ufetují a vystřílejí mezi sebou.

          19. monday: A kdo za to může, že máte už ghetta? Filozof určitě ne. Takže když už máte ghetta, tak jdete cestou USA, vysněného Západu. Takže si vemte příklad z toho, jak oni to tam řeší. Už mají zkušenosti.

          20. Nevím, o čem šla řeč výše (mám ctěného pana exe.lexe v ignorovátku a vyjímat jej nehodlám), ale rád bych poznamenal, že „vydat se cestou USA“ by bylo enormně dobré a záslužné.

           Je tam velká spousta velkých problémů a průserů, to ano a bezesporu; ale v celkovém součtu to tam — obzvláště v těch méně šílených státech, ale platí to dokonce i pro takovou commiefornii — ani zdaleka není tak zlé jako u nás v české kotlině, o většině Čtvrté Říše (proti níž i ta česká kotlinka je oázou svobody) ani nemluvě.

          21. ocs: Tak to si mou odpověď nepřečtete, ale ostatní, co mě ještě nemají v ignoru, ano. Zajisté bychom měli převzít některé velmi dobré věci od USA, třeba trest smrti, nekompromisní policisty a potom ještě authanasii, to nevím, zda ji v nějaké oblasti v USA mají, to nezjišťuji. Také bychom měli převzít zákaz potulky v nočních hodinách, zákaz žebrání, zákaz pití alkoholu na veřejnosti, zákaz prodeje piva a dalšího osobám mladším 21 let, zpřísnit veškeré tresty od rychlé jízdy, držení drog až po vraždu, zřídit speciální policejní oddíly zaměřené na alkohol, drogy a tabák u mladistvích, dospělých a řidičů .. a ještě mě možná něco napadne.

          22. euthanasii, no.

      2. monday
       15.5.2019 v 16:53

       Irán nepřipadá v úvahu, jednak se právě nepovedlo předmostí v Sýrii, takže by se tam lezlo blbě, druhak má jednu z největších armád na světě a to poměrně (na dnešní poměry) slušně vycvičenou včetně celkem aktuální výzbroje a to jak pozemní, tak namořnictvo a letectvo. Navíc jsou to spojenci Severní Korei, tč. jaderné mocnosti, že.

       1. Kéž by, false flagy jedou na plno a rozbombardovat infrastrukturu pro těžbu ropy pro Číňana ještě zmáknou. O nic jinýho jim nepůjde. Pěšák tam nemusí vstoupit.

 9. Tady je všechno zbytečný.. Včera jsem se vydržel 10 minut dívat na “debatu” kandidátu na předsedu té jejich evropské komise. To ani nebyli soupeři. Všichni melou totéž. Všechno zdanit a když to nejde tak zase zdanit. Jednotné daňové minimum pro firmy, aby se zatočilo s fuj fu daňovými ráji a abychom mohli stavět školy a nemocnice. Jedna soudružka tam pronesla, že ona chápe daňový ráj neopak jao zemi, kde všichni rádi olatí férově daně. Zdanit digitální firmy, aby bylo na víc škol a nemocnic. Všichni si tam jeli jednotnou boševickou notu. Tam se ani normální člověk dostat nemůže. Každý, kdo si myslí, že EU lze reformovat je blázen.

  1. Eurokomisařem se podle EUT smí stát jen ten, kdo splňuje hodnoty „Evropanství“.

   Když se eurokomisařem pokusil stát italský katolík, který nesouhlasí s propagací homosexuality, byl okamžitě vyřazen.

   1. Katolik mezi buzeranty?

    1. Hodnoty „Evropanství“ – z toho se mi ježí kůže. Obyvatele jižních států bych přizabil za jejich pracovní morálku, přístup „stát se postará a zaplatí“, obyvatele severských států bych zabil za jejich sebevražednou misi typu „snesu všecho, ostatní jsou chudáci, já z nich tyju“. Francouze bych zabil za nevěrohodnost, nespolehlivost a vlastně jenom ihned jen tak z principu (samičky bych ponechal). Brita bych přizabil jenom za to, že to trvalo tak dlouho. Slováci – jde to. Maďaři – neukojenost. historická. Poláci – nemusím spolupracovat a tvářit se, že jsem stejný kšeftař a vychcánek jako oni. Rakušáci – bože, tohle si nechat utéct, taková velmoc, to chce talent – a potom, když porodí Hitlera, tak se k tomu nehlásí – volební výsledky z předválečných let mluvily jinak; Slovinci – OK, Rumuni – mluví se zde pořád o byrokracii – víte kolik členů má rumunský parlament? V zemi, kde sociální péče je na piču, psů je víc jak lidí a osel je druhé nejčastěji potkané auto na silnici? Bulhaři – ntvl. Atd. Tohle nelze spojit.
     Vlastně ani nevím, koho tam vybrat, asi nikoho a zrušit to. Celé. Volit budu D-FENSe, je na kandidátce Matějky – spíš ho tím naseru, ale co už. Dostane kroužek, chlapák.

  2. Ko-za: Nevím, proč se rozčilujete, radši budu stokrát žít v EU, než jednou žít v USA, třeba Miami, Los Angeles a další města, v ghetech už je tam pět vražd týdně průměr, dovedete si představit třeba ve Vašem bydlišti pět vražd týdně, střílečky gangů na ulici? Jak byste tam chtěl žít, když byt 120 metrů čtverečních v hlídané rezidenci, kde je hlídané každé patro zvlášť a výtah Vás pustí jen na vlastní otisky, stojí 15 milionů dolarů? A v exorezidenci, kam se nikdo nedostane, protože jediný vjezd je přes most a ten hlídá speciální ochranka, stojí vila 60 milionů dolarů? A na každé čtyři osoby je tam jeden policista, aby se nikomu nic nestalo, tudíž za celý rok v celé exorezidenci byly spáchány jen tři trestné činy? Jak byste tam přežil, když nebudete boháč? Skončil byste v ghetu.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!