Přizdisráčové aneb více Karlů Krylů

Featured Image

Motivací pro tento článek byl neobyčejně dobře zpracovaný dokument o písničkářovi Karlu Krylovi (uvedený 20.4.2004 na ČT), který měl před nedávnem výročí své smrti a zároveň nedožitých 60. narozenin.

Karla Kryla mám rád jako písničkáře, jako básníka i jako člověka, který na mne ve všech rozhovorech a vystoupeních vždy působil dojmem přímým a rozumným. Daleko lépe než ze všech novináři zkreslených rozhovorů si však lze o Krylovi udělat obrázek z jeho tvorby. Kolikrát nestačíte žasnout nad tím, co Kryl dokázal říct jedním veršem a na co mnozí zmrdi dnes potřebují celé projevy. To však jen tak mimochodem, o Krylovi tento článek být nemá.

Tento dokument a především některá zde uvedená fakta o Krylově životě mně utvrdili v dojmu, že žiju ve společenstvu přizdisráčů. Proč zrovna v souvislosti s Krylem? Kryl byl totiž pravým opakem přizdisráče.

Přizdisráč je pro mě pojmenování tvora, který pobral něco vlastností od zmrdů, něco od vohnoutů, ale hlavně v sobě nikdy nenajde dostatek sebevědomí a odvahy pro jakékoliv rozhodnutí či názor složitější než je výběr kečupu či tatarky k hranolkům v bufetu. Přizdisráč je také ještě většinou velký prospěchář a neudělá nic, z čeho nemá žádný (a nejlépe materiální) prospěch. Problém průseru, v kterém se dle mého nyní nachází ČR je převaha přizdisráčů nad lidmi schopnými činit rozhodnutí.

Přizdisráčů kolem sebe vídám stále více a více. Dovolil jsem si několik případů, které mě v poslední době zaujaly.

Jsou to například všichni ti soudci, kteří se bojí ukázat prstem a říct „Udělal jsi dluhy, půjdeš sedět na 10 let“. Pokud se zrovna nevraždí či neprzní malé děti, je rozhodnost českých soudů přímo zoufalá. Každý soudce si donekonečna žádá nové a nové znalecké posudky, aby se mohl za něco schovat a nemusel se užírat pochybnostmi, zda náhoduou ten Pepa není přeci jenom pouze úplně blbej (protože jinak se stav, kdy nakupujete nové zboží, domy, Mercedesy a žádné neprodáváte nazvat nedá). Přitom je to snadné – legislativa tu je. Konkrétní příklady? H-System, KB, IPB, CET21, Union Banka…

Okradli Vás někdy na ulici? Mně ano. Dokonce jsem si sám toho zloděje chytil a dovedl Policii ČR až do služebny. On jim řekl, že mě v životě neviděl a že moji peněženku mu dal před chvílí jeho kamarád. Jak že se ten kamarád jmenuje? No, to už si nepamatuje… Co myslíte, že s ním ti vocasové udělali? Výslech? Sepsání protokolu? Ne ne, pustili ho. Ptal jsem se proč, bylo mi řečeno, že jim je sice jasný, že mi to ukradl on, ale že s tím nemohou nic udělat. Banda přizdisráčů.

Zajímá Vás, kolik stál převoz ministra Svobody do parlamentu? Policejní mluvčí to odmítá prozradit z odkazem, že zákony to nedovolují. Zkuste se zeptat, jaké přesně jsou to zákony, co to nedovolují. Že neví? Oni totiž neexistují. To jenom policejní prezídium je plné přizdisráčů, kteří se bojí daňovým poplatníkům na rovinu říct, že jeden výlet Svobody ze špitálu do práce stál stejně, jako si vydělá velká část národa za celý rok. A to se to ještě maskuje „převozem z nemocnice do nemocnice“…

Myslíte si, že je možné, aby společnost o 10 zaměstnancích a dvou šéfech (oba dva nové WW Passaty) již pátý rok hospodařila se ztrátou a každý čtvrt roku si nechala vracet od státu tučné DPH? Že ne? Samozřejmě že ne. A jak tedy na to? Je to jednoduché – nakupujte zboží a faktury neplaťte, stát vám z nich to DPH stejně vrátí. Že k vám přijde FÚ na kontrolu a všechno praskne? Nepraskne, protože vedoucí místního FÚ je přizdisráč a má od vaší firmy počítač a připojení k internetu.

Vlastníte dům s regulovanými nájemníky? Věřím, že by jste ho raději neměli. Proč? Protože ta banda přizdisráčů v našem chlívku není schopná rázného a morálně správného rozhodnutí deregulovat nájmy. Jakým právem žijí čtyřicetiletí a starší lidé v bytech 3+1 za 3000 Kč měsíčně, když jsou to samostatní a produktivní lidé s dokončeným vzděláním a stálým příjmem? Jakým právem tyto byty převádějí na své dcerušky a synáčky? A jakým právem je nucena mladá rodina přispívat na tyhle vohnouty a zmrdy tržním nájmem 15 000 Kč a více? Právem, které vyplodili sociální přizdidráčové ve vládě mající hrůzu z poklesu volebních preferencí a z hledání si nových pohodlných koryt.

Proto volám: nebuďte připosraní alespoň tam, kde na to máte vliv a můžete něco změnit!02.05.2004 Tydlifon
 

12345 (1x hodnoceno, průměr: 3,00 z 5)
254x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:09
D-FENS © 2017