Přikrášlování „pravdy“ objektivizmus nezaručí - zpět na článek

komentářů 207

 1. Dafuq?! Tohle by zapadlo i do platku komunistickyho svazu mladeze.
  Mekne uz DF mozek? Ze sem v ramci tridniho boje proti soucasnymu estabilishmentu pousti i komouse asi pod heslem „nepritel meho nepritele je muj pritel“?

  1. Byl to národ sám, kdo se odsoudil k nešťastnému 40letému přežívání v rozvinuté výstavbě komunizmu. Ale o tom článek není!
   a ještě bych rád přidal něco od Jana Grohmana: „Jaká budoucnost čeká eu když ji „vedou“ jalová stará kráva, nevzdělaný tupec, alkoholik a daňový hochštaplér! Až mi je hanba mluvit o kvalitách takového vůdce jako je polák tusk … nebo eurokomisařka jourová!
   Evropa je na deset generací zadlužená nosatým a jejich pomsta němčouřům za tzv. holokaust bude dokonána jejich zislamizovaním, za několik generací po germánské rase nezbude nic a historické stopy se vymažou. A nám nezbude nic jiného, než ten projekt financovat, bohužel. Už jsme se dokonce probojovali mezi rozvojové země-jaká to ironie!“
   A já jen dodávám, existuje veliké riziko, že se s „němčourama“ svezeme v islamizaci i my. Máme k tomu slušně našlápnuto a např. Lídl a Častlolovice lakmusově testují jestli už je doba zralá.
   Lidé bděte !!!

   1. K článku to docela pasuje.

 2. Okurka ?

 3. Milí zástupče pro věci politické, soudruhu Ede:
  Komunizmus je svinstvo a komunisti jsou svině. Při nerespektování této základní premisy nelze než shledat článek, jehož sdělení by zřejmě jinak mohlo být zajímavé, za sračku z rudého práva, kterou bych jinak očekával na I-Dnesu.
  To, že Euroatlantická část světa (zjednodušeně západ) vynaložila nemalé finanční prostředky na odstranění zrůdné diktatury v Ostblocku je samozřejmě fakt. To že už tehdy měla řada Hochštaplerských Zmrdů v plánu vytvořit si ještě mnohem horší totalitu na které teď (i tehdy) usilovně pracují je taky fakt. Nakolik lidi jako princ Edmund, prof. dr. Walter Hallstein, Carl Wurster a další zmrdi potřebovali zlikvidovat bipolaritu a Ostblock pro nástup něčeho ještě horšího je samozřejmě zajímavá otázka. Ovšem bagatelizovat zrůdnost východoevropského bolševismu kecama o hajzlpapíru je teda echt bulšit. Klienti pana Grebeníčka, nebo Frau Horváthové, lidi zastřelení jako zvěř na čáře, lidi zavření za to, že poslouchali „špatnou“ hudbu, příbuzní emigrantů, by mohli vyprávět.
  Takže se soudruhu Ede už konečně smiřte s tím, že další známka ve vaší stranické knížce už na štěstí pro nás ostatní nepřibude.
  Mimochodem vládnoucí úlohu žádní dělnící samozřejmě nikdy neměli. Měla ji strana soudruhu. Sice poslední uklízečka mohla na stranické schůzi vyhodit z univerzity profesora, ale skutečný vliv (kromě dlouhodobě společensky destrukčního) samozřejmě neměla.
  Myslím, že by jste se s podobnými věcmi měl příště k publikaci obrátit na Haló „noviny“. Tady ta sračka dnes mnoha lidem způsobí zbytečnou nevolnost.

  1. (Pocitam, ze prinejmensim s tim soudruhem budete znacne mimo.)

   1. pan Dedek je mimo od věty – Ovšem bagatelizovat zrůdnost východoevropského bolševismu kecama ……….

 4. A to budeme jako donekonecna rozebirat 30 let mrtvy pribeh realneho sociku, ktery uz nikde na svete neexistuje ?
  A proc zrovna socik, proc ne priciny prvni a druhe svetove valky, coz byly projekty prumyslove a zbrojni lobby (dnesni terminologii), prevazne Zidovske, ktera na obou valkach neskutecne zbohatla, presunula se do Izraele a USA a od te doby usiluje jen a jen o svetovladu a prosazovani sveho vlivu ohnem a mecem.
  Pokud realny socik neco kardinalne posral, tak to bylo jeho socialisticke „hospodareni“, kteryzto koncept nejak naivne predpokladal, ze lidi na „statnim“ budou makat stejne efektivne, jako na „svojem“, coz je kokotina, za kterou by kazdeho sociologa vyhodili na fleku z libovolneho zamestnani, at uz ve vyzkumu, nebo v Sorosove neziskovce.
  A timto kardinalnim pruserem pak SSSR pred TRICETI lety prosral studenou valku, ovsem zapad tehdy a ted je taky trochu jina story, protoze pred triceti lety se to konzumni zbozi delalo fakt na Zapade a dneska se vsecko dovazi z Ciny, dokonce i komponenty pro zbrojarskou vyrobu a cela ta slavna „demokraticka“ armada USA je v takove PICI, ze nejenze dovazi svaby z Ciny a TchajWanu, ale dokonce i raketove motory od Rusu, kdyz Elonuv zazrak tak nejak ne a ne prestat vybuchovat a certifikaci pro prisne tajne (spionazni) druzice ziskal tusim az letos.

  Pro nas z toho pynou dve veci.
  Zaprve, ze pred triceti lety jsme byli v te horsi sfere vlivu, ktera byla konzumne odkazana na dva druhy jogurtu ve sklenicce a jeden druh pytlikoveho mlika v silonovem sacku, zatimco zapadaci meli tisice druhu kvalitnich jogurtu a mliko v krabici. To je proste smutny fakt a tohle uz nam nikdo nikdy neodpare.
  Zadruhe, ze od te doby Zapad neskutecne upadl arealny socialismus vymrel po meci a po preslici, v Severni Koreji preziva jeste jeho vyvojovy predchudce (Stalinismus a Leninismus) a v Rusku maji podobny model, jako Zapad ve sladkych osmdesatkach, zatimco Zapad dneska je jak stara devka, ktera jen zije z byvale slavy a nezbyva mu nic jineho, nez rozmrdavat zeme tretiho sveta nekonecnymi vojenskymi operacemi v zoufale nadeji, ze z toho aspon neco kapne pro zbrojni a prumyslovy komplex, ktery v samotnych USA produkuje rod od roku akorat vetsi a vetsi ztraty a jedine odvetvi, ktere aspon trosicku funguje, je dovoz a distribuce zbozi z Ciny a tisknuti nicim nepodlozenych penez a dluhu. Jak je tento koncept dlouhodobe udrzitelny, necht si kazdy kdemohkrad a kamos s USA zodpovi sam za sebe…

  1. Mimochodem, ty sáčky nebyly ze silonu ale z potravinářského LDPE a po hygienické stránce byly zcela v pořádku (po mechanické ovšem ne, kdo pamatuje ví, kdo nepamatuje, domyslí si :-)).

   1. …ale jogurty byly (koncem sociku) v kelimkach jako horcice a jedine, co se neustale resilo bylo, jestli mamterada ma byt na jogurtu, nebo pod jogurtem, kdyz se to v nakupni tasce rozlozi na prvocinitele…

    1. Ja si vybavuju jen ty ve sklenicce, z bilym vrskem bez marmelady a s cervenym vrskem s marmeladou dole, a pak byla jeste nejaka ohavnost, tusim bily vrsek se zelenym pruhem v uplne te same sklenicce, to byl myslim kefir.

     Fujtajbl. Fakt je ten, ze ty jogurty byly asi z dnesniho pohledu kvalitni, protoze za sociku nebyla takova skala konzervantu, barviv, stabilizatoru a chemickych nahrazek, dneska by se ten jogurt nejspis prodaval za 50 Kc ve zdrave vyzive a asi by nestacili doplnovat zbozi. :)

     1. Kefir mel cerny prouzek, pokud vim. Ja uz si to nepamatuju, pamatuju si jen prouzky na hylznach od svetlic :-))

     2. …podle te stare receptury dela jogurty Agrola. V podnikove prodejne stoji tusim 13 Kc, v megagigahypersuper okolo dvacky a stejne je lidi berou. Ja osobne je mam rad, chutnaji mi.

     3. Ako boli balené jogurty na konci socíku si nepamätám, ale viem ako chutil čerstvý štátny rožok s maslom a k tomu biely jogurt, alebo kyslá smotana a teplé kakao – manželka na mňa minule kukala, keď som si to dal na raňajky, že či už mi nešvitorí v bedni.

      1. Tak to ja si obcas dam pecivo od mistniho pekare a k tomu cerstve nadojene mleko. A nic mi nechybi.

  2. I když jsem „poselství“ článek vcelku nepochopil, považuji jej za podmětný. Minimálně zamyslet se na tím , kdo si pomohl a kdo tratil.
   Bohatí byli za socíku a jsou i dnes. To, že jsou víc bohatí je asi nepodstatný jev.
   Intelektuální, na stát přísátá elita havlovského ražení, si pomohla velice. Jak ve společenské prestiži, tak materiálně. Stát je „potřebuje“, tak klopí vždy, když projeví nepochopení pro zájmy vládnoucí politické elity.
   Horní střední třída vymírá, nebo spíš přesouvá se do nižší střední třídy.
   Střední třída si pomohla. Nemusí chodit do práce, leč musí, protože nájem, elektřina, voda, plyn, hypotéka, obecně složenky. Pro tuto převelikou vrstvu společnosti byl socík přímo požehnáním z nebes, neboť státem garantované výdobytky socialismu. Remcali, ale nakonec na tu odborovou schůzi (brigádu, průvod atd.) za socialistické výdobytky stejně šli.
   Spodní třída si pohoršila a to tak že velice. Sice může do práce jet autem, místo na kole, ale tlak složenek je tak neúprosný, že stačí jen na to přežití u té televize a remcání na cokoli.
   Spodina, pane, tak to je jiná sorta, ta si polepšila převelice. Nemusí do práce, dostane ty dávky a má cokoli na háku. Tedy krom toho kde něco ukrást, nebo natáhnout ruku na nějaké jiné dávky. Spodina se rozrůstá poctivým ploděním černých příživníků domácí i zahraniční provenience.

   Takže jo, je to jako vždy a za každého politického uspořádání. S růstem platů a mezd je na tom třída chodící do montoven vždy hůř, a elity si naopak vždy pomohou.

   Je spíš zajímavé, že vždy ona odíraná třída způsobí změnu politického uspořádání společnosti, aby si v konečném důsledku vždy pohoršila.

   1. Střední třída že si po Samentu pomohla ? Wow. A to jako kde ? Doktoři, kteří byli za socíku vrstva pracující inteligence a leštili vekslákům a nomenklaturním kádrům holínky jsou dneska milionáři s jachtama a luxusníma vilama, které si nezadají s těma z první republiky ? Anebo spíše bouchají desítky hodin přesčasů měsíčně a noční šichty, aby vůbec vyšli z platem, zatímco zdravotní pojišťovny si stavějí opulentní paláce z betonu a skla ?

    A co teprve učitelé a VŠ profesoři. Za totáče prodloužená ruka komunistického režimu pod dohledem STB, dneska prodloužená ruka Bruselského režimu pod dohledem neziskovek, odkázání na milost a nemilost dotačních programů (VŠ), případně živořící na zlomku platu dělníka na montážní lince VW (základka a střední).

    Anebo drobní podnikatelé a živnostníci ? Jo, pár jich po Sametu zbohatlo, protože po Sametu ležely peníze na chodníku, ale na jednoho takového je padesát v osobním bankrotu, podívej se třeba na Stehlíka, hrdého majitele Poldi, jak dopadl.
    (Kontroverzní podnikatel Vladimír Stehlík (70) si zoufá. Někdejší šéf Poldi Kladno si poklidný důchod neužívá – bere sice 13 tisíc, jenže uplatit prý z toho musí všechno možné. Na den tak má necelých 13 korun a dostal se již i do problémů s exekutory. A když nevyšel ani vstup do politiky, Stehlík dál přemítá, kde vezme třeba na cigarety…)
    Což je jen špička ledovce.

    Dneska se dělá velký byznys jen v mantinelech Uhnije a to převážně na zahraničním kapitálu, takže na cizím a češi si komplexně sice o něco polepšili, ale spíše jen o takové to nezbytné minimum, aby moc neremcali, takže průměrný příjem českého VŠ zaměstnance nebo malého podnikatele je jen zlomeček platu například finského metaře chodníků, přičemž ekonomické ukazatele u nás a ve Finsku jsou víceméně obdobné, produktivitou počínaje a cenou spotřebního zboži konče.

    To je prostě ten rozdíl makat na vlastním kapitálu a makat na cizím…

    1. Dneska jde na ucitele jen blazen. Lepsi je delat zadaka nejakymu kriplovi, co je blbej jako stoudev, ale zrusili mu pomocnou. Na to ti staci rychlokurz a hned mas jistej flek za devatenact papiru. Jen blazen by si delal pajdak…

    2. To sdělení bylo celku jednoduché, leč asi špatně napsané a tudíž i méně srozumitelné. To, koho kdo do jaké skupinu zařadíme je věcí názoru. Souhlasím, že doktoři jsou skupinou jež žere plnou hubou, mlaská u toho, a čas od času si vymůže víc do korýtka. S tím souhlas. Leč podstata je tato. Za socíku bylo jsem dělník (horník, pro šťouraly) a kdo je víc. Dnes jsou to živé stroje na kterých nezáleží. Tito lidé v konečném důsledku dělají onu revoluční masu jež je nakonec vzata, po zdárné změně ekonomických poměrů u huby nejvíce. No a tito nejvíce vzpomínají, jak to bylo dříve lepší. Což mají naprostou pravdu.

     1. tak to jsi me spatne cetl. Doktori jsou na tom neskutecne biti, pokud nemaji nahodou vlastni zavedenou ordinaci a nedelaji v nekolika malo vybranych oborech. Kazdopadne berou jen zlomecek toho, co je obvykle na Zapade, anebo co bylo obvykle za prvni republiky.
      Naopak delnici u pasu jsou placeni nadstandardne, jejich platy a nekvalifikovana prace je preplacena ve srovnani treba s vyse zminenymi uciteli, ale treba i zacinajicimi lekari.
      To same jsou dalsi delnicke obory, jako svareci, obrabeci CNC a podobne. Opet jsou velmi preplaceni, ne proto, ze by to byla nejaka esa, ale protoze na ceskem trhu nejsou k mani a tem zbylym nic nebrani sbalit si par svestek a jit makat do Nemecka za trojnasobek.
      Ja delam v IT, tam je to take zabavne, protoze IT nezna hranice. Mame tu pitomce, co nic neumi a reknou si o nastupni 40tisic, stejne jako top seniory, kteri se mohou roztrhat a hasi jen ty nejhorsi pozary, s platem nekde kolem 150, coz je strop, co v CR zhruba muzes dostat. Tech 150 je na zapade takovy lepsi prumer, pricemz, jak rikam, IT nezna hranice, takze je jen otazkou casu, kdy u nas zustanou jen ti tupani, kteri si rikaji na pohovorech o 40, ale meli by dostat tak 20.
      Opet je jen otazka casu, kdy nasi seniori vymrou a nebudou, protoze nas trh je neumi ocenit a zaplatit, stejne jako nas stat neni schopen zaplatit doktory a zdravotni sestry.
      Odliv mozku, odliv sikovnych remeslniku a dokonce i odliv kvalifikovanych delniku, intervence proti vlastni mene a protezovani nekvalifikovanych blbcu u pasu a pobirani EU dotaci…. jestli to je nase strategie ekonomicke budoucnosti, tak to potes koste, protoze uz i ta blba Cina opousti low end kvantitativni produkci s nizkou pridanou hodnotou a kazdy asi pochopi, ze zemim jako Cina nemuzeme na jejich pisecku konkurovat …

      Stredni trida vymira zcela zakonite a nenavratne, protoze toto je celosvetovy trend , u nas umocneny jeste tim, ze nase vlastni mizi za hranicemi.

      1. S tim nic neudelas, platy jsou urcene trhem jako celkem. Nase zdravotnictvi v globalu ma pomerne slusne vybaveni, ale podhodnoceny personal. Kdo je plasticky chirurg, nebo zubar, muze si vejskat.

       Ja jsem se nekdy pred petadvaceti lety rozhodl, ze chci zit v Cesku, ale vydelavat venku. Investoval jsem do toho cca 15 let zivota a ted to tak nejak funguje. Holt clovek musi zvednout prdel.

      2. Srovnávat příjmy zde a venku je sice možné, leč nikam vedoucí. Je zde nějaký ekonomický celek a mohu se rozhodnout zdali podstoupím jeho nástrahy, nebo odejdu jinam. Mám celku dobrý vhled od financí lékařů a závěry jsou jaké píši. Na domácí poměry mlaskají a dokonce u toho i hlasitě prdí.
       Nevím proč do obecností zatahovat jednotlivosti (IT). Úroveň i v IT nedělají špičky, ale dav. Za mne, pokud zůstaneme u současného stavu poznání a hlavně schopností davu, pokrok v IT je nežádoucí a na to ta současná povrchní rodící se IT vrstva stačí.

       1. naopak, srovnavat platy venku a u nas je velice efektivni metoda k predikovani budouciho vyvoje. Pobiraci davek, netahla a darmoslapove v neziskovkach sem, lekari, sestry, strojari, kvalifikovani remeslnici a povsechne inteligence ven. Problem je, kdo ta netahla bude napriklad osetrovat, kdo naprojektuje a postavi infrastrukturu, kdo je bude ucit a tak dale. Same zahady. Podle me to tu zustane napospas, at se to tu pokaka, porad si, jak umis. Proste Ukrajina.

        1. Zdá se mi to velice realistické. Ano, jež vidím jak těch 5 milionů pracujících sbalí kufry a vydají se dělat karieru do Afriky. Nebo je snad myšleno, že půjdou do Německa a nechají tu vychcípat ten zbytek. Bože dej sílu tyto myšlenkové pochody pochopit

     2. Ve zdrave fungujici spolecnosti (asi tak stejne hypoteticke, jako je komunisticka vize spolecnosti) by mel vzdelanejsi clovek mit vetsi prijem a mit se lepe. Realita je ovsem ta, ze za minuleho totace mel nejvic ten, kdo nejvice rval, i kdyz vychodil patou tridu maximalne (nepocitam ted zlodeje, vexlaky, taxikare, rezniky a dalsi verbez). Za soucasneho totace je to zase tak, ze titul si lze koupit a o5 neni umera mezi vzdelanim a prijmem.

      Znam, jen u nas v rozvetvene rodine, dva pripady, kdy decko je blbe jak bedna kytu, ale ma titul nejake soukrome VS za studium cehosi, co ani nejsem schopen pochopit (v jednom pripade jakesi socialni vedy a v tom druhem neco o jazycich). Ta doba, kdy „pan inzenyr“ neco znamenalo, je nenavratne fprdeli. Diky devalvaci vzdelani pak vysledek je, ze fabrikant si radeji vybere podle referenci a praxe, nez podle diplomu.

      Zrovna vcera jsme se zenou vedli na toto tema debatu, jestli bude lepsi potomstvo dokopat uz na zakladce k prechodu na vicelety gympl a pak VS, nebo at si udelaji poradne remeslo s madurydou a pak z nej na VS. Ta prvni cesta je sice pohodlnejsi, ale pokud diteti behem puberty rupne v hlave, tak je totalni nic bez papiru i bez dovednosti. Druha cesta je trnitejsi, ale spolehlivejsi.

      1. Ja som si zvolil (čiastočne aj s pomocou rodičov) druhú cestu (základka 8 rockov, 4 roky stredná priemyslovka s maturitou a potom 5 rockov na univerzite s tým istým zameraním ako priemyslovka) a som spokojný. Ja som to ešte po univerzite zabil 3-mi rokmi na postgraduály na univerzite a až potom do roboty.

       1. Vidim to podobne. Gympl sice usnadni prvni 4 semestry VS, ale pak zase dominuji prumyslovaci. A je lepsi mit nejakej zaklad v hrsti.

        1. Ako kde. U nas boli lepsi priemyslovaci na predmetoch kde sa kreslilo, inde sme mali navrch my. Po 4 semestroch nas zostala uz len stvrtina povodneho poctu a rozdiely medzi gymplakmi a priemyslovakmi neexistovali

         1. Tak sa priznám dobrovoľne – som elektrikár. Pôvodne som chcel ísť od strednej na odbor zvaný v tej dobe tak lákavo, že „Počítačova technika“, ale podal som neskoro prihlášku tak ma šupli na elektroenergetiku a tej som ostal verný až do skončenia univerzity a od nástupu do roboty sa pohybujem v priestoroch automatizácie.
          Ale videl som to na univerzite – prvé dva roky sme my priemyslováci mali vetry z matematiky a fyziky (absolvoval som 6 rôznych matematických predmetov ukončených skúškou). Ale od tretieho ročníka keď došlo na odborné elektrikárske predmety sa to otočilo a priemyslováci to mali oveľa ľahšie. A ak by som aj z nejakého dôvodu tú univerzitu nedokončil tak stále by mi ostala maturita z elektroenergetiky čo je podľa mňa viac ako maturita z gymnázia (minimálne teda na začiatok).

          1. Takych s prehodenymi odbormi je nas viac. Ja som chcel ist na radiotechniku a pocitace boli moja druha volba. A zakotvil som na

          2. Neviem co sa udialo, tak pokracujem: Zakotvil som na elektrickych pohonoch. Co sa tyka predmetov od tretieho rocnika, co ja viem, v tretom sme este mali technicku mechaniku ktora robila problemy vsetkym bez vynimky a teoriu elektromagnetickeho pola s ktorou sme na tom boli rovnako (Maxwellove rovnice a podobne). Priemyslovaci mohli mat vyhodu pred tymi gymplakmi co neamatercili (vacsina z nas si EF vybrala zo zaujmu a nie preto ze nevedeli kam ist) na predmetoch ako boli elektricke stroje a elektricke pristroje.
           No a to ze som v zivote nenavrhol ani neopravil ziadny vykonovy menic uz ani nebudem spominat.

          3. Utrpel jsem stejne vzdelani a sel z gymplu. Behem prvnich dvou let, kdy vyletely 3/4 lidi na matematice, jsem tezil ze setrvacnosti gymplu. Pak prisla automatizace, regulace, praktictejsi predmety a bylo to 50:50. Kdyz pak doslo na podnikova stipendia, vice uspeli ti, kteri meli prumky, spise po nich podniky sahly. Podobne to bylo s pomvedy (pomocna vedecka sila). Naopak pompedi (pomocny pedagogicky pracovnik) byli z rad gymnazistu.

           Hodne i zalezi, co chce clovek delat po VS. Pokud eventualne chce studovat venku (coz mnohdy znamena zacit VS zase od prvaku, zadne vyrovnavaci zkousky), tak gymnazisti na tim byvali lepe.

        2. No nevím, u mě v ročníku nikdo z průmyslovky nebyl, takže ani nemohl dominovat.

       2. Já to mám podobně – automatizace na elektroprůmyslovce, která mi poměrně dlouho stačila na slušná zaměstnání, pak jsem se rozhodl mít ještě lepší příjmy a při zaměstnání si dodělal vysokou v podobném oboru. Papír v těchto technických oborech a reference holt otevírají dveře k zajímavějším a lépe placeným místům. Nelituju toho, ale kdybych měl možnost opakování, šel bych na to přes technický učební obor (elektromechanik, mechatronik) – střední škola – praxe – vysoká. To je solidní základ jak pro řemeslný směr, tak pro směr spíše high-end :). Jo a jazyky, angličtina je asi bez diskuse skoro povinnost, k tomu druhý jazyk, v našich končinách němčina nebo ruština, je obrovské plus.

        1. A stými jazykmi to máte pravdu. Ja som mal nemčinu od základky (4 rocky), potom 4 rocky na strednej. V oboch prípadoch som mal šťastie na dobré učiteľky (paradoxne obe staré dievky). Ale problém nastal na univerzite – tam to boli len dva semestre a hlavne technické veci – som „doslova“ tú nemčinu zabudol a musel som sa snažiť keď som potom v rámci roboty narazil na rakušáka a musel som sním debatovať. No a angličtinu som zvládol samo-doma štúdiom a v krčme a diskusiami so zahraničnými študentami počas pobytu na vysokoškolskom intráku – nieje tá moja angličtina žiaden high-end, ale dohodnem sa so zákaznikom, zaškolím ho na mašine, prečítam si anglický servisný manuál k autu či motorke a keď sa mi chce tak aj prečítam niečo na nete ak ma to zaujme.

   2. Tohle je (alespon mi to tak ale pripada) stav, ktery je jak na zapade, tak na vychode. U nas zije jedna rodina, ktera odesla z Mosqy a tak obcas podebatujeme. V Rusku zcela mizi stredni trida. A kdyz mluvim obcas s kamarady v USA, tam je to podobne. Treba ale v Nemecku ten pocit nemaji.

  3. Pamatujete si ten VÚML dost dobře, dělal jste si poznámky?

 5. Nejak jsem si nestacil vsimnout, ze by tady “ tehdy “ vladla pracujici trida…konkretne tedy nikdo, kdo by pracoval….co si ale pamatuju, bylo udavani, sikana, totalni korupce, nefunkcnost cehokoliv, nebo inverzne fungovani vseho, ale jen na papire a na schuzich….pamatuju si fronty na vsechno, pamatuju si, kdyz stat rok sikanoval souseda proto, ze doma mel americkou vlajku, kterou dostal jeho otec v Dysine po osvobozeni…pamatuju se na ulicni vybory, ktere se vyjadrovali k moznosti a ne/doporucovali studim deti svych sousedu…pamatuju si toho daleko vic…a clovek, ktery tu bude takovou dobu obhajovat, nebo to deni bagatelizovat, je proste rusomrd a zmrd a kripl, zavistivy dusevni mrzak, neschopny orientace ve svem ekonomickem prostoru.

  1. A myslis, ze to vsechno zmizelo jako mavnutim kouzelneho Havla? A co to tedy bylo, ze tak malo stacilo, aby to zmizelo?

   Nic nezmizelo. Ta svinstva byla a jsou v lidech. Jedinej rozdil je v tom, ze tehdy se jinou formou dostala k moci. Dnes te nebuzeruji za americkou vlajku, ale treba za to, ze nemas na kole helmu, nebo ze jedes ve meste bez bezpecnostnich pasu. Je to porad to stejny, protoze to prameni z lidi a ne z nejake moci shora. Ty moci shora jsou porad stejne, jen tehdy to slo z vychodu a ted to jde ze zapadu. Princip ale stejny.

   1. Sysope, dosazujete mi tam neco, co uz je pouze Vase konstrukce, smichana z dojmu, vzitych dogmat a Don Quijotskym bojem proti nekterym, bohuzel nevyhnutelnym zmenam….ja preci netvrdim, ze je vse skvele a kouzelne vymenene…jde o to, ze ty svine bolsevicky prisly o „zastřešení“ a posvecovani jejich svinaren systemem…a opet netvrdim, ze se dnes deje jen dobro…abych nebyl vystaven dalsimu dosazovani….

    1. Sysop se ti patrne snazi naznacit, ze komunisticke svine rozpoznaly prilezitost a prelezly do havlisticko-podnikatelske kliky. Coz je fakt, staci se podivat, kdo u nas ovlada media a je to STBacko vekslacka dvojka Bakala-Babis.

     1. Jak jsem uz kdysi zminil,tak jedna z mych podnikatelskych aktivit se tyka urcitych specializovanych vyrobku bezpecnostniho razu pro prachace. A kdyz si je tak v hlave prehraju, tak vsechno jsou to bud byvali vysoci komanci, nebo StBaci, nebo alespon toto byli (jsou) jejich rodice. A zadna druha liga. Nahoda?

    2. No ja znam dost lidi, kteri byli straniky az do morku kosti a dnes jsou demokraty az do morku kosti. Pritom je zvlastni, ze po par wizourech maji uplne stejne nazory, jako „tenkjat“. Proto tvrdim, ze cela slavna zvracena bolsevicka ideologie byla jen formou, do ktere tito smradi narvali svoje metody. Dnes maji chovani zcela stejne, jen se to schovava do jinych forem.

     Ja rozhodne netvrdim, ze tehdy bylo vyrazne lepe, nebo dnes je vyrazne lepe. Ono se to jen proste preleva od nekud nekam. Co bylo drive lepsi, dnes stoji za vylizprdel a obracene. Dalsi veci je prirozena evoluce spolecnosti, coz nelze smahem pricist soucasnemu rezimu. Tohle resit nechci.

     Jen nechci, aby vznikla nejaka iluze, ze vlastne bolsevici vymreli na konci roku ’89, naopak z nebe spadli spasitele. Ne. Lidi porad jsou stejni a porad stejni zustali. Tricet let je jeste malo na to, aby se dve generace obmenily a bylo mozne rict, ze ti sraci s bolsevickym myslenim jsou pryc.

     Jenze… kdyz kolikrat ctu treba vyroky Junckera, tak je v tom bolsevickych myslenek azaz. A co s tim, kdyz to prece bolsan neni? Asi to bude tim, ze kdyz je nekdo svine, tak je jedno, jestli je to bolsevik, nebo demokrat.

     1. Tady s Vami plne souhlasim…vitr z evropy je studeny a rudy….je to tim, ze tam jeste ten echt komunismus/socislismus nebyl….evropa si bude muset projit bolsanskou katarzi a bohuzel z toho vyjde stejne pokrivena, jako jsme z ni vylezli my…semele to spousty lidi a vygeneruje nepredstavitelne utrpeni,nez “ lide “ procitnou a zorientuji se…

      1. Vidim to stejne. Jen doufam, ze tentokrat ten prerod zapadu bude jen o nich a bez nas.

       Myslim si ale, ze pokud zapad prezije infekci bolsevismu, pak z tohovyjde lepsi, nez jsme my. Kdykoli vytahnu paty nekam ven, tak je mi smutno, co my jsme to za narod. Pokud jedu na vychod, tak jsou lide srdecnejsi a pokud jedu na zapad, tak jsou lide vycepovanejsi. My jsme nekde mezi tim, ale chybi nam oboje.

       1. Jestli se zapad nainfikoval bolsevismem z vychodu je sporne. Ja si naopak myslim, ze bolsevismus je zapadni myslenka, ktera byla barevnou revoluci znamou jako VRSR naimplementovana do Ruska, mimo jine proto, aby nemecky prumyslovy a valecny komplex utrzil zisky ze zbrojeni a vyhral svetovou valku. Nakonec to Nemecko prosralo, dokonce dvakrat po sobe, ale to na veci nic nemeni, protoze globalni oligarchie a prumyslova lobby to vzdy hraje na obe strany a i kdyz utrpela dilci a drobne ztraty z nepredikovaneho vysledku obou valek, v globale na tom vydelala tak jako tak.
        Pak je tu druhy aspekt, tedy pokud pominu centralne planovane a trzni hospodarstvi (ergo Hitler prosral valku mimo jine proto, ze nemecka armada jela na centralnim planovani, ktere zalostne ztroskotalo), tak je to totalitni vs. demokraticky stat.

        Tady uz ten rozdil neni tak markantni, protoze za realneho sociku vladla dynastie clenu UV KSC, tedy de facto rodinny podnik, v USA vladne dynastie Bushu, Kennedyu, Clintonu, ackoliv s drobnymi a nepodstatnymi prestavkami, takze zase rodinny podnik a v Rusku po dynastii caru se rodi nova dynastie oligarchie a mega miliardaru, kteri maji tendence tahat za nitky, stejne, jako to funguje v USA.

        V tomto pripade nevidim nejakou hrozbu pro zapadni Evropu, ze by se infikovala bolsevismem, z politickeho hlediska vlastne totiz nikdy zadnou opravdovou demokracii nezazila, akorat ten system musel fungovat „lidsteji“, aby se ovcan mohl citi svobodne a nadrazene tomu totalitnimu povlu z Vychodu, zatimco dneska uz tato potreba neni, protoze povl z Vychodu maka bezpecne u pasu, hlidany zakladnami NATO. Tedy v pripade Zapadu jeho latentni politicky bolsevismus zmenil svou formu ze skryte na otevrenou. Coz je zmena kvantitativni, nikoliv kvalitativni. Naopak v Rusku probiha prave zmena kvalitativni, kdy se otevreny bolsevismus nahrazuje otevrenou, nezkazenou demokracii, ackoliv je to takova ruska verze s bijcem hrdinou Iljou Muromcem – Putinem na vrcholu pyramidy. Porad ale demokratictejsi pristup, nez ta zapadni saskarna. Tak to vidim ja.

        1. Asi zalezi, co budeme povazovat za „zapad“. Italii? Francii? Nemecko? Anglii? Co zeme, to jina mentalita, jine hodnoty, jiny system v konecnem dusledku. V takovem Nemecku zkus na urade vytahnout uplatek. Ostatne, proc bys to delal, kdyz na nemeckem urade vyridis vetsinu veci rychleji a hlavne levneji, nez v Cesku. Naopak v Italii… jednak nesmis dat najevo, ze nejsi Ital a druhak si docela pockas. Cim vice na jih, tim je uplatek vetsim argumentem. V Rusku? Nejen uplatek, ale jeste kouzelnou bumazku od nekoho vlivneho. Pak mas dvere dokoran.

         Ja spis narazim na fakt, ze zapad Evropy si uplne klidne necha svoje hodnoty rozvratit povlem z Afriky a Blizkeho vychodu. To prehnane poslouchani statu a vira, ze urednik to prece mysli s ovcanem dobre, bude mit jednou velmi tvrdy dopad do reality. Tohle Rusum chybi, protoze vedi, jaxe to s ouradou ma. Byli na to leta vychovavani uz za cara a nic se nezmenilo. Urednik je proste svine nenazrana a je treba se pred nim mit napozoru, eventualne premyslet, jak ho vomrdat, hajzla jednoho. Na zapade je to spise respekt pred ouradou. A ted se postupne ukazuje, ze on ten ourada je hloupy, ozrala, hrabe jen pod sebe a jeste cloveku dokurvi zivot. To bude rana…

         1. To je zajimava teorie, pricemz podle me se ten kruh vlastne uzavira. To co Zapad pustil pomoci VRSR do Ruska vypestovalo urcite protilatky a posililo imunitu prumerneho Rusa proti bolsevismu a systemu, zatimco na samotnem Zapade ten system jel na historicky mnohem vybrousenejsi a sofistikovanejsi technologicko-sociologicke urovni, tudiz tamni ovcane jsou jak nenaockovane novorozene hozene napospas do choleroveho baraku.
          Ze se neumeji branit muslimske invazi tlacene shora nevolenymi bruselskymi ourady me neprekvapuje, spise me prekvapuje, proc Soros a spol. tak dusledne lpi na likvidaci EU ovci, ktere jim po staleti tak perfektne slouzily.
          Podle me proto, ze je uz nepotrebuji, protoze veskere technologie, vynalezy, blueprinty a patenty maji bezpecne zmakle a ziva lidska masa se pro ne stava ekologickou zatezi a nepotrebnym balastem, kdyz Sorosovu zivotni uroven umi zajistit automatizace a banda sikmoocek, pracujicich za hrst ryze. A take Rothschildovy centralni banky s kouzelnou featurou CTRL+P na penize.

          Se Zapadem to uz pujde jen s kopce, nejdriv ekonomicka likvidace, nasledne fyzicka a geneticka likvidace, pravdepodobny scenar – obcanska valka, nebo otevrena valka s Ruskem a Cinou.

          Proste nasi pasaci uz nas nepotrebuji, jsme tu jako pate kolo u vozu a taky je tak s nama zachazeno.

          P.S: Stale cekam na tu odpoved od LWG, jak je mozne, ze u nas mame radove tisicovky Zidu, zijicich v nasi slavne republice, presto zidovska lobby ovlada prakticky veskera nase media, napriklad obe televize a drtivou cast tisku…..

          1. Vas antisemitismus je uz vazne napovazenou…osobne si myslim, ze antisemitismus vznikl jen maly okamzikpo vynalezu zavisti…zide, jako narod to meli vzdy kurevsky tezke a vysli z toho posileni a zodpovednejsi…tim padem byli i uspesnejsi, nez tupy zavistivy plebs ..takze je mi uplne jasne, jak si stojite…vadi Vam uspech jineho naroda, protoze byl sikovnejsi, nez Vas favorit…take takhle zavidite komukoliv, kdo je uspesnejsi nez Vy, nebo prisel k majetkujinak nez u soustruhu v kolbence?…zavist, vazeny, to je motor Vaseho ruskehovlhkeho snu…

          2. problem je, ze ja nejsem antisemita, jen mi docela vadi, ze nase proticeska televize musi referovat o kazdem prdnuti ve Washingtonu a o tom, jak probiha a neprobiha Chanuka a jak je prinosne prijimat migracky a regulovat prumysl a lezt do NATO a jak nas osvobodili Americany a ze Mnichov vlastne ani nebyla zrada zapadnich mocnosti, ale politicke reseni nenadale krize.

           To jsou vsecko utrzky informaci, ktere nase srackomety tlucou ovcim do hlavy. Pak se podivam, odkud se ty srackometne zpravy berou a ony se (kupodivu) berou z mezinarodni medialni site, kterou ovlada cca 6 globalnich korporaci, ktere maji 100% zastoupeni vysokeho managementu a vlastniku ve vrstve Vyvolene a Nedotknutelne Mezinarodni Zidovske Loze.

           Coz je docela jina story, nez primitivni antisemitismus. Ze tvoje rozlisovaci schopnosti doted nepochopily, ze nejsem ani antisemita, ani komunista a ze SSSR uz 30 let neexistuje a unavuje me to opakovat v kazdem postu dokola je ostatne dukaz toho rceni o hrachu a o zdi.

          3. Tvůj problém je, mamrdíku, že jsi antisemita a neumíš si to přiznat. Navíc nekritický milovník Vladimírka. Největší škoda je, že tím zasíráš svoje bezpochyby velké znalosti resp. rozhled. Taky máš syndrom vlastnictví (spojuješ např. vlastnictví panelákového bytu s chudobou nebo blbostí) – vsadil bych se, že jsi v něčem podobném vyrostl a máš k tomu …. řekněme bouli na lebce, tedy syndrom.

          4. Mam takovou teorii… Zide ovladaji totiz uplne vse, kazdou firmu, banku, stat, media, proste uplne vse. A potrebuji, aby se na to neprislo. Tak si zaplatej vzdycky nejake lidi, jako jses ty, kteri zamerne pisi takove picoviny, ze si vsichni reknou, ze prece zadne zidovske spiknuti nemuze byt, kdyz o tom pisou takovi kokoti.
           A tim se chranej.
           Takze vlastne sam pracujes pro zidy a jses uplne nejhorsi!! Styd se, svine!!!

          5. Ja jsem se o Zidy nezajimal az do svych dvaceti let, kdy jsem potkal supr babu a ta mi proste jednoho dne rekla, ze nosi Davidovu hvezdu a ze proste ona vidi svet jinak. A tak jsem se do toho zavrtal a zacal take nektere veci videt jinak. Ze rasismus je realita, protoze proste cernosi jsou vice svalnati,maji vetsi curaky a jsou blbejsi,nez treba takovi Asiate a podobne. A tak jsem resil i ty Zidy a postupne zjistil, ze v prumeru byli mnohem vzdelanejsi a schopnejsi, nez bezny cesky mamrd.

           Od te doby jsem napozoru, jakmile slysim Zid. Ne, ze bych se jich bal, nebo ze bych je odsuzoval. Proste jsou schopnejsi, umeji si vydupat, co potrebuji, umeji ovladat, co potrebuji. Ja obchoduju i s Izraelci, ale jsem vzdy dvakrat tolik napozoru, nez u jinych narodu.

           Delat si z nich fobii je pitomost. Ale podcenovat je, to by byla ta nejvetsi chyba.

 6. Bych s dovolenim citoval klasika a autorovi vzkazal:
  Jdi do vole prdele…

 7. Autorka se krásně vybarvuje, už ten minulý článek stál za to; dotyčná je posedlá autoritářstvím, nesvobodou, nadřazováním „národa“ (a podobných sraček) nad jednotlivce, jeho svobodu a vlastnická práva. A to vše vždycky vyplňuje omáčkou o tom, jak je všechno na hovno, jak jde všechno do prdele a podobně (takové ty pasáže typu „kriminalita stoupá, nezaměstnanost raketově roste, šíří se nepokoje, chudoba se rozmáhá“ a podobná klišé, kterými vyplňuje články tam, kde chybějí argumenty).
  Vtipné na tom je, jak ji dokáže zdejší D-F publikum občas ocenit v závislosti na tom, jestli zrovna ve svém kolektivistickém uvažování zmíní nějaké takové ty národní tradiční hodnoty a podobné hovadiny, případně zatratit, když v podstatě propaguje komunismus (jako teď), aniž si čtenář uvědomuje, že je to celé na jedno brdo xD

  1. tak ono to neni podle me o tom, jestli stat maximalni a „pecovatelsky“ (rozumej, s masivnim donucovacim aparatem, coz meli komunisti stejne jako to ma Big Brother) anebo jestli stat minimalni az nulovy (rozumej s principem kazdy za sebe a maximalni svobodou jednotlivce).

   Ono to je spise o ekonomickem modelu, tedy jak nahrabat chechtaky, aby bylo na chleb a hry.

   Kdyz jsou chechtaky, tak si muzes dovolit ten luxus trosku pritlacit donucovacim aparatem a trochu povolit ovcim zadovadet si rizene sem tam na fotbalu a sem tam s thajskymi devkami a ony se ovce srovnaj do late samy.

   To je prave to, co Brusel umi dokonale, take na jednoho paprdu maka 50 poradcu, od sociologu pres ruzne agentury pruzkumu verejneho mineni az po profiky z reklamnich agentur, imagology a PR specialisty.

   Komunismus to prohral, protoze to posral ekonomicky, na konci uz mel jen na represe a cukr jaksi dosel, kdyz se na blbe favo stalo 48 hodin ve fronte v lidovem poradniku.
   Kdyby komunisti dokazali drzet krok hospodarsky a sociologicky se zapadem, no tak o komunistickych stbackych metodach nikdo ani necekne, stejne jako se drzi basa ohledne americkych koncentraku na guantanamu a v afghanistanu, ktere si s komunistickymi lagry nezadaji, protoze metody maji stejne, jen jeste mnohem efektivnejsi a propracovanejsi.

   Takze znovu a popadesate. Ono to neni o minimalni a maximalni stat. Ono je to o ekonomicky uspesny a neuspesny model, pricemz oba jsou samozrejme maximalisticke staty, akorat ten ekonomicky uspesnejsi lepe maskuje, jak leze obcanum az do loznice a na hajzl a jak likviduje sve odpurce ve vezenich a koncentracich. Koneckoncu USA ma vice veznu, nez Cina a to nejen relativne, ale i absolutne….

 8. Drobná oprava. Vědecký socializmus samozřejmě byl součástí původní koncepce. Jenže tuto koncepci prokoukl Stalin, který odhalil, že se za tím skrývá defacto genocida slovanů, právě vládnoucími chazary. A dopadlo to, jak už víme, tím, že Stalin a jeho nežidobolševici poslali tisíce židobolševiků na popraviště. Proto dodnes ve všech encyklopediích, i na internetové židopedii Stalinovi nemůžou přijít na jméno. Zatímco „jejich člověk“ Lenin, který tento celý krvavý režim prostřednictvím peněz od amerických chazarů nastolil, je dodnes za hrdinu a budovatele světlých zítřků.

  Tzv. „stalinizmus“ byl totiž silně vlastenecký, zatímco původní židobolševizmus byl internacionální – původní národy v něm měly zaniknout jako v tavícím kotli, tak jak se o to američtí chazaři snaží dnes v Evropě pomocí multikulti. Odpovězte si sami, kdy bylo dovoleno být větším vlastencem, jestli za socíku kdy vás po odpřísáhnutí věrnosti SSSR nikdo za lásku k českému národu nebuzeroval, nebo dnes, kdy jste za to ihned označený za nácka a vedený v databázi BIS.

  Takže ano, současná EU je jen nový Sovětský svaz, ale pozor(!) předstalinistického leninsko-trockistického typu. Škoda, že Stalina zavraždili tak brzo jeho židovští doktoři. Kdyby v té trockistické čistce byl důslednější a jeho agenti by začistili i západní Evropu, tak bysme dnes nemuseli snášet to totalitní trockistické židobolševické svinstvo jménem EU a nevládl by nám ten chazarský sanhedrin s krycím názvem Evropská komise.

  1. Docela by me zajimalo, jestli znate treba jen tri lidi zidovskeho puvodu….ja ano a muzu Vam prozradit, ze kdyz tito lide ctou takovy zblitek, jako jste prave vyplodil, jsou pomerne rozcarovani….ale nebojte, vetsinou se u toho bavi….

   1. Ja mam Zida souseda. Fajn chlap. Odbornik lekar, svoje deti zabezpecil par excellence,… ale jak si cuchne ke spuntu, vzbouri se v nem zidovska krev a zacne resit prachy a svetovou moc. Bohuzel jiny referencni vzorek nemam, takze pausalizovat to nebudu.

   2. od jmena znam minimalne Tosovskeho, ktery se proslavil znarodnenim Masarykova zlateho pokladu do Svycarska, pak znam sociologa Petra Hampla, ktery stoji za vizi Svobodnych občanů a ten třetí by mohl být namátkou Rusnok, další guverner CNB, tentokrat zastance nekonecnych intervenci, jejichz definitivni cenovka jeste nevyplavala na povrch.

    Vsichni tri, ac je neznam osobne, jsou presne takovi, jak si Zidy predstavuju…

    1. Ano…neco v tomto duchu jsem cekal…

     1. a? Nejaka dalsi informace k tomu ? Ze Zidy dilem odsunul Hitler do plynu a dilem zdrhli sami na Zapad, dokonce ve dvou vlnach, kdyz je bolsani nemeli o moc radeji nez Hitler, je nejaka omluva ? Podivej je, kolik jich tu zbylo (malo) a jaky bordel (obrovsky) tu stihli napachat od prichodu zidovskeho Mesiase, ozralce ,restituenta a humanitarniho bombometcika Havla.
      Nejaka statisticky vyznamna korelace tu zrejme bude.

      1. Já židy osobně neznám (nebo o tom nevím, od Norimberka dlouho a jak se v tom má kdo vyznat), ale jednou jsem letmo potkal fakt pěknou babu a prý to byla židovka. Ovšem v bordelu, ani malým, asi nedělá.

       1. Re. LWG: Že Tě to baví……

       2. Kecas. Neco jsi nakousl a nedokousl, takze je to tvuj logicky faul. Ze neznam zadneho Zida na rohu, co prodava v trafice a zivi se normalne , obycejne a „nezidovsky“ neni moje chyba, to je nasledek toho, ze tento typ Zidu vyhladil Hitler a co nezvladl Hitler, to dokonal bolsevik.

        Muzu te ubezpecit, ze pocet techto individui se v prumerne velkych krajskych mestech pocita maximalne na jednotlive kusy.

        Stejne tak te muzu ubezpecit, ze v Praglu najdes spoustu podivnych kavarenskych existenci, ktere maji obrovske ambice ze zakulisi kafrat do vysoke politiky a lezt do centralni banky, zkratka se zivit „zidovskym“ zpusobem, nicmene ja nejsem ani z kavarny, ani z Prahy.

        Takze dokonci svuj veletok myslenek, anebo drz … .

        1. Podle American Jewish Year Book žilo roku 2012 v České republice 3 900 židů. Podle předběžných výsledků ze sčítání lidu roku 2011 se k židovskému vyznání přihlásilo 1 132 obyvatel. Federace židovských obcí (FŽO) však uvádí, že registruje okolo 3 000 svých členů, a celkový počet Židů v Česku odhaduje na 15–20 tisíc.

        2. Držet bys měl zejména ty. Patris k té skupině lidí, co Židům všechno zakázala, kromě obchodu, a pak jim za obchodní znalosti nadáváš.

         Prostě typickej vohnout ses.

 9. Rusky troll jako autor na tomto webu. Uz jsme Putinuv majetek, jen o tom ještě nevíme.

  1. Co ty vis o Putinovi. Putin je ten typek, ktery by jako krizovy zapadni manazer bral miliony dolaru mesicne v privatnim sektoru, akorat on je takovy vul, ze dela misto toho ruskeho prezidenta a to jen proto, ze ma rad svoji zemi a nemohl se divat na ten bordel po Jelcinovi.

   Taky je Putin ten typek, co objizdi kdysi slavne zbrojovky, ktere prezily rozpad SSSR, trese si rukama s delnikama stejne jako s top sefkonstrukterama, kteri by z fleku meli stotisicove platy v dolarech mesicne a oni zustavaji v Rusku, protoze a prave a jen proto, ze jsou ze stejneho testa, jako Putin a radsi si s nim potresou paprcou a vezmou si vyznamenani Geroj Rosiji, nez aby si vozili prdel v rollsu a delali pod nablblym americkym vypatlancem.

   To je Putin. Ale ty o tom vis hovno.

   1. Hele a druhej troll, asi tu mají hnízdo.

    1. Tu budes asi hodne mladej, vid? 30?

     1. Dík za poklonu.

   2. Přesně tak. KGBák Putin je filantrop jehož největším koníčkem je potřásání pravící s dělníky a s kamarádem patriarchou Kirillem společně střeží tradiční civilizační hodnoty.

    1. Filantrop… hm, takovy Rockefeller, ktery nechal shodit 11 zari newyorska dvojcata termitovyma nalozema se rad honosil titulem filantrop. Anebo Soros, ktery lifruje do EU africke usekavace hlav a gynekology amatery po tisicich si take rad rika filantrop.
     Ne , Putin neni filantrop. Putin je vlastenec, ktery muze za to, ze v Rusku nevladne ze zakulisi tlupa zidovskych oligarchu, jako tomu na Upadline, slunickove a Evropou milovane , neonacisticke, banderovske a upadle, kde Tymosenkova by nejradeji hodila na Moskvu Atomovku a Proshenko hned prvni den po inauguraci nechal nahazet bomby na milionovy Doneck.

     Ze jste blbi jak troky bych pochopil. Ze jste blbi jak troky a jeste na to hrdi, to uz je tezsi odruda diagnozy.

     1. Jste zářný příklad ilustrující proč jde moderní společnost do řiti a nic ji nezachrání. Ani spiknutí iluminátů.

   3. Putin je Žid, kdyby tě to zajímalo.

    1. Nejaky dukaz by nebyl? Podle NNDB je pravoslavny krestan:

     http://www.nndb.com/people/693/000022627/

     I kdyz je fakt, ze rusti zidaci ho evidentne celkem zerou:

     http://www.jpost.com/Jewish-World/Jewish-Features/In-Putins-return-Russian-Jews-see-stability

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017