Presidential combat; round 2: Fight! - zpět na článek

Počet komentářů: 495

  1. Netusim, kde se po tolika letech nasi „demokracie“ bere tak velka politicka naivita volicu.
    Jak rekl Fischer v nejake te povolebni debate (a jako havlista me prekvapil), ze vychazet proste musis umet se vsemi sousedy a s velmocemi obzvlast. Byla to poznamka na pro volice libive ultimatni fraze ostatnich kandidatu typu „EU nikdy“, „jen na zapad“, atd.

  2. Už v ten moment, kdy se před několika měsíci želé objevilo na scéně a začalo mluvit, mi bylo jasné, komu to rozhodně nehodím, a to i v případě, kdy alternativou bude Zeman. Neposuzuji ho podle toho co říká teď a ani to moc nevím – pro mě je důležité co řekl, ještě když se většina lidí o prezidentskou volbu nezajímala a než mu došlo, že na určité výroky voliče neuloví. Například stran referenda o EU, přesněji to, jak argumentoval. Je pro mě zcela irelevantní forma projevu a fyzický stav – spíše doufám ve zvolení Zemana s tím, že se brzy poveze na lafetě, v rámci státu se protočí peníze na státní pohřeb, a pak konečně budou volby, kde rozhodování nebude ovar vs. želé. Že moji kandidáti dostanou kolem jednoho procenta, už jsem si zvykla, v prvním kole jsem to hodila Hynkovi. V druhém kole volit nejdu, této volby se účastnit nechci a ať mi nikdo netvrdí, že můj hlas připadne jednomu či druhému. Ne, to bych se musela v hlavě přiklánět aspoň k jednomu z kandidátů, což by ale znamenalo, že bych potom volit šla.

  3. Když to shrnu, je to přesně opačně, než před 5 lety. Tahle diskuze krásně ukazuje, kolik se sem za poslední 4 roky natáhlo proruskejch a prokomoušskejch zmrdů a ty tady teď roztočili sračkomety nevídané. Zeman bude stejně tak podpásově útočit na Drahoše, to je jasné. Stejně jako minule se všichni mohli posrat ze Schwanzenberka, teď je to naopak a nejvíc nervů a hysterie předvádějí Zemanovo voliči. A to je asi tak všechno, argumentace veškerá žádná. Migranti, směřování zahraniční politiky a další věci prezident stejně neovlivní. Zeman i Babiš půjdou EU stejně na ruku, jako Drahoš a kdokoliv jiný. Nepůjdeme ve stopách polska, nebo maďarska a upřímně ani nevím, jestli bych to zrovna chtěl. Moc mi nepříjde, že by se tam dělo něco extra svobodného a že se přestala ukrajovat kolečka salámu a lidi se začali cítit nějak lépe a šrouby se povolily…a představa, že s komunisty, nebo třeba spd tady bude svobodněji a šrouby se začnou povolovat…je opravdu hodně těžce naivní a hloupá. Stačí, co tu předvádí anofert.

    1. jo. Jen pro upresneni, Polsko ani Madarsko nejsou proti EU. Pro Polaky je EU nejlepsi vec od vynalezu penez a Madari na EU taky neprodelavaj. Jenze na rozdil o Cechu si o sobe nemyslej ze jsou primadony co by z nich kazdej mel padnout na prdel a dokazi taktizovat. A chapou, ze v zivote je vzdycky neco za neco. Takze vyjednaji na EU vic, nez se kdy podari Cechum.

      1. Jo no, to je ve finále dost možné.

    2. Podrobně to nesleduju, možná se tady vyskytuješ častěji – ty identity, které tady volí Mlhoše co nejhlasitěji, se rekrutují z dlouhodobých účastníků fóra, nebo to jsou tzv. účelovky?

      1. většinou dlouhodobý, pár novejch

        1. No jo, ale co se mnou? Zemana jsem před pěti lety (ani nikdy předtím – pravda, ona ani nebyla příležitost ;-D) nevolil. A nyní, dohnán k tomu okolnostmi, ano. Nejsem z toho ani nadšen, ani neskřípu zubama.

          1. Nic přece. Já sem zase před 5ti lety volil Zemana(popravdě mám za to, že jsem v druhém kole ani nebyl volit), ale taky sem z toho neměl radost.

            1. Ani ten největší pičus jako jsem já, Zemana nevolí, nevolil a nikdy volit nebude, tak nevím co to tady je za komunistickou pakáž.

      2. dlouhodobý – vesměs od roku 2015, ledaže by změnili nicky.

        1. od roku 2015… Není to od velké D-F perestrojky fora? Mně přijde, že z těch dlouhodobých tu už není nikdo.

      1. Aniz bych adoroval Kima a jeho totalitni rezim, pokud jde o jejich kritiku Zapadu, maji asi tak z 90% pravdu.

        https://www.youtube.com/watch?v=Dw-p84oWW84

    3. shifty: Snese tvůj mozek myšlenku, že je možné volit Zemana a zároveň při tom nebýt přítel nebo dokonce agent Ruska?
      Pro mnoho lidí je Zeman hlavní alternativa v boji proti eurosviním, jednoduše nechtějí za prezidenta bruselskou loutku.

      1. shifty ovsem samozrejme nema mozek, je to deviantni zjev zvany internetovy troll.

        1. Od magora jako jsi ty, který vidí za každým rohem Sorose a je tu každému pro smích, je to vlastně kompliment.

      2. EU federalista Zeman jako bojovník proti proti eurosviním. Tady se člověk tedy občas zasměje :-)
        Ještě by mohli kabrnak, zmrd1 a skret nadávat ostatním třeba do trollů.

        1. santini: Nic takového nebylo řečeno, nicméně jeho vztah k EU je podstatně realističtější, než u Želé.

          1. „Pro mnoho lidí je Zeman hlavní alternativa v boji proti eurosviním“ – tohle fakt nebylo řečeno? Odkud jsem to teda zkopíroval? Pokud je EU federace pro tebe realističtější než vědátorův pohled, tak to je asi vtip zabiják. :-)

            1. santini: Nebylo řečeno „EU federalista Zeman jako bojovník proti proti eurosviním“
              Tradičně se vybírá ze dvou zel to menší.

              1. Zeman je eurofederalista a ty ho označuješ jako bojovníka proti eurosviním? Hitler jako bojovník proti nacismu :-)

                1. santini: Tak jsi magor nebo nejsi?

                2. no co, kdyz dokazali Rakusaci presvedcit svet ze Hitler byl Nemec a Mozart Rakusan, tak muzou Zemanovci presvedcit sebe sama ze Zeman je proti EU. To uz je brnkacka.

                  1. Jasně, Zeman je pro Uhnijní a tak jezdí domlouvat ke vstupu do Evropské unije, rusko a čínu, že?

        2. do trollů nebudu nadávat, to už radši pustím stavidla kanálu o pičích kurvách a vyjebancích.

      3. Mno, obávám se, že to je značně pomýlené stanovisko (a stejně tak jej lze napsat s opačnou polaritou). Legislativní role daného úřadu je nevalná, a pokud jde o tohoto kandidáta, nikdo ho venku nebere vážně a pokud s něčím bojuje, tak především se svým stavem.
        Možná se té volbě přikládá mnohem větší význam, než má, a zápal pro daného kandidáta přitom poněkud zastírá připravované změny právního systému, které mají v podstatě totalitní rysy a nemají s Evropou – myšleno původem, nebo se jedná o home produkci – nic společného. Ano, možná tam může mít budoucí prezident trochu význam v tom, že může tyto zákony zprvu nepodepsat, ale to se obávám, že není případ protěžovaného.

        1. … neboť se jedná …

        2. Eric: Máte pravdu, vliv je malý. Rozhodně ale nepotřebujeme osobu která to ještě bude aktivně podporovat, byť asi jenom slovně.

      4. Tu myšlenku můj mozek snese, ale tak se tady většina jeho příznivců moc nechová.

  4. Já nic nevidím tak složitého. Předem říkám, že je mi hodně vysoko na háku, kdo bude prezidentem. Jak se nese diskuzí, tak mám 3 volby. 1/ Drahoš, 2/ Zeman, 3/ zůstat doma. Ale není dne, aby nebyl komentář k tomu, kdo vlastně chodí koho volit. Znáte to sami, je to při každých volbách a stává se to už koloritem zpráv. Stručně, Zemana volí méně majetní a méně vzdělaní, prostě socky a hlupáci. Drahoše volí lidé vzdělanější (chytřejší) a ti majetnější. Takže různí komentátoři už předem vyřešili URZOVO dilema, protože URZA se zajisté do Zemanovské kategorie nepočítá, tak to má vyřešené. Já jenom věřím na to, že nic nedokáže tak nasrat část národa, jako tato kategorizace. Většina těch, jejichž kandidát neuspěl zůstanou doma. Nebude to tak, jak si mediální žumpa přeje, že si občan řekne: nechci být blbcem, proto půjdu volit Drahoše, i když se mi nelíbí.

    1. uvidi se po volbach, ale moc nadeji tomu nedavam. kdyz cesky volic nebyl schopen ani odhalit Piratskou stranun coby novou odnoz TOP 09 a prazske kavarny, tak je to s ceskym volicem myslim dost vazne.
      Anebo kdyz uvazim, jak hladce senat smetl ze stolu dodatek ustavniho zakona o zbranich a jak se vsichni „strasne divili“, jak si s nama ty „demokraticke“ struktury vytrely prdel, jakoby lidem nedochazelo, proc to Havel a spol takhle zaridil.
      Stejne jako nase clenstvi v NATO bez referenda a dalsi legracky, ktere nas budou setsakramentsky bolet, jen co se to v Evrope zacne mydlit.

  5. Je naprosto jedno, kdo vyhraje v druhém kole…
    Je totiž nade vši pochybnost zcela jisté, že jeho stoupenci/odpůrci budou jeho výkon funkce hodnotit jednoznačně: „Měli jsme pravdu, takhle je to mnohem lepší/horší, než kdyby vyhrál ten druhý…“

  6. Pohádkově jednoduchá volba mezi černou a bílou, klaďasy a záporáky, absolutním Dobrem a absolutním Zlem, je vyhrazena dětem. Dospělý muž (dámy prominou, ale jsem chauvinista) chápe, že rozhodovat je nutno v celé škále mezi těmito krajními polohami. Čím podobnější jsou si pak jednotlivé odstíny šedi, tím těžší volba a risiko chybného rozhodnutí, což není nic pro sráče, pročež také vycouvání z volby nikomu nevyčítám.
    Tedy k věci: to, jak mne bude Becherovka representovat na marxistických mítincích v Bruseli, je mi u prdele naprosto stejně, jako to, jak mne representoval Husák v Moskvě. To, jak v případném tandemu s Burešem dupnou na krk individuálním svobodám mne zajímá jen o málo víc, protože ve srovnání se strašidlem, které právě obchází Evropou, je to čajíček. Na rozdíl od odmítačů konspiračních teorií totiž zřetelně pozoruji nejen konspiraci, ale i její výrazné a hmatatelné výsledky, přičemž nejhorší ze všech hrozících totalit je jednoznačně ta globální, protože z ní nebude návratu. Většina dosavadních totalit skončila (nebo byla aspoň nucena nasadit si lidštější tvář) díky existenci svobodnější, tedy ekonomicky úspěšnější konkurenci jiných zemí. Ta globální by ale ničím takovým ohrožena nebyla, navíc vezmeme-li v úvahu dnešní i budoucí dohledové technologie, není těžké představit si bezprávného občana jako otroka či lovnou zvěř.
    Zeman to nezastaví, jeho význam v této věci nepřesáhne roli zrnka písku v globalistickém soukolí. Což je ale přece jen lepší, než Drahoš coby kapka oleje. Vše ostatní je podružné.
    (Mmch, v této souvislosti je vhodné připomenout Drahošovo více než pravděpodobné členství v České asociaci Římského klubu, pobočce globalistického think tanku: https://holotova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=642830))

    1. jo, to je pekny prispevek a o tom rimskem klubu jsem to ani nevedel, ale popravde me to vubec neprekvapuje. Spise naopak.

      1. A Zeman jako místopřeceda Římský klub rozvracel zevnitř, že? ;)

        1. Zeman tam vstoupil, jako spousta jiných, hned po Sametové Rošádě, kdy po období bolševického temna bylo všechno zápaďácké dobré. Pak se v průběhu času někteří probudili, někteří ne. Dají se od sebe odlišit nejen podle toho, jak dlouho jim členství vydrželo, ale především podle toho, co říkají, jak se chovají, v čím zájmu jednají a kým jsou sponzorováni dnes.

          1. Miloš Zeman byl na počátku devadesátých let také členem naší národní asociace. V porevoluční době jimi byli všichni naši významnější politici dokud sami nezjistili, že některé závěry Římského klubu jsou zavádějící

            1. Nevím, jestli „zavádějící“ je to správné slovo:

              ŘK, „První globální revoluce“: „Zdá se, že lidé potřebují společnou motivaci v podobě společného nepřítele, aby se dokázali spojit a spolupracovat… hledání obětních beránků je taktika stará jako lidstvo samo. Když nevíte, co s domácí politikou, odveďte pozornost k hrozbám z vnějšku. Sjednoťme národy proti vnějšímu nepříteli, buď skutečnému, nebo k tomu účelu vymyšlenému.
              Při hledání nového nepřítele, který nás sjednotí, nás napadlo, že se k tomuto účelu dá využít znečištění, hrozba globálního oteplování, nedostatek vody, hladomor a podobně…“
              ŘK, „Lidstvo v bodu zvratu“: „Země má rakovinu a tou rakovinou je lidstvo“.
              Paul Ehrlich, člen ŘK, „Populační bomba“: „Musíme přestat s naší snahou léčit symptomy a přikročit k vyříznutí rakoviny. Tato operace bude vyžadovat zřejmě mnoho brutálních a bezcitných rozhodnutí.“
              Julian Huxley, první ředitel UNESCO: „Přestože je pravdou, že radikální eugenická politika bude po mnoho let politicky a psychologicky nerealizovatelná, bude důležité, aby se UNESCO podrobně zabývalo problémem eugeniky, aby si občané uvědomili, co je v sázce, a aby nakonec to, co je dnes nemyslitelné, mohlo být považováno za přijatelné.“
              David Rockefeller, Memoáry: „„Někteří věří, že jsme součástí spiknutí proti zájmům USA, nazývají mě a členy mojí rodiny ,internacionalisty’, kteří spolupracují s dalšími na vytvoření jedné integrované globální politické a ekonomické struktury – jednoho světa, chcete-li. Pokud by toto byla moje vina, tak jsem vinen a jsem na to hrdý.“
              John Holdren, člen ŘK: :„Planetární režim by dostal zodpovědnost za rozhodování týkající se optimální velikosti jak světové, tak regionální populace. Každá země by dostala přiděleno jisté číslo v rámci svých regionálních limitů. Světová vláda by ale měla pravomoc tyto limity vynucovat.“
              Jean-Claude Juncker: „O něčem rozhodneme, necháme to ležet a chvíli počkáme, co se stane. Když kolem toho není žádné velké pozdvižení nebo vzpoura, protože většina lidí vůbec nechápe, o čem se rozhodlo, pak pokračujeme krok za krokem, až už není návratu“.

    2. Tanečky smím/nesmím/sáhni/nech toho/uvidíme/co dáš s Babišem a z toho plynoucí důsledky Vás neznepokojují? Chápu to tak, že méně než Zeman, ten s ním tancuje na zábavě v Čimelicích, zatímco Římský klub řídí velké plesy… je tomu tak? Protože tak to vidím já.
      Ale proč ne.
      Akorát cítím brzký pochod s lafetou v průvodu, vizuálně. Co pak?

      1. Usnadňuje-li Vám příměr se zábavou a plesy představu lokální a globální totality, budiž.
        Co pak, to nevím. Nejspíš půjdu podojit kozy.

    3. re: coyot

      Tu představu Zemana jako zrnka písku odvozuješ od čeho? Kdy udělal něco, co by fakticky zaskřípalo? Z čeho odvozuješ, že něco takového udělá (nad rovinu nějakých keců na okraj).

      Pomineme-li malý vliv té funkce už vnitrostátně, nevidím pro vnější politiku ani moc prostoru pro takové dopady.

      1. Nad rovinu nějakých keců? No, já právě ty „kecy“ považuji za důležité. Jak správně připomínáš, president mnoho faktických pravomocí nemá. Je ale slyšet, protože umlčet presidenta je pro novinářské onuce mnohem těžší, než umlčet rebela Frantu Nováka, zrušit mu webovky nebo fejsbůkový účet. Ten, kdo je slyšet, ovlivňuje voliče a jejich prostřednictvím politiku. Díky Zemanovi máme ve světě reputaci země, kde vetřelce zrovna nevítají. A přesně to je oním zrnkem písku.

        1. At LWG 16.1.2018 v 22:47

          Pomineme-li malý vliv té funkce už vnitrostátně, nevidím pro vnější politiku ani moc prostoru pro takové dopady.

          Na toto téma dnes vyšla úvaha M. Kunšteka
          https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Nez-pujdete-k-2-kolu-Co-dostane-na-talir-novy-prezident-Hlavne-v-EU-Nutno-cist-520133
          Nejsem právník a tak nedokážu říct, co z toho je reálné a s jakou vahou.

          Nicméně tím zrnkem písku by podle mně mohlo být například oznámení presidenta ČR na tiskovce v Bruseli, že zákony implementující smlouvu o reformě evropského azylového práva v avizované podobě (Dublin IV) nepodepíše. Že by to udělal Drahouš je podle mého názoru krajně nepravděpodobné, zatímco u Ovara je to pouze nepravděpodobné. President ČR sice žádnou významnou moc nemá, ale má vliv a díky přímé volbě i nepřehlédnutelný mandát.

          1. Ten článek v parlamentních listech je zajímavý, řadu věcí jsem věděl, některé nikoliv (nebo mi nedocházeli – ale ústavní právo fakt není můj denní chleba). Ovšem teď zpět k Mlhošovi.
            Uznávám, že propagandisticky je to zajímavé. Nicéméně obávám se, že dopad bude jako za Václava, řeči, řeči, podpis Lisabonu, řeči…

            To co uvádí jirif s Dublinem IV, není (nebude) Dublin náhodou nařízení? Protože pokud mě skleróza neklame, tak je a nařízení jsou přímo účinná. Pokud k němu vznikne vnitrostátní úprava (kterou nepotřebuje), tak je velmi pravděpodobné, že pokud jí prezident nepodepíše, tak jí znovu odhlasuje sněmovna (jsou krajní situace, kdy už se k tomu právně technicky nedostane, bo sněmovna končí a možná ještě nějaké jiné šestky na všech kostkách, ale v reálu je pravděpodobnost na zastavení legislativního procesu v tomto směru minimální. Ovšem po ovoci, že. Takže je tu nějaký ten šikanózní zákon, zákon s dohledovými prvky, atd., který už stávající prezident nepodepsal,nebo – a to především – vrátil sněmovně? Nepamatuji, je to možné. Skutečnost, že se před volbami vyjádřil k připrchlencům a dal dohromady překvapivě přijatelný vánoční projev, nemůže zastřít řadu jeho jiných činů, kterými tu neradostnou budoucnost pomáhá dávat dohromady.

            1. Klaus kuprikladu nevetoval cirkevni restituce, i kdyz mohl. Zmohl se akorat na pilatovske myti si rukou a nepodepsal to. Globalistum tim okamzite spadlo do klina 60 miliard. Takze asi tak. Taky bych vysiloval, aby byl nasim prezidentem ten zidozednar Drahos a nikoliv nepredvidatelny a samostatne se rozhodujici Zeman. I kdyby utratili za kampan deset miliard, ono se jim to stejne bohate vyplati.

              1. I kdyby vetoval, byl by opět přehlasován.
                Jako gesto stačí nepodepsat.

            2. „…nemůže zastřít řadu jeho jiných činů, kterými tu neradostnou budoucnost pomáhá dávat dohromady.“
              To jistě ne, ale nějak Ti z toho vypadl Fíkus. Tento závěr sám o sobě k rozhodnutí nestačí, a to podle žádného z bodů Tvé „pomocné úvahy“ z 14.1.2018 v 16:22.

              1. Fíkus… teď tomu nerozumím. Přinesl ho Ovčáček nebo někdo jiný do nějaké debaty, ale nevím proč a nač, šlo to mimo mě (myslím, že v počátcích Zelených v NSR ho kdysi také přinesli na nějaké jednání, ale také nevím proč).

                1. prines ho Ovcacek do debaty presidentskych kandidatu. Misto Zemana.

                  1. Přinesl ho Ovčáček jako údajně vhodnou náhradu za nedostavivší se oponenty – kam ho postaví, tam stojí, je zcela neškodný, nemá žádné názory…

                    1. To mělo být na LWG.

                    2. Nerikal on neco v tom smyslu, ze je to nahrada za nepritomne KANDIDATY? To by zahrnovalo i Zemana. Ja teda chapu co tim Ovce myslel, ale imho se trochu strelil do vlastni nohy.

                    3. Shane: Slovo „kandidáty“ nepoužil. Řekl doslova: „Někteří odmítli přijít, tak jsem za ně vzal adekvátní náhradu.“
                      A ano, tím se trochu střelil do vlastní nohy.

                    4. jo. Ja vedel ze to bylo neco podobne nesikovnyho. Tomu malymu zmrdovi nejak narost hrebinek.
                      Ja bych samotnyho Zemana jakztakz zkousnul, v ledascem se s nim da i souhlasit, ale ten ksindl kolem nej, to uz je moc.

                    5. Je to moc. Otázkou je jen to, zda je horší, než neomarxistická družina Drahošova.

                    6. …a nebezpečnější, zapomněl jsem dodat.

                    7. S dovolením překopíruji moc pěkné shrnutí, už mě to totiž nebaví to sem vypisovat. Na konci je odzdrojování, takže si to může každý přebrat sám.

                      Uplynul jeden den od sečtení výsledků prvního kola a stalo se to, co jsem čekal. Už jsem se několikrát dočetl, proč je lepší volit ve 2. kole Zemana. Převažujícím argumentem je hlavně to, že Zeman bude nadále tvrdě hájit naše národní zájmy. Opak je pravdou, naše národní zájmy bude lépe hájit Drahoš. Moc rád vysvětlím proč. Odkaz na zdroje je úplně na konci statusu.

                      Na začátek bych srovnal oba kandidáty v otázkách, který jsou pro hodně lidí důležitý. Začnu tím, v čem se +/- shodují. Jsou si blíž, než se na první pohled zdá.

                      Migrační politika – oba odmítají přerozdělování podle kvót. Oba jsou proti přijímání ekonomických migrantů. Drahoš tvrdí, že o azyl by měl uprchlík požádat v první bezpečné zemi. Zeman tvrdí, že válečný konflikt sám o sobě není důvodem pro udělení azylu, tím je až situace, kdy se prokáže, že uprchlík je ve své zemi stíhán pro své politické názory.
                      Euro – oba jsou pro přijetí eura. Podle Zemana je strach z jeho přijetí iracionální, Drahoš by na přijetí proti vůli většiny netlačil.
                      Vztah k Evropské unii – U obou pozitivní s výhradami, vzhledem k předchozímu bodu asi netřeba více rozepisovat.
                      Vztah k NATO – Miloš Zeman byl premérem, když ČR do NATO vstoupila, to asi hovoří za vše. Drahoš je též na 100 % pro setrvání.
                      Adopce dětí homosexuálními páry – Zjednodušeně řečeno, oba preferují klasickou rodinu, oba však připouští, že adopce homosexuálním párem je lepší, než nechat dítě vyrůstat v děcáku. Heterosexuální páry by však měly mít přednost. Zeman je v této otázce možná o trochu liberálnější než Drahoš.
                      Benešovy dekrety – uměle vyvolané velké téma minulých voleb, které zůstane už doufám navždy pohřbeno. Oba to vidí jako uzavřenou záležitost.
                      EET – oba jsou projektu EET spíše nakloněni.
                      Regulační poplatky ve zdravotnictví – oba jsou proti.
                      Progresivní zdanění – oba jsou pro.
                      Vztah k minulému režimu – Zeman vstoupil do KSČ v roce 68, v roce 70 vyloučen. To bych mu nevyčítal. Drahoš nikdy nebyl členem KSČ a má lustrační osvědčení.
                      Vztah ke Zbrojovce a Arsenalu – u obou veskrze nijaký.

                      Určitě by se našlo víc témat, ale tohle myslím stačí. A teď na celej předchozí odstavec zapomeňte. Protože budeme volit mezi dvěma kandidáty a v těchto otázkách se +/- shodují, jazýčkem (nebo jazykem) na vahách bude muset logicky být něco jiného. Takže pokud byste chtěli prezidenta, který bude kategoricky např. proti přijetí eura nebo pro poplatky ve zdravotnictví, máte smůlu.

                      Ve kterých společenských tématech se Zeman a Drahoš neshodují?

                      Referendum o setrvání v EU a NATO – Drahoš je proti referendu. Zeman je pro referendum, hlasoval by v něm pro setrvání v EU i v NATO.
                      Zákaz kouření v hospodách – Drahoš pro. Zeman proti, zakázal by však kouřit v blízkosti dítěte.
                      Legalizace konopí – Drahoš by povolil pouze pro lékařskou potřebu. Zeman je proti legalizaci, toto téma ale nevnímá jako moc důležité a přiznává, že se v něm neorientuje.
                      Prezidentské pravomoci – Podle Drahoše jsou dostatečné, Zeman by je rád rozšířil.
                      Postoj k bratrům Mašínům – u Zemana odmítavý, Drahoš tvrdí, že měli právo postavit se komunistickému režimu. K Mašínům se ještě vrátím.

                      Určitě by se našla další témata, ve kterých se neshodnou, ale to není podstatné, protože o těchto věcech rozhoduje parlament (až na Mašíny, o tom si rozhoduje každý sám uvnitř sebe). Jsme parlamentní demokracie, nikoliv prezidentská. Takže na předchozí odstavec taky zapomeňte.

                      Mimochodem – pořád chce někdo tvrdit, že Drahoš nemá na nic názor?

                      Podstatné jsou rozdíly mezi Drahošem a Zemanem v těch otázkách, které u nás spadají do kompetence prezidenta. Podle toho bychom se měli primárně rozhodovat. Nejdřív bych se ale zaměřil na oba kandidáty trochu obecněji.

                      V čem vede Zeman:

                      Určitě větší zkušenosti v politice (záměrně píšu v politice, nikoliv s politikou, k tomu se taky ještě dostanu).
                      Je lepší řečník a má větší charisma.
                      …snažím se, ale dál fakt nevím.

                      V čem vede Drahoš

                      Zdravotní stav – tím nemyslím to, že Zeman chodí o hůlce. To je úplně jedno. Ale podívejme se, jak vypadal před pěti lety a jak vypadá teď. Během prezidentování strašně zestárl. Na konci případného druhého mandátu mu bude 78 roků. Začíná mít lehké problémy s artikulací (šišlání), což u něj nebylo zvykem. Jde to zcela jasně slyšet např. při jeho povolebním projevu ze včerejška. Prezidenta nevolíme jen na teď, ale na pět let.
                      Transparentnost kampaně – Drahošův volební účet je lehce dohledatelný, víme, kdo mu přispěl na kampaň. O Zemanovi se toto říct nedá. Billboardy zadával spolek Přátelé Miloše Zemana, letáky zase podnikatel Jaroslav Třešňák. Zeman se od toho nedistancoval. Proč to dělal takto nestandardně?
                      Politická kultura – Drahoš nedostatek charismatu částečně vynahrazuje tím, že je k oponentům slušný a neuráží je svými rádobybonmoty. To bohužel už v naší společnosti není samozřejmostí.
                      Otevřenost během kampaně – Zeman se neúčastnil debat. V demokratické společnosti by mělo být chození do debat samozřejmostí. Argument, že tam nemělo cenu chodit, protože by na něj všichni jen útočili, postrádá logiku. Pokud se někdo rozhodne kandidovat proti stávajícímu prezidentovi, je přece jasné, že je s výkonem jeho funkce nespokojen a pak je stejně tak jasné, že ho bude v debatě konfrontovat. A pokud stávající prezident o mandát usiluje znova, by měl být schopný se obhájit. To je podstata demokracie.

                      Odbočím k první věci, ke které jsem se chtěl vrátit, tedy k Drahošovým zkušenostem s politikou. V politice, pravda, nikdy nebyl, ale jako šéf Akademie jednal s politiky zcela běžně. Ne o vědě jako takové, ale logicky hlavně o to, aby dal stát Akademii co nejvíc peněz. Málokterá jednání jsou tvrdší, než ta, ve kterých jde o prachy. A nevedl si špatně. Mezi lety 2009 – 2017, kdy Akademii šéfoval, příspěvek státu na vědu pravidelně rostl. Dál mějme na paměti to, že Akademie je instituce s rozpočtem v řádu miliard. Vést takový kolos není jen tak. Věřit tomu, že Drahoš nikdy nezažil tvrdá vyjednávání, podrazy, nutnost udělat kompromis atd., by bylo zcela naivní. Zkušenosti s politikou, politiky a především řízením něčeho obrovského tedy nezpochybnitelně má.

                      A teď tedy konečně to, v čem se liší jejich pohledy na prezidentský úřad.

                      Jmenování profesorů – Drahoš tvrdí, že je to záležitostí akademické obce, jak bylo vždy zvykem. Zeman se choval opačně, což vedlo až k soudním sporům.
                      Zahraniční politika – Drahoš by ponechal zahraniční politiku plně v rukou vlády. Zeman se před pěti lety opakovaně vyjadřoval, že existuje pouze jedna státní zahraniční politika, nikoliv zahraniční politika vlády a zahraniční politika prezidenta. Koná však jinak. Připomenul bych jeho výrok o tom, že Krym je ruský. To je opak toho, co zastává vláda. Ruská anexe Krymu je naprosto v rozporu s mezinárodním právem. Prezident reprezentuje republiku, tedy stanoviska vlády, a proto mu nepřísluší z pozice hlavy státu veřejně prohlašovat zcela opačná stanoviska, než jsou ta vládní.
                      Rusko a Čína – O tom se napsalo už dost. Drahošův vztah k těmto dvěma zemím by byl určitě chladnější.
                      Udělování milostí a amnestií – Oba jsou proti amnestiím. Drahoš by milosti uděloval pouze ve výjimečných případech, jako je vážná nemoc atp. Zeman se vyjadřoval stejně, ale před necelým rokem porušil svůj slib a udělil z ničeho nic milost Jiřímu Kajínkovi.
                      Zveřejňování platů hradních úředníků – Drahoš je pro, Zemanova kancelář se tomu sveřepě bránila.
                      Udělování vyznamenání – Drahoš by jich rád uděloval méně a za zásadnější přínosy pro ČR. Zeman s vyznamenáními nešetřil. Opravdu odvedl režisér céčkových filmů Troška tolik kvalitní práce, aby dostal stejné vyznamenání, jako např. Miloš Forman, Bohumil Hrabal nebo Josef Masopust, tedy světové špičky ve svých oborech?

                      Tady se vrátím k Mašínům. Drahoš k nim sice má mnohem smířlivější postoj než Zeman, vyznamenání by jim však neudělil. Proč? Je si vědom toho, že je to citlivé téma a případným vyznamenáním by nechtěl rozdělovat společnost.

                      To nás přivádní k předposlednímu bodu, tedy rozdělování společnosti. To je věc, kde Zeman naprosto selhal. Před pěti lety říkal, že chce být prezidentem “dolních deseti miliónů” (což není špatný bonmot), ale to se mu nepovedlo ani omylem. Naopak, společnost je rozdělená na dva tábory a příkop je o mnoho hlubší než před pěti lety. Proč? Korunovační klenoty, kundy sem a tam, Mynářova neprověrka, pisatel z komunistických Haló novin Ovčáček, Peroutka… nemá cenu pokračovat, napsalo se o tom dost. Snad nikdo nemůže pochybovat o tom, že svůj cíl, tedy sjednocení společnosti, Zeman nesplnil. (Stejně tak např. další cíl a to přilákání čínských investic.)

                      Na konec jsem si nechal asi nejdůležitější pravomoc prezidenta – jeho role při sestavování vlády aneb proč si myslím, že Zeman jde proti českým národním zájmům. V našem zájmu je, abychom žili v demokracii, nikoliv v oligarchii. Svým povolebním počínáním ale Zeman tento zájem nechrání, ba naopak. Podkopává mu nohy. Drahoš není vyloženě antiBabiš, ale jeho postoj k majiteli ANO je přecejen o poznání míň vstřícný, než ten Zemanův. TRESTNĚ STÍHANÉHO ČLOVĚKA BY DRAHOŠ PREMIÉREM NEJMENOVAL. V tomto jednoznačně nejdůležitějším aspektu Drahoš Zemana poráží.

                      A teď ta nejdůležitější část statusu.

                      Prostor na debaty o tom, že Fischer je lepší diplomat, Horáček do toho dává víc srdíčko, Hilšer je lidštější a Topolánek má větší gule než Drahoš, skončil v sobotu ve 14 hodin. Teď už máme na výběr pouze ze dvou kandidátů. A budou to právě voliči Fischera, Horáčka, Hilšera (moje volba v prvním kole) a Topolánka, kdo rozhodne.

                      Účast ve druhým kole bude určitě podobná jako v prvním, tedy kolem 60 %. Předpokládám, že voliči Zemana a Drahoše budou volit stejně jako v prvním kole. Pokud alespoň cca 82 % (EDIT, udělal jsem chybu, ve skutečnosti 70,9 %) lidí, co volilo někoho z pětice kandidátů, kteří vyjádřili podporu Drahošovi (Fischer, Horáček, Hilšer, Topolánek, Kulhánek) bude ve druhém kole Drahoše opravdu volit, mělo by být vyhráno.

                      82 % (EDIT: 70,9 %, viz výše) je dost, ale není to nereálné číslo. Je to teď na nás všech, kdo chceme na Hrad Drahoše. Změna ve společnosti nenastane sama od sebe. Je třeba bavit se s rodinou, kamarády a na sociálních sítích o tom, proč je Drahoš lepší volba. Právě proto jsem sepsal tento status. Pokud to jednoho jedinýho člověka nalomí k tomu, aby volil Drahoše, i když to původně neměl v plánu, tak to mělo smysl.

                      Nesmíme teď strkat hlavu do písku tím stylem, že “pak jsme se v hospodě začali bavit o politice, ale radši jsme se na to vysrali, protože se neshodnem. Ale jinak mám toho kámoše rád.” Ne! Tento přístup je OK kdykoliv jindy, ale ne příštích 14 dní. Obou táborů, který chcou na Hrad toho svýho kandidáta, je zhruba polovina. Zemanovi voliči dojdou k volbám stoprocentně. Nás musí přijít víc. Máme obrovskou výhodu v tom, že stačí přesvědčit “jenom” lidi, kteří v prvním kole volili kandidáty, kteří jsou Zemanovi docela vzdálení a vyjádřili podporu Drahošovi. Těch bylo skoro 60 %. Nemusíme přemlouvat voliče Zemana (nemožné), nebo rozjíždět naprosto dementní kampaně typu Přemluv bábu.

                      Vyhráno není, ale šance máme dobrý. Jen nesmíme příštích 14 dní prospat na vavřínech. Tak to těch 14 dní zkusme ve svým okolí trochu pohecovat, ať pak máme na pět let prezidenta, za kterýho se nebudeme stydět!

                      Zkrácená verze:
                      Nejít k volbám = volit Zemana.
                      Pokud jsi volil(a) Babiše, tak vol Zemana.
                      Pokud jsi nevolil(a) Babiše, tak vol Drahoše.

                      https://docs.google.com/document/d/1nCeRqe9bjoelz3NfR3zWUs7IKzKwwchQoq16K7_j48c/edit

                    8. Ne, že bych tím dospěl k rozhodnutí, ale podle mě opravdu vyčerpávající rozbor. Dokládající, že z různých úhlů pohledu se věci jeví různě. Například Coyot se (oprávněně) obává vývoje ke globální kontrole čehokoliv a pokud cokoliv jiného považuje oproti tomuto za nepodstatné (málo podstatné), tak asi má s tím Zemanem pravdu.

                      Na druhou stranu pokud na tak vyhraněné hodnotící kritérium nepřistoupím, vidím před sebou dva europrezidenty, kteří názorově nejsou tak daleko od sebe a mají různé plusy a mínusy (ty především).

                      Ovšem co nemám, je jistota výsledku volby. Zeman je (pro mě) nevypočitatelný, změny (prezentovaných) názorů v minulosti provedl xkrát a Drahoš neznámý (pro mě). Já totiž nevím, co od nich čekat. Já třeba vůbec nevím, jak reálné je nebezpečí od toho ŘK (jaká je tam míra koncenzu, jaký je tam vývoj, atd. Jak dalece je bývalý člen ŘK stále zavázán. Atd. atp.). Kdo za nimi skutečně stojí. Otázky, samé otázky, odpověď nikde.

                      PS: Nemám problém s tím, že bych se za prezidenta styděl. Necítím za něj odpovědnost a sám nehodnotím občany jiných států podle kvalit jejich prezidentů.

                    9. LWG: O ŘK, jeho personálním propojení se špičkami světové politiky a vlivu na ni píše docela dobře Kremlík, kupříkladu tady: https://kremlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=176893
                      tady: https://kremlik.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=244376
                      a v pár dalších článcích, které určitě snadno najdeš.

                    10. LWG souhlas. Ostatně již někde na začátku těch diskuzí tady jsem jasně psal, že už jsem si zvykl, že je to buď Losna nebo Mažňák. Žádné jásání se u mě ani v mém okolí opravdu nekoná, ale to už dlouho ne. Nicméně momentálně tu opravdu velkou křeč předvádí klub becherovkáře a dost mi to připomíná tu křečovitost klubu slafenberga před 5 lety. To mě prostě nedojme, i kdyby se tu donekonečna psalo o římskejch klubech, židobolševicích, zednářích a dalších píčovinách dokola. Obzvlášť když vidím jaké nicky si v tom tady notují a dobře vím, co tady tyhle lidi poslední 3 roky co sem nalezli tvoří za „hodnoty“. Proč se k nim přidal coyot je mi záhadou, ale může si tu každej svobodně psát co chce. Jen tedy prosím nějaký jasný zdroj na toho Drahoše a římský klub. Na nějaký blogýsky seru, stejně jako na odkazy na úrovni zerohedge.

                    11. Ohledně ŘK jsem se zhrozil, ale Zeman jej v ČR zakládal takže už jsem zase klidný. Jeden za 18, druhý bez 2 za 20.

                      Bezvýchodná volba mezi dvěma eurohujery jako před 4 lety.

                    12. Re: Jan Mrcasik
                      18.1.2018 v 18:03

                      Je to porad stejne, my jsme narod, ktery neumi ztoporit solidniho politickeho reprezentanta.

                      Zeman sice uz prozrel, ale sotva drzi pohromade. Drahos jeste neprozrel, ale dele vydrzi.

                    13. Shifty: proč tu ten rozbor nepublikuješ jako článek? Myslím to vážně, je to vyčerpávající rozbor.

                    14. Protože to není můj rozbor ;-) volně to lítalo na síti. (taky bych to dal asi dokupy, ale tolik času tomu obětovat nechci). a je to velmi kvalitně odzdrojované…

                    15. Rozbor? To jsi teda nenarocny. Podobnych „rozboru“ beha treba po fuckbooku hned nekolik. Kdyby jako seznam preferenci kandidatu tak se zavrenyma ocima dobry, ale ta tupa manipulace?
                      „Drahos ma rad vodku, Zeman bechera -> Drahos vede.“ Wtf?
                      Polovina rozboru je tohle a druha „nejsem jako Zeman, slibim vsecko“.
                      Hele az diky tomuhle „rozboru“ mi doslo, proc se Drahosovi prezdiva zele.

                    16. starter: Zde nelze než připomenout, jak to brilantně vystihl Urza:
                      „Myslím, že přesně k tomu [vyprofilovat, vyhranit, aby byl názorově zřetelný – pozn. já] nucen nebude a naopak v jeho zájmu je zůstat názorově nezřetelný, protože drtivá většina voličů ho nevolí proto, že ho chtějí za prezidenta, ale proto, že nechtějí Zemana; strategičtější tedy je tvářit se kultivovaně a nemít názory, protože on nepotřebuje zajmout, potřebuje nenasrat.“
                      Ano, přesně tak se vyjadřuje. Buď vůbec, nebo „trochu ano, trochu ne“, „uvidíme, jak se to vyvine“ „jsem pro, ale mám k tomu dost výhrad, takže vlastně ne“, případně „jsem pro, ale jen za podmínek, které určitě nenastanou“. Pokud tedy někdo chce srovnávat názory Želé s jakýmikoli jinými, musí se nejdřív zahledět do kávové sedliny.

                    17. starter25:

                      On je zajímavý i ten závěr „rozboru“, že kdo nevolil Babiše, volí Želého. V úterý dal Václav Klaus jr. na Facebook video ze svého proslovu (IMO dost dobrého) ve sněmovně před hlasováním o důvěře vládě, kde v závěru naznačuje chystaný mocenský pakt Babiš – Drahoš. Z úst zkušeného politika mnohem věrohodnější predikce, než od místních kávárníků.

                    18. „A pokud stávající prezident o mandát usiluje znova, by měl být schopný se obhájit. To je podstata demokracie.“

                      Myslim, ze podstata demokracie je v tom, ze mensina drzi hubu a krok. Jakym zpusobem (pokud je legalni) presvedci voleny zastupce sv volice, je jeho problem. Neni jeho povinnosti chodit do nejakych debat. Naopak by jeho absence mela pracovat proti nemu, pokud je to tak dulezite.

                    19. „Radikalizace společnosti skrze strach je podle nás jedno z největších nebezpečí, které nám v souvislosti s imigrační krizí hrozí.“

                      Takže ne islamisace a teror, ale islamofobie je největším nebezpečím, aha.

                      „Nenechme se manipulovat podvodníky, kteří do nás zasévají falešné důvody ke strachu a sklízejí jeho plody jen k vlastnímu užitku…“

                      Jaké jiné, než falešné, samozřejmě. Jakoby snad mohly být nějaké obavy z vetřelců oprávněné.

                      Ne, Drahoš vůbec není vítač, rozhodně ne.

                    20. coyot: to je jeden výklad Drahošových slov. Ten druhý je, že se nešikovně vymezuje proti témuž principu PRka „vyvolat strach-nabídnout své řešení“, varování před nímž tu chválil svého času DFENS.

                    21. Jan Mrcasík:
                      Kdyby invase mladých islamistů ve vojenském věku, prudký nárůst násilné kriminality a teroru vůči domorodcům, vznik dalších a dalších no-go zón, obrovské zatížení sociálních systémů… nebyly skutečností, ale účelovým, vyfantazírovaným strašákem za účelem nabídnutí „řešení“, bylo by zcela na místě vymezovat se proti tomu.
                      S ohledem na reálie ale podobné vymezení jinak, než nešikovně (pěkný eufemismus) působit ani nemůže.
                      To, že lze strach uměle vyvolat a zneužít, jak o tom píše Cover, je určitě pravda. To ale neznamená, že strach – a v jeho důsledku i případná radikalisace – nemůže být jindy vhodná, ba i nezbytná.

                    22. Re: coyot
                      18.1.2018 v 19:08

                      Strach ma jednu vyhodu: udrzuje organismus ve strehu. Neni lepsi korist, nez ta, ktera je „fpohode“.

                    23. Mimochodem, právě jsem v diskusi jinde narazil na příspěvek, který mne docela pobavil:
                      „dal jsem ve volební kalkulačce všechny odpovědi „nevím“. vyšlo mi, že mám volit Drahoše…:o)“

                    24. Já to zi koušel a myslím, že v reálu to hodilo nějakou stejnou shodu se všemi, nebo tak něco.

                    25. Záleží která volební kalkulačka, klíčové jsou odpovědi „nevím“.

                      Volebnikalkulacka.eu funguje tak, že tam kde nemáš vyhraněný názor dáš „nevím“ a ono to takovou otázku ignoruje, aby to nezkreslilo preference.
                      Tam mi vyšli Hynek a Topolánek jako 1 a 2, za nimi tuším Hilšer a Drahoš mezi posledními.

                      Ta na Aktualne.cz funguje tak, že když dáš „nevím“, prohlásí to že ten kdo dal „ano“ i ten kdo dal „ne“ se s tebou neshodne úplně stejně.
                      Tam mi vyšel první Drahoš :)

                      Obecně považuji za správné používat otázky „nevím“ aby odfiltrovala to, kde nemáš vyhraněný názor nebo se to nedá vystihnout jednou nešikovně formulovanou otázkou.

                    26. S tím střelením se do nohy je to takové sporné. Zemana tam přece nikdo ani nezval, takže nemohl odmítnout, místo něj zvali rovnou Ovčáčka, pokud se nepletu.

            3. At LWG 17.1.2018 v 8:37

              Nicéméně obávám se, že dopad bude jako za Václava, řeči, řeči, podpis Lisabonu, řeči…

              To je to, oč tu běží. Vzhledem k povaze presidentských pravomocí a unijního práva mohou roli zrnka písku hrát jen ty řeči. Obávám se, že Drahouš odkýve, co bude Drunker s Merkelou a Makarónem chtít, div si nezlomí vaz, zatímco Ovar by (možná) mohl aspoň pyskovat podobně jako doteď. Mně je u prdele, že hulí, chlastá a je vulgární. Ale po těch letech, co je u vesla, je pro mně v oblasti politiky čitelnější, než exšéf AV ČR, a tím pádem je pro mně na té stupnici šedé světlejší. Rozumím skutečnosti, že jiní to mají jinak, protože priority.

              Čemu ovšem nerozumím, je protiovarovská hysterie, se kterou se v diskusích tady setkávám. Chápu to u jasánků na idnesu nebo na novinkách, ale tady? Řešit, jestli se kunda řekne pussy nebo cunt a na základě toho se rozhodovat, jak volit presidenta? Onehdy mi tu nějaký trouba poslal odkaz na video se slepicí, která se nějakém setkání Ovara s lidmi chovala jako idiotka. Měl jsem z toho snad usoudit, že všichni Ovarovi voliči jsou idiotky slepice, zastydět se a valit k urně s vyvalenýma očima a Drahoušovým volebním lístkem v hrsti? Blil bych, velebnosti.

              Tak jsem se vykecal a jdu zas dělat něco rozumného. Asi odhážu sníh :-)

              1. kdyz ho milujes, neni co resit. Hele, my (kavarnici) ti neberem abys mel Ovara rad a nebo ho volil. Tak neber nam (kavarnikum) ze uz mame toho staryho zmetka plny zuby.

                1. Asi tak kavárník shane.
                  Ty kecy jak jeho milost Zeman I. z boží a občanské vůle prezident nás zachrání sám před všemi hrůzami světa mě už ani nepřekvapují.
                  Plné huby svobody, ale rámy u vstupu na hrad pohoda.
                  Papalášské móresy během spanilých jizd Po vlastech českých taky cajk.
                  Homofobům nevadící arogantní komunista buzerant v roli mluvčího taky zajímavé.
                  Peroutkův článek nenalezen, piss on cake.
                  Mynářova podvodní elektrárna v prdelstánu taky nikdy stát nebude.
                  Římský klub v 1991 za časů MZ místopředsedování byl v pohodě, něco jako NSDAP před válkou.
                  Ale o pár let později už to je zločinecká organizace.
                  Debaty neabsolvuje ani ve 2.kole, skvělý tah.
                  V sobotu řekne maximálně 2, v úterý už chce 4, zítra třeba každý den.
                  I Gott mit uns je lüge, ale to se zapomene…
                  Atd. Atp.

                  1. Dachmeister: Co to plácáte? On někdy ŘK nebyl zločineckou organisací?

                    1. Coyot – kdyz Zeman v roce 1991 spoluzakladal ceskou pobocku ŘK, tam urcite nemoh bejt zlocineckej. To da rozum. Zlocineckej je az ted, co je v nem Drahos. Ty vubec nemyslis politicky ;-)

                    2. Já naprosto chápu, jak to ten trouba myslel. Jen se pokusil vložit svým oponentům do úst něco, co by z nich udělalo blbce a jemu pomohlo, aby mu to vyšlo.

                    3. to coyot

                      1. je uplne zbytecne zabyvat se lidmi jako shane shift dachsmeister a Skret.
                      Cely svet smeruje k entropii a da to docela prace nejak ho usporadat a dat do souladu, tak naco zivit ztelesneni entropie v podobe techto tro(t)lu.
                      2. je uplne zbytecne zabyvat se minulosti, jelikoz cela CR je vicemene stale 25-50 let geopoliticky pozadu. je treba se divat dopredu

                      Napriklad ja mam sam za sebe pocit, jako bych psal svetove zpravy stale s mesicnim az dvouletym predstihem.
                      Kuprikladu tady:
                      Cina kritizuje Vancouversky summit o NK a obvinuje ho, ze „ozivuje duchy“ korejske valky.
                      Nerikal jsem tohle nahodou par dnu nazpet ?
                      Nema to na nas mnohonasobne vetsi dopad, nez nejaka volba prezidenta CR, anebo jestli agent Bures sestavi nebo nesestavi vladu s podporou snemovny ? (o tom, ze ji nesestavi, jsem psal hned po volbach, btw)

                      https://www.rt.com/news/416161-beijing-cold-war-vancouver/

                    4. ses proste vizionar a je te pro nas skoda.

                    5. Jak téměř zlikvidovat web, který vznikl jako stránky o tom, co se stane, když buzerace všemožného druhu překročí únosnou míru, a za co největší míru svobody: vypustit trolly a trotly a nechat je řádit; to funguje vždy. Je pikantní, že ta předloha – původní postava D-fense – ve filmu zabije militaristického nácka, rasistu a antisemitu Nicka – takovýho, co se tady občas docela hemžej.

                      To jsou paradoxy.

                    6. ZRG1: Omlouvám se, ale jste na ignore listu, takže když jsem přihlášený, vidím jen náhled, tak nevím, co píšete a ani mne to nezajímá. SOROS!!!! USA!!!! SPIKNUTÍ!!! SDÍLEJTE!!!!

                    7. Cerny mor: Volna diskuze znamena likvidaci webu?

                    8. Krásná manipulace. Původní postava D-fense kromě zabití nácka i zmlátí asijského prodavače, střílí po mexických gangsterech a „vypne“ bílého golfistu.

                      Původní postava D-Fense je totiž „proti všem“ grázlům, co na něj ptočí a nechtějí ho nechat na pokoji.

                      Nikoli nějaký „von bije voliče Mažnáka, to je náš chlapec!

                    9. Re: Jan Mrcasik
                      18.1.2018 v 18:55

                      …puvodni spekacek take obsahoval vyhradne maso a tuk. Doba je zla, Kamile.

                    10. Tzv. nadčasovost není populární v žádném systému, ani v systému, který se jeví jako demokratický. Vy můžete vybočovat z průměrné šedi jedině v negativním světle, to je vítáno, protože každý patologický jev zaujme většinu víc, než vaše inteligentní nadčasovost. (Všichni budou řešit raději vaše skandály, nikoliv skutečné úspěchy.) Kolik intelektuálně nadčasových filozofů, vědců nebo umělců bylo kdy pochopeno svou dobou? Spočítal byste je na prstech. Vybočovat z nastaveného průměru v tom pozitivním světle je v podstatě pokaždé vaše duševní (sebe)vražda. (Vyvěste trencle na Hrad a budete in, hlavně nepřemýšlejte!). A jelikož s tím předem počítáte, nesete svou psyché pokaždé na jasnou „popravu“, což je menší zlo, než kdyby byl „popraven“ váš zřící intelekt nebo vaše múzy. (A mezi námi: Dokud si neuříznete ucho, je to pořád dobrý :-D).

                    11. To Cerny Mor von Ignore:

                      Ja tu napisu, ze se nema smysl zabyvat minulosti, ze cela CR je geopoliticky 25-50 let pozadu a co udela Cerny Mor :
                      „Jak téměř zlikvidovat web, který vznikl ..“
                      Zacne se ohlizet do minulosti :D :D :D

                      Tomu uz se rika diagnoza, drahy Cerny More, asi si te pridam na svuj soukromy seznam exemplarnich tro(t)lu.

                      Jinak velmi kratce, pro osvezeni pameti:

                      1. nejsme v roce 1968, nehrozi nam invaze realne-socialistickych statu Warszawske smlouvy
                      2. nejsme v roce 1989, nehrozi nam jakakoliv hrozba ani ze strany SSSR, ktery uz mimochodem neexistuje
                      3. nejsme ani v divokych polistopadovych privatizacnich devadesatkach, ty doby se uz nikdy nevrati, ani v tom dobrem (ze treba lidi ziskaji moznost delat si zbrojaky a kupovat si zbrane, aniz by to nejakym eurokomisarum vadilo), ani v tom spatnem (ze Havel a jeho klika oblibencu budou fungovat jako stat ve state)

                      Tudiz takove ty nostalgicke fnuky, jak je tento web zniceny nebo neni si muzes strcit za klobouk. Vnitropoliticka i geopoliticka situace se radikalne zmenila, globalizace nas dohnala az na okraj propasti a rizena migrace muslimskych teroristu na nase uzemi je realita blizke budoucnosti.

                      Tudiz by bylo zahodno se tomu venovat, namisto zamenovani Ruska se SSSR a namisto nekritickemu vzhlizeni k Zapadu, coz uz mimochodem neni modni ani na Ukrajine, ktera je na tom momentalne hur, nez kdykoliv predtim, vcetne slavneho „hladomoru“ za Stalina a rozpadu SSSR (staci se podivat na soucasne demograficke ukazatele a vyvoj HDP na Ukrajine a porovnat s timtez na Krymu a v Rusku).

                  2. jo. Ja si Zemana docela dobre pamatuju z devadesatek. Tenkrat byl hvezda a celkem opravnene. Inteligentni, vyborny recnik, brilantni diskuter, byl vtipny a pohotovy. Hral si na cloveka z lidu, ale slo mu to. Byl prozapadni a protikomunisticky. Taky mel negativa – byl dost bezskrupulozni , ale OK, to politici bejvaj. Horsi bylo ze nevedel kdy drzet hubu, takze furt nejaky prusery v zahranici kdy urazil koho moh. Vyber spolupracovniku mel desnej uz tenkrat. Slouf, Gross. Zeman nekrad, ale nevadilo mu ze jeho spolupracovnici jo. A nejhorsi, uz tenkrat to byl mstivej hajzl. Kdyz mu nekdo zkrizil cestu, tak se mstil at to stoji co to stoji (viz Akce Olovo). No a samozrejme lhal. Coz dejme tomu, politici lzou. Ale ty pozitiva prevysovaly.
                    Jenze dnes? Pozitivni stranky ochably a negativa se zvyraznily. Takze dneska je to akorat zlej, prolhanej a mstivej dedek obklopenej bandou ksindlu co chtej urvat co se da, dokud maj moznost.

                    1. shane: U Zemana je mně sympatická jeho jasná formulace všeho, o čem hovoří nebo o co se zajímá. Taky vám do očí řekne: „Pane, Vy jste vůl.“ Je to tím, že rozpozná vrozený intelekt od získané inteligence. Fyzicky už není nejmladší, ovšem to není ani vědec Hawking (a ten je na vozíku) a přesto je světově uznávaný a je skutečnou autoritou své doby. Drahoš je úplný opak. Neřekne vám na plno, že jste vůl a upřednostní získanou inteligenci před vrozeným intelektem. Takový člověk je pro mne dobrým kladečem věnců a nekonfliktním diplomatem pro zahraničí, kdy se bude usmívat a servilně přikyvovat cizím mocenským zájmům, což ovšem pro mou zemi není zrovna výhra.

                    2. At shane 17.1.2018 v 13:46

                      dneska je to akorat zlej, prolhanej a mstivej dedek obklopenej bandou ksindlu co chtej urvat co se da, dokud maj moznost

                      Výrok 1
                      Drahouš bude hodný, pravdomluvný a odpouštějící muž v nejlepších letech obklopující se moudrými rádci, s jejichž pomocí nezištně povede ČR vstříc k lepším zítřkům.

                      Výrok 2
                      Drahouš bude nadutý, prolhaný a mstivý švihák obklopující se neomarxistickou bandou ksindlu, která bude zatahovat ČR hlouběji a hlouběji do eurototality.

                      Výrok 2 považuji za podstatně pravděpodobnější, než výrok 1.

                      Přestože s Vaším citovaným tvrzením souhlasím, je pro mně Ovar přijatelnější kandidát než Drahouš, jelikož totalitní tendence jsou pro mně daleko větší hrozbou. Už jsem to zažil a nerad bych, aby si to moje vnoučata musela zopakovat. Neříkám, že tomu Ovar zabrání, ale aspoň doufám, že do té káry nebude moc tlačit.

                    3. no, von je trošku problém v tom, že Ovar nějaké konzistentní a neměnné názory (které by zastával a kterých by se držel v dobách dobrých i zlých) nemá a nikdy neměl. vždycky to byl čistý oportunista a populista, který vynikal v tom, že říkal sice na první pohled nepopulární, ale latentně populární věci a chytal vítr populismu o chvilinku dříve než ostatní. že by to bylo nějaké terno, o tom nejsem úplně přesvědčen.

                    4. Populista je každý politik, bylo by fakt divný, kdyby nějaký vrcholový politik nechtěl získat přízeň davu, protože populismus je přesně o té přízni většiny, je to zaměřené na efekt, což pak samozřejmě může vyznít pro některou, jinak názorově orientovanou skupinu, jako dávka demagogie, protože ta skupina zastává úplně jiný názor na politické, společenské, sociální dění a uskupení. Pořád lepší mít hlavu státu populistu než zarytého populacionistu.

                  3. Kavarnici by si meli ujasnit, jestli ten prezident teda ma nebo nema vyznamne pravomoci, protoze kdyz jde o MZ tak slibuje udajne nesplnitelne, ale soucasne vykrikuji, ze jeho znovuzvolenim nastane temer konec sveta.
                    Podle me teda pravomoci a vliv ma pomerne velky, staci se podivat, jake cistky muze delat vlada s odhlasovanou neduverou. Ci zda alespon prumerny ctenar df zna pravomoci ministra. V tech devadestkach to nebyl Klaus, kdo s temi koniky uzaviral ty uvery. Proste je nutne mit ty spravne lidi na spravnych mistech a prezident jmenuje celkem dost vyznamnych postu. By me zajimalo zda vubec lze po takove buresove cistce to dat do puvodniho stavu (ciste technicky).
                    Akademikovi ty krasne, slusne a neburanske fraze hezky jedou, ale chybi jim materializace. Moc nevidim cestu v akademikovych frazich jak by treba buresovi poprve nedal sestavovat vladu. Z pohledu prava dosud nevinny, jako vitez s nejvetsim podilem za pekne dlouhou dobu, ustavni zvyklost dat to vitezi voleb. Jak by pri svych frazich o demokracii a tak dale mu to nedal? Atd. Atpd.. Politicka realita je proste trochu jina.

                    1. Kavárníci a umělci a vůbec masmédia – ti všichni by si měli hlavně ujasnit, že se nevolí JEJICH prezident, ale prezident lidu. Navíc je paradoxem, že výše zmínění lidem pohrdají přesto, že jenom díky lidu (tomu plebsu – sic!) a jeho přízni jsou úspěšní. Když na koncert umělce nepřijde ani noha, může to umělec zabalit. Když na přednášku do akademie nepřijde ani noha, může to akademik taky zabalit. Přízeň lidu – to je to, co je drží nad vodou. A pak, kdo je populista, že? Až si tohle ujasní, budou zase o krok dál.

                2. At shane 17.1.2018 v 12:59

                  kdyz ho milujes, neni co resit. Hele, my (kavarnici) ti neberem abys mel Ovara rad

                  Toto je přesný příklad hysterie, která mně udivuje. Hysterický zvratek místo racionálních argumentů, proč diskutující považuje Drahouše za lepší volbu.

                  Asi jsem píchnul do vosího hnízda, potrefená husa atd. :-)

                  1. Nemilý krátkovlnný troubo coyote, jasně že jsem to Vašim duševním soukmenovcům vložil do úst.
                    Přesně ve stylu jak to dělá Váš guru (menší zlo, zachránce před vším-doplňte dle potřeby)
                    Celý Římský klub je mi u prdele, nejsem paranoidní jako ti co s velkou slávou odhalili Drahoše aby pak zmlkli když jim Horáček připomenul, že se střelili do vlastní nohy.
                    Jojo, jak se na Vás použijí postupy Vašich oblíbenců, tak fňukáte.
                    Děkuji velkokavárníkovi shane, že se mě zastal!
                    A s hodnocenim zrg1:“Zeman je pomerne slozity, necitelny, nepredvidatelny, zapskly, sebestredny, jizlivy a narcisticky dedek se zbytnelym egem“ plně souhlasím. Mně to jako důvod stačí.
                    Tak jako chápu, že časté služební cesty Fobií mohou paranoické představy o celovesmírném spiknutí zhoršovat.
                    Zejména po přestupu z lidového vozidla pro kočovné Tuaregy.

                    1. At Dachsmeister 17.1.2018 v 16:27

                      Nemilý krátkovlnný troubo coyote…

                      Nenechte prchlivost cloumat svým majestátem, dělá Vám pak problém umístit příspěvek na správné místo :-)

                    2. To jirif.
                      To je problém mobilu a systému…
                      Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá.

                    3. Dachmeister:
                      „Celý Římský klub je mi u prdele, nejsem paranoidní“

                      Myslím, že Vám rozumím, mám tyhle sebeobranné mechanismy vypozorovány i u zvířat. Například můj pes se vyhýbá stresu z průseru tím, že se prostě dívá jinam. Vysype a rozhází obsah koše, protože na dně je plechovka od rybiček. A když ho k tomu dotáhnu, abych mu vyčinil, upřeně sleduje stěnu na opačné straně. Není síla, která by ho přiměla pohlédnout kruté realitě do očí, dokonce mu ani násilím otočit hlavu nelze, jak pevně ji drží. Když jsem to zkoušel překonat brutální silou, otočil jsem ho celého smykem po prdeli.

                      S Vaší prdelí ale smýkat nehodlám, protože vím, že ztratit iluse bývá horší, než přijít o nohu a ublížit Vám nechci.
                      Nicméně, v souvislosti s naším rozhovorem se mi vybavily někdejší debaty s podobně prostomyslnými odmítači konspiračních teorií na příbuzné thema, jen nešlo o ŘK, ale o Bilderberg, což je zmrdí partička dosti podobná. Jejich argumentace v podstatě jen kopírovala Scharzenbergovo vytáčky, že jde jen o partu dobrých kamarádů, kteří se čas od času sejdou, aby poklábosili a ukázali si navzájem fotky vnoučat. Kdepak politika nebo pokusy ji nedemokraticky, konspiračně a mimo své mandáty ovlivňovat ze zákulisí, kdepák, jak Vás mohlo něco takového vůbec napadnout, takovéhle pomluvy šíří jen paranoidní zastánci konspiračních teorií!
                      A taky se smáli. Bohorovně, intelektuálně a neparanoidně. Do té doby, než jsem jim poslal odkaz na záznam z parlamentu, kde se ten senil nechal vytočit do té míry, že během pár minut vyblil všechno:

                      „Rád bych prostřednictvím pana předsedajícího upozornil pana poslance Foldynu, že nasedl falešným informacím. Já jsem nikdy nepodporoval bombardování Srbska. Naopak, to si dobře pamatuju, těsně před tím, než to začalo, bylo zasedání Trilateral Commision ve Washingtonu a tehdy byli tři, bohužel pouze tři přítomní, kteří se postavili proti plánu zahájit bombardování Srbska. To byl, budete se divit, Henry Kiessinger, byl to nynější ministr zahraničí Království švédského Karl Bild a potom jsem byl já v té diskusi. Je něco jiného, když ta válka proběhla a Srbsko ztratilo nadvládu nad Kosovem a nebyla nejmenší naděje možnosti, že by ji získalo zpátky, že jsem uznal Kosovo jako nezávislou zem. Ale bombardování Srbska jsem opravdu nepodpořil. Děkuji mnohokrát.“

                      Pak už se jen smáli, ale neříkali nic. Nechal jsem je smát, protože ani oni mi nestáli za to, abych jim smýkal prdelí.

                    4. Pro mne se Schlafenberg odkopal presne v okamziku, kdy se vyjadril k reseni krize na Donbase. Jeste, ze nema zadnou moc nas tam nechat narukovat. A bylo mi jasne, jake fotecky si ukazuji dedulove Bilderbergu a jak jednaji. Vojensky stab hadr.

                    5. No mně připadá lepší trénovat na Donbase proti ruským turistům než v přidělí světa proti lstivým hašišákům.
                      Těch 30 T72 4M by stačilo tak na 14 dní.
                      Panduři na měsíc pokud by se vyvarovali nehod.
                      Zuzany taky týden.
                      No a mohlo by se zase nakupovat…

                    6. Re: Dachsmeister
                      18.1.2018 v 17:07

                      Mozna se dockame. Ukrofasisti ted odklepli zakon o reintegraci Donbasu, jeste to musi podepsat Pornosenko, ale to je formalita. Tim padem Ukri serou na nejaky Minsk a vlitnou na Donbas, kdy se jim zachce. Doufam, ze je v tom Amici nenechaji, kdyz uz je tam vagon „poradcu“ a ze by treba nase zeme mohla servilne nabidnout svoje spitaly a protichemicke jednotky, sepsala by se nejaka sikovna smlouvicka a uplatni se novelizovany branny zakon, kde je mozne vyhlasit mobilizaci na zaklade mezinarodnich dohod. A konecne si zastrilime.

                    7. re: coyot 17.1.2018 v 19:40

                      K tomu, co řekl ten senil. Nepřekvapuje mě, že se lidi na určité úrovni baví o práci, kšeftu a uzavírají dohody. Proč mě to nepřekvapuje? Protože podle mě to takto prostě chodí.

                      Řekněme, že jsem mluvil s nějakými lidmi, kdo podle mého názoru celkem vidí do světa dosti bohatých lidí. Zjistil jsem, že tam zřejmě funguje feudalismus na plné kule. Léna, sňatková politika, hranice panství (pravda, dnes již většinou ne v geografickém smyslu), kupování funkcí, atd. Psané právo tam má určitý dosah, ale příliš nepřekáží. Do jisté míry to má znaky anarchie nebo warlordů a dohody tam uzavírané jsou dohody lidí na té úrovni.

                      Párkrát se mi doneslo, že něco obdobného funguje na určité úrovni i v městech mezi podnikateli, co pasou radní, atd., regulace obsazování průmyslové zóny, aby se udržela nízká nezaměstnanost, mzdové kartely, atd. Tady je psané právo nebezpečnější, přeci jenom tihle nemají vazby na ministerstva, maximálně znají nějakého úředníka či místního policajta a sem tam někoho, kdo z města pochází.

                      Nicméně jen velmi málo kdy jde o stálé uspořádání bez vnitřních rozepří. Proto si dovedu představit činnost takovýchto skupin či organizací nebo jejich frakcí vedle sebe, ale protože je jen omezené množství postů panovnických, omezené množství samiček a velmi omezené množství lidí, kteří si dokáží říci, „mám dost a více nepotřebuji a nechci“, je tam většinou přítomný prvek soupeření, závisti a nenávisti, atd., jakož tím i u určité nestability v čase.

                      Podobných článků jako odkazovaný ŘK jsem četl dost. Všichni ti ilu-repta-zedna-žido-atd. Víceméně všechno to považuji za možné, do značné míry logické, nicméně nepředpokládám, že by to bylo zcela komplexní, úplně stabilní a výlučné. Jo a protože všechny tyto zdroje nemohou mít pravdu najednou, jsem velmi opatrný.

                    8. … aby nebyla nízká nezaměstnanost …. tam patřilo. Prostě v tom městě není továrna, protože by zdražila práci těch, co už tam podnikají.

                    9. LWG:
                      Lokální bossové to nedělají pro blaho lidstva, takže jejich strkanice a nestabilita takových struktur jsou logické. Obávám se ale, že řada z členů a přívrženců spolků, jako je ŘK, Biderberg, Trilaterální komise, Komise pro zahraniční vztahy apod. jsou skutečně visionáři, kteří chtějí spasit svět. Jsou důslední a vytrvalí, s drobnými změnami prosazují prakticky stejné myšlenky po mnoho generací. To nemůžeš ani náhodou srovnávat s kmotry, rozdělujícími si kšefty na komunální úrovni.
                      Jo, je těžké se v tom zorientovat, ale když toho načteš dost, tak Ti postupně vykrystalisuje, co je blbost a co ne. Ale je to důležité, protože bez pochopení toho, co se děje v zákulisí, není možno pochopit ani spoustu věcí z politického jeviště.

                    10. Vizionáři… a sakra, to jako myslíš, že to nejsou normální mocichtivý kurvy na vyšší úrovni? Že to není jen zástěrka k získání své pozice a taková propaganda? Že tomu, co říkají, snad i věří? Odporné. Ještě pořád si odmítám otočit hlavu k rozsypanému odpadkovému koši… jistě, svazáci se vždy najdou, ale že by jich bylo tolik? Já pořád myslím, že většina na tom bude viset jako čistí kořistníci. Ale uznávám, že se mohu pléct.

                    11. LWG:
                      Nepochybuji, že jsou mezi nimi svazáci i kořistníci, otázka je jen, kolik je kterých na jaké úrovni. Ale konkrétně u členů ŘK (tím myslím ten skutečně římský, ne národní pobočky, od nichž si špička drží dost velký odstup) jsem přesvědčen, že jde minimálně většinou o visionáře. Neměl bych to asi říkat nahlas, ale když se zamyslíš nad tím, co píšou, ono to hlavu a patu má a s lecčím si lze i hluboce zasouhlasit. Dokonce ani ta světovláda by nemusela být špatnou myšlenkou (to jsem si zase naběhl, ale fakt nemám chuť se hádat), ovšem jen za předpokladu, že by opravdu vládli osvícenci (ne, s ilumináty nechci provokovat), což, jak se mi zdá, si o sobě nejvyšší konspirátoři skutečně myslí. Navíc jakožto odpůrci demokracie s všeobecným volebním právem by mi mnohé z jejich myšlenek asi měly i konvenovat. Jenomže, zaprvé jejich představa mého štěstí – i kdyby jim upřímně leželo na srdci – může být surově odlišná od mé a za druhé si myslím, že touhu po moci nelze zcela ukojit dřív, než absolutním ovládnutím druhých. A pochopitelně, jeho aplikací a testováním, kterážto představa ve mně vyvolává pocit destilované hrůzy. Takže je úplně jedno, jestli to s námi myslí dobře nebo špatně, protože konec může být strašný. A hlavně nevratný. Je třeba tomu bránit, ale obávám se, že už mají slušně našlápnuto.

                    12. re: Coyot

                      „Navíc jakožto odpůrci demokracie s všeobecným volebním právem by mi mnohé z jejich myšlenek asi měly i konvenovat.“

                      Ano, to jsem Ti chtěl také napsat, ale pak jsem se těmi jejich myšlenkami začal probírat a dospěl jsem k názoru, že rozpor v prostředcích a cílech je očividný (jakkoliv je slušná shoda ve východiscích).

                    13. @LWG No já jsem se teď shodou okolností zabýval norimberským procesem. To byla věc, která celkem značně zahýbala dějinami a jasně za tím stál klubík idealistckých kluků, co spolu mluvějí a jsou odhodláni pomoci pravdě a lásce ku vítězství nad lží a nenávistí. I za cenu ne tak úplně fair play, kulantně řečeno. Takže ne, mocichtivý kurvy to nutně být nemusejí.

                    14. AJR: Koho to tu nevidí mé staré oči? Nazdááár, draku, rád Tě vidím!

                    15. Zdary, mrknul jsem, jak prožíváte nejnovější díl Česko hledá superstár.

                    16. Zodpovědně a vášnivě, jak vidíš. Neradostná volba, asi jako jestli ho tam mám Frantovi strčit nebo si ho tam nechat strčit od Franty. (To jsem asi neměl – možná se teď někdo ozve s námitkou, že ani jednoho z kandidátů nemá rád ;-)

                    17. Já se ozývám s námitkou. Ani jednoho z finalistů nemám rád. Je to jako nechat si ho tam strčit od Franty, nebo od Tondy. Ale v tomhle systému jde o prt, oni už tam někoho nanominujou. Průser se stal spíš loni.

                      (Závidim těm angličanům, teď už jim zbývá jenom vypořádat se s vlastním bolševikem.)

                    18. Jaký průser se stal loni krom toho, že se v Bruselu opět nekonala defenestrace a chcípla mi koza?

                      Jj, ti na to jdou chytře, nejdřív si zakážou kouření v hospodách, zbraně, svobodu projevu… aby bolševika uspali, a pak překvapivě udeří. Aspoň doufám, že takový je plán. Velmi lstivé.

                    19. Oni na to serou. Vylezeš na Stanstedu z letiště ven a pod cedulí „no smoking“ se brodíš vajglama. Londýn je ztracenej, to je jako Praha, to samý. Nesmíš zemi měřit podle hlavního města.

                      Budiž koze země lehká…

                    20. … ačkoli dlužno podotknout, že ten starej hulvát má u mne lehký plus za to, jak odrovnal Sralbotku. Teď jsem si tak letmo představil Bohouše s Nejsemjakovon Jiříčkem na tiskovce … a to budu muset asi něčím spláchnout. Tu představu.

                    21. To je mi právě na Ovarovi sympatické. Je to taková kurva, že občas sejme i vlastního.

                    22. Naja, jenomže já ho v sobotu viděl po dlouhý době v tý moravcovo televizi a udělal jsem střelhbitě diagnosu takovou, že jestli si nevydupe nějaký prášky na alchajmra na pokladnu, tak za rok netrefí na hajzl. Tomu se ten květák scvrkává … nepřehlédnutelně. Jeho zvolení už může bejt užitečný jenom v jediný věci (moc písku do Brusele už nenasype) – že to totiž pekelně nasere všechny ty zásadně slušněmluvící snoby. Což udělá Arnoldovi podobnou radost, jako když Bohouš na Hradě pitomně koukal, co se to doprdele stalo.

                      Na stranu mínusů mu pak hážu to, že málem nablil do českejch korunovačních klenotů. To je jako kdyby poblil mýho kocoura – taky neodpustím.

                    23. Zlí jazyci tvrdí, že kandiduje jen proto, aby mu funus zacáloval stát. No vždyť si to zaslouží, buďme lidští.

                      Jak napsala Provazníková: „Je mi upřímně jedno, jestli si Zeman před schůzkou s Merkelovou dá deset panáků a pak jí to vyklopí do výstřihu.“
                      Ale do klenotů… do klenotů by se blít vážně nemělo.

                      Mmch, tu Provazníkovou čtu docela rád a tenhle její článek mi mluví z duše: http://www.lucieprovaznikova.cz/2018/01/15/islamofil-vs-pijan/

                    24. Ta holka je podezřele šikovná – to musí bejt chlap.

                      Když to udělá (myslim to poblití Merklový), dáme mu pak in memoriam metál za čtvrtej odboj. Až to praskne.

                    25. Jj, šikovná, a ještě k tomu docela šik.

                      Kdyby to stihl ještě před druhou volbou, měl by to v kapse. Jenomže ho to asi nenapadne a Ovčáček mu to neporadí. Měl si vzít za poradce nás a ne amatéry.

                      Už mi padaj krovky, takže jdu na kutě. Rád jsem Tě viděl, zase se někdy zastav, až půjdeš okolo.

                    26. Nebuď netrpělivý, zatím zůstaneme v kádrový rezervě. Už Vladimír Iljič věděl, že správný načasování je ze všeho nejdůležitější.

                      Občas nakouknu, slibuju. Je tu ale dost zmizelejch :( Tak čau zatim.

                    27. @ARJ
                      Za prvé zdravím po dlouhé době, chyběl jsi nám tu, chlapče zvědavá. A za další bych Tě poprosil o odkaz na nějaké zdroje k tomu Norimberku.

                      Zatím jsem byl přesvědčen o tom, že šlo jen o účelovou pomstu na poraženém nepříteli, prostý vztek na malou partu germánů, co léta zaměstnávaly davy nepřátel (a poukazovali na předválečnou naivitu nynějších vítězů) a nutnost „někoho pověsit“, což je oblíbený způsob odreagování, pobavení davů a výstrahy ostatním. Ta pravda a láska mě u toho silně znepokojují.

                    28. @LWG I ty buď hodně a dlouho zdráv.

                      Odkaz? To jako na internetu? Že ty si ze mne děláš srandu, viď? To teda nemůžu sloužit. Zpracovalo to poměrně dost historiků, pokud se s tím spokojíš. Pokud ne, vyšlo tiskem docela dost deníků, soukromé korespondence a dalších dokumentů, jež dohromady vytváří ucelený řetězec nepřímých důkazů nepřipouštějících pochybnosti „jaktobylo“. :)

                      To neděláš dobře, to s tím přesvědčením. Ve Velký Trojce tento ryze praktický názor zastával jenom Churchill. Prostě jich dvě stě podle seznamů postřílet protože chceme a můžeme, a fertig. To ale silně nevyhovovalo americký a ruský zálibě v melodramatech. Američani s odkazem na veřejný mínění a Stalin se neodkázal na nic. Jak se zanedlouho ukázalo, střelil se nejen do nohy, ale rovnou i do prdele, protože pak už měli jenom starost ukočírovat, aby nevypluly ven nějaký ošklivý papíry. On si asi spíš představoval nějakej proces, jak se to dělalo v Rusku. No frantíků se samozřejmě nikdo na nic neptal.

                      Tak si režii nakonec u Roosevelta vyřval soudce Jackson. Abych to zkrátil: Ta parta kolem něj chtěla „jednou provždy postavit válku mimo zákon“ a získal na to mandát, kterej mu potvrdil i Truman. No, postupně se to pěkně zvrhlo a nakonec to taky Jacksonovi zničilo pověst a kariéru.

                      Poznámka na konec. Vzhledem k tomu, jak šílený plány se probíraly zejména za Roosevelta ve Washingtonu, to vlastně ještě dopadlo dobře.

                      Dala by se toho napsat fůra (ex post facto, nullum crimen sine lege – nulla poena sine lege, omezení možností obhajoby, ale jsem línej jako prase.

                    29. @ARJ

                      Ech, to jsou ta novosloví. Stačil by mi odkaz na knihu. Jakýkoliv zdroj.

                    30. LWG: Norimberk byl velmi pozitivní v jedné věci – navždy vyvrátil alibismus, že „jenom poslouchat rozkazy“ vyviňuje, a v armádách západního střihu zavedl povinnost neposlechnout rozkaz k válečnému zločinu, zatknout velitele který jej nařídil a převzít velení jednotky.

                      Jak by to teoreticky mělo vypadat v praxi popisuje Harold Coyle v knížce „The ten thousand“, jejíž zápletka spočívá v tom že se Německo v rámci emancipace rozhodne šlohnout Američanům na Ramsteinu pár atomovek, vykázat US. Army z Německa a přikázat jí, ať v Reichu nechá veškerou těžkou techniku, načež americkému veliteli „selže spojení“ a rozhodne se probít celým Německem k Atlantiku s jednou divizí. Někde mám e-book, máš-li zájem.

                      Jak by to prakticky vypadalo v praxi je velká otázka, protože zvláště v době „protipovstaleckého boje“ a „signature strikes“ jsou vojenští právníci jako na jehlách z toho, že by nižší šarže mohly vyhodnotit leckterý rozkaz jako zločinný, a usilovně zvedají „důkazní břemeno“ na co smí voják reagovat jako na zločinný rozkaz výše a výše.

                      Ale příjemné na tom je, že i v AČR by snad mělo platit, že když ti velitel rozkáže tamhle zapálit vesnici a znásilnit obyvatele, máš právo ho střelit do hlavy a převzít velení a nikdo ti nic nemůže, protože takový rozkaz prostě nikdo jako ne-zločinný okecat nemůže.

                    31. re: Jan Mrcasík

                      Ebook by mě zajímal. Doufám, že je česky, pokud ne, stejně pls pošli.

                      Řekněme, že má nějaké iformace o činnosti vojáků na jednom ze současných bojišť a ty říkají, že největší problém není spojení (satelity fungují výborně), koordinace (tak tak nějak také), zdroje (na KNI je jich relativně dost) ale PRÁVNÍCI. Banda chlapů se samopalama jde od objektu, takticky je to řešitelné během hodiny, ale 20-30 min minimilně zaberou právníci. Já vím, že by mě to mělo těšit, ale ….

                    32. LWG: pošlu. Na tohle téma je moc pěkný film „Eye in the sky“, kde právě právníci a politici celý film řeší, zda praštit Hellfirem ze dronu do baráku s teroristou, nebo ne. Vřele doporučuji.

                      Dilema skvěle shrnuje část dialogu politiků:
                      > vy tu odmítáte zabít teroristu kvůli riziku, že by se mohlo dostat na Youtube video kterak ten úder zabil i civilisty?!
                      > vážený pane, kvůli takovým videům na Youtube vypukají povstání.

                    33. Hele a to zatčení velitele jednotky jeho podřízeným, to se stalo?

                      Trocha cynismu:

                      Já si nedovedu představit, jak třeba velitel čety řekne: Není čas se zabývat zajatcema. Nikoho neberem do zajetí.
                      A nějakej velitel družstva řekne: zatýkám vás pane, přebírám velení čety.
                      A všichni okolo pochvalně zamručí, že takhle hnusný na nepřítele nebudeme, ty, co se vzdávají vezmeme, zajistíme jim bepeční a pokud to nepůjde, tak je propustíme.

                      V mé představě toho frajtra někdo bachne, protože všichni mají nervy jak struny, přeci jen je napadá, že velitel čety ví o velení četě víc, než velitel družstva, atd.
                      Pochopitelně někde v zázemí to bude formálnější, tam hrdina absovuje proces za porušení rozkazu a buď si to odkaká, nebo si to hodí v cele na šále ze zimní výstroje (pokud bude třeba srpen), nebo něco jiného, aby to vyslalo jasný signál ostatním.

                      A pokud ne, obávám se, že spolubojovníci budou mít jisté, řekněme antipatie, i když třeba bude mít jen držky, natož když se nezapojí. Sesazování nadřízeného mě připadá jako sci-fi. Ale třeba se pletu

                      Tím nepopírám ten princip. Jenom uvažuji nad jeho praktickou aplikací.

                    34. @Jan Mrcasik: Mohl bych také poprosit o ten ebook na seznam? Děkuji.

                    35. Re: Jan Mrcasik
                      18.1.2018 v 18:23

                      Tak nejak si to v praxi neumim predstavit,aby vojak vyhodnocoval,jestli rozkaz,ktery mu prijde byt moc hustej,vydal jeho primy nadrizeny,nebo prisel ze stabu. Co je valecny zlocin obvykle rozhoduji politici, ne vojaci.

                    36. re: Sysop

                      Politici vítěze, nutno dodat.

                    37. Co je válečný zločin velmi jasně definují např. Ženevská konvence a jiné podobné mezinárodní úmluvy, které se každý voják musí namemorovat (i v příručkáchAČR jsou zkopírované.)

                      Rozkaz, který je jejich očividným porušením, má voják povinnost odmítnout.

                      Rozkaz, který neporušuje očividně mezinárodní konvence ale třeba vnitrostátní právo, má podle vojenských právníků vojcl vykonat a pak si stěžovat na lampárně.

                      Co do praktické aplikace má samozřejmě pravdu LWG, v četě by to nejspíše byla sebevražda.

                      Ostatně máme tu praktický příklad: britští vojáci v Iráku se rozhodli homosexuálně znásilnit pár zajatců, protože pár jejich soudruhů ve zbrani den předtím padlo a tyhle týpky sebrali opodál a kladli jim to za vinu.

                      Jeden vojáček se zdráhal, tak mu ostatní jasně řekli, že pokud nepůjde znásilňovat s nima, ať si v boji kryje záda sám, protože mu je nikdo krýt nebude – spíše naopak. A de facto ho donutili, aby se k nim přidal a tím „prokázal“, že je s nimi a ne proti nim.

                      Ostatně takovou skupinovou dynamiku velmi dobře známe a psalo se o ní ve článcích i tady – „Group Monkey Dance“.

                      Pro mne je tohle jeden z nejdůležitějších důvodů, proč jsem odpůrcem vojny a vstupu do armády: mohou tam člověka nutit vykonat zcela očividně amorální věci a pokud se vzpříčí zlikvidovat jej mnohem snáze, než v civilu kde neexituje podobný „chain of command“ a kde člověk si sám vybírá, jakou skupinou lidí se obklopí.

                      Každopádně to „odepření zločinného rozkazu“ se čekalo spíše od nadřízených důstojníků, tzn. generál vydá rozkaz k čistce a majorovi selže rádio a zůstane sedět, případně nějaký štábák se zlatými hvězdičkami vytáhne pistoli na generála.

                    38. Re: Jan Mrcasik
                      19.1.2018 v 10:06

                      Ne zcela tem valecnym zlocinum rozumim. Vezmeme takove kazetove bomby. Zenevskou konvenci samozrejme zakazane. Nicmene, napriklad USA, nas partner v NATO, na toto sere. Takze co presne ma udelat cesky pilot, ktery by dostal v ramci NATO rozkaz to shodit nekam v Afganu, pokud mu to tam americky partak nalozi do letadla? Poslat ho do prdele?

                    39. Souhlasím, že vypořádání se s „já jen plníl rozkazy“ je rozhodně velký přínos norimberských procesů. Nicméně asi bychom se neměli tvářit, že ty procesy (v největší míře ten hlavní) neměly i přinejmenším velmi sporné body. Já k nim řadím hlavně celou tu větev obžaloby o přípravě a vedení útočné války, ale to rozhodně není bod jediný.

                      Představa o neposlouchání nadřízených, přejímání velení apod. je sice pěkná, ale k možnosti jejího fungování v praxi jsem poměrně skeptický.

                    40. „Představa o neposlouchání nadřízených, přejímání velení apod. je sice pěkná, ale k možnosti jejího fungování v praxi jsem poměrně skeptický.“

                      Ja taktez. Prijde mi to jako pokus o implementaci demokratickych a slunickarskych myslenek do vojenske praxe. Tohle by rozlozilo kazdou armadu k nepouziti.

                    41. Nerozložilo, protože je to jen aplikace „rule of law“, nadvlády práva, oproti neomezené svévoli.

                      Je to de facto ten rozdíl mezi diktaturou či orientální despocií a republikou.

                      A tedy vojáček nemůže odmítnout rozkaz který jemu subjektivně přijde jako neetický (tomu se říká „výhrada svědomí“ a tam kde to mají takové lidi preventivně zprošťují služby se zbraní a dělají z nich mediky, kopače latrín apod.), ale musí poslouchat platné jasně hovořící zákony více, než svévoli nadřízených.

                      Což je v pořádku a může to fungovat za jedné podmínky: že ty zákony, které vojáček nesmí porušit ani když to dostane befehlem, jsou tak jednoznačné a srozumitelné že není pochyb o tom, na které hraně zákona se porušuje.

                      Tedy to jaksi nefunguje v legislativním bahně, jaké je symptomatické pro většinu dnešních zákonů.

                      Ale ty mezinárodní konvence o vedení války dost jednoznačné ještě pořád jsou.

                    42. Re: Jan Mrcasik
                      19.1.2018 v 10:10

                      Problem mezinarodnich konvenci je v tom, ze sice jsou jednoznacne, ale ne vsemi respektovane a to uz na urovni velkych statu, jako je treba Rusko, USA, Cina, apod.

                      Takze papir bychom sice meli, ale hodne zemi se pod nej nepodepsalo. Takze…? Vyrokem „on do mne kamenem, ja do nej chlebem“ se valky nevyhravaji, bohuzel.

                    43. Tímhle výrokem se nevyhrává vůbec nic, je to pěkně debilní přísloví.

                    44. mno, je to takova historicka variace na plysakovske „nejsme jako oni“.
                      banda nymandu si povznese sva pochroumana ega (aspon na chvili) zatimco hajzli oligarchove a politruci z minuleho rezimu se potichoucku polehoucku prekabati na nove elity, vymazou o sobe vsecky zaznamy a jen co stabilizuji svou moc, utahnou zase srouby.

                      Takovy Babis kdyby dostal v 89tem coby prominent komunisticke strany a ukazkovy hajzl kamenem do kebule, tak by dnes neblekotal v parlamentu, napriklad.

                    45. Každý samozřejmě nesmí páchat ty válečné zločiny, které zakazují válečné konvence které podepsal „jeho“ stát.

                      Takže Amík může klidně podvěsit kontejenrovou munici, ale Čech s takovou musí amerického zbrojíře poslat do… Skladu nazpět.

                    46. Sakra JJ to přece každý trochu slušný člověk chápe, že nechat vyletět komínem děti, ženy a starce není úplně košer rozkaz.
                      Co mi brání nechat se přeložit na frontu nebo si prostřelit nohu?

                    47. Dachsmeister: To máte pravdu, ale může to být předmětem dlouhých diskuzí. To si takhle sedíte doma v chaloupce, přes den okopáváte si to svoje pole a najednou jste odvedelen někam to tramtárie a pak po Vás chtějí abyste rozhodoval o vojně a míru, o vině a nevině, zatímco se rozhodujete podle mrazu a hladu.

                    48. Třeba to, že chceš prostě jenom přežít a služba někde v lágru je bezpečnější než v první linii.

                      A prostřelit si nohu, to je základní trik, jak se vyhnout službě, takže by to vojenský soud mohl odměnit taky prostřelením, tentokrát hlavy.

                      Dneska, z pozice vítězů války a 70 let po a ještě v pohodlí v ofisu u klávesnice, se to hodnotí úplně jinak, než z pozice německého vojáka někdy v roce 1942.

                    49. Dachsmeister 19.1.2018 v 8:59
                      neuromancer 19.1.2018 v 9:16
                      mjfox 19.1.2018 v 9:55

                      Znal jsem pána, který v r.1942 takové dilema řešil a tu chaloupku (s manželkou a dvěma dětmi – 2 a 4 roky) měl navíc na hypotéku. Neuposlechnout povolávák, to by byla kulka rovnou, takže narukoval na konci léta 1942 pod Pauluse a do zajetí padnul ještě před sovětským obklíčením. Přežil, neboť uměl šít boty, takže velitelé zajateckých lágrů si zdroj nedostatkového zboží náležitě hýčkali.

                    50. Dachsmeister:
                      problém je v tom, že k válečným zločinům většinou člověk přijde jako slepý k houslím, aniž by byl varován dopředu.

                      Mám například pár zajímavých knížek mapujících válečné zločiny v bývalé Jugošce. Symptomatický byl příběh chlapíka, který potřeboval uživit rodinu, tak se přidal k armádě. A jednou je takhle někam odvezli – a najednou tam začaly autobusy přivážet nepřátelské zajatce.

                      V té chvíli chlapíkovi došlo, co se chystá, a zašel za velitelem že by jako rád odešel. A velitel mu řekl, že klidně může, ale ať mu odevzdá zbraň, že jí ho potom střelí do zad.

                      Protože tady funguje ta nemilá věc, že když jsou všichni svědci spolupachateli, patrně budou držet basu a nenapráskají se. Kdežto když by jeden svědek měl čisté ruce, představuje extrémní riziko pro pachatele.

                      Ostatně tak fungují tajné společnosti: iniciační rituál je vždy nějaký společně vykonaný zločin nebo ponižující ostuda, která zajistí, že všichni drží basu protože kdyby se cukali nebo chtěli promluvit, vyplave na ně svinstvo…

                      …jako třeba na prince Harryho prasečí hlava.

                    51. On taky většinou tyhle prostý vojáky nikdo netrestá, pokud teda opravdu jen plnili rozkazy a neprojevovali nadměrnou iniciativu. I soud chápe, že nějakej obyčejnej vojín nakomandovanej k zabíjení zajatců nemá moc na vybranou, pokud si nechce stoupnout mezi ně. Horší už to maj vyšší šarže s větší velitelskou pravomocí a možností rozhodování.

                    52. Shane:

                      někdy se s postupem času mění i tresty pro skutečné viníky – velící důstojníky. Vzpomínám na případ ze zimní ofenzívy v Ardenách, kdy Němci v lese postříleli z kulometů skupinu amerických zajatců; zpočátku po vyšetření myslím padaly přísné tresty a po letech se hodně zmírnily (nevím, proč).

                    53. černý mor. mění. Někdy je to jasný, třeba když Zápotockej pustil vrahy z Lidic aby dělali špionáž pro ČSR v Německu.

                    54. Shane: takové politické svinstvo má zvrácenou logiku, jako když StB a GRU s pol.; a spol využívaly po válce agenty a sítě Gestapa; ale tenhe „Malmédský masakr“ je jiný v tom, že viník byl znám a po rozsudku smrti omilostněn na doživotí (a pak si odseděl ještě méně a propuštěn). Ale stejně si jej někdo našel.

                      https://www.securitymagazin.cz/historie/den-kdy-umirali-neozbrojeni-americane-malmedsky-masakr-byl-dalsim-nacistickym-zlocinem-1404057976.html

                    55. To Jan Mrcasík.
                      Hele já na vojně byl.
                      Dokonce u VP. Na ZVS aby nedošlo k mylným závěrům.
                      Neřešil jsme genocidy, jen šikany, SVOP (zdrhnutí) a krádeže.
                      Vím jak funguje psychologie družstva, čety, roty.
                      Dostat z těch lidí jak to bylo je nelehké.
                      A z trestů si ostatní poučení nevezmou, nás nechytí.
                      Ale kdo chce a umí ten s tím vyjebe.
                      Kdo nechce, ten se vymlouvá že nevěděl, že ostatní taky a že ten rozkaz mu připadal v pohodě.

                    56. Dachsmeister: Byl jste na vojně, ale ne ve válce. Zbytek viz

                      „Keby bola vojna, nehál by som vás odstrelit. Ale že máme, čo se dá robiť, hen ten mier, trescem vas iba 30 dniami ostrej vazby.“

                    57. To neuromancer.
                      Náš velitel praporu měl pravomoc jen 7 vostrejch v Česku.
                      Prapor v době mé služby stavěl část kontingentu v Bosně a náš plukovník tomu velel.
                      Nebylo to tak dlouho po operaci Bouře.
                      Ale válka to nebyla.
                      Nicméně si myslím, že Srebrenicu jako posraní Nizozemci by nedopustil.
                      Z doslechu vím, že i družbu s domorodým obyvatelstvem trestal obdenkami a zákazem dovolenek.
                      No pravda mohl je nechat zastřelit za vesnicí, ale byl měkký… ;-)

                    58. LWG: vem si Marxe a Engelse. Minimálně druhý, ale dost pravděpodobně i první to mysleli vážně.

                      Mesiášský komplex je totiž přirozené vyústění nezlomného přesvědčení o vlastní skvělosti, inteligenci a touhy zanechat šrám na povrchu dějin.

                      Pod Coyotův post 23:24 bych se mohl podepsat, jenom bych dodal jednu maličkost, která je dle mého významná ale často se ztrácí. V případě „vícegeneračních projektů“, jako je například učení „Pokrokových sil“ na Západě, se podle mně nezřídka stává, že první generace vymyslí nějaké lži a ošklivé metody jako prostředky ke konečnému cíli… Kdežto generace druhá či třetí ztratí ze zřetele onen Vyšší Cíl, zato se jí prostředky stali cílem a účelové lži začala považovat za nezpochybnitelnou Pravdu.

                      Pro malthusiánské pachatele dobra jako je ŘK podle mně platí totéž – první generace vymyslela Globální oteplování jako vědomý, účelový podfuk, kdežto ta nynější mu již neotřesitelně věří a chce proti němu bojovat bez ohledu na náklady pro spásu lidstva.

                    59. Ach bože, byl jsem vychován v neustálém vyhodnocování „cui bono“, k tomu, že za vekými slovy a gesty jsou většinou prospěchářské myšlenky a lidi nahoře nejsou naivní hlupáci… a ono se zdá, že budu muset tento názor poupravit.

                    60. podle mne to ani 2 generace nemusi trvat, aby se ti kokoti nahore odtrhli od reality a zacali verit vlastnim lzim a propagande.
                      A jeste tam funguje jeden efekt.
                      Diky tzv. demokracii nema cenu hrat si na „umirneneho“, jelikoz na spici to silne fouka a je vice adeptu, kteri se mohou nahoru prodrat, je treba byt nejvetsi kokot mezi ostatnimi kokoty.

                      Na to dojede vetsina rezimu, at uz se v rezimu zalozenem na imbecilite dostane k moci imbecil typu Jakese, nebo se v rezimu zalozenem na zasluhach dostanou k moci polomrtve zombie typu Breznen, Andropov , Cernenko anebo se v pokryteckych USA zacnou misto politiku najimat profesionalni Washingtonsti herci, kteri svou roli jen hrajou (Reagan, Clinton, Obama).
                      Jo jasne, muze se to zvrtnout a muze se tam dostat nekdo zvenci, jako Trump, ale i toho donutili hrat podle jejich scenare a v konecnem dusledku ho drzi pevne za koule a ma 24h na to, aby se uklidnil a zacal hrat podle scenare, jinak mu skonci rozpoctove provizorium a muze to zabalit.

                    61. Žádný feudalismus LWG, první výhonky anarchokapitalismu. ;-)

                  2. sorry jako, ale co tam vidis hysterickyho? Ja ti tu volbu neberu, nevytykam ani netvrdim ze si kvuli tomu debil. Co chces vic?

                    1. At shane 17.1.2018 v 17:32

                      co tam vidis hysterickyho?

                      Nepíšete, nač reagujete, podle kontextu bych řekl, že na [jirif 17.1.2018 v 14:47].
                      Pokud ano, tak za hysterickou považuji část Vašeho příspěvku citovanou v kurzívě, tedy
                      kdyz ho milujes, neni co resit. Hele, my (kavarnici) ti neberem abys mel Ovara rad

                      Samozřejmě, je možné, že facebookové zvyklosti modifikují i psanou formu vyjadřování názorů směrem k exaltovanosti (ač se domnívám, že adjektivum přepičelý by bylo na místě spíše), nicméně já jsem ze staré školy a citované vyjádření považuji za hysterický kvikot. Se s tím smiřte.

                    2. Nojo, zdvořilý gentleman ze staré školy. To se hned pozná =b

                  3. ale kdyz uzs to nakous: Neni objektivni duvod proc volit Drahose, stejne jako neni objektivni duvod volit Zemana. Vsechny duvody jsou ciste subjektivni, zalozena na tom, ze se hodnotitel domniva se ta ci ona vlastnost, dovednost nebo okolnost predurcuje toho ci onoho kandidata k tomu, ze bude lepsi president nez ten druhy.
                    Spokojenej?

                    1. At shane 17.1.2018 v 18:06

                      Neni objektivni duvod…

                      Domnívám se, že jinými slovy píšete to, co já, v příspěvku

                      [jirif 17.1.2018 v 12:50]
                      Rozumím skutečnosti, že jiní to mají jinak, protože priority.

                      Vaši reakci [shane 17.1.2018 v 12:59] proto beru jako bezobsažné hysterické kvičení. Se s tím smiřte.

                    2. tak hlavně že ty seš distinguovanost sama :)

                    3. jirif: jak vypadá autentické „hysterické kvičení“ je názorně vykresleno v Bratrech Karamazových*.

                      Obávám se, že výrok předřečníka se na něj nekvalifikuje.

                      Možná jste měl na mysli, že se Shane dopustil „sarkastického mrmlání“.

                      __________
                      *Nejsem bohužel na úrovni ygorka, abych dokázal citovat i konkrétní stránku a vydání

        2. kdyby pro globalisty nebyla pozice prezidenta dulezita, tak by v Rakousku v pripade Hofera nefalsovali volby a nemenili volebni zakon a v pripade Le Penove ve Franci by ji nezkouseli zbavit imunity a obvinit na zaklade nejakych vymyslenych nesmyslu. Stejne by nerozjeli opulentni antizemanovskou kampan trvajici 5 let nonstop, pricemz neustalym opakovanim metodou obehrana deska presvedcili mentalne slabsi jedince o tom, ze Zeman je udajne rusky a cinsky agent, Zeman je udajne hulvat, Zeman je hrozba demokracie a Zeman se bratrickuje s Babisem, pricemz vsecka tato tvrzeni jsou v rovine kecu, ktere nelze ani podlozit, ani vyvratit a mira jejich objektivity je nulova, ovsem to neni podstatne, podstatne je to goebelsovske tisicinasobne opakovani stale dokola, jako nejaka mantra anebo krestanska modlitbicka. Jinymi slovy brainwashing a crowd control v nejcistsi esencialni forme.
          Jo, kdyby rekli, ze Zeman je pomerne slozity, necitelny, nepredvidatelny, zapskly, sebestredny, jizlivy a narcisticky dedek se zbytnelym egem, tak bych skoro zacal i uvazovat o tom, ze nam nase media podavaji objektivni a vyvazene informace. Ovsem to se samozrejme nedeje.

          1. Asi tak.

  7. zrg1:
    Přesně tak. Protože prasident je výstavní skříň každé země, ať jsou jeho pravomoci sebevíc o(b)řezané. Zvlášť u nás, kde máme pořád ve zvyku to tatíčkomasarykovství a většina národa stále sleduje hovory z lán, nebo odkud vlastně.
    Takže nejde ani tak o politiskou figuru, jako spíš o mravní a duchovní symbol.

    Třeba takový Havel byl dokonalým symbolem sebemrskačství a nehynoucího patolízalství vůči americe a západu. Prostě český goj má hodnotu jedině pokud bezmezně podlézá západu a západním hodnotám (feminizmus, homosexualita, multikulti -svatá trojice západních hodnot). I ten slavný pojem Humanitární bombardování je jen výsledek tohoto prozápadního rektálního alpinizmu.

    S Klausem to bylo o něco lepší, pokud tedy můžeme považovat chronického kleptomana a defraudanta za nějaký morální vzor. Amnestií pro estébácké privatizátory to definitivně zabil.

    Prostě prezident je zatraceně důležitý, ikdyž to na první pohled tak nevypadá.
    Třeba zeman zlikvidoval to staré paradigma, že vše co je na západě je svaté a vše co je na východě je fuj. A už i na východ začali jezdit podnikatelé, kterým konečně došlo, že na západě o naše zboží moc nestojí a Putin natolik stabilizoval ekonomiku a právní prostředí, že podnikat tam už není ruská ruleta.

    1. Takový dement jako ty se jen tak nevidí.
      Rusko tvoří méně než 4 % našeho obchodu. Na víc nemají peníze a po poklesu ceny ropy ani mít nebudou. Platební morálka Rusko vs západ je dobře vidět na plnění České exportní banky, nemluvě o tom, že nám Rusko dluží ještě z dob komunismu. Putin stabilizoval Rusko takovým způsobem, že s ním nechce nikdo nic mít. Rusko je jediná země na světě, odkud neutíkají chudí lidé za prací, ale bohatí, protože se tam prostě nedá žít.

      1. „že nám Rusko dluží ještě z dob komunismu
        Mas v tom cyklisto trochu ragout neboli gulas.
        Jen aby tady jeste v prosinci 2020 zrg1 nenapsal svuj posledni komentar „Ja jsem vam o tom psal, curaci“.
        :-)

        1. No o deblokaci ruského dluhu bych raději pomlčel, být Zemanovec.
          A jedna Poljarnaja stačí.

        2. Shakti: http://www.mfcr.cz/cs/zahranicni-sektor/ochrana-financnich-zajmu/zahranicni-pohledavky/2016/rocni-souhrnna-zprava-o-stavu-a-vyvoji-z-28726
          Dluží nám prakticky všechny bývalé soc. státy mimo dederónů, protože to za ně včetně všech dalších komoušských dluhů zatáhla Spolková republika Německo. Jinak ty skvělé vyvezené elektrárny a ropovody, co se jima komunisti tak prsí, nemáme zaplacené a už nikdy mít zaplacené nebudeme.

          1. Z uvedeného odkazu lze vyčíst, že nám dluží spíš Ukrajina a Kazachstán.
            A to ještě spíš Slovenské republice.

      2. Par tech bohatych,co odtud zdrhli,znam osobne.Jeden je byvaly reditel velke chemicky, druhy delal namestka v zelezarnach a treti je byvaly vysoky lampas.Vsichni si nakradli docela slusne.Proc asi nechteji z5?

        Na to,jake mel Putin v ruce karty,to udelal imho dobre.

        A co se aktualnich dluhu tyce,tak pokud to budeme brat jako s Nemeckem a druhovalecnymi reparaty,pak muzeme Rusko smele vzit do nejakeho vojenskeho paktu.

      3. Cyklista: doplněk

        z Ruska bere dráhu, kdo může. Kdo mohl, šel do Izraele; pak kdo mohl a našel v sobě po staletích německé geny, šup zpátky do Reichu; dohromady slučnejch pár milionů; další do Británie a k nám. Kdo může zdrhá a prachy bere s sebou. A ty, co jsou u nás (pár jich znám osobně), tak se snažej získat občsnatví a potom na dovolený se fotí na Modravě, jak jezdí volně po louce do Bavorska a zpátky bez hranic a posílaj rovnou ty fotky známejm do Ruska, aby jim věřili, že tady nejsou hranice. Takže asi tak o tom, ja RF prosperuje a jaká to je země budoucnosti. Rusové, co na to maj, zdrhaj ve velkém. A zůstanou tam ty, co na emigraci nemaj. Populace klesá. Věk dožití mizerný.

        1. No… a v zasade proc ne? Lidi porad nekam zdrhaji. Jen co je v Cesku Holandanu, napriklad. Kazdy si najde nejaky duvod jit z jedne prdele do jine. Ze jde z horsiho do lepsiho, to si mysli uplne kazdy.

          Kdyz to prirovnam treba k te burze, tak pulka lidi si mysli,ze to pujde nahoru a kupuje, pricemz uplne stejna pulka lidi si mysli opak a prodava. Kdo je vetsi blbec? No ten, kdo ve finale prodela.

          Kdyz ma nekdo prachy a muze s nima ven, tak chce na zapad, protoze tam si je uzije. O tom zadna. V Rusku je, bylo a bude vzdy chudo, protoze je to velka zeme, specificka mentalita lidi atd., atp. Jenze takto muzeme probrat kdejakou zemi.

          Tuhle jsem s kamaradem probiral,ze kam by melo smysl odejit.On je mnoho let v UK,nicmene ho to tam zacina srat.Po dlouhe debate nakonec zustal NZ,ale jako jasna volba to stejne nebylo.Proste je to nahovno vsude,je to jen o uhlu pohledu a hodnotach.

    2. hele, cyklisto, nalistuj si

      https://www.ccn.com/bitcoin-price/

      ono se to nevidi kazdy den, jak se ze systemu vyparuje 150 miliard dolaru behem 24 hodin.
      Aneb lehce nabyl, lehce pozbyl.
      To je osud Zapadu. Jasne, objem obchodu na natistenych papircich muze byt nekonecny, treba ja prodamn sousedovi slepici za deset milionu Kc a on mi na oplatku proda papuce za deset milionu Kc, odvedeme z toho dane a zapocte se to HDP a pak se zvesela muzeme smat tomu zaostalemu Rusku a Cine. Presne az do te doby, kdy se nase potistene papirky a statni dluhy sesypou jako domecek z karet.

      Nam zustanou zkrachovale banky a potistene papirky, Cine a Rusku zustanou postavena mesta, dopravni a zemedelska infrastruktura, tovarny, know-how, vyrobni kapacity, tezebni spolecnosti, zaskoleni lidi etc. a nam zbydou prazdne pristavy a mraky supermarketu, ktere nebudou mit co prodavat, protoze Cinani a Rusi prestanou dodavat. K tomu si pripocti pul miliardy rozezranych lidi, kteri se zivi v nejakych hogofogo oborech, ktere pri jakekoliv krizi pujdou ke dnu jako prvni, pokud pominu fakt , ze uz ted je polovina EU zavisla na nejakych davkach, at uz primych, anebo skrytych pod nejakou zbytecnou a dotovanou a naprosto neproduktivni aktivitou.

      Je to jako kdyz jsou dve slepici farmy a jeden majitel vybije vsecky slepice, uvari z nich polivku a smeje se majiteli te vedlejsi farmy, jak je hloupy, ze se o slepice musi starat a kupovat pro ne zrni a prodavat vejce na trhu a nema z toho skoro nic.

      Presne az do te doby, nez vsecku polivku sezere, nacez dostane genialni napad nahradit je potkany (muslimsti priprchlenci), coz je tak zhruba nase soucasna situace…

      1. Dneska to máme takové chemicko-fyzikální. Když jde BTC nahoru tak dolary do systému kondenzují? Kde je ten mimosystém, kam se dolary vypařují a odkud zase kondenzují? Ke zbytku není co dodat, to už je výživné dost samo o sobě. Pak se tu ještě někde docela vtipně šermovalo pojmem entropie. Tak to bych si nechal docela rád vysvětlit. Jednak jak ten svět směřuje k entropii a druhak i to ztělesnění entropie. A klidně se dá začít od toho, co si pod tím vlastně představujete. Třeba to dneska dopadne lépe než s tím Zemanem na rybníce ze včera.

      2. Počkejte, počkejte zrg1.
        Bitcoin je přece podle Vás super investice!?
        Tak mám kupovat nebo prodávat nebo postavit vodní elektrárnu a těžit?

      3. chemicko fyzikalni bych to vskutku nenazval.
        Tisknuti fiatu z niceho stejne jako tezeni bitcoinu z niceho nema fyzikalni ekvivalent a uz vubec se nejedna o „kondenzovani“.
        To co se deje ted na burze na bitcoinu ovsem ve skutecnosti neni doslovne „vyparovani“, je to technicky vzato castecne vyparovani a castecne prelevani jinam, kde to lepe „kondenzuje“ (rozumej, kde se to muze lepe krmit nicim nekrytymi penezi, ktere do systemu tlaci centralni banky), ovsem to by byla pro vazene tro(t)ly asi prilis abstraktni uvaha.
        Take ten system samozrejme jako celek nefunguje beze ztrat, respektive na udrzeni X penez v systemu musite vynalozit v prubehu casu stale vice a vice penez, ktere se vam tam kumuluji, takze mnozstvi penez roste exponencionalne az do totalni exploze.
        Tohle zase kupodivu matematicky model ma, akorat ze se dost blbe predikuje, kdy to bouchne, protoze tam je prilis mnoho vstupnich podminek. Nicmene nejake precedensy k tomu jsou.
        A vzdycky nam centralni bankeri tvrdili nekolik hodin pred krachem, ze tentokrat je to vse jinak, ze system je stabilni, zadne nebezpeci nehrozi a ze nic jako bublina na trhu ve skutecnosti neexistuje. Pripoustim, ze kazde nabozenstvi ma sve iracionalni a nevysvetlitelne jadro, ktere nelze rozumove zkoumat ani vysvetlit, ale verit o exponencialni funkci, ze nenabyde v relativne kratkem case absurdnich a na omezenych zdrojich nedosazitelnych hodnot je jedno z nejstupidnejsich nabozenstvi, ktere si dovedu predstavit.

        1. Takže se nic nevypařuje, jen přelévá a to je jaksi základ trhu. Vy jste tak furt nespokojenej, když se dolary do oběhu tlačí, tak se Vám to nelíbí, pak se z něj údajně někam odlévají a je to zase špatně. Mě to přijde jako nevděk. A entropie dopadla přesně jak ten včerejší Zemena ve člunu. Zbytek se pak celý někam rozutekl.

        2. Znovu: KAM MIZÍ DOLARY, ZA KTERÉ NĚKDO KOUPIL BTC?
          Podle mě nemizí. Stejně jako nemizí ty, za které někdo koupil akcie. Neodpařily se, někdo vyvařil a někdo provařil, ale každý ten dolar zůstal v oběhu. Věděj, zgr1, Koubíček i Khon mi to potvrděj, prodělek je taky kšeft.

          1. Dolary ti sice v obehu zustavaji, ale presto se vyparuje jejich hodnota. S kazdym poklesem na trzich.
            Aby ten pokles centralni banky udrzely v mezich, aby investori nepanikarili a bublina nepraskla, musi do systemu rvat dalsi a dalsi dolary z niceho, cimz samozrejme snizuji hodnotu jiz existujicich a priblizuji financni katastrofu.
            Respektive lidi nejsou ochotni drzet sve dolary na financnich trzich s nulovymi vynosy a nula od nuly nepojde.
            Pokud by to tak fungovalo , tak by nedoslo k zadne zmene od dob, kdy Trump nastupoval a Dow byl nekde na 18 000 a ted je 26 000, pricemz rust ekonomiky byla jedna velka nula.
            Jiny mi slovy, kdyby centralni banky nenalily do systemu 40% navic, tak se jim na to vsichni vykvajznou a jdou do realne ekonomiky, kterou by takove mraky penez roztrhaly na cucky.
            Takhle si za to koupili rok a par mesicu oddychoveho casu a pres absurdni penize, ktere do toho natlacili, se jim to stejne sere.
            A to je Bitcoin celkem prd proti zacinajici inflaci v realne ekonomice, ktera likviduje celozivotni uroky duchodcu, pricemz banky nemohou zvysit urokove sazby, protoze vysoke uroky jsou pro zapadni „moderni ekonomiky sluzeb“ saturovane nesplatitelnymi dluhy hotova pohroma :)
            Takze drive nebo pozdeji se veskere myslitelne „obranne mechanismy“ systemu vycerpaji (vcetne takovych zhuverilosti jako QE, zaporne uroky a vrtulnikove penize pro priprchlence) a skonci to ultimativnim vyparovacem na penize a tim je zpravidla „menova reforma“. Anebo globalni valka.
            To uz si snad predstavit umis :D

            1. tisknout se da donekonecna dokud bude vule prijimat danou menu za prodavane zbozi/sluzby, nevidel bych to tak cerne, imho uz se to stava tak komplexni ze mozna neexistuje clovek ktery opravdu „vi ktera bije“ a je totalne v obraze, viz napr. derivaty, derivaty na BTC atd..

              v tom by mozna mohla v budoucnu pomoci AI a „grafy“ aby „TO“ bylo videt, protoze ve sloupcich cisel se uz nikdo nevyzna …

              1. Vždyť zrovna jednomu píšete.

              2. v tom je prave ten hak. vule prijimat danou menu (USD) je nemeritelna, ovsem duvera v dolar znacne vyprchava a bitcoin ani zadna jina kryptomena ho zcela urcite nikdy nenahradi, protoze zatim se ukazuje, ze na sestreleni 50% ceny bitcoinu staci otisknout tri, ctyri clanecky v novinach. V leccems jsem vazan NDO, ale jsou tu financni ustavy s ucetnimi knihami v nasobcich HDP cele eurozony, ktere se donedavna chvastaly tituly derivatovy expert roku a ted polehoucku potichoucku rusi pobocky a nemaji ani na provozni vydaje.
                Grafy jsou celkem k nicemu. Soucasna situace nema historicky precedens, respektive centralni banky se nikdy tak agresivne nesnazily udrzet system pokupe. Rust svetoveho dluhu o 5% na 327% celosvetoveho HDP pri nulovem hospodarskem rustu a prudkem rustu na financnich trzich mi ale rika, ze nejaka forma korekce v bezprostredni blizkosti je absolutne nezbytna. Akorat mi neni jasne, jak chteji tu korekci provest, aniz by zpusobili krizi biblickych rozmeru. Uz pred rokem bylo na ochlazeni financnich trhu pozde.

      4. Koukal jsem,jak z kremikoveho gajblu odchazi fura Cinanu pote,co se naucili,jak se to dela,pekne zpatky do Ciny. Zeby ten fantasticky zapad jim nevonel?Jsem zvedav,kdy i Americane priznaji,ze Cina je po podnikatelske strance zajimavejsi, nez USA.

        Uprimne… docela mne mrzi,ze jsou Amici tak pitomi a ty Cinany to sami uci.

        1. Yup, o tom jsem taky slysel. Neco v tom duchu, ze seniorni asijsti vedci a technici z USA maji doma uplne ty same podminky (rozumej laboratore, baraky, platy atd..) jako maji v USA, ovsem s tim rozdilem, ze ziji ve znamem a pratelskem prostredi plus jako bonus se nemusi denne potkavat s okravatovanym americkym blbcem ve funkci sefa, plus jako druhy bonus se jim do teamu hrnou davy talentovanych a motivovanych studentu z technickych oboru, kteri se mohou pretrhnout, aby se neco noveho naucili.
          Zatimco na Zapade je o dobre technicke studenty celkem nouze a jaksi nedava smysl zrizovat v USA pracoviste, kde se cinsky vedec bude doprosovat, aby USA milostive udelily zelenou kartu talentovanemu CInanovi, zatimco HRko preferuje americkou buchtu, ktera si akorat tak znudene okusuje nehty a vyzaduje genderove vyvazene a politicky korektni zachazeni vymenou za nic.

          1. Minuly tyden jsem resil FCC na novy vyrobek.Samozrejme jsem poptal cinskou laborator,kde jsem uz nechaval delat a nas U.S. dealer poptal par laboratori v USA.A ze vybereme,kdo bude rychlejsi&levnejsi.Jde jen o to zkurveny cislo FCC,zbytek vem cert.

            No… v USA nejlevnejsi lab chtel $2000, 6 tydnu. v Cine $1,100 a tri tydny. Samozrejme, ze obe laboratore jsou FCC certifikovane, maji stejne vybaveni a pozaduji stejne papiry. Takze jsem nelenil a zkontaktoval Cinana, kterej na tom ma delat. Naprosto fundovanej a zkusenej odbornik, ostatne mi i poslal certifikaty, ktere si udelal v USA (!), protoze v kremikovym gajblu nejakej cas pracoval.

            Pochopitelne, ze jsem si to jeste proveril z jine strany, primo u FCC.gov, kde mi rekli tyto informace:

            1) je lepsi volit americkou laborator, protoze je certifikovana primo fcc.gov

            2) ano, tato cinska laborator je certifikovana fcc.org.

            K tomu neni potreba dale nic dodavat. A predpokladam, ze uplne stejne to bude i v jinych oborech. Za chvili Amici nebudou mit co zrat a mohou si za to sami.

            1. Ad 2) …certifikovana FCC.gov, samozrejme. Sorry, no edit possible.

        2. „Uprimne… docela mne mrzi,ze jsou Amici tak pitomi a ty Cinany to sami uci.“

          Inu, vysoká časová preference. Pokud teď na tom vydělám, tak to musím udělat, protože reportuji zisk čtvrtletně a navíc konkurence této výhody využívá. Co bude za rok, je otázka, žijeme teď a tady.

          1. Bezpochyby. Problem ale je, ze ti zasrani Cinani pocitaji vsechno na staleti, nebo tisicileti. Pokud mlada generace neprejde na zapadni zpusob uvazovani (coz doufam, ze udela), tak je jasne, kam se prestehuje veskera ekonomicka moc.

            1. Neboj, kousek ekonomicke moci nechaji Cinani Japoncum, Korejcum a Vietnamcum, ovsem TchajWan to ma asi spocitane, ten to neustoji :) A ze by to ustala EU anebo USA, o tom ani neuvazuju.

              1. Poprve jsem byl v PRC v roce ’92.Jezdili tam v blate na kolech,elektrika sla dve hodiny denne,stredovek.Kdyz jsem tam byl ted naposledy,tak sice ano,tohle tam maji taky,ale krome toho i zlatou mladez s luxusnimi auty,protoze papinek je velkopodnikatel a nevi,co s prachama (evidentne ale papinek vice investuje,nez rozhazi).Zapad leta zil z kolonii,ktere si bud udelal fyzicky,nebo alespon dolarem.Cinani tohle vsechno maji doma,makaji oni sami.

                Ja samozrejme chapu,ze ceskymu Frantovi je fuk, jestli fabrika patri Nemcovi, nebo Korejcovi. Jenze pokud tech Korejcu bude dost, budou urcovat i pravidla a najednou Franta zjisti, ze mu jde zivotni uroven do jeste vetsi prdele, nez doposud, protoze Korejec ho vydoji jeste vic, nez ten Nemec.

                1. no to asi jo, protoze zapad se shledl v takove te hre, ze vsichni tanci kolem zidli a kdyz prestane hrat hudba, tak si vsichni az na jednoho sednou a ten jeden ubozak vypadne a odebere se jedna zidle a jede se dal.
                  Dokud hudba hraje a tanci se aspon kolem jedne zidle, je to strasna sranda.
                  Bohuzel, nikdo uz neni schopny rict, kolik tech zidlicek nam vlastne zbylo a kdy hudba prestane definitivne.
                  Cinani a Korejci a Japonci to maji postavene vsecko ponekud jinak.
                  Asi tak, ze cely den makaji jak kone, pak se jdou ozrat, ani nedojdou domu, padnou nekde na chodniku, tam se vyspi a rano v pohode dorazi usmevavi do prace a jdou makat jak kone znovu. Bohuzel, podobny pristup budou ocekavat i od nas, az si to tu jednou vsecko koupi a nam nic jineho nezbyde, nez to akceptovat :(

            2. Sysop: už se stěhuje a brutálně rychle. Ale jen se tím historicky vrací do 1. tisíciletí:
              http://i.huffpost.com/gen/674661/original.jpg

        3. No, zajímavější… Co mám trochu vhled do oblasti podnikání s replikami zbraní (airsoftky), tak to v Č9ně funguje tak, že je to přísně zakázané, ale několik fabrik je chrlí po desetitisících.

          Po pár letech se Strana probudí a udělá zásah. Kdo je včas varován, sbalí prachy a vypadne na Taiwan. Pár ředitelů fabrik zaspí a je popraveno. Následně strana fabriky zdemoluje, airsoftky s velkým haló a pokrytím v místní TV rozmašíruje silničním válcem…

          …a tak za 3 roky se vrátí ti, co nezaspali, znovu postaví fabriky na airsoftky a cyklus jede nanovo. Dokud se neprobudí Strana…

  8. Zeman shoda 74%
    Drahoš 39%
    https://volby.idnes.cz/volebni-kalkulacka-prezident-2018-2k.aspx
    Docela přesvědčivé. I když se budu muset smířit s tím, že budu volit člověka kterého opravdu nemám v oblibě a nad spoustou jeho excesů nechápavě vrtím hlavou.

    1. 52% JD
      45% VZ

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017