Přes Alpy pro Saaba - zpět na článek

Počet komentářů: 42

  1. Zajímavé, že na STK prošel bez problémů .. normálně se za kontrolku ABS vyhazuje .. lá la láá pa paaa

    1. Vyhazuje se za leccos. Řešil jsem cca 2 týdny zpět folie na oknech – přední boční dosti zatmavené, zadní taky, ovšem bez atestu. Dvě „spřátelená“ STK odmítla, že to mám sundat. No a stejně to nakonec „někde“ prošlo (děkuji) + mám i atesty na zadní skla. :-).

      1. Zatmavení skel je dost loterie. Já prošel bez jakýchkoli problémů s poměrně dost tmavými foliemi (přední) a synkovi to neprošlo, byť to měl lehce za limitem:).

        1. Nepochybně. A to bylo v rámci jedné stanice STK? U mně – na STK, kde jinak prošlo leccos, to nechtěli riskovat, pls ještě trvali na tom, že atesty mají být mezi fólií a sklem. Nicméně nakonec konec dobrý, všechno dobré :-)

    2. Asi na to dost často serou, nechal jsem STK udělat mým servisem a tou dobou jsem měl zrovna poškozenou kabeláž čidla airbagu pod sedačkou řidiče. Nakonec tu opravu udělali ještě před tím, než to tam zavezli, ale říkali mi, že s blikající kontrolkou airbagu už asi 2 auta bez problému protáhli a nikdy s tím problém nebyl.

      1. Nefunkční airbag je lehká závada typu A, která nemá bezprostřední vliv na bezpečnost provozu na pozemních komunikacích.
        Osobně bych neměl strach z toho, že airbag v případě nehody nebude fungovat, jako spíš z toho, aby nespustil sám od sebe. Ač nemůžeme prokázat, že by airbag kdy komu zachránil život (neb je to pouhá neprůkazná spekulace), můžeme naprosto prokazatelně konstatovat, že lidí, které airbag naopak usmrtil, když zafungoval v nevhodném okamžiku, je celá řada.
        Proto doporučuji prověřit, zda kontrolka airbagu svítí proto, že je airbag nefunkční, nebo proto, že jeho čidlo vyhodnocuje nesmyslné údaje.

    3. Nefunkční ABS je vážná závada a vozidlo je tedy způsobilé k provozu na pozemních komunikacích dočasně (po dobu 30 dnů, závada B). Měl byste mít tedy 30 dnů na vyřešení a „vyhodit“ Vás z STK kvůli tomu nesmí. Činnost ABS se na STK prokazovat nedá, postačí u starých aut vymontovat žárovku z kontrolky.
      U některých automobilů je ale tatáž závada hlášena i boardcomputerem jao závada na brzdové soustavě, což je složitější (je třeba odpojit i to s rizikem, že případná skutečná závada pak nebude signalizována).
      Většina současnýh automobilů má ale z čidel ABS odebíraná počítadla kilometrů a hlavně rychloměr. Pak nezbývá, než ABS opravit nebo vyměnit za funkční popř. nové a jeho případné odpojení je složitější (musí se udělat softwarově a nestačí jen vyndat pojistku, jako kdysi). ABS je nebezpečná věc zejména při intenzivním brzdění na nerovném povrchu, kdy má každé kolo jinou trakci.

  2. Podminky exportu auta z Italie, za jakych jste ho jeste poridil jsou uz uplne zmeneny. To, co popisujete uz dnes neni mozne, protoze vam prodavajici odevzda auto az po prokazani faktu, ze auto uz prihlasujete v zemi trvaleho pobytu. (ano, musite do Italie 2x aby jste si auto odvezl).
    Nevim jak moc do podrobna jste probirali s prodavajicim zpusob jakym je auto odhlasene nez jste sedl do letadla, (na foto vidim, ze uz bylo odhlaseno na export) ale mohl jste si take pekne nabehnout, protoze kdyby bylo odhlaseno na export mimo EU, coz v inzeratu neni specifikovano, tak ho proste v CZ neprihlasite.
    Poplatek za odhlaseni, 50-90 euro dle lokality, je naprosto normalni, a temer vzdy jej plati kupujici. Leda ze je to setrilek z CZ, ten se pak pri placeni krouti jak uhor…
    Veta „v Itálii nepoužívají plastové rámečky – většinou RZ šroubují přímo k nárazníku“ je hloupost. Znacky se fixuji tremi modrymi, a jednim bilim plastovym niplem, k plastovemu nebo kovovemu ramecku, ktery je prisroubovan na kastli/naraznik.
    http://www.for-ma.net/immagini/bottoncini-hi.JPG

    1. Není trochu blbost, že by prodávající předával auto až po doložení registrace v čr? Pro přihlášení auta u nás je potřeba dovozová technická (bez auta to obvykle nejde) a odhlášený italský TP. Opravdu netuším jak by jste prokazoval započnutí přihlašování auta v čr, leda papírem z úřadu, že bez tp a dovozý technický se máte jít bodnout :)

      Po ose bych auto z IT netahal, ale když je vozejk tak to problém není.

      1. NV Italii neni podstatne, co se Vam zda jako blbost. Trebaze opravnene.
        V Italii se zmenili po letech pravidla, protoze se totiz casto stavalo, ze si majitele auto nechali, ale papirove bylo vyvezeno. To proto, ze se se svym milackem, ktereho nepouzivali, proste nechteli rozloucit, ale zaroven vedeli, ze ho nebudou pouzivat.
        V Italii je snad nejvyssi dan z vlastnictvi auta v Evrope, kterou majitel musi platit, i kdyby auto imrvere stalo v garazi. A ta se pocita z kW.
        Za SAABa zmineneho v clanku, by jste platil rocne 169 kW = 605€.
        Neco jako depozit RZ neexistuje. Kdo neplatil dan z vlastnictvi, dostal na nej exekuci, tak auto honem prodal na export.
        Dalsi duvod byl fakt, ze auta po jejich odhlaseni byli s falesnymi RZ nebo RZ jinych statu pouzivana k trestne cinnosti.
        Takze at se vam to libi nebo ne, pokud v Italii neprokazete zapoceti prihlasovaciho rizeni v zemi destinace, tak auto nebude kompletne odhlaseno, a Vy si jej neodvezete.
        V podstate tim zlikvidovali individualni export, vidam uz jen rumuny a bulhary s kamiony. Tem to zrejme zatim za ty komplikace stoji.

        1. Zdravím, před 3 týdny jsem si dovezl od Boloně AR GT, stav nepojízdné (špatné vstřikovače, motor napůl rozbraný.) s původním majitlem jsm zašli na úřad, kde špatnou anglicko-italštinou jsem jim vysvětlil, že auto je na přihlášení v čr. Potřebujou ode mně poslat techničák a 100E za přepis. A ted to hlavní-co potřebují jako potvrzení o tom, že bylo zahájeno přihlašovací řízení? stačí pouze evidenční kontrola, nebo musí být spojená i s dovozovou stk? (auto jsem nestihl zatím opravit), jak mám postupovat? díky moc MM

          1. Doplňuju že v původním techničáku, ktrý mám v ruce, naní záznam odhlášení, tozn ž u nás řízení započít nemůžu a v Itálii nmůžou udělat export? nebo je na to nějaké spešl české potvrzení?

            1. To je otázka, já nepotřeboval naposledy nic (cca 2 měsíce zpět). Ale funguji v režimu právnické osoby. Tam je změna pouze v CDP (místo originálu dávají už jen elektronicky ověřenou kopii) a v přepravní průvodce, kterou jsem po dovozu auta nechal potvrdit české celníky a poslal prodejci zpět (co by se ale dělo, kdybych jej zpět neposlal, nevím; prodejce říkal, že by měl průšvih).

              Na italském TP byste měl mít razítko „anulováno z důvodu exportu po EU“. Bez toho razítka asi budete potřebovat nějakou intervenci při přihlášení (pokud je to GT 937 a ne 105, který by šlo na veteránské značky, což nepředpokládám).

              Jinak italové plastové ráměčky samozřejmě mají, ale jsou nám k ničemu, protože jejich značky jsou užší.

              1. Díky, jako fyz. osoba to snad taky půjde, uvidíme. Ano, je to 932 JTD, Busso sháním po celé Itálii marně, ale bohatě by mi stačilo v AR 156, ale i v té je prakticky nesehnatelné, cenově dostupné jsou snad jen 2,0 TB v GTV, ale to má svoje opodstatnění (vačky atd.) Je vidět, že v Itálii si toho motoru začínají cenit. (krom vrakovišť, kde cena 2,5 Bussa a 2,0 JTS je skoro stejná). Přiznám se, že 2,5 V6 156 mám, ale je ze švýcarska, byť na české poměry v dost nadprůměrném stavu. Rád bych ho ale vyměnil za trochu zachovalejší, aby mělo v budoucnu vyšší hodnotu.

          2. Mimochodem, pro GT 3.2 V6 tu nějaké vstřikovače mám (Motronic Me7.3.1.), ale je otázkou, kde je příčina stavu (diagnostiku mám pouze sériovou, paralelní bohužel nedisponuji, protože by se mi nezaplatila).

            1. díky, ale mám JTD a příčina je netěsnost-neudrží tlak v railu.

        2. Tak to je zajímavý, to jsem netušil. Nutno dodat, že exportu firma -> firma se to nedotklo a auta/motorky nám z itálie jezděj radostně dál. V podstatě hezky nahráli bazarům.

  3. Se Saabem jsem do styku přišel přes otce mojí přítelkyně. Ten má opečovávanou 900SE, 2l s turbem, 136 kW. Auto hezky v garáži, jezdí s ním 2x za měsíc a maximálně osmdesátkou, prostě se Švédským autem jako ve Švédsku. No a jednou večer si takhle na chatě krájel meloun a málem si u toho uříznul i palec na ruce. Řidiči jsme tam byli 2, z toho jeden vypadal, jak kdyby se porval pumou, takže bylo jasný, kdo pojede. Naložil jsem ho a pressto jsme se vydali směr nejbližší nemocnice. I přes tlustou vrstvu obvazu začala vehementně prosakovat krev, tak jsem na to šlápnul a co se týče dynamiky, tak nemůžu říct křivýho slova. Ta potvora zrychluje i brzdí parádně, podvozek výmoly elegantně ignoruje, ale přesto jsem měl pocit, že řídím něco jako ponorku. Auto má relativně nízký čelní sklo, do toho mohutný sloupky (jak jinak u Saabu) a celkově jsem se uvnitř cítil jako v bunkru. Že byl při vykládce chudák zelenej dávám za vinu jednoznačně ztrátě krve. Cesta zpátky ok až do chvíle, než volá přítelkyně, že jí asi umírá pes. Že omdlela, vypustila horem i dolem co mohla a nehnutě leží. Takže plnej plyn nanovo, vyložit jednoho, naložit druhýho a hurá na veterinu. Auto jelo hezky svižně mezi polema i lesem, akorát tachometr mě upozorňoval, že jedu něco málo přes 160. To mě dost polekalo, takže jsem trochu ubral a začal koukat, odkud mi tam skočí nějaká srna. Nicméně pocit, že bych původně jel 160 jsem rozhodně neměl. Srnka se nakonec nekonala a pes to ustál taky. Nejspíš si jen vyhodila a zase nahodila packu a nějak to psychicky nedala, ale jak ucejtila veterinu, tak najednou živo. Čekárna je dobrej léčitel. Nicméně zpět k tý devítistovce. Co se týče komfortu, rychlosti a bezpečí, nebylo co vytknout. Spotřeba je horší, protože i když s tím jezdí oněch 80, má spotřebu 10l. Moji spotřebu bych vidět nechtěl. Ale že by mě to bavilo řídit, to se říct nedá. Nějakej sportovní zážitek je naprosto mimo, i když by třeba výkon a proporce chtěly přesvědčovat o opaku. Plynová odezva pomalá. Když zabere, tak dobrý, ale jako by se chvíli to auto ptalo, jestli si to nechci ještě náhodou rozmyslet. Že plyn na podlahu mu přijde jako zvláštní návrh. Přijde mi úsměvný, jak dávali do aut takový motory a pak s tím jezdí tou jejich 80. Co jsem tam byl, fakt to docela dost dodržujou. Sám bych to auto nechtěl, ale je to svezení jak limuzínou a co se týče pořizovací ceny, tak za hubičku. Náklady na provoz už jsou pak horší…

  4. NIKDY TO UŽ NEDĚLEJTE!!!
    Dovoz z Itálie na německých převozních značkách je sebevražda a nedoporučuji nikomu, aby to dělal. Mně osobně zastavila italská policie, auto nechala odtáhnout do depozitu, o půlnoci mne vysadili na nádraží (plém imigrantů) a druhý den jsem se měl dostavit na provinční úřad. Tam mi napařili pokutu 550 Euro, kterou nehodlali jakkoli odůvodňovat, a do jejího zaplacení drželi auto v depozitu. Český konzulát je super věc, ještě že jej máme, protože mi tam překvapivě poradili zaplatit pokutu bez ohledu na legislativu, protože v Itálii prý platí rozhodnutí a sankce podle toho, co řekne policie a nikoli podle toho, co je psáno v zákonech či mezinárodních smlouvách. Pojištění právní odpovědnosti mne vyfakovalo s tím, že neřeší dopravně-správní agendu. Úředníci provinčního úřadu si vystačili s odůvodněním, že použití německých převozních značek je v Itálii ilegální proto, že jsou levnější než ty italské (což bymi nevadilo, ale jejich vydání trvá cca 2 týdny). Musel jsem se vrátit do ČR, pak s dodávkou a vlekem zpět do Itálie, tam zaplatit onu pokutu + správní poplatek, projít technickou kontrolou tažného vozu i vleku na auto, zaplatit za odtažení a uložení auta v depozitu a na vleku jej odvézt do ČR. Souhrn všech těchto vícenákladů činil cca 1870 Euro.
    Po návratu jsme záležitost řešili prostřednictvím systému SOLVIT v dikci Ministerstva obchodu. Ministerstvo vypracovalo posudek, z něhož vyplývalo, že z hlediska dohod EU bylo jednání italské policie a provinčního úřadu nepřípustné a v rozporu s mezinárodním právem, na což italská strana velkoryse nereflektovala a sdružení SOLVIT nemá žádné legální páky na prosazení práva občana jedné země EU vůči druhé. Soudní uplatnění tohoto práva by vyšlo odhadem italské advokátky na cca 15 000 Euro, takže jsem peníze oplakal a koupil si za ně ponaučení, že EU je jen chiméra, která je dobrá leda tak na vytahování peněz z kapes pitomců, cov ní věří. Dokonalý fašismus, který sice de iure dává občanovi možnost dovolat se svého práva, ale de facto by musel být občan šílenec, aby něco takového dělal.
    Mimochodem platit víc než 999,99 Euro v jeden den (24 hodin) v Itálii je trestný čin, takže i tady jste měl z pekla štěstí. Italská policie či Guarda di Finanze kontroluje i hotovost a pokud u Vás najde víc než 2000 Euro v hotovosti, tak Vám je zabaví s odůvodněním, že jde o výtěžek z trestné činnosti (takže máte-li například u sebe 8 000 Euro na ojeté auto, seberou Vám 7 000,01 Euro, které již nikdy neuvidíte. Nákup a dovoz čehokoli z Itálie je šílenost, pro níž slovo dobrodružství považuji za krajně nevhodné!

    1. nebýt komentář od Tebe, skoro bych si myslel že autor je placený škodou auto :-) jinak díky za informace, nevěděl jsem

      1. Můžeš prosím nějak detailněji rozvést, co znamená italská stk na tažné vozidlo a přívěs? Klidně na e-mail, díky

        1. Než mi umožnili naložit zabavený automobil na vlek, s nímž jsem přijel z ČR, poslala mě Polizia Stradale na technickou kontolu (!) vlečného auta i vleku. Formální důvod byl ten, že výrobce vleku nebyl v jejich tabulkách uveden a nebylo možno prokázat jeho nosnost (upozorňuji, že se jednalo o vlek z velmi seriozní pražské půjčovny, která je má v perfektním stavu – ostatně proto jsem si jej tam také půjčoval a proto jsem jel dodávkou a nikoli jako obvykle Kappou). Takže jsem musel na STK, kde odborně posoudili, zda uvedený vlek s řádně homologovanou nosností 2 000 kg můžu nebo nemůžu zatížit automobilem s poh. hmotností 1070 kg!!! ještě je třeba upozornit, že jak pPolizia stradale, tak i provinční úřad úřadují oficiálně do 16h, takže v 15.30 už tam nikdo není a všude mají obrovské cedule, že v Itálii je úředním jazykem italsština a s plebsem nebude hovořeno jakýmkoli jiným jazykem, zejména pak ne anglicky (přitom všichni poicisté anglicky uměli dost slušně). Celkově bych chování italských policistů označil za teror a chování italských úředníků za totální ignoraci veškerého evropského práva. Nikdo nebyl schopen uvést paragraf a zákon, jehož překročení jsem se dopustil. Opakovaná mantra, že německé převozky jsou levnější než italské a proto je třeba jejich použití trestat považui za výsměch právu. Navíc vztahy provinčních úředníků a policie bych nazval mafiánskými (bylo zcela evidentní, že manželství mezi policisty a úřednicemi provinčního úřadu jsou většinové). Opravdu se jednalo o otřesný zážitek pro skutečně silné nervy (bohužel moje žena tady v ČR na dálku prožívala dost pekelné chvíle), a proto varuji kaýdého před takovým postupem. Z Itálie na německých značkách nikdy nic nevozte!!!

          1. Neuveritelny. Ze je v Italii bordel, to by clovek i tak nak (v ramci predsudku) cekal, ale tohle je teda na povazenou.

          2. Zatím mám možnost půjčit si odtahovku sprinter 2,9TD, ale je to dvoukabina a v TP je užitečná hmotnost 1350kg, skutečnost bude ještě horší (musím zvážit), stav vozidla je polorozpad. Po ose tedy jedině na italských převozách, celkem mně to ale udivuje, že Italové (policie) řeší takovéhle věci, před měsícem jsme projeli celou Itálii až dolu k Sicílii s vitem a plaťákem na 2 auta, policajty jsme viděli za celou cestu 3x z toho jednou nás stavěli a po nakouknutí že nevezeme uprchlíky se jelo dál. Asi to chce co nejnovější auto.

    2. Romane, to by bylo byvalo lepsi reseni ceske papiry a RZ ze stejneho auta.
      Ty by je vubec nezajimali. Kdyztak, ty nemecky meli prijit na radu az v rakousku.

      1. Tímto ilegálním způsobem jsem v minulosti přivezl hromadu aut. Jenomže během posledních 20 let došlo k takovému šílenství v této oblasti, že bych to už neriskoval. Samozřejmě, že za normálních okolností to nikdo nezjistí, ale pokud by došlo k nějaké i sebedrobnější nehodě, nebo současnému drancování na Německých hranicích neměckou policií či kontrolám v Rakousku, byl by průser takového kalibru, že to raději nemá smysl riskovat. Raději vozím auta na vleku a mám pokoj (cenově to není až takový problém, jde spíš o krajně nepohodlné řešení, protože policajti prostě neustále prudí – viz, můj starší článek). Ono už to poslední dobou ani nemá smysl. To , co prodávají na severu Itálie za 3 000 Euro by ještě před pár lety neměli tu drzost nabízet ani za 500. Jsou to totální vraky, předražené a příšerné. Naposledy jsem najel asi 2500 km po severní Itálii, než jsem našel něco, co šlo jakž takž považovat za auto. A to jsem měl opravdu tlustý fascikl výtisků z Autoscoutu… Bulhaři, Rumuni a další východoevropská verbež je totiž mnohem horší než dříve němečtí Turci a bere fakt úplně všechno. Sice nechápu, kdo v těchto nejchudších zemích EU může dát tak obrovské peníze za takový šrot, ale zcela zkřivili italský trh s ojetinami, který vyšponoval ceny za hranici rentabilního maxima.

        1. jako cca. 23 letej kluk jsem z nerozvážnosti dělal totéž, dneska už bych se neodvážil ani omylem, je to 10 let zpátky. Nikdy nás nezastavili ani v Rakousku.

    3. A ake prevozne znacky si mal? Pokial viem, tak tie so zltym pasikom, tzv. Kurzzeitkennzeichen su platne LEN V DE. Na export sa v celej EU pouzivaju znacky s cervenym pasikom, tzv. Ausfuhrkennzeichen.

      Maximal fünf Tage gilt dieses Kennzeichen. Es darf nach Auskunft des Automobilclubs Kraftfahrer-Schutz (KS) für Probe-, Prüfungs- oder Überführungsfahrten genutzt werden. Das Ablaufdatum ist in einem gelben Feld vermerkt: Die obere Ziffer gibt den Tag an, die mittlere den Monat, die untere das Jahr. Für Fahrten ins Ausland gibt es spezielle Ausfuhrkennzeichen mit rotem Feld.

      1. Byly to ty žluté, ale s červenými by to podle informací na provinčním úřadu dopadlo úplně stejně. Ono auto bylo skutečně díky těm žlutým značkám legálně, byť dočaně, registrované v Německu, na tom se shodli i úředníci EU, ale Itálie toto rozhodnutí prostě nerespketuje a krom soudu neexistuje způsob, jak je k tomu přinutit. Jenomže italská justice je kapitola sama pro sebe, nejprve musíte absolvovat provinční řízení, které je zdlouhavé a přitom nedává úřadu žádné pravomoci, pak teprve přijde na normální soud, který ale údajně 100% rozhodne ve prospěch Italského státu a až záležitost po 10 letech přijde před nejvyšší soud, máte šanci na úspěch. To je ale hodně drahý sport, který absolvuje jen vybraná sorta lidí.

  5. Přemýšlím jestli je autor tak odvážnej, nebo tak hloupej. Měl sakra kliku že mu všechno vyšlo …

    1. nejste bazar? -pro vás spíše to první :-), i když nevím jestli cestování po Evropě vyžaduje odvahu. Když pominu to, že se jelo na převozkách, tak je to dobrý návod, jinak nevím co dalšího by nemělo vyjít :-)

      1. Bazar fakt nejsem. Ale trochu bych se bál že dojedu na místo, a zjistím že s autem to není tak jak mi tvrdil prodávající po telefonu – zbytečnej vejlet do itálie už by mě docela štval. Chápal bych to kdyby tam měl vytipováno víc vozidel v jedný oblasti. Další věc je jízda na převozkách, to je taky docela o malér – žlutý převozky u nás neplatěj – http://www.mdcr.cz/cs/Media/Tiskove_zpravy/Stanovisko_MD_k_uziti_nemeckych_prevoznich_znacek_se_zlutym_pruhem.htm – a v případě že to náhodou fízl v čr bude vědět, je to o papíry na půl roku nejmíň …

        1. Sice se to nezdá, ale italkský bazarník je o něco dál než český, protože pokud se v itálii vůbec prodává ojeté auto a nejde rovnou do demolice, tak na 99 procent platí že je v dobrém stavu, tj. jiný dobrý stav než je dobrý stav obvyklý v čr. Auta zanedbaná jdou rovnou do lisu. Proto dochází k paradoxu, že v čr objevíte šestiválcovou Alfu za 25 tisíc a v itálii se nedá sehnat pod 3000 Euro. Obojí je v „dobrém stavu“…

        2. To jsou ale svině ministerské. Vídeňská úmluva ovšem říká doslova (čl. 35).

          „…průkazu vydaného k osvědčení této evidence buď příslušným úřadem této smluvní strany, nebo částí jejího území, nebo jménem smluvní strany nebo části jejího území organizací, která k tomu byla zmocněna.“

          Pokud tedy německý úřad zmocní prodejce k doplňování údajů, může si český fízl jedině tak trhnout nohou, protože jde o „vydání organizací, která k tomu byla zmocněna“.

          Kdyby ten dementní ministerský výklad platil, tak by po ČR nesmělo jedzit téměř žádné auto, registrované v Holandsku do roku 2014, protože staré papírové techničáky samozřejmě vystavovaly soukromé servisy, bazary apod. a po razítku na nich nebylo ani stopy. Nové čipové karty už RDW vystavuje a posílá poštou, ale vývozní značky dodnes řeší soukromníci. Bez razítek.

          Mimochodem, ČR umožňuje soukromníkům vepisování údajů do registračních průkazů také – například při vestavbě LPG a jiných alternativních pohonů, tažných zařízení apod.

          1. Nechával jsem si přidělat tažné již na několik vozů a vždy jsem s tím musel na úřad…

            1. Ano, není to konsistentní – v některých městech (Plzeň) toho úpravce seřvou, když to tam nenapíše, jinde (Praha) zase pokud to přímo do TK sám napíše.

              1. Ale to je řeč o „velkém“ techničáku, který mám beztak doma v šuplíku, ten „malý“ co musím mít s sebou mi nikdo jiný nevydá…

                1. To je ale fuk – obojí je certifikát registrace vydaný dle pravidel smluvní strany Vídeňské úmluvy a touto stranou uznávaný.

                  Nikde v úmluvě nevidím nic, co by umožňovalo jiné smluvní straně vybírat si, jaké doklady uznávat bude či nebude, za podmínky, že splňují to, co je napsáno úmluvě – tedy musí tam být ty vyjmenované údaje a lejstro musí být vydáno v souladu se zákony státu, kde je auto registrováno. Od toho ostatně ta úmluva je, že?

                  Docela rád bych si tohle prubnul v praxi – IMHO tenhle fízlácko-ministerský vlhký sen musí shodit už průměrně inteligentní úředník na prvním stupni.

                  1. Ha, ha…. ha. In dubio pro fiscus.

          2. No jo, jenže z holandskej plechů na první pohled fízl nic nepozná, kdežto ke žlutejm převozkam už má nejspíš školení …

            1. Víte u jaké části těla mám fízlovské „mozkové myšlení“, „metodické pokyny“ a podobné jejich nástroje, že?

              Je-li použitý postup legální v Německu, je legální i v CZ.

  6. podobné sraní jsem zažil s chybějícím štítkem pod haubnou. Pán, co je vlastně autorizovaný dovozce, to promptně vyřídil mailem, tiskárna vytiskla samolepku na kovovou fólii a bylo vyřešeno

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017