Přednáška: Míříme k vyhynutí (a co s tím můžeme dělat) - zpět na článek

komentářů 72

Přidat komentář
 1. Dokud bude konjunktura, budou i zelení magoři. Stačí počkat na příští krizi. Nebo na novou vlnu Černých chodců.

  1. Co to jsou ti Černí chodci?

   1. To jsou tihle:
    https://www.youtube.com/watch?v=MN8v0mmfNLc#t=0m51s

    Možná by stálo se podívat po nějakém dračím skle, anebo valyrijské oceli.

  2. Určitě ne. Je nutný jim odstřihnout NAŠE prachy, ideálně snížit rovnou daně, režim očividně vůbec takový těžký biliony nepotřebuje, když to pak akorát rozhazuje parazitům. Krize může bejt jaká chce, když takoví cucáci dostanou daně těch, co budou dřít do úmoru, aby přežili.

 2. Extinction Rebellion odvádějí dobrou práci. Ne tak dobrou jako Gréta, ale dobrou. Dokázali už nasrat slušné množství lidí, mnozí si dokonce začali i vyhledávat informace a přemýšlet nad racionalitou zelených kroků a nad pohnutkami ekologistů.

 3. Vrátit se na začátek XX. století by vůbec nebylo špatné. Belle Époque a vůbec to období před Velkou Válkou bylo obecně lepší (méně špatné, chcete-li) než cokoli, co nastalo později, kdykoli, kdekoli, až dodnes — a co se týká budoucnosti, nezadržoval bych dech.

  1. P.S. Kromě jiného to bylo dobré období právě a specificky proto, že socialismus ještě nezapustil kořeny. Doporučuji pro srovnání např. tento článek.

  2. Akorát by to chtělo oddělat Hötzendorfa a jemu podobné, anebo alespoň Principa a ostatní spiklence. Poku nějaký pozitivní zásah, tak prodloužit život caru Alexandovi III.

   1. Personifikace je úplně mimo realitu. Pokrokového studenstva bylo v roce 1914 tolik, že i kdybyste jich polovinu pozavíral, ta druhá by na spuštění války bohatě stačila. Navíc ta Europen Union v 1.0 byla asi stejně demokratická, jako ta dnešní (co to je vůbec za verzi? Rakousko-Uhersko byla 1.0, Itálie 2.0, Republika saló 2.1, Třetí říše 3.0 v Německu, 3.1 na severu, Komunisti začali na 4.0 s lidovou demokracií, pak přešli na 4.1 s normalizací a 4.2 s perestrojkou, takže máme nyní verzi 5.0?). A jestli se to jmenuje Gavrilo Princip nebo Allah Ammuhabali je šumák.
    Jediný, co je důležitý, je ta neschopnost přemýlšet nad důsledky vlastních činů.
    A ta je společná Principovi, svatý Grétě, Bursíkovi i těm úchylům, co si říkají Extinction Rebellion.

  3. Akorát ta velká válka před námi…

   1. No, co. Teď už víme, že máme bouchat plynový masky, kulomety a ostnatej drát ve velkým.

   2. Aspoň si overíte, že či tie teórie o možnosti obrany pred Nemeckom počas 2 sv. vojny majú aspoň akú takú pravdu (teraz narážam na teórie, že ste sa mali brániť a nie sa vzdať keď keď sa Adolf zjavil na hranici). My Slováci si pekne pôjdeme to svoje – najprv pekne poslušne s Nemcom a potom si prdel zachránime cez SNP a pripojenie sa k Rusom počas ich postupu na Berlín. Áno viem, mali sme aj odvážnych bojovníkov, ale väčšinovo my to aj tak vychádza na kolaboráciu s momentálnym lídrom.

  4. To mi připomnělo film „midnight in paris“, kde hlavní hrdina si myslí, že dřív to bylo lepší, a když se dostane do minulosti, zjistí že tam si zase myslí že ta zlatá éra byla o pár desítek let zpátky.

   1. To je tak vždycky. Minulost je po par desetiletich vzdycky ruzova. Moje babicka vzdycky vzpomínala jak za jejiho mladi byli na sebe lidi hodnejsi a slusnejsi. Moje upozorneni ze tenkrat zrovna probihala druha svetova valka ji nijak nezviklalo.

    1. Ne, není to tak „vždy“. Nostalgie je relativně nový vynález (ale samozřejmě, za WWII už „fungovala“ dávno). Podrobně to rozebírá třeba Cecil Adams tady.

     1. Presvedceni ze driv bylo lip tu bylo asi vzdycky, bez ohledu na Cernou smrt, husitenrei nebo najezdy vikingu. Viz ten antickej Riman co remcal jak mladez stoji za pendrek.

      1. Je teda ale pravda, ze neco podobneho soucasnym nostalgickym retrovlnam tenkrat nebejvalo.
       I když, Jerome Klapka v muzich ve clunu ci na toulkach filosofuje na tema obliby starozitnosti a klade otazku, zda potomci budou na soudobeho ohavneho a kycoviteho porcelanoveho viktorianskeho psika nostalgicky hledět jako na starozitnost stejne jako viktoriani hledi na podobne ohavnosti z dob regentstvi ci restaurace.

     2. Ale žádná nostalgie – to je prostě lidská psychika/mozek, vyvinutá evolucí. Někdo kdysi odhadl ty šílené petabajty dat, které člověk za život zpracuje, což nemá šanci si pamatovat a tak mozek dělá automatickou selektivní zálohu, kdy si vybírá hlavně ty nejlepší zážitky a ty uchová. Celé je to podpořené tím, že v mládí člověka nic nebolí, je zdravý, silný, bystrý atd., to jsou pak ty krásné vzpomínky na mládí třeba za 2. sv války.
      Např. i já – jako malý jsem utrpěl těžký úraz na kole, ale faktem je, že mám vzpomínky na to nějaké rozmazané, neurčité, naopak si pamatuji velmi podrobně hodně zážitků z místního koupáku, léta, chození za školu … jednoduše ty pozitivní věci a už jsem se také přistihl, jak jsem si říkal, že léta byla dříve více horká (což je blbost) a zimy studenější/více sněhu (možná ?) a lidi víc „vo pohodě“ (ne byli stejní jako dnes)

    2. Má pravdu ta moudrá žena. Tehdy by si strážný v koncentráku nedovolil vyjít na Apelplatz bez čisté uniformy nebo nedej vůdce neoholený nebo s nevykoupaným dobrmanem. Dneska mladí muži často nenosí ani pokrývku hlavy!

    3. Nevím, jeden argument mi onehdá řekl syn. Bavili jsme se o tom, jak všichni jeho kolegové na ČVUT a před tím i spolužáci na průmyslvce toužili po autech, která se již poměrně dlouho nevyrábí. To mi přišlo divný, protože za mých časů jsme naopak toužili po autech, která byla nejnovější a nejmodernější. Až když jsme začali jednotlivá auta konkrétně jmenovat, ukázalo se, že jsou to úplně stejná auta, po nichž jsme toužili my i následně generace našich dětí. Jenomže zatímco pro nás byly nedostupné, protože moc nové, pro ně jsou nedostupné, protože moc staré. S nostalgií to nemá společného nic.

  5. Skoro bych všechny ty moderní vymoženosti (supermarkety, internet, fízly na každým stromu, daně, které mi ukrojí 50-60% příjmu, právní svinčík atd.) vyměnil za to, aby mi stát (dejme tomu po nastavení základních pravidel) vlezl se vším ostatním na hrb; abych mohl dělat a zkoušet si, co mě baví, aniž bych se musel nějakého z daní placeného poloidiota o něco doprošovat.

  6. „Vrátit se na začátek XX. století by vůbec nebylo špatné.“

   Potíž je, že to je myšlené jako návrat na začátek 20. století nikoliv politicky, ale co do životní úrovně.

   1. Myslíte tím dobu, kdy – když jste neměl kde bydlet – jste si prostě postavil na louce dům jako mí prarodiče?
    Zkuste to dnes!

    1. Takych krajin sa na svete este najde dost. Otazka je ze kolko clenov tohoto fora by tam ale chcelo zit

     1. V této souvislosti je asi podstatnější skutečnost, že každý ví (kdo tedy vědět chce), co bylo dál. To je podle mě největší zrazující efekt.

  7. Ale zase některá ta pozdější technika není úplně blbá, takovej tranzistor…:o)

 4. To řešení je na snadě. Dát jim to, co chtějí. Vezmeš pošuka a dáš mu prostor dokázat v co nejmasovějším měřítku, že je pošukanej. Zlé jazyky tvrdí, že např. to byl účel, proč nechali postiženého záškoláckého smrada sdělit svou bullshit mesidž na shromáždění OSN. Pamatujete si na Kačku svazačku u Krause? Pošuky strčit do televize a klást jim jednoduché otázky (a pouze trvat na odpovědích). O Kačce svazačce ví že je blbá kráva i nejposlednější Mařka z JZD s iq75. O tom, že je ten severskej záškoláckej smrad pošukanej ví celej svět. Já úplně vidím, jak si Drtinová, nebo Veselý mažou podobného čuráka na chleba. Dejte jim prostor ze sebe udělat to, co jsou – pošuky. Emanule Morvcoj von ČéTé jim ten prostor dá, ale půjde jim na ruku.

  1. No jasně. A bezmozci jim zacnou davat hlasy aby nasrali prazskou kavarnu co tem chudakum ublizuje. Takovejch volu je spousta.

  2. Problém ovšem je, že dneska neznalost faktů dnešní mladou generaci moc neuráží. Fakta jsou od toho, aby byla k dohledání někde na internetu když je třeba. Takže namísto fakt stačí jenom odkaz na fakta a jede se dál. Zajímavé bylo třeba, jak někde ten jeden z troubů co se angažuje v těch pátcích pro budoucnost uzemnil redaktora když se ho ptal na to oteplování slovy: „to je přece dneska už všechno jasné, skleníkové plyny, to je učivo z 8. třídy…“.

 5. Zkusil jste jim vysvětlit, že za to vyhynutí jsou do značné míry zodpovědní oni sami? Např. díky biopalivům, která jsou ve skutečnosti karbon negativní, tzn. na jejich výrobu se spotřebuje více nafty, než kolik toho vyteče z lisovny oleje. Ale vzhledem k tomu, že byli v početní přesile, je toto dosti riskantní.

  1. Ale když budete taky lhát, tak lidi budou věřit raději těm zeleným. „…na jejich výrobu se spotřebuje více nafty, než kolik toho vyteče z lisovny oleje.“
   To nám jako chcete říct, že na obdělání a zpracování 1 ha řepky se spotřebuje víc jak 2,5 t nafty?

   1. Ono to jaksi není jen o té naftě do trachtoru na zorání, osetí, sklizení, odvozu a energii za vylisování ..
    Těch externalit bude v součtu jistě o hodně víc.
    Tím netvrdím, že je to celé energeticky negativní (spočítat to neumím) ale vztahovat to pouze na „obdělání pole“ je taky nesmysl.
    Hlavně je to celé zdeformované dotacemi. Kdyby nebylo a výsledná cena byla fcí opravdových nákladů tak po tom žlutým sajratu nejspíš neštěkne ni canis a semena řepky budou uchovávat leda ve vitrínách zemědělských univerzit.

    1. Když koupíte cisternu oleje před zabalením, tak je cena cca 27 Kč. Tak bych chtěl vidět, jak to může být energeticky negativní, když se to prodává za takovou cenu.
     A dotace na řepku nejsou, to je jen blábol. Dotace jsou na 1 ha obdělávané půdy a je jedno, jestli tam je řepka nebo vokurky. A ta dotace je cca 4000/ha. Když si vezmu, že z 1 ha dokážu vyprodukovat a prodat řepkové semeno za víc jak 50 000 Kč/ha, tak ta dotace tam nehraje roli. Ta dotace skoro nepokryje ani daň z nemovitých věcí a pachtovné.
     A řepka se pěstovat bude, protože je pro zemědělce výnosná a vždy byla a vždy se pěstovala. V 80. letech v ČR na 16% oseté plochy a to jí tenkrát bylo více.

     Koukněte se na film Copak je to za vojáka, tam na polích uvidíte řepka až až. A to se to točili v r. 1987

     1. No nevim… podle tabulek patříme mezi největší pěstitele řepky bv poměru k zemědělské ploše, pěstuje se to jako monokultura na obrovských plochách, díky kolektivizaci zemědělství za hlubokého bolševika, které vydrželo dodnes. Nebýt přimíchávání do pali, tak zaručenáý odbyt nebude. Takhle je řepka pro kolchozníky pohodlná, a pěstují ji místo náročnějších potravin, u kterých stoupá cena.

      Takže: dotace na hektar; povinné míchání; zaručený odbyt; velkolány…. a je vymalováno (žlutě). S těmi osmdesátými lety bych si nebyl jist, zda to nebyla hořčice. Co by se s řepkou tehdy asi dělalo?

      1. „Co by se s řepkou tehdy asi dělalo?“
       Olej, co taky jiného. V našich končinách je to masově dostupný tuk. Máslo je drahý, slunečnice tu zas tolik nejdou, olivy jsou tuzexová záležitost, palmový tuk ještě nefrčel, tak z čeho byste dělal rohlíky, sušenky, smažil řízky atd?
       I dneska se podívejte do regálu s olejem, kolik je řepkového.

       1. V polovine devadesatych let jsem brigadnicil v kutnohorske Obile a na repku tam meli specialni silo. Sice ne tak velky jako silo na obili, ale toho obili tam zase bylo vic druhu, zatimco repka mela budovu jen pro sebe.

        1. Sorryjako není to pravda., podle statistik: 1993 řepka olejka: 136.000 ha – produkce cca . Rok 2017: skoro 400.000 ha. Průměr v zemích EU: kolem 6% procent orné půdy; česká republika kolem 16 % (jasné prvenství před Slovenskem, Německem).

         Plocha řepky olejky v letech 1980 – 1990: pouze 70 – 100.000 ha, tedy 5x až 4x méně, než dnes.

         Je to ze závěrečné práce z Medelovy univerzity – bohužel obrázek grafu sem nedostanu – BRNO 2011 JANA KRČMÁŘOVÁ – Patogeny řepky olejky a ochrana vůči nim

         1. Slovensko, Německo nelze srovnávat. Srovnávat lze s ČR pouze některé spolkové země. Německo je tak velké, že v určitých oblastech je řepku nemožné pěstovat. V některých mají pokrytí ale až 30%. To je jako srovnávat lány kolem Č. Budějovic (tam je snad řepky maj 50%) a Podkrkonoší.

          Jo a ve stejném grafu je i to, že řepka se v ČR pěstovala v r. 1999 (5 let před vstupem do EU) už na 350 000 ha, takže nárůst je o 50000ha za 20 let, tj. za 20 let o 14% větší produkce řepky.
          Fakt chcete říct, že si 50tis hektarů navíc z celkových 1700tis hektarů všimnete? Jinými slovy řepka dnes zabírá o 2% více z celkové orné půdy proti roku 1999 a to se přimíchává do PHM tuším až od roku 2007.
          Řepky si lidé všímají více proto, že se o ní začalo mluvit, ale používá se primárně pro potravinový průmysl.

       2. Neexistujou nějaké stránky se složením potravin před rokem 1989. Nemáte představu, co za tuk se dávalo třeba do lázeňských oplatků nebo do tatranek. Vždycky mě pobaví ty různé „tradiční“ výrobky s palmovým olejem.

        1. nejspíš ztuženej pokrmovej ala Hera, maximálně kakaový máslo (to ale nejspíš tak akorát v původních předválečných recepturách, soudruzi valutami zrovna nepřekypovali). Palmáč se bere jako (levná) náhrada právě za ten ztuženej tuk, kterej je taky slušnej sajrajt. Obávám se, že by někdo musel někde vyštrachat starý potravinářský normy s receptama. S psaním složení na obaly se tenkrát nezatěžovali. Nicméně norma je jedna věc a plnění plánu druhá. A rozkrádání majetku v socialistickém vlastnictví třetí, i když to ty kuchty s taškama plnejma žrádla ze školní jídelny nejspíš nepovažovaly za rozkrádání ale za deputát.

         1. Jistou dobu se ztužený tuky braly jako kvalitnější, holt pokrok, to máte těžký.

         2. Je třeba si uvědomit, že rostlinné tuky jsou získávány jako oleje. Chceme-li je použít jako levnou náhražku másla nebo sádla, musíme je ztužit, což se dělá různě – od smíchání s upraveným hovězím lojem po čistě chemickou úpravu. Na rozdíl od másla se musí přidat konzervanty.
          Výhodou ztužených tuků proti máslu je ve studené kuchyni jejich lepší roztíratelnost, v očích dietetika obsah nenasycených mastných kyselin, v očích rodinného ekonoma nižší cena.
          Prakticky veškeré umělé tuky jsou vyráběny z různých směsí vody, chemikálií a olejů slunečnicového, řepkového, lněného, kokosového a palmového.
          Příklad: obsah tuku: 70 %
          výrobce: Unilever
          cena za kg: 124,50 Kč
          prodejce: Tesco
          použitý tuk: oleje slunečnicový, palmový, lněný a řepkový

          Co se týče složení, tak to se na obalech potravin uvádělo i v šedesátách letech. Jako malým dětem nám nejkomičtější připadaly uhlovodany, později přejmenované na uhlohydráty.

          1. Používají se i další oleje, byť ne tolik.

           Ale co se týče použití do různých těst, tak byl vyloženě nesmysl to ztužovat, protože pro naprostou většinu aplikací se to musí stejně naopak rozpustit, resp. aspoň nechat změknout a následně sto let třít/míchat. Smysl to má jenom tam, kde je vyloženě technologickej postup správné výroby danýho těsta (nebo hlavně krémů) to třít. Jenže správnej krém je z másla a ne z náhražek :o)

           Takže se do těsta může nalejt rovnou olej, aspoň bude tekutější a líp zpracovatelný.

 6. Co s tím?

  Nic, nechat vyhnít.

  90 % lidí je normálních a zpátky do jeskyně nechce.

  Že si velkoměstský hipster, jehož život se odehrává ze 70 % na sociálních sítích myslí něco jiného na stavu nic nezmění.

  Stačí se podívat na kteroukoliv otevřenou diskuzi na kterýchkoliv novinách a zjistíte, že selský rozum furt vede. 90 % populace nechce ani uprchlíky, ani autíčka na baterky za milion, ani návrat do jeskyně. Stejně tak si většina normálních lidí plně uvědomuje, že nás 10 milionů to oproti miliardě a půl číňanů, kteří na to totálně serou, fakt nespasí.

  Dopadnou stejně jako maníci, co chodili vytloukat výlohy macdonaldů v 90. v boji proti globalizaci. Pamatujete jaký to byl tehdy boj? Dorostou, přibyde jim životních povinností a taky zkušeností a sami se na to vyserou.

  Na západě je situace trochu jiná, tam jsou lidi strašně rozežraní z dlouhodobého blahobytu a mají kult „špatného svědomí“ že oni můžou za bídu světa. Což ve skutečnosti můžou, takže dobře jim tak, jim ty autíčka na baterky a návrat do jeskyně přeju.

  1. Hitlerjugend ani svazáci taky sami od sebe nevyhnili, ba naopak, nakonec nás to vyšlo pěkně draho. A digitální svazáci ani další neomarxistické úderky rovněž nevyhynou. Bo mají financování a krytí z nejvyšších míst, ačkoliv se tváří, že jsou to neplacení aktivisti.

   České digitální svazáky sice vybudovali obyčejní lidi zdola, ale ti pak byli vykopnuti a na jejich místo dosazeny sorosovské figurky a ti co se nechali uplatit a zkorumpovat, taky mohli zůstat:
   https://aeronet.cz/news/la-llum-negra-predseda-piratske-strany-ivan-bartos-spolu-s-manzelkou-lydii-pozovali-pro-fotografa-v-barcelone-pred-zednarskymi-symboly-vystava-cerneho-svetla-sepjeti-rukou-do-formace-vidouciho-oka/

 7. V Africe na JE nemají prachy? Jako otrok svých předsudků založených na knihách o Africe a jejím vývoji bych považoval za daleko větší průser, kdyby na ty jaderky měli, než když produkují hodně CO2.

  1. Afrika emisne nikoho moc nezajima, pokud zrovna nepali destne pralesy ve velkem.

   Hlavnim a nejvetsim producentem sklenikovych plynu je Cina, dloooouho nic, US of A, chvilku nic, EU, Indie, Rusko a pak zbytek top zemi(Japonsko, Mexiko, Brazilie, Kanada). Hlavnim zdrojem CO2 je ziskavani energii(nezapominejme na teplo) a prumysl.

   Afrika je velkou hrozbou do budoucna, ale to je tak v tuto chvili vsechno. Abys mel velky zdroj sklenikovych plynu, potrebujes odber energii(coz dela hlavne prumysl a ten presunuje celej svet do Asie, na Afriku kazdej sere)

   1. Afrika je hrozbou kvůli Afričanům, ne kvůli emisím.

    1. Bez s offtopicem laskave do haje. Nemuzeme tohle nechat o tech zkurvenych emisich a nesrat sem jina temata?

     1. On to není úplně off topic, pokud jsi sám napsal, že Afrika je hrozba. Afrických Kruppů a Škodů netřeba se bát, spíš toho, že negři všechno vyžerou, vypasou a pak se budou stěhovat jinam.
      Jinak připisovat emisem jednotlivým zemím je ošidné. Když Číňané vyrábí hračky a trička pro nás, připíšou se emise jim, nebo nám?

     2. Proč? Někoho rozumného emise CO2 zajímají?

      1. Ad jenyk:
       Kytičky.

  2. Svět zatím nedocenil gesto Frederika de Klerka, který v roce 89 krátce po svém nástupu do funkce prezidenta JAR dobrovolně zastavil program vývoje jaderných zbraní, na kterém JAR společně s Izraelem cca 40 let pracovala. Jestli jej k tomu vedly důsledky změny geopolitické nebo vnitropolitické situace, se už asi nikdy nedozvíme.
   Civilní jaderný program v JAR nadále probíhá. V návaznosti na embargo v důsledku politiky apartheidu rozjela vybudovala JAR vlastní obohacovací kapacity Y-Plant ve Valindabě a vybudovala ve spolupráci s Francií jadernou elektrárnu Koeberg. Ta je bohužel provozována klasickým africkým způsobem, což v novém tisíciletí přineslo sérii havárií.

   1. Svět to gesto určitě neocení, protože to je nesluníčkové téma. Poslední rasistický prezident raději zlikvidoval jaderný program, aby negrům nepadla do rukou atomová bomba. Jako ostrůvek civilizace v Africe chtěli mít bombu jako pojistku proti sousedům a taky jako argument, kdyby jim někdo zvenku kecal do režimu. Mít ve skříni bombu je vždycky dobrá věc. Zabrání to ošklivému probuzení do nějaké humanitarní mise jako to potkalo Muamara.

    1. ANC byli celkem kovaní marxisté prolezlí agenty KGB (Joe Slovo). Ona ještě doznívala studená válka.

     1. Ono to tenkrát asi ani jinak nešlo. Buď to platila CIA, nebo KGB. Akorat IRA to pekla s kazdym kdo mel zajem, od OOP pres ETA az po R.A.F..
      SSSR se v Africe hodně angažoval, at uz primo nebo pres Castra a Kaddafiho.

      1. Ale šlo. Jenže blbej negr bude radši běhat po buši se samopalem, než aby něco vytvořil.

 8. Smysl tohoto textu ?

  Mám lepší, tohle všechno na nás chystá EU, ale nejlepší když se zeptáte mladých, tak oni hýkají blahem a souhlasí s tím a chtějí to hned. Nechápu kde a jak jim ty mozky vymývají, Counter-Strike, Call of Duty, Fallout ani WOWko za to nemůže.

  __________________________
  Členské země EU v pátek schválily seznam bezpečnostních opatření, která budou od roku 2022 součástí povinné výbavy aut. Obsahuje například detektor alkoholu nebo systém omezení rychlosti.

  Od poloviny roku 2022 budou muset mít všechna auta nově uvedená na evropský trh pokročilé bezpečnostní technologie. Rozšířenou povinnou výbavu v pátek schválila Rada Evropské unie složená z ministrů členských států.

  „Nová pravidla nám pomohou výrazně snížit počet úmrtí a vážných zranění na silnicích Evropské unie. Zvýší také konkurenceschopnost evropských výrobců automobilů na světovém trhu,“ uvedl finský ministr práce Timo Harakka.

  Všechna motorová vozidla budou muset mít systém inteligentní regulace rychlosti, který řidiče informuje o překročení povolené rychlosti a dokáže ji automaticky snížit. Odhaduje se, že tento prvek by mohl přispět ke snížení počtu úmrtí na silnicích až o pětinu.

  Dalším povinným opatřením bude tzv. alkoholový zámek. Zařízení funguje tak, že řidič nenastartuje auto, dokud nedýchne do detektoru. Pokud v dechu odhalí alkohol, tak automaticky zabrání člověku řídit.

  Ve výbavě bude i systém nouzového brzdění, rozpoznávání únavy řidiče, detekce zpětného chodu, varování před možným rozptýlením řidiče a také zařízení kontrolující tlak v pneumatikách. Ani tím však seznam nekončí.

  Jeho součástí bude i systém, který bude udržovat vozidlo v jízdním pruhu. Auta také budou mít větší deformační zónu, která při srážce člověka sníží šanci, že zemře na vážný úraz hlavy.

  Autobusy a nákladní auta budou muset být vyráběny tak, aby se omezily mrtvé úhly, do kterých řidič nevidí. Budou obsahovat rovněž pokročilé systémy, které dokáží rozpoznat chodce a cyklisty v těsné blízkosti.
  __________________________

  ZDROJ: https://auto.tn.nova.cz/clanek/novinky/eu-schvalila-novou-povinnou-vybavu-aut-tohle-vsechno-bude-obsahovat.html

 9. Mladí perspektivní svazáci, kteří klidně udají svoje rodiče, se najdou v každé době.
  A je jedno ať je udají za kulačení, za nesouhlas s Fuhrerovou politikou, za pomlouvání císařepána, nebo za provozování čarodějnictví.
  Dostatek mladých užitečných idiotů se najde v každé generaci. A každá politická garnitura toho dokáže obratně využít.
  Současný korporátní fašizmus produkuje nedostatek práce, bydlení, všeho, nesvobodu a beznaděj, ale velmi šikovně to umí přehodit na „babičku a dědečka co ujídají chlebíčka“.

  A vzhledem k věkovému průměru zdejšího webu se za pár let můžete dočkat toho, že se sami ocitnete v roli toho, kdo údajně ujídá chlebíčka, a má podezřele vyskoký životní standard (na který 20 let dřel), oproti facebookové šmatlafounové generaci která očekává že jí budou létat pečení holubi sami do huby, a každý přes 30 je pro ni už důchodce.

Napsat komentář

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!