Pražská kavárna - zpět na článek

komentářů 33

 1. Poslední dobou čtu už několikátý článek, kde se někdo snaží zaškatulkovat lidi do několika málo, obvykle dvou skupin a některé ty články jsou i tady na DF. K tomu ještě všechny ta články na netu, které se snaží hodnotit volby prezidenta a vyčíst z toho, co tím chtěli voliči říct.

  Všechno jsou to děsný sračky. Nikdy se mě nepodaří se zaškatulkovat ani do jednoho popisu a rozhodně se neztotožňuju s tím, co jsem údajně chtěl říct svým hlasem ve volbách.
  Takovéto to dělení, že ČR se rozhodovala, zda se přikloníme na východ k Rusku, nebo zda chceme hlubší integraci s EU. Pochybuju, že by se většina voličů Zemana nějak toužila vrátit pod křídla matičky Rusy.
  A taky pochybuju, že by se většina voličů Drahoše chtěla nějak více integrovat s EU.

  1. 1) Já jsem tam celkem jasně psal, že je to zobecnění a generalizace.

   2) Vy taky škatulkujete lidi do různých skupin. Je to přirozená fce mozku

   3) Uznávám, že je to, co jsem napsal celkem sračka (myslel jsem si to a chtěl jsem si to tady ověřit), ale čekal bych aspoň kritiku přímo toho, co v tom tvrdím/píšu, ne věci, co tam vůbec nepíšu.

   4) Myslím, že můj text je úplně o něčem jiným, než zhodnocením toho, proč dopadly prezidentský volby jak dopadly a jak Zeman chce do Ruska apod.

   1. To že tam píšete, že je to zobecnění a generalizace nijak neomlouvá, že je to chybné.

    Pokud chcete kritiku přímo na to co píšete, tak ta spočívá právě v tom, že vaše generalizované škatulky nejsou použitelné.

  2. Vcelku s Vámi souhlasím…vidím to podobně…jen jedno bych rád vypíchnul…a to Vaši větu „Pochybuju, že by se většina voličů Zemana nějak toužila vrátit pod křídla matičky Rusy.“

   Tohle vidím tochu nejistě…nicméně dalo by se říci, že NE všichni voliči Jezevce chtějí zpět do Ruska. Ovšem ale, všichni rusofilové(a že jich tu(tady) je) bezpochyby Jezevce volili…

 2. Ha! Pár let jsem tu nebyl, ale opět vidím slova anarchismus a miniarchismus. Urza coming back? A kde je potom HonzaZZR? Možná přijde i Challenger?

 3. Pejzatí košer soudruzi si zase nakakali na vlastní hlavu, svým arogantním a bezohledným chováním.
  http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/12119-rusko-libanon-dohoda-spoluprace
  A Putin se zase směje.

  1. A co ta U.S. posadka v Bejrutu, co ji co chvila musi Amici doplnovat, protoze nejakej rucnikar se na ni sel odreagovat?

   Docela ziram.

  1. To je totalni tragedie. Nebo spis… totalitni tragedie. Uplne se mi vraci dejiny o 80 let z5. Ti, co pracovali pro Adu, tak samozrejme nikde s nikym se nechteli o nicem bavit. Vnitrne, ti slusnejsi, tusili, ze delaji megasvinstvo, ale delali to pro prachy a meli strach o svuj flek a karierni postup.

   Prave na techto lidech z mainstreamu je perfektne videt, jak funguji zmrdi v Bruseli. Uplne stejny model.

 4. No, možná byste neměl psát články těsně po lobotomii…tohle je fakt zblitek a ať jsem pak označen za příslušníka jakékoliv skupiny, přestože na mně nesedí ani jedna, asi ani nechci poukazovat na všechny ty demagogické klišoidní nesmysly tohoto psaného veledíla…snad jen jedno Vám napovím….: když v úvodu předšlete, že članek vůbec nemusí postihnout problematiku, kterou rozebíráte, protože „všichni lidé jsou individální…“, tak je každé další písmeno zbytečné a stává se jen onanií vlastního ega….v tomto případě veleonanií

  1. Já myslel, že to je další humorná satira, takže zde za 1…

 5. Máš v tom trochu guláš, svět nebo spíš společnost není takto černobílá. I ten největší dement může zplodit skvělou myšlenku a stejně tak chemik akademik může vypadat jako naprostý trouba, který se nechá snadno manipulovat.

 6. Tak nám autor rozškatulkoval společnost na blbce, takyblbce a zbytek. Mám hádat, kam se řadí sám? Proč mi to jenom připomíná https://xkcd.com/774/

 7. Čipová bezhotovostní totalita ve Švédsku:
  https://www.hlavnespravy.sk/svedi-sa-vydesili-kvoli-miznutiu-hotovosti/1318298
  Jako by jim nestačili krimigranti a samopalníci v ulicích.

  Objem hotovosti v obehu vo Švédsku prudko klesá, čo znepokojilo zástupcov vlády a verejnosť, informuje Bloomberg. Množstvo hotovosti švédskych korún sa znížilo na minimum od roku 1990, teraz činí 60 % z historicky najväčšieho množstva, ktoré bolo dosiahnuté v roku 2007.
  Výskumy ukazujú, že len 25 % Švédov teraz platí za svoje nákupy hotovosťou najmenej raz týždenne. Pred štyrmi rokmi to bolo ešte 63 %. 36 % obyvateľstva hotovosť nepoužíva vôbec.

  Po nich jsme na řadě my, protože češi nadšeně přijali pohodlné bezkontaktní karty a tak bude argument proč omezit hotovost, když „už stejně lidi platí bezhotovostně“ kartami, nálepkami, NFC apod.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017