Prázdnota mluvících hlav - zpět na článek

komentářů 63

 1. To už začíná být jasné každému trochu víc přemýšlejícímu člověku, že to chce dělat něco jiného, než hrát s politiky tu dětskou hru „Vohnoute, nezlob se“ , ve zkrácené verzi „Sorryjako“.

  Jenže nakonec se všichni dohadují, pokud se rovnou nepoperou, co že jako se to má dělat. Pro někoho je receptem na světlejší zítřky prosazení 150kmh na dálnicích, pro druhého plný sklep pistolek a flintiček, pro jiného opevněná soběstačná prepperská domácnost. Jedni soudí že je nejlepší se naučit co nejlépe střílet, druzí že je třeba se obrátit k bohu(ům), nebo naopak zahodit veškeré morální zásady a vrátit se chováním do doby kamenné, protože je to prý jediná šance na přežití, či se vzdát se veškeré snahy o přežití a na poslední chvíli si co nejvíc užít.

  Že je naprostá většina nápadů co vlastně máme dělat, úplně mimo mísu, je jasné každému kdo umí přemýšlet nejen lineárně (tedy jako prvok ve stylu akce-reakce), ale naopak v širších souvislostech.
  Na dnešní problémy neexistuje jednoduchá odpověď. Kdo se o jednoduchou odpověď pokouší (ve stylu američanů/muslimů – všechno tam rozbombardujem/rozstřílíme a pak se uvidí), ten je předem odsouzený k prohře a k tomu že bude dělat užitečného idiota a kanonenfutter někomu mazanějšímu, chytřejšímu a rafinovanějšímu.

  1. ano, tolik let jsem se těšil, že zas uvidím plakáty o míru, a letos jsem se konečně zas dočkal! Někde u Brna jsem si jich všiml :-)

  2. Mě třeba aktuálně zajímá, proč už Bureš není v koluzní vazbě. On a jeho početná fízlovská squadra z AgroFertigu mají možnost ovlivnit a uplatit tolik svědků, že se pan doktor Nevtípil nehne z fleku.
   Šumař vytáhl poměrně zajímavé papíry. Věděl jsem, že v tomto státě je možný skoro všechno, ale že se někdo dostane k originálům z banky, to bych teda nečekal. Beztak v tom má prsty Sabina, má na něj pěkně spadeno, i když to na první pohled tak nevypadá. Stačilo vidět záznam, jak na ni Bureš reagoval, když se ho na cosi nezávazného zeptala. Vypadal v ten moment jak nasraný krocan.

 2. Měl bych jednodušší vysvětlení té bezobsažné heslovitosti a to se jmenuje taktika minulé válka. Bureš to z velké části dal i bez konkrétního programu, proč se s ním tedy unavovat a nejet také jen na hesla?

  1. Vysvětlení je skutečnějednoduché:
   Jak před časem vyšlo najevo, politické strany zadávají vypracování kampaní profesionálům – reklamním agenturám.
   Nejen pozorný divák, i průměrný kolemjdoucí pak podobnost použitých prostředků může jistě potvrdit.
   Naštěstí jsou angažovaní kreativci ze stejného kadlubu, filtrace je tudíž snadná.
   Doufejme, že i podobnost účinku kampaní bude obdobná – například já si přes masivní kampaň nikdy nekoupil vložky Allways, i když s nimi jde podnikat tolik báječných věcí a zažít nečekaná dobrodružství.

 3. Ehm, můžu mít takový skromný neabstraktní dotaz, kolik těch zákonů bylo takhle „pouze přeloženo“ a přijato?
  Já mám totiž zvláštní pocit, že na kraviny a buzerace si věrchuška v čele s Babišem vystačí sama a EU k tomu nijak nepotřebuje. A nějak nechápu, jaký má smysl volit stranu (hnutí, podnikatelský projekt, jak je libo), u které bude úspěch, když bude mít víc hlasů než Cibulka, poněvadž obskurních pidistran požadujících referendum o odchodu z EU je tam povícero (a upřímně jeden větší exot jako druhý).

  1. – Zákon č. 406/2000 Sb., o hospodaření energií, transponující Směrnici 2010/31/EU o energetické náročnosti budov (známé energetické štítky)
   – Novelizace zákona č. 86/2002 Sb. o ochraně ovzduší (s účinností do 31.8. 2012), nařizující určitý podíl biopaliv v palivech pro auta, transponuje Směrnice 2003/30/EU o podpoře užívání biopaliv nebo jiných obnovitelných pohonných hmot v dopravě, s poměrně extrémním národním goldplatingem ve prospěch Agrofertu
   – Novelizace zákona č. 137/2006 Sb. o veřejných zakázkách, ve znění pozdějších předpisů, pravděpodobně počátek současných problémů s veřejnými zakázkami, coby transpozice Směrnice 2004/18/EU o koordinaci postupů při zadávání veřejných zakázek na stavební práce, dodávky a služby, ve znění všech pozdějších úprav rovněž reflektujících evropské service packy

   Mám pokračovat?

   1. Nutno ovsem rict, ze EU navrhovana podoba toho repkovyho zakona byla znacne mirnejsi, pokud se nepletu. To az ty nasi kriplove rozhodli, ze nam to daj se zrat i s chlupama a uzakonili nejvyssi mozny podily „bioslozky“ :(

   2. Casto jsou EU smernice transponovany zmenou casti zakonu, naprd. 56/2001 sb. Ale to, ze se zakony CR meni podle EU smernic je nesmysl resit do doby, nez se v CR zacnou zakony dodrzovat, alespon ze strany statu a uradu, jestli ta doba tedy nekdy nastavne.

   3. Třeba zákon o DPH…

  2. sardik: Namátkou EU může za zničení žárovek, zničení vysavačů, ničení automobilů přimícháváním potravin do benzínu a nafty, zničení automobilového průmyslu přes emise CO2, zničení výroby elektrické energie, zničení výroby elektroniky přes RoHS, zničení většiny zemědělské výroby a mnoho dalšího.

 4. Je pravda, že je 14 dní do voleb a v podstatě nikde nic. Nebo už jsem imunní?

  Kdybych neviděl nájezd modrých dodávek na Moravák do Brna a jak si tam pak modří juchali téměř bez zájmu kolemjdoucích, tak bych ani nevěděl, že (zase) budou volby. Člověk spíš sleduje ten komunální Zelený + ŽítBrno + ANO hnus v Brně, protože nám tu reálně hrozí, že tím autem už se nikam nikdy nedostanem, než (rádoby) hádání se, kdo má většího pindíka celostátně.

  Jediné co jsem se teda lekl, když jsem z auta viděl „Vyhlašujeme válku“ billboard, to jsem se trochu lekl… nakonec z toho mála prázdných marketingových hesel a toho co jsem zahlédl, mě asi nejvíc zaujal plátek „Okamurův domeček“ či co to je, tak to jsem se bavil ještě hodně dlouho. Na druhou stranu, aspoň tam má konkrétní věci, stručně jasně, na rozdíl od ostatních (prosím nebrat jako že mě zaujal tak, že ho budu volit ;-) Pak akorát ve schránce přistáli socani a komouši, to letělo rovnou, to se nehodí ani jako papír na záchod. A kromě prskání pána „je to kampaň, je to kampaň, může za to Kalousek“ nikde nic, co by mě jako prakticky nerozhodnutého mělo o něčem přesvědčit, že bych to měl po letech hodit (třeba) zase ODS… Asi to dostanou obligátně Svobodní a jedeme dál.

  Jo, tak jsem si říkal, jestli Babiš na poslední chvíli začne z Olmy a Tatry vozit kamiony s kostkama másla a přidávat to ke koblihám, tak má dobrý 40% jistých…. ;-)

 5. … a jak už je u pana domácího zvykem, hromada ironie, plků a názor veškerý žádný … Vždyť Ty jsi stejný tlachal jak ta verbež v parlamentu, tak proč si tady tak trapně honíš triko …

  1. Soudruhu eurohujere, neschopnost pochopit psany text je jen tvuj problem. Proc sem se svymi „nazory“ vlastne lezes? Masochismus?

 6. Tak já už fakt netuším, co mají Svobodní dělat. Když trpělivě vysvětlují svůj program jsou akademičtí žvanilové co neudělají nic pro to, aby se prosadily. Když si najmou marketéra, který vymyslí marketingové „Můžeme“ tak jsou mainstream, provozují shitstorm a nemají program (který mimochodem mají, v zásadě konzistentní). Takže co? Vysvětlovat postoje a program je špatně, použít marketingová hesla je špatně, ale jsou lůzři co si nedokážou sehnat voliče. Na hovínkách mě tyhle postoje neserou, na D-Fensu, kde mají Svobodní velký názorový průnik mě to docela irituje.

  1. Svobodní jsou strašně odtrženi od reality. Bohužel většina lidí se nerozhoduje rozumově a tak je třeba působit na emoce. Svobodní potřebují podporu lidí, aby mohli svoje myšlenky realizovat, ale přijde, že trošku lidma pohrdají. Takhle ta strana vypadá dost akademicky, arogantně, … i když to myslí dobře.

   1. Serou i na vlastní členy, natož na ty venku :D Však na to není čas, když se v rámci hraní na kdemohdkradcii strana rozpadá v rámci vnitřních půtek…a to zatím získali jedno křeslo v nejvyšším sovětu, eh, eurovětu a pár komunálních, a už se to rozpadá :D

   2. „Svobodní jsou strašně odtrženi od reality.“ – tvl už si strčně do zádele tuhle práznou klišé frázi.

    1. Svobodní hlavně nemají potuchy co by si počali s nabytou mocí, i kdyby nakrásně vyhráli tak, že by smázli i Babiše jak zpocený okno. Nemaj kádry, mají uvnitř několik názorových proudů a Mach, to je kapitola sama pro sebe.
     Ten tak brojí proti EU, že se nechá nalejt do EU parlamentu.

     Nevolitelní.

     1. Svobodní jsou tragédi a jeich kampaň stojí za vyližprdel. Dneska je největší poptávka po alespoň trochu pravicový straně od roku 1989 a místo toho aby zaplavili hlavně Prahu reklamní kampaní a udělali si pořádný promo, tak po nich neni ani vidu ani slechu. zato na Piráty člověk naráží všude možně.

      1. Co zas melete? Nějakej Mach na mě kouká všude kam se šustnu. Pyráti sem viděl jednou tady na kolejích, nalejvat prvovoličům hovna do hlav. Týpek v roztrhanejch teniskách se podivoval dyž sem se ptal co to jejich neokomunistický dědictví apod., např. minimální příjem. Prej si nechali udělat anál-lýzu od ekonoma že by tu byl příjem asi tři litry, tak to tiště opustili. No dobrý, to si spočítám i bez ekonoma. Prej sou u nich pravicoví voliči spokojení, to by mě zajímalo kteří a jak moc pravicoví jsou…asi jako dneska KSČ, v padlamentu jedna z nejpravicovějších stran, ale:D

       Co tam máme dál…jo, uhnije, prej sou pro referendum, no tak hurá, aspoň něco.

       Jinak ty jejich třístránkový noviny jsou samý hovna a je tam jenom ten jejich Bartoš, takže to je taky taková one-man show, ne?

       1. tady na čtyřce všude čuměj piráti. A Ringo Čech. Semtam nějaká roztlemená držka z ČSSD a asi na dvou plakátech jsem viděl Schwarzenberga co vypadá jak z těch viktoriánskejch post mortem fotek – tejden po smrti a podepřenej koštětem aby během focení neupad. A na plotě u Lidlu je Pitomio jak slibuje že zatočí s islámem. Svobodní mi nějak unikli.

        1. Asi jak kde, vídám to hlavně v centru.

         Jinak jo, hlavní volební trhák toho týpka proč si mám vzít ty jejich pyráťoviny byl, že tam maj křížovku…hm, tak jo:D Už je to narvaný do balíku…

         1. Nejlespsi duvod jsou propisky. Zena mi je imrvere krade a ztraci a kdo ma furt kupovat novy. Do tech novin by se daly skrabat brambory, ale od toho jsou slevovy letaky.

      2. Víte co, budu je volit zas – jako jediní neslibují že nám nasadí ještě větší oprátku a ještě víc přitáhnou…

      3. Na prdel má kampaň ČSSD, ne Svobodní, kteří jsou vidět lépe a na lepších místech za pár korun.

       1. to jo, nás pár městskejch pravicovejch intošů v kombinaci technické vzdělání a bazální ponětí ve vědách společenských to oslovuje, programově největší shoda, žádný škandál, jako fakt bomba – ale kua, kolik nás je? procento? dvě? tři? tři a půl? frantu z horní dolní to jako osloví jak?
        vice populismu! fakt že jo! (popravdě, kdyby byly ryby, kdyby se ods před 10-5 lety nechovala jako idioti a neodštípili by se ti machovci a robejškovci, to by se to volilo….)

        1. Myslel jsem to tak, že socdem utrácí poměrně slušné peníze, ale dostává za to velké hnědé. Prázdné slogany, tváře, kterým nikdo nevěří, žádná představa o tom, co by se mělo dělat. Svobodní jsou proti tomu za zlomek peněz vidět stejně nebo i víc, což značí, že mají poměrně schopný volební štáb.

         Co se týče otázky, komu to hodit, tak všechny demokratické strany bez rozdílu jsou k ničemu. ANO je podle mého soudu jen první z „hnutí“, která jsou postavená kolem charismatického vůdce a jejichž vnitřní struktura se bez demokracie obejde, což je činí akcepschopnější a cílevědomější. Budou další a na některé z těch příštích demokratický režim zajde. A to je dobře, protože režim přerozděluje 60% HDP a je schopen vzít cokoliv a komukoliv, přičemž ovce stále jen bekají a nechají se dál stříhat, protože si přece vládnou samy a protože rozdíl mezi čistým daňovým plátcem a příjemcem je nad jejich mentální kapacity. Bylo by fajn, kdyby se situace díky nějakému tyranu vyjasnila i pro průměrného Františka.

         1. to je sice fakt, ale ve finale soc dem dostane tak 8x vic hlasu nez Svobodni, takze se jim to vrati.

      4. Jasně a proto je nejlepší se zachovat přesně jako ta ovce a Svobodné nevolit. Koukám, co za exempláře se tu schází. „Mach je kokot, blbá kampaň, nemaj kádry, blablabla tak volím ODS“.
       Piráti zvolili přístup jak komouši nebo i jiné strany, že ty negativa nebudou říkat, takže komouši nikde neříkaj jak by znárodňovali, kdyby se dostali k moci tak stejně Piráti nikde nevykládají, že jsou levičáci jak řemen a blábolí cosi o svobodě – pochopitelně svobodě flákat se a hulit za peníze nás všech.
       Mě stačilo, když jsem onehdá na jaře u baru v Lucerně narazil na hezkou slečnu. Bohužel po 2Oti minutách velmi plodného hovoru se musela pochlubit, že dělá marketing a grafiku pro Piráty…zadarmo…ve svém volném čase. Zde se rozhodovalo, zda bude zářez nebo ne, řekl jsem si, že to oželím a radši si nechám povykládat cože to dělá…nakonec to byla série levičáckých blábolů, které nebylo ani obtížné logicky odargumentovat a po 15 minutách nasraně odešla.
       Zde se krásně ukazuje, že o tom, co strany doopravdy chtějí, tu milí zlatí návštěvníci DF, víte ve většině velký kulový a projevy typu „maj málo reklam“ jen ukazuje jaké ovce jste.

    2. Já jí vysvětlím. Měl jsem tu čest nahlédnout do volebních kampaní několika stran (z parlamentních VV, ODS). Navenek to vypadá jako svobodní = Mach. A co si budeme povídat, Mach to prostě s lidmi (voliči) neumí, tak jako třeba Bartoš z Pirátů. Vystupování a prezentování svobodných je dobrý tak akorát pro nějaký Nerdy, kteří nemají zas takový volební potenciál. Gausovské rozdělení lidí je prostě neúprostné a pokuď cílíte na chvost tý křivky, tak prostě nemáte šanci. Tzn. svobodní by měli trochu slevit ze svých ideálů a vybrat jen něco, co vybudí i voliče, kteří volí ANO, ODS, KDU-ČSL. Za třetí, svobodným chybí kontakt s lidma. Ono je dobré poslouchat i toho Lojzu z hospody, který možná nemá páru o anarchokapitalismu. Pak by možná svobodní dokázali vysvětlovat svůj program trochu lidsky. Ona i pravda dokáže někoho dost nasrat, pokud se podá tak nějak natvrdo. A pak svobodným chybí osobnosti (třeba i místní), kteří dokáží ty lidi trochu přitáhnout (starostové, doktoři, hasiči, ředitelé škol, …).

     Suma sumárum. Svobodní navenek působí jako banda kavárenských intelektuálů, odtržených od reality, kteří poučují ostatní, jak by se mělo správně žít.

     PS: Já osobně nemám se svobodnými problém, vystudoval jsem fyziku, dělám materiálový výzkum. Přesně ten typ člověka, na které svobodní cílí a kterých je opravdu trochu málo.

     1. Včera jsem si nechal testovat některé politiky a také Pana Macha. Osobně ten jeho jemný styl mám rád, ale vím, že většině to vyhovovat nemusí, lidé prostě dají přednost tipům Achilles Matějka. V hospodě si na mě machr na povahy udělal čas a shlédl pár fotografií, videí s Machem. Dozvěděl jsem se zhruba toto. Mach má vrozenou vadu kterou se mu povedlo před ostatníma skrýt a nechová se jak vůdce, což prý musí pokud vede. Když je nahněván tak je konečně více v pořádku, měl by víc přidat koule a ztvrdnout.

      1. Nedávno jsem absolvoval jisté školení (přednášel člověk, který donedávna učil jisté politiky jak se chovat na veřejnosti) a přišla tam samozřejmě řeč i na tu politiku. Nechápal jsem, jak může mít Babiš takovou podporu, když je to už od prvního pohledu jasný křivák a svině, přičemž osobně nechápu jak to vůbec může někdo nevidět! A bylo mi vysvětleno, že právě proto, že většina lidí chce silného vůdce. Dotyčný přednášející prý byl i na nějakém shromáždění ANOnistů a měl tam z toho kolektivního jásání mrazení v zádech podobně jako když se díval na projevy Hitlera …

     2. To, že někde mají Piráti zjevně namazáno tě nenapadlo? Možná ani ne jejich vlastní zásluhou a úplně chyba ve Svobodných nebude? Bartoše vidím každou chvíli na ČT, Macha snad jednou. Aktuální trestní oznámení od ČT nikoho snad nenechává na pochybách, že prezentace stran v ČT je nepochybně „vyvážená“ a „nezávislá“.

   3. Problém Svobodných se projevil na akci s Nigel Farage v Praze minulý měsíc. Plně se projevilo, jak je Petr Mach prkený řečník. Ať už bude vysvětlovat jakkoliv svůj program, prostě jeho styl projevu není nikterak zajímavý a zaniká.
    Označit je ale za akademiky je idealisty … ano, je to víceméně přesné. Jako všechny politické strany, které nikdy neměly úspěch v parlamentních volbách, byť třeba v regionech působí a nejsou vidět (protože nedělají průsery). Všechny strany, co mají nějakou ideologii, tak můžeme shrnout pod škatulku „akademici“. Je to jen prázná nálepka, jako populisti.

    1. Jo vidíte, už abych zkoukl záznam. Je to někde normálně ke stažení? Na trubku seru dvakrát, když sere vona na mě…

  2. Hlavně si konečně ujasněte, kam patříte a jestli jste opravdoví libertariáni, nebo jen další pravicoví konzervativci. Mimochodem proč o vás člověk před volbami vůbec neví? A proč od vás odcházejí zajímaví lidé, jako Sladkovská, Werner atp.? Vždyť i vaši členové samotní neustále tajemně mluví o tom, jak je ta strana rozhádaná, tak proč by člověk měl volit někoho, kdo se zhádá ještě dřív, než má moc? Jo a ještě k tomu, jak jste/nejste vidět – když náhodou někde narazím na Svobodné, tak téměř vždy to je jen tehdy, kdy nějaký z nich na sociálních sítích něco arogantně komentuje a poučuje. Tahle diskusní povýšenost vám btw byla vyčítána už minulé volby. Poučení asi nepřišlo.

   1. Svobodní za blbce, že hlásí už roky to samé a stojí si za svým (mezi lidem takzvaná „diskuzní povýšenost“). A teď zase za blbce, že nejsou vyjasnění :-)

    Werner se mi nepodařilo dohledat, ale „Sladkovská“ jsem našel. Pěkná holka, studentka, jistě výborná na plakáty a marketing.

    1. Stát si za svým je možné i bez arogance a povýšenosti. Já vím, že leckteří Svobodní (a členové i jiných stran samozřejmě) to nechápu, ale je to tak. Za blbce kvůli vnitřním rozporům jsou už hezky dlouho, minimálně od minulých voleb. Já už bych od nich taky rád slyšel, jestli jsou teda liberálové nebo konzervy.

     Btw jo, shazujte vlastní ex-členy, však máte lidí habaděj a voličů taky a takové chování je velmi sympatické. :D Je to vždycky stejné – Svobodní mi jsou sympatičtí, dokud nějakého nepotkám…

     1. Jako že se rozhodujete podle -ismů? Bez správné nálepky tápete, nevíte, co si vlastně myslet, jak se rozhodnout?

      Losnu nebo Mažnáka?

      Se Svobodnýma nemám společného nic, vaše obsese je nezdravá. U toho mě napadá, jestli i ta povýšenost, na kterou si stěžujete, nepramení taktéž spíše od vaší přílišné angažovanosti? Pod svícnem tma.

      Zkuste to více s nadhledem — ne všechno je konspirace, a ne všechno je přímočarý -ismus :-)

      Přeju ve volbě/nevolbě pevnou ruku.

      1. Více méně. Pokud se některá skupina lidí nějak definuje, vím, co od ní mohu očekávat. Pokud to ale není ani ryba ani rak, místy říká jedno, ale členy pak vidím dělat opak, tak nevím, co od ní čekat. Samozřejmě ani nějaké ideologické vymezení není záruka ničeho, ale přece jen se mi to zdá o něco lepší.

       Zbytku nerozumím, tak nemůžu reagovat. :(

     2. Strana má tuhletu vnitřní kdemohkradcii, takže je taková, jak to aktuálně dopadne v hlasování. Taky se idi na vedoucích postech střídaj jak ponožky, nevim esli je to tím, že dycky do toho naivně jdou že je členové zvolili s určitým programem a pak narazí na to, že to nejde, nebo narazí na tu strašnou interní byrokracii, nebo nevím co.

      Přičemž se to ještě komplikuje o to, že všichni rádi Macha, takže ho obvykle volí i liberální křídlo, ovšem Mach sám se (konečně?) jednoznačně identifikoval jako konzerva(tivec), tzn. na různý ty homonacisy a fminacismy a jiný tydlety progresivní věci se dívá trochu křivě (což ultraliberálům trochu nevoní). I když ve výsledku je většina rozporů jenom z toho, že někdo něco řekne jinak, než by si někdo další představoval, i když se ve výsledku obvykle shodnou, a pak se to začne hádat. Tak si vyberte :D

    2. Pokud vím, tak něco reálně dělala, byla zvolena někde na jihu do zastupitelstva, teď se nevzpomenu z hlavy kde, docela oblíbená i mezi členy. Že vystoupila ani nevim a zajímalo by mě co o tom říká…

     1. Teď si nejsem jistý, jestli psala o tom, že vystoupila, nebo že jen přestává za Svobodné kandidovat a něco pro ně dělat. Takže to berte s rezervou, abych nekecal. Každopádně je fakt, že její vztah k nim taky poněkud ochladl.

      1. Mám totiž chabý dojem, že byla zvolena do místopředsednictva…asi se podívala přímo do zdroje :D Ale možná si to ještě s někým pletu…paní Mlýnková-Išková, možná?

  3. Svobodní, to je jako kdo? Nebo co? Asi mi něco uniklo.

 7. Nesouhlasím se Svobodnýma. To „Můžeme“ se pak konkrétně váže na různé věci, jako Můžeme být země bez řepky apod.

  1. Asi tak. Kampan „Muzeme“ mi porad prijde lepsi a konkretnejsi, nez „Ano. Bude lip“, ktera vyhrala minule volby.
   Oni se Svobodni nikdy nezavdeci. Z jedne strany je jim vycitano, ze nejsou videt a tak je nekdo nevoli. Kdyz se snazi zaujmout mainstream jednoduchou kampani, je to zas spatne. Ale jina sance neni.
   Nemyslim si, ze jejich hlavni starosti jsou zakazy vysavacu a zarovek, cena masla, nazev rumu a podobne veci, ktere pro kampane pouzivaji. Ale jsou to veci, o ktere se burtozrout nejvic zajima. A jejich hlasy kazda strana potrebuje nejvic.

   1. Otázka není co je lepší, ale kolik voličů to přitáhne k urnám.

 8. ono je to prosté. Lid je čím dál jednodušší a už na něj nefungují fráze ale jen hesla. Volby se vyhrávají všude stejně.
  Yes We Can, Make America Great again,
  Bude líp, můžeme, Pusťte nás na ně. Neuhneme
  Prostě to funguje ta k to teď zkusí každej.

  1. u toho „neuhneme“ si vždy představuju jak se na ně řítí náklaďák :-)

 9. Prej že Svobodní a „můžeme“ to jo, stejně tak jak internetový troll matějka o kterým v české televizi ještě neslyšeli. Chlapci vy se jděte bodnout. Chodíte makat za ušmudlaných 30.000 kč každej měsíc do práce, Váš šéf váš ždímá do poslední kapky, vy máte strach se jen dotknout cigána. Holou rukou by jste mu ani vlas nezkřivili, ale budete se tady ohánět jak díky vašemu hlasu nastane na zemi konečně pravda a láska. Na Váš hlas tak někdo čeká, jste jen ubozí ztroskotanci, co nemají nic lepšího na práci než si přeměřovat pindíka přes klávesnici počítače. Ubohý trosky. kolik z Vás tady nemá ani 20.000 čistýho a vyskakují si tady jako by seděli na ČVUT nebo rovnou byli ředitelé zeměkoule.
  Se proberte, jste jen český špíny, odkápnutí levobočci němců co si nedokážou udělat ani pořádek doma natož v republice. Manželky se doma bojíte, vlastních nevychovaných spratků se bojíte, muslimů se bojíte, swanceberga se bojíte, cigána se bojíte, vy se bojíte podívat se i do zrcadla. Cigána jste viděli jen na obrazovce a kdyby jste ho potkali tak utečete. Kolik cigánů jste zmlátili nebo zabili za svůj posranej život? Kolik indů a muslimů jste zmlátili? Vy jste vlastenci? Vy chcete němcům radit jak mají žít? I ten nejchudší Němec se má líp než vy, ubožáci z odpadkovýho koše evropy. Ovce co nikdy nevystrčí hlavu z prdele a svý ohrady.
  Sice mě to nejde jak Žitovi, ale v tomhle má pravdu.

  1. Brno, no.

   1. Pražskou neschopnost nazýváte Brnem? Proto opravujete hlavně dálnici ve směru na Brno…

    1. Hlavně proto, že je nejstarší. Vede do Ostravy s odbočkami do Bratislavy a Vídně. Kolem Humpolce, Jihlavy, Velkého Meziříčí, Brna, Vyškova…

  2. Vcelku trefný, byť zbytečně sprostý.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017