Prasit, nabourat, zamlžit - zpět na článek

komentářů 45

 1. BMW se už od dob Simira a Toma ráda prezentuje jako výrobce honičských hraček, takže nevím, čemu se D-Fens diví. S tím koreluje i jejich finanční podpora Mutti Merkelové.

  Když v devadesátých letech pan Smith a pan Wesson podpořili Clintonovu Gun Control, dali jim to američtí střelci jo znát. Jaký rozdíl?! V autoprůmyslu nemyslitelné :-(.

 2. Ve hře ze strany BMW bude asi něco podstatně většího když tak devótně přes Invelt souhlasila s tím, že nezveřejní ani fotky kterak ten jejich zázrak policejní geroj zdemoloval, natož kolik byla škoda.

 3. Mne by spíše zajímala pravdivost historky ze strany poblicije, že prý poblicejní řidič zkolaboval. No… asi bych také zkolaboval, kdybych vlastní blbostí a v důsledku nezvládnutého machrování se silným strojem tento nabořil a hrozilo by mi nenulové riziko vymáhání několikamilionové škody.

  1. Presne. Taky by mne zajimalo, v jake rychlosti se ta nehoda skutecne stala a jestli tu mrtvici nahodou ridici nenaordinovali az dodatecne.

  2. Risiko vymáhání několikamilionové škody u fízla sice nulové není, ale nule se ta pravděpodobnost limitně blíží. Je Ti snad znám jediný případ toho, že by fízl musel rozmlácené služební auto sám platit (a že těch případů rozmlácených aut není zase tak málo)? Tady to auto navíc bylo havarijně pojištěno majitelem. Pokud opravdu řídil fízl, tak nejhorší, co se mu může stát, je že dostane pojeb od nadřízeného kvůli blbému PR. (V reálu LT nejspíš neudělá ani to, protože nebude chtít podřízené dráždit a sám má pro rychlá auta a policejní honiče značnou slabost.)

   Daleko větší průser pro všechny zúčastněné by bylo, kdyby se ukázalo, že řídil ten úřednický šmejd. Nebyl na seznamu oprávněných řidičů, takže pojišťovna by je dost možná nakopla s rozběhem, navíc i svěření auta neschválenému řidiči by fízl na akutní nevolnost sváděl jen blbě, takže k výše zmíněnému teoretickému pojebu by přibyl ještě nějaký kázeňský postih.

   1. Ať už PČR pojišťuje kterýkoli ústav, tak tu škodu zaplatí, ani nemrkne, a ještě poděkuje. Protože byznys z takovéhohle fleetu je takový, že ani kvůli takovéhle káře se nevyplatí s pojistkou dělat nějaké ofuky a něco zkoumat.

    1. PČR nemá žádné havarijní pojištění, jen povinné ručení. Taky kdo by největší silniční piráty pojistil, že?:-)

     1. No že by zrovna tohle auto (plus pár dalších) pojištěné neměli se mi nechc e věřit. Ale jinak to smysl dává, protože škody a opravy beztak zacáluje daňový poplatník :-(

      1. auto neni PCR, patri soukrome firme. PCR ho mela pouze pujcene tusim na pul roku. Jake pojistne podminky ma PCR je v tomhle pripade pravdepodobne irelevantni.

       1. Pokud PCR byla provozovatel vozidla (třeba na základě výpůjčky), tak to irelevantní není.

        (Provozovatel nemusí být shodný s vlastníkem).

     2. Spíš je to obráceně, vozidla IZS jsou vyjmuta z povinného ručení, jestli si někde nějaká MP platí havarijko, to je jiná věc. PČR asi vůbec.

     3. Pojištění policejních aut u komerčního ústavu je samozřejmě mnohem dražší než by byl vlastní škodní fond…
      Běžně se za sjednání každé pojistky vyplácí provize – kolikpak asi dělá u několikatisícové flotily?

      1. mám za to, že historicky auta „státní“ a auta velkých firem (škoda MB) byla bez jakéhokoli pojištění (tj. i bez odpovědnostního pojištění), tj. že za škodu ručil majitel (stát, který zkrachovat „nemůže“ nebo firrma, kde maximální představitelná škodní událost představuje pár procent deního obratu). může někdo upřesnit?

   2. pravdepodobnost ze to auto ridil Krulis povazuji za hranicici s jistotou. Proto ty vsechny brikule a tajnosti. Rovnez povazuji za vysoce pravdepodobne ze ten policajt zadnou mrtvici nemel a ze je to jen zastiracka aby to vzal na sebe a nehrozilo mu riziko postihu. Mrtvice je vis major, takze chybi zavineni takze nehrozi nebezpeci stihani za ublizeni na zdravi.

 4. „Vypadá to, že veřejnost nepřijala dobře …“? Buď vklidu, veřejnosti je to úplně u prdele, to jenom pár vysíračů kteří prošli registraci na Novinky.cz, iDnes, na které se tady jinak kydaji jenom samé sračky a pochopitelně Mr. DFENS potřebuje řešit pomačkané plechy, protože jde o policajty. Kdyby šlo o hasičskou přehlídku, byl by to úplně stejný průser, ale šlo by o hasiče a tudíž by to nikdo neřešil ….

  1. Souhlasím s tím, že mezi buřtožrouty už to vyšumělo. Tak jen pár důvodů, proč by hasiče nikdo tak moc neřešil.

   Hasiči, ačkoli také buzerují lidi skrz požární ochranu, zdaleka svou činnost nezaměřují pouze tímto směrem. Hasiči mají také různé hračky, ale vždy je možné jejich pořízení nějak rozumně zdůvodnit. Hasiči nemají tak šílené pravomoce a nevyžadují jich stále víc. Nevím o případu, kdy hasiči kvůli svému egu/neschopnosti někoho zabili, nebo kdy se vykašlali na nějaký výjezd. V neposlední řadě skrz dobrovolné hasiče mají především na vesnicích daleko lepší PR, protože ti lidi něco dělají pro děti soustavně a ne jen jednou ročně nic neříkající přednášku, nebo demonstraci síly. Hasiči u dopravních nehod pomáhají a ne jen hledají na koho to hodit.

 5. dovolím si drobně nesouhlasit, BMW a jeho spojení s policií, tedy jednou s klíčových komponent klientelistického systému místního balkánského jánabráchismu, propojení byznys-politika-represivní složky, dává náhodou nádherný smysl a přesně zapadá do image značky

  dle mého pozorování za volantem BMW z 80 % sedí
  – řada 5,6,7 – manažírek nějakého typu, dost zmrd na to, že si vyřval služebáka za dvojku, případně místní „podnikatel“ ve špatném slova smyslu (takový ten co neplatí faktury ani mzdy a trvalé bydliště má na magistrátě)
  – SUV – odbarvená blondýna, většinou manželka výše uvedeného
  – mladý hiphoper nebo vesnický diskotékový casanova (vraky z 80. a 90. let, udržovaný mazlík je vzácností)

  Solidní páni ředitelé mám pocit mají buď nenápadného passata nebo mercedes ……

  ale je to můj subjektivní dojem, neb pracuji ve firmě, která odebírá výhradně BMW, máme jich tu asi 20 a hádejte co za lidi s nima jezdí ……

  1. Tahlenta generalizace podle minimálního vzorku je strašně ošemetná a hloupá. Píšeš, že solidní ředitelé si kupují Mercedesy nebo Passaty. Já ti na to můžu odpovědět, že ředitel, kterého znám já je solidní, ani na silnici není nějaký šilenec a má….. BMW – 5.
   Pak znám podnikatele, co nejsou žádný hodní klidní pánové, spíš umí být pěkní vychcánci a zmrdi. A nebudeš tomu věřit jezdí v Passatech ani jeden z nich nemá bavora. (někteří asi u proto, že si na něj prostě nevidělaj. Protože ten Passat se dá ve slušný výbavě pořídit hodně pod mega to BMW 5 ne. To je tak někde na základu 3ky. A ty další náklady….
   Nebo třeba jsem viděl typana, co parkoval přes dvě místa pro kriplkáry a následně z parkoviště odjel v protisměru. Vzhled veksláka a vedle sebe umělou bloncku. Styl jízdy taky moc nepřipomínal rozumného pana ředitele. Měl Mercedes.
   A takhle bych mohl pokračovat o tom, jak jsem viděl prasit audi, opel, škodu, hnůjdaj ford, ferrari…. a jak znám klidné řidiče těch samých značek.
   ALE JE TO O NIČEM. :)
   Moje soukromá statistika top kokotů vede podle pořadí
   Lepší VW (Passat, cc, Aerton, Superb, Audi A4 a větší) následuje dělená pozice BMW a Mercedes.
   Octavie jsou samostatná kategorie, protože jak víme, služební auto je nejrychlejší… :D.

   1. Passat ve „slušné výbavě“ za méně než za miloše? Kde? Rád bych tedy pořídil.. a nebo holt má každý jinou představu o slušné výbavě. Hodně pod milion ve slušné výbavě jak píšete seženete tak možná Golfa 7 a to i tam se musíte hodně krotit v konfigurátoru…

  2. Máte pravdu. Pravděpodobnost výskytu totálního imbecila/kokota je v BMW prakticky 9 ku 10.

 6. Já jsem pesimičtější. Jednoho kluka na motorce už při honění dědy za 65 na 50 už zabili a veřejnost to nijak moc neprobírala.
  A co se týká stavění zátarasů z civilních aut i s nádivkou, tak o tomto jsem diskutoval ať už napřímo, nebo někde v diskusi na netu s hodně lidmi a drtivá většina lidí to obhajuje. Vlastě se setkávám s absolutním nepochopením, proč by to mělo být špatné. Někteří se netají ani názorem, že piráta je třeba zastavit, i kdyby u toho měl někdo zařvat, protože když ho necháte jet, tak o kus dál zabije nejmíň 3x tolik lidí.
  Ukončení honičky a nechat ujíždějící vůz ujet, pokud je to zjevně nebezpečné není pro většinu lidí akceptovatelné.
  Nedávno jsem někde na trubce viděl video PČR, kde policie vedla honičku vysloveně defenzivně. Honěné auto jen štvali před sebou, čekali až udělá chybu. Měli tam několik šancí řidiče zablokovat, ale to by je stálo prasklý nárazník a to by museli vyplňovat lejstro navíc. Honičku vyeskalovali až do parku, kde se proháněli po 2m širokých chodnících a lidi jim tam uhýbali na trávník. Dokonce i pověstná maminka s kočárkem musela z cesty. Skončilo to až ježděním po trávníku okolo nějakýho paneláku. Pro mě je to ukázkový případ, kam až to nesmí zajít. Ale většina lidí v diskusi to brala přesně obráceně. Řidiče bylo třeba pronásledovat právě proto, že se jezdilo parkem. Padal tam argument „a podle vás měla policie nechat toho magora jezdit jen tak v parku?“. Nikdo si nepřipouštěl možnost, že tu situaci navodila policie svým způsoben stíhání a že na počátku nejspíš bylo nějaké obyčejné neuposlechnutí k zastavení.

  1. Tahlenta generalizace podle minimálního vzorku je strašně ošemetná a hloupá. Píšeš, že solidní ředitelé si kupují Mercedesy nebo Passaty. Já ti na to můžu odpovědět, že ředitel, kterého znám já je solidní, ani na silnici není nějaký šilenec a má….. BMW – 5.
   Pak znám podnikatele, co nejsou žádný hodní klidní pánové, spíš umí být pěkní vychcánci a zmrdi. A nebudeš tomu věřit jezdí v Passatech ani jeden z nich nemá bavora. (někteří asi u proto, že si na něj prostě nevydělaj. Protože ten Passat se dá ve slušný výbavě pořídit hodně pod mega to BMW 5 ne. To je tak někde na základu 3ky. A ty další náklady….
   Nebo třeba jsem viděl typana, co parkoval přes dvě místa pro kriplkáry a následně z parkoviště odjel v protisměru. Vzhled veksláka a vedle sebe umělou bloncku. Styl jízdy taky moc nepřipomínal rozumného pana ředitele. Měl Mercedes.
   A takhle bych mohl pokračovat o tom, jak jsem viděl prasit audi, opel, škodu, hnůjdaj ford, ferrari…. a jak znám klidné řidiče těch samých značek.
   ALE JE TO O NIČEM. :)
   Moje soukromá statistika top kokotů vede podle pořadí
   Lepší VW (Passat, cc, Aerton, Superb, Audi A4 a větší) následuje dělená pozice BMW a Mercedes.
   Octavie jsou samostatná kategorie, protože jak víme, služební auto je nejrychlejší… :D.

   1. Top statistiku nemám ale ultratopkokoti jezdí v Alfách.

    1. Zajimave. Vypada to, ze vetsina prispevku, ktere sem napisete je jen nejaky frustrovany blabol, jako ze Alfy maj jen idioti. Predpokladam, ze nejakej frajer va Alfe vam prefiknul babu, coz ve vas zrejme zanechalo takto hlubokou nenavist.
     Jenze majitele Alf zkratka nemuzou za to, ze nejste pro zeny dost atraktivni. Uz se s tim smirte a zkuste spise zapracovat na sobe ;)

     1. No že by bol Alf z toho seriálu atraktívny tak to teda neviem – krpatý, chlapatý, pažravý, všade behal nahatý…..

      1. Proč by ne? Má spoustu faktorů, které ženy považuj za atraktivní. Je černý, exotický, imigrant, má výrazný nos, mužnou chlupatou hruď a že běhal polonahý, no. Takový Nik Slaughter byl jen o málo méně chlupatý a taky běhal po pláži polonahý a byl to sex symbol ;)

       1. chlupy ma Alf hnedy a dost do svetla. Takze bud odbarvenej asiat nebo typickej beloch :-)

 7. Dva roky jsem jezdil v X5 …. jsem tedy blondýna

  1. Jezdila…

   1. prostě jezdil a nebylo to zlý

    1. MILUNA jezdila

     1. nemohl bych být ten?

 8. Myslím, že ze strany BMW jde od počátku o chytrý tah – dosáhli vytvoření závazku, a ono se nějaké to dodání aut této značky co by státní zakázka (na oplátku) určitě (pomocí nastavení podmínek „soutěže“) povede později či spíše dříve, zrealizovat.

  1. BMW je nejhorší firma na světě, taková pakáž co pracuje u nich třeba tady ve Vídni, to se fakt jen tak nevidí.

   1. to nevadí – hlavně když to „sype“ :-)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017