Pozorometr - zpět na článek

komentářů 275

 1. Cili kdyz ukazu „Kalousku, jsi jednicka“, tak si to fizl zaznamena dokonce az z kilometru. Nu vot technika.

 2. Prečo by mal byť problém so zisťovaním, či sa vodič venoval riadeniu vozidla alebo nie? Povinná kamera snímajúca interiér vozidla a je po probléme. Kto nič zlé nerobí, tomu to predsa nemôže vadiť. Rozhodne sa to vyplatí, ak by to malo zachrániť hoc len jeden život!

  Povinné sledovanie polohy auta už máme (eCall), tak prečo nie interiér vozidla?

  1. To už dávno funguje. Asistenční systémy varování před únavou dokáží sledovat, kam se upírá pohled řidiče. Zatím se to nezaznamenává, ale je velký tlak, aby si řídicí jednotka pamatovala údaje z can busu aspoň posledních 5 vteřin před nárazem.

   1. gofree: já bych se teda takhle při zemi nedržel – co povinná kamera snímající každého občana po 24 hodin denně bez přerušení? Jak sám píšete, kdo nic špatného nedělá, nemá se přece čeho bát. A to s tím jedním jediným zachráněným životem, to jste trefil hřebík na hlavičku, jen si tu tak souhlasně mručím…

    1. To je tiež dobrý nápad, v Číne to už majú a absolútne nikto s tým nemá problém, nikto proti tomu systému neprotestuje.

     1. V Cine „mit s necim problem“ a „protestovat proti tomu“ nejsou synonyma.

    2. Nejen kamera, kazdy ovcan by mel mit cip sledovatelny nejakou pozemni radiositi. Smyslem samozrejme je, aby kdyz jedinec zkolabuje, tak aby mu pomoc dorazila co nejdrive. Samozrejme, ze veskery zaznam o jeho dennim pohybu, navazany na platby jeho karet a dalsi a dalsi informace by se archivovaly jen pro jeho dobro.

     Na konci tohoto clanku je celkem zajimavy obrazek platebni karty, kterou nemuze nikdy mit zadny soucasny evropsky ovcan. Jak vidno, system Evropy je tak dokonaly, ze zvladne i nemozne:

     https://vlkovobloguje.wordpress.com/2018/11/08/dobroserove/

     Radujme se a cipujme se.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017