Požaduji odškodnit.

Featured Image

Požaduju odškodnit. Od vlády, protože vláda má peníze. Vaše peníze. Takže vlastně odškodnit od vás. Proč? Pro slepičí kvoč.

Moje žena hlásila, že její slepice začala kvokat.

Pro čtenáře, kteří jsou spíš na IT, kvokání je stav, kdy si slepice myslí, že je máma. V práci požaduje home office a tam sedí na vejcích. Během kvokání slepice sama vejce nesnáší. Navíc sedí na vejcích jiných slepic a pokouší se z nic vysedět kuřata. Pokud nemáte kohouta, bude na nich sdět marně, ale vysvětlete jí to, když slepice je blbá jako volič ANO.

To je samozřejmě problém, protože produkce vajec klesne. Když máte třeba jedinou slepici a ta začne kvokat, tak zdroj vajec vyschne a vejce musíte začít kupovat.

Upozorňuji na propastný chuťový i optický rozdíl mezi kupovanými vejci, který vede k tomu, že v období kvokání musím jíst hnusná full syn vejce od Babiše. Kromě toho vejce se dají prodat i vyměnit se sousedy a příbuznými, kteří jsou po vejcích jak diví. Za vejce jsme už dostali spoustu zajímavých a hodnotných věcí, jako buchty, štrůdl nebo alkohol včetně láhví s moravským červeným vínem, které chutná jako fridex.

Právě nám tedy naše slepička kvoká a já vyžaduji odškodnit. I přes známé postupy, jak odnaučit slepici kvokat, z nichž některé jsou sice účinné, ale vedou k destrukcí slepice, se nám nepodařilo proces kvokání ukončit. Slepice navíc pociťuje mateřské pudy i k vejcím jiných slepic, které zalehává v hnízdě a odmítá je vydat, přičemž se pokouší člověka klovnout, takže získání vajec je spojeno s rizikem.

Už kvoká tři měsíce, takže to máme nějakých 90 dnů x 1 vejce x 6 Kč za jedno vejce = 540 Kč. Dále požaduji jednorázovou kompenzaci, protože po dobu sezení na vejcích se slepice nemůže účastnit společenského života a působit v nadacích ani neziskovkách, což odhaduji úhrnem na dalších 1000 Kč. Dále je zde fakt, že dokud slepice sedí na vejcích, nepobíhá venku a nezobe trávu. Dříve nebo později tam budu muset dojet se sekačkou a posekat to tam. Tedy čas, palivo a carbon footprint, tedy spíš pařátprint, nějakých 500 Kč.

Kromě toho požaduji systémové řešení. Nepřipadá mi praktické se obracet na vládu a chtít po ní vaše peníze každé jaro, když slepice začnou kvokat. Ideální by bylo, kdybych dostával pravidelně každé jaro příplatek určitou částku zvanou kvočné, která by pokrývala rizika z kvokavosti. Stačilo by tak 3000 Kč každý rok.

Proč je částka kvočného vyšší než jednorázová kompenzace? Protože z kvočného hodlám hradit školení, workshopy a kurzy týkající se kvokání, tedy zejména zahájení kvokání, průběhu kvokání, wellness během kvokání, ukončení kvokání a inkluze slepic po dokončení kvokací periody.

Jelikož však vláda žádné vlastní příjmy nemá a jediné peníze, které má, jsou buď ty, co si natiskne nebo ty, co vám sebere, požaduji odškodné za kvokající slepici nahradit od vás. Když mohou jiní, tak já mohu taky.

Dotazy a odpovědi

Mám v plánu poskytnuté peníze vrátit, až slepice dokvoká a bude zase snášet?

V žádném případě. Já jen hodlám udělat z kvokání váš problém, ale peníze si ponechám. Ponechám si je i v případě, kdyby příští rok slepice nekvokala.  Počítejte spíš s tím, že přijdu po čase znova a budu požadovat zase jiné kompenzace, třeba za slepice, které zakousla kuna.

Je pouze tvůj problém, že jsi se rozhodl mít slepici, proto musíš kvokání strpět.

Takovou argumentaci odmítám. Slepice mají významnou celospolečenskou roli a jejich uchování v dobré kondici je zásadní pro udržení biologické rovnováhy, biodiverzity a boj s globálním oteplováním, pardon, s globální klimatickou změnou. Většina významných politiků a veřejných činovníků chovala slepice ve velkém, například Heinrich Himmler, Adolf Eichmann, Andrej Babiš nebo Madonna.

Bylo od počátku všobecně známo, že slepice někdy kvokají. To je normální přírodní jev.

I zde musím protestovat. Ke slepicím jsem neobdržel žádnou dokumentaci, ve které by stálo, jak dlouho a zda vůbec budou kvokat, což je jednoznačně chyba právního prostředí. Správně by ke slepici měl být dodáván manuál popisující jednotlivé funkce slepice (sraní, hrabání, létání a také kvokání), schválená paliva a provozní náplně, povolené příslušentví a odstraňování základních problémů a obsahující základní provozní data včetně emisí CO2.

Pokud jsou slepice tak důležité, měl jsem se proti jejich výpadku chránit soukromoprávní cestou, tedy například uzavřít pojistku nebo si uschovat vejce do zásoby.

Předně si myslím, že se nenajde žádná pojišťovna, která by byla s to pojistit slepici na kvokání, protože tento jev je totálně nepredikovatelný. Různé odrůdy slepic kvokají různě často a i slepice stejné odrůdy se ve frekvenci a délce kvokání velmi odlišují. Vejce si uschovávat nehodlám, kdybych jich měl moc, raději je vyměním za víno, pořádný, ne ty blitky z Moravy, to vypiju a budu se tešit na vaše prachy.

 


 

22.05.2016 D-FENS

12345 (341x hodnoceno, průměr: 1,47 z 5)
22 193x přečteno
Updatováno: 22.5.2016 — 21:48
D-FENS © 2017