Povolební guláš

Featured Image

Zde jsem shrnul pár postřehů z politické a kulturní scény za poslední měsíc. Není mezi nimi žádná souvislost, snad kromě toho, že se odehrály na stejném místě. V Kocourkově.

Socánek reloaded

Socialistický panáček se nám vrátil. Vylejzal ze všech novin, plakátů a nejspíš ho máte i doma v konzervách. Socánek vylejzá jen před volbami. V období mezi volbami o Socánkovi nikdo neví, asi si zaleze do knihovny mezi Marxovy spisy a spí. Na rovinu, Socánek se mi nelíbí a nelíbil by se mi, ani kdybych neznal vohnouty, co ho přivedli na svět. Na sobě má jakýsi bílý hábit a vypadá jak duch. Strašidlo. Strašidlo socialismu. Dál mě irituje ten jeho ksicht. Má malá prasečí očička a naducané tvářičky, aby nám naznačil, že za vlády socialistů si dáme prima do nosu, třeba za půjčený prachy. Myslím si, že když odborář osouloží komunistku na stranickém sjezdu, musí se z toho nutně narodit něco jako Socánek.

Buďte v pohodě. Spěte sladce.

Podle reklamního banneru z novinek, který mi poslal Lord Mord osobně, si máme dát pozor na modré straky. Je od nich možno chytit modřenku. Byl jsem ze znění textu poněkud zmaten. Straka je pták a modřenka je taky ptáček, tuším že něco jako sýkorka. Jak můžeme od straky chytit sýkorku, to jsem nechápal, protože jsem technik a nikoli ornitolog. Až po opakovaném přečtení mi to došlo. Modřenka je v tomto případě nemoc. Tu chytneme od modrého ptáka z ODS. Je tu však sociální demokracie, která dělá vše pro naší záchranu. Má na to svoje osobité léčebné prostředky, jako deficitus maximus, státus aparatus bonus, injekce socialismu přímo do mozku a daňové šoky.

Modřenka byla nepochybně odvozena od nemoci zvané červenka. Ta napadá prasata a projevuje se tím, že svině lokálně nebo celá zrudne. Soudě podle symptomů je takto postižená valná část členské a voličské základny sociální demokracie. V tom případě musím podotknout, že červenka je pro svini fatální, resp. taková svině se musí hned a bezodkladně porazit.

Pozoruhodný je závěr. Zde je vohnoutům předáno zcela jasné poselství. Volte Socánkovu stranu a nebudete muset nic dělat, pouze v pohodě ležet, chlastat pivo a hulit červený Petry za sedmdesát Kč krabičku, protože na vás budou makat ty bohatý a jejich peníze nějak přerozdělíme mezi vás. Nakonec se ukázalo, že vohnouti byli tak dalece v pohodě, že ani nešli volit.

Zajímalo by mě, jak vypadá člověk, který ještě v dnešní době volí sociální demokracii. Může mi někdo poslat nějaký vzorek?

Reality šou

Teď trochu odbočím a udělám to na tvrdku, aniž bych si budoval nějaký oslí můstek. Nova nám chtěla natočit reality show Miliónový pár. Musela od toho ustoupit, protože jakási Ester Ládová, dcera městského zastupitele z Ústí nad Labem, nafotila pornosnímky a ty jsou volně k mání na internetu.

Snímky jsem nenašel, resp. nehledal. Naštěstí moji kamarádi nelenili a poslali mi je mailem (asi pětkrát), takže jsem zjistil, že má mezi nohama tu samou komunikační přípojku, jako tam má Helena Zeťová nebo třeba Diana Kobzanová. Kdo by to čekal. Myslím si, že Nova neměla ten pořad rušit. Co je špatnýho na tom, že se do něj hlásí kurvy? Tato země je plná různých kurev, viz výše a níže, takže pokud někdo točí reality show, pak nutně musí obsadit taky kurvy.
 
Kromě toho, ta ženská se mi na těch fotkách nelíbila. Má prdel jak vrata do kamenolomu a její poprsí je ukázkou toho, že gravitace funguje i na prominentní dcerušky městských zastupitelů. Napadá mě, co asi píše kurva do kolonky „povolání“, když vyplňuje nějaký dotazník.

SMS ministra Ambrozka

Pan ministr životního prostředí Ambrozek napsal a rozeslal SMS, ve které označil poslance z ČSSD čuráky. Na ministra jsou to jistě silná slova, navíc ještě na ministra z KDU-ČSL, který jako takový by měl být vzorem slušnosti a pokory před Bohem. V zásadě ale pan ministr vyhodnotil kvality pánů poslanců správně.

Zhruba před měsícem dala jakási evropská komise přezkoumat obsah škodlivých látek v krvi vybraných úředníků a ukázalo se přitom, že ministr je nejen sprosťák, ale že také je kontaminován DDT.

Pro mě je mnohem zajímavější fakt, že tuto SMS p. Ambrozek rozeslal manažerům několika velkých podniků. To je normální, že si ministr esemeskuje mluvou kanálu s vlivnými osobami z podnikatelské sféry, jako když si dopisují buzeranti, jak bylo včera na plovárně? Odpověď: Ano, v Kocourkově to normální je.

ČSSD a úcta k právu

ČSSD a její koaliční partneři používají osobitou formu tvorby práva.

Například do zákona o měření hluku, který projednávali minulý týden, nechali vpašovat větu zamezující krajům prodávat příspěvkové organizace, tedy především ty diskutované nemocnice. Když se přeneseme přes věcnou podstatu principiálně shodnou se znárodněním (znárodnění bylo o tom, že máte něco a zítra vám to nepatří. Sociálnědemokratické znárodnění je o tom, že něco máte a nemůžete s tím volně nakládat), je zde to hledisko, že takové postupy prohlubují nadále už tak značný chaos v české legislativě. Jak tady chce ČSSD nastolovat nějaký pořádek, když sama přijímá řešení, které představují bordel, bordel a zase bordel?

Neúcta k právu je mezi socialisty obecně velmi hluboko zakořeněná. Řekni, Honzo, jak to bylo v osmačtyřicátým!
 

Kampaň vo hovně

Reklamním a mediálním agenturám se to definitivně vymklo z rukou. P.R. zmrdi odvedli mizernou práci.

Všechny tři státostrany (korupční, socialistická a komunistická) předvedly před regionálními volbami zajímavý druh kampaně. Jsou už tak líné a zpovykané, že se ani neobtěžují slibovat nesplnitelné kraviny, jako to dělali předloni, předpředloni a tak dál. Tato volební kampaň byla pojata jako estráda. Taková ta správná tepláková juchanda z TV Nova. Sociální demokracie sáhla po osvědčených kádrech, třeba po Helence Vondráčkové a Kájovi Černochovi. Pro ODS zazpívala novodobá Jiřina Švorcová alias Hana Zaňáková alias Lucie Bílá alias (v hudebním světě) Běloba. Už jsem jednou psal o tom, že není rozhodující, která strana nabízí jaký politický program, ale která dokáže voliče lépe pobavit. Zde se nabízí jedno komplexní a sofistikované řešení, na které by stejně dříve nebo později došlo. Totiž reinkarnace Národní fronty. Tentokrát by se jmenovala Sdružení za deficit a zábavu a sdružovalo by KDU, ČSSD a KSČM.

Ani ty billboardy nebyly nic moc. Když vynecháme legendární „myslím to upřímně“, tak mě zaujal billboard soudruha Petra Braného, kandidáta za KSČM, který se na něm přirovnává k Petru Vokovi. Je ideově závadné, když se komunista spoluidentifikuje se šlechtou a navíc kdo soudruha Braného již poznal, ví, že s Petrem Vokem ho skutečně nic nespojuje, pokud tedy Petr Vok nebyl taky komunista, a to asi nebyl, protože proslul výstavbou rybníků, zatímco komunisté a jiná levicová pakáž dovedou leda bourat. Kandidát za KDU-ČSL MUDr. Pavelka zvolil zvláštní formu grafické prezentace, kdy p. Pavelka stojí v popředí a pan Kalousek v pozadí. Být panem Pavelkou, těšil bych se z toho, že se za mě postavil takový čestný, přímočarý a neúplatný muž jako pan Kalousek, pro kterého se služba vlasti stala nikoli povoláním, ale přímo posláním.

Průser u socdemáků

Socdem to prosrala, o tom není diskuse. Je to už podruhý po sobě. Kde udělali soudruzi z Lidového domu chybu?

Rád bych věřil tomu, že se tento národ konečně rozhodl zanechat rytí držkou v zemi a došlo mu, že znovuinstalace socialismu není zrovna přínosná vize. Musím poukázat na jeden fakt: 20% tohoto národa VOLÍ KOMUNISTY. Volí stranu, jejíž čelní představitelé měli dávno sedět v bání za propagaci hnutí šířícího nenávist. Dalších 16% tohoto národa volí SOCIÁLNÍ DEMOKRATY, ultralevicovou verbež, která slovy ani činy nemá ke komunistům daleko. Máme zde jednu třetinu národa, která se nechává oslovovat myšlenkami krajní levice a kterou slova jako „znárodnění“, „vyvlastnění“, „paušální daň“ nebo „novomanželská půjčka“ vůbec neděsí. Můžeme se dočkat toho, že v roce 2006 sestaví vládu rudorudá koalice komunistů a sociálních demokratů. To bude přesně ten okamžik, kdy sbalím sobě kufr a vydám se po území Svazu evropských socialistických republik směrem na západ.
 


07.11.2004 D-FENS
 
 
 
 
 

12345 (Zatím nikdo nehlasoval)
170x přečteno
Updatováno: 28.11.2015 — 0:08

Reklama

D-FENS © 2017
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!