Povinné retroreflexní prvky u chodců už zachránily nula životů. - zpět na článek

Počet komentářů: 230

  1. K tomuhle nesmyslu s odrazkama se alespoň namáhali sesmolit něco, co trochu připomíná důvodovou zprávu. Další podobnou hovadinu, povinné denní svícení, zavedli jednou větou v novele zákona o provozu na pozemních komunikacích. A stejně jako u odrazek se nikdo nikdy nenamáhal vyčíslit jeho údajný přínos pro bezpečnost silničního provozu. Prostě akorát dojmologie a hraní na city. Pro nemalou skupinu přizdisráčů je pocit sucha a bezpečí ta nejvyšší hodnota v životě, a jsou pro něj ochotni obětovat kde co.

  2. Retroreflexe není newspeak dopravních expertů, znám ho z reklamní branže dřív než se objevim u Humlů. Ačkoli se s ní setkáváme nejvíc na cestách (značení), termín je starší a snaží se postihnout skutečnost, že se světlo odráží ponejvíce zpět ke zdroji a ne na všechny strany.

  3. 1. Nařizovat nějaké takovéhle povinnosti zákonem je kravina, nechal bych to na Darwinovi.
    2. Osobně jsem si nakoupil retroreflexní prvky i odrazky :-) dávno před platností zákona (nepoužívám teda takové ty rukávové ovinovačky, které jsou k hovnu, ale klidně reflexní vestu, když jde do tuhého – anebo nic, když do tuhého nejde).
    3. Na Slovensku (severní Balkán) vzniklo zvykovým fízlomyšlením něco takového, co navrhuje d-fens: chodec je vinen vždy, když na sobě nemá reflexní materiály, což už vedlo k prokázanému (a jistě mnoha neprokázaným) odstranění těchto prvků z těla sraženého chodce řidičem vozidla. Asi si tím musíme zcela liberálně projít taky.

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017