Potřebujeme Makróna - zpět na článek

komentářů 25

 1. Nejlepší charakteristiku Obamy napsal Ota Ulč: zlatoústý orátor a velmistr vágních slibů o změnách a naději v národě. No a Macron? Při čtení článku o něm mi hlavou bleskla myšlenka – jeden z antikristů.

 2. ad: „Najali specialisty, vyrobili produkt, uvedli ho na trh, nechali vohnouty vložit do něj svoje naděje a on je pak parádně zklamal.“

  tak to tady máme pořád ne? Slib-fejl-slib-fejl. Kdyby volič byl schopný provádět zpětné vyhodnocení, už bychom byli jinde. Ale ono to asi funguje tak, že když se blíží zůčtování, už pomalu nabíhá nový slib, který je super podnětem, který zcela přebije slib minulý, i znepokojení z jeho selhání. Kdo by se zabýval tím, že prohrál 100, když právě teď může vyhrát 10 000!

  Takže proto teď babiš slibuje, že splní i to, o čem se vám jen zdá. Příští volby bude trumfovat a slíbí i to, o čem se vám ani nezdálo.

  Jinak nesdílím váš optimismus, a nevěřím, že v ‚mírumilovném‘ (myšleno vůči vlastním lidem a naopak vlastní vládě) systému si mohou chudí poddaní polepšit volbou strategie, která jim vyhovuje více.

 3. Mediální obratnost se dá nacvičit. Ostatně je to jen herectví. Máme zápletku, předchozí díly nás uvedly do situace,tak je třeba herce s v hodným exteriérem, dobrými scénáristy a režiséry jednotlivých dílů tohoto komediálního seriálu. Ale – kdo to platí? To je oč tu běží!

  1. ale prd. To se neda naucit. Macron sam o sobe ani nic neumi. On je jen loutka, sam ani nevi co ma rikat, jak se tvarit, jaka ma delat gesta, nevi, jaka ma pouzivat trendy slova. Bez teamu imagologu, treneru, reklamnich agentu, pruzkumu verejneho mineni a podpurne kampane na vsech fejsbucich a televizich a novinach by neprezil ani den.

   To mate za to, ze jste proste socialisticti burani a sociologii jste povazovali za burzoazni pavedu.
   Ted na produkt sociologie cumite, mate to vsecko primo pred ocima a (az na DFENSE a par dalsich) ani nevite, ktera bije.

   Proste jen tupe zirate jak na reklamu na Vizir a melete z cesty svoje predstavy o tom, jak to funguje.

 4. Tak u nás stačí z Vysočiny zrecyklovaný poloblb z Kolína.

 5. Musím se přiznat, že ač ho nenávidím a nejraději bych ho udusil v hromadě hnoje, tak jak se do něj teď pouští všichni ti Čistí a Morální Čechové, začíná u mě vzbuzovat určité sympatie. Samozřejmě mluvím o Babišovi. Vůbec nevím, co je ta sorta pravdoláskařských kreténů, co vždycky vyleze v obdobných případech z děr, vlastně zač. Jsou prostě tak naivní a blbí, že si vůbec neuvědomují, jak moc k smíchu jsou? A nebo je to neuvěřitelně sofistikovaný způsob, jak potajmu někoho naopak podpořit tím, že ho budu kritizovat, ale zároveň u toho ze sebe budu dělat vola, takže ve výsledku to tomu kritizovanému vlastně pomůže? Fakt nevím, co si o tom myslet. Snad aspoň zase vyhlásí týden občanského neklidu a druhý den ráno ho zase zruší…

  1. „Jsou prostě tak naivní a blbí, že si vůbec neuvědomují, jak moc k smíchu jsou?“
   Jak by si to mohli uvědomit, když se obklopují podobnými (mohu-li použít Váš termín) Čistými a Morálními Čechy, rozumějte (mohu-li použít Váš termín) pravdoláskařskými kretény, a každý, kdo je kritisuje (byť i oprávněně) či si z nich utahuje, je Zemanův a Putinův nohsled?

  2. Mmmm… uz je v plnem proudu obdobi, kdy umyvam vse okolo domu od zlutych sracek a tudiz tomu zkurvenymu curakovi nemohu ani prijit na jmeno.

   1. Sysop:
    Mmmm… uz je v plnem proudu obdobi, kdy umyvam vse okolo domu od zlutych sracek a tudiz tomu zkurvenymu curakovi nemohu ani prijit na jmeno.

    Haha, u nás už taky „kvete Babiš“ :)
    A zase se polootravene a zdrogovane srny budou blemcat po cestach a skakat pod auta, aby to radeji mely rychle za sebou.

  3. ti Vaši pravdoláskaři jsou většinou slušní vzdělaní lidé, kteří se díky svému rodinnému zázemí, vzdělání, profesi a složení přátel poněkud odtrhli od reality. jasně, je to nesporně jejich chyba (jestli vina, nevím). ten bambula co volí Zemana a Babiše je samozřejmě také v zásadě slušný člověk (většinou), ale je v průměru ještě pitomější než ten pravdoláskař. komunikace mezi těmito skupinami občanstva je pak naprosto mimoběžná.

   1. jo, samozřejmě existují také hloubaví, nezávislí a osvícení duchové, kteří jsou schopni občasného objektivního nadhledu. v populace jich je podobně mizivé procento, jako mimořádně dobrých řidičů, a analogicky těm řidičům, drtivá většina obyvatelstva sebe sama do této elitní skupinky řadí. rozhodně do této skupiny nepatří klasický městský intoš, ale ještě rozhodněji rázovitý a zemitý vesničan.

   2. Voli Zemana… Vy delate, jak kdyby v tom druhym kole prezidentsky volby byl Karel IV., Josef II. a Zeman.
    Byl tam Schwarzenberg a Zeman. Hodil jsem to Zemanovi.

    1. předpokládám, že sám sebe považujete za „v zásadě slušného člověka“ (a já, neznaje Vás, za takového Vás pokládám, jakkoli Vaše východisko se mi nelíbí). Zeman byl ale fakticky zvolen v prvním kole, a i to bylo jasné poněkud předem.

     1. V prvnim kole jsem volil Franze.

      OC: Jak si Vasich nazoru (vetsinou :) vazim, tak knizete bych volil, jen kdyby otazka znela: „Koho nad 78 let veku byste nakopal do kouli.“

 6. Makarón, Obongo nebo Drumpf jsou marketingové produkty určené pro demokracií zpovykané zápaďáky. Tento luxusní produkt není určený pro východní plebs, který je zvyklý žrát odpad co by na západě nedali ani psovi (od potravin až po politické kandidáty).
  Na slovanské MUKLy mají zcela jinou taktiku. Stačí se podívat na Ukrajinu. Tam teď natvrdo dosadili okupační vládu která rozprodává ukrajinu nadnárodním koncernům, od půdy až po průmysl. Ukrajinskou proamerickou loutkovou vládu tvoří z poloviny cizí státní příslušníci od Saakašviliho až po slováka Mikloše. Obyvatelstvo vraždí vlastní armáda, zaživa uplují polovojenské banderovské jednotky i vládou najatí žoldáci řízení americkými důstojníky v záloze. Nebýt Putina, tak je to v Rusku stejné.
  My ještě můžeme být rádi za slovenského estébáka se slovníkem starého dlaždiče. Co by Ukrajinci dali za takový luxus. Ostatně, možná něco ochutnáme i z té jejich banderovské kuchyně, EU právě schválila bezvízový styk s ukrajinskými mafiány, banderovci a dalšími gaunery. Taky se můžeme těšit na drastický propad platů když se sem nahrnou statisíce chudých ukrajinských pracovníků, prchajících před občanskou válkou a hlavně před vojenskou službou.

  Opravil bych Dfensovu tezi o urychlení konce EU. Oni skutečně urychlují konec, ale nikoliv EU, ale evropy a všech jejích původních bílých obyvatel. EU je jen virtuální úřední struktura extrémně dobře placených agentů, kteří se po splnění úkolu (zaplavení evropy emigranty, banderovci a její ekonomické likvidaci) přesunou škodit zase jinam, případně na své luxusní sídla daleko od evropských nepokojů.

  1. Svatá pravda:

   Opravil bych Dfensovu tezi o urychlení konce EU. Oni skutečně urychlují konec, ale nikoliv EU, ale evropy a všech jejích původních bílých obyvatel. EU je jen virtuální úřední struktura extrémně dobře placených agentů, kteří se po splnění úkolu (zaplavení evropy emigranty, banderovci a její ekonomické likvidaci) přesunou škodit zase jinam, případně na své luxusní sídla daleko od evropských nepokojů.

   EU nezničí ani kolaps vesmíru. Není to možné ani fyzikálně…

 7. A co kdyz je to jinak. Pro Brexshitu se musely zacit v Bruseli pekne lepit pulky nejednomu aparatcikovi, protoze i eurooptimiste tak nejak tusi, ze v EU to nejak posledni dobou neni uplne vsechno koser. Nedivil bych se, ze ten, kdo to cele skutecne ridi, ***** uber alles, neni az tak hloupy, aby si to nechal spadnout na hlavu, specialne pote, co se projevil intelekt britskeho venkova. Urcite se casem dozvime o novych metodach branwash….ehm PR medod, at uz z jedne strany, nebo druhe. S metodou cukru a bice se ted ted chvili sypat vice cukru, samozrejme s pripomenutim, ze jinde bychom mohli dostat tim bicem, a jak by to bolelo. A ten vysledek, ktery je cima dal mene umerny vynalozene energii? Ale jdete clovece. Tak je to dnes prece se vsim. A pomuzou tomu rychla cernobila reseni? Asi ne. A ze Cesi jsou narod zbabelcu? No tak proste byli, jsou a budou cim dal vice.

  1. Rozhodne bych neprecenoval intelekt britskeho venkova. Je pravda, ze nestoji o hloupe narizeni a regulace z EU, ale to jen protoze chteji jeste vic domacich narizeni a regulaci.

   1. Myslím, že celkově to zase až tak zlé s britským venkovem nebude; jakkoli to není úplně totéž jako campus Cambridge, sbírka debilů to také není. Výsledky voleb tam stojí za hovno z přesně téhož důvodu, proč stojí za přesně totéž u nás (nebo kdekoli jinde) — všeobecná demokracie.

    A pořád se tam aspoň dějí takové věci jako
    https://en.wikipedia.org/wiki/Stephen_Pound#Media_involvement
    http://www.thecommentator.com/article/3644/britain_wants_its_guns_back

  1. To je jen odraz te „uzasne“ modni generace Y. Kdo by rekl, ze pujde prekonat politickou zumpu predchozi generace a zjevne produkty mamahotelu dokazi klesnout jeste nize, jak kandidaty tak hlavne temi, kteri je voli.

 8. Nám už se tu ale produkt z vyšší ligy, než je Sralbotka, rodí. Je mladej, levicovej, pravdoláskař, eurohujerofil, klikošlapofil, z Brusele posvěcenej, kandiduje za cool Kchárlovu partaj, je zelenej a hlavně je černej!

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017