Potíže se vztyčeným prostředníčkem - zpět na článek

komentářů 254

 1. Souhlas se závěrem článku, s jednou velmi drobnou (v popisovaném případě zcela irelevantní; potenciálně smysluplnou v případech jiných) výhradou.

  V situaci, kdy je protivník skutečně agresivní pitomec nebo zjevný grázl, a navíc, kdy je šance nad ním zvítězit (ne nutně jej zabít nebo zbít; zcela stačí, pokud se on odebere domů s potřebou si vyměnit prádlo) velmi slušná, pak je třeba pravidlo „kdo uteče, vyhraje“ (a tedy jistotu, že fouknu-li, nic se mi nestane) ve vlastním svědomí vážit proti risiku, že grázl, jemuž tato oběť foukla, si neprodleně vybere jinou, slabší a pomalejší. A oderaguje se i na ní.

 2. onehdá se mi stalo ve strahovském tunelu, kde na měřeném úseku na 70km/h jsem si dovolil jet v těsné koloně aut tachometrových 75km/h v levém pruhu….pro pána za mnou, který neměl pochopení pro mojí snahu nepůsobit si potíže pokutou za překročenou rychlost, jsem se stal zjevně proto nepřítelem, což mi dával najevo dálkovkama a troubením…po chvilce se nějakým zběsilým manévrováním dostal vedle mne zprava a vítězoslavně mi ukázal jednicku…..snažil se u toho vypadat jako ledově klidný drsňák….tak jsem na něj udělal za pomocí úst, jazyka a neskutečně vlhkého pohledu parádní homosexuální gesto, kterým jsem mu naznačil, že nic rozkošňoučánčího než je on, jsem jaktěživ nespatřil…….inu, zkuste to ….je to lepší než posílat fakáče a nebo být pasivní…. Pán nejdříve čuměl jak vyoraná myš a pak málem překousnul volant…na světlech pod Pyramidou stál vedle mne a intenzivně sledoval semafor…..stál jsem o oční kontakt, ovšem neproběhl…takže ne každý konflikt končí na bejzbolky….je i spousta poserů, kterří jsou silní jen za volantem..ale když to riziko hrozí reálně, jsou z nich plyšoví králíčci……tenhle se asi bál spíš o prdel, než o ksicht….

  1. Další zdržující kripl, máte se teda čím chlubit.

   1. Já nejprv málem napsal totéž, ale uznejme mu in dubio pro reo, třeba vpravo v tu chvíli všichni jeli 60 a nebyla mezi nimi rozumná mezera… občas se to stává.

    Nicméně za sebe musím říci, že už dlouhá léta nepamatuji ani jeden jediný případ, kdy by mne někdo zezadu problikl (ačkoli jezdím relativně pomalu; na dálnici jen výjimečně přes 120, na rychlostním omezení jen výjimečně o víc než o 10 rychleji). Proto mi ten příběh o pitomci, který za podobných podmínek bliká i troubí, přijde taky dost… hm, nepravděpodobný a divný.

    A naopak, zcela pravidelně pozoruji na omezení (např. ve zmíněném tunelu, nebo na té kreténské 50 na Strakonické) nějakého blba, který jede v levém o 5 kph pomaleji než co praví značka, doprava by pohodlně mohl, ale neuhne tam. Proč? No protože je blb, no :( Neblikám na ně, netroubím na ně, neukazuji jim Topolánkovy jedničky; ale je mi z nich smutno :(

    1. nestává se to často, to problikávání, ale stává se to. nikoli překvapivě je provoz velmi klidný a pohodový v pracovní dny (kdyby mi to slovo nebylo z duše protivné, řekl bych snad i „gentlemanský“, ale to mi evokuje představu nablblého snoba hezkého sama před sebou), ale páteční odpoledne, nedělní večer a pondělí brzy ráno bývá masakr plný vražedné kombinace nešiků (a těm to nezazlívejme!)a nevybitých frustrátů.

     mimochodem, pane autore, cementobetonový kryt skutečně není z panelů. machrovat se musí úměrně prostředí.

     1. To je nejake lisacke popichovani, nebo jen kouzlo nechteneho?

    2. Bohužel toto je denní výjev. Já už si na to tak nějak v SH tunelu zvykl, ten je prostě snad nejvytíženější vůbec, OK.

     Ale v navazujících nových tunelech mě to sere pěkně. Jednak tam místo na zařazení skutečně je a pak tento výjev, kdy se „předjíždí“ rychlostí o 3 m/min rychleji, tam je až nereálně častý. Vůbec kouzlo to má když si člověk v klidu jede kilčo, něco takovýho mu tam skoro na poslední chvíli vjede a pak to provozuje něco, co bych se zdráhal označit předjížděním i ve snu…

    3. za podobný „prohřešek“ jsem byl kýmsi (kraj Prahy) „vybržděn“ – chápal bych „překážení v předjížděcím pruhu“, ale v obci? Ale souhlasím s autorem článku – lépe nereagovat, tj. ani žádný oční kontakt (ani do zrcátek), nechat „blba“ odjet. Svým způsobem jde jen o druh „nebezpečného zvířete“, a s ním byste si také nic nezačínali :)

    4. „… hm, nepravděpodobný a divný …“

     Mne sa to stane len občas, ale okolo seba (resp. pred sebou) to vidím párkrát za mesiac.
     Korunu tomu nasadil minulý týždeň blb, ktorý vyblikával nič netušiaceho chudáka pred sebou v STREDNOM pruhu trojpruhovej diaľnice. Pritom pravý pruh bol plný kamiónov a ľavý bol úplne VOĽNÝ. Nechápal to asi nikto zo zúčastnených okrem toho blba. Skončilo to, až keď chudák našiel medzeru vpravo, šupol sa tam a blb odfrčal stredom.
     Ale uznávam, že takúto obskurnú zostavu som videl prvý raz v živote.

     1. A proc neuhnul VLEVO?

      1. 10 minut jsem cumel na vas koment a neumim ho zaradit. Ironie? -nebo to myslite opravdu vazne?

       Ja jsem dnes montoval kameru do auta. Proc?
       Projizdim vesnici povolenou rychlosti, silnice esicko s velkym radiusem a rovinka mezi tecnama cca 200m. V protismeru z tahle zatacky s velkym radiusem vyjizdi KUNDA v sanitce (skoda yeti) zapnute majaky, kolem nas ani noha, uplne prazdna silnice v obou smerech. V moment kdy mne KUNDA spatri, pousti houkacku a naferovku najizdi do protismeru. JA obouma kolama nad pangejtem, manzelka rve, ztraci pudu pod nohama, chybeli decimetry. Spicena KUNDA mne mine a v ten moment vypina houkacku a pokracuje v dal.

       Kdyby mne ta KUNDA trefila, tak jsem v pruseru ja, protoze vidlaci v baracich kolem by tvrdili, ze sanitka pouzila vystrazne zarizeni.
       Proc to udelal netusim, ale jiste je, ze bych mu po kolizi nejspis volal pohrebaka!

       1. Jste ale nehezky mstivej…
        10 minut jsem cumel na Vas koment a neumim zaradit rovinku. Ironie?

   2. Vážně si myslíte, že když takové bezcenné sebestředné hovno, kterým jste, mi způsobí nějakou duševní újmu, když mne nazve zdržujícím kriplem? Nebo čekáte, že Vás pustím před sebe, abyste jel v koloně přede mnou stejnou rychlostí jako já a sto dalších aut před námi, jen o pět metrů blíž k Vašemu cíli? Nebo očekáváte, že když jedete Vy, tak že všichni se na pár minut vypaří, aby Vám náhodou nepřekáželi ve VAŠEM levém pruhu? Doporučuju studium silničního zákona…
    Jsem zvedavej, jestli někoho označujete za kripla i v osobní komunikaci s jinými osobami, které jsou od Vás na délku paže…osobně sázím na možnost NE….nebo je to jinak, hrdino?

    1. Berte to z nadhledem aspon vite co za cloveka je zrovna ted a tady Behemot.
     A pak to ma vypadat lepe na silnicich. S takovym materialem ani nahodou…prej tolerantni petrolhead

  2. Proboha, proč to děláte? Proč jezdíte reálných cca 65 tam, kde se dá beztrestně jet 79?

   1. nebylo na mne, ale – jak mám vědět, kde se v jaký prdeli Prahy dá jet „beztrestně“? To si raději říkám, ať si (mě) užijou (dýl), když už tam „pitomci“ mají tu omezenou rychlost :) Jinak v pátek jedu do Prahy, už se (na Vás) těším :)

    1. To se dá přece v každém tunelu, tak je to nastavené po celé ČR. Mám s policií domluvené, že pokud bude tohle toleranční pásmo někdy zúženo, za poplatek 500 Kč mi to písemně sdělí.

  3. Když mne dojede v situaci typu „levý pruh jede v průměru 110, pravý pruh 80“ někdo kdo se mi lepí na kufr a bliká, tak se mi osvědčilo při první možné příležitosti ho pustit před sebe a pak se zařadit za něj. Zatímco on „odhrnuje“ pomalejší auta a tím ten levý pruh o něco vlastně i urychluje, já v bezpečné vzdálenosti jedu za ním. Aneb jak si z cholerika udělat sluhu, co mi klestí cestu :)

   1. Ono je to na místě i v případě, kdy se nelepí a nebliká, jen je vidět, že se snaží jet rychleji; jaksi z prosté slušnosti.

    1. To sice ano, jenže v takovém případě se dívám na „první možnou příležitost“ jinačí optikou. U slušného dojížděče vím, že mi počká, až budu mít 40 m (odhaduji – nebrat za slovo) mezeru mezi kamiony. U blikače uhnu klidně i do mezery 30 m mezi osobáky a jen doufám, že ten, co se před něj na těch deset vteřin nakýbluju, to nebude brát jako ohrožení.

     1. Ne. V případě obou uhnu při první bezpečné příležitosti. Pokud vůbec mám tendenci někdy čekat déle, pak právě u dálkoblikače/lepiče, neboť u něj je zřejmé, že sám je tak trochu hulvát, a tedy není třeba vůči němu uplatňovat prostou slušnost v téže míře, jako vůči lidem slušným.

      1. P.S. Připadá mi to naprosto samozřejmé a vůbec nechápu, že by někdo mohl postupovat jakkoli jinak. Srovnejte to třeba se situací v nějaké frontě: řidič, který zjevně spěchá (avšak nelepí se a nechá dálková na pokoji; in extremis případně může pustit levý blinkr, proti tomu zhola nic) je ekvivalentem člověka, který k Vám přijde se slovy „nezlobte se prosím, ale nemohl byste mne pustit? Hrozně spěchám“. Naproti tomu dálkoblikač/lepič je ekvivalentem hulváta, který se před Vás pokusí vecpat násilím se slovy „Uhni, vole.“

       1. Pardon, zapomněl jsem napsat, že přednostně uhýbám cholerikovi pouze v případě, kdy sám spěchám a potřebuji si z něj udělat sluhu, který mi bude prorážet cestu (přesně jak psal rovik). To je zhruba tak dvakrát do roka. Nestěžoval jsem si tedy na cholerika, nýbrž na tu schizofrenii „budu dřív v cíli, ale lituji možného ohrožení humidity trenek řidičů v pravém pruhu“ (podobně jak psal rovik).

 3. Po precitani clanku mi napadla hlaska ktoru WEB Griffin s oblubou pouziva vo svojich knihach: One never needs a gun until one needs it badly

  1. Autor a účastník oblíbené reality show „Když debil potkal blbce“ v jedné osobě může akorát tak děkovat osudu, že v týhle taškařici žádná bouchačka nefigurovala. Z tohohle bejvaj akorát ty nejhorší průsery a následně plačtivý příběhy na internetu jak chudáka nespravedlivě odsoudili.

   1. To s bouchackou mozna, ale Vas prevod „autor potkal autory“ na „debil potkal blbce“ je ponekud mimo. Kdyz uz, tak „blbec potkal debily“, spise ale „autor kreteny“, byt jistou davku oslovstvi si autor sam priznava.

    1. Tož ukazovat fakáče bandě agresivních bezmozků neni zrovna ukázka zdravého rozumu. S přimhouřenejma očima by se to dalo klasifikovat jako pokus o sebevraždu :) Ale klidně si ten termín debil můžeš škrtnout. Když o tom teď přemýšlím, tak slovo idiot by se tam šiklo líp :)

     1. Dnes je potreba byt tolerantni k mensinam. A je moderni demonstrovat svoje projevy a mensinove nazory verejne. Uplne jsi opomenul, ze autor muze byt vyznavacem spankingu, nebo tvrdsi formy masochismu.

      1. Jo, to je fakt. Jsem holt dinosaurus :)
       (trochu OT – masochisty přitahuje násilí jen jako součást sexu. Když jim někdo rozfláká držku v hospodě tak je to rozhodně nevzruší)

       1. Vzhledem k tomu, ze v dane situaci panove tasili baseballku, tak nelze vyloucit, ze i ten fisting by ve finale probehl.

        1. Pak by se mi ovsem jako prihodnejsi nazev jevil basing ci balling.

     2. Udela-li nekdo takovou ukazku rozumu nezdraveho, mohu jej povazovat za osla, jenz v afektu dela komicke blbiny. Od primeho ohrozovani bandou agresivnich zmrdu to vetsina soudnych cloveku odlisuje.

      1. Tak domluveno. Ty jej budeš považovat za osla co dělá komické blbiny a já ho budu označovat za idiota s atrofovaným pudem sebezáchovy. Pak se šábnem.
       K čertu s politickou korektností :)

       1. Ale jo, on pudl bude zrejme v nasi osobni, nepsychiatricke interpretaci tech pojmu. Vaseho atrofovaneho idiota ja od sveho osla prilis neodlisuji, zatimco kretenske zmrdy a debily mam o hodne jinde.
        A k certu se vsim… :)

    2. Nebuďte na autora příliš tvrdí. 1) sám píše, že to bylo v letech telecích. 2) Nevím, co je špatného na tom, říct (nebo ukázat) čurákovi, že se chová jako čurák. Kdyby to dělalo víc lidí, možná by bylo meně čuráků. Nebo by si své čuráctví nechávali na doma.

     1. No ja byl ten mekky.
      Jde o to, zda prevazi umravnoveni, ci provokovani. Zrovna ten finger, nevim, nevim…

 4. Mám takové tušení, že už jsem tu před mnoha lety tento příběh četl. Následně se se svou verzí vytasila i protistrana. Řidič který vezl své kamarády ze Městapa. Jinak se celkem shodnu s názorem Shane…

 5. Myslím, že z článku plyne jiné poučení, když nechci problémy, musím být všude první a na to potřebuji co Halík? MOTOR.
  Pokud sedím v křápu, kterej může „soutěžit“ se Š 120 a na poladěnýho žigula nemá, nikam se neseru.
  No a v dnešní době a v blízké budopucnosti se dá očekávat, že motor s nějakým použitelným výkonem budou mít už jen orezlé křápy.

  1. Ale tak zase bych to nehrotil, mě sice slízá metalíza, ale rezavý to není nikde :D A lak je samozřejmě na seznamu taky…

   1. To nedávám. Já bych o sobě řekl, že jsem spíš takový „hrobník“ pro auta. Prostě si nějaké staré auto pořídím a potom ho používám, dokud neumře. Běžná údržba je samozřejmostí, ale rez neřeším a jen se oddávám snění, jaké by to bylo, vyhrát ve sportce (tak si ty vole alespoň jednou vsaď) a nechat si to auto upravit do stavu nového. Sám to nedám, jsem jelito.

    1. Ujezdit xmrti je samozřejmě taky varianta, ale tendle kus je na to v moc dobrým stavu, to sem proved s tím předchozím, kterej ochotně daroval orgány, t.č. blok motoru co v této kastli už přetočil třetí stotisícovku. Zejména když slušný auta už se nevyrábí, takže i kdyby člověk někde něco vyhrál, tak nový stejně nepřipadá v úvahu.

     Dá se to dělat postupně, během běžnýho používání :) Je samozřejmě dobrý mít díly, např. kapotu která se tam hodí zatímco ta předchozí se bude lakovat :D

  2. Ted rano jsem byl ve stavebninach, dole v udoli. Cestou z5 se za mne pridal od kramu soused se svym LR a taxme si dali takovy maly zavod do kopce (je to k nam nahoru slusnej hang se trema ostryma zatackama) kdo s koho – jestli Anglican s necelym dvoulitrem fdechtu, nebo tezsi Amik, ale s poctivym ctyrlitrem. No a kdyz jsem se vyritil z posledni zatacky a bral finale do rovinky pred vesnici, tak prede mnou se u kraje sunul povoz s jednim konem a na nem jiny soused s usmevem na pozdrav zvedl ruku (moje auto tu kazdy zna) a tak jsem srovnal rychlost a musel se zasmat taky.

   My dva volove v autech si tady neco dokazujeme a on s jednim konem ma svuj svet, vsechno totalne fpici a je spokojenej.

   Takze ono to chce chlavne klid a ne kone pod kapotou.

   1. Jo, nejen poslední dobou to mám také spíš pořád „v piči“ :-) Uklidnil jsem se až s prvním šestiválcem nevalného obsahu 2500, ale už i to stačilo, aby se z neurorotického ratlíka stal klidný leonberger.
    Takže šnek na silnici mě už nenaštve, klidně to za ním nechám brumlat na volnoběh a užívám si svůj svět.

  3. Myslím, že sa mýlite. Ukážte mi jedno auto, ktoré by malo v novej generácii horšiu dynamiku, ako v predošlej. Viem iba o novom Megane, ale tam sa tomu nedivím. A ináč všetko stále výkonnejšie. Kto ten MOTOR chce pod kapotou mať, tak nemá problém si ho zaobstarať aj v novom aute.

   1. Subaru Forester, generace 2 v 2.0 116Kw, od té doby na tento motor 110Kw. Jinak ještě se na pár let zbavili větších oturbených motorů, takže pár let u třetí generace bylo zmíněných 110Kw nejsilnější motorizací, pokud měl člověk starší model, tak mohl mít třeba 167Kw v oturbené 2.5

    Jedno auto stačí?

   2. FF II vs FF III – vyzkoušeno na 1,6 fdýzlu v kopci na Vinohrady v Brně. Oba kombi.

    1. možná by stálo za to napsat, i výkon těch motorů. FF II se dělal ve 4 varinatách (66, 74, 80 a 81 kW) a FF III ve třech variantách (70, 77 a 85 kW).

     1. Tak to se přiznám, že su zmaten.
      Kamarádova dvojková 1,6 TDCi je (byla) pravděpodobně wikipediová 1,6 Duratorq 90PS/109PS
      Trojková 1,6 jeho otce taky TDCi.

      Upřímně řečeno jsem o 1,6 dieselovém motoru u FF II s takovým rozpětím kW nikdy neslyšel.

      Moje benzínová FFII 1,6 má těch 74 kW.

      Šlo o test dvou 1,6 diesel druhé a třetí generace s tím, že ta dvojková generace je tzv. mezifacelift. Dynamika třetí generace byla o poznání horší a myslím, že to nelze svádět na její dřívější nezajetí.

      Ale přiznám se, že kilowatty fakt nevím, dělali jsme to čistě ze zájmu, jestli se „rumours“ o motorech v trojkové generaci zakládají na pravdě. A podle nás (tedy subjektivně u tří lidí) ANO. (bude líp :-D)

      1. ono hlavne ak chces auto ktore ide, tak aj u FF je na vyber niekolko motorov s 100+kW.. tusim kombi konci u 184kW aktualne. Urcite to nie je situacia ze by sa nedal kupit ok motor… len proste masam stacia 3valce a 74kW, tak to dostanu a zaplatia menej.

 6. Autorovi článku: DOBŘE TI TAK! To karma tě potrestala a skinďáci se ti ještě těď smějou.

  Hlavně že jsi je vytrolil zdechlou jedna-osmičkou :D :D :D Frajer nemá ani na dvoulitra :D

  Jinak Alfa Romeo vydala nové SUV a dává do něho dvoulitra benzín a dvadvojku dísla. To jen tak pro zajímavost, když už do Kodiaku dávají 1,4 a do oktávky litr.

 7. Jo zlaté časy, kdy silnice byly plné holohlavých debilů se zlatými řetězy na krku. Dnes je jim 45, na krku mají tak akorát alimenty, exekuci … ne všechno se vyvíjí úplně do prdele. Silníční road rage jsem párkrát zažil jako pozorovatel a mám k tomu respekt, do konfliktu se nepouštím, nikdy nevíte jaký psychopat v autě sedí, taky by mohl mít místo pálky třeba brokovnici. Jednou jsem stopnul pravověrného nácka (s vlasama), co měl na palubní desce nabitý walther P38 a ještě k tomu blbou náladu jak prase, nás si naštěstí oblíbil, stačilo si s ním trochu zahajlovat a hned jsme byli kámoši.

  Těch agresivních lebkounů jsem se zamlada hrozně bál, tady u nás je po kokot morgošů a tak tu bylo i po kokot skinů a já měl dlouhé háro, takže vždy radši velkým obloukem kolem nich.

  Uběhlo 20 let, vezl jsem kluka z porodnice a jednoho takového agresivního potetovaného jsem tam potkal. Ještě furt ve mě hrklo a pudový strach zůstal. Borcovi už ale táhlo na 40 a když jsme se potkali na parkovišti a já viděl jak se snaží nacpat novopečenou rodinku do úplně rozpadlého vraku clia, které nakonec nenastartovalo, bylo mi ho normálně líto. Takže ona ta karma občas funguje.

  1. Tohle ani neni karma, tihle lidi jinak dopadnout nemohli. Ne moc chytrý, agresivní, na vlastní vzdělávání srali, učňák proflákali. Někteří i docela zruční, ale většinově netáhla protože tenhle model pochytili doma.

 8. Všechno bych chápal, ale ve chvíli, kdy oni odbočili a autor se neotočil, tak tuto chvíli jsem nepochopil ani přes vysvětlení v článku podané.

  1. Detaily neřeš. Bezmózové prudili zdržovačkou, autor je předjel a vyprudil fakáčem, pak se chvíli honili, oni ho zkusili zablokovat a on jim ujel. Zazvonil zvonec a pohádky je konec. Jako bonus pro čtenáře autor vydedukoval že to byli policajtský dětičky (celekm nevím na základě čeho k tomuhle dospěl, debilních bezmozků jsem potkal až až a fotra policajta neměl ani jeden (pravda, jeden z nich se pak policajtem stal). Jejich fotři byli typický vohnouti a netáhla, pokud teda fotry měli*

   *biologicky teda jo, že by byly jejich matky samosprašný se asi očekávat nedá.

   1. Ale představa by to byla děsivá.

  2. Ano, presne tam se mi postavil taky. Uz i to letme zatoceni samotne je nejake pofiderni.

   1. Nejsem si jistej, jestli chci znát odpověď, ale přece…kdo se postavil??

    1. Chcete. Rosum. Postavi se a zustava stat, vetsinou nad necim.

     1. Ah, to bude asi ten pán co dělal ty roboty.

      1. Ten ovšem měl ss.

        1. Ochranne stafle? 8-)

      2. Hyperkorektnost, no, co us.

 9. Pobavilo :)
  Onehda kdyz sem byl fysicky „mladak“ jsem take vyfakovaval, ale od urciteho veku mne to prestalo bavit.
  Jinac doporucuji zkouknout Divoke historky (Relatos salvajes),
  http://www.csfd.cz/film/373181-divoke-historky/galerie/?type=1

  , je tam take jedna fakovaci historka, a verte, budte rad ze jste skoncil „stastne“, mohl jste skoncit uplne jinak :)))

  1. Znám a viděl. Tato konkrétní zmiňovaná historka je opravdu divoká :-) Také to tam pěkně kulminuje :-)

  2. jo, Divoké historky také máme rádi – tam je to „absurdita největší“ :)

Komentáře jsou uzavřené.

D-FENS © 2017